Hogy is volt? :)

  • Témaindító DeletedUser12127
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Igy van, befejeztem mielőtt még elkezdtem volna.
És ezt is befejezem mert hülyeségnek tartom, a személyeskedést :)

Még erre azért vágj majd vissza,
engem nem vigasztal a tudat, hogy nem csak a humorérzékedben látok hiányt. De az teljesen igaz, hogy nem csak ebben szenvedsz hiányt, agyilag sem vagy a toppon :D:D
 

DeletedUser

Vendég
Értem :)

Hülyeségnek tartod, tehát ezért kezded el ...... gondolom a v15-el is így álltál :D
A bányabéka szintje alá felküzdötted magad :D:D Remélem otthon azért többet produkálsz hogy elmondhasd magadról,van valami ami vígasztaljon az életben :D
menj és segíts felépíteni inkább a Skulls kocsmát :D:D

Nagy szükség van ott most úgyis a téglákra :D
 

DeletedUser12679

Vendég
Az a helyzet Arianna, hogy ma például csak most jutottam ide, erre a fórumra. Ma is alig voltam gép mellett, abban a kevésben a két futó fiókomat látogattam meg. Az egyik épp a V14-en van, ahol kiborult a bili a gyagya titok-végjáték miatt. Hát én sem kedveltem meg, az tény. Nem is fogok olyan világon indulni, ahol ez van. És a V16-ról is el fogok pucolni, nem ölök bele túl sok időt.

Ezt a fórumot tényleg azért indította Arkh, hogy beszélgessünk a V7-ről, immár a világ zárultával, tét nélkül. Ahogy a foci után szokás például az öltözőben, vagy pár sör mellett. Én legalábbis így értettem, és örültem is neki. Mert hogy én pont olyan megbeszélős típus vagyok. Ha már beleöltünk több mint két évet ebbe a szerverbe. Ezért kértem Sajtmacskától, hogy a külső fórumokat még ne zárják le. Elég hirtelen lett vége a világnak, még elbúcsúzni sem volt rendesen idő. Ráadásul többen eltűntek a szerverről, ahogy a Mesehősök, vagy épp Ti is. Én látogatni fogom ezeket a fórumokat, amíg nyitva lesznek. Tudom persze, hogy vannak, akik ennek nem örülnek... :)
 

DeletedUser

Vendég
csak nem fog :)
megvan a Wikinges cucc is közben .
cirka 90.000 karakterré bővült,tehát külön fórumot nyitottunk neki.
Hétfőre várható :)
 

DeletedUser12127

Vendég
Gratulálok, Darky, eggészen jó lett! Élmény volt olvasni, amit az első mondatod fakasztotta jóízű nevetés után végig mosolyogva tettem.
Köszönöm, hogy megírtad, hogy kiírtad magadból. Sikerült pár esemény hátterébe bepillantani általa, amiről addig nem volt tudomásom.

Van, lesz pár hozzáfűznivalóm természetesen a történethez, de ezek apróságok csupán ahhoz képest, hogy gratuláljak a történethez,
mely kevés pontatlansága ellenére is láthatóan a hitelességre törekedett és én úgy érzem ez döntő többségben sikerült is neki. :)
 

DeletedUser

Vendég
Hát kösz szépen :)

Egy éjszaka munkája,ma dobtam össze :D még kis finomításokkal,viszont az utolsó részeknél már a helyesírási hibákat nem tudtam javítani mert macsek lezárta . Túl korán kértem Tőle :)

80.000 karakterbe ennyi fért :D
sorry azoktól akiknek időközben a nevét elfelejtettem ,így is jópár néven törnöm kellett a fejemet .
igyekeztem madártávlatból vezérként megírni a lényeget . Mert ez volt a lényeg :)
levelezések meg egyezkedések mindenfelé mentek minden irányból,de abba már nem akartam belemélyedni,mert felesleges is lenne.

Remélem azért nem okoztam senkinek sem túl nagy sértést , ami az Elmét illeti ,emlékezz csak vissza, én mindig is a "mihez képest " tettem föl. Mert Ti vonultattátok fel a világ legnagyobb játékosait,Nálunk meg csak én , Rémuszbácsi voltunk szinte az 5-6 millások ;)

Szóval az ELme jól játszott, és mivel nem volt szüksége arra hogy precizen tervezgessen ,szervezgessen mert tudta hogy így is eléri a célját.
Hát akkor meg minek görcsölni nem igaz ? :D
Így legalább nem lett vége egyből a szerónak.

köszönet mindenkinek mégegyszer az élményért.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Darky jó volt olvasni a történeteteket.
Annak külön örülök, hogy visszafogott tényszerű stílusban írtad. Pár kivételtől eltekintve.
Érdekes volt a ti szemszög-ötökből látni.
Voltak benne pontatlanságok, de az nem számít ennyi idő alatt már az ember nem biztos pontosan emlékszik.
Szóval örülök, hogy megszületett ez is.
Akkor lennék boldog ha az ENIGMA története is megszületne, mert az számomra egy rejtély. :)
 

DeletedUser12679

Vendég
Ajvé Dark, ezt igazán kár lett volna kihagyni :) Már csak a Te klántörténeted miatt is remek dolog, hogy még élnek ezek a fórumok.

Az igazat megvallva én két féle Darkit tartok számon. Az egyik normális hangvételű, nagy hatású, elhivatott KH-s. A másik sajna elég kiállhatatlan, és sok zöldséget hord össze, tenyérbe mászó stílusban :) Itt most vitathatatlanul a jobbik éned nyilvánult meg :)

Ami a vezetési stílusodat, diplomáciádat, módszereidet illeti, biztosan sok mindenben nem értenénk egyet, talán még egy csapatban sem tudnánk lenni hosszabb távon, nem hogy egy vezetésben. Ami viszont az elhivatotságodat és a játékbeli tudásodat illeti, azokat mindig is nagyra becsültem. Most pedig olyat mutattál nekünk, amit nagyon kevesen: nyíltan felvállaltad a hibákat is, amiket elkövettél menet közben. A magam részéről ezért jár a legnagyobb tisztelet és főhajtás :)

Összefoglalva: a klántörténet szerintem remek lett, és így a végére komoly ízelítőt kaphattunk a jobbik énedből. Ami pedig a Wiking-et illeti, valóban remek csapat volt, ellenünk ők harcoltak a legvitézebbül. Tisztelet és hála nekik az élvezetes játékért, főleg azoknak, akik a legtovább ki tudtak tartani a szerveren, az addigra már nyilván reménytelen és súlyos helyzetükben.

Tényleg érdekes lenne még elovasni a NaMacs, és a Mesehősök/Enigma történetét is. Amíg itt voltak, fontos szereplői/alakítói voltak a szerver életének.
 

DeletedUser12127

Vendég
No és akkor Darky a jogos elismerő szavak után a pár megjegyzés, amit azért meg kell tennem:

Ezt írod: "De a támadások terén még az Elme az Ak-étól is elmaradt nem beszélve a VHL-ről,meg az ~ELIT~ről,mert az nem volt sehol sem...Ezektől a klánoktól csak egyénileg kaptunk egy-egy valamit,amit általában ugyanazok az emberek hajtottak végre..."

Azért ilyenkor fölvetődik bennem az, hogy hol voltál Te ilyenkor? :D

Az AK támadásait én személy szerint nem ismerem, összehasonlítani sem tudom őket technikailag a miénkkel, legfeljebb eredményességben. :)

Visszatérő elem hogy a gyengéket és az inaktívokat tudtuk csak megtörni. Tudod ez olyan, mintha azt mondanád a horgásznak, hogy gyenge a teljesítménye, mert csak a kicsi, vagy a már kifárasztott halakat bírja kihúzni a vízből. :)

Azt gondolom az inaktívjaitok jelentős részét mi, a támadásaink, az ellenünk való eredménytelenségük a kilátástalanság tette inaktívvá. Persze van nyilván van olyan, aki nem miattunk hagyta abba, de ettől az állításomban ugyanúgy hiszek.

Rengeteg precízen szervezett bentális vihart (cunami, Armageddon) kaptak a játékosaitok, ami vagy áttörést eredményezett, vagy kivédekeztétek mint Pozor vagy később efi egyet egyet, de folyamatosan haladtunk megtorpanás nélkül előre. Ezek azonban nem voltak agyon időzítve, mert nem volt erre szükség. Az ELME olyankor találkozott a Wikinggel, amikor a kimerítő és a nagyszámú támadás miatt a játékkedv zabáló pontos időzítésnek már nem volt szerepe a játékunkban. Korábban kezdeti ellenfeleink megtapasztalhatták a technikásabb részét is a támadásainknak. Mi sem voltunk mindig gazdasági erőfölényben másokkal szemben. Azt el is kellett érni. Erről korábbi ellenfeleink tudnának mesélni, de közülük sokan ezt a világot igyekeztek gyorsan elfelejteni. :)

Írod más helyen, hogy az ELME felszívta a volt Enigma játékosokat. Név szerint említed ezek között Dzsini-t, aki viszont soha nem volt az ELME játékosa. Hozzánk közvetlenül eredeti Mesehősként, majd Enigmásként egyedül =NEMO= alias V4 Grasshoppers került át.
Volt még nálunk egy kis ideig Iskuc a VHL-ből kölcsön játékosként, és érkezett még Hibrid szintén a VHL-ből.

Amiben az ELME erős volt, sokkal erősebb, mint azt ellenfeleink el tudták képzelni, az a belső egység volt. Az, hogy az ELME játékosai nagyon kis kivétellel otthon érezték magukat nálunk. Aki be tudott kerülni közénk és be tudott illeszkedni is, az úgy érezte hazaért. Az ELME-t nem a toborzások tették naggyá mint sok tömegklánt. Az ELME attól lett nagy, hogy játékosaink nagyon kis számban hagyták el az ELME-t. Szerettek itt lenni. Az ELME nem diktatórikus klán volt, ahol addig megy a szekér, míg valahol meg nem állítják őket . S mihelyt komoly akadály jelentkezik a vezetés viszályokkal sújtva vagy bizalmat vesztve felbomlik. (Enigma). Én az ELME-hez hasonló klánt még nem láttam, mondjuk ez semmit nem jelent, mert én nagyon kevés klánt láttam még belülről. Egyet a V4-en és egyet a V7-en :)

Darky, még egyszer gratulálok az írásodhoz. A Wiking felemelkedésének leírása sok újdonságot hozott nekem élvezetes stílusban előadva. A Wiking hanyatlásának kora érthető okokból már nincs olyan szinten láttatva, de ezt egyébként is ismerem, arra voltam kíváncsi kevésbé :)

Ezt a pár megjegyzést, kiegészítést a Wiking teljesítménye és munkássága elismerése mellett tettem. Bízom benne, senkit nem bántottam meg vele.

Hajrá ELME, Respect V7! (ez egy jó világ volt - ha engem kérdeztek) :)
 

DeletedUser

Vendég
Kösz Arkhi és PR :D
PR felhívom figyelmedet hogy ez 1 háborús játék és nekünk nem állt rendelkezésünkre a "Tömegvonzás törvénynek" feltételei ergo nem voltunk olyan helyzetben mint Ti.
Hozzánk nem csapódtak többmilliós játékosok , nekünk a kis tagokból kellett felhozni a klánt,s elérni azt amit elértünk.

Az hogy nem tudnál velem egyűtt dolgozni,ez tudod hasonlatos az olyan szépséghez ,akinek a papija hetente a kezébe tesz 100.ezret zsebpénznek, ellenben azzal akinek a nyomorból kell hogy feltornássza magát (a klánját) ;)
Valószínű hogy ezért marad meg közöttünk az ellentét.
Én abban hiszek hogy ezt a játékot harcokkal kell megvívni,nem pedig diplomáciai fagyasztással :p

Az is lemaradt a végéről hogy Butcher-el személyesen is ellentétjeink voltak, ami még a Namacs korszakából nyúlik vissza ....amikor is a falvaival üzengette a lekezelő véleményéet a játékommal kapcsolatban .
Nos én az ilyet nem tartom kultúrembernek ,de még íígy is megtettem azt ,hogy leereszkedjek hozzá ,amikor a Namacs megszűnt és a jövőbeli klántagságáról kérdezzem...

Ami ezt a sort illeti :
"De a támadások terén még az Elme az Ak-étól is elmaradt nem beszélve a VHL-ről,meg az ~ELIT~ről,mert az nem volt sehol sem...Ezektől a klánoktól csak egyénileg kaptunk egy-egy valamit,amit általában ugyanazok az emberek hajtottak végre..."



Tudtam hogy lesz erre reakció :D

Sajnos cézárnak igaza van bele kellett szűkítenem még ebbe a 80.000 karakterbe is a lényeget ,így sok olyan gondolat lemaradt továbbá sok pontatlanság is történt ,amit csak utólag olvasva véltem fölfedezni.

Példáúl a hp65 játékos neve az első alkalomkor eltér ,vagyis elírtaam a nevét. De ez talán jelentéktelen hiba.

A második tényés ez ami fennt idézett sort illeti :
Az Elme halálos ellenfél volt - És ez a rideg valóság
Állandan támadtak, hatalmas veszélyt jelentettek ránk nézve ,és a stabilitást tekintve is.
Viszont ami erőt felvonultattak annak fényében bizony csalódnunk kellett, mondom, ha én ,vagy Pozor vagy bármelyik jobb játékosunk ült volna cluin vagy a többiek accjában akit folyyamatosan támadtatok, akkor bizony nem így alakult volna . Ha Rémuszbácsi itt maradt volna, ha =szusza= is olyan lett volna mint mi akkor lett volna ez még keményebb :) De mint írtam már, hogy mi nem a TOP 20 játékosaival voltunk felszerelkezve mint TI ,a "nagy Elme" szóval ennek visznylatában mind mi, mind pedig az Ak többet hozott ki magából.
 

DeletedUser12679

Vendég
Hümm, hümm. Érdekes szituáció alakult ki a V14 szerveren. Ott volt ugye az MHC, akinek nem nagyon volt ellenfele, és tisztességes összefogást sem tudtak ellenük kialkítani a szerver többi szereplői. Pedig az elején nagy nevű klánok indultak ott, több szerver vezető csapata. Igaz, ők a másik szerver mellett, megosztott figyelemmel. Látszott szépen, hogy harccal senki nem fogja legyőzni az egyre nagyobb fölénybe kerülő MHC csapatot.

Most viszont pár élelmes ember a titok végjáték kiskapuját kihasználva hirtelen megnyerte a szervert. Egyszerűen összeraktak egy új klánt azokból, akiknél ott voltak a megfelelő titkok. Elég nagy szervezést igényelt nyilván a művelet, de köze nincs ahhoz, hogy harcokkal, vagy stratégiával, vagy akár csak kitartó játékkal sikerült volna legyőzni a szerver vezető csapatát, favoritját.

A vitában ráadásul felmerült, hogy a V10-en meg ellenfél klánokból raktak össze végül egy 80%-os klánt, hogy megnyerjék a szervert. Utóbbi két megoldás, a titok kiskapu, meg az ellenfelekből összerakott mega-klán számomra sem a játékról szól. Egyáltalán a titok végjáték is elég nagy marhaság. Azt nem mondom persze, hogy ne legyenek ilyen szerverek, mert lehet, hogy van aki szereti. De én ilyeneken nem fogok indulni, az tuti. Ezeken tényleg pillanatok alatt semmivé lehet tenni mások hosszú, kemény munkáját, és csak egy kis kavarás kell hozzá. Igaz, a területi alapú végjátékban is benne van a 10-es szerver esete, de azért nem hiszem, hogy túl sok helyen fognak kiegyezni nagy ellenfelek a végén.

Ezek fényében jobban érthető, hogy miért lázadtak ellenünk a három betűs klán tagjai. A Ti ízléséteknek már az is sok, hogy mi majd három év alatt, és csak a szövetségeseinkkel összefogva (nem pedig az ellenfelekkel összeborulva, ahogy tehettük volna az Enigmával) értük el a szerver végét. Kétségtelen, hogy nem csak harcokkal. A mi megoldásunkat én továbbra is tiszteségesnek tartom, megdolgoztunk az eredményért.

Nektek viszont komolyan kívánom, hogy legyenek a jövőben olyan szerverek is, amiken a Ti felfogásotok jobban tud érvényesülni, legyenek tisztán harcra termett szerverek (alacsony klánlimit, diplomácia korlátozása csak klánon belül küldhető erősítésekkel, stb). És ne nagyon legyen alvás mód, meg titok végjáték, meg pénzért elérhető behozhatatlan előnyök. Ezek megölik a játékot...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
De mint írtam már, hogy mi nem a TOP 20 játékosaival voltunk felszerelkezve mint TI ,a "nagy Elme" szóval ennek visznylatában mind mi, mind pedig az Ak többet hozott ki magából.

...és mint ahogy szintén írtad, az ELME annyit hozott ki magából, amennyi szükséges volt a győzelemhez. És igazad is van ebben. :)

Hiszem, ha még keményebb lett volna az ellenállás, akkor is megtaláltuk volna a megfelelő hadászati választ annak megtörésére. Az Enigma összeomlása után már csak ritkán kellett teljes fordulatszámra felpörögnünk.
De ha kellett felpörögtünk. És ez volt ebben a jó.
 

DeletedUser

Vendég
mint a riga lánc :)

Sokszor megkérdeztétek utána ,hgy melyiket utálom jobban . :)
Az Elmét vagy az Ak-t ?

Ha hagytatok volna időt ,legalább az Ak meglett volna, pedig már oly közel voltam Lugal falvaihoz :D

EZt a lehetőséget sajnáltam amikor szövetséget kötöttem az Ak-val , látod ezt is kifelejtettem a történetből :)
 

DeletedUser

Vendég
Dark, a hajnali támadásokról nem Te szoktattál le hanem a kisebbik lányom, aki hajnali 4-kor kelt fel minden nap :) és azért 4 órát nekem is kellett aludnom...
A falunevekkel való üzengetés pedig PoCoX, majd bodza játékosaiddal ment (oda-vissza), nem neked szólt.

Ezzel együtt is a Krónika és a kommentek is teljesen korrektek, jó volt olvasni!
Az pedig külön öröm számomra, hogy többször is megemlítettél, ezek szerint része lettem a WikinG történetének :)
Köszönöm.
 

DeletedUser12821

Vendég
jól megírtad!Gratulálok! ;)

nekem is nagyon hiányzik a régi csapat,a jókedv,a szervezettség! :(
kár hogy így alakult! :(
 

DeletedUser

Vendég
Majd lesz ez még valahogy :):)

Bucser Te voltál az egyik legégetőbb problémánk a WikinGben a metnet haveroddal egyűtt,így természetes hogy a "részünk lettél " ;)

Ui: külön öröm volt Tőled normális hsz-t olvasnii,ebben a Pocoxos dologban igazad volt, én már látod el is felejtettem ;)
 
Fent