Hogy is volt? :)

  • Témaindító DeletedUser12127
  • Kezdés ideje

DeletedUser12679

Vendég
Arianna írja, hogy a felvett emberek a gyengeségünk jelei. Meg általában is egyfolytában azt halljuk, hogy mi csak toboroztunk a történelmünk során végig. Másrészt viszont miért nem vagyunk képesek megérteni, hogy a POA soha nem is akart szervert nyerni, teljesen mások a céljai a játékban. Nos, Ti sem akartok megérteni más elképzelést, mint a Ti modelleteket :)

Több stratégiával/modellel lehet indulni a KH-n. Csak néhányat sorolok fel ezek közül, amikre a V7-en is volt példa.

Az egyik véglet a POA, akik elindulnak egy nagyon szűk, válogatott csapattal. Olyan elhivatott és szerencsés játékosokból állnak, hogy nem merül fel a csapat szűkülése az idők folyamán, így utánpótlásról sem kell gondoskodni. A cél ilyen létszám mellett minél tovább játszani, és minél több ellenfél játékost ledarálni. Főleg, ha a társaság alapvetően támadó beálítottságú, gondolom.

Egy következő eset a Mesehősök esete, legalábbis amit én tudok róluk (például Süsü összefoglalásából). Elindultak szintén egy válogatott csapattal, ez azonban jóval nagyobb létszámú, mint a POA. Egyértelműen a szerver esélyes csapata voltak, csak együtt kellett volna maradniuk elég ideig, motiváltnak maradni mindvégig, és persze legalább ilyen fontos lett volna, hogy a vezetőség is egyben maradjon, és jól működjön hosszú távon. Ashlan egyérteműen megfogalmazta, hogy nekik már keményen a szerver megnyerése volt a céljuk, és egyáltalán nem takarékoskodtak a felvételekkel sem. Egy lépésben felvették például a széthullott szövetségesüket a DC-t. De nem tudtak motiváltak maradni elég ideig, fogytak a jó játékosok, és a vezetés is válságba került.

Megint más a mi csapatunk például, ami egy szűk baráti társasággal indult a szervernek, és alapvető cél volt egy jó klán felépítése. Persze kezdetben szó sem volt szerver elsőségről, pláne győzelemről. Csak egy jó klánról, és élvezetes játékról. Nekünk tehát az alapvető feladataink közé tartozott, hogy folyamatosan építsük a csapatunkat, ahogy minden más csapatnak is bármely szerveren, aki ilyen alappal indul. Aktív ellenfél klánoktól viszont nem toboroztunk. Megküzdöttünk az ellenfelekkel, legyőztük őket, és csak ezután vettük fel a legyőzött ellenfelek legjobbjait, akiknek a tudásáról meggyőződtünk. És az itt többször elhangzotakkal ellentétben nem falvakat gyűjtöttünk, hanem játékosokat. Akiket az elején felvettünk ilyen módon, még nagyon kevés falut hoztak a klánba, később viszont a mi sorainkban hatalmas fiókokat alakítottk ki ők is. A jó játékos az érték, nem a falvak.

A sor másik végén vannak az olyan klánok, aminek a tagjai teljesen véletlenszerűen sorsolódnak egy területre. Itt még nehezebb kialakítani egy jó csapatot, mert a kezdeti magnak is helyben kell létrejönnie. Ehhez egy nagy adag szerencse is kell. Ezek a sokat emlegetett tömegklánok, ahova eleinte mindenkit felvesznek a környékről, és csak lassan, szelektálódással alakul ki belőlük egy jó csapat, de az is csak az esetek kicsi részében.

A POA hozzászólásai szerint minden csapat béna looser, aki menet közben felvesz embereket. Mert ugye akkor mondhatom, hogy legyőztem valaklit, ha az utolsó faluját is elfoglaltam. Pedig ebben a játékban nem csak kivégezni lehet a többi játékost, de ezt meg Ti nem vagytok hajlandók felfogni/elismerni. Mi értéknek tartjuk egy jó klán felépítését és hosszú távú működtetését is, ahogy azt is, hogy a vezetőség hosszú távon együtt tudjon maradni, és eredményesen tudja vezetni a klánt. És ha már közösségi játékot játszunk, akkor szeretünk a többi játékos között nem csak ellenfeleket, de új barátokat is találni.

Lugal többször említette, hogy ő már inkább válogatott csapattal szeretne indulni a jövőben, nincs kedve nulláról klánt építeni. Ez is kialakulhat tapasztalatként az emberben az itt töltött évek alatt.

Mi viszont ha elindulunk még, vélhetően megint csak egy klán magjával fogunk indulni, és nem az lesz a célunk, hogy vagdalkozzunk magunk körül, amíg bírja ez a társaság, aztán kiszálljunk a szerverről, vagy rosszabb esetben kiessünk onnan. Minden bizonnyal azt fogjuk kipróbálni, hogy fel tudunk-e építeni újból egy az ELME-hez hasonló életképes klánt, együtt tudjuk-e tartani hosszú távon, találunk-e megfelelő társakat egy erős szövetség létrehozásához és fenntartásához. Vagyis megpróbáljuk megismételni, amit itt elértünk. Mert a POA és Dark minden fanyalgása ellenére mi szerettük ezt a játékot, komoly eredménynek tartjuk, élveztük az itt töltött időt, és nem utolsó sorban nagyon kedves ismerősöket, barátokat szereztünk a játékban. Most volt a klántalálkozónk. Több olyan ember is ott volt, akiket menet közben vettünk fel. Nagy kár lett volna, ha valami elitizmus nevében nem bővítettük volna a csapatunkat, és nem ismerkedünk/barátkozunk össze ezekkel az emberekkel...
 

DeletedUser

Vendég
Na látod Réka, erről beszéltem korábban. Egyszerűen nem bírjátok elviselni, ha lecsillapodnak a hullámok, és napokig nincs semmiféle vita
Muszáj feljönnötek és előszedni valami százszor lerágott csontot. Mindegy mit írunk, csak kerüljetek szóba újra, mert még véletlenünül a feledésbe merül a nevetek... Na én ebben biztosan nem leszek partner tovább :)
Milyen szerencse, hogy megírtuk a klántörténetünket, majd egy hónapja ez éltet benneteket itt a fórumon... Nyugi, majd csak jön a Wiking-sztori, szerintem az is ideszegez egy darabig...
 

DeletedUser12127

Vendég
Arianna, Neked kellett volna tárgyalnod anno Sarkanykával. Ti biztosan jobban megértettétek volna egymást.
 

DeletedUser12679

Vendég
Kedves Arianna, Te vettél elő egy lerágott csontot, arra válaszoltam. Még a személyes kritikát sem tudtad kihagyni belőle...
 

DeletedUser

Vendég
http://m.cdn.blog.hu/or/orulunkvincent/image/3 monkeys position.gif
mielőtt még bárki besértődne, az hivatkozás a saját kommunikációmra vonatkozik, amit a jövőben Veletek folytatok :D

Csak egyetlen dologra válaszolj még Réka... ha lehet röviden...
Miért vártál három napig, amíg reagáltál? Ha három napig nem zavart, akkor miért vártad meg, hogy nyugalom legyen???
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11904

Vendég
Köszönöm Arki, ez mit mondjak, igazán jól esett. Azért ezt a beszólást még tőled sem vártam.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
Sarkanyka, mi baj van? Szerintem mindketten hasonló nyelvet beszélő egyaránt nagyon intelligens tárgyalópartnerek vagytok. Most kit sértettem meg kivel ezzel a párhuzammal?

Egyszerűen eszembe jutottál Ariannáról. Akiről ha vitáztam vele sem mondtam soha rosszat. Ha mégis, elnézést kérek tőle.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem az Elme tökélyre vitte a toborzásos növekedéssel való technikát a klánháborúban ,és ezt én tisztelem bennük :)
Semmilyen más klán nem volt még képes,ilyen számító és céltudatos módon győzelemre vinni a "népét" csak a Rómaiak :D :)
 

DeletedUser12679

Vendég
Azért válaszoltam késve Arianna, mert mostanában elég sokat vagyok szabadságon. Olyankor pedig nem jutok géphez, pláne a külső fórumokhoz.

Aki pedig nem akarja olvasni ezt a fórumot, pláne nem akar beszélgetni, az ne tegye. Teljesen korrekt módon írtam Neked is, bármiféle személyeskedés, avagy negatív él nélkül. De kettőnknek sem kell szót váltanunk egymással, ha Neked is annyira sértő/terhes/felesleges mindez...
 

DeletedUser

Vendég
a sértésekre nem is kéne reagálni, elmúlna magától :)
Ezért jó ha az egész világgal hadban állsz , gyakorlatban tartod magad azon a stresszszinten , nem ér váratlanúl,nem ér sértőn. 100 emberből 50 utál :D 50 szeret :) Nekem így a jó
 

DeletedUser

Vendég
Azért válaszoltam késve Arianna, mert mostanában elég sokat vagyok szabadságon. Olyankor pedig nem jutok géphez, pláne a külső fórumokhoz.
Géphez jutottál közben, mert egy másik topicban a köztes időben szerepel hozzászólásod... ez alapján éreztem úgy, hogy csak gerjeszted a feszültséged, amikor már éppen lecsillapodnak a kedélyek... De azért köszönöm a válaszod

Arkhi valóban nem bántottál meg sosem, bár nem vagy könnyű vitapartner ;)
Mondjuk a többiek sem sértettek meg, csak egyszerűen néhány megnyilvánulás bosszantó :)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Mi újság? Rendben van mindenki?
Ennek a világnak vége de azért érdekel, hogy ki hol kezdte újra, kit hol lehet megtalálni? :)
Van aki nem kezdett új világot?

Azért jó érzésel tölt el, hogy egy lezárt világ forumjában még ma is vannak új hozzászólások! Szerintem ez azt jelenti, hogy nem volt ez egy rossz világ.. :D

Üdvözlök mindenkit,
Andrej, Altf4, Andrejs, jerdna, Dávid (stbstb)
 

DeletedUser12127

Vendég
Szia Dávid!

Hogyhogy pont a születésnapodon kerülsz elő? Nagyon boldogat kívánok Neked! :)
 

DeletedUser

Vendég
Mert szülcsinapjára kapott egy saját laptopot vagy mobiltelefont,amiről nyomhatja a szeretett játékát a srác :D:D:D

Akku merülésig !! :D
 

DeletedUser

Vendég
Itthon vagyok, nyugalom van, a köszöntések miatt skypra is felléptem (mindenkinek lehetősget adok, hogy még több köszöntést kapjak, tudom rohadék vagyok..) ahol rögtön beugrott az Elme forum, ebből az okból pedig fellátogattam ide is :)

dark lordunk nem vesztette el a humorérzékét.. (ami nincs azt nem lehet elveszteni nem de? :D:D)
 

DeletedUser

Vendég
Hát Neked aztán tényleg nincs :)

De vígasztaljon a tudat,hogy nem csak ebben látsz hiányt :D:D

v15-ön mi történt veled ? befejezted amit el sem kezdtél ? :p:D
 
Fent