DJ ezt kérte (történet kibeszélő)

DeletedUser18265

Vendég
de az NH reszt hagyd ki, annak semmi ertelme mert nem tiszta harcban gyoztetek.
Te is kihagyhatnád Yugi, mert semmi közöd nem volt hozzá.
Hagyjuk már, hogy leirja az egész storyt és írd le az összegző véleményed, addig meg hagy élvezzük DJ történetét kérlek!
 

Barbelo

Member
A reakció pontszáma
23
Yughi,te tényleg ennyire buta vagy? mit nem lehet megérteni azon,hogy ne a más történetébe mocskolj bele? Állj neki azt ird meg a saját történetedet ,aki kiváncsi lesz rá,majd elolvassa azt is!
 

DeletedUser11248

Vendég
Yugi értelmetlen védened az NH-t,mert mint írja az ö látószögéből írja,ahogy ö megélte,mint írta kezdő játékosként..a saját élményeit írja le,amit élvezett olvasni,kicsit belelátni az élményeibe..te meg belekötsz olyanokba aminek semmi köze az ö élményeihez...mintha ide kijönne egy kezdő játékos és írná hogy elvitt egy falumat,te meg letámadnád hogy az nem úgy van,hogy hagytam hogy elvigye..hogy csak azért sikerült,mert nem voltam gépnél stb.stb..amiben lehet igazad is lenne,viszont a lényegen és azon az érzésen amit ö élt meg hogy elvitte egy falumat,azon semmit nem változtat,örül neki,védi és boldog...még akkor is ha te itt százféleképpen magyarázod meg hogy az miért sikerült.

A V28-s sztorit majdnem mind ismerjük,aki követi a KH-t tisztában van vele mi volt ott...DJ-ha azt írta volna le hogy ez miért volt így-az miért volt úgy valószínű senki nem olvasná,én sem..amiért szép ez amit irt,mert azt írta ahogy ö látta-hitte akkor,a hátérmunkák nélkül,amiket bár lehet voltak,de ö valószínű mint kezdő nem látott..és igy szép a történet.

Yugi azon gondolkozz el,ha megkérném Süsü-t,tégedet és még egy tagot az NH-bol hogy írják le a V28-t NH-szempontbol,fogadok akármibe hogy kapnék 3-történetet,ami csak néhány ponton találna(amiket kb.DJ is megirt)...mert mindenki másképp éli meg,másképp lássa..leirhatnám a PHX hogy győzött egy világon de lehet ha egy tagomat kérnéd meg,teljesen másképp írná le és egyikünk sem hazudna..

DJ csak annyit mondok,ne foglalkozz a kritikákkal,folytasd amit csináltál és ha lehet ne menj el abba az irányba amit itt Yugi követel,lehet mások a tények de az senkit nem érdekel,azt viszont szívesen olvasom hogy te azt hogy élted meg az adott pillanatban és azt hiszem nem egyedül én vagyok így vele..az meg hogy magasztalod az EW-t normális,nincs mit szégyellj rajta,kezdőként kerültem a PHX-be,én is a legjobb klánnak tartottam őket,a legjobb játékosokkal és ezzel így van minden kezdő ha sikerül bekerülnie egy jó klánba..

Várom a következő fejezetet :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Köszönöm incze, ez egy jó írás volt. De továbbra is: nem magasztalom az EW-t :D Pár hónappal ezelőttig rajongtam érte, de mai fejjel, amivel írom a történetet már más a szitu.

Tények... úgy csinál Yugi, mintha állítottam volna valótlant :p Pedig nem, de nem tartozok elszámolással senkinek. De annak legalább örülök, hogy Te incze, azok közül, akik felfogták, mit is írok itt, hangot is adtál a véleményednek :)
 

DeletedUser18914

Vendég
Elnezest kerek minden forumolvasotol, hogy elfogultan es idegbol nyilvanultam meg...igerem tobbet nem piszkitok bele Roli irasaba, hiszen tenyleg jo olvasni :)
Nekem nagyon fajo ez a v28, mert ugymond vilagok doltek ossze bennem, tudni kell rolam, hogy v7-en kezdokent Susu kezei alatt nevelkedtem ezert a kotodes, de v28 on valami eltorott, es talan irigysegbol is irtam soraimat, mert amig Roli kezdokent egy sikersztorit csinalt en felprofikent eldobtam az egesz addigi KH palyafutasomat es baratsagaim nagyreszet :)
Persze azutan ujraepitettem az egeszet egy teljesen mas mentalitassal, tanulva(tanulgatva) hibaimbol, v34-en meg azert bennem volt a tuske de mar ott erezheto volt fejlodesem az emberekhez valo hozzaallas teren, amit v38-on kamatoztatni tudtam, persze nehol meg most is elejon a regi yugi de na nagyvonalakban a mult letudva...
Szoval Hajra DJ, szep irasok varjuk folytatast :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Elnezest kerek minden forumolvasotol, hogy elfogultan es idegbol nyilvanultam meg...igerem tobbet nem piszkitok bele Roli irasaba, hiszen tenyleg jo olvasni :)
Nekem nagyon fajo ez a v28, mert ugymond vilagok doltek ossze bennem, tudni kell rolam, hogy v7-en kezdokent Susu kezei alatt nevelkedtem ezert a kotodes, de v28 on valami eltorott, es talan irigysegbol is irtam soraimat, mert amig Roli kezdokent egy sikersztorit csinalt en felprofikent eldobtam az egesz addigi KH palyafutasomat es baratsagaim nagyreszet :)
Persze azutan ujraepitettem az egeszet egy teljesen mas mentalitassal, tanulva(tanulgatva) hibaimbol, v34-en meg azert bennem volt a tuske de mar ott erezheto volt fejlodesem az emberekhez valo hozzaallas teren, amit v38-on kamatoztatni tudtam, persze nehol meg most is elejon a regi yugi de na nagyvonalakban a mult letudva...
Szoval Hajra DJ, szep irasok varjuk folytatast :)

Na, Yugi, ha ezt tényleg komolyan gondolod, akkor már megérte beleállnom a vitába ;)
 

DeletedUser18312

Vendég
Ha már csámcsognivalót akartok.

1:Szürke Farkas, a NH háború első napján bejelentette az abbahagyást, hogy ő a fronton nem fogja bírni.
Ekkor beszéltem vele levélbe sokat, és felajánlottam a folyamatos helyettesítésemet.
A 2 arma alatt amit kapott, többet voltam a fiokjába mint ő. Ezt félreneértsétek, szürke is jó player, de ha nem vállalom be azt a 2 hónapot, míg az NH ütötte, hogy folyamat kiegészítve helyettesítem, azt a frontszakaszt az NH bezuzza. Ez 100%
E.e háborúnál a Vinszent fiokkal úgyanez volt, balu csak akkor került elő, mikor támadtunk....kb 2 hónap után meguntam hogy ha támadni kell precizen ittvan, csinálja, ha védekezni meg eltünik beleszarik....Fel is törték utánna.

2:pityu esete.
Antoannal beszélgettem skypon, tudtam vannak NH-s kapcsolatai, és megtudtam az mnt-t warlord/anti vs pityu között.
Antival beszélgettem, hogy a kapcsolatai révén jutassa el lassan de biztosan Süsühöz, hogy pityu a kémünk.
Ez eljutott, ezért bedühödve murder elkezdte fiokhelyettesítés alatt osztani. Pityu rám írt, hogy mennyire ganéj a vezérkara, és a játékostársai, hogy tudna ellenük tenni, amivel megkárosítja őket. Leírtam neki hogy amit murder csinált, végleges ban jár érte, és leírtam hogy mit írjon a suppnak, hogy kitiltsák.
Szóval a murder kitiltás csak hab volt a tortán. Én semmi mást nem akartam, csak beomoljon a pityu front, mert tudtam süsü forróvérű. Erre elkapkodták, és hatalmas baklővést csináltak. Persze hogy éltem a lehetőséggel.

3:NH végkifejlett.
Az NH mikor már az utolsókat rúgta, felajánlotta az E.e-nek a teljes beolvadást. Süsü ajánlotta.
Yeso ha felvállalja ha nem, elgondolkozott rajta.
Én ezt megkerültem egy csalafintasággal. Elúhuztam egy újabb bogárültetőmet, aki az E.e-be csiripelt, és elhintettem, hogy az NH-nak azt ajánlottam, hogy van egy szerződésem az E.e-vel. Ha én felrúgom és úgy beveszem őket hatalmas erővel simán megnyernénk a szerót és mindenki kikezdene. Így felajánlottam az NH-soknak, hogy ha betudnak kerülni az E.e-be, onnan már átveszem őket, mert az E.e rúgja fel a szabályokat.
Ez persze mind kamu volt, de elültettem a cselt, hogy Yeso még véletlenül se vegyen fel NH játékost. Mint írtam, nem tudom hogy akart-e, de bebiztosítottam vele magunkat.

Egyébként tetszik az írás, de érdekes tényleg látni, hogy DJ teljesen máshogy látta az elején mint én, sőt még az NH háború alatt is én máshogy láttam. Ő azt látta hogy baj van, gond lesz. Miközbe ezeket én is láttam, mi is láttuk, de mi már előre gondolva költöztettük be az új játékosokat a frontra, és tudtam folyamat megfog szilárdulni így én nem éreztem vészesnek egyáltalán.
Dj szavaiból élve úgy tünik, mintha lett volna esélye az NH-nak, én azt kimerem mondani, egy esélyük volt, ha áttörik a Szürke frontot. Ott dőlt el az NH vs EW háború. De szerencsénkre, erőből próbálták meg áttörni, és átlátható volt a támadássorozatuk, emiatt elbuktak ott.

Míg Yugi az NH-t istenítette én külső/belső szemmel azt láttam az E.e folyamatosan őrli fel az NH-t, és ha a CNN-t nem bomlasztjuk meg, akkor az Nh hamar bomlott volna, már nem sok kellett volna nekik.
Az E.e ellen sokkal keményebb volt harcolni. Támadásuk nekik is "gyengécske" volt, ellenben nagyon kitartóan és jól védekeztek. Hiába törtünk fel egy frontszakaszt, már a második sort egyből bebetonozták ügyesen.
E.e egy rendkivül szilárdan védekező ügyes brigád volt, én azt mondom ha van ott egy jó támadásszervező, még lehet elis vertek volna minket. Mert védekezni jobban védekeztek, kitartóbban, mint bárki a szerveren. Legyen az CNN,NH vagy EW.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Tetszik az írásod vigyó! :)

Egyetlen részhez szólnék hozzá érdemben: szerintem természetes, hogy másképp láttuk a szerver nagy részét, hisz Te a szerver egészében magasabb rangban voltál, mint én leszek valaha is a KH-ban. Plusz ugye én egy lelkes kezdő voltam, míg Te több év tapasztalattal bírsz.

Ja nem, még egy. Süsü az NH végekor, az EE-nek tett ajánlatkor már nem volt. Ha jól emlékszem, addigra már a fiókja se volt meg. Az utolsó másfél hónapban (október és a november az oszlásig) akkor már vicca és zolyee vitte az NH-t.

ui.: a Te írásod, amit igértél a szerver végén, nem akarod felrakni valahova?
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Én ezt megkerültem egy csalafintasággal. Elúhuztam egy újabb bogárültetőmet, aki az E.e-be csiripelt, és elhintettem, hogy az NH-nak azt ajánlottam, hogy van egy szerződésem az E.e-vel. Ha én felrúgom és úgy beveszem őket hatalmas erővel simán megnyernénk a szerót és mindenki kikezdene. Így felajánlottam az NH-soknak, hogy ha betudnak kerülni az E.e-be, onnan már átveszem őket, mert az E.e rúgja fel a szabályokat.

Erről szeretnék majd írni, ha hiszed, ha nem, hozzám egészen más úton jutott el ugyanez a dolog :p Furcsa, pedig ugye ekkor már "ott voltam a tűzközelben"
 

DeletedUser12127

Vendég
Vártuk már a 18. részt. Végre... :)
Ért néhány meglepetés ezzel kapcsolatban, pedig mondhatni ennél a résznél voltunk egymással a legszorosabb kapcsolatban egymással DJ.

Először is én nem érzékeltem mekkora volt az arcod a játék ezen szakaszára már. Azt láttam megadtad a tiszteletet az ellenfélnek, de önbizalmad is van. Ez így alapvetően egy szimpatikus párosítás. Persze hogy Te belül mit éreztél és mit mutattál ebből kifelé azt leginkább Te tudhattad. Klárinak volt egy megérzése afelől, hogy az udvariasság mögött lehet akár némi ravasz simaság is, de én ezt elvi lehetőségként értékeltem csak, mivel mindig intelligensen nyilvánultál meg, egyáltalán nem zavart.

Másodszor is az ominózus klántámadásunkról. Valóban akkor és ott (a V28-on) az volt az egyetlen támadás, aminek a kereteit ötlet szintjén én adtam meg. A Te támadásodnak legalábbis. Antoánra nem volt rálátásom. Koutouu lelkesen szállt be ebbe, a célpontokat az instrukciók alapján talán már ő osztotta le és Rheia is odatette magát. Ahogy Zik is ellőtt 25 nuke-ot egy olyan falura, ami általam még fake-nek volt jelölve. A terv faék egyszerűségű volt. El kellett Veled hitetni, hogy amit magadtól gondolnál, az úgy is van. vagyis, hogy a frissen foglalt K33-as még bevédetlennek gondolt faluidat akarjuk majd visszavenni. Ez be is jött. Elhitted magadnak, nekünk, hogy odamegyünk, ahová nem. De ez egyetlen egy hiba, nem jött be amire tippeltél de ezt mondhatjuk szerencsefaktornak is. Semmilyen egyest nem kaptál a témazáró végén a részünkről, sőt, én elismeréssel gondoltam a teljesítményedre, hiszen nagyot alkottál még így is. Egy elhibázott védelmi stratégia közben igen nehéz helyzetben 22 foglalt faluval nap védője és nagyhatalma lenni nem akármi szerintem. :)
Szóval ahogy nem érzékeltem mekkora volt az arcod előtte, úgy a témazáródat sem éreztem bukásnak. Annyi történt csak, hogy megmutattuk Neked, hogy Te sem vagy sebezhetetlen. Ahogy senki nem az. :) Nem volt ez egy különleges klántámadás - Csak tettük azt ami korábbi világokon többször eredményre vezetett: alkalmazkodni próbáltunk az ellenfél gondolkodásához. Pontosan azt, amit Te is alkalmazni szeretsz. :)

Harmadsorban pedig arról végképp fogalmunk nem volt, hogy ilyen válságba sodort Téged a kis bajuszráncigálásunk. De én a magam részéről még így - hogy írod - sem hiszem el, hogy a visszavonulásod valós lehetőség lett volna abban a helyzetben. Akkor sem és azóta sem ilyennek ismertünk meg. Ráadásul akkor még bőven a KH mámorában jártál, a sűrűbe még mindig befelé haladva, sok győztes csata után, de a nagy szervergyőzelem előtt még.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Azt, hogy lényegébe 0 teljesítménnyel már elhittem, hogy legyőzhetetlen vagyok, szerintem írhatjuk a nagy arc számlájára. Azt is, hogy a tiszteletteljes, jó modorú hozzászólásokban külsőn a legtöbb esetben volt valami szúrkálás, valami odaszólás. Én ezt is oda sorolnám.

Abbahagyás. Na ez tényleg egy érdekes kérdés. Úgy vélem, amit mondasz, az igaz részben. Azért részben, mert én is kicsi esélyt adnék rá, hogy képes lennék otthagyni (V38 most szépen hátbarúg), de gondolati szinten azon a szerveren először, de nem utoljára játszottam el a gondolattal, hogy hagynom kell ezt az egészet. De mindezt mai fejjel mondom, majd másfél évvel az eset után. Akkoriban, pontosabban szólva egészen addig a pillanatig nagyon rosszul viseltem a legminimálisabb vereséget is, égőnek, szánalmasnak tartottam, amit produkáltam. Lehet, hogy ez az abbahagyom dolog ez az EW sajátja, a későbbiek során bogyó is csinált ilyet, illetve a nagy armánál warlord is, aki már végrendelettel volt rajtam. Mégis mind ott voltunk. De az biztos, hogy akkor 2-3 napig kivonva magam a forgalomból csak a lehetséges forgatókönyveken gondolkodtam, amik közt valós opció volt az abbahagyás, de mint a példa mutatta, inkább a maradok-és-megmutatom dolog lett belőle :) Szerencsére.
 

DeletedUser12127

Vendég
Azt, hogy lényegébe 0 teljesítménnyel már elhittem, hogy legyőzhetetlen vagyok, szerintem írhatjuk a nagy arc számlájára. Azt is, hogy a tiszteletteljes, jó modorú hozzászólásokban külsőn a legtöbb esetben volt valami szúrkálás, valami odaszólás. Én ezt is oda sorolnám.

Abbahagyás. Na ez tényleg egy érdekes kérdés. Úgy vélem, amit mondasz, az igaz részben. Azért részben, mert én is kicsi esélyt adnék rá, hogy képes lennék otthagyni (V38 most szépen hátbarúg), de gondolati szinten azon a szerveren először, de nem utoljára játszottam el a gondolattal, hogy hagynom kell ezt az egészet. De mindezt mai fejjel mondom, majd másfél évvel az eset után. Akkoriban, pontosabban szólva egészen addig a pillanatig nagyon rosszul viseltem a legminimálisabb vereséget is, égőnek, szánalmasnak tartottam, amit produkáltam. Lehet, hogy ez az abbahagyom dolog ez az EW sajátja, a későbbiek során bogyó is csinált ilyet, illetve a nagy armánál warlord is, aki már végrendelettel volt rajtam. Mégis mind ott voltunk. De az biztos, hogy akkor 2-3 napig kivonva magam a forgalomból csak a lehetséges forgatókönyveken gondolkodtam, amik közt valós opció volt az abbahagyás, de mint a példa mutatta, inkább a maradok-és-megmutatom dolog lett belőle :) Szerencsére.

Lehet azért nem érzékeltük a nagy arcot, mert melletted a külsőn (is) ott volt egy warlordadi, akinek a gigamega arca mellett (EE hadinudli és hasonlók) a Tiéd mérete fel sem tűnt.
 
Fent