CM Váltás és Búcsúzás

BMEQÉpület

Well-Known Member
A reakció pontszáma
290
Azt azért bánom, hogy szinte semmi reakció nem történt a személyeskedés felvételén kívül (itt is tisztelet a kivételnek persze), de gondolom majd ezeket a köröket az új supportnál kell lefutni.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.403
Sziasztok.

Mint korábbi csapattag, úgy érzem, fontos, hogy megosszam veletek a gondolataimat, különösen most, amikor NovaLee, bejelentette távozását.

Először is, elég bunkó dolog egy búcsúzó témában ilyen vitákat generálni, és szétoffolni azt. Nem követem szorosan a külső fórumot, de úgy tűnik, a dolgok elszaladtak, ami nem segíti a helyzetet.

Pushingról (mert oldalakon át téma volt): "Pushing" akkor lép érvénybe, ha az elkövető fiókok valamilyen módon köthetőek egymáshoz. Ezalatt azt értem, ha például magadnak húzod, vagy több VPN-es fiók húz neked falut, az tiltható, és eljárás köteles.
De azok, akik úgy érzik, hogy ez a szabály gyenge nekik most egy rövid példát hozok:
Tegyük fel, hogy valakit farmolsz, inaktív, alig fejlődik (de azért fejlődik), és néha belép eladni a tőzsdén. Elfoglalod egy bizonyos idő után. Másnap kitiltanának, mert ingyen foglaltad el, és farmoltad is előtte, mert ő nem gyártott egységeket vagy nagyon minimálisat. De nem is ismered a srácot. Örülnél-e ilyen kitiltásnak? Ez költői kérdés, akkor valószínűleg amiatt lenne probléma, és panaszkodás. A Support nem szabályozhatja be, hogy egy játékos például prémium pont gyűjtése után valakinek átadhassa a faluját. Azt sem lehetséges szabályozni, hogy egy játékos kinek nem adhatja vagy kinek adhatja a faluját, ha abbahagyja a játékot.

A szabályok minden lehetséges szabályszegést lefednek. Ha valamit jelentetek, az adminok vagy a support tagok, megteszik a szükséges lépéseket (mert kötelesek). Gyakran a játékosok úgy érzik, hogy ők tudnak mindent, és emiatt hibásan gondolják, hogy az intézkedések indokolatlanok, vagy nem történnek meg. Emlékezzetek, a support tagjai nem oszthatnak meg bizalmas információkat, ez a titoktartási szerződésük része.

Tisztában vagyok vele, hogy nehéz elképzelni, milyen egy játéknak "dolgozni"... De legyen annyi tisztelet bennetek, hogy ha már egy búcsúzó témába írtok meg, ne a korruptságot vagy a rossz munkát emeljétek ki, mert ha történt is ilyesmi, az InnoGames által preferált büntetéssel járt el, NovaLee. Például Syntex is több, mint 5 évig volt itt, és annak ellenére, amit hallottam róla, még azelőtt, hogy Supporter lettem, miután admin lettem pozitív csalódás ért, és rákellett jönnöm, hogy a róla való csámcsogás 90%-ban hazugság, vagy kitaláció része volt.

Szóval jók az elméletek, és örülök, hogy néhányan úgy gondolták, hogy most jól megmondják NovaLee-nek, vagy a többi távozó CM-nek, de, ami számukra elő volt írva teendő, vagy egyéb feladatok, időre, és az InnoGames elvárásainak megfelelően teljesítették.
Például az áthelyező adása szerverek elején NovaLee kezdeményezése volt, és nem hinném, hogy olyan sokan nem szerették azt, hogy kaphatnak bizonyos ideig az áthelyezőből, hiszen több száz kérés érkezett szerverenként. Ha nem is végezte tökéletesen a munkáját, nekem kétségem sem fér hozzá, hogy kedves volt, megértő, és sokszor saját hátrányára akár a játékos érdekeket szolgálta, és közvetítette. Mindig nyitott volt a javaslatokra, és ha az jó javaslat volt, akár meg is valósította. Biztosan vannak nála jobb CM-ek, és biztosan vannak nála rosszabbak is, összességében, én köszönöm, hogy együtt dolgozhattam vele/veled.

Egy búcsúzó témánál csak annyit kellene írnotok: "Köszönjük a munkádat, NovaLee, további sok sikert."
Nem reagálok többet, de elvárható lenne a tisztelet és a megértés, nem a mocskolódás, habár ez egy régi magyar szokás, de nem NovaLee-t minősítitek az itteni viselkedésetekkel, hanem magatokat.

Puszi, pá mindenkinek,
-NooBLeadeR-
 

LilPurpp

Active Member
A reakció pontszáma
197
Kedves Noobleader, szerény véleményem szerint nem teljes mértékben igaz amit leírtál,igen meg kell köszönni @NovaLee nek a munkásságát, amit szerintem elég sokan megtettek,viszont a meglátásokat is meg kell osztani,hogy az élet másabb területén hasznosítsa őket,ehhez pedig le kell írni a negatívumokat is,akár tetszik akár nem."A szabályok minden lehetséges szabályszegést lefednek." ezt pedig te is és én is,illetve mindenki más is tudja,hogy nem igaz." Ez egy régi magyar szokás" erre pedig reflektálva, a korrupció is,bár én nem tudom,mert nem élek az országba, csak hallottam.
 
Utoljára szerkesztve:

a Vajda

Well-Known Member
A reakció pontszáma
2.278
De a leköszönö cm-nek hiába írtok,valószínüleg neki annyi köze lesz a dolgokhoz,,mint nekem az ország vezetéséhez.
Majd ha meglesz az új csapat és a feje,akkor kell lépéseket tenni.
Addig foglaljátok össze miben kellene változás meg ilyenek,de most teljesen felesleges itt egymásra mutogatni.
 

öreg

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.738
na hogy megüssem a beszélgetés színvonalát: ati.csajomed
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
245
ez kicsit olyan, mint az oltások után meghaló emberek! ha A esemény után bekövetkezik B esemény, akkor hétszentség, hogy a kettő összefüggésben van!

Egyáltalán nem olyan. Az emberek sajnos meghalnak. Az viszont korántsem magától értetődő, hogy supporterekre kötnek útilaput. Lehet véletlen ettől még, de a hasonlat nem helyes.
 

BMEQÉpület

Well-Known Member
A reakció pontszáma
290
De a leköszönö cm-nek hiába írtok,valószínüleg neki annyi köze lesz a dolgokhoz,,mint nekem az ország vezetéséhez.
Majd ha meglesz az új csapat és a feje,akkor kell lépéseket tenni.
Addig foglaljátok össze miben kellene változás meg ilyenek,de most teljesen felesleges itt egymásra mutogatni.
Itt eleve Senq kijelentései miatt merültek fel a problémák, nem vár senki csodát persze a maradék időben.
 

Crow00

New Member
A reakció pontszáma
14
Sziasztok.

Mint korábbi csapattag, úgy érzem, fontos, hogy megosszam veletek a gondolataimat, különösen most, amikor NovaLee, bejelentette távozását.

Először is, elég bunkó dolog egy búcsúzó témában ilyen vitákat generálni, és szétoffolni azt. Nem követem szorosan a külső fórumot, de úgy tűnik, a dolgok elszaladtak, ami nem segíti a helyzetet.

Pushingról (mert oldalakon át téma volt): "Pushing" akkor lép érvénybe, ha az elkövető fiókok valamilyen módon köthetőek egymáshoz. Ezalatt azt értem, ha például magadnak húzod, vagy több VPN-es fiók húz neked falut, az tiltható, és eljárás köteles.
De azok, akik úgy érzik, hogy ez a szabály gyenge nekik most egy rövid példát hozok:
Tegyük fel, hogy valakit farmolsz, inaktív, alig fejlődik (de azért fejlődik), és néha belép eladni a tőzsdén. Elfoglalod egy bizonyos idő után. Másnap kitiltanának, mert ingyen foglaltad el, és farmoltad is előtte, mert ő nem gyártott egységeket vagy nagyon minimálisat. De nem is ismered a srácot. Örülnél-e ilyen kitiltásnak? Ez költői kérdés, akkor valószínűleg amiatt lenne probléma, és panaszkodás. A Support nem szabályozhatja be, hogy egy játékos például prémium pont gyűjtése után valakinek átadhassa a faluját. Azt sem lehetséges szabályozni, hogy egy játékos kinek nem adhatja vagy kinek adhatja a faluját, ha abbahagyja a játékot.

A szabályok minden lehetséges szabályszegést lefednek. Ha valamit jelentetek, az adminok vagy a support tagok, megteszik a szükséges lépéseket (mert kötelesek). Gyakran a játékosok úgy érzik, hogy ők tudnak mindent, és emiatt hibásan gondolják, hogy az intézkedések indokolatlanok, vagy nem történnek meg. Emlékezzetek, a support tagjai nem oszthatnak meg bizalmas információkat, ez a titoktartási szerződésük része.

Tisztában vagyok vele, hogy nehéz elképzelni, milyen egy játéknak "dolgozni"... De legyen annyi tisztelet bennetek, hogy ha már egy búcsúzó témába írtok meg, ne a korruptságot vagy a rossz munkát emeljétek ki, mert ha történt is ilyesmi, az InnoGames által preferált büntetéssel járt el, NovaLee. Például Syntex is több, mint 5 évig volt itt, és annak ellenére, amit hallottam róla, még azelőtt, hogy Supporter lettem, miután admin lettem pozitív csalódás ért, és rákellett jönnöm, hogy a róla való csámcsogás 90%-ban hazugság, vagy kitaláció része volt.

Szóval jók az elméletek, és örülök, hogy néhányan úgy gondolták, hogy most jól megmondják NovaLee-nek, vagy a többi távozó CM-nek, de, ami számukra elő volt írva teendő, vagy egyéb feladatok, időre, és az InnoGames elvárásainak megfelelően teljesítették.
Például az áthelyező adása szerverek elején NovaLee kezdeményezése volt, és nem hinném, hogy olyan sokan nem szerették azt, hogy kaphatnak bizonyos ideig az áthelyezőből, hiszen több száz kérés érkezett szerverenként. Ha nem is végezte tökéletesen a munkáját, nekem kétségem sem fér hozzá, hogy kedves volt, megértő, és sokszor saját hátrányára akár a játékos érdekeket szolgálta, és közvetítette. Mindig nyitott volt a javaslatokra, és ha az jó javaslat volt, akár meg is valósította. Biztosan vannak nála jobb CM-ek, és biztosan vannak nála rosszabbak is, összességében, én köszönöm, hogy együtt dolgozhattam vele/veled.

Egy búcsúzó témánál csak annyit kellene írnotok: "Köszönjük a munkádat, NovaLee, további sok sikert."
Nem reagálok többet, de elvárható lenne a tisztelet és a megértés, nem a mocskolódás, habár ez egy régi magyar szokás, de nem NovaLee-t minősítitek az itteni viselkedésetekkel, hanem magatokat.

Puszi, pá mindenkinek,
-NooBLeadeR-
Kérlek, ne írd le mégegyszer ezt a sablon maszlagot. Úgy néztek el problémák mellett, mintha nem is lenne semmi.
Több alkalommal levelezni kell azért, hogy egyáltalán sablon szövegek helyett bármi más értelmes válasz jöjjön.

Olyan szinten kijátszható az általatok szabálynak nevezett maszlag, hogy az már lassan fájdalmas. Elég a teljes világ erőviszonyainak átrendezéséhez pár levélváltás. Persze így már teljesen szabályos is. Nem foglalkozva semmi mással.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy alkalmanként jó ha napi két üzenetváltás történik.

Nem gond. Jó dolog a vérfrissítés, csak olyan jöjjön akit érdekel is amit csinál, nem pedig csak van mint hal a szatyorban.

Mondne jót NovaLee. Minden jót-NooBLeadeR-
 

Tüptüptüp

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.673
Tegyük fel, hogy valakit farmolsz, inaktív, alig fejlődik (de azért fejlődik), és néha belép eladni a tőzsdén. Elfoglalod egy bizonyos idő után. Másnap kitiltanának, mert ingyen foglaltad el, és farmoltad is előtte, mert ő nem gyártott egységeket vagy nagyon minimálisat. De nem is ismered a srácot. Örülnél-e ilyen kitiltásnak?
azért általában olyanok kerülnek jelentésre, ahol ugyanaz a három ember minden szerót azzal kezd, hogy az egyik farmol+befoglal két másikat, akik aztán bemennek hozzá dual+trialnak. sok ilyen eset volt, ahol a napnál is világosabb, hogy bizonyos fiókok egyetlen célja mások buffolása. ráadásul ezekben az esetekben van kapcsolat a fiókok közt, elvégre a pushing fiókok tulajdonosai utólag belépnek a pusholt fiókba.

na mindegy. nekem továbbra is rejtély, hogy minek van egyáltalán a pushing fiókok tiltása a szabályzatban, ha hivatalosan csak a multi fiókok illegálisak, ami ugyebár külön is a szabályzat egy pontja. ha jól tudom.
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
457
Kedves Mindenki!

Én azt mondom, maradjunk meg emberek továbbra is. Negatívat is le lehet írni diplomatikusan és normálisan. Nem kell ahhoz semmi extra szó, vagy haonlat, vagy jelző! :D

Én is megírtam anno NovaLee-nek azt amit gondoltam, vagy bármit tévedett, vagy úgy gondoltam, hogy tévedett [pedig én tévedtem] akkor is megmondtam. De kulturáltan, hisz emberek vagyunk.
Mint exSupport annyit tudok hozzáfűzni a dolgokhoz, hogy:
- @NovaLee köszönjük szépen eddig amit tettél;
- szabályok és azok "hogyanértelmezése" az 90%-ba fentről jön, a nagyoktól.

Végszóként:
Nem véletlenül mentünk/ment el sok Support a rendszerből, s nem véletlenül mennek el majd még..
Gyűjtsétek össze mindent amit mondani akartok, s majd az új CM beköszöntőnél mindent is írjatok/írjunk le, hogy legyen tiszta lap!


Addig is:
#voteforVadVirág
 
Fent