CM Váltás és Búcsúzás

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Novalee-nek minden jót a továbbiakban. Ahogyan láttam Ő mindig korrekt volt a játékosokkal amennyire tudott, a döntéseit pedig azoknak a háttere nélkül nagyon nehéz megítélni.

Olvasgattam itt a hozzászólásokat és bőven volt igazság is bennük, azonban néhányan alaposan túllőttek a célon. Alapvetően értem, hogy a vezetőt okolják sokan a support csapatot övező káoszért és ez részben rendben van, azonban nem mindenről ő tehet. Az igazság az, hogy nem csupán a magyar support team teljesítménye volt lejtmenetben az utóbbi időben, hanem a magyar kh-s community maga is. Kialakult egy mag aki mindenkit aki nem tartozott bele kinézett, leszólt, megpróbált megalázni és elsöpörni. A supportot érintve pedig onnan indultak a problémák, hogy ezen mag tagjai jelentkeztek már supportereknek és mivel már szinte senki más nem jelentkezett rajtuk kívül felvételre kerültek. Mikor pedig oda kerültek, ahova sosem lett volna szabad pontosan azt csinálták ami jósolható volt. Kedveztek a haveroknak, olyan szabályrendszert hoztak létre ami tele volt kiskapukkal, pofára intéztek kitiltásokat, és úgy befolyásolták a dolgokat, hogy nekik kedvezzenek, ne pedig a játékosoknak. Sosem lett volna szabad olyan játékosok kezébe hatalmat adni, akik többször tiltva voltak illetve olyan mélyen belemerültek a játékba, hogy már reflexszerűen a saját társaiknak kedveztek és korábbi ellenfeleiket próbálták ellehetetleníteni.

Csak remélni tudom, hogy ez a Coma váltás egyúttal egy irányváltást is jelent, ahol az átláthatóság kerül a középpontba. Olyan szabályok amik egyértelműek és átgondoltak, olyan betartatással ami nyomonkövethető és átlátható. Nem akarom többé azt látni sem barátnál sem ellenfélnél, hogy úgy tiltották, hogy nincs rá egyértelmű okuk, valamint azt sem, hogy úgy nem tiltanak valakit, hogy az illető egyértelmű és feltűnő módon áthágja a szabályokat. Aki betartja a szabályokat ne legyen semmilyen módon szankcionálva, aki pedig nem az viselje a következményeket. Azonban ehhez leírt, egyértelmű szabályzat kell, különben nem lesz belőle semmi.

Végsősoron pedig megjegyezném, hogy ez az egész helyzet nem csupán a supporterektől függ, hanem tőlünk játékosoktól is. Ha tudjuk hogy valaki csal ne támogassuk csak azért mert a mi oldalunkon van, ha pedig jelentünk valakit azért jelentsük,mert ténylegesen megszegi a szabályokat. Amíg a saját klántársaik tapsikolnak azoknak, akik top1ek úgy, hogy multiznak, 50en falut húznak nekik, vagy egyértelműen pushingolják őket, addig ne várjunk változást. Mindenkinek a saját háza táján kell elkezdenie a söprögetést. Ha ezt megtesszük elérhetjük, hogy a játékosállomány java része a tiszta játék mellett tegye le a voksát és ezáltal azt is hogy több olyan ember kerüljön a supportság közelébe, akik ennek a felfogásnak akarnak teret adni, nem pedig csak a hatalmukat fitogtatni és visszaélni vele.

Szép napot mindenkinek.
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
Franko amit írtál, csak utópia, sose lesz ilyen. Amióta van a kh, azóta csalnak is, vannak megkérdőjelezhető kitiltások és egyértemű csalások elnézve, mindig így volt és így is marad sajnos. Ahhoz, hogy ne így legyen a saját társadat is jelenteni kéne, ami nem fog megtörténni, mert mindenki minden eszközzel nyerni akar.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Franko amit írtál, csak utópia, sose lesz ilyen. Amióta van a kh, azóta csalnak is, vannak megkérdőjelezhető kitiltások és egyértemű csalások elnézve, mindig így volt és így is marad sajnos. Ahhoz, hogy ne így legyen a saját társadat is jelenteni kéne, ami nem fog megtörténni, mert mindenki minden eszközzel nyerni akar.

Pont ezzel a felfogással van a baj. Ugyanis, ha az én társam csal, akkor nem marad a társam. Ha a klántagom csal nem marad a klántagom. Miért? Mert aláás mindent, amit a csapat csinál. Ki fog becsülettel kiküldeni napi 15x farmot, ha tudja, hogy a saját társa botozik és ezért jobban áll,mint ő? Kinek marad kedve aktívan játszani és odatenni magát, ha tudja, hogy a másik kevesebb erőfeszítéssel ér el jobb eredményt? Én személy szerint versenyző típus vagyok, jobb akarok lenni másoknál, ezért mindenben amit csinálok próbálok a lehető legjobb lenni. De nem minden áron, ha minden áron tenném a saját erőfeszítéseim tenném semmissé. Gyakorlatilag arcon köpném saját magam, hiszen valami olyat tennék értéktelenné amiért én megdolgoztam. Garantálom neked, ha valakiről kiderül, hogy csal rövid időn belül elválnak útjaink. Abban is biztos vagyok, hogy ez a helyes hozzáállás. Azokat meg akik egyenesen büszkék arra, hogy csalással, szabályok áthágásával lesznek "jobbak" bárkinél nem dicsőíteni kell, hanem azt elérni, hogy mindenki tudja mit művelnek és akkor se kerülhessenek be komolyabb csapatba,ha nincsenek tiltva. A közösség véleménye és szava is számít, nem csak a support tevékenysége.
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
Pont ezzel a felfogással van a baj. Ugyanis, ha az én társam csal, akkor nem marad a társam. Ha a klántagom csal nem marad a klántagom. Miért? Mert aláás mindent, amit a csapat csinál. Ki fog becsülettel kiküldeni napi 15x farmot, ha tudja, hogy a saját társa botozik és ezért jobban áll,mint ő? Kinek marad kedve aktívan játszani és odatenni magát, ha tudja, hogy a másik kevesebb erőfeszítéssel ér el jobb eredményt? Én személy szerint versenyző típus vagyok, jobb akarok lenni másoknál, ezért mindenben amit csinálok próbálok a lehető legjobb lenni. De nem minden áron, ha minden áron tenném a saját erőfeszítéseim tenném semmissé. Gyakorlatilag arcon köpném saját magam, hiszen valami olyat tennék értéktelenné amiért én megdolgoztam. Garantálom neked, ha valakiről kiderül, hogy csal rövid időn belül elválnak útjaink. Abban is biztos vagyok, hogy ez a helyes hozzáállás. Azokat meg akik egyenesen büszkék arra, hogy csalással, szabályok áthágásával lesznek "jobbak" bárkinél nem dicsőíteni kell, hanem azt elérni, hogy mindenki tudja mit művelnek és akkor se kerülhessenek be komolyabb csapatba,ha nincsenek tiltva. A közösség véleménye és szava is számít, nem csak a support tevékenysége.

Lehet, hogy te ilyen vagy, én sem csalok, és nem is szeretem a csalásokat. De a többség nem ilyen és nem is fog megváltozni. Lehet, hogy te nem veszed be, de más klán beveszi.
C20 volt ami korrekt szerver volt ebből a szempontból, az ellenfél klanvezére gyakorlatilag megírta nekem ki akar tőlünk kémkedni nekik. De az egy kis Classic szero volt. Azelőtt meg azóta se láttam ilyet.
 

Farkas

Member
A reakció pontszáma
26
Franko amit írtál, csak utópia, sose lesz ilyen. Amióta van a kh, azóta csalnak is, vannak megkérdőjelezhető kitiltások és egyértemű csalások elnézve, mindig így volt és így is marad sajnos. Ahhoz, hogy ne így legyen a saját társadat is jelenteni kéne, ami nem fog megtörténni, mert mindenki minden eszközzel nyerni akar.
hát elárulom, hogy v84-en én jelentettem a saját klántársamat (vezető létemre) és igen, ki is lett tiltva, olyan Farm/gyűjti statja volt 500 pontosan, hogy gyakorlatilag az lehetetlen lett volna, ráadásul a pontja sem nőtt (gyanítom, hogy eltőzsdézte a nyersit).
Szóval de, van aki jelenti a saját csapattársát is, ha tudja, hogy csal, vagy legalábbis ha sejti.
 

Farkas

Member
A reakció pontszáma
26
Pont ezzel a felfogással van a baj. Ugyanis, ha az én társam csal, akkor nem marad a társam. Ha a klántagom csal nem marad a klántagom. Miért? Mert aláás mindent, amit a csapat csinál. Ki fog becsülettel kiküldeni napi 15x farmot, ha tudja, hogy a saját társa botozik és ezért jobban áll,mint ő? Kinek marad kedve aktívan játszani és odatenni magát, ha tudja, hogy a másik kevesebb erőfeszítéssel ér el jobb eredményt? Én személy szerint versenyző típus vagyok, jobb akarok lenni másoknál, ezért mindenben amit csinálok próbálok a lehető legjobb lenni. De nem minden áron, ha minden áron tenném a saját erőfeszítéseim tenném semmissé. Gyakorlatilag arcon köpném saját magam, hiszen valami olyat tennék értéktelenné amiért én megdolgoztam. Garantálom neked, ha valakiről kiderül, hogy csal rövid időn belül elválnak útjaink. Abban is biztos vagyok, hogy ez a helyes hozzáállás. Azokat meg akik egyenesen büszkék arra, hogy csalással, szabályok áthágásával lesznek "jobbak" bárkinél nem dicsőíteni kell, hanem azt elérni, hogy mindenki tudja mit művelnek és akkor se kerülhessenek be komolyabb csapatba,ha nincsenek tiltva. A közösség véleménye és szava is számít, nem csak a support tevékenysége.
hát aki csalással nyer, az nem számít nyertesnek, csak vesztesnek :D
 

Farkas

Member
A reakció pontszáma
26
tehát ha valaki aktívabb nálad és többet gyűjtöget/farmol, mint te, akkor azt jelented?
nem erről van szó xd
indokolatlanul magas volt a statja, és nem csak nálam, hanem mindenkinél a klánban, azért amikor nem csak én gyanakszok rá, hanem az egész klán, akkor ott már gyanús az illető. Ja igen és azt el is felejtettem írni, hogy a végefelé, még jelentés előtt figyeltem, hogy mikor lesz zöld pötty a neve mellett, hát nem lett, egész nap piros volt, több napon keresztül, mégis olyan statot tudott csinálni, hogy az valami elképesztő. Egyébként is nálam nem nehéz jobb statot csinálni xd
 

Farkas

Member
A reakció pontszáma
26
tehát ha valaki aktívabb nálad és többet gyűjtöget/farmol, mint te, akkor azt jelented?
de ha ebből indulnék ki, akkor jelenthetném Dornyi-t is, nézd meg mit művel v84-en :D De Ő róla legalább tudom, hogy iszonyatosan aktív, tehát benne nem is gyanakszok :D
 

öreg

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.736
nem erről van szó xd
indokolatlanul magas volt a statja, és nem csak nálam, hanem mindenkinél a klánban, azért amikor nem csak én gyanakszok rá, hanem az egész klán, akkor ott már gyanús az illető. Ja igen és azt el is felejtettem írni, hogy a végefelé, még jelentés előtt figyeltem, hogy mikor lesz zöld pötty a neve mellett, hát nem lett, egész nap piros volt, több napon keresztül, mégis olyan statot tudott csinálni, hogy az valami elképesztő. Egyébként is nálam nem nehéz jobb statot csinálni xd
bármelyik szerveren megcsinálom gyűjtögetésből a top1-et játék elején(pp nélkül), ahogy 84-en is
még szerencse, hogy nem a klánotokban kezdtemo_O
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
hát elárulom, hogy v84-en én jelentettem a saját klántársamat (vezető létemre) és igen, ki is lett tiltva, olyan Farm/gyűjti statja volt 500 pontosan, hogy gyakorlatilag az lehetetlen lett volna, ráadásul a pontja sem nőtt (gyanítom, hogy eltőzsdézte a nyersit).
Szóval de, van aki jelenti a saját csapattársát is, ha tudja, hogy csal, vagy legalábbis ha sejti.

Attól függetlenül a többség nem fogja jelenteni :D
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Franko amit írtál, csak utópia, sose lesz ilyen. Amióta van a kh, azóta csalnak is, vannak megkérdőjelezhető kitiltások és egyértemű csalások elnézve, mindig így volt és így is marad sajnos. Ahhoz, hogy ne így legyen a saját társadat is jelenteni kéne, ami nem fog megtörténni, mert mindenki minden eszközzel nyerni akar.
bármelyik szerveren megcsinálom gyűjtögetésből a top1-et játék elején(pp nélkül), ahogy 84-en is
még szerencse, hogy nem a klánotokban kezdtemo_O
Attol hogy jelent nem biztos hogy csalsz, de a tag akit jelentett ahogy olvastam pont csalt és ki lett téve.
 

Farkas

Member
A reakció pontszáma
26
Attol hogy jelent nem biztos hogy csalsz, de a tag akit jelentett ahogy olvastam pont csalt és ki lett téve.
ez így van, ki lett tiltva, mivel vezetőségi tag voltam, így láttam, hogy ott a lakat a neve mellett, természetesen nem 3 naposat kapott, hanem többet, amíg el nem foglalták, addig lakat volt rajta.
De hogy idézzek Lightrex irományából egy részletet: "Kialakult egy mag aki mindenkit aki nem tartozott bele kinézett, leszólt, megpróbált megalázni és elsöpörni."
Na pont ezt csinálja öreg, rögtön nekem ugrott, tehát Ő beletartozik abba a bizonyos magba, én már nem xd Tényleg megtudom érteni azokat, akik nem is olvassák ezt a külső fórumot :D
 
Fent