Mhc

  • Témaindító I Love Respii
  • Kezdés ideje

DeletedUser12127

Vendég
Szép teljesítmény, de ez már csak a beérett gyümölcs learatása.
Ami engem jobban érdekel az inkább a jővő. Arkhit ismerve viszont nemaz a tipus aki sodrodik az árral, hanem tervezz.
Kíváncsian várom hogy a Phx és Elmék kapcsolata hamarosan hogy fog alakulni.
Mert a főellenfél elfogy, a MHC. De a PHx-be olyan játékosok vannak, akiket sokkal nehezebb megtörni mint az MHC sprintereit. Vajon betudja-e olvasztani, vajon ki fog engedni, ki hova olvad? Esetleg egymás között eldöntik a szeró sorsát harcal? A végső összeborulásra azért még kíváncsi vagyok, mertha ez megtörténik már nyár előtt lelesz zárva a V18.
Amire még kíváncsi vagyok, egy ekkora pofon után visszatér-e a MHC? Fogjuk-e új világba látni őket együtt? Ha letudják gyürni az egojukat visszatérnek és harcolnak egy újabb világért, vagy legyözte őket a Szövetség végleg és megszünik a MHC név mindörökké?

Elmondom mi a terv, nem titkos. :)

Létrehoztunk egy kláncsaládot. 5 klán alkotja. Ebben a kláncsaládban jelenleg összesen 270 körüli játékos található.
A kláncsaládban résztvevő klánok kinyilvánították, hogy együtt szeretnék megnyerni a szervert. Elég sokat harcoltunk egymás mellett és segítettük egymást mindennel amivel csak lehetett, hogy ezt ki merjük jelenteni és bízzunk abban, hogy meg is tudjuk csinálni. Ennek pontos menetrendje még nem tisztázott, csak a szándék, az elhatározás van meg.

Úgyhogy a föntiben benne van a válasz a kérdésedre is. Eddig is jóban voltunk egymással, ezután sem tervezzük másként. :)

Természetesen jár az agyam, vannak terveim. De ezek a tervek a fönt elmondottakból indulnak ki, és arra irányulnak, hogy hogyan tudjuk összehozni majd azt a 75-öt egy klánba akik a 80%-ot birtokolni tudják úgy méghozzá, hogy a következő 75 akik szintén rengeteget tettek a győzelmünkért, de jóval kevesebb faluval rendelkeznek szintén győztesnek érezhessék magukat. 150 győztessel számolok ugyanis. :)

Persze ehhez még rengeteg piros falut el kell foglalnunk. Mindannyiunknak. :)
 

DeletedUser11248

Vendég
Vigyori hogy ne kelljen sokáig várj,elmondom ahogy lesz :D

Amint megvan az MHC-csinálunk egy nagy kláncsaládot és aztán elleszünk mint egy boldog család:D

Tekintve hogy egymást nem fogjuk támadni,de igy viszont nem lesz meg a 80%-igy majd hetente egyszer belépünk,megnézzük a faluinkat,egyet dumálunk és ennyi:)

Ha jól tudom,külföldön már van olyan hogy egy kláncsalád nyer,tehát kérdezz rá a supporttol hogy itt ez lehetséges-e,mert ha nem lehetséges akkor ez lesz a leghoszabb szerver és pár éven belül nem lesz vége:D
 

DeletedUser

Vendég
Én biztos hogy nem fogok szövetségesbe beletámadni.:D

Meghagyom ezt a dicsőséget papuséknak, akik a legnagobb mesterek a ****keverésben.:p
 

DeletedUser13948

Vendég
Vigyori hogy ne kelljen sokáig várj,elmondom ahogy lesz :D

Amint megvan az MHC-csinálunk egy nagy kláncsaládot és aztán elleszünk mint egy boldog család:D

Tekintve hogy egymást nem fogjuk támadni,de igy viszont nem lesz meg a 80%-igy majd hetente egyszer belépünk,megnézzük a faluinkat,egyet dumálunk és ennyi:)

Ha jól tudom,külföldön már van olyan hogy egy kláncsalád nyer,tehát kérdezz rá a supporttol hogy itt ez lehetséges-e,mert ha nem lehetséges akkor ez lesz a leghoszabb szerver és pár éven belül nem lesz vége:D

Ha ezt megpróbálnátok, akkor pár nagyravágyó, aktív és játszani tudó játékos egy új klánt alkotva elbúcsúzi tőletek, és az inaktiv kláncsaládot szétveri... :)
De azért megnézném, ahogy csak tengenétek-lengenétek ott ;)
 

DeletedUser12127

Vendég
"Tombol az inaktivitás a V18-on":

Side 1:
Tribes: *Elmék, *PHX*, *E.E., *BBN, *ARM
Side 2:
Tribes: ***, SoA, Putca, ****, Kitty, Tesók

Timeframe: Múlt hét

Összes foglalás:

Oldal 1: 2,409
Oldal 2: 679
Különbség: 1,730

chart


Összes foglalás ellenséges oldal ellen:

Oldal 1: 915
Oldal 2: 51
Különbség: 864

chart
 

DeletedUser

Vendég
Szép teljesítmény, de ez már csak a beérett gyümölcs learatása.
Ami engem jobban érdekel az inkább a jővő. Arkhit ismerve viszont nemaz a tipus aki sodrodik az árral, hanem tervezz.
Kíváncsian várom hogy a Phx és Elmék kapcsolata hamarosan hogy fog alakulni.
Mert a főellenfél elfogy, a MHC. De a PHx-be olyan játékosok vannak, akiket sokkal nehezebb megtörni mint az MHC sprintereit. Vajon betudja-e olvasztani, vajon ki fog engedni, ki hova olvad? Esetleg egymás között eldöntik a szeró sorsát harcal? A végső összeborulásra azért még kíváncsi vagyok, mertha ez megtörténik már nyár előtt lelesz zárva a V18.
Amire még kíváncsi vagyok, egy ekkora pofon után visszatér-e a MHC? Fogjuk-e új világba látni őket együtt? Ha letudják gyürni az egojukat visszatérnek és harcolnak egy újabb világért, vagy legyözte őket a Szövetség végleg és megszünik a MHC név mindörökké?


Nyílvánvalóan nem térünk vissza, hiszen a tagság nagyrésze elment v14 után illetve v18 elején.
Ha jól látom egyetlen v5ös tag sincs már v18on, v9es is csak 2-3.

Az évek alatt sokan lemorzsolódnak, 3-4-5 év játék után kiöregedünk.
Te is tartasz kisebb-nagyobb szüneteket, de egyszer végleg itthagyod.

Én nyáron térek vissza, nemzetközi szerveren, ha indul magyar csapat.
Ha az nemjön össze akkor magyaron elkezdek egyet klán nélkül.

Azt sajnálom, hogy nem töröltem a fiókom, vagy osztottam el, a mostani statja borzasztó... amíg nálam volt belsőzés és barbár neigazán volt, főleg nem minuszos stat, pedig sokkal rosszabb térképen is voltam.

Néha feljárok elolvasom miket írkáltak, meg ránézek statra, de nem tetszik. Kár, hogy az elején túl egyszerű volt és leléptek sokan.
Most (és nyáron) azok hiányoztak a képből.
 

DeletedUser4544

Vendég
Azért én tisztán emlékszem hogy V20ra hogy hozta roki a brigádját a fél V18as MHC-t, Vhl klánba.
Ezenkivül arra is emlékszem amikor a fél V18as MHC beolvadt a Spartaba V20on, Respii számonkérte őket hogy lépjenek ki a V18as MHCből, csakmert V20on Spartaba játszanak. Hozzáteszem, amikor a nagy REspii seggét kirakták V9ről, őis hónapokon keresztül Spartaba játszott V5ön egy átvett fiokkal, csak erről kb 5 ember tud összesen....
Szin tisztán emlékszem 2 szervergyözelem után amikor elindultunk V20on, Roki nagymellénnyel rámírt, nekik már megvan a V18, és jönnek hogy elkapják Sparta-t is. Ment persze a szócsata. De azért mindenki a helyére került. Roki mint speedbajnok ér el sikereket, a normál világokba mindenütt megbukott. Respii V5 után úgyanúgy bukott meg, nembirta a stresszt a folyamatos ütlegelést, és lelépett, mint v5ön. Persze amikor illegálisan átadták a fiokját pokolfajzatnak akkor is a Sparta volt a hibás, szerintük...Nempedig az a Respiii akit hónapokig ütöttünk és betört feladta és megadta a jelszóját egy társnak, hogy vigye ő....
Anno ha visszaolvastok aztmondtam a V18at minősíti hogy a roki revenges, meg feri roki ellentéteket nemtudja kihasználni az ellen, és ez a V18on nem a MHC-t hanem a szervert minősíti. V5ön mi pukkocska és a többiek ellentétét kitudtuk emiatt bukott meg a MHC.
Ha mélyen belegondolok ittis eztörtént. Roki, respii féle beképzelt manucskák miatt leléptek a biztos MHc alappillérek, ahogy amnin mondta, már az elején....
Viszont nézzétek meg a szövetségi rendszer összefogását. Az elején is volt szó arról hogy legyen összefogás. Nemakarok neveket mondani, nemakarok megsérteni senkit. Felvolt vetve Damas neve, mint aki összetarthatná. Olvassatok vissza, mennyien köpködtek rá, meg dicsérték helyette magukat, ők jobban csinálnák. Úgyirom Darky félék. Arkhimedes, türelmesen elérte a darky félék lelépjenek. Monti alvezérekké rakta ezeket a játékosokat, akik szerintem megbuktatták a mhc-t. Azóta is aztmondom az MHC egy szerveren nyert, ezpedig a V9. Ottse voltak könnyü ellenfelek, csak Kiowa távol tartotta a respii, roki féléket és nemkavarták a ****t a MHC vezetőségében és nemhasználták ki a rangjukat a tagokkal szemben, emiatt nemléptek le a jobb harcosok hanem végigjátszották a szervert és szerintem ezért nyertek ott.
 

DeletedUser4544

Vendég
Egyvalamit kifelejtettem.
Roki, respii, darki, nemúgyértettem hogy ők rossz játékosok. Jók, sőt kiválóak. De vezetőségi tagnak pocsékok. Azért mert a saját fiokjukat előbbre tartják a klán többi tagjánál. Az pedig hosszútávon nemlehet jó vezérkari tag, aki kihasználja a klán adottságait, nempedig beleteszi a fiokját, hogy mégerősebb legyen a klán. V18 a kezdetekben nemszólt másról, versenyeztek kilegyen a Top1. A klántársán is átgázolt volna ezért a címért a fél MHC vezetőség. A halandó tagok pedig emiatt léptek le, és mentek át másik szerverre, az én meglátásom szerint.
Rokiék mint katonák kiválóak, ha megfelelő vezetés van mögöttük, nagy irtásokra képesek.....
Sajnálom Montit, mert Zola09 után, őt tartom a második legjobb Kh játékosnak. Csak rossz emberekkel fújta össze a szél. Rossz emberekbe bizott.
 

DeletedUser12127

Vendég
Írod Vigyori, hogy Monti rossz emberekben bízott. Biztosan igazad van, én ezt nem tudom megítélni. Azt gondolom viszont hogy egy vezető sikerének egyik kulcsa a társaság aki őt körülveszi. Aki a vezető számára az erőt adja azzal, hogy hisznek benne, és kiállnak mellette bármilyen nehézzé is váljon a helyzet.
Én akiben igazán bízom abban nem kellett még csalódnom. És az a szerencsém, hogy én ilyen bizakodó, bízó típusú ember vagyok.
Nagyon megbecsülöm azt aki közösségépítő módon áll hozzá az ügyünkhöz, és óvatos vagyok azzal, aki az egót előbbre helyezi a közügyekkel szemben (pl Jordan). Aki pedig már megmutatta a foga fehérjét, aki át akart már verni egyszer sem, annak onnantól akkor sem hiszek ha kérdez. Ilyenek is vannak nem kevesen. Nem könnyű felkerülni erre az utóbbi listára, lekerülni róla viszont majdhogynem lehetetlen. Összesen 2 embernek sikerült eddig. A teljes 4 év alatt mióta KH-zom. Az egyik hp95 aki a V7-en a REBORN klán vezetőjeként kivívta a No1 háborús bűnös rangot magának, a vereségük után viszont társait saját ambíciói feadása árán is igyekezett menteni, magát a süllyedő hajó kormányához láncolva addig nem hagyta ott a vesztes világot, míg társai jövőjéről nem gondoskodott. A másik, akinek sikerült lekerülnie erről a listáról (bár ő igazán rá sem került) az viszont itt van velem a V18-on. És halhatatlan érdemei vannak abban, hogy a szövetség egyben tartható volt.
 

DeletedUser4544

Vendég
Ebben teljesen egyetértünk. A szerver kezdetekor pont erről veszekedtem Legivel. Ő aztmondta egy jó klánnak nemkell vezetés, vezetőség. ÉNpedig pont az ellentétét állítottam. Respii az igazi megalkotója a MHc-nek. Bármikor kérni fogja, monti felveszi, mert őkmár "barátok".
Monti nemfogja kérni csak sima játékosként játszon. Sőt továbbmegyek, respiinek az elképzelései is jók, viszont mindig kifogja a klánt használni a saját javára. Nem direkt, nem tudatosan, hanem a játékstilusa miatt. Ő pörögni, támadni szeret. De nem totyogo sebbeségben.
Az mhc főleg azért bukott meg, mert a játékosaik 120%on tudnak csak pörögni, viszont ha lelassítják őket a normál sebbeségre, akkor már a totyogó sebbeség nemizlik nekik. Itt mondanám az egyik kedvencem, amit írtál. Kicsalni a játékosokat az erdőbe, ahol nemtudnak száguldozni mint a főuton. Te v7 után V18on az MHC-t is kicsaltad a főútról, ahol száguldozni tudtak.

Mindigis aztvallottam és szerintem ezzel teis és sokan egyetértünk a mai klánok legerősebbike rövidtávon az MHC. Ezt én Spartaiként is elismerem, hogyha egy kontin kezdünk, lehet legyöznének!
Viszont a hosszútávú stratégia már nemfekszik nekik annyira, a kialakult frontvonal, ahol lassabban haladsz, amit csak ésszel lehet áttörni, vagy kitartással, türelemmel. Aztmondtam a szeró elején is, meg mostis. Ha az MHC és Sparta egy szerón indulna, egy égtájra való regelésnél szerintem az MHC gyözedelmeskedne, de ha már más égtájra regelnénk, 100%-ba biztos vagyok benne hogy Sparta.
Sparta játéka hasonló a tiedhez, türelmes nyugodt, de mégis kicsit hasonló a MHC-hez, mert azért tudnak az elején is darálni.
Szervereket nehéz összehasonlítani de a stratégiát nem.
A titkos világnál az MHC befele terjeszkedett a nagyfaluk iránt, de V18on is. Egymással versenyeztek, viszont az aktiv ellenfél viszont morálharcosként jelent meg ellenük, ami sokat nehezített nekik. Ebből látható a stratégiájuk. Menni előre és darálni a nagyfalvakat. KEvesebb stratégiát látok az MHC-ben mint Spartaban.
Az hogy ez amiatt van hogy Monti nemtudta irányítani a tagjait, vagyhogy alapjáraton így akarták ezt nemtudni.

De térjünk át Spartara. V15ön a titkos világon, mi nem befele a nagyfalvak felé mentünk hanem kifele a szélére a skulls ellen. Mehettünk volna befele is, viszont akkor ellenünk is morálharcosként jelent volna meg a skulls harcosai. Ittvolt evrikától kezdve a fél skulls, lehet a vezetőség nemteljes egészében, de azért én emlékszem hogy kemény csatákat vivtunk ellenük, normál morálnál is.
Ezenkivül tudtuk a szélén jelennek meg a titkok is.
De ottvan V20 is. Mehettünk volna befele a nagyfalvak után, előszőr ottis a hátországot biztosítottuk, kifele mentünk, hogy nekerüljenek mögénk morálharcosok.

Montit meg azért tartom a második legjobb kh játékosnak, mert annyi egót ennyi ideig, éveken keresztül iszonyat munka egybentartani.
Neki ez sikerült. Nemakarom elvenni az érdemeid Akrhi, mert téged is tisztellek és becsüllek, de téged csak akkor tudlak Zola és Montival egylapon emlegetni mint vezető, ha felvállalsz egy szervert hogy te mentél megnyerni. A saját csapatoddal, saját eszméddel. Kicsit könnyebb egy ellenfél ellen összehozni egy szövetségi rendszert, mert tudják, tudták az MHC ellen máshogy nincs esély. Biztak benned a V7es sikereid után, tudtátok csak ez az egy út van. Nemaztmondom ez könnyü, de könnyebb mint előre bejelentkezni egy szerverért és végigverni a világot.
 

DeletedUser12127

Vendég
Dehogy haragszom, Vigyori! Eszembe nem jutott magamat az álatalad 2 legjobb KH-s-hoz mérni sosem. Hogy miért nem? Azért, mert én amatőr vagyok, ők pedig profik. Nagyon sok profi van a KH világában és még annál is sokkal több amatőr. Én legfeljebb az amatőrök versenyében érhetek el tisztes eredményt. De én így szeretem ezt a játékot. Alulról fölfelé játszani. Elindulni esélytelenül, és felépíteni valamit, ami megállja a helyét. Ha csak annyi, hogy túlélem, akkor annyi, ha ennél több, akkor az mind, amit ki lehet hozni a helyzetből.
Én nem akkor vagyok elégedett, ha megszólalnaka győzelmi fanfárok, hanem akkor ha megtettem mindent amit meg lehetett. Ha ez egy tiszetsséges búcsúra elég akkor arra, ha a szervert is sikerül megnyerni a végén, akkor meg arra.

A V7-en sem voltak terveim, csak túl akartam élni az elejét, aztán lett ami lett. :) A V18-on indulni sem akartam. Sőt semmilyen világon sem akartam indulni már, de egy kedves barátnőm és harcostársam megdumált és beszálltam mellé duálba a fiókjába. A név is ezért más mint a sajátom. Beszálltam, amihez kellett beni, B mint Beni, kellett a V7-es társaság jónéhány itt újrakezdő tagja és kellett a kihívás is. Az a lehetetlen helyzet ami itt a V18-on az elején körvonalazódott. Gyakorlatilag semmit nem lehetett csinálni. Az MHC és az MHC-val lepaktáló ODA és a helyezkedés magasiskoláját hirdető Grimanyó féle INSO-Noobs mellett a CNN tűnt az egyedüli komoly klánnak északtól délig. Körbevéve ellenségekkel.
Megspékelve egész észak azzal, hogy elképesztő egójú sikeres vezetők gyűltek itt össze, egymást fröcskölve be sárral és vérrel, miközben délen az MHC már célegyenesben érzete magát. Fennen hirdetve a saját igazságukat: "This is MHC world!"

Ez a helyzet azért érdekelt. Ez a helyzet. Ez motivált. Itt veszítenivaló már nem volt, viszont ha valamit mégis sikerül összehozni, akkor azzal történelmet lehetett volna írni. :)

Mert lássuk be azt azért, hogy nem mindegyik világ egyforma. Vannak könnyebb világok és vannak nehezebbek. Azt gondolom a V18 igencsak a nehezebbek közül való volt.

Bármi is lesz a vége a V18-nak (én azért bízom az eddigi munkánk eredményében) ez (a 3.) volt az utolsó világom. Megnyertünk egy fantasztikus komoly szervert a V7-et, majd ráadásként legyőztük a legendát, az MHC-t. Azért ez nem rossz befejezés nem? Mit kívánhatnék még a KH-tól? Azt, hogy profinak tartsanak? Az nem nekem való. Én amatőrként szeretek a profik előtt megállni. S ez itt már harmadszor sikerült. Ennyi nekem éppen elég. :)

Üdv: Arkh.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Az vannak itt még vezérek Zola09-en és Montin kívül is.
Pl.: Bidám, gaga, damas, Süsü, shrek

Őket sem lehet egy lapon említeni a Sparta és MHC vezéreivel?

Komolyan érdekel, hogy mit gondoltok.
 

DeletedUser4544

Vendég
Ebben teljesen egyetértünk. Manapság rendkivül kevés a profi játékos, aki átlátja a játék igazi értelmét. Sokan azért mert tudnak időzíteni, tudnak dodgeolni attól már vérprofinak tartja magát. Az igazi háborúkat már rég nem a bárdosok döntik el, sőt, sose azok döntötték el.
Az alapok ott kezdődnek hogy a fiokodnak kitudsz alakítani olyan hátországot hogy 8-24 órát távol vagy se történik semmi gond. Magasabb szinten, ezt a klánnoknál éred el minden fiokra nézve.
PErsze ebbe nemveszem bele a klánszintű támadásokat-védekezéseket, mert ott kell a napi aktivitás. De az nemmindennap történik, kb 2 hetente, 2 hetente meg illik azért 1 napot itt tölteni, ha meg nemtudsz ottvan a helyettesítés, máskor meg te helyettesítesz hogy segítsd a társad.
Mai fiatalságnak jobb példakép vagy kh-ba mint Monti az biztos. Viszont én hiányolok belőled pár dolgot.
Mi is kötünk szövetséget, miis kötünk kapcsolatokat ellenfél ellen. Viszont minekünk vannak fix dolgok. Ha én elkezdem Sparta néven, akkor az 99% hogy a szerver végéig amíg nem nyerünk vagy elbukunk Sparta marad. Ezért tiszteltem Montit, ő úgyanígy van a MHc eszméjével, sose alkudna meg. Ezért is tiszteltem amikor feloszlatta. Ekkor már aki kicsit jobban átlátja a kh-t, tudta itt eljött a vég a MHC számára a V18on. Innen már nemvolt visszaút.
Én mindig aztmondom ez a játék nem másról szól mint a hitről. Ha hiszel valamiben eltudod érni, csak akarni kell és tenni érte. Ha nem hiszel valamiben akkor az nemfog megtörténni. Játszok egy világba, kb úgyanaz a szitu mint nektek v18on a MHC ellen volt. 8szoros a túlerő. De hiszek! Hiszek hogy gyözni fogunk. Csak azokkal tartok kapcsolatot akik úgyanígy vannak. Aki nem hisz a gyözelemben az már legyözetettet. Hit nélkül sose nyerhetsz.
Egyszóval ez a játék számomra arról szól, az nyer, aki eltudja venni a másik ember hitét.
Szép dolog hogy összeolvadtok és kialakul valami phmelme végső név, de én úgygondolkozom hogy Sparta voltam az elején, mint vigyori86. Akkor vigyori86ként Spartaba fejezem be. Én speciel sose vettem még át fiokot, és sose adtam át a fiokom. Változtattam már nevet, megtévesztésként, de az már mástészta...
ÉN régi módi vagyok, és azt hiányolom hogy az Elmék nyerje meg a szervert, nepedig a szövetségi rendszer.
A szövetségi rendszer hozzásegített az MHC megbuktatásához, miért ne lehetne a Elmék nevét meg a V18 megnyeréséhez köttetni? Rengeteg "baráttal" játszottam azonos világba ellenfélként, vagy szövetségből váltunk ellenféllé.
Nem aznap, nem hátbaszúrva, hanem előre megbeszélve hogy 1 hét felkészülési idő. Ez megvan Sparta-ba és megvolt az MHC-ben. Ezért tisztelem jobban őket mint a te klánjaid. Az én észmémhez ez közelebb van. Remélem érted mit akarok mondani neked.
 

DeletedUser4544

Vendég
Az vannak itt még vezérek Zola09-en és Montin kívül is.
Pl.: Bidám, gaga, damas, Süsü, shrek

Őket sem lehet egy lapon említeni a Sparta és MHC vezéreivel?

Komolyan érdekel, hogy mit gondoltok.

Bidám még "gyerek". Hisztis, és nemtud hosszútávon elvezetni egy klánt, még nemérett meg rá. Ő inkább egy nagyon jó hadvezér lehetne.

Gaga. Őt diplomáciában érzem erősnek. Rendkivül jó meglátásai vannak, és ért az emberek nyelvén. De egy fővezérnek mindenhez kell értenie, és a hadügy terén látok nála hiányosságokat. Őt pl egy jobbkézként tudom elképzelni, mint ami volt anno MHC-ben. Arra a munkára tökéletes volt.

Damas. Nehéz olyan játékosról véleményt mondani akivel csak futólag találkozott az ember, ezis V14en. Nemtudom mennyire vette komolyan. De ott elég sok hibát láttam a Tempben. Viszont V9 és V19en nemlátni ilyen hibákat. Talán azért mert a Cnn-be több a jobb segédje. Róla nemakarok véleményt mondani, hisz nemismerem. De őt tartom a 3. számú kh vezérnek Monti és Zola után.

Süsü. Egy rendkivül vajszivű vezér. Ezt az egy hibáját ismerem. Elnézz sokszor olyant amit nemkellene, talán emiatt nem gyözedelmeskedtek V7en. V13at is úgy nyerték meg hogy volt már minden a klán neve. De a végén persze mesehősként futottak be.
Jó vezér, de az én eszmémtől messze van.

Shrek-et meg egyáltalán nemismerem, így róla semmi véleményt nemtudok mondani.

Aki még talán szót érdemel nálam az Csirsz1. A v10es Cotr gyöztes vezére. Rendkivül nagy kavarógép és manipulátor.
 

DeletedUser17450

Vendég
Bidám még "gyerek". Hisztis, és nemtud hosszútávon elvezetni egy klánt, még nemérett meg rá. Ő inkább egy nagyon jó hadvezér lehetne.

Gaga. Őt diplomáciában érzem erősnek. Rendkivül jó meglátásai vannak, és ért az emberek nyelvén. De egy fővezérnek mindenhez kell értenie, és a hadügy terén látok nála hiányosságokat. Őt pl egy jobbkézként tudom elképzelni, mint ami volt anno MHC-ben. Arra a munkára tökéletes volt.

Damas. Nehéz olyan játékosról véleményt mondani akivel csak futólag találkozott az ember, ezis V14en. Nemtudom mennyire vette komolyan. De ott elég sok hibát láttam a Tempben. Viszont V9 és V19en nemlátni ilyen hibákat. Talán azért mert a Cnn-be több a jobb segédje. Róla nemakarok véleményt mondani, hisz nemismerem. De őt tartom a 3. számú kh vezérnek Monti és Zola után.

Süsü. Egy rendkivül vajszivű vezér. Ezt az egy hibáját ismerem. Elnézz sokszor olyant amit nemkellene, talán emiatt nem gyözedelmeskedtek V7en. V13at is úgy nyerték meg hogy volt már minden a klán neve. De a végén persze mesehősként futottak be.
Jó vezér, de az én eszmémtől messze van.

Shrek-et meg egyáltalán nemismerem, így róla semmi véleményt nemtudok mondani.

Aki még talán szót érdemel nálam az Csirsz1. A v10es Cotr gyöztes vezére. Rendkivül nagy kavarógép és manipulátor.

Kiemeltem egy részt:
Rólam is pont ugyan ezt mondják.:D
 

DeletedUser12127

Vendég
Ebben teljesen egyetértünk. Manapság rendkivül kevés a profi játékos, aki átlátja a játék igazi értelmét. Sokan azért mert tudnak időzíteni, tudnak dodgeolni attól már vérprofinak tartja magát. Az igazi háborúkat már rég nem a bárdosok döntik el, sőt, sose azok döntötték el.
Az alapok ott kezdődnek hogy a fiokodnak kitudsz alakítani olyan hátországot hogy 8-24 órát távol vagy se történik semmi gond. Magasabb szinten, ezt a klánnoknál éred el minden fiokra nézve.
PErsze ebbe nemveszem bele a klánszintű támadásokat-védekezéseket, mert ott kell a napi aktivitás. De az nemmindennap történik, kb 2 hetente, 2 hetente meg illik azért 1 napot itt tölteni, ha meg nemtudsz ottvan a helyettesítés, máskor meg te helyettesítesz hogy segítsd a társad.
Mai fiatalságnak jobb példakép vagy kh-ba mint Monti az biztos. Viszont én hiányolok belőled pár dolgot.
Mi is kötünk szövetséget, miis kötünk kapcsolatokat ellenfél ellen. Viszont minekünk vannak fix dolgok. Ha én elkezdem Sparta néven, akkor az 99% hogy a szerver végéig amíg nem nyerünk vagy elbukunk Sparta marad. Ezért tiszteltem Montit, ő úgyanígy van a MHc eszméjével, sose alkudna meg. Ezért is tiszteltem amikor feloszlatta. Ekkor már aki kicsit jobban átlátja a kh-t, tudta itt eljött a vég a MHC számára a V18on. Innen már nemvolt visszaút.
Én mindig aztmondom ez a játék nem másról szól mint a hitről. Ha hiszel valamiben eltudod érni, csak akarni kell és tenni érte. Ha nem hiszel valamiben akkor az nemfog megtörténni. Játszok egy világba, kb úgyanaz a szitu mint nektek v18on a MHC ellen volt. 8szoros a túlerő. De hiszek! Hiszek hogy gyözni fogunk. Csak azokkal tartok kapcsolatot akik úgyanígy vannak. Aki nem hisz a gyözelemben az már legyözetettet. Hit nélkül sose nyerhetsz.
Egyszóval ez a játék számomra arról szól, az nyer, aki eltudja venni a másik ember hitét.
Szép dolog hogy összeolvadtok és kialakul valami phmelme végső név, de én úgygondolkozom hogy Sparta voltam az elején, mint vigyori86. Akkor vigyori86ként Spartaba fejezem be. Én speciel sose vettem még át fiokot, és sose adtam át a fiokom. Változtattam már nevet, megtévesztésként, de az már mástészta...
ÉN régi módi vagyok, és azt hiányolom hogy az Elmék nyerje meg a szervert, nepedig a szövetségi rendszer.
A szövetségi rendszer hozzásegített az MHC megbuktatásához, miért ne lehetne a Elmék nevét meg a V18 megnyeréséhez köttetni? Rengeteg "baráttal" játszottam azonos világba ellenfélként, vagy szövetségből váltunk ellenféllé.
Nem aznap, nem hátbaszúrva, hanem előre megbeszélve hogy 1 hét felkészülési idő. Ez megvan Sparta-ba és megvolt az MHC-ben. Ezért tisztelem jobban őket mint a te klánjaid. Az én észmémhez ez közelebb van. Remélem érted mit akarok mondani neked.

Értem, Vigyori. :) Az MHC és a Sparta akik úgy regelnek egy világra hogy na ezt mi most megnyerjük elejétől a végéig, azt teszi klánszinten mint azok a játékosok akik az egyéni TOP1-ért regelnek. Nagy feladat és nagy dicsőség, a legnagyobb dicsőség.
Azt gondolom a V7 volt az egyik első olyan világ, ahol egy klán egy elit csoport (Mesehősök) szervezetten úgy regelt be, hogy megnyerik a szervert. Elejétől a végéig. A szervert megnyerni ilyen indulással kétféleképpen lehet csak:

A) MHC V14 és V18 módra - ahol a klán látványosan felvállalva az egész világ ellen hirdetnek harcot, mert ők annyira jók, hogy így is megcsinálják. Emellett közben titkos paktumokat kötnek hogy azért mégis végigvihető legyen.

B) Úgy ahogy a Mesehősök próbálták a V7-en, hogy szövetségeket kötöttek ugyan, az általuk kötött szövetségben azonban nem fértek el,
így a szövetségesek jöttek mentek, mígnem a diplomácia becsődölt a sok kavarodás után és kialakult az A) verzió, amit viszont már nem tudtak megoldani.

Talán a Sparta-nak és a CNN-nek sikerült egy harmadik verzió, de hogy ez valóban harmadik út-e s ha igen milyen nem tudom, mert nem láttam bele ezekbe a világokba. Az is lehet hogy a Sparta és a CNN "csupán" jól csinálta valamelyik verziót a kettő közül.

Az ELME a V7 világ közben jött létre a V7-en, ahogyan az Elmék is a V18-on. Azért, mert igény volt rá. Belső igény. Nem előre eltervezett esemény volt, nem is központi vezéri akaratból jött létre, hanem mert egy csoport tagjai, együtt ezt akarták. A vezetőnek ilyenkor egy dolga van: saját tehetségét a csapata szolgálatába állítani. (Lehet fordítva is, az is működhet, ahol a vezér köré gyűlnek az őt szolgálni kívánó játékosok , de annak a vezérnek akkor profinak kell lenni minden szempontból. És egyet nem szabad tennie: veszíteni, vagy hátrányba kerülni, mert akkor szétszalad a ménes. :) )

Az Elmék-et alapító alkotó játékosokban elég sok közös van. Talán ez teszi messze a legstabilabb klánná, amivel a KH általam belátható részében találkoztam. Az Elmék tagjai nem azok az autópályán cirkáló játékosok akik mindenre lőnek ami mozog. Nem olyanok, akik egyéni TOP1-re törnek minden áron, ellenben teljesen elfogadott az az elv náluk, hogy az adott szó kötelez. És ehhez tartjuk is magunkat.

Lehet, lehetne olyan világ ahol az Elmék a kialakult maggal, gondos előkészítéssel meghirdetett győzelmi reményekkel regel, és végig is vinnénk változatlan név mellett. Mi azonban más világokra csöppentünk. A Mesehősök és az MHC dominanciája létrejöttünk időpontjában már olyan nyomasztó volt, hogy még ellenfeleik is odaadták már nekik a szervergyőzelmet. Az ilyen világok nem olyanok, ahol elejétől végéig a domináns klánnal szembemenve szavunkat betartva egyedül lehetne győzedelmeskedni. Az MH-t és az MHC-t csak szövetségi szinten lehetett megállítani és legyőzni. Az Elmék stabil klánként ennek kovászaként és fontos (nélkülözhetetlen) elemeként vehetett csak részt.
Ez volt a realitás. A vezető pedig legyen tisztába a realitásokkal. Csapatának képeségeivel, erejével és lehetőségeivel egyaránt. Az öszefogást csak az összefogás ígéretével lehetett létrehozni. Ha ez nincs, ha nincs a jövőkép, a leginkább nyomott szövetségeseink már bedobták volna a törölközőt, és az Elmék a végén egyedül marad szemben az egész MHC-val, biztosítva saját magának a vérrel verejtékkel kivívott 2. helyet.
Nem volt más út, mint a szövetség megerősítése és a nehéz helyzetben lévő szövetségesek minden erővel (védővel, diplomáciával, az ellenfél moráljának gyengítésével - külső fórum) való segítése. És az adott szóval természetesen. Az Elmék felvállalta ezt. Mert nem volt más reális út. A V18-on nem volt. És amit felvállalt, azt végig is viszi. Jelen esetben a szövetségesekkel együtt kivívott győzelmet.
És ami még ha hem is fontos, de megjegyzendő. Az Elmék nem változtatgatja a nevét. Nem olvaszt, nem kreál akadémia családot maga alatt.
Az Elmék saját név alatt viszi végig a szervert, a legvégéig. És amikor ott vagyunk a legvégén. Akkor hozzuk létre - technikailag azt a formációt, a kláncsaládot alkotó többi klánnal együtt, amit mindenki magáénak érezhet. Ugyan a neve nem Elmék lesz és nem is BBN meg nem PHX, de mégis magáénak érezheti a győzelmet kivívó minden alkotóelem.
 

DeletedUser12127

Vendég
Bidám még "gyerek". Hisztis, és nemtud hosszútávon elvezetni egy klánt, még nemérett meg rá. Ő inkább egy nagyon jó hadvezér lehetne.

Gaga. Őt diplomáciában érzem erősnek. Rendkivül jó meglátásai vannak, és ért az emberek nyelvén. De egy fővezérnek mindenhez kell értenie, és a hadügy terén látok nála hiányosságokat. Őt pl egy jobbkézként tudom elképzelni, mint ami volt anno MHC-ben. Arra a munkára tökéletes volt.

Damas. Nehéz olyan játékosról véleményt mondani akivel csak futólag találkozott az ember, ezis V14en. Nemtudom mennyire vette komolyan. De ott elég sok hibát láttam a Tempben. Viszont V9 és V19en nemlátni ilyen hibákat. Talán azért mert a Cnn-be több a jobb segédje. Róla nemakarok véleményt mondani, hisz nemismerem. De őt tartom a 3. számú kh vezérnek Monti és Zola után.

Süsü. Egy rendkivül vajszivű vezér. Ezt az egy hibáját ismerem. Elnézz sokszor olyant amit nemkellene, talán emiatt nem gyözedelmeskedtek V7en. V13at is úgy nyerték meg hogy volt már minden a klán neve. De a végén persze mesehősként futottak be.
Jó vezér, de az én eszmémtől messze van.

Shrek-et meg egyáltalán nemismerem, így róla semmi véleményt nemtudok mondani.

Aki még talán szót érdemel nálam az Csirsz1. A v10es Cotr gyöztes vezére. Rendkivül nagy kavarógép és manipulátor.

Bidám-ot nem ismerem. Semennyire. Hallani már hallottama nevét, de egy V18-as rövid életű kiruccanásától eltekintve nem játszottunk egy szerveren.

Gaga-hoz ellenben már volt szerencsém. Ő volt annak a komoly tervekkel induló ODA-naka vezetője a V18-on, aki előbb titkos paktumot kötött Montival, a CNN közös felszámolására (miközben Gaga ugyanezt eljátszotta Grimanyóval is) majd miután ez kiderült (de nem ezért) szövetségesből a diplomáciát felmondva hátbatámadtak minket, miután megfojtani nem sikerült bennünket. Gagát aztán utolérte a saját végzete Firka személyében úgyhogy mire mi felálltunk a padlóról és megalakultunk, hiába volt az első fő célunk az ODA likvidálása, az ODA már romjaiban létezett csak. Később Gaga hirtelen visszatért. És visszahívott személyével elérte, hogy az őt támogató grimanyó és decastellor kiírja magát a szövetségi rendszerünkből.

Damas: Nem ismerem, nem tárgyaltunk egymással sosem. Amit tudok, az az, hogy a CNN felvállaltan megcélozta a V18 győzelmet, de már az elején kiderült, hogy Monti csapdába ejtette őket. Ezért a CNN nevet és a V18-at feladva azonnal a következő - nyerhető világra mentek át. A CNN vezetőségével, damas jobbkezei közül néhányukkal, akik a V18-on maradtak azonban szoros kapcsolatba kerültem. És nagyon megkedveltem őket. A CNN belső mentalitása hasonlított leginkább ahhoz, amit az ELME-ben megtapasztaltam.

Süsü-t a V7-ről jól ismertem. Ellenfél volt. Az is maradt, de ellenség soha nem lett belőle. A V7-en összeomlottak, a V13-at nagy kanyarok után végül behúzták.

Shrek-nek csaka neve ismerős, de az is egy jópofa mesefilmből. :)
 

DeletedUser

Vendég
Írod Vigyori, hogy Monti rossz emberekben bízott. Biztosan igazad van, én ezt nem tudom megítélni. Azt gondolom viszont hogy egy vezető sikerének egyik kulcsa a társaság aki őt körülveszi. Aki a vezető számára az erőt adja azzal, hogy hisznek benne, és kiállnak mellette bármilyen nehézzé is váljon a helyzet.
Én akiben igazán bízom abban nem kellett még csalódnom. És az a szerencsém, hogy én ilyen bizakodó, bízó típusú ember vagyok.
Nagyon megbecsülöm azt aki közösségépítő módon áll hozzá az ügyünkhöz, és óvatos vagyok azzal, aki az egót előbbre helyezi a közügyekkel szemben (pl Jordan). Aki pedig már megmutatta a foga fehérjét, aki át akart már verni egyszer sem, annak onnantól akkor sem hiszek ha kérdez. Ilyenek is vannak nem kevesen. Nem könnyű felkerülni erre az utóbbi listára, lekerülni róla viszont majdhogynem lehetetlen. Összesen 2 embernek sikerült eddig. A teljes 4 év alatt mióta KH-zom. Az egyik hp95 aki a V7-en a REBORN klán vezetőjeként kivívta a No1 háborús bűnös rangot magának, a vereségük után viszont társait saját ambíciói feadása árán is igyekezett menteni, magát a süllyedő hajó kormányához láncolva addig nem hagyta ott a vesztes világot, míg társai jövőjéről nem gondoskodott. A másik, akinek sikerült lekerülnie erről a listáról (bár ő igazán rá sem került) az viszont itt van velem a V18-on. És halhatatlan érdemei vannak abban, hogy a szövetség egyben tartható volt.


Vajból van a szíved :$
 

DeletedUser12127

Vendég
Nem Rád gondoltam, deca. Te rajta maradtál a listán. Sokat dolgoztál érte hogy odakerülj, de semmit azért, hogy lekerülj onnan. Most jó helyen vagy, örülj neki, de azért túl magasra ne dugd ki a fejed... :D

A másik akit említettem nem Te vagy.
Róka koma még a V7-en mutatta meg, hogy nem bölcs dolog benne megbízni. Ott nem is volt az. A V18-on viszont meggyőzött arról, hogy már igenis lehet rá számítani, amit megígér, az úgy is lesz. Hogy nemcsak egymás oldalán indulunk, de úgyis fejezzük be. És bizony ez így is lett. :)
 
Fent