Klánháború Ötödik Forduló

DeletedUser5879

Vendég
De ha kilövöd a barakkot ugyanúgy képez tovább,akárcsak a többi kiképző épület...ez egy bug a játékban,mint ahogy az egységek sebességénél is,hiába pusztul el az összes kos pl,akkor is kos sebességgel közlekedik a sereg hazafelé is...

Inkább feküdjön neki a játéknak a reklamáló,mielőtt ezt cáfolni próbálja.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5879

Vendég
Azt hiszem az a megoldás rá,ha nem építed vissza a barakkot ebben az esetben,és akkor lenyomja az összes bennlévő katonát.
 

DeletedUser12920

Vendég
Két dolgot szeretnék csak...
1. A barakkos dolognál én nem a teljes pusztulására gondoltam, mint ahogy most olvastam itt fentebb, ha jól értelmeztem. Lehet csak nekem volt félreérthető. Ha nem rombolják teljesen le, az esetben tesztelten hamis, magyarul változik a kiképzési idő! Őszintén eszembe sem jutott ilyen kérdésnél a 0-áig rombolásra gondolni.

2. Néztem a büntetési szabályokat, és lehet én voltam a vak, de nem találtam a játékon belüli fórummal kapcsolatos durva sértésekre vonatkozóan olyat, hogy a "törlési" joggal rendelkezők is büntethetőek. Részemről nem tartom fairnek, mert mi van, ha nem látta, nem volt gépnél, ...?
Ebből kifolyólag, valaki nem tudja, hol vagyon ez leírva? Persze minden mással együtt?

Előre is köszi.
 

DeletedUser5879

Vendég
Itt van.
# A valós életre utaló megnyilvánulások, bármilyen szexuális tartalom, politikai megnyilvánulás, különösen a szélsőséges politikai tartalom, vallási fanatizmus, rasszista, vagy egyéb módon kifogásolható, helytelen megnyilvánulás tiltott a játék keretein belül.
A klán fórumán nem moderálunk, csak kirívó esetekben; de ilyenkor a játékos büntetjük is a játékszabályok szerint. Pl.: életbeli fenyegetés; multi bevallása; egyéb más súlyos szabályszegést leíró esetekben. Ide tartozik a fórumon megjelentetett levél is, amihez a tulajdonosa nem járult hozzá.
Játékon belüli zsarolás (pl. add át a falvad különben megtámadlak) engedett, játékon kívüli cselekmény bevonása (pl. adj 3 prémium pontot/egy scriptet és nem támadlak meg) nem. Amint bizonyításra kerül, a büntetés sem marad el.
Fontos: akiben nem bíztok meg, azzal NE skypon, vagy egyéb külső felületen beszéljétek meg a dolgaitokat, mert az nem bizonyító erejű.
Politikai utalásnak veszünk minden olyan nevet idézetet, amely a politikai élet szereplőihez köthető – legyen az magyar vagy külföldi politikus, párt, szervezet, terrorszervezet. Nem nézzük hogy minősítetek-e, elég annyi, hogy megjelenik a név. Hogy miért? Mert a játék politikamentes. Ha valaki ki szeretné nyilvánítani ilyenfajta nézeteit, kérem, tegye meg egy párt aktivistájaként, felszedve a szemetet az utcáról, átkísérve egy idős hölgyet a zebrán, átadva a buszon a helyét egy rászorulónak, de ITT játszunk.
A klánok esetében a büntetés minden olyan személyre kiterjed, akinek van joga megváltoztatni a tartalmat (profil, belső fórum, közlemény).

A barakkos dolog meg így szólt:
2. Ha egy támadás során a barakkot lerombolják

Nálam a lerombolás azt jelenti,hogy kilövöm 0-ra.
Nem az volt írva,hogy Ha egy támadás során a barakkból lelősz x szintet...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5879

Vendég
A 2. kérdéssorban viszont tényleg félreérthető kérdések is vannak,amibe nem nehéz belekötni...
Pl mit értünk leghosszabb időleges kizárás alatt?Amikor vissza engednek még a játékba?Mert ugye a végleges bann mindennél hosszabb...

A másik.

A játékban 12 egység található...ez megint olyan dolog,amire nem lehet egyértelmű választ adni,mert az igaz is helyes,meg a hamis is helyes...a milícia is egység,csak éppen nem lehet vele mozogni.
 

DeletedUser12920

Vendég
A világonkénti eltérésről meg nem is beszélve. Ahol nincsenek íjászok...

És hol találom meg az idézett szabályt, mivel csak a büntetési rendet találtam egyedül, és abban nem így vannak a dolgok. :mad:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12920

Vendég
a beállított katonák ugyanolyan sebességgel képződnek tovább.

Nekem meg erről nem az jön le, hogy egy nem létező barakkban vannak beállítva... ez elvitt az erdőbe! :D

Kéretik egyértelműen fogalmazni, kedves support! :)
 

DeletedUser12920

Vendég
Csak meg találtam. A játékszabályok között, az egyik magyarázatban. De kedves support a büntetési rendben nem ez van! (mivel ott kerestem a választ - részemről egyértelmű módon) A 4. paragrafus szól az ilyenekről (kommunikáció), de ott semmi hasonlatos dolog nincs feltüntetve. Ha olvassa tovább az ember akkor §16 - Egyéb-eknél azt találjuk, hogy:
§16.1 Fórum

A játék fórumán a Fórumszabályzatnak megfelelően kell társalogni. A support csak akkor avatkozik közbe a fórumon leírtakkal kapcsolatban, ha durva sértések, életbeli fenyegetések, magán vagy support levelezések kerülnek közzétételre. Ezekben az esetekben a §4-es pont szerint büntetünk.

Akkor menjünk újra a 4.hez és értelmezzük át a fórumra is az általános dolgokat, mert még így sem találunk semmit, csak a képen.
tablazat_2.png


És meg is lett: Durva sértések-nél. Rasszista, ahogy a kérdésben is volt... így maga a kijelentő a ludas - részemről -, véglegessel...
Ott a következő: Ami már büntetne, minden joggal rendelkezőt, de az csak a klánprofilra értendő, és nem általános. Ráadásul a sértés mértéke sincs meghatározva... De ez még érthető is lenne, mivel klánprofil, és ezt sokan láthatják. Bár ezzel sem értek egyet. De a fórumon könnyen megbújhatnak az ilyenek. Azért nem értem, mert mi van, ha nincs gépnél, pont azt a részét a játéknak, nem olvassa el... Így részemről csak a beíró lenne büntethető, és a joggal rendelkezők csak akkor, ha bizonyítottan tudomásuk volt róla.
 

szolocso

Active Member
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
2
Csak meg találtam. A játékszabályok között, az egyik magyarázatban. De kedves support a büntetési rendben nem ez van! (mivel ott kerestem a választ - részemről egyértelmű módon) A 4. paragrafus szól az ilyenekről (kommunikáció), de ott semmi hasonlatos dolog nincs feltüntetve. Ha olvassa tovább az ember akkor §16 - Egyéb-eknél azt találjuk, hogy:
§16.1 Fórum

A játék fórumán a Fórumszabályzatnak megfelelően kell társalogni. A support csak akkor avatkozik közbe a fórumon leírtakkal kapcsolatban, ha durva sértések, életbeli fenyegetések, magán vagy support levelezések kerülnek közzétételre. Ezekben az esetekben a §4-es pont szerint büntetünk.

Akkor menjünk újra a 4.hez és értelmezzük át a fórumra is az általános dolgokat, mert még így sem találunk semmit, csak a képen.
tablazat_2.png


És meg is lett: Durva sértések-nél. Rasszista, ahogy a kérdésben is volt... így maga a kijelentő a ludas - részemről -, véglegessel...
Ott a következő: Ami már büntetne, minden joggal rendelkezőt, de az csak a klánprofilra értendő, és nem általános. Ráadásul a sértés mértéke sincs meghatározva... De ez még érthető is lenne, mivel klánprofil, és ezt sokan láthatják. Bár ezzel sem értek egyet. De a fórumon könnyen megbújhatnak az ilyenek. Azért nem értem, mert mi van, ha nincs gépnél, pont azt a részét a játéknak, nem olvassa el... Így részemről csak a beíró lenne büntethető, és a joggal rendelkezők csak akkor, ha bizonyítottan tudomásuk volt róla.

Szia!

Ha jol ertem akkor Te is azt a ketsegtelenul igazsagosabb eljarast javaslod, hogy csak az kapja a buntit aki a klanprofilba belekoltotte a serto szoveget...
Ezzel csupan az a gond, hogy a support nem tudja megmondani ki volt az, es nem kezdenek minden ilyen esetnel nyomozasba... Azt meg vegkepp nem fogjak megprobalni kideriteni, hogy ki tudott arrol, hogy az ott van. Most igy nem belegondolva azt mondom mind a kettot megtudni lehetetlen, de ha nincs igazam akkor is biztosan rettentoen komplikalt :D
Ezert valasztottak ezt a megoldast. Lehet nem annyira fair, de az elkoveto biztosan elnyeri melto bunteteset :) (az mas kerdes, hogy lehet par artatlan is...)
 

DeletedUser12920

Vendég
A profilt még meg is értem, ha nincs eszközötök kiszűrni ki is volt, de egy hozzászólásnál??? A kérdés arra vonatkozott. Ráadásul a rasszista dologért végleges jár. Akkor egy egész klán vezérségét, és fórum moderátori joggal rendelkezőit megszüntetitek létezni??? Ez komoly? Nem mintha láttam volna bárkit is káromkodni. Lehet ezért?

A nyomozást meg akkor hagyjuk.
 

szolocso

Active Member
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
2
En nem vagyok support tag csak egy moderator aki nem tud aludni :)

Ilyenrol viszont En meg nem hallottam, hogy egy vezer altal irott hozzaszolas miatt kitiltsak a tobbi vezert is a klanjabol... De a tablazatban se latok ilyet.
 

DeletedUser12920

Vendég
Egybe vettem a kettőt. Rasszista duma, végleges kizárás + klánprofilban sértés, a jogokkal rendelkezők bünti. Így rasszista sértés a klánprofilban... Így lett. Persze ez nem jelenti azt, hogy így is büntetnének. :) (Az előző végéről is lemaradt.)
 

szolocso

Active Member
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
2
Akkor most osszezavartal :D
A hozzaszolasban nem lehet klanprofil beli sertes :p
Es ahogy latom erre Te is rajottel :) ergo nincs problema :)
Forumon tortent szabalyszegeset semmilyen koulmenyek kozott nem tilthato ki egy klan teljes vezetosege... (kiveve persze ha mind megsertettek a szabalyzatot... :))
 

DeletedUser12920

Vendég
Ja persze. Én csak a bemásolt képből táplálkoztam, mint példa. :D

Más. Már több olyan kérdés van a második fordulóban is, amit ha akarok így veszem, ha akarom úgy. Ez így nem jó!!! Tudtommal sajtmacska nem játszik KH-t, vagy anno nem tette. Így gondolom, hogy nem ő írja össze a kérdéseket. De valahogy add át az illetékesnek, hogy fogalmazzon egyértelműbben!
Pl.:25. Milyen más, Magyarországon is elérhető játékokkal rendelkezik az InnoGames?
Ennek semmi értelme. Az innoGames még nem adott ki olyan játékot, amit csak CD/DVD-n lehet megvenni. Ergo Mo.-n biztos el lehet érni. Attól, hogy a SevenLands csak németül érhető el, attól még Magyarországon is elérhető. És van még egy, amit direkt nem írok le, amire béta tesztre lehet jelentkezni, és még egy készül... persze a westen, és a gre-n kívül. És már fentebb említett világok közti különbségek miatt is rosszak a kérdések. Az igazság az, hogy kezd elmenni a kedvem a kvíztől. Na befogtam... :(

Ha gáz, amit sajtiról írtam, akkor légyszi töröld!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12920

Vendég
A másik kedvencem volt, hogy lovak ellen aktuálisan mivel védekezel? A lándzsást írta a többség. De mi az, hogy aktuálisan? És az nem volt benne, hogy a tanyahely is számít. Így akár a kata, vagy a nehézló is lehetett volna jó! (mindkettő jobban véd lovak ellen) De a lándzsást hozták ki jó válasznak. Ezeket én nem értem... Hegesszenek már kifogástalan kérdéseket!
 

DeletedUser12920

Vendég
erzsicica meszelte magát a 12-esre adott válasszal pl.

Kód beillesztése:
				hatósugár
Első templom:			6

Templom 1. szint:		4
Templom 2. szint:		6
Templom 3. szint:		8
 

DeletedUser10294

Vendég
Lenne pár dolog amihez tennék Én is hozzáfűzést. Szeretnék ezekről választ kapni.

Lehet a faludban támogatás egy barbár faluból? Ha igen, akkor hogyan?
Igen,lehet,amennyiben mielőtt barbár lett az adott falu,azelőtt indították.------ Ez így nem teljesen igaz, mert csak akkor marad a faluban, ha a barbárosodás előtt megérkezett. Ami úton volt abban a pillanatban azok eltűnnek. Ezt ki is próbáltam.


2. Egy könnyűlovasokból álló csapat ellen mi az aktuális védekezés az alábbiak közül?
a. kardos
b. nehézló
c. katapult
d. lándzsa--- Miért ez? A legjobb védőértéke a nehéz lónak van ellenük. Nem volt semmi megkötve, hogy honnan lehet védeni. Ezáltal, ha ellenük ugyan annyi nehézlovast tennék be mint lándzsást egyértelműen a nehézlovasokból kevesebb hullana el.

7. Ha te vagy a klán vezére, akkor ha egy tagotok rasszista eszméket hirdet a fórumon, akkor a következők büntethetők
a. a beíró játékos
b. a beíró játékos, és akinek jogában állt eltávolítani a bejegyzéseket a fórumról----miért kap más is büntetést? Lehet nincs is éppen gépközelben a vezetőség, hogy törölni tudja. Ja és nem is találtam ezzel kapcsolatban leírva semmit.
c. senki sem büntethető
d. az egész klán büntethető


8. Ha megtámadják az általad helyettesített fiókot, akkor
a. visszatámadhatod őt minden megkötés nélkül a saját fiókodból
b. visszatámadhatod egy másik helyettesített fiókból
c. megkérheted a testvéredet, aki közös gépet használ vele, hogy ő támadjon vissza
d. csak 24 óra elteltével támadhatod vissza a saját fiókodból.---- Ehhez meg csak annyit, hogy a játék megengedi. A kérdéssel kapcsolatban ki is próbáltam kíváncsiságból és megtámadhatom azt aki támadja a nálam lévő helyettesített játékost.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem sajnos 6 hibapontom lett, és mind az első 10 igaz-hamisos kérdésben...

"4. Támadás során, ha az ütközetben meghal a leglassúbb egység, akkor a sereg mindig az aktuális leglassabb egység sebességével tér vissza a faluból. HAMIS"

Tudna valaki példát mondani, hogy ez milyen esetben hamis? Ha küldök egy kost és 1 nemest tartalmazó nuke-et, és ha a nemesem meghal a támadásban, a visszatérő csapatok a kos sebességével haladnak, nem? Ha a kosok is meghalnak, akkor a bárdos sebességével, ha ők is, akkor a kpacikéval, ha ők is, akkor a kémek sebességével térnek vissza, legalábbis idáig ez volt a tapasztalatom... :(

"9. A morál nem vonatkozik a felderítő támadásokra. IGAZ"

Akkor kérem szépen, miért írja ki, hogy pl. 55% a morál, amikor csak kémeket küldök támadásba?

Többhöz is lenne kérdésem, de talán ezekre vonatkozva tudok olyan kérdést feltenni, amiből okulhatunk is...
 
Fent