Ki állít meg Minket? Nekem8 (KH Társkereső/Jogi ismeretterjesztés valós példákkal)

DeletedUser

Vendég
Nimrod ne hari de te nagyon félre lettél tájékoztatva vagy vmit nem jól értelmeztél. Az a célunk hogy közösen nyerjünk szerót, az pedig hogy lehetne másként mint hogy akik kiléptek megint INSO tagok legyenek? Mi ilyet biztos nem mondtunk hogy nem lehet soha soha Inso tag senki az átmentek közül. Mi a folyamatos ki-be vándorlás ellen vagyunk.

Ám itt van az a probléma hogy míg a klánvezetéseteknek volt egy koncepciója és aszerint cselekedet addig pár tag belekotnyeleskedett a dolgukba. Nekik volt egy tervük amit meg is beszéltünk és megdöbbenve vették tudomásul pl hogy volt aki toborzott az INSO-ból az új klánba. Ugyanis míg azok akik egy átgondolt stratégia szerint távoztak azok tudták mit várhattak és mit akarnak.Ám a toborzás útján távozók kaptak olyan szép igéreteket amelyek nem teljesülhettek. Kiderült hogy korántsem mentek annyian mint mondva lett nekik,kiderült hogy nem olyan a belső kommunikáció mint amit vártak ( ez nem kritika csak nem az amit ők vártak). Egyéb stratégiai problémákról nem is beszélve főleg É-on. Picit úgy érzem most hogy vmi okból kifolyólag a két klánon kívűl helyezkedel el és azok céljaival szemben akarsz haladni

Az átjövetelek mindazonáltal nem csábítgatás következményei ,de mégcsak semmi köze sincs hozzá az INSO vezetésnek. Mindenkiről Tibor döntött mi hozzá küldtük őket.
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt TG!
1re jobban jön le a kép Rólad. Nem állok messze a ténytől, hogy dobozban élsz:D nincs életed, csak a bekockult internet világ:eek:
ültél valaha is 3napot, azaz 72órát őrizetben? voltál valaha katona? láttál valaha focimeccset élőben, esetleg utána 3.félidőt? ezek teszik emberré az embert, ffivá a ffit. az életet mondtam el, nem az irreális dobozba zárt világ amiben te élsz...
 

DeletedUser8560

Vendég
Fiatalok, fiatalok, nem személyeskedünk, nyugalom van, az utolsó két szép hetet a nyárból ne veszekedéssel töltsétek el :)

(mackószmájli)
 

DeletedUser

Vendég
Igazad van Sajt:) inkább sétálok egyet a gyerekeimmel, a TG által kreált Mátrix elméleti világban, és közben az én szemszögemből vélt valós (proli, 7köznapi) emberekkel beszélgetek, tehát élek:) de vajon az a mászóka tényleg ott van a játszótéren, vagy csak én látom úgy?:D
 

DeletedUser10079

Vendég
Sitten üléstől nem lesz férfi a férfi,sőt még ha végig néz egy foci meccsett sem(attól függetlenül mondom ezt,hogy nagy foci drukker vagyok).
Attól,hogy TG objektivabban közelit meg dolgokat és próbálja mellőzni az érzelmi megnyilvánulásokat(itt megjegyezendő,hogy ez egy játék,tehát ez igy van jól),még nem jelenti hogy KH-n kivül nincs élete.Sőt ez egy nagy közhely/sztereotipia,főleg az ő esetében.:)
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt TG!
1re jobban jön le a kép Rólad. Nem állok messze a ténytől, hogy dobozban élsz:D nincs életed, csak a bekockult internet világ:eek:
ültél valaha is 3napot, azaz 72órát őrizetben? voltál valaha katona? láttál valaha focimeccset élőben, esetleg utána 3.félidőt? ezek teszik emberré az embert, ffivá a ffit. az életet mondtam el, nem az irreális dobozba zárt világ amiben te élsz...

Szerintem a legtöbb normális férfi nem ült őrizetben. Ettől nem lesz valaki férfi, maximum priuszos... Az pedig, hogy valaki focimeccset látott-e élőben inkább az anyagiakon múlik, nem pedig azon, hogy férfi-e, én speciel nem tehetem meg, hogy elutazzak a kedvenc csapatom meccsére.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én csak az élet tapasztalat gyűjtésekről beszéltem és példákat hoztam fel. TG valahol olyan, mint a tv-ben nyilatkozó Dr. Zacher Gábor Toxikológus (a drogokkal, alkoholos, mérgekkel kapcsolatban szokták interjuvolni) elismerem a tudását, DE ne magyarázza meg könyvből a megtanult sztereopiát, hogy milyen hatása van ennek-vagy annak a drognak, alkoholnak, amíg nem próbálta, nem tapasztalta... a tapasztalatot akkor szerzi az ember, ha átélte az adott dolgot.
 

DeletedUser

Vendég
Tomi! ajánlom figyelmedbe a Green Street Hooligans c. filmet. a foci erről (is) szól. ha tetszik, ha nem... ezek tények, akárki akármit mond, minden más csak színezgetés.
 

DeletedUser

Vendég
Ne haragudj "kedves" AryanGreens, de hogy jössz te ahoz, hogy megkritizálj pl. egy országos toxikológus szaktekintélyt? Ismered azt az embert? Tudod azt is hogy lassan 20 éve nézegeti a hozzá behozott drogosokat? Hogy nem egy szülő azt hiszem lenyakazna ha látná a véleménynyilvánításodat? Tudod hányan köszönhetik neki az életüket. Én spec. ismerem, nyári egyetemen hallgattam előadásait, és le a kalappal, ha minden orvos ilyen hozzáállást tanusítana, az egészségügy két lépcsőfokkal feljebb lenne.
Arról alkoss véleményt akit nagyon jól ismersz, áll egy bölcsességben, és légy szives te is így tegyél, vagy inkább általánosításokban beszélj.
Voltál már 72 órás őrízetben, hogy így tudod az azzal kapcsolatos dolgokat. Nem lehet kellemes dolog, de aki oda került az valamilyen büncselekmény vagy szabálysértés elkövetésével gyanusítható. Ha a hatóság tévedett akkor emiatt kártérítést is kap a delikvens, de ez nem minősíti pozitív irányban az embert, hidd el.
Én voltam katona, 1,5 évet húztam le, vágtam a centit, és a hozzászólásodból ebben az egyben egyetértek veled. Te voltál?
Légy szives megkérlek csak azzal példálózgass amit ismersz, vagy amit kipróbáltál, mert egyébként hiteledet veszted előbb-utóbb.
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon elterelődött a téma a játékról, hogy jön ide a toxikológus meg a foci?
Eszméletlen.
Sokszor kértük hogy töröljék a topicot, drága sajt könyörülj és töröld.
 

DeletedUser

Vendég
-speciell véradó donor vagyok az Alsóerdősor utcai Korányi kórházban, és pont a Zacher Gábor ott a főorvos, beszéltem személyesen vele nem egyszer:)
-33évesen, ha jól emlékszem akkor igen voltam (még) katona:)
Arról alkoss véleményt akit nagyon jól ismersz, áll egy bölcsességben, és légy szives te is így tegyél, vagy inkább általánosításokban beszélj.
- pont azokról a dolgokról beszélek:)
Nem lehet kellemes dolog, de aki oda került az valamilyen büncselekmény vagy szabálysértés elkövetésével gyanusítható. Ha a hatóság tévedett akkor emiatt kártérítést is kap a delikvens, de ez nem minősíti pozitív irányban az embert, hidd el.
-nem feltétlen, de ebbe nem folynék bele;) volt egy lakcímváltás, közben idézve voltam egy tárgyalásra (tanuként), de nem kaptam meg a bírósági idézést és kiadták ellenem az elfogatót.... tényleg ez bűnözés:D:D:D:D:D ne nevettesd ki magad jogászként:) persze mikor igazoltassanak? péntek este, amikor a hétvégét őrízetben kell tölteni...
 

DeletedUser

Vendég
Nem vagyok jogász de lehet jobban értek hozzá. Ha tanuként idéznek az nem elfogatóparancs, hanem elővezetés, és azt a tárgyalás előtti napon vagy hajnalban foganatosítják, hogy aznap a tárgyalásra elővezessenek és a maximum időtartama 12 óra.
Tehát leírom még egyszer a 72 óra az szabálysértési őrizet, (ritkán szokták alkalmazni, általában kiemelt szabálysértéseknél, pl. üzletszerü kéjelgés) vagy bűnügyi őrizet.(ha az előzetes letartóztatás indokai fennállnak, vagy elfogatóparancs)
Ha téged őrizetbe vettek, e kettő közül valamelyike miatt történhetett, de nem tanuvallomás elmulasztása miatt.
De ha akarod ezzel kapcsolatban jogászkodhatunk, és akkor ideírom neked a pontos törvényi joghelyet is.
 

DeletedUser

Vendég
Nos Tisztelt Fricifon!
Képzeld Péntek este őrízetbe vettek... szombat-vasárnap nincs bíróság, tehát hétfő reggel sétáltató pórázon elővezettek az elfogató parancsot kiadó bírónő elé, és ott át kellett vennem a tárgyalásra az idézést... utána elengedtek, és mehettem haza...
 

DeletedUser15762

Vendég
Nem vagyok jogász de lehet jobban értek hozzá. Ha tanuként idéznek az nem elfogatóparancs, hanem elővezetés, és azt a tárgyalás előtti napon vagy hajnalban foganatosítják, hogy aznap a tárgyalásra elővezessenek és a maximum időtartama 12 óra.
Tehát leírom még egyszer a 72 óra az szabálysértési őrizet, (ritkán szokták alkalmazni, általában kiemelt szabálysértéseknél, pl. üzletszerü kéjelgés) vagy bűnügyi őrizet.(ha az előzetes letartóztatás indokai fennállnak, vagy elfogatóparancs)
Ha téged őrizetbe vettek, e kettő közül valamelyike miatt történhetett, de nem tanuvallomás elmulasztása miatt.
De ha akarod ezzel kapcsolatban jogászkodhatunk, és akkor ideírom neked a pontos törvényi joghelyet is.

Én is így tudom, de jó lenne már befejezni ami itt megy, mert semmi köze nincs a játékhoz ezeknek a dolgoknak.
Vonatkozik ez mindenkire, minden hozzászólásba bele lehet kötni, épp ezért ha folytatódik soha nem lesz vége.
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon elterelődött a téma a játékról, hogy jön ide a toxikológus meg a foci?
Eszméletlen.
Sokszor kértük hogy töröljék a topicot, drága sajt könyörülj és töröld.

A focit és a toxikológust is a topicnyitó klántársad hozta fel, tehát nem tudom mi a probléma :)
 

DeletedUser

Vendég
Nos Tisztelt Fricifon!
Képzeld Péntek este őrízetbe vettek... szombat-vasárnap nincs bíróság, tehát hétfő reggel sétáltató pórázon elővezettek az elfogató parancsot kiadó bírónő elé, és ott át kellett vennem a tárgyalásra az idézést... utána elengedtek, és mehettem haza...

Ez így amit leírsz, az jogtalan, fordulj ügyvédhez, és pereld be a bírónőt, és meg is fogod nyerni, mert elfogatóparancsot tanu ellen nem adhatnak ki.
Bizonyítékként az őrizetbevételkori meghallgatásodat mellékeld /100 ft/oldal másolat/ kikérhető az őrizetbe vevő Rendőrkapitányságtól.
De valami nem jó ebben a dologban, mert hétvégén van ügyeletes bíró és ügyész is akik ezt simán elintézték volna. + fordulj a médiához, egy-két szennycsatorna harapni fog rá.
Kiváncsian várom a következő napokban a híradókat hátha hallok rólad.
De gyanítom hiába várom, vagy most leírod, hogy nem foglalkozol vele, vagy már régen volt.Igaz?
 

DeletedUser

Vendég
Ja és mégegy. A profilod alapján 33 éves vagy. Akkor most voltál katona? Kár, hogy már lassan egy évtizede eltörölték a sorkatonaságot.
Komolyan annyira rühellem, ha hülyének néznek.
Bocsánat az offért.
 

DeletedUser

Vendég
Ja és mégegy. A profilod alapján 33 éves vagy. Akkor most voltál katona? Kár, hogy már lassan egy évtizede eltörölték a sorkatonaságot.
Komolyan annyira rühellem, ha hülyének néznek.
Bocsánat az offért.
ki mondta, hogy most voltam katona? de voltam:p
Kis számolás. 1979-ben születtem... 1986-1993-általános iskola, '93őszétől 4év szakközép az 1998-tavasz ballagás. akkor még javában hadköteles volt az ember...
 
Fent