Ki állít meg Minket? Nekem8 (KH Társkereső/Jogi ismeretterjesztés valós példákkal)

DeletedUser

Vendég
Attól függ, hogy amit átiratsz az külön vagyonként vitted-e be a házasságba, vagy a házasság alatt lett vásárolva. Ha az utóbbi akkor közös vagyonnak, szerzeménynek minősül, függetlenül attól, hogy a te vagy a párod nevén van-e, 50-50 § tulajdoni hányaddal. Gondolom ezt tudtad.
A kérdésedre a válasz:
Ha a közös vagyont eladtad, mert a te neveden van, akkor az ellenértékének a felével kell elszámolnod a másik fél felé. Amennyiben ez irreálisan alacsony akkor a másik fél szakértő bevonásával bizonyíthatja ezt és a szakértő által vélelmezett összeg felére tarthat igényt.
 

DeletedUser

Vendég
Kiegészíteném, természetesen az utolsó bekezdés akkor van érvényben, ha az eladás a házassági életközösség megszakadása után jött létre.
 

DeletedUser14775

Vendég
Tok jo lesz a vegere a topik:D

Es akkor mi van ha a kedves felesegem akitol valni keszulok vasarlasi maniaban szenved (ezt ugye nem nehez elkepzelni)
es eltapsolta az autoert kapott penzt nem csak a felet hanem a teljes osszeget, lakasbol befolyo osszeget meg ugyancsak draga egyetlen felesegem otleten felindulva luxus hajoutra koltottuk, akkor mi jar neki a szajan kivul?
 

DeletedUser

Vendég
Ha közösen költöttétek akkor semmi nem követel és te sem követelsz. Van egy határvonal, a házassági életközösség megszakadása. Ez lehet akkor is amikor még együtt vagytok jogilag, de valóságban már külön kasszán vagytok. Amikor ez a dolog megtörténik, onnan bármit elkölt a fél a közös, ismétlem közös vagyonból annak a felével tartozik elszámolni a másik felé. Az előtt bármelyik fél bármit költ nem tartozik elszámolási kötelezettséggel.
Ezt a házassági életközösség megszakadásának időpontját a bíróságon kell egyöntetüen meghatározni, ebből komoly viták szoktak lenni.Például ettől a naptól jár a gyerektartás is, annak a félnek akinél a gyerek marad
Az igazság az, hogy én a polgári peres eljárásokat ismerem ,de annyira nem vagyok benne jártas, inkább a büntető és a szabálysértési eljárásokban vagyok "otthon".
 

DeletedUser

Vendég
és ha lebukik h megcsalja a férjét és utána gyorsan elpacsizza az összess hitelkártyát és kimeríti a hitelkeretet akkor mivan? és mi a tökömér kell asszonytartást fizetni? :)
 

DeletedUser

Vendég
Akkor meg kell állapíttatni a házasságtörést ami az életközösség megszakításának időpontja, és onnan amit eltapsolt annak a fele a férjet illeti.
Asszonytartást, illetve lehet férjtartás is abban az esetben kell fizetni, ha az egyik fél dolgozott a másik fél pedig gyereket nevelt és háztartást vezetett, és emiatt nem tudott karriert építeni.
Véleményem szerint mivel a válási bírók nagy része nő, általában Magyarországon kicsit a nők felé billen a mérleg nyelve, általában egy válással a férj mindíg veszít. Ez a tapasztalatom. Persze van kivétel is.
 

DeletedUser

Vendég
Asszonytartás?:eek:
Tényleg létezik ilyen a gyerektartás mellett?
eddig nem is hallottam róla, tényleg jó ez a topic, hogy mik vannak...
 

DeletedUser

Vendég
Sőt. Sokan nem tudják mint olyan hogy gyerektartás csak és kizárólag a gyerek 18. évének betöltéséig jár. Jogilag innen a gyerek felnőtt lesz és az eltartó kérheti hivatalosan a gyerektartás megszüntetését. Azt hozzá kell tenni azonban ha a gyerek még ekkor tanul a bíróság a gyerektartást átfordítja rokontartásba, ami a gyerektartáshoz képest már nem lehet a fizetés meghatározott egy gyerek után 30 több gyerek esetén 20 %, hanem fix összegben kell megegyezni.
 

DeletedUser

Vendég
én hallottam, sőt fizettem ... tanúsítom, van ilyen :)

Erre mondják, hogy így jártál?:) Fifikás asszonyka lehetett...

Viszont van egy ismerős házaspár ahol az asszony dolgozik és a férj van "anyaságin".:D
Egész jó élete van, nem szeret és nem is akar dolgozni, elviszi a 3 gyereket oviba-suliba aztán iszogat egész nap. Ha ők szétmennének, akkor a szerencsétlen asszonynak még férjtartást is kéne fizetnie?
Bár nem hinném mert a gyerekeket ő nevelné akkor, de úgy látom vannak itt kacifántos dolgok.:)
 

DeletedUser14522

Vendég
nem éppen, erre inkább azt mondják, hogy számítóan korrekt voltam, hidd el tudok számolni és optimalizálni :)
 

DeletedUser

Vendég
A magyar jog nem éppen a legegyszerűbb. Jobban mondva a bírósági ítéletek elég sűrűn nem a józan ész szerint döntenek, és nem az igazságot hozzák ki igazságnak. Unokatestrvérem válik a feleségétől, van egy gyerek, megy a per a gyerekért. A nő alkoholista, többször volt elvonón, mindíg visszaesett, a szülei akikhez hazaköltözött szintén, ráadásul mindhárom munkanélküli. Unokatestvérem kb másfél millát keres havonta. Bizonyítéka van rá hogy a nő lefizette a gyerekpszichológust, mégis már kétszer kellett fellebbeznie, mert ennek ellenére a nőnek adják a gyereket, csak azért mert a bírók nők és a nők mellett döntenek. Kissé röhej.
 

DeletedUser

Vendég
Igen jól mondtad pszichológia. pici gyereknek anyja mellett a helye... ha az apa jó 7végi apa, akkor a gyerekből kamasz lesz, és AKKOR le fogja "köpni" az anyját, és apa lesz a nro1...
 

DeletedUser

Vendég
pont fordítva megy, az anyának már van egy elcseszett gyereke, 17 éves és álltalános iskola 7. osztályába jár, a kisgyerek meg az apját köpdösi, hasonlít a féltestvérére
 

szolocso

Active Member
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
2
Ne haragudjatok, hogy beleszólok, de... Megkérdezhetem miről szól ez a topic? Eredetileg miért lett ez idetéve és mire használjátok most...? :D
 

DeletedUser8560

Vendég
Jogi ismeretterjesztés és tanácsadás, valós életbeli példákkal. Ilyen még úgysem volt, nekem tetszik - persze lehet, hogy a fiúk-lányok már a Klánháború társkeresőre gyúrnak :)
 

DeletedUser10079

Vendég
Szerintem még akár az is beleférne,ha nincs egymásra köpködés.:)
 
Fent