Ki állít meg Minket? Nekem8 (KH Társkereső/Jogi ismeretterjesztés valós példákkal)

DeletedUser

Vendég
Tüzoltó leszel s katona! Vadakat terelő juhász!
Nimród, hagyd már abba te is.:):):)
 

DeletedUser

Vendég
A büntetőeljárásból itt a törvény.
Először elfogatóparancs
Intézkedés ismeretlen személy, ismeretlen helyen tartózkodó személy és ismeretlen helyen lévő tárgy felkutatására242

73. §243 (1) Az eljárásnak nem akadálya, hogy a terhelt ismeretlen helyen tartózkodik. Ebben az esetben a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság a terhelt tartózkodási helyének felkutatása iránt intézkedik; ennek során el lehet rendelni a lakóhelyének, illetőleg a tartózkodási helyének a megállapítását, a körözését, és az e törvényben meghatározott esetben elfogatóparancsot lehet kibocsátani.
(2)244 A lakóhely, illetőleg a tartózkodási hely megállapítása iránt a személyi adat- és lakcímnyilvántartást kell megkeresni. A körözést a külön törvényben meghatározott szabályok szerint a rendőrség végzi.
(3) Szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény esetén, valamint az e törvényben meghatározott más esetekben a terhelt elfogása és megtalálása esetén meghatározott bíróság, ügyész, illetőleg nyomozó hatóság elé állítása is elrendelhető (elfogatóparancs). Azt, aki ellen elfogatóparancsot bocsátottak ki, megtalálása esetén őrizetbe kell venni, és huszonnégy órán belül az elfogatóparancsot kibocsátó vagy az abban megjelölt más ügyész, illetve nyomozó hatóság, illetőleg hetvenkét órán belül az elfogatóparancsot kibocsátó vagy az abban megjelölt más bíróság elé kell állítani.

Tanu esetén:

69. § (1) Ha a terhelt, a tanú vagy a szakértő idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja, illetőleg az eljárási cselekményről engedély nélkül távozik,197
a) a terhelt elővezetése rendelhető el,
b) a tanú elővezetése rendelhető el, vagy rendbírsággal sújtható,


Ha esetleg van még kérdés szivesen válaszolok. :)
 

DeletedUser

Vendég
Ja és nézd vissza te írtad, hogy 33 évesen voltál katona, én csak erre reagáltam.
 

DeletedUser

Vendég
Ha esetleg van még kérdés szivesen válaszolok. :)

Hangosan halgattam a zenét hétvégén este 20 óra után, a szemközti házban lakó szomszéd megfenyegetett hogy kihívja a rendőrséget rám. Ha egyszer megtenné, kaphatok érte valami büntetést?
 

DeletedUser

Vendég
Attól függ milyen zenét hallgattál...:D mert ha bűntetni akar, akkor méghangosabban rádnyomja a muzsika tv-t:D:D:D
 

DeletedUser

Vendég
Mindenfélét, vegyesen. Sértő dalszöveget egyik sem tartalmazott, a max. teljesítmény 60 Watt.:)
 

DeletedUser15762

Vendég
Hangosan halgattam a zenét hétvégén este 20 óra után, a szemközti házban lakó szomszéd megfenyegetett hogy kihívja a rendőrséget rám. Ha egyszer megtenné, kaphatok érte valami büntetést?

Ha csak 1 embert zavar akkor az nem tehet semmit.:)
De ha kijönne a rendőrség ők is csak figyelmeztetnek nem bírságolnak azonnal.
 

DeletedUser

Vendég
Nem vagyok jogász de lehet jobban értek hozzá. Ha tanuként idéznek az nem elfogatóparancs, hanem elővezetés, és azt a tárgyalás előtti napon vagy hajnalban foganatosítják, hogy aznap a tárgyalásra elővezessenek és a maximum időtartama 12 óra.
Tehát leírom még egyszer a 72 óra az szabálysértési őrizet, (ritkán szokták alkalmazni, általában kiemelt szabálysértéseknél, pl. üzletszerü kéjelgés) vagy bűnügyi őrizet.(ha az előzetes letartóztatás indokai fennállnak, vagy elfogatóparancs)
Ha téged őrizetbe vettek, e kettő közül valamelyike miatt történhetett, de nem tanuvallomás elmulasztása miatt.
De ha akarod ezzel kapcsolatban jogászkodhatunk, és akkor ideírom neked a pontos törvényi joghelyet is.

Ha tanuként idéznek állampolgári kötelességed elmenni!
Ha nem mész el, akkor a büncselekményt támogatod (durván fogalmazva), mivel a tanúnak a vallomása ügydöntő is lehet.
Ezért, ha nem mész el, akkor szabálysértést követsz el és ha ellenálsz még bűnrészes is lehetsz.
Ja a rendőrség ok (bármit kitalálhatnak, ha okoskodsz velük) nélkül bent tarthat 72 órát.
Kicsit el vagy tévedve, de szerencsére nem kellett tapasztalnod addig örülj.
Sőt! Tanúból válhat még gyanúsított is. A gyanúsítottat is tanúként hívják be nehogy ne menjen el, vagy nehogy ügyvédet hívjon.
Ezeket mind megtehetik törvényesen!
Sokmindent nem tudsz még erről, de ennek örülni kell és akinek van tapasztalata meg kell fogadni és meghallgatni.
 

DeletedUser

Vendég
Ja és mégegy. A profilod alapján 33 éves vagy. Akkor most voltál katona? Kár, hogy már lassan egy évtizede eltörölték a sorkatonaságot.
Komolyan annyira rühellem, ha hülyének néznek.
Bocsánat az offért.

Én is 33 éves vagyok és 9 hónapig voltam katona, 1998-ban vonultam májusban honvédként (ellátó dandár, 3. zászlóalj, 4 század, 1 szakasz, 3 raj.) a kiképzésem Tapolcai eláttó dandárnál történt, lövészetbők kiváló eredménnyel rendelkezem, a többi szolgálatot a Zách u. laktanyában töltöttem, ahol alegységet adtam és a hadügyminisztériumokat jártam a surranótársaimmal, de lehet én is kitaláltam és hazudok.
Senki nem néz hülyének, de komolyan utálom, ha valaki nem volt katona és jobban tudja mi mikor történt!
A katonaságot a fidesz kormány törölte el véglegesen 2000 körül.
 

DeletedUser14522

Vendég
kis információ: a sorkötelezettséget nem a fidesz és nem véglegesen

2004 november 8.-án hétfőn szavazta meg az országgyűlés, 335 igennel, 7 nemmel és 4 tartózkodással az alakotmánymódosítást, amivel eltörölték a sorkötelezettséget.
a sorkötelezettség eltörlése kezdetektől az szdsz programja volt, az mszp-nek mindegy volt, a fidesz meg bokázta ahol tudta, végül ekkor kommunikációs csapdába esett a fidesz és kénytelen volt megszavazni
most viszont előkészítették és persze átnevezték saját nyelvükre az új pártalkotmányban, sorkötelezettség helyett hadkötelezettség, bármikor kormányrendelettel elrendelhető
 

DeletedUser

Vendég
Ebbe igy konkrétan nem mentem bele annó, csak amikor ők voltak akkor szünt meg.
De így hogy leírtad már dereng valami. :)
 

DeletedUser

Vendég
Akkor egy pár válasz.
A csendháborítás szabálysértését talán 3-4 évvel ezelőtt változtatták meg amiben az eddigi este 8 óra utáni időt feloldották, és egész napra kiterjesztették, tehát a nap bármely szakában elkövethető. Elég ha egy embert zavar. Ilyenkor a rendőrség kimegy a helyszinre, tájékozódik, hogy valóban zavaró lehet-e a zaj, és ha igen először figyelmeztetnek, majd ha ezek után sem teszel eleget a felszólításnak szabálysértési eljárást von maga után. Kiszabható bírság azt hiszem max 150.000 ft. /az összegbe nem vagyok biztos/
Jancsekz.
Ha tanuként idéznek akkor vannak bizonyos figyelmeztetések amit elmondanak, ha közben gyanusítottá avanzsálnak onnantól megtagadhatod a vallomást az ügyvéded megjelenéséig.Ha tanu vagy is vihetsz ügyvédet, de azt jogi képviselőnek hívják az eljárásban.
Két dolog van ha gyanusítottként idéznek és nem jelensz meg, lehet elfogatóparancsot kiadni ellened, amit bárhol látnak európában, ha tanu vagy és nem jelensz meg akkor csak elővezetési parancsot amit a lakhely szerint illetékes Rendőrkapitányság kap meg.
A katonasággal kapcsolatban, olvasd vissza, ő azt írta, hogy 33 évesen volt katona, és a profilján most 33 éves, tehát sorkatona 33 évesen nem lehetett.
 

DeletedUser

Vendég
Ja és mégegy, mert nem mindenre válaszoltam, bármely büncselekményben ha tanu vagy és valótlant állítol amivel meggátolod az esetleges büncselekmény felderítését, soha nem leszel bűnrészes, mert a cselekményed nem a büncselekmény végrehajtásában nyujtott segítséget.
Ebben az esetben a hatóság félrevezetése, vagy a hamis tanuzás büncselekménye valósulhat meg.
 

DeletedUser14522

Vendég
egy kicsit még folytatjuk és ez az off-topik lesz a fórum leghasznosabb közérdekű témája ... lehet nem is bezárni kéne, hanem átnevezni

off-off: Nimrod mentségére, ő nem azt mondta hogy 33 évesen volt, csak felismerhetően unortodox módon központozta a mondatát: "-33évesen, ha jól emlékszem akkor igen voltam (még) katona" ... ha jól fejtjük az ő nyelvi kódját, akkor ezzel azt akarhatta kifejezni, hogy '33 évesen ha még jól emlékszik - mert hogy már ilyen öreg és nem biztos a memóriájában -, akkor igen, volt katona' ... ha most 33, és legkésőbb 2004-ben lehetett katona, akkor stimmel, bár szerintem nem 25 évesen, hanem hamarabb volt, csak nem 7 évig végezte az egyetemet ;)
 

DeletedUser

Vendég
Rendben, a dühöngő rovatban indítok egy ingyenes jogi vita rovatot, ahol esetleges tanácsokat is lehet osztani ha ez nem szabályellenes. Jómagam 20 éve vagyok egyfajta jogi vonalon, bár a nevem előtt nincs Dr.
Sajt lehet ilyet?
 

DeletedUser15762

Vendég
Akkor egy pár válasz.
A csendháborítás szabálysértését talán 3-4 évvel ezelőtt változtatták meg amiben az eddigi este 8 óra utáni időt feloldották, és egész napra kiterjesztették, tehát a nap bármely szakában elkövethető. Elég ha egy embert zavar. Ilyenkor a rendőrség kimegy a helyszinre, tájékozódik, hogy valóban zavaró lehet-e a zaj, és ha igen először figyelmeztetnek, majd ha ezek után sem teszel eleget a felszólításnak szabálysértési eljárást von maga után. Kiszabható bírság azt hiszem max 150.000 ft. /az összegbe nem vagyok biztos/
Jancsekz.
Ha tanuként idéznek akkor vannak bizonyos figyelmeztetések amit elmondanak, ha közben gyanusítottá avanzsálnak onnantól megtagadhatod a vallomást az ügyvéded megjelenéséig.Ha tanu vagy is vihetsz ügyvédet, de azt jogi képviselőnek hívják az eljárásban.
Két dolog van ha gyanusítottként idéznek és nem jelensz meg, lehet elfogatóparancsot kiadni ellened, amit bárhol látnak európában, ha tanu vagy és nem jelensz meg akkor csak elővezetési parancsot amit a lakhely szerint illetékes Rendőrkapitányság kap meg.
A katonasággal kapcsolatban, olvasd vissza, ő azt írta, hogy 33 évesen volt katona, és a profilján most 33 éves, tehát sorkatona 33 évesen nem lehetett.

Biztos nem 150.000 ft max 30.000. De a rendőrök nem járkálnak becibelmérővel, 1 ember pedig mondhat akármit a másikfél simán rákontráz az állítására és az már pont elég is. Én is feljelenthetem a szomszédott mert 2. napja flexel ami tényleg hangos, de max jót röhögnének rajtam vagy a szomszéd feljelenthet engem fűnyírózásért mert az is több idő mint 30 perc.:)
 

DeletedUser

Vendég
és akkor mivan ha valaki el akar válni és elötte a házát autóját átiratja más nevére hogy ne az asszonyé legyen?
 
Fent