Ki állít meg Minket? Nekem8 (KH Társkereső/Jogi ismeretterjesztés valós példákkal)

DeletedUser

Vendég
Tisztelt TG! Én úgy érzem, nem a játék elején vagyunk, ahol még hivatalos MNT-s meg miegyéb szerződések vannak... Ezen a szinten már igenis "szentírásnak" lehet venni ha a klánok vezetői megegyeznek valamiben. Első és nem utolsó sorban mindkét klán tagjainak tartani is kell magukat a megállapodáshoz, hiszen ha nem így van, akkor hiteltelenné válik a megállapodást megszegő klán... ez az ún. betyárbecsület...
A másik. mivel szó volt a demokratikus klánvezetésről már, csak nem esett le neked, elmondom! Tibi jó vezető, de Te ismét csak vagdalózol és fikázol... Tibi mögött vannak alvezérek-vezetői tanács-és legvégül a tagok... Tibi nem önkényesen hoz döntéseket, hanem a vezetői tanács megvitat egy kérdést, majd a tagokkal szavaztatnak, Tibi, Zoli, Solyom, Massimo vagy akármelyik vezető már csak a nevét adja a végkifejletthez.
 

DeletedUser14522

Vendég
mint anyo mondotta, 'nem mindenki esik le olyan mélyen' :D

mivel a kertészkedésben végül is nem segítettél, akkor maradjunk itt ennél a témánál, néhány apróság:

- szerinted ez "a gondolkozast hagyd meg azoknak akinek ez a dolguk a vezetoknek" túl bonyolult volt, hogy ne estt volna le? olvasd el mégegyszer, ez egy önvallomás, hiába mosdatod, nem a demokratikusságával van a gond, hanem a bornírtságával, aki ilyet bír mondani, attól a hány óra? sem hiteles, hiába mosdatod ... nem hogy egy megállapodás. mondtam már, ha nem kezdtetek volna itt a külsőn hangos önfényezésbe, jobban jártatok volna, mert így csak egyre több takargatni valót árultok el akaratlanul :)

- betyárbecsület: na ezt a betyárok/bűnözők közti cinkosságra szokás alkalmazni, tisztességes viszonylatban szó sem lehet betyárbecsületről, ilyesmire részemről - de nyugodtan mondhatom - az inso részéről ne számíts. szerintem nem erre gondolhattál, csak elírtad ugye ?

- a megegyezések persze élnek, meg tiszteletben is vannak tartva ... amíg újabbak nem lépnek helyükbe, onnantól azok vannak tiszteletben tartva ... lásd pl a fúziókor szó se volt róla, hogy egyszer új klánt szerveztek az inso tagokból, aztán barnák voltatok, most meg be vagytok világoskékítve ...

na de szerintem hagyjuk is, ha mint már nyilatkoztatok róla, meg még a supportot is kértétek hogy nem szeretnétek mégse a saját megállításotokról beszélgetni az általatok nyitott témánál sem, akkor részemről akceptálom ezt (feltéve hogy újabb érdekes és reflektálandó egyéb témát megint nem hoztok fel) ... , mondhatni ha nektek 8, akko nekem is mind1. üdv.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
betyárbecsület: na ezt a betyárok/bűnözők közti cinkosságra szokás alaklamazni, tisztességes viszonylatban szó sem lehet betyárbecsületről, ilyesmire részemről - de nyugodtan mondhatom - az inso részéről ne számíts. szerintem nem erre gondolhattál, csak elírtad ugye ?
Dehogynem. szóbeli megállapodásról nem hallottál? az is ezen az elven működik. hol élsz? dobozban?:D
 

DeletedUser

Vendég
Hagyjátok abba ezt az értelmetlen vitát. Ha mindig visszavágtok egymásnak sose lesz vége, ellenfelek már vannak, foglalkozzon inkább mindenki azokkal.
Ezt a topicot pedig tényleg jó lenne ha törölné valaki, kár volt megnyitni még poénnak is.
 

DeletedUser14522

Vendég
egyetértek.
akkor részemről elköszönő mottónak ezt választom: "Mán a latinok es megmondották, hallgattassék el a másik fél, nincs ezen mit hezitálni, kinek a fer, kinek a ferné."
 

DeletedUser

Vendég
Szia Szala!

Ne haragudj de egy ilyen személyes vitát itt kezdeményezni semmi értelme. Ebből ide nem való veszekedés lesz. Beszéljétek meg ezt Pm. Még jobb lenne ha vki illetékes a témához nem való Hsz -t mihamarabb törölné.Köszönöm!
 

DeletedUser15387

Vendég
Folyamatosan olvasom minden világ fórumát, de ilyet, mint itt V8-on nem hallani sehol.... ugy látom nem csak én hagytam itt a fiókom (Dorika és még vannak páran)! Ezt nem lehet idegekkel bírni ami itt megy :D
 

DeletedUser

Vendég
Hm ez tényleg messze áll az Nekem 8 témától, és maximálisan elhatárolódunk személyes konfliktusoktól!!!
kérném a supportot a topic törlésére!
köszönettel: Nimrod01
 

DeletedUser8560

Vendég
Ha törlöm, akkor végleg eltűnik, nincs visszahozásra mód. Biztos ezt akarjátok, és nem azt, hogy a sértő bejegyzések kimennek, és ti normális hangnemben beszélgettek tovább? Mennyivel szebb és hasznosabb lenne.
 

szala1

Active Member
A reakció pontszáma
81
Érdekes,hogy megint csak az én hsz-t törölték.Pedig nem voltak sértő
ek...csak az igazság
 

DeletedUser8560

Vendég
Szia,

Te személyeskedtél, és hoztál fel valós életbeli ügyeket. Ez itt egy játékfórum, a magán életet nem itt kell kezelni. Ezért lettek a hozzászólásaid törölve, és nem másért.
 

DeletedUser

Vendég
Na szép!
nemrég értem haza munkából, és megdöbbenve látom, hogy ma 2 NV8 tag, elhagyta a klánunkat, és ismét INSO tagok lettek... ezzel nincs is probléma, hisz szabad akaratukból döntöttek így, felnőtt emberek, demokrácia, bla-bla... ismerem jól mindkét tagot, személy szerint csípem is őket:) a probléma azzal van, hogy az INSO vezetés kijelentette, hogy aki kilép, az többé nem lesz INSO tag... hogy is van ez?
 

DeletedUser14522

Vendég
látod-látod, ilyen a demokrácia, az egyik szavazásnak ez az eredménye, a másiknak amaz ... a szavazónépség nem felelős a konzekvens és koherens döntés sorozatért ... nem tetszik a rendszer ? ;)
 

DeletedUser

Vendég
Na itt van a betyárbecsület... kijelentek valamit, az ellenkezőjét csinálom:D a szavahihetőség és a hitelesség, innentől nagy kérdőjelben van a szövetségesi oldalról.
 

DeletedUser

Vendég
Igen, annó Te is kijelentetted Nimrod nem egyszer, hogy nem hagyod el az insot :)
 

DeletedUser14522

Vendég
elég kataton jön tőled ez a betyárbecsületesség téma, mondtam már, hogy ne a betyárbecsületre hivatkozz: ez nem valami pozitív értékű fogalom, hanem azt jelenti, hogy az amúgy nem tisztességes, nem becsületes, de valamiben (pl bűnözés) együttműködő felek egymásnak korrektséget ígérnek ... ez egy urban-legend önámítás, bullshit, a betyár (bűnöző, maffiózó, tolvaj, politikus, stb) a másik betyárral pont ugyanúgy viselkedik, mint amilyen az általános erkölcsi alapállása ... ha erre hivatkozol, akkor magadat minősíted betyárrá

segítek, hogy pozitív érzülettel dolgozhasd fel a történteket:
- a szó nélküli kilépegetések során elhangzott vezetői bemondást tekintsd egyfajta politikai marketing szövegnek, nem kell tudnod mi volt, de célját elérte ;)
- a megbocsájtás, a sérelmeken való felülemelkedés, az előretekintés szép dolog
- szövetségesekkel az idő távlatában két dolog történhet: vagy ellenségek, vagy tagtársak lesznek egyszer ... gondolj csak bele, ... persze lehet sürgetni is a dolgot, de mint már céloztam rá, pl a Te falvaid ellenség pozícióra számodra kedvezőtlen helyen vannak, érted ugye ? ;)
- az inso vezetés felé elvárásai a tagságnak lehetnek, prioritásban azzal, hogy a klán érdekei szerint hozzanak döntéseket ... tagként visszajelzek neked, hogy elégedettek vagyunk, megnyugodhatsz, minden renben van :)
 

DeletedUser

Vendég
Aki akar visszamegy, aki akar marad, nem kell ezen fennakadni.
Mindenkinek joga van eldönteni melyik klánban szeretne játszani, ha az INSO-ban akkor ott, akinek nálunk jó az meg marad.
Ennyi, se több, se kevesebb.:)
 

DeletedUser

Vendég
A betyárbecsület bűnözés stb nem tudom milyen jelzőkkel hasonlítottad.
cáfolat! gondban voltunk itthon,- lakbér, rezsifizetés, gyerekek- kértem a főnökömtől 30ezer előleget 2 napra mert tudtam 2nap múlva lesz cash. másnap megjött a pénzem, első utam a főnököm volt, visszaadni az "előleg-kölcsönt". NA EZ A BETYÁRBECSÜLET... Ennek mi köze a bűnözés, stb jelzőkhöz amit Te használtál? Tisztelt Tg! az élet nem arról szól amit egy fogalom köré kreál az ember!
a politikai marketing, te is tudod ez már csak a Karinthy Frigyes-i Tanár Úr Kérem. Magyarázom a bizonyítványom...
Theo mikor mondtam olyat, hogy soha nem hagyom el az inso-t?!
 

DeletedUser

Vendég
:)
76axxtvp1hl1cu122tci.png


így azért elég nehéz lesz bármiről is érdemben beszélgetni, hogy egyszerű fogalmak - amiknek jelentéstartalma közmegegyezett, köztudott - használata során teljesen mást értenek az egyes felek
persze simán leveszem, hogy neked nimród mit jelent az a fogalom, hogy "betyárbecsület" (teljesen mást, mint a magyar kultúrális közösség többségének), és akár túl is léphetnénk ezen, majd figyelembe veszem a mondandód értelmezésénél ... ezt tőlem elvárhatod, mert én már rájöttem :)D), .... na de mi lesz szegény véletlenül idelátogatókkal, akik hozzádszólnának ? honnan kéne tudniuk, hogy nálad a normál magyar szavaknak más a jelentésük ? még félre értitek egymást.
ezért is próbáltalak volna rávenni, hogy a jelentésük és értelmük szerint tedd szövegbe a szavakat ... persze csak ha az a cél, hogy azt értsék, amit tényleg mondani akarsz ... de ha nem, hát nem.

pl máris zavaros, hogy kevered az előleg (ezt nem kell visszaadni, ezért teljesíteni kell valami vállalást) és a kölcsön (ezt meg vissza kell adni) fogalmát .... ebből még komoly konfliktusod lehet in-real-life, a helyedben nem erőltetném a sajátságos értelmezésedet ezekre se :)
 
Fent