Világ 76 Statolási

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Sziasztok!
@Monkey D. Luffy felhívására, készítettem egy újabb pillanatábrát, amit saját nézőpontomból, és meglátásaimmal kommentálok.

Első, és a legfontosabb:
Klánháború Csapatma ekkor: 17:54
Kedves Játékosaink,

Ez egy emlékeztető üzenet, hogy 12.22.-én zárulni fognak a klánok. Azután a klánokból/klánokba nem lehet ki-és belépni.

Felszeretnénk hívni a figyelmet, hogy a világon a beállítások között megtalálható beállítás, hogy a klántárs nem támadható. Ezáltal a klán záródásig falu átrendeződést, vagy belső foglalást lehetett a klánokból való kilépéssel rendezni, 12.22. után az sem lesz lehetséges.

Üdvözlettel:
A Klánháború Csapata

aztán,


A Hangover klán szerintem valahol a TEMP, és a Hydra között van stratégiában. Egyrészt kihasználja a tibax féle "barbizzunk közé, meg mögé, pp-zük fel, és nyomjuk le túlerővel" taktikát. Másrészt nem észleli a frontot, nem veszi figyelembe, és mint a víz, ott tör át, ahol a leggyöngébb az ellenfél. Vagy egyszerűen kikerülik azt. (Persze ők sem tökéletesek. Épp tegnap fogtunk 3 nukeot, 66%-morállal.)
A korábban, lehetőségként felhozott 1/3-ad világhoz már minden meg van. Nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy ezt ne fixálják. Ahogy őket ismerem, viszont nem fognak leállni. Nagyon jó támadás szervezéseik vannak, és előrelátó terjeszkedésük. Mégsem mondanám őket favoritnak, pont azért, mert a TEMP sem volt az 1/3-al.
Nagyon fontos számukra, hogy a Randomot felmentsék a teher alól, illetve a helyükben a wol klánokkal is szövetséget kötnék. Az elkövetkezendő stratégiai lépések, katonai megmozdulások a szárnyak megerősítésére kell irányuljanak, különben bukó a szeró.

Amennyire én gondolom, a KUBI-ban még mindig több potenciál van, és még mindig nincs kihasználva. Kényszerszerűen befelé irányultak a terjeszkedéseik a maradékok, és morálos klánok ellen, hogy ezáltal blokkolják a fő ellenfelüket. Ez sok időt, és energiát emésztett fel.
Legnagyobb hiányosságuk a perem felé van, vagy legalábbis a riválissal szemben itt le vannak maradva.
Illetve igazán remélem, hogy észrevették: a Random most beüthető. A korai pofon most visszaadható, és egy totális armával a kontivonal túloldalára tolhatók vissza.
Tehát fel a fejjel KUBI, durrantsatok oda rendesen!

Egy lépéssel lemaradva, jön az NG, akiknek nem a Hangover-t kell tolniuk a győzelemhez. Leg fontosabb most, a peremen feldarabolni a wol klánt. Ami egyébként szerintem komoly feladat. Vannak ott jobb játékosok, akik fejfájást okozhatnak nekik.
Első lépésben felturbóznám a kontivonalat barbikkal (most úgyis mindenki érmézik), a fentebbi falvakból pedig teknőcök lennének. Folyamatosan zaklatni kell a Hangovert ezekből a falvakból. Éjjelente akár kémkörökkel körbe lesni, és kifoglalni 1-2 falut, még ha vissza is veszik nem gáz.
Másik a déli terjeszkedés, ami nem szabad, hogy belassuljon a wol miatt. nem ők diktálnak. De ha hagyják, akkor ott is morálharcos wol-osok lesznek. Kiszedni őket pedig már nehezebb, mint megelőzni a bajt.

A Random már nem peremklán. Ahogy egykor ők jöttek fel a semmiből, épp úgy pirítanak rájuk az új peremklánok ezen a barbik miatt gyorsan táguló szerón. Fontos kitörniük. Nagyon fontos! A Hangoverrel össze kell dolgozniuk, és fel kell aprítani az új peremklánokat. A helyükben az AVG-t nem bántanám, mert ha ellenség is, de inkább ők, mint egy még nagyobb front a KUBI-val. Persze ha hátul már meg van az áttörés, azonnal rájuk kell rontani.
A hátország növelésével, növekszik a frontra küldhető védők száma. Ez pedig megengedi a fronton való barbizást, és biztosítja az ellentámadásokkor elfoglalt, falvakhoz szükséges védőket.

Kell egy kis szerencse, némi diplomácia, de a wol klán nagy meglepetés is lehet az új esztendőre. Ahogy a Randomnak, nekik is most dől el a sorsuk. Ha tesznek érte, és egy Hangover közeli szervezettséget tudnak felmutatni, akkor január végére lefejlődhetik az NG klánt is. A kérdés az, hogy mennyire alszik el a rivális, és mennyire támadja majd őket klán szinten? Illetve menyire hamar? Minden perc nekik kedvez, és ha sikerül egy Hangover dipó, akkor ki is alakul a szerver 1:1 balansza.

UW, VA, BéK, AVG mind egy cipőben járnak. Mindegyikőjüknek a peremre kellene erősen rágyúrni, és létre kellene hozni egy négyes szövetséget. Fölösleges olvadozni, meg kiemelni 15 embert. Ezzel csak megtörnék saját magukat. Egyetlen opció a tömbös összetartás, tagság összeszoktatása, és majd valamikor, egy újabb szerón nagyobb célokat kitűzve elindulni. Most azonban ezt el kell fogadni, és össze kell fogni.

A szerver változásai, fontos történései most a kicsik területein fog zajlani. K45-ön, és K54-en. Ha mindenki ügyes, akkor megmarad ez a jing-jang szerű felállás.

Egyéb: Térképemen a Hangover, KUBI, NG 4 nyilat kapott, a Random 3-at, a wol és UW 2-t, a többiek pedig 1-et.
Ez az általam gondolt, katonai erőt jelképezi.


Köszönöm szépen ha olvastad, és örülök ha érdekesnek találtad! :)
(Ezek csak az én elgondolásaim, és véleményeim.)
Ez számomra nagyon erős mesés de amúgy egész jó olvasni.
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Ez számomra nagyon erős mesés de amúgy egész jó olvasni.
Nekem tetszik, meg jó meglátásai vannak, amivel egyetértek. Annyi háttérinfót tudok, hogy a wol klánok is a Hangoverrel vannak, így az NG-nek nem jósolnék egy fényes jövőt. Az általa felvetett 4 peremklános szövetség se hülyeség, mert betömbösödve simán tudnák tartani magukat és közben hátra felé terjeszkedni, mert még 2 hónapig van morál és addig a pp-s hangoverses tagok nehezebben szedik ki őket, főleg ha a Kubi is nyomás alá helyezi őket.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Nekem tetszik, meg jó meglátásai vannak, amivel egyetértek. Annyi háttérinfót tudok, hogy a wol klánok is a Hangoverrel vannak, így az NG-nek nem jósolnék egy fényes jövőt. Az általa felvetett 4 peremklános szövetség se hülyeség, mert betömbösödve simán tudnák tartani magukat és közben hátra felé terjeszkedni, mert még 2 hónapig van morál és addig a pp-s hangoverses tagok nehezebben szedik ki őket, főleg ha a Kubi is nyomás alá helyezi őket.
Ez amit ír inkább valami terelés lenne, hogy kinek mit kéne csináljon, aki nincs a világon annak nem tükröz 1 ép valóságót a világ árrásáról amúgy.
De amúgy jó, mert amennyi ember annyi féle nézőpont létezik és jó olvasni másét is.
 

Müzli

New Member
A reakció pontszáma
1
Szerintem inkább kellene még 1 órát nézegetni a térképet klánokat meg a statokat és akkor pontosabb "pillanatábrát" lehetne készíteni, szerintem ez nagyon felületes. Elolvastam szépen van megfogalmazva a mondanivaló, aki nincs a világon annak megfelelő lehet, de nem a valóságot mutatja. Építő jellegü kritika, nem szándékozom senkibe belekötni nem az és stílusom.
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Én mind a Hangover, mind a KUBI helyébe K45-t nyomnám. Akinek ott nayobb dominanciája lesz, mint a másiknak, az fog nyerni.
Egy ideig én is így gondoltam, viszont a Hangover simán veri eddig az NG-t, akik mögött ott a wol is. Könnyen lehet egy free konti abból még. Amire kíváncsi leszek még, hogy melyik fél használja ki a tűzszünetet és foglal be jó pár barbit időzítve az ellenség közé. Kapacitása leginkább a Kubinak lenne rá, beékelve magukat a Random közé és utána egy armával elhordani őket közelről nemeselve.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Egy ideig én is így gondoltam, viszont a Hangover simán veri eddig az NG-t, akik mögött ott a wol is. Könnyen lehet egy free konti abból még. Amire kíváncsi leszek még, hogy melyik fél használja ki a tűzszünetet és foglal be jó pár barbit időzítve az ellenség közé. Kapacitása leginkább a Kubinak lenne rá, beékelve magukat a Random közé és utána egy armával elhordani őket közelről nemeselve.

Ha beütik az NG-t, akkor a KUBI másnap menni fog rájuk, hogy felszedjék a free falukat, legyen bármilyen a dipó. Én pont emiatt hagynám ott az NG-t, ütközőklánnak teljesen jó, K45-n meg meg lehet próbálni átmenni a sok kisebb klánon.
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
K45-n meg meg lehet próbálni átmenni a sok kisebb klánon.
Kubi helyében én előszőr a Randomot szedném ki, majd a peremet biztosítva nyomás alá helyezném a Hangovert, így az NG-nek is nagyobb esélye lenne a túlélesre. A kisebb klánok sok vizet nem zavarnak majd K45-n, mivel külső erősítés nincs és február közepén a morált is kiveszik. Akkor kell egyesével beszedni őket.
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Na megszavazzátok fórumon melyik klánt támadjuk? :D úgy látom eddig a Random vezet. :D Bár adok még tippeket. Ott a TC, a PIA, a MIB :D választhattok még ezekből.
Karácsony előtt mehet a TC, hogy a hátország biztosítva legyen. Tűzszünet előtt befoglaltok a random közé barbikat időzítve, pár napig nem tudják őket támadni, addig felhúzzátok és mehet bele a védő. Utána teljes arma Randomra és a beékelt közeli falukkal lehet forogni. PIA meg MIB nem számottevő, a morál is szar rájuk, bár tény, hogy könnyen felmásznátok rajtuk a Hangoverhez, de stratégiai szempontból a Random kiszedése sokkal fontosabb. További tippekért keresse fel Moderált Tartalom oldalt és tájékozódjon az árakról.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.870
én még mindig felrögök ezeken a moderált tartalmakon, amikor néha felnézek xd
 

-L.C.N.-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
979
Egy kis stat..
Jelenleg 17.284 falu van V76-on. A középső négy kontinens pedig, hamarosan betelik.
Szerverünk így méretét, és faluszámát tekintve is, a V35 körüli időkbe repíti vissza a magyar KH-t.

Azért ez elég szívderítő! :)
Van 17.148 falu ebből 10.463 barbár,hogy a 4konti határt elfogják érni ez a 2x barbinak köszönhető.
V35 körüli idők,akkor még játékosokkal volt megoldva ez .
 
Fent