Világ 76 Statolási

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.666
Onnantól kezdve hogy a XXI. Században valaki a Googlet nem tudja használni hogy választ kapjon a kérdésére... De ez magas labda volt...
Nem gondoltál arra inkabb, hogy nem érdekel? Elmondtam, hogy szó szoros értelmében nincs értelme. Az, hogy a mit tudom én hol meg használják na azt pont telibesz**om.
 

Slade

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Én azért kérdeztem rá nálad, mert az esetek 99%-ban egy mondatodban max a névelőket írod le hiba nélkül, így tudja a rák, mire kéne keresni :D
Sajnálom hogy eddig nem gépeltem helyesen remélem ez a legnagyobb hibám :) bár a fórum lényege az lett hogy egymást fikázza mindenki játssza az eszét nyomja az igét (tisztelet a kivételnek) így nem gondoltam hogy a helyes gépelés ennyire mérvado két fikázó komment között
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Mikor lett bá$tyám? Milyen volt mielőtt még nem lett ilyen? Tiszta könyvklub lehetett, sose bántott senki senkit! Régi szép idők!

Ja, bezzeg a mi időnkben mennyivel jobb volt a fórum is. Ezek a mai fiatalok nagyon elkanászodtak, pedig milyen könnyű életük van a miénkhez képest. Amikor én jártam suliba egy nap 15 órát gyalogoltam oda-vissza, hegyen-folyón keresztül, megküzdve a sárkányokkal. Egy farkasfarka letépte a bal karomat, de a jobbal visszavarrtam, oszt ezek a taknyosok panaszkodnak...
 

DeletedUser21347

Vendég
Sziasztok!

Gondoltam átnézem, hogyan alakul, és hogyan alakulhat v76 térképe. Esetleg megtippelhető már most, hogy milyen végjáték alakulhat ki? Készítettem egy térképet:

Névtelen.png

Hangover átmenetileg lemaradt, viszont a kialakult helyzetben a legtöbb terjeszkedési lehetősége van. Akár a szerver 1/3-ad részét birtokolhatják klánzáródásig. Ez K44-et jelenti, ha neki mennek az NG-nek. Illetve K45 felét a Random-ig. Ez utóbbival szerintem valószínűbb egy szövetség.
Jelenleg a BVE klánt armázzák, ami különösen fontos területeket jelent. A Hangover vs Kubi front lassan kialakul...

Kubi szerintem a legerősebb csapat most, viszont még nem láttam tőlük olyan komolyabb támadást, mint a Hangover-től. Ennek ellenére a jövőben számítok erre. Nem tudom, akarnak e szövetséget (ha átmenetileg is), de az NG-vel karöltve fölénybe kerülnének Észak ellen. Fő terjeszkedési lehetőségei a perem fele még kikanázatlanok, illetve K45 megosztottságát még szépen ki tudnák használni. Sőt, ha nem szöviznek, talán az NG-ből is haraphatnak zárás előtt. A kérdés csak az, hogy megéri e? Mert így a győzelmi esélyek is csökkennek. Kivéve persze, ha toboroznak is. :)

Az NG klánok játékosai között is vannak kiemelkedőek, viszont szerintem elmaradnak tudás terén a két másik top klántól. Területileg jól néznek ki, de csak a sok tag miatt. Hogy zárásig mekkora területet sikerül kontroll alá vonni, az számukra nem katonai, hanem lebelsőzés kérdés lesz. Ha ezt túl élik, és megerősödik a jól kiválasztott 15 játékos, akkor győzelmi esélyes is lehet. A szövetséges is kérdéses.

K45-ön egyértelműen a Random kezd dominálni. Okosan terjeszkednek, és kihozzák a maximumot a lehetőségeikből. Nekik mindenképpen fontos a szövetséges. S mivel a Kubi ellen harcolnak, ezért csak a Hangover jöhet szóba. A kisebb klánokat zárásig be kell foglalni, vagy olvasztani akár többjátékos fiókokba. Elsődleges terjeszkedési területeik viszont inkább felfele vannak. De e mellett ugyan olyan fontossággal bír a Kubi elleni front kialakítása.

A jelölt klánok közül, (illetve a jövőben is hasonlóan a peremen más klánok), az UW látszik túlélés esélyesnek. A morál, és a nyitott perem miatt megerősödhetnek, ha nincs belső feszültség.

Végjáték:
Szerintem Hangover és Random vs. Kubi és NG. Az első csapatból a Hangover nyerne, utóbbi szerintem pedig győzelem után le meccselné egymás közt.
Ha a Kubi nem szövizik, akkor top1 klán lesznek végig, viszont a túlerő lehet lenyomja őket.

Illetve ami még fontos, hogy a szerót Rúnákra játsszák, és nem Dominanciára. (V14-en is elfelejtette az MHC, hogy a zászlókkal tudnak nyerni, bár utólag - sok évvel később, napjainkban - mégis ők kapták a plecsnit a hibás plecsniosztó rendszer miatt.)

Ezek a gondolataim, és meglátásaim. Csak mert, kicsit csöndes ez a topic! :)
(Bocsánat, ha téves dolgot írtam. Csak megfigyelő vagyok.)
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Hangover és Kubi majd lemeccselik egymással, a többi klánt ki is húzhatjuk a listáról.

NG tömegklán, pár jó játékosuk van, de nem túl extra a csapat. Kubival dipójuk van, így a Hangoverrel háborúznak majd, de szerintem simán alulmaradnak.
Kubinak nehéz dolga lesz, mert a kisebb klánok északon összefogtak ellenük és a morál miatt nem tudnak átmenni rajtuk, mint kés a vajon. Hangover van a legjobb helyzetben, mert délen ott egy gyenge NG, akik eddig csak belsőzgettek. Az UW-t hamar letörlik majd a térképről és a Random velük van a kisebb klánokkal együtt, akik majd lassítják a Kubit. Ráadásul nekik is van egy alklánjuk, akik gondolom majd morálharcoskodnak és idővel átadják a falukat. Eddig a Kubit éreztem minimálisan esélyesnek és szerintem 15 v15 meg is vernék a Hangovert, de amíg nekik van egy gyenge szövijük az NG személyében, addig a Hangovernek több kisebb klán is segít.

A kérdés az, hogy a Hangover veri be előbb az NG-t, vagy a Kubi a Randomot a többiekkel együtt. Személy szerint a Kubinak drukkolok, bár most inkább 55-45-re a Hangovert mondanám.
 

Monkey D. Luffy

New Member
A reakció pontszáma
4
Sziasztok!

Gondoltam átnézem, hogyan alakul, és hogyan alakulhat v76 térképe. Esetleg megtippelhető már most, hogy milyen végjáték alakulhat ki? Készítettem egy térképet:

7381 bővítmény megtekintése

Hangover átmenetileg lemaradt, viszont a kialakult helyzetben a legtöbb terjeszkedési lehetősége van. Akár a szerver 1/3-ad részét birtokolhatják klánzáródásig. Ez K44-et jelenti, ha neki mennek az NG-nek. Illetve K45 felét a Random-ig. Ez utóbbival szerintem valószínűbb egy szövetség.
Jelenleg a BVE klánt armázzák, ami különösen fontos területeket jelent. A Hangover vs Kubi front lassan kialakul...

Kubi szerintem a legerősebb csapat most, viszont még nem láttam tőlük olyan komolyabb támadást, mint a Hangover-től. Ennek ellenére a jövőben számítok erre. Nem tudom, akarnak e szövetséget (ha átmenetileg is), de az NG-vel karöltve fölénybe kerülnének Észak ellen. Fő terjeszkedési lehetőségei a perem fele még kikanázatlanok, illetve K45 megosztottságát még szépen ki tudnák használni. Sőt, ha nem szöviznek, talán az NG-ből is haraphatnak zárás előtt. A kérdés csak az, hogy megéri e? Mert így a győzelmi esélyek is csökkennek. Kivéve persze, ha toboroznak is. :)

Az NG klánok játékosai között is vannak kiemelkedőek, viszont szerintem elmaradnak tudás terén a két másik top klántól. Területileg jól néznek ki, de csak a sok tag miatt. Hogy zárásig mekkora területet sikerül kontroll alá vonni, az számukra nem katonai, hanem lebelsőzés kérdés lesz. Ha ezt túl élik, és megerősödik a jól kiválasztott 15 játékos, akkor győzelmi esélyes is lehet. A szövetséges is kérdéses.

K45-ön egyértelműen a Random kezd dominálni. Okosan terjeszkednek, és kihozzák a maximumot a lehetőségeikből. Nekik mindenképpen fontos a szövetséges. S mivel a Kubi ellen harcolnak, ezért csak a Hangover jöhet szóba. A kisebb klánokat zárásig be kell foglalni, vagy olvasztani akár többjátékos fiókokba. Elsődleges terjeszkedési területeik viszont inkább felfele vannak. De e mellett ugyan olyan fontossággal bír a Kubi elleni front kialakítása.

A jelölt klánok közül, (illetve a jövőben is hasonlóan a peremen más klánok), az UW látszik túlélés esélyesnek. A morál, és a nyitott perem miatt megerősödhetnek, ha nincs belső feszültség.

Végjáték:
Szerintem Hangover és Random vs. Kubi és NG. Az első csapatból a Hangover nyerne, utóbbi szerintem pedig győzelem után le meccselné egymás közt.
Ha a Kubi nem szövizik, akkor top1 klán lesznek végig, viszont a túlerő lehet lenyomja őket.

Illetve ami még fontos, hogy a szerót Rúnákra játsszák, és nem Dominanciára. (V14-en is elfelejtette az MHC, hogy a zászlókkal tudnak nyerni, bár utólag - sok évvel később, napjainkban - mégis ők kapták a plecsnit a hibás plecsniosztó rendszer miatt.)

Ezek a gondolataim, és meglátásaim. Csak mert, kicsit csöndes ez a topic! :)
(Bocsánat, ha téves dolgot írtam. Csak megfigyelő vagyok.

Újabb észrevétel van?
 

DeletedUser21347

Vendég
Sziasztok!
@Monkey D. Luffy felhívására, készítettem egy újabb pillanatábrát, amit saját nézőpontomból, és meglátásaimmal kommentálok.

Első, és a legfontosabb:

Klánháború Csapatma ekkor: 17:54
Kedves Játékosaink,

Ez egy emlékeztető üzenet, hogy 12.22.-én zárulni fognak a klánok. Azután a klánokból/klánokba nem lehet ki-és belépni.

Felszeretnénk hívni a figyelmet, hogy a világon a beállítások között megtalálható beállítás, hogy a klántárs nem támadható. Ezáltal a klán záródásig falu átrendeződést, vagy belső foglalást lehetett a klánokból való kilépéssel rendezni, 12.22. után az sem lesz lehetséges.

Üdvözlettel:
A Klánháború Csapata

aztán,

kettedik.png

A Hangover klán szerintem valahol a TEMP, és a Hydra között van stratégiában. Egyrészt kihasználja a tibax féle "barbizzunk közé, meg mögé, pp-zük fel, és nyomjuk le túlerővel" taktikát. Másrészt nem észleli a frontot, nem veszi figyelembe, és mint a víz, ott tör át, ahol a leggyöngébb az ellenfél. Vagy egyszerűen kikerülik azt. (Persze ők sem tökéletesek. Épp tegnap fogtunk 3 nukeot, 66%-morállal.)
A korábban, lehetőségként felhozott 1/3-ad világhoz már minden meg van. Nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy ezt ne fixálják. Ahogy őket ismerem, viszont nem fognak leállni. Nagyon jó támadás szervezéseik vannak, és előrelátó terjeszkedésük. Mégsem mondanám őket favoritnak, pont azért, mert a TEMP sem volt az 1/3-al.
Nagyon fontos számukra, hogy a Randomot felmentsék a teher alól, illetve a helyükben a wol klánokkal is szövetséget kötnék. Az elkövetkezendő stratégiai lépések, katonai megmozdulások a szárnyak megerősítésére kell irányuljanak, különben bukó a szeró.

Amennyire én gondolom, a KUBI-ban még mindig több potenciál van, és még mindig nincs kihasználva. Kényszerszerűen befelé irányultak a terjeszkedéseik a maradékok, és morálos klánok ellen, hogy ezáltal blokkolják a fő ellenfelüket. Ez sok időt, és energiát emésztett fel.
Legnagyobb hiányosságuk a perem felé van, vagy legalábbis a riválissal szemben itt le vannak maradva.
Illetve igazán remélem, hogy észrevették: a Random most beüthető. A korai pofon most visszaadható, és egy totális armával a kontivonal túloldalára tolhatók vissza.
Tehát fel a fejjel KUBI, durrantsatok oda rendesen!

Egy lépéssel lemaradva, jön az NG, akiknek nem a Hangover-t kell tolniuk a győzelemhez. Leg fontosabb most, a peremen feldarabolni a wol klánt. Ami egyébként szerintem komoly feladat. Vannak ott jobb játékosok, akik fejfájást okozhatnak nekik.
Első lépésben felturbóznám a kontivonalat barbikkal (most úgyis mindenki érmézik), a fentebbi falvakból pedig teknőcök lennének. Folyamatosan zaklatni kell a Hangovert ezekből a falvakból. Éjjelente akár kémkörökkel körbe lesni, és kifoglalni 1-2 falut, még ha vissza is veszik nem gáz.
Másik a déli terjeszkedés, ami nem szabad, hogy belassuljon a wol miatt. nem ők diktálnak. De ha hagyják, akkor ott is morálharcos wol-osok lesznek. Kiszedni őket pedig már nehezebb, mint megelőzni a bajt.

A Random már nem peremklán. Ahogy egykor ők jöttek fel a semmiből, épp úgy pirítanak rájuk az új peremklánok ezen a barbik miatt gyorsan táguló szerón. Fontos kitörniük. Nagyon fontos! A Hangoverrel össze kell dolgozniuk, és fel kell aprítani az új peremklánokat. A helyükben az AVG-t nem bántanám, mert ha ellenség is, de inkább ők, mint egy még nagyobb front a KUBI-val. Persze ha hátul már meg van az áttörés, azonnal rájuk kell rontani.
A hátország növelésével, növekszik a frontra küldhető védők száma. Ez pedig megengedi a fronton való barbizást, és biztosítja az ellentámadásokkor elfoglalt, falvakhoz szükséges védőket.

Kell egy kis szerencse, némi diplomácia, de a wol klán nagy meglepetés is lehet az új esztendőre. Ahogy a Randomnak, nekik is most dől el a sorsuk. Ha tesznek érte, és egy Hangover közeli szervezettséget tudnak felmutatni, akkor január végére lefejlődhetik az NG klánt is. A kérdés az, hogy mennyire alszik el a rivális, és mennyire támadja majd őket klán szinten? Illetve menyire hamar? Minden perc nekik kedvez, és ha sikerül egy Hangover dipó, akkor ki is alakul a szerver 1:1 balansza.

UW, VA, BéK, AVG mind egy cipőben járnak. Mindegyikőjüknek a peremre kellene erősen rágyúrni, és létre kellene hozni egy négyes szövetséget. Fölösleges olvadozni, meg kiemelni 15 embert. Ezzel csak megtörnék saját magukat. Egyetlen opció a tömbös összetartás, tagság összeszoktatása, és majd valamikor, egy újabb szerón nagyobb célokat kitűzve elindulni. Most azonban ezt el kell fogadni, és össze kell fogni.

A szerver változásai, fontos történései most a kicsik területein fog zajlani. K45-ön, és K54-en. Ha mindenki ügyes, akkor megmarad ez a jing-jang szerű felállás.

Egyéb: Térképemen a Hangover, KUBI, NG 4 nyilat kapott, a Random 3-at, a wol és UW 2-t, a többiek pedig 1-et.
Ez az általam gondolt, katonai erőt jelképezi.


Köszönöm szépen ha olvastad, és örülök ha érdekesnek találtad! :)
(Ezek csak az én elgondolásaim, és véleményeim.)
 
Fent