Elemzések

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Külső szemlélőként ránéztem a szerverre és úgy döntöttem írok kis szösszenetet. Fele tipp,másik fele megérzés,szóval simán bennevan,hogy nem lesz igazam,de azt is könnyedén megeshet,hogy igen. Ha valakit megbántanának a szavaim előre is elnézést kérek...de mikor kigúvadt szemmel néztem mi folyik a szerveren akkor eldöntöttem,hogy nem fogom szépíteni a dolgokat.

A Tiger klán megszerezte az első Nagy-csata pontokat a szerver során,vagyis elkezdődött a tényleges harc a szervergyőzelemért.
A szervergyőzelemért a Tigers, UNS, ASG és VIP klánok vannak versenyben. Közülük az első 3 megnevezett tipikus tömegklán,így a VIP tűnik a szerver esélyesének hosszútávon,hiszen máris stabilabb,mint az összes többi bagázs. .

NO DE....Mitől lesz tömegklán valamelyik kláncsalád? Alapvetően kis klánlimit nem jó és a komolyabb illetve erősebb klánok vezetői nem is szeretik,hiszen a jó játékosaik sem férnek bele kezdéskor,így kénytelenek több klánt csinálni. Ettől nem lesznek tömegklánok,szimplán sokan vannak. Viszont amit itt látok az a tömegklánosodás tipikus példája. Az egy dolog,ha van 100 játékosa a klánnak, amiből 80 benne van a top 150-ben a többit pedig lebelsőzitek,de itt nem erről van szó. Kivétel nélkül mind3 kláncsalád azért tart fent ennyi klánt,hogy többen legyenek. Tigers 6 klán - 1.helyezett - 6.helyezett - 8. helyezett - 10.helyezett - 12.helyezett 13.helyezett -> simán beleférnének a viszonylag jobb játékosok is 2 klánba,de úgy látszik szükség van világranglista 1500-2000. helyét képviselő játékosok tömkelegére is. UNS 3klánnal 2.helyezett 9. helyezett 11. helyezett szintén kirívóan jó játékosokkal,akik közül többen a heti 100pontot nem fejlődték meg. ASG a kedvenc tömegklánunk(már hagyományai vannak) - 4 klán - 3.helyezett. 5.helyezett 7.helyezett 16.helyezett,a játékosok minőségét és motiváltságát mutatja,hogy van olyan klán ezek között,amelynek még egyik tagja sem fosztott ki sikeresen 1000 falut ( bár hova is sietünk,hiszen még csak másfél hónapja megy a szerver) de összességében véve sincs ASG játékos a top20 farmoló között a 169ből...

Hamarosan eljön az idő,mikor be kell látniuk a klánoknak(még az ASG-nek is) ,hogy amíg a sok jó játékos több klánban előnyt,úgy a sok rossz sok klánban hatalmas hátrányt jelent. Azért csinálni egy rakat klánt,hogy mindenkit válogatás nélkül fel tudjanak venni teljesen értelmetlen. Azok a klántársak akik nem haladnak legalább elfogadható mértékben,nem csak magukat hanem társaikat is lassítják. A kihasználatlan falvak hátrányt jelentenek,az otthonülő sereg szintén .Elképzelhető,hogy valamelyik klán fel tud ebből emelkedni,de kötve hiszem az eddigiek alapján. Azért a VIP az esélyes,mert a többiek egytől-egyik jelenlegi formátumban képtelenek lesznek nyerni. Ha a VIP-nek sikerül a háttérben maradnia amíg a "nagyok"(inkább a sokan vannak) klánok elbohóckodnak egymással,akkor könnyedén behúzhatják a szervert. 10 nagyobb 100 falu körüli fiók másfél hónap múlva kétvállra fektetné a fent említett 3 banda mindegyikét még akkor is ha összefognak.

Nem szabad elfelejteni,hogy a tömegklán csak addig működik amíg nincs szervezett ellenfél aki támadná őket. Amikor akár egy kisebb szervezett csapat nekiindul és minden reggelre 20-30falut elhoz egy bandától,akkor az halálra van ítélve. Hiába vannak sokan és hiába van sok falujuk,mert a sok haszontalan játékos nem fog armára elindulni és nem fog védekezni normálisan ha támadják őket,még az is csoda ha észreveszik. Nem lehet tömegnek normális armát szervezni és nem lehet védekezésre sem rávenni őket. A Tigers klánoknak jelenleg 219 játékosa van, az ASG-nek 169 az UNS-nak 97. Etekintetben az UNS még menthető,hiszen nekik lesz a legkönnyebb feladatuk. Aki nem képes 2hónapon belül 80 főre lecsökkenteni a létszámát az kiesik a versenyből,ezt garantálni tudom. Abban viszont biztos vagyok,hogy 219-ből nem lesz 80 2hónapon belül,úgy hogy a falvaik is a klánban maradjanak...

A forgatókönyvet egy ilyen helyzetben a következőképpen látnám:
A VIP megerősödik és a tömegklánok elkezdenek összefogni ellenük,mikor tömegesen bukják a falvakat. Több tömegklán összeolvadásából létrejön majd egy újabb tömegklán amely a végjátékban a VIP ellenfele lesz. A tömegklánok a pontok megtartására fognak törekedni mindenáron,miközben a VIP ledarálja őket a végjátékban. Viszont...a VIP játékosállománya sem kivételesen kiemelkedő a mezőnyből,így bármi megtörténhet,jelenleg még simán megeshet,hogy sok lúd disznót győz....

Mindenesetre azok alapján amit itt tapasztaltam nagyon gyenge szervert láttam,ahol inkább a fejetlenül árral sodródás a divat,mint a tervezett haladás. Tudom,hogy sok klán készül v60-ra,de azért elszomorító,hogy v59 mezőnyében nemhogy jó,de középszerű klán is alig van. Ez a szerver lehetőséget adott volna egy feltörekvőben levő klánnak,hogy megalapozza tagságát és egy könnyed győzelmet arasson...ehelyett totális öngólokat látok és olyan klánokat amelyeket valószínűleg és az ASG részéről remélhetőleg soha többet nem látni majd szervereken...


Uff én beszéltem és ne legyen igazam...
Jó harcokat,színvonalas szervert kívánok minden résztvevőnek...

Pár hónap múlva ránézek a szerver állására majd,de ha azt látom amit most sírva fogok elmenekülni...

Jelenlegi győzelmi esélyek:
VIP 50%
UNS 35%
Tigers 15%
ASG ....hagyjuk...
 

=I LOVE Zik=

Active Member
A reakció pontszáma
167
Kicsit lehetnél pozitívabb...Szegény klánok csak gyors plecsnit akarnak hogy mehessenek ellenetek v60-ra,s addigra összeszokjanak..:D

Ui. Sok sikert nektek,ha valóban indultok Halottaskocsi nélkül,úgy hiszem v60 komoly fordulópont lesz.
Viszont nem hinném hogy lenne ellenfeletek,játékosállományt tekintve,nincs olyan klán ami felvenné a versenyt,s nem játszik épp valahol..
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Köszönjük Lightrexnek a kritikát, a "tanácsait" megfogadjuk és igyekszünk a legjobbat kihozni a dologból.

Gabriel beszólására hogy 2 tagunk ha van összesen aki ér valamit nos ezt azért vitatnám.. de nem gond mindenkinek meg lehet a véleménye.. de azért ha majd arra szeretném tanítani őket hogyan kell le lépni klán vezérként és hátra hagyni a csapatot remélem tartasz órát.
A többieknek akik senkiházit vélik a dolog mögött és a jelenleg Tiger(a név nem végleges) néven futó klán létre jötte mögött, üzenem hogy neki csupán annyi köze van a dolgokhoz hogy jóvá hagyta a HELP vezetőségének hogy tárgyalásokat kezdeményezzenek az 1Cavú klánnal.

A legtöbben jelenlegi vezetésből tapasztalt játékosok de ugyan akkor java részt tapasztalatlan vezetők.. Akik látjuk hogy bőven van még hová fejlődni és tisztábban vagyunk azzal is hogy csökkenteni kell a létszámot.
A szerveren ami engem illet igen egy tömeg klánnal indultam pp-ni, barátokkal, avval a koncepcióval hogy ki tölti meg hamarabb a klánját.. de időközben olyan játékosokra bukantunk mint például a K.O.5.1, Maxi, Lord Black Jack, Brigate72 stb.. akik bár melyik nevesebb klánban helyt állnának. Első sorban miattuk és a szerver elején kiment felmérés után döntöttünk úgy hogy maradunk. És kihozzuk a legtöbbet a dologból igyekszünk egy új klánt hozni a KHban. Tisztábban vagyunk jelenlegi "tömegklán" mivoltunkkal és azon vagyunk hogy minél racionálisabban szűrjük a tagokat.
Milyen más módszerekkel hoznátok össze Ti, manapság egy klánt? ha nem az új játékosoknak esélyt adva az ő toborzásukkal és szűrésével? a nélkül hogy behívd a régi nagy neveket (és majd esetleg úgy járj mint a HNK amire sokan azt mondják hogy az inkább egy kisebb horda..)
Mint mindenki másnak a szerveren nekünk is célunk a győzelem és mindenek előtt ahogy azt Zik mondta a tagság össze szokása a "Mag" ki alakítása..
Hogy valóban nyerünk-e vagy elbukunk, nos ez elválik senkinek és semmit nem kell bizonyítanunk minden esetre Én már így is nyertem a szerveren sok új barátot:) Tehát egyáltalán nem bánom hogy 8 órával az indulás előtt éjjel 2-3kor,úgy döntöttünk megyünk és lesz ami lesz:)
Köszönöm a vezéreknek a munkát hogy minden tőlük telhetőt megtesznek és komolyan veszik a dolgok órákat és napokat nem sajnálva.
Az aktív csapatjátékosoknak meg köszönöm hogy kitartanak a klán mellet, és legjobb tudásuk szerint játszanak!:)

S külön köszönet Messalának a rengeteg türelemért és képekért❤️
Aki esetleg nem ismerné a munkásságát ITT megtalálja a YouTube csatornáját ami tele van KH-s és avval kapcsolatos videókkal, személyes kedvencem a KH Fan Video csak ajánlani tudom a feliratkozást illetve Like-ot:)


Eredményes,Becsületes s jó harcokat mindenkinek!
 

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
Gabriel beszólására hogy 2 tagunk ha van összesen aki ér valamit nos ezt azért vitatnám..
Itt kicsit kikerekedett a szemem, de rajottem, nem ment át, hogy egy jelenlegi Tigers tag levelét másoltam be a fórumra.

Félreértés ne essék, szerintem nincs igaza és bőven sok jó játékosotok van. Pusztán érdekességnek tartom, hogy egyesek ilyen véleménnyel vannak azokról akikkel együtt játszanak. Nem értem ez miért éri meg.
 

*LeatherFace*

Well-Known Member
A reakció pontszáma
277
Itt kicsit kikerekedett a szemem, de rajottem, nem ment át, hogy egy jelenlegi Tigers tag levelét másoltam be a fórumra.

Félreértés ne essék, szerintem nincs igaza és bőven sok jó játékosotok van. Pusztán érdekességnek tartom, hogy egyesek ilyen véleménnyel vannak azokról akikkel együtt játszanak. Nem értem ez miért éri meg.

Gondolom aki ezt leírta szintén egy nagy tudással rendelkező egyén lehet... :D kobiak szindróma :D
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
A HELP el való Egyesülés nem olvadás.. érzékenyek erre az emberek..(krumpli-burgonya de akkor is!)

Tehát a Helpel való egyesülés azért jött létre mert, beláttuk hogy a 2 klán csak lassítja a másikat, mint 2 Klánban voltak jó és kevésbé jó játékosok, aktívak és inaktívak nem érte volna meg nekünk hogy pl: amíg mi el hozzunk tőlük 3 falut ők 4 et, közben a VIP és az UNS legombol tőlünk és tőlük os 3-3 vagy több/kevesebb falut.(előbb utóbb elfogytunk volna).
Így van a legtöbb esélye az aktívan játszó játékosoknak akik elszeretnének érni valamit a szerveren.
További kérdésekkel keresd privátba klánunk sajtó összekötőjét aki a legutóbbi híresztelések szerint részeg, unikornisokat lát és tigrisnek képzeli magát.
Gabriel-töl meg sry ha olyannal "vádoltam" amit nem követett el.
 

-L.C.N.-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
979
Nem,most tisztító kúrát tartok:D!

De kiragadott egy szöveget,ami az egyesülés után született,és így vagyunk most sokan,és most megy a csökkentés ISMÉTLEM AZ EGYESÜLÉS UTÁN,szóval lényegében értelmetlen amit írt,erre szokták mondani ne csak nézz de láss is!;)
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.870
Nem,most tisztító kúrát tartok:D!

De kiragadott egy szöveget,ami az egyesülés után született,és így vagyunk most sokan,és most megy a csökkentés ISMÉTLEM AZ EGYESÜLÉS UTÁN,szóval lényegében értelmetlen amit írt,erre szokták mondani ne csak nézz de láss is!;)
Na ez hülyeség. Nézz meg egy statisztikát, bármelyiket, az 1Cavúk végig toronymagasan vezettek taglétszámban, talán az utolsó alkalommal már megközelítette őket az ASG, és azután egyesültek a HELP-pel. :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Jelenlegi győzelmi esélyek:
VIP 50%
UNS 35%
Tigers 15%
ASG ....hagyjuk...

Bocsi, hogy a statokon kívül az önkéntes számüzetésemből belepofázok, de mégis mi alapján adsz több esélyt a Tigersnek, mint az ASG-nek? Indokolja ezt bármi is a személyes unszimpátián kívül?

De egyébként olyan az egész hsz, mintha az elmúlt 20 szerón nem is lettél volna, és meglep, amit látsz :)
 

=I LOVE Zik=

Active Member
A reakció pontszáma
167
Engem az lepett meg hogy Light együtt játszott az UNS (másnéven NN) klánnal,most meg leírta őket..:/
Amúgy jelenleg Tigriseknek a játékosállománya erősebb mint az ASG-nek.
Hogy a vezetőség összehasonlításában ki nyerne,nah ez az év kérdése lehet szerintem.

Továbbá Jakce ez amit írtál kamu,s szépítés.
HELP velünk akart volna összefogni,de összeférhetetlenség miatt,ez nem valósult meg,s így mondhatni menekültek hozzátok,mint végső megoldás.:)
 

Barcsa MM

Active Member
A reakció pontszáma
123
Engem az lepett meg hogy Light együtt játszott az UNS (másnéven NN) klánnal,most meg leírta őket..:/

A 2 klan nem ugyanaz.

Továbbá Jakce ez amit írtál kamu,s szépítés.
HELP velünk akart volna összefogni,de összeférhetetlenség miatt,ez nem valósult meg,s így mondhatni menekültek hozzátok,mint végső megoldás.:)

53-on ugyanazt csinalta a vezetoseguk, csak ott Horzsol lelepett valamiert.



Amugy pedig ami a del-keleti kontin tortent, az a "gyavasag" mellett tarsul a "legokosabb" huzassal is amit tehettek.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Engem az lepett meg hogy Light együtt játszott az UNS (másnéven NN) klánnal,most meg leírta őket..:/
Amúgy jelenleg Tigriseknek a játékosállománya erősebb mint az ASG-nek.
Hogy a vezetőség összehasonlításában ki nyerne,nah ez az év kérdése lehet szerintem.

Továbbá Jakce ez amit írtál kamu,s szépítés.
HELP velünk akart volna összefogni,de összeférhetetlenség miatt,ez nem valósult meg,s így mondhatni menekültek hozzátok,mint végső megoldás.:)
Amiért együtt játszott velük, amúgy nem is játszott, azért nem írhatja le azt amit gondol a szerverről?
+ Ha együtt játszott velük akkor tapasztalatból is tudja írni amit ír.
 

Deleted User - 1530803

Vendég
Bocsi, hogy a statokon kívül az önkéntes számüzetésemből belepofázok, de mégis mi alapján adsz több esélyt a Tigersnek, mint az ASG-nek? Indokolja ezt bármi is a személyes unszimpátián kívül?

De egyébként olyan az egész hsz, mintha az elmúlt 20 szerón nem is lettél volna, és meglep, amit látsz :)
Fék nick mögül nagy a pofád csak!
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Továbbá Jakce ez amit írtál kamu,s szépítés.
HELP velünk akart volna összefogni,de összeférhetetlenség miatt,ez nem valósult meg,s így mondhatni menekültek hozzátok,mint végső megoldás.:)

Nos erről ti tudtok többet..
Nem fogok se utána járni se kérdőre vonni őket emiatt..főleg hogy.. ismerve nem téged de a csapatot amivel vagy és annak vezérét nem tudom mit lehet elhinni.. mivel ez volt az Egyesülésünk egyik kikötése, sok más mellett a "múlt-elmúlt.." így ha igazad van ha nem tárgytalan a dolog.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent