Világ 58 Elemzések-Statisztikák-jóslatok-Bannolások

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.398
Tisztelt Külsősök, Tisztelt KH közösség.. Ideje egy újabb kisebb elemzésnek, hiába nem tartottam a múltkori ígéretemet, bocsi, de vagy tanultam vagy szerveztem, vagy nem volt kedvem már a kettő után, szóval most egy gyorsított elemzést kiteszek, hátha aktívnak hisz a hájenká és nem kémlelgetnek 2 óra távból. :rolleyes:

Világ 58 jelenlegi állása:
JvryUhU.png

Mint a térképen látszik a két klán között húzódó középvonal igencsak kezd kitágulni, értem itt azt, hogy itt is- ott is így vagy úgy keletkeznek az ékfalvak. A HNK új taktikája,l hogy beregeltetnek mögénk új játékosokat, akikkel, ha túl necces a falu, akkor átvetetik gyorsan, nehogy ütni tudjuk tovább a 20:1 miatt, pl.: https://hu.twstats.com/hu58/index.p...urce=hu&utm_medium=village&utm_campaign=dsref
Persze ide tartozik most Rinnen felvétele is, bár nem érzem úgy, hogy a túlerőben harcoló HNK bármiféle ilyen módszerre szorulna, de volt ennél meredekebb próbálkozása is, + tudniillik, hogy ékfaluik többsége úgymond morálosok által átadott, vagy cserélt falvak, mondhatni, hogy nem szorulnak rá, hogy ilyen megalázó módon keressék maguknak a többséget, de ugye ezt embere válogatja, majd eldöntik, hogy harcolnak is, vagy csak ingyenfalukon próbálnak felnőni. Ehhez még tartozna sztori, de, mivel az kitiltás kibeszélésének számít, ezt nem vetem fel elemzésem során.

Nézzük a szokásos falu különbségeket, véleményem szerint a jelenlegi helyzetbe a CotL megtalálta az úgynevezett "aranyközéputat" a HNK elleni küzdelemben való "lemaradásban", így kb. egálban állnak a falvak.
Tényleges különbségek a két klán között:
Itdkdc4.png

Mint látható a való különbség csak nőtt, s nem csökkent ez betudható flesike felvételének is, + hogy a területükön több a barbár falu, illetve mi mögöttünk nagyszámban jelen van egy kis klán az AK. klán, 190 faluval.
Nyílt diplomáciákkal játszik a két klán. A HNK az S.D. klánnal van, míg a CotL az AK., és Maghun klánokat ölelte magához.
Utóbbi kettő együttesen 285 falvat uralnak, mely, ha úgy nézzük, akkor pont a CotL lemaradását pótolják ki, viszont az S.D. is ural 50 falut, így nyíltan mondhatjuk persze, hogy továbbra is 50 falu előny még a HNK-nál. Persze itt megnézhetnénk haszonilag a klánok falvait, és kb. 100-as lenne a különbség hiszen az AK. klánban rengeteg újonc van, akik szortírozást igényelnek.

Jöjjön, akkor a szokásos falufelmérés. Amiből a múltkor kihagytam a 11.000+ és a 12.000+ falvakat, szóval ott kicsit megtévesztő számok jöhettek ki.
Kiépített(8+ ezer pontos falvak jelenleg):
HNK: 3640
CotL: 3220
Tisztán látszik, hogy kiépített falvak közötti különbség is van 420 falu, ami a valódi számokoktól eltekintve ilyenek:
Kiépítetlen(8000 pont alatti faluszámok:
HNK: 940
CotL: 1087
Szóval kiépítetlen falvakban legalább mi vezetünk, bár nem tudom, hogy ez jelenleg jót vagy rosszat jelent.. :D Egy a lényeg, itt vezetünk!
147 faluval... :p
Most nincs kedvem az AK. klánok, és az SD, illetve Maghunokét egybe számolva mindent levezetni, a lényeg, hogy kb. 300 falu előnnyel kell számolni pontosítva, ha mindent egybevetünk, legalábbis ránézésre, egyszóval a 280-as különbség mondhatjuk, hogy reális. De valódi falu kihasználtságot nem tudok nézni, mert nem látok bele a HNK belhelyzetébe, szóval ez csak egyoldalú elemzést vetne maga után. Viszont a kívülről látható különbségek összességében 500+ falut jelentenek, ebből lejön a 200-250 AK. illetve Maghun falu, akkor is kb. 300-350-re jön ki a különbség szóval van realitás a 300 falu különbségnek.

Most pedig jöjjenek az ARMA elemzések, ha már ennyire ráérek hajnalok hajnalán... Mentségemre szóljon úgy volt nem leszek éjjel, aztán bealudtam este 8-kor, zsupp hajnal 2 van.. én is néztem mi a ... :D
Először is az összesített állást nézzük a háború kezdetétől:
JXtBxtX.png

Ahogy a fenti számok is látszódnak szerintem ez a statisztika kicsit jobban ki lesz vesézve, ha darabokban megnézzük, akkor látszani fog, hogy mi hogyan oszlik el a háborúban. Természetesen a zöld a CotL, piros a HNK, nem tudom befolyásolni a kh rendszerét más színekre:
7GCGGR4.png
AGOfyd5.png

xqX13w0.png

Nagyon szépen látszik, hogy hála a gyors szervernek a klánok folyamatos harcban állnak, a folyamatos alatt lehet érteni, hogy kb. mindennapra jut egy kis bejövő, ha másnem a harapós fakek biztosan bontanak a tanyán, falon, bár vannak mindkét klánból olyan cseles játékosok, akik a szobrot, vagy a gyülekezőhelyet is keményen bebüntetik.

Látszik nagyon jól, hogy kb. egál a két klán teljesítménye, annyi különbséget tudnék felfedezni a két klán között, hogy az egyik 10-es sebességen pörög(HNK), míg a CotL kicsit nyugodtabb tempóban hozza azt az 1-1.2-es sebességet.
A végén talán az fog kikerülni győztesként, aki a több pofont kibírja, aki kitartóbb lesz. Mert hiába a falu előny, hiába a bontás(utóbbi ugye pp kompenzálással kb. egál) akkor is, a legutóbb 14 falus összkülönbség a mai napra lement 2-re. Azaz a változás folyamatos, egyre jobban armázik a két fél, vagy épp egyre rosszabbul.

Fenti elemzésem, ahogy a HNK közénk jött ingyen falvakba kicsit egyoldalúvá tette az elemzést, így azért azt hozzátenném, hogy nem a HNK a hibás azért, mert sokáig köztünk maradtak a falvak. Viszont kérdést vet fel, hogy azok a falvak hogy nem ürültek le 10-15 nukeoktól néha-néha. Persze a játék engedi, és adott, aztán jöhetnek a kommentek, hogy a Maghun klánnal mi is ugyanazt csináljuk, pedig nem ugyanaz, és közel sem csináljuk azt, hogy elkéregetjük faluikat, ha volt is ilyesmi max. dirich foglalt rá a HNK foglalásokra, egyszóval igazából mind2 oldal állandó feszültségben van, és mindig egyoldalúan tekintik meg a harcot. Pedig a HNK-nak több a vaj a füle mögött, és ezt maga a stat is bebizonyítja, mindezek mellett a fenti linkelés is, ami pengét illeti, és majd gondolom később a Rinnen accot is, és a múlt héten történt ingyenékfalu próbálkozást még hozzá se írtam. Szóval szerintem a HNK-nak picit inkább taktikát kellene kidolgoznia, ahelyett, hogy ilyeneket csinál, mert max. azt éri el vele, hogy van +1 védendő, és haszontalan faluja köztünk, de továbbra sem értek el vele átütő sikert, ezt legutóbb is bizonyítottuk. Persze lehet ránk mondani, hogy arcosharcosok vagyunk, de háborús tekintetben jelenleg hiába a Respect bukások mégis jobb teljesítményt mutatunk, ami szerintem azt is mutatja, hogy nem próbálkozunk olyan módszerekkel, amivel a HNK is éppen dolgozik, hanem leginkább saját harcunkat vívjuk. Lehet ezért kövezni minket, de, amiket leírtam igaz, és jogos állítás, és utána még azt is állítani, hogy csak azzal éltek, amit a játék ad, de én nem ilyesmiket vártam volna egy baráti harctól, hanem tisztességes körülmények között vívottat. Ezalatt pedig nem a tiltást értem, mert az jogos volt, hanem ami utána jött, és ami előtte is már volt a fentieknél. Kedves HNK, szerintem jobbak vagytok annál, minthogy ilyenekre szoruljatok, ez a saját véleményem, de, ha úgy érzitek, hogy kötelező saját magatok tekintélyét aláásni ezekkel a tettekkel, akkor én nem akadályozlak benne titeket, de, ha ti olyan győzelmet akartok, ha lesz ebből, hogy "igen nyert a HNK, de!...", akkor az a ti saratok, és persze lehet mondani, hogy nem törődtök azzal, hogy más mit mond, nekem mégis máshogy jött vissza, mert rengeteg levél jött hozzám 1 hét alatt, hogy ezt meg azt vonjuk vissza, és a többi és a többi.


Armák elemzése sajnos csak külön HSZ-be fog kiférni. Szóval abból lehet, hogy holnap lesz, de azért elkezdem a következő hozzászólásba.

Mindezek mellett hozzátenném, hogy azoknak, akik a szerver aktív résztvevői, ők hatalmas élményt szereznek olyan tekintetben, hogy ilyen kiegyenlített, és jól szervezett harc ritka a mai magyar KH-n, és minden tekintetben munkás, mint szervezésileg, mint egyénileg az, hogy némileg sikeres armákat tudjunk magunk mögött. Emellett hatalmas aktivitást is igényel, és hiába azaz egy két indulatos vita, stb. véleményem szerint ebből a háborúból több hozható ki, és mindkét oldal jelenleg 50-50%-ban esélyes a győzelemre. Márcsak, ha a háborús statisztikából is indulunk ki, akkor azt mondhatjuk, hogy igen-igen ezek keményül tolják a háborúzást, és nem adják olcsón a bőrüket.

Kövi hsz-be jövök, hacsak valaki megnem előz kommentileg :rolleyes:

Marko
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
"de vagy tanultam vagy szerveztem, vagy nem volt kedvem" ez az igaz, a többit csak odaírta mesének. :D;)
 

Ultimate King

Forza CotL!
A reakció pontszáma
621
Ezt meg inkább a vezérednek írd aki mindent megmagyaráz egy elemzésen :rolleyes:



Ezért nem is folytattam,hogy ÉN betartsam a szabályokat más játékossal ellentétben...;)

Akkor itt kérnélek meg @tibax hogy elemezz a te szempontodból is, hogy lássuk, hogy mennyi a ferdítés. :D
Csak most az egyszer ne indulatból csinálj dolgokat. Szerintem tudod miről beszélek. ;)
 

-FyS-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Tisztelt Külsősök, Tisztelt KH közösség.. Ideje egy újabb kisebb elemzésnek, hiába nem tartottam a múltkori ígéretemet, bocsi, de vagy tanultam vagy szerveztem, vagy nem volt kedvem már a kettő után, szóval most egy gyorsított elemzést kiteszek, hátha aktívnak hisz a hájenká és nem kémlelgetnek 2 óra távból. :rolleyes:

Világ 58 jelenlegi állása:
JvryUhU.png


Nézzük a szokásos falu különbségeket, véleményem szerint a jelenlegi helyzetbe a CotL megtalálta az úgynevezett "aranyközéputat" a HNK elleni küzdelemben való "lemaradásban", így kb. egálban állnak a falvak.
Tényleges különbségek a két klán között:
Itdkdc4.png

Mint látható a való különbség csak nőtt, s nem csökkent ez betudható flesike felvételének is, + hogy a területükön több a barbár falu, illetve mi mögöttünk nagyszámban jelen van egy kis klán az AK. klán, 190 faluval.
Nyílt diplomáciákkal játszik a két klán. A HNK az S.D. klánnal van, míg a CotL az AK., és Maghun klánokat ölelte magához.

Most pedig jöjjenek az ARMA elemzések, ha már ennyire ráérek hajnalok hajnalán... Mentségemre szóljon úgy volt nem leszek éjjel, aztán bealudtam este 8-kor, zsupp hajnal 2 van.. én is néztem mi a ... :D
Először is az összesített állást nézzük a háború kezdetétől:
JXtBxtX.png

Ahogy a fenti számok is látszódnak szerintem ez a statisztika kicsit jobban ki lesz vesézve, ha darabokban megnézzük, akkor látszani fog, hogy mi hogyan oszlik el a háborúban. Természetesen a zöld a CotL, piros a HNK, nem tudom befolyásolni a kh rendszerét más színekre:
7GCGGR4.png
AGOfyd5.png

xqX13w0.png

Nagyon szépen látszik, hogy hála a gyors szervernek a klánok folyamatos harcban állnak, a folyamatos alatt lehet érteni, hogy kb. mindennapra jut egy kis bejövő, ha másnem a harapós fakek biztosan bontanak a tanyán, falon, bár vannak mindkét klánból olyan cseles játékosok, akik a szobrot, vagy a gyülekezőhelyet is keményen bebüntetik.

Látszik nagyon jól, hogy kb. egál a két klán teljesítménye, annyi különbséget tudnék felfedezni a két klán között, hogy az egyik 10-es sebességen pörög(HNK), míg a CotL kicsit nyugodtabb tempóban hozza azt az 1-1.2-es sebességet.
A végén talán az fog kikerülni győztesként, aki a több pofont kibírja, aki kitartóbb lesz. Mert hiába a falu előny, hiába a bontás(utóbbi ugye pp kompenzálással kb. egál) akkor is, a legutóbb 14 falus összkülönbség a mai napra lement 2-re. Azaz a változás folyamatos, egyre jobban armázik a két fél, vagy épp egyre rosszabbul.

Armák elemzése sajnos csak külön HSZ-be fog kiférni. Szóval abból lehet, hogy holnap lesz, de azért elkezdem a következő hozzászólásba.

Mindezek mellett hozzátenném, hogy azoknak, akik a szerver aktív résztvevői, ők hatalmas élményt szereznek olyan tekintetben, hogy ilyen kiegyenlített, és jól szervezett harc ritka a mai magyar KH-n, és minden tekintetben munkás, mint szervezésileg, mint egyénileg az, hogy némileg sikeres armákat tudjunk magunk mögött. Emellett hatalmas aktivitást is igényel, és hiába azaz egy két indulatos vita, stb. véleményem szerint ebből a háborúból több hozható ki, és mindkét oldal jelenleg 50-50%-ban esélyes a győzelemre. Márcsak, ha a háborús statisztikából is indulunk ki, akkor azt mondhatjuk, hogy igen-igen ezek keményül tolják a háborúzást, és nem adják olcsón a bőrüket.

Kövi hsz-be jövök, hacsak valaki megnem előz kommentileg :rolleyes:

Marko

Indulatok nélküli elemzés
Máris jobban néz ki a másik klán ócsárolása nélkül,magyarázkodások nélkül és így normális körülmények között is végigmehetne a világ és nyílvánvalóan én sem reagálnék úgy ahogy azt tettem az első HSZ-el.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.398
Indulatok nélküli elemzés
Máris jobban néz ki a másik klán ócsárolása nélkül,magyarázkodások nélkül és így normális körülmények között is végigmehetne a világ és nyílvánvalóan én sem reagálnék úgy ahogy azt tettem az első HSZ-el.

Ízlések és pofonok. Kiemeltem a mostani hszmbe, ha nyertek miért nem érdemlitek meg azt, hogy valóban gratuláljon bárki. Ennyj a baj az elemzésemmel, de nem is teljesen elemzés volt végig. Ebbe igen bele is kötöttél, mert megteheted, hogy copy pastevel beírd ide, hogy Witcher, akkor minden felelősség elszál, és nem is csináltatok semmit. Akkor ajánlom bogarászni a twstatsot, ha kell belinkelek neked érveket és ellenérveket is, csakhogy segítsek gondolkozni. Sőt értelmes választ is adhatok magamnak, mert az, amit adtál minden csak az nem. ;)
 

-FyS-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Te se akarsz segíteni csak értetlenkedsz itt. Az előbb is elmondtam, hogy betöltött. Csak a vákuum majdnem összeroppantotta a laptopom annyira nem volt ott semmi. :p

Biztosan a mostani állapotok hatása,szerintem fordulj vele orvoshoz :rolleyes: :(
 

-FyS-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Márkó ebbe sajna bele kell törődnöd,hogy én elkönyveltelek witchernek,de szerintem az én véleményem mellett eltekinthetsz,biztos van aki bír téged.
Az elemzés részével sosincs bajom annak amit csinálsz,de amint tovább mész a gondolataiddal ott kezdődnek a gondok,mert elveken alapszik és olyan számításokon(kiépített faluk) amik nem a tényekre épülnek,mert a 3K-s faluból is küldhetek nukot.
 

tibax

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.445
Akkor itt kérnélek meg @tibax hogy elemezz a te szempontodból is, hogy lássuk, hogy mennyi a ferdítés. :D
Csak most az egyszer ne indulatból csinálj dolgokat. Szerintem tudod miről beszélek. ;)
Edig sem csináltam indulatbol ,én teljesen nyugodt vagyok ellenben veletek akik akkor is idegesek voltatok :D

Rám száltatok néhányan indulatbol ,és ha már rossznak vagyok bealitva ,akkor legyen indok is , szerintem tudod miről beszélek :D

Az hogy noob be állítsa itt hogy mennyire rosszak vagyunk ,és hogy falukat adunk át kisebb tagoknak a 20:1 miatt ,meg ingyen falu meg stb...ugyan úgy tőletek is ingyen faluznak , ráírnak barnákra stb,persze az más dolog hogy inkább nekünk adják (adták) őket ,de dirichon ugyan úgy viszi a maghun inaktív tagjait , tehát lényegében mind2 klán ugyan azt csinálja ,csak én nem rágón ezen magam :D

Lényegen az egész pro-kontra ,mert mindenki a saját szemszögéből nézi a dolgokat,hogy mi a jó neki ,és ez így is lesz , tehát kár is ezen vitázni ,mert egyik sem fogja azt mondani hogy jó hát mi is így csináljuk ,de lehet rosszabul és ez zavar xdddd

Ügyesek voltatok szépen jöttetek , gratuláltam is noobnak ezért ,más hozzáfűzni valóm nincs , mert nem az arma elemzésről van szó ,hanem arról hogy menyire spermák vagyunk ,szépen fogalmazva :D
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.398
Márkó ebbe sajna bele kell törődnöd,hogy én elkönyveltelek witchernek,de szerintem az én véleményem mellett eltekinthetsz,biztos van aki bír téged.
Az elemzés részével sosincs bajom annak amit csinálsz,de amint tovább mész a gondolataiddal ott kezdődnek a gondok,mert elveken alapszik és olyan számításokon(kiépített faluk) amik nem a tényekre épülnek,mert a 3K-s faluból is küldhetek nukot.

*Witcher copy witcher paste és minden megválaszolva*

Nincs több hozzáfűzni valóm.
3k-s faluba ritkábban van nuke, mint 8k-sba, de igen mire kiépül 1x legalább lesz benne nuke, nem vitatom.
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Srácok, lassan kész az ebéd.
Kérlek, üljetek le enni és ne csináljátok nekem további moderálási munkát. Egy elemzős topikban úgy gondolom senki sem kíváncsi a másik szemtelenkedésére.. Ha egymásra nem is, gondoljátok rám, legyetek olyan kedvesek :D
 
Fent