Világ 58 Elemzések-Statisztikák-jóslatok-Bannolások

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.382
XwUcQLy.png
 

Anonimusz

Active Member
A reakció pontszáma
139
Sziasztok!

Hoztam egy kis elemzést mert ilyen is rég volt már. :)

58-térkép.jpg
58-klánok.jpg
Összes foglalás:

HNK:
200
CotL: 81
Különbség: 119
chart
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:

HNK:
2
CotL: 2
Különbség: 0
chart

Most szerintem nincs sok értelme (szerintem) kontinensenként menni úgyhogy most kicsit másképpen írom le.

Mint az a térképen is nagyon jól látszik a front az teljesen kialakult és ha jól tudom, akkor a háború is elkezdődött már (fórumról értesülök csak a dolgokról). A front ami kettéválasztja a világot elég szépen tartja magát és még mindig majdnem teljesen egyenes. Egyedül csak a déli szakaszon van egy kis görbülés a HNK javára.
A táblázatból jól látszanak a különbségek, ami nekem azt mutatja hogy pontok terén a HNK jobb mint a CtoL (játékos - pont - falu arányt tekintve) ugyanis a CotL-nak 360 falus hátránya van.
Túlzottan sok mindent nem tudok ide írni még, úgyhogy hoztam még egy halom táblázatot nektek. :) Akinek valamit mondanak az értékek az jó akinek nem az csak nézze a szép oszlopokat. Sajnos ezen a világon csak az elején voltam és azóta igazából a orromat se dugtam be ide...
Hogy ki az esélyesebb? Szerintem a HNK és a CotL egyformán esélyes a győzelem. Szerintem minden csak azon fog múlni, hogy melyik klán hadvezetése teljesít jobban. Kik fognak tudni hosszabb ideig sikeresebben védekezni illetve támadni. Attól függ, hogy kik tudnak jobban meglepetést okozni az ellenfélnek.
TOP25.jpg

TOP3 támadó
1 tibax HNK5,83 Mil.
2 tataja HNK5,36 Mil.
3Mazli22 HNK4,25 Mil.

TOP3 védő
1Kappl CotL7,79 Mil.
2 parik king CotL7,50 Mil.
3 szala1 HNK.6,60 Mil.

TOP3 támogató
1 -NooBLeadeR- CotL1,99 Mil.
2 lordne CotL1,61 Mil.
3 Varmax CotL1,56 Mil.

TOP+ összesített
1Kappl CotL10,40 Mil.
2 parik king CotL10,25 Mil.
3 szala1 HNK.9,44 Mil.

Végezetül pedig gratulálok a két végjátékbeli klánnak és tagjaiknak, valamint mindenki másnak is!
Mindenkinek további sikerekben gazdag csatákat kívánok!

Üdv: Anonimusz
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
A CotL-nek mennyivel több tagja van már?! Fújjj, undorító, le a tömegklánokkal!!!
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
A HNK pedig szala átvételével próbálnak előrejutni, ezért őket is tömegklánnak titulálom mostantól! Szégyen ez a szerver úgy, ahogy van!!!
 

tibax

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.445
Na fel is veszek most 10 kezdő játékost ,mi az hogy a Cotl-nek több van :rolleyes:
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.382
Tisztelt Játékos társaim!

Elérkezett az első elemzésem a HNK - CotL végjátékban.

Azért vártam idáig, mert megakartam várni, amíg az első támadások végig mennek mind2 oldalon. Akartam egy előtte elemzést, de sajnos az nem fért bele az időmbe.


Jelenleg elég egál a két klán teljesítménye.


qbJ90Wx.png

Faluszámok:
Gbk4trM.png

Számok szerint a HNK falu előnye csupán 405 falu. Viszont tudniillik, hogy a két klán sebessége mondhatni nem volt egyforma a szakítás előtti 2-3 hétben. Nekem ugye január 25-től volt időm vezetésben, és szervezésben résztvenni utána mondhatni, hogy három naponta akcióztunk valahol, folyamatos érmézések, farmolás, és gyüjtögetés hanyagolásával, mivel ugye amíg forogtak a csapatok az is kis idő volt. Ezért is volt az, hogy szala falukat csak a szakítás hetén tudtuk támadni. A szakítás ugye volt 29.-én szombaton, és aznap hétfőn támadtuk szalát. Itt ekörül voltak kisebb nagyobb gubancok, például numlock előttünk bevédett falvakat, és a többi és a többi, ugye folyamatos akadálynak volt kitéve a CotL az előrehaladásban, kezdve a jobb oldalt sárgával kijelölt klán védésével, persze MNT alatt még csak flesike volt bevédve, azóta nem tudhatjuk, hogy pontosan mennyi játékost véd onnan ugye a morál segítségével a HNK, merthogy azt védeni kell ugyebár.

Így kicsit belegondolva, hogy ez a különbség ahhoz képest ami a seregbeli különbségek hatalmasok fogtam tegnap egy kis gondolkozás után rájöttem, hogy hogyan is tudnám kiszámolni a "valós" faluszámbeli különbséget.


A kiépített falvaknak vettem 8000 feletti falvakat.
A kiépített falvaknál a következően állnak a klánok:
HNK: 2342
CotL: 1762
Ennek különbsége: 580 + hozzáadva a 405 falut, amivel számszerint is levagyunk maradva máris 995 falut kapunk.

Azaz, ha a kiépítettséget szemponthoz vesszük, ami ugye azt is jelenti, hogy mennyire is előrébb foglalt kiépített falvakat a HNK, azaz több sereggel vannak, mint mi, legalábbis a számok ezt mondatják velünk, így a jelenlegi állás szerint 995 falu a különbség a két klán között, mely számbelileg is 405 falut rúg.

Itt jöttek a problémák, melyeket számszerint a háború elején nem láttunk, mert asszem 80 falus lemaradásunk volt. Furcsán üres volt a hátországunk, és védtelen a frontunk. Aztán ugye rájöttem, hogy miért. Közvetlen szakítás után a HNK élve ezzel az előnyével, mivel nemese is volt elég, nukeja is volt elég (mi azelőtt kentük fel a nagyrészét a sajátjainknak a 40%-os morálra, mert imádjuk) rögtön 03.03.-án jött egy armával.
Ennek az armának a következő lett az eredményessége:
ar8wDv3.png

Itt a HNK egy jól szervezett támadást mutatott be, nagyjából a front mögé jöttek, el sem kell mondanom, hogy a lemaradásunk elég nagy volt. Közel 1000-1200 nuke körüli mennyiséggel támadtak, mely egy jól lemaradt klánnak nagyon jól jött. Még jobban jött volna, ha legalább 2-3 napot várnak, mert azért megizzasztottak minket. Sok helyen átmentek, romboltak bontottak. 5 falut vittek el, ebből 4 elment 3 nemessel, 1-re pedig a ráfoglalás nem sikerült. Teszem azt, hogy a nemeseket jól osztották 2 helyen, és kevés volt a vágás. Az arma fő célpontjai voltak parik king, KappL, ExperialL, Undertaker Vyc, renix, diricheron és még jó páran kaptak kisebb adagokat.
Nap védekezője parik king lett:
7OtKmsw.png

A 4 fő cp igen sokat védett, parik king védte a legtöbbet, ha megnézitek a térképen igen szép frontja van. Ott is elúszott sajnos egy falu, ami úgy ment el, hogy 9 nuket kivédett a 10. nuke a nemesekkel pedig beütött, és 3 nemes elvitte.
Mindenesetre szép támadás volt, és hatalmas energia befektetésekre volt ahhoz szüksége a CotL-nak, hogy viszonylag kevés védővel, és azt is hozzátéve, hogy helyelés miatt 1-2 játékosunk védőt sem tudott küldeni a másiknak, merthogy én előtte 2 nappal lelkesen segítettem másoknak helyettesítésben, bele nem gondolva, ha mindenkit bevédek, akkor nem tud majd a szomszédja védőt küldeni... :D Aznap pár ezer ponttal maradtam el a nap támogatótól. Éjjel meglepték ExperialL-t pár száz karddal, nos ott volt a legnehezebb védekezni, illetve renixéknél, mivel az a rész kevésbé volt lefedve, mindemellé experiall front mögötti rész igazából, de még ott is úgymond szétszórt, szóval nehezebb volt megoldani, annyi előnyünk volt, hogy a tornya már az indulás pillanatától látta a közelieket, így könnyebben tudtuk mit is védjünk. De sajnos kevés ráfoglaló csapatot küldve és Mázli NL-es foglalása végett ott is elment 1 falu. Nem beszélve az utána és előtte lévő 8 faluról, amit éjjel vitt el Halucinogén. Ebből 3 gabesz10 faluja volt, aki szerint nem kellett belépnie reggel 8-ig, mivel őt épp a duálosodása végett foglalják.. hát igen így történt, hogy nem 1, hanem 3 falut is bukott... De ugye ez már a múlt vagy mi... :p Így nem tudom, hogy ez az arma sikeressége, vagy a mi gyengeségünk volt, pár napja nem volt éjjeli lopás egyik oldalon sem, mivel a HNK-nál vagy védett minden bizonyos távon belül, vagy mindenki aktív, így mi kicsit megrekedtünk. Mondhatom, hogy annyira siettünk, és annyira pörögtünk, hogy front alakításra sem volt igazán időm, míg baxinak másfél hónapja volt. Igen voltak helyetteseim mikor távol voltam, de, ha nem adom ki feladatban, akkor ugye ők nem azt és nem úgy csinálják, ahogyan én elképzeltem, emiatt lehettek hibák, és sajnos így alakult. Nem beszélve arról, hogy egy elvileg triál fiók, és a tulaj rábízza az accot a triál tagjaira, és a triál társai be sem lépnek, az ilyesmi még veszélyesebb fronton.. Aztán szerezz gyorsan valakit, vagy valakiket oda is... :)

Nos ez egy bő elemézs volt az ő armájukra való tekintettel. Mi mai napra csapódtunk fele annyi nuke-al sőt kevesebb, mint a fele annyi nukeal, és fele annyi vonattal, mint ők jöttek. El nem mondom, hogy hány órámba telt a tervet összeállítani, majd megvalósítani, de több napot vett igénybe, míg összeállt a kép teljesen, és nem változtatgattam teljesen CP-ket. De sajnos így is volt rengeteg hiba a szervezésemben, melyeket útközben próbáltam korrigálni. Ilyen volt az, hogy valaki később kapta meg a cp-it, és már lekéste a támadást, vagy, hogy valakit nem fedtem le úgy ,ahogy kellett volna... stb.stb... :)
De összességében a kivitelezésünket annyira nem mondanám rosszra, mi nem intervallumban, hanem egy konkrét időpontra 10:00:00-ra összpontosítottunk, volt,aki munka miatt késett, de a kb. 50-60 armázóból biztosan állíthatom, hogy az adott cp-kre 5 emberen kívül mindenki pontosan indított. 2 ember nem tudott helyettesítés miatt, így kiesett 30 cp körülbelül + volt aki takarított volna, na az ő nukejai helyett is találni valamit, pótolni stb.... :) Aztán volt egy szörnyű dolog, amely egyik klántagunkkal történt(nem mennék bele), ami miatt még 8 cp kiesett,az amúgyis karcsú armába.
Viszont eredményességet tekintve a következően alakult:
tv3LQVC.png

Látható, hogy mi 6 falut hoztunk, picit jobb LET-LEV aránnyal. A mi célpontjaink főként Hard Zalan Christian, bálint001, bewitching wich, és még pár mellékes szereplők voltak. Persze végig támadtuk a frontot ,ahogy az illik. Rengeteget pusztítottunk, és sok helyen kenődtünk, én személy szerint zalánnál volt olyan falu, hogy csak 16-ig vittem a falat. De nem csak én kenődtem, hanem még jó páran. A HNK sok helyen vágással operált, viszont volt olyan falu, 2 is, amit úgy sikerült elhozni, hogy senki nem vágta, és nem is foglaltak rá, de be sem volt védve, lehetséges az, hogy kiesett csapat, amikor egy másik játékos elfoglalta, és így nem történt vágás, ezt nem tudhatom. Itt is volt 3 nemessel elhozás, itt is volt olyan, hogy 5 nukera volt védve a falu, de nem 5 tanyás nukera lovagokkal. Mi nukeszámban kevesebbel mentünk LET-LEV mégis hasonlóan magas lett, megmaradtak a nukejaink kisebb tizede, a többségét elvagdosták vagy megfogták, ezt biztosan tudom.

LET-LEV arányok:
03.03.: 42%
03.10.: 65%

Faluszámban pedig 1-el többet hoztunk, mint a HNK. Mondhatni, hogy kevesebb nukeal, és vonattal többet hoztunk ki az első támadásunkból. Én emögött azt látom, hogy a HNK nem védekezett még a világon, ahogyan a CotL már megtette. Pedig azt is mondhatom, hogy olyan jól szervezett támadás ellen, mint, amit Baxiék küldtek ránk nekem nem kellett védekeznem Világ 31 óta. Jól átgondolt, és szép szervezés volt.

Folyt. köv kövi HSZ-be 10.000 karakter miatt :D
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.382
Volt a két akció között egy HNK fordulás, vagy kettő, inkább kettőnek mondanám, melyet a CotL falubukás nélkül átvészelt. Igazából itt volt 1 éjszakai bukásunk 03.06.-án, de azt nem vettem bele a fordulásba, mert ugye éjszakai volt, és nem a fordulás része, azért mondom falubukás nélkülinek, és igazából a 03.07.-ei nap az, ami tényleges fordulás volt az azelőtti egy kicsit nagyobb mennyiségű romboló kör volt.
Statok:
bAmj4P3.png

YtXQh73.png


Itt a fordulásban igazából elég meglepetésszerűen jöttek. Teljesen véletlen volt az, hogy én még hajnali 2-ig fent voltam, és néztem ahogy csak pirosodnak ki a kardjaim reggel 8-as illetve 9-es csapódással, mondom mi a szösz, előtte 2 órával dobtam át a védőim abaaba-hoz, és kapplhoz, vagyis a nagyrészét. Aztán csak meglepibe jött jó néhány nuke + zalan közelből a szomszédból két falumat igencsak meglepett reggel 7-kor, az egyiket 70k kl-el tudtam betonozni, igen fincsi akció volt, mondhatni kicsit megizzasztott minket, de kb. alig ment haza nuke, és ezalatt a nap alatt még éjszaka sem buktunk falut, ez volt 7.-e. Hatodikáról sok mindent nem tudok mondani, csakhogy tologattak a srácok be a pirosodó rombolók elé.

Csakhogy legyen majd mihez viszonyítani a következő elemzésben, LET-LEV-LE (KLÁN):
p6z70PG.png

Összegezve a két klán teljesítménye igen azonos, és hozzáállásban is egyre tökösebbek. Szervezettségileg meg lehet, hogy szerverek óta nem láttam két klánt, akik ennyire egyformák, és nemishogy egyformák, hanem, hogy jók. Részemről bárhogy alakul ez a harc biztos vagyok abban, hogy azok a játékosok akik a szerveren tolják évek után is szívesen beszélnek majd ezekről a kardokról. Mindemellett van egy közös fórum, amelyen folyamatosan szívhatjuk egymás vérét, és szerencsére a tibax-szal való jó kapcsolatomnak, meg igazából szerintem a két vezérkar is bírja egymást az a fórum a háború, szerver végéig is ott fog maradni. Volt már 1-1 vita, de helyén kezeltük a dolgot, és szerintem ez egy igazán egyedi harc lehet ez a két társaság között. ;)

További sok sikert a két félnek, elemzés 2 hét múlva jön újra. :p
 

-FyS-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Köszönjük az elemzést, és gratulálunk a mai naphoz. Legközelebb próbálj kicsit targyilagosabb lenni,és nem "witcheresen" leírni a negatívumokat a klánban történtekről és a különbségekről,az eredményetek nem veszt semmit avval,ha targyilagos maradsz. Jobbak voltatok ezen az armán,mégegyszer gratulalok :)
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.382
Tisztelt Játékostársak!

Két hetente ígértem hát statisztikát, eltelt bőven.. :p
Nos kezdjük is ott, hogy lementek az armák. Mondhatni igen erős a két klán harca, ahol jelenleg a HNK klán fölénye hatalmas, erősen próbálnak nyomni a túlerejükkel.

A múltkorihoz képest ismét összevetem azokat a különbségeket, melyek voltak, illetve LET-LEV változást, és kisebb sztorizások.

Kezdjük is a valódi statisztikával.

sMtigwR.png
iexXjLf.png

Nos a faluszám változásokat látni, hogy kb. 250-el kevesebb a valós számokbeli különbség, viszont a kiépítettség tekintetében is megnézzük, ahogyan múltkor, hogy a valós "különbségekről" is beszélhessünk. Ugye, ha most máshogy állunk hozzá, akkor lehet, hogy sok mindent jelent, hogy van mögöttünk egy kis klán, sőt 2(fekete és sárga) akik szintén akadály, de ezt lentebb fejtem majd bővebbre. :p
A HNK klánnak 8000+ pontos faluja 3005 db van, így 1147 az alatti pontszámú faluja van.
A CotL klánnak 8000+ pontos faluja 2565 db van. Így 1346 az alatti pontszámú faluja van.

Így látszik, hogy a faluszámbeli változás leginkább barbár falukra hatott ki, mivel eléggé megnőtt a "kiéíptetlen" faluja a HNK-nak is, habár már tőlünk is, s tőlük is van olyan játékos, nem 1, aki 5-6 ezer pontos faluból is nuket küld. De mivel múltkor is ezzel számoltam ,így most is így teszek.
A múltkorihoz képest a HNK kb. 700-al több falut "épített ki", míg a CotL csak 200-at. Ez viszont a változásoknál is meglátszik, hiszen kb. 200-al foglaltunk több falut, de ez 200-al jelent több barbár falut, legalábbis elméletem szerint. Így a HNK építésben is jobb? Ez felvethet némi kérdéseket a két oldalon.

Jöjjenek további statisztikák globálisan tekintve. A két fél 03.01-től van hivatalos harcba vagy 02.29.? Igazából tök mindegy mert az első komoly csapás 03.03.-án történt ugye... :D
A jelenlegi háborús statisztika összesítve így néz ki: (Az armákról való statisztika egy külön HSZ-be lesz, mert csak külön fog kiférni)
o5oWyp0.png

LET-LEV változások a következőképpen történtek:

YHmYQ4F.png

Nos, mint láthatjuk a LE pontokból igen nagy harcok folytak az elmúlt két hétben. Mondhatni, hogy ez eddig az vártnál is erősebb harc, vagy csak kezdeti nehézségek? Mint a térképen láthatni a CotL gyengeláncszemei megvannak, megvoltak 1-1 falu kicsúszott a kezünkből, így északon eléggé megtört részek is találhatóak. A HNK 2 hét alatt 2 majdnem fullos armát tolt, míg mi 1-et. Nem kizárt, hogy köszönhetően a mostani szép kis eventnek, hogy jönnek a jövőhéten is, hiszen @tibax testhőmérséklete magas fokokat éget, így van ideje 0-24-ben szervezni, bezzeg mikor közös klánba kellett :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

A LET-LEV arányokból az látható, hogy a CotL jelenleg jobb LET-LEV arányban dolgozik, viszont kevesebb nukeal, mint esélyesebb társaik.
A faluszámbeli különbség meglátszik a staton, vajon fordítható-e, illetve, ha kiépült lesz minden falu, és már nem lesznek klánok a két klánon kívül akkor ez az előny mennyire lesz még magasabb, illetve hogyan fog nagy arányban megnőni?
Vajon van-e esély a teljes fordításra a CotL részről, vagy a végső egál harc lesz miután a "megtört" gyengeláncszemek már nem buknak falut? ÉS mivel nagy az előny, és a HNK-nál akkora a támadótömeg, hogy hetente tolják az armát, és a bónuszokat sem kellett mindig használják, hiszen rengeteg van nekik, így érthető lehet, hogy a kezdeti szakaszokban ők már száguldoztak.

Szakmai véleményem az, hogy a HNK 3-mas sebességen mozog, míg a CotL megszokta a lassuskodó V46-os tempót, az 1-es sebességet, vagy csak épp más befolyásoló körülmények is lehetnek?

Rengeteg kérdés került fel, és ezt a harc biztos befogja bizonyítani valamikor.

Esélyméregetés:
Nos én próbálok mindig külsősként reagálni a dolgokra, saját klántagjaim megmondják, ha hibázok nekik ezt körlevélben írom le, ha valamit ők hibáznak szépen fogalmazva kapják meg, így Fys-től nem tartom jogosnak azt az állítást, hogy Witcheresen csak a saját részemet mutatom be. Max. nem ismerem a túloldal belső helyzetét, így saját részről biztosabban tudok beszélni, illetve véleményt kifejteni. Sajnos nekem a tanulnivalóim fontosabbak, vagy nem sajnos, így az idő amit a játékra szánok véges, emiatt is van, hogy néha a 10-15 órás intervallumú szervezés nem igazán fér bele 1 napba, hanem van az 2-3 is, mint legutóbb, így sikerült 24.-én egy napon csapódni a HNK-val.. :D Pedig a bekérés megvolt már jóval előbb.. Nos igen ez is az én hibám, így küldeném is magamnak az "egyszer megjavulok én" című számot... :p Esélylatolgatásba ugye minden ilyesmi tényező is beleszámít, legalábbis én csak a saját szemszögemből tudok esélytlatolgatni, így, ha valakinek ellenvéleménye van, nyugodtan szidhat.. :p
Emellett a HNK pörög. Múltkor is forogni tudtak míg mi armáztuk, kis fáziskésésekkel dolgozunk, sok a zűr, sok a bukás, már, ha ezt soknak nevezhető, gyenge láncszemről tudjuk, hogy az, és mégis lassuskodva van frontról lefoglalva, ez sajnos a mi hibánk, így, ha ezek miatt bukunk, le kell nyelni ezt a békát. Sok az olyan helyzet, ahol a HNK ingyen falukkal közénk jött, mert a kis morálosok akikre mi több nuket kentünk nekik ingyen adták, így került be több falu is közénk.. Plusz az, hogy egy két játékosunk imádja az alvását, legalábbis imádta...


Ezek végett, illetve a faluelőny tekintetben + ugye van azaz elv, hogy mindig az nyer aki a több támadást küldi, így jelenlegi tudásommal a következőkre tudnám az esélyeket saccolni:
HNK 60%
CotL 40%


Lehet túlzás, viszont, ha nem változtatunk, akkor a klánunk könnyedén süllyesztőbe mehet, és minden harc hiábavalóvá válhat. Viszont, ha képesek vagyunk változni, és javunkra, és akár a HNK terhére tenni, akár egálra hozhatjuk hónapokra, illetve akár egy jobb taktikával megtörhető is lehet a HNK front? Sosem tudhatjuk, az biztos, hogy a klánunk javára válik bármelyik is, hiszen tapasztalatot lehet szerezni veszteségből, és győzelemből is, és egy fejlődő klánnak jól jön.

Az armák kielemzésével később, vagy holnap este érkezem, mert, mint írtam a tanulás előrébb van, és még 4 dolgozatot kell leadjak. :p


Maradok tisztelettel,
Marko
 

tibax

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.445
Ám ha már úgyis tudjátok hogy az SD "velünk" van ,nektek meg a MagHun és az AK is szövetséges , őket sem ártana beleszámolvi .

Mivel amíg a Maghunt véditek (mert saját sereguk nem igen van ennyi) ,így ők feltartanak délen ,illetve AK-val sem kell foglalkozatok hátul így,amíg nálunk az SD van olyan szerepben mint nálatok a MagHun.

Ak falvak 161
Maghun 118(138 volt kb 2-3 napja )
SD 92

Így lényegen a falu különbség kb 60 falu ,nem 250 ,azok alapján amit tudunk,vagyis semmiség :)


Véleményem szerint,ezek is fontos tényezők ,és ezek a falvak is beleszámítnak a háborúba, habár az SD klánal nekünk semmi diplomácia nincs ,csak én kooperalok velük (mivel a vezetők ismerősök) ,de ettől függetlenül még hozzánk számoltam őket :)

Az esélyeket mondhatjuk reálisnak , habár nem a +11 falu miatt,mivel az semmiség ,hanem mert védekező állásba vagytok véleményem szerint,ami hosszútávon nem a legjobb ,és hiába a jó LET/LEV arány nektek ,mert armárol armára látszik,hogy egyre többet és többet csapunk ,ami a védők kopását jelenti már most ,vagy szimplán egy fokkal rosszabul vannak védve a faluk .
 
Fent