=Random= vs [DSA]

Melyik klán nyeri a háborút?


  • Összes szavazó
    74

Ballon

Member
A reakció pontszáma
52
Anti, először is: minden pozitív elismerésem a kitartásodnak, a (hallomásból ismert) közösségi játékodna, a világokon át láthatóan eredményes és ezért vélhetően alapos játéktudásodnak, a normális fórumozási szokásaidnak, stb.

De! (és itt nem a klasszikus szabály szerinti: minden ami a "de" előtt van, az mintha nem is lenne :D ... hanem a "hanem még" értelemben)

1. nem tudtuk hogy nyaralsz, mint ahogy te se szoktad tudni ki mikor nyaral ezen az oldalon és erre nem is szokás figyelemmel lenni és nem is illik rá hivatkozni
2. a random tőled teljesen függetlenül április 16-i hadüzenet óta felétek mindig is aktív volt, egyre aktívabb, ahogy egyre eredményesebb is, ebben semmi különös nincs, hogy ha minden héten kiszórjuk a z összes támadónkat, akkor így a vége fele már sokkal több jut abszolút is és arányaiban is, de sose volt olyan 2 hetes időszak, amikor ne a random lett volna aktívabb
megnyugtatásul: ha nem nyaralsz, akkor is pont ilyen aktív és eredményes lett volna a random, emiatt ne érezd magad felelősnek ;)

zh468i5liguqsmwp1c50.png

3. ugyan miért kellet volna valaminek is maradnia? nyaralásod előtt bejelentetted, hogy feladod, leteszed a "fegyvert", törölsz, kiszállsz, akármi? nem. bejelentetted, a pff vezetőjeként, hogy a részetekről abbahagyjátok ezzel elismerve, hogy a random nyert? nem. ugyan miért várod el - és terjeszted belül-kívül - hogy a nyerésre esélyesebb hagyja abba a játékot, mert ha nem, az tiszteletlenség a vesztésre esélyessel? talán ha tisztelet, akkor mutass példát, a tiszteletet nem követelni illik, hanem megadni ... és nem fordítva nézni, hogy a vesztesnek jár, a nyertesnek nem jár tisztelet

4. való igaz nagyot küzdöttél, s az említésre méltó társaid is ... de, a randomos játékosok itt ezen a szerveren úgy általában (szinte mindegyik) még sokkal nagyobbat küzdött, bizonyított, még kitartóbb volt, még szorgalmasabb ... minden elismerés a te és társaid játékának -> közvetlen a random játékosai teljesítményének elismerése után, erről szól a játék, nem a 2.,3.,n-edik játszott a legjobban, hanem az első (amit bizonyára pontosan tudsz, csak valahogy mindig kifelejtődik a kommunikációdból, túl sokat dipóztál együtt vigyoval és belejöttél :D)
A gratuláció így felemás, mert nem valami fura ok miatt (cselszövés, ármány, átverés) nyer a random, "a mindenki tudja" az így úgy hangzik, mint a "tudjukkik" klasszikus. Csak simán szervezettebbek, szorgalmasabbak, ügyesebbek és kitartóbbak voltak a nyertesek, ennyi.

5. eszünk ágában nincs se hónapokig, se barbizni, az élő (nem törölt, aktívan harcoló, védekező, visszafoglaló, tehát játszó ) fiókokal foglalkozunk, ha mindenki letette a fegyvert, törölt, nem harcol, bejelenti hogy passzív marad (="fegyverletétel") akkor nyilván abbahagyjuk

... de amíg van ellenfél aki játékban van, addig azt megtiszteljük azzal, hogy játszunk vele, nem gondoljuk, mondjuk róla, hogy legyőztük, ha ő saját maga ezt ki nem jelenti (és cselekszik is aszerint, pl passzív marad, töröl)
és erre vonatkozott a random technikai döntése, hogy nem 80%-ig, hanem amíg játszani akaró harcoló ellenfelek vannak, addig játsszunk mi is: aki abbahagyja, az töröljön nyugodtan, aki meg nem, azzal hajlandók vagyunk az utolsó faluig megküzdeni

ugye még véletlenül sem a satisztikádat, a faluidat szeretnéd megóvni? mert az olyan zsenánt lenne ;)

6. furcsa, hogy már megint a randomot kapacitálod hogy hagyja abba (már hetekkel ezelőtt is ez volt, amikor tiszteletlennek minősítetted a szétválást), miközben te nem hagyod abba. Persze ha ez a játékot megköszönő írásod ki nem mondottan, de azt jelenti: feladtad, abbahagytad, törölsz, akkor az úgy OK.
----
Viszont (a "de" véget ért :D), nyilván mi is gratulálunk (majd biztos hivatalosan is vezető által), és mi is várjuk már a végét, a kiérdemelt győzelmet. Jó hallani, hogy van aki már ki is pihente magát :D

(u.i: úgy tudom van tőled támadás random felé, tehát nem vagy passzívnak tekinthető, akkor tehát játék tovább)
Jelezem: e kedves hsz továbbítottam a külsőt nem olvasó tagjaink felé az 5. ponban lertak miatt.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser14522

Vendég
Jelezem: e kedves hsz továbbítottam a külsőt nem olvasó tagjaink felé az 5. ponban lertak miatt.
igazán lekötelezel e szívességgel, remélem nem érti félre senki a jó szándékú játszótársi tiszteletadást

annyit hozzátennék azért, hogy ez az én személyes álláspontom, fire nevében nyilván nem nyilatkozom, de a random egy véletlen demokratikus, véletlen jó fej tagokból álló csapat és véletlen egész jó közös álláspontok szoktak születni a döntéshozók részéről

a befejezéshez (7 meghívó kiküldése és ráklikkelés) kb 3 perc kell, ha úgy döntenek a vezetők;
most már hogy pl erathor kiesett, igazából személyes ambíció nincs a rendszerben, csak a játék fenti értelemben vett nyertes befejezése, szerintem ;)
 

DeletedUser14522

Vendég
Elnézést kicsit túl lett írva a tegnapi reakcióm, mondom egész egyszerűen: Aki szeretné, hogy vége legyen, az vezéri jogkörrel kattintson a Klán/Háborúk/ ... "Békét ajánl" gombra. Nem kell beismerő vallomást se tenni, és végre mehet mindenki önfeledten ppzni a v45-re, vagy ahova akar. Ha meg ennyire nem tellik, akkor néhány lelkes gyűjtő pár nap alatt beszedi azt az ezervalahány falut 0-ra. Amúgy mennénk már mi is el innen, szép volt, jó volt, elég volt.
 

Ballon

Member
A reakció pontszáma
52
Elnézést kicsit túl lett írva a tegnapi reakcióm, mondom egész egyszerűen: Aki szeretné, hogy vége legyen, az vezéri jogkörrel kattintson a Klán/Háborúk/ ... "Békét ajánl" gombra. Nem kell beismerő vallomást se tenni, és végre mehet mindenki önfeledten ppzni a v45-re, vagy ahova akar. Ha meg ennyire nem tellik, akkor néhány lelkes gyűjtő pár nap alatt beszedi azt az ezervalahány falut 0-ra. Amúgy mennénk már mi is el innen, szép volt, jó volt, elég volt.
A gondolatodat továbbítottam...
 

DeletedUser18914

Vendég
te meg nem mered vallalni a jateknevedet amelyikkel 38 on voltal...
:)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.220
Az elemzés DJ reszortja te nem értesz hozzá ,te csak össze vissza beszélsz mint tysonka a másik csoda.....:p:D

Áhh, az én írásaim nem hiszem, hogy akárkinek is hiányoznának. Meg ide semmi közöm. A saját szemszögemből akartam beszámolót, de az se kell ide szerintem
 
A reakció pontszáma
1.189
A mai napon, ha zárul a világ, megírom az elemzésemet, amit ígértem. Viszont szubjektív lesz, vagyis az én szemszögemből fogom írni, hogyan láttam, és éltem át ezt a világot. Persze szó esik azon Randomosok kielésével, akiket jobban meg tudtam ismerni a harcok során :)
 

DeletedUser18465

Vendég
A mai napon, ha zárul a világ, megírom az elemzésemet, amit ígértem. Viszont szubjektív lesz, vagyis az én szemszögemből fogom írni, hogyan láttam, és éltem át ezt a világot. Persze szó esik azon Randomosok kielésével, akiket jobban meg tudtam ismerni a harcok során :)

Kedd estig kérlek írd meg, még szeretném látni :) Köszi, ha lehetséges :)
 
A reakció pontszáma
1.189
Üdv V38 népe!

Amint ígértem, megírom a hosszab elemzésemet a szerverről, az én szemszögemből.

Nem is tudom, hol kezdjem. Talán az elején :) A szerveren 5-7 komolyabb klán indult, a DSA és a Random klánok az EW legyőzése céljából jöttek ide, én vigyoriékkal jöttem ide a v28-as győztes EW-ből. Sajnos a csapat keménymagjának csak egy része jött és elkövettem azt a hibát, hogy sok, a korábbi világokról megismert tagot hívtam, akik később szélrózsa minden irányába, vagy másik világokra kerültek. Az EW nem sokáig húzta, köszönhetően a kiváló starter DSA-nak köszönhetően, akik felőrölték a csapat nagy részét. Ekkor még a Spartans szövi sem segített. Északon a aRandom nyugodtan terjeszkedhetett, bevéve az Army néhány nagyágyúját és bekebelzve a Jf klán maradványát.

Ekkoriban nagyokat csatáztunk a DSA-sokkal (kösz, Rembo, hogy mellémregeltél, így 1 percig se unatkoztam :p), és vigyó a kis peremtagok olvasztási kísérlete sem jött be, ezért többen a Randomhoz távoztak, akik területileg inkább odaillettek, mi pedig néhányan csatlakoztunk a DSA-hoz. Billyékben, Archékban egy remel csapatot ismertem meg, sok új társra leltem.

Elkezdődtek a hatalmi konfliktusok, illetve nem is nevezném annak, inkább csak motiváltsághiányból kialakuló apátiának. A DSA célja az volt, hogy legyőzze az EW-t, ami meg is valósult. Ezek után Archék már nem akartak jétszani, ezért Legoresa kapott nagyobb szerepet a vezetésben, sokat vitatkozva Billyvel. A Random azonban nem harcolt ezidőben az EW ellen, hanem begyűjtötte okos toborzással és játékkal északot. Így kialakult a 2 front: észak vs. dél. Hozzá kell tenni, hogy a dél igencsak színes volt, és konfliktusokkal teli, egyetértés hiányában sokszor egymás mellett csak megtűrve lécő klánokból állt (Szh, Alliance és DSA)

A Randomból kiszállt az alapító Sophie ekkortájt és firemasterék, tatusék fémjelezte vezetőség vette át a Random irányításást az igazi vezető nélkül maradó déli félteke ellen. Az SZH-ról és az Alliance-ról nem írok, mivel a pontos részleteket én se tudok, annyi keverc-kavarc volt köztük, hogy szerintem ők se tudják leírni, hogy pontosan mi is történt :D

A Random nagy ereje ekkor már látszott, én pl. olyan armákat kezdtem el kapni frontjátékosként, mint anno v21-en, v25,ön, vagy v28-on, ami nem sejtetett sok jót, csak az volt a kérdés, hogy megdöntöm-e a mindenkori TOP 1 csúcsomat. (megdöntöttem) :)

És itt volt a szerver nagy különbsége: a Random szervezetten, rendszeresen és állandóan támadott, armázott, sosem állt le a végéig. Mivel ez támadóvilág volt, így a legjobb tkatikát választották: legjobb védekezés a támadás :)

A sok belső konfliktus hatáára Legoresa új klánt alapított: a PFF-et, amiben a többség tovább folytatta, fájó szívvel hagytam ott Billyéket, de a jó kapcsolat a szerver alatt fennállt (legalábbis köztünk :) )

Később az SZH és az Alliance Wilsonnal csatlakozott a Random elleni szövetséghez, ekkor kb 55%-45 % volt a területi előny a Random javára. Itt még meg lehetett volna fordítani a szervert. Ha lett volna olyan vezér, aki erős kézzel elkormányozza a délen haladó hajót a jéghegyhez csapódástól...de nem volt. Sajnos én belefáradtam az állandó csatározásokba és sok volt az egyéb konfliktus, ami nem a mi malmunkra hajtotta a vizet.

Kiemelném, hogy óriási harcok voltak ezen a szerveren, a LE pontok ezt hűen tükrözik.

Sokan hónapokon át kitartóan védekeztek, kezdve pilvotól, Marcsitól, Erathorig, sok játékost ki lehetne emelni. Többen háttérjátosként segítettek, de a védők rohamosan fogytak, szaláéknak pedig rohamosan nőttek a támadóik. :)

A Random legprecízebb és leghatékonyabb játékosa véleményem szerint firemaster volt. Nem szerettem arra kelni, hogy 1 óra múlva többszáz támadás csapódik 1 mp-en belül, elrejtve nemesekkel és egy tizeden belül több védőfaluval időzítve :D
Pályafutásom legélvezetesebb csatáit vívtam Vele, amit köszönök :)

Nyilván ehhez nagyon sok időzítés, amihez nagyon sok idő kellett, amit sokan nem sajnáltak. A legtöbb támadást a jó ismerőseimtől, szalától és reszeltvíztől kaptam talán, a kardok sosem álltak meg, és nem nagyon volt fake köztük :D
Hozáteszem, hogy szalával és reszelttel ennek ellenére végig jó viszonyban voltunk, még barátlistán is voltak :)

Ezeket az én szemszögemből mondom, nyilván valaki keleten harcolt többet, valaki nyugaton, de élvezetes volt és egyben nagyon fárasztó és egy idő után demoralizáló, hogy már megint 2-300 vonatot kéne megvágni, megint 1000 kard felett, stb.

Nyugaton nagyon jókat harcoltam, harcoltunk még kezdetben predatorral, Derfellel, DJ-ékkel (a későbbi lights out fiókkal), leroymanóval, hcsf-el, míg keleten gettóékkal, tgszisszel, Tatussal, gejzukával, a teljesség igénye nélkül :)

Azt hiszem, hogy aki ma, a végjátékban bármelyik klán névsorában szerepel, az a v38 nyertese, mert nem adta fel az utolsó percig. Gratulálok a klánunk tagjainak kitartó játékukért és segítőkészségéért, a Randomnak pedig a szervergyőzelemért!

Összességében megérdemelten nyert a Random, mi pedig emelt fővel lettünk a másodikok.

Soha rosszabb szervert! Sajnálom, ha az írásommal valakit megbántok, a személyes véleméynemet és a szerver első percétől az utolsóig való átélésemet próbáltam vázlatosan leírni. Igazából többszáz oldalt lehetne írni, hogy hogyan alakulhatott volna másképp, de szerintem mindenkinek megváltás, hogy a mai napon végetért a szeró :)

Köszönjük V38!

Mindenkinek további jó játékot kívánok a többi szerveren!

Antoán
 
A reakció pontszáma
1.189
Anti, először is: minden pozitív elismerésem a kitartásodnak, a (hallomásból ismert) közösségi játékodna, a világokon át láthatóan eredményes és ezért vélhetően alapos játéktudásodnak, a normális fórumozási szokásaidnak, stb.

De! (és itt nem a klasszikus szabály szerinti: minden ami a "de" előtt van, az mintha nem is lenne :D ... hanem a "hanem még" értelemben)

1. nem tudtuk hogy nyaralsz, mint ahogy te se szoktad tudni ki mikor nyaral ezen az oldalon és erre nem is szokás figyelemmel lenni és nem is illik rá hivatkozni
2. a random tőled teljesen függetlenül április 16-i hadüzenet óta felétek mindig is aktív volt, egyre aktívabb, ahogy egyre eredményesebb is, ebben semmi különös nincs, hogy ha minden héten kiszórjuk a z összes támadónkat, akkor így a vége fele már sokkal több jut abszolút is és arányaiban is, de sose volt olyan 2 hetes időszak, amikor ne a random lett volna aktívabb
megnyugtatásul: ha nem nyaralsz, akkor is pont ilyen aktív és eredményes lett volna a random, emiatt ne érezd magad felelősnek ;)

zh468i5liguqsmwp1c50.png

3. ugyan miért kellet volna valaminek is maradnia? nyaralásod előtt bejelentetted, hogy feladod, leteszed a "fegyvert", törölsz, kiszállsz, akármi? nem. bejelentetted, a pff vezetőjeként, hogy a részetekről abbahagyjátok ezzel elismerve, hogy a random nyert? nem. ugyan miért várod el - és terjeszted belül-kívül - hogy a nyerésre esélyesebb hagyja abba a játékot, mert ha nem, az tiszteletlenség a vesztésre esélyessel? talán ha tisztelet, akkor mutass példát, a tiszteletet nem követelni illik, hanem megadni ... és nem fordítva nézni, hogy a vesztesnek jár, a nyertesnek nem jár tisztelet

4. való igaz nagyot küzdöttél, s az említésre méltó társaid is ... de, a randomos játékosok itt ezen a szerveren úgy általában (szinte mindegyik) még sokkal nagyobbat küzdött, bizonyított, még kitartóbb volt, még szorgalmasabb ... minden elismerés a te és társaid játékának -> közvetlen a random játékosai teljesítményének elismerése után, erről szól a játék, nem a 2.,3.,n-edik játszott a legjobban, hanem az első (amit bizonyára pontosan tudsz, csak valahogy mindig kifelejtődik a kommunikációdból, túl sokat dipóztál együtt vigyoval és belejöttél :D)
A gratuláció így felemás, mert nem valami fura ok miatt (cselszövés, ármány, átverés) nyer a random, "a mindenki tudja" az így úgy hangzik, mint a "tudjukkik" klasszikus. Csak simán szervezettebbek, szorgalmasabbak, ügyesebbek és kitartóbbak voltak a nyertesek, ennyi.

5. eszünk ágában nincs se hónapokig, se barbizni, az élő (nem törölt, aktívan harcoló, védekező, visszafoglaló, tehát játszó ) fiókokal foglalkozunk, ha mindenki letette a fegyvert, törölt, nem harcol, bejelenti hogy passzív marad (="fegyverletétel") akkor nyilván abbahagyjuk

... de amíg van ellenfél aki játékban van, addig azt megtiszteljük azzal, hogy játszunk vele, nem gondoljuk, mondjuk róla, hogy legyőztük, ha ő saját maga ezt ki nem jelenti (és cselekszik is aszerint, pl passzív marad, töröl)
és erre vonatkozott a random technikai döntése, hogy nem 80%-ig, hanem amíg játszani akaró harcoló ellenfelek vannak, addig játsszunk mi is: aki abbahagyja, az töröljön nyugodtan, aki meg nem, azzal hajlandók vagyunk az utolsó faluig megküzdeni

ugye még véletlenül sem a satisztikádat, a faluidat szeretnéd megóvni? mert az olyan zsenánt lenne ;)

6. furcsa, hogy már megint a randomot kapacitálod hogy hagyja abba (már hetekkel ezelőtt is ez volt, amikor tiszteletlennek minősítetted a szétválást), miközben te nem hagyod abba. Persze ha ez a játékot megköszönő írásod ki nem mondottan, de azt jelenti: feladtad, abbahagytad, törölsz, akkor az úgy OK.
----
Viszont (a "de" véget ért :D), nyilván mi is gratulálunk (majd biztos hivatalosan is vezető által), és mi is várjuk már a végét, a kiérdemelt győzelmet. Jó hallani, hogy van aki már ki is pihente magát :D

(u.i: úgy tudom van tőled támadás random felé, tehát nem vagy passzívnak tekinthető, akkor tehát játék tovább)


ezt is ígértem, hogy erre reagálok:

Tény, hogy a Random folyamatosan támadott kb fél éve, nyilván a végén már olyan faluelőny van, hogy a többezer nuke csakúgy elindul, és előbb-utóbb felmorzsolódok, csak azt sajnáltam, hogy nem voltam itt személyesen akkor, amikor a fiókom 3/4-ét elveszítettem. Nyilván nem tudták, hogy nyaralok, csak pont rosszul jött ki, hogy amit 1 év alatt felépítettem, az 1 hét alatt a semmibe vész, és nem tudtam itt lenni, hogy megakadályozzam

Az nem volt kijelentve, hogy feladjuk, mivel többen végig akarták harcolni a szervert. Amiért tisztelet jár és a Randomnak is, hogy nem vette félvállról a végét, bár közülünk sokan mér a pokolba kívánták az egészet :)

Nekem alapelvem, hogy sosem adom fel, de ha az azára annak, hogy befejezzük, hát legyen, a társaim érdekében ;)

De nem akarom szaporítani a szót, a győzelmet jobban akaró, a végig kitartóan támadó és egységesebb csapat nyert, amiért gratulálok!
 
Fent