Oktatóanyagok és Stratégiák

DeletedUser11726

Vendég
én úgy csinálnám, hogy 4 nemes megy egy faluból full nuke kíséretében úgy, hogy oda nem ugrik be senki.
Odateszem a négy nemest 0.2 másodpercbe(mind a 4-et)

meg lehet azt is fogni hidd el, igaz nem egyszerű.


és ha kell közvetlen rá fél másodpercen belül beér egy a fronton képzett full védőcsapat. :)
Ugye a mobilis védő amit nem mozgatunk, csak ha kell.... ezt fentebb írtam.


igen ez logikus, de ennek is van hátulütője pl ha nincs fal abban a faluban ahova tartanak de bejövője igen... ;)
 

DeletedUser11726

Vendég
Jó, így már világos és érthető.
Egy szónak is 100 a vége!
Senkire nem erőltethetjük rá a saját stílusunkat.
Nyitott szemmel kell járni (fórumozni)
Olvasgassuk csak az ilyen hozzászólásokat, hisz holtig tanul az ember!
Előbb utóbb mindenki összerakja magának a legkézenfekvőbb stratégiát.

nem is lehet erőltetni semmit mivel nincs két egyforma szituáció, csak előhúzni az adott helyzethez legmegfelelőbbet
 

DeletedUser

Vendég
meg lehet azt is fogni hidd el, igaz nem egyszerű.
Igen. Tiszta sor....
Gyűjtögetem a nemeseket megindulok (nem egyedül, sokan...), az összeszedett 20-30-40 nemest elküldöm egyszerre.
van 10 nemesvonat (egyszerre) aztán megint 10.. forgolódunk...
Bukjon meg 30% (magasnak mondható szám)
Mi az eredmény ~ 50 nemes esetén? 35 sikeres nemes
Ez elég hatékonynak mondható.

Persze a fent említett eset a nagy számok törvényén alapul.
Én magamból és a ~950 faluból indulok ki.


igen ez logikus, de ennek is van hátulütője pl ha nincs fal abban a faluban ahova tartanak de bejövője igen... ;)
Akkor mindegy is, hogy az utolsó nemes után érkező védelmet ütik ki, vagy az utolsó nemes kíséretét. Nem? :D ;)


Vissza kanyarodva a nagy számokhoz...
Sokan megyünk egyszerre, rengeteg kardocskával a sarokban.. neeem lesz mivel rátolnia a 0-ás falú veszett falura a nuket, nemhogy még vissza is venni. :D
:cool:
 

DeletedUser11726

Vendég
vissza venni csak azt szabad amit meg is tudunk tartani, még elfogatható veszteség árán.
de ha már nem lehet megtartani akkor másé se legyen, játszótérnek jó lesz :)
 

DeletedUser

Vendég
:D Így van!
Egyébként, ha az ember készül a csatára akkor nem érheti meglepetés.
Úgy kell minden alkalommal belépni a játékba, hogy 'na most jól megtámadnak'! :D
Támadni meg úgy, hogy védővel kell készülni. Esélyt nem hagyva 0-ra vert fal esetén sem.
Aktív szomszéd esetén többek közt ezért nem alkalmaznám soha az NL támadós taktikát.

Járja egy közmondás, miszerint az okos ember nem a saját kárán tanul.
Hát itt a játékban ez nem érvényesül.
Itt igenis el kell követni a hibákat, rést kell hagyni a pajzson, hogy rájöjjünk mit rontottunk el.
Az okos ember kijavítja a hibát, betömi a rést!
A buta az megrögzötten ragaszkodik a jól(nem)bevált régi módszerekhez.

Huuu 100 oldalt lehetne erről írni totál értelmetlenül. :D
Hiába egy atomhatalom urának lenni, ha nem tudjuk hogy a pirosgombal kell robbantani. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Időzitgetni nemest-védelmet-takarítót akkor jó, ha jó ellenféllel van harc, tizedmásodpercekre:)
ilyenkor szoktak kerekedni a poénos , fél napon át tartó beszélgetések;)

elő-előfordul h fél napig megy a fight egyetlen falun...V5ön egyszer már átéltem, 6szor cserélt gazdit a frissen foglalt falvam:))

nyugodjatok meg, egy idő után teljes mértékben kidobhatjátok a foglalástervezőt, kb amikor a klánotok eléri a 100 millió pontot. Innentől kezdve a hatékonyság már nem az időzítésen, hanem egész egyszerüen a tömeg mozgósitásán múlik.
Annál az egyszerü oknál fogva, h ezer bejövő felett már nem tudsz címkézni. --->azt szur be és aakkor, amit és amikor csak akar az ellen, és ember legyen a talpán aki folyamatos 3000 kardnál (itt a folyamatos szavon van a hangsúly, ami hosszu napokat jelent:) beméri a nemeseket...

időzitgetni nagyon jó, 50, 100, 200 falvasan...utána már felesleges. Megszórjátok 4-5 en három napon keresztül, és besétáltok. Ha csupasz a környék, még ráfoglalni sem tud.

Persze mondom ennek két feltétele van. Az egyik: a támadó klán tagjainak ugy kell együtt müködnie, h bárki bármikor beáldozhassa a támadócsapatai 80%-át, holott ő ebből - legalábbis egyelőre rövid távon - semmit nem profitál.

De ezt hivják csapatjátéknak. 4 pucol, egy foglal. Következőleg majd máshogy lesz.


A második feltétel, vagy inkább buktatója a dolognak, ha olyan ellenfeled van, akinek a klánja legalább annyira együtt dobog, mint atied támadásban. Elég brutális klánszintü védelmet lehet összetrombitálni egy jól együtt müködő csapatban. De ez inkább elmélet. A saját magyar KH-s tapasztalatom azt mutatja, h az a klán, aminek legalább 40-60 %-a együtt mozdul ha kell támadásban vagy védésben, meglehetősen ritka, és magyar viszonylatban már egész jónak számít...:S


Végeredményben: ha rámhallgattok, minél hamarabb megpróbáljátok elfogadtatni és a fejébe verni minden csapattársnak, h támadófalvanként igenis KELL min. 50, de még jobb ha 100 kata. Kivétel nélkül szinte mindbe. Elég ha ennyit felfognak az elején, és legyártják. A bonyolult, többtucatnyi taktikai húzást, amire ezeket az egységeket lehet használni, ráér később elmagyarázni nekik, lassan adagolva nekik. Ugyis csak az első kézzel fogható eredmény fogja meggyőzni őket arról, h igazad van;)

Elég, ha rábólintanak és legyártják - aki próbálta már, az tudja, h még ezért is vért kell néha izzadni;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem nincs olyan hogy "nyerő" meg "bukó" stratégia.
Aki túl akar járni a másik eszén,annak alkalmaznia kell a ravaszság széles palettáját :)
Beetetés,hogy gyengébb vagy,mert csak néhány ( még elhihető létszámú ) katona van a falvadban,aztán amikor rámozdul visszahívni mindenkit ,és bebuktatni. Vagy csalitámadást ráküldeni, hogy az visszatámadjon,ezáltal bebukjon stb...
De lehet hosszú távú terveket is szövögetni.
Példáúl mi van akkor, ha egy nagyobb támadósereggel rendelkező játékos rádmászik,és leveregeti kétnaponta a Tanyád,mivel még foglalni nem tud mert nincs akadémiája . Majd eljön a várva várt pillanat ,megépűl az akadémiája és amikor győzelme tudatában rád indul, hogy befoglaljon, hogyan jusson el odáig, hogy bebukja mindenét és végűl a farmoddá váljon ?
:)
Trükkök százait lehetne felsorolni,hogyan is kéne játszanunk.
Egy azonban biztos :
Aki ismeretében van 100%-ban a játék adottságainak,természetének és fogásainak, aki képes a Sakkban hasonlatos gondolkodással terveket szőni és játszani ,az győzedelmeskedni fog a legtöbb játékos ellen.

Ui:
Aki beveszi hogy az van Nálam,amit éppen a felderítéséből kiolvas,még ne bízza el magát ;)
Mert példáúl az sem biztos,hogy a baráti közeledéssel előrébb jutsz céljaidban ,ha már a nézőpontomba kerűltél :)
Ha pedig feliratkoztál a halállistámra ,akkor előbb-utóbb,de úgyis eljön érted az égtájválasztás mámora :D
 

DeletedUser

Vendég
Unalmas lehet a főszeró amin játszol, ha a legnagyobb gondod az volt ma reggel, hogy ezt a szép hsz-t nekünk megoszd itt a V15-ön.

Főleg a halállista és az égtáj dolog tetszett nagyon a végén. :D
 

DeletedUser15172

Vendég
Szerintem nincs olyan hogy "nyerő" meg "bukó" stratégia.
[SPOIL]Aki túl akar járni a másik eszén,annak alkalmaznia kell a ravaszság széles palettáját :)
Beetetés,hogy gyengébb vagy,mert csak néhány ( még elhihető létszámú ) katona van a falvadban,aztán amikor rámozdul visszahívni mindenkit ,és bebuktatni. Vagy csalitámadást ráküldeni, hogy az visszatámadjon,ezáltal bebukjon stb...
De lehet hosszú távú terveket is szövögetni.
Példáúl mi van akkor, ha egy nagyobb támadósereggel rendelkező játékos rádmászik,és leveregeti kétnaponta a Tanyád,mivel még foglalni nem tud mert nincs akadémiája . Majd eljön a várva várt pillanat ,megépűl az akadémiája és amikor győzelme tudatában rád indul, hogy befoglaljon, hogyan jusson el odáig, hogy bebukja mindenét és végűl a farmoddá váljon ?
:)
Trükkök százait lehetne felsorolni,hogyan is kéne játszanunk.
Egy azonban biztos :
Aki ismeretében van 100%-ban a játék adottságainak,természetének és fogásainak, aki képes a Sakkban hasonlatos gondolkodással terveket szőni és játszani ,az győzedelmeskedni fog a legtöbb játékos ellen.

Ui:
Aki beveszi hogy az van Nálam,amit éppen a felderítéséből kiolvas,még ne bízza el magát ;)
Mert példáúl az sem biztos,hogy a baráti közeledéssel előrébb jutsz céljaidban ,ha már a nézőpontomba kerűltél :)
Ha pedig feliratkoztál a halállistámra ,akkor előbb-utóbb,de úgyis eljön érted az égtájválasztás mámora [/SPOIL]:D


Kirsz0422 minden szavával egyetértek, hozzáfűznivalóm sincs.

Dark Lord, amit a spojleren kívül hagytam egyetértek, a többi blabla, még a számomra kedves sakkhasonlat is. Azt mondom jó úton jársz, csak otthon hagytad az iránytűt és most nem tudod, hogy melyik irányba is haladsz. A lényeg, bárhova is érsz el, mindkettővel nyersz. Ha az origóhoz, meglesz az iránytű, ha pedig jó irányba tartasz, akkor nem lesz szükséged az iránytűre.
Ez is blabla és körülbelül annyit ér, mint itt jó páran összeírtak, beleértve Open Eyét is!

Elmondhatjuk, hogy milyen taktikai elemek ismertek előttünk, elmondhatjuk az építési- és képzési-, terjeszkedési stratégiánkat(persze irigylem az ilyen játékosokat, mert ők tudnak valamit). Ezek tervek, elméletek és annyi valósul meg belőlük amennyit megengednek a körülmények, igaz nagy részt mi is alakíthatjuk őket! Holnap mi lesz, merre támadok és mit teszek? Nem tudom, néha még azt sem, hogy ma mit teszek, sőt még azt sem mindig, tudom, hogy ma milyen nap van! Magabiztos vagyok kifelé, de azért tudjuk, hogy hányszor kell például egy-két épületnél is változtatni akár ötpercen belül. Beteszek valamit az építési sorba, majd kiveszem! Valami változott és én követem, megpróbálom követni!

Hogyan gondolkozom, ezt kellene valahogy megtanítani(persze, ha lehetséges lenne egy-két szóval). Hogyan ismerem fel a másik játékos játékintelligenciáját anélkül is, hogy belépnék a falujába. Hogyan tudom megmondani, hogy mit épít és mit képez a falvaiban, hogy gondolkozik a játékról, hova mit profilozhat?
Egy kedves levél, majd a következő üzenetben egy jól elhelyezett fricska, provokáció, gagyogás ...Ezer módja van, mind leírni lehetetlen. Merre haladjak? A kisebb vagy nagyobb ellenállás felé? Mindkettőt meglehet magyarázni, te azt használd ami neked jó és nem más mondja meg neked! Gondold végig és ha tévedsz, akkor mi van? :D
Akció-reakció! Mozgatható? Mobil? agresszív?
Dark, mi van, ha a másiknál távcső van? Sőt, mi van, ha látja a jelentéseid is, amit kiteszel a saját fórumotokra? Ha olvassa a fórum hozzászólásaid és tudja követni és következtetni a várható lépéseid. Mi van, ha beültet a hintába.

NL taktika, még a V2 megörököltem helyettesítéssel egy fiókot, Nem volt értelme átprofiloznom kb. 100 falut, sőt kimondottan direkt erre figyeltem, hogy mindent a taktika szerint csináljak tovább. Nagyon nagy sikereket értem el vele, de közben láttam a hibáit, a gyenge pontjait. Tudtam, hogy igazán védekezni nem jó, sem igazán támadni. Se hal, se víz! Azt, hogy sikeres volt a tesztelés és plusz egy egész klánt védhettem még erősítéssel csak azt bizonyította, hogy a körülöttem levők voltak a gyengék, amiből nem azt szűrtem le tanulságnak, hogy én vagyok a jó és az NL a király!
 

DeletedUser

Vendég
Full moon ,rátapintott a lényegre, nem is tudja milyen lehangoló a farmolási korlátozás :D
( Haul Limit )


Kirsz0422 minden szavával egyetértek, hozzáfűznivalóm sincs.

Dark Lord, amit a spojleren kívül hagytam egyetértek, a többi blabla, még a számomra kedves sakkhasonlat is. Azt mondom jó úton jársz, csak otthon hagytad az iránytűt és most nem tudod, hogy melyik irányba is haladsz. [SPOIL]A lényeg, bárhova is érsz el, mindkettővel nyersz. Ha az origóhoz, meglesz az iránytű, ha pedig jó irányba tartasz, akkor nem lesz szükséged az iránytűre.
Ez is blabla és körülbelül annyit ér, mint itt jó páran összeírtak, beleértve Open Eyét is!

Elmondhatjuk, hogy milyen taktikai elemek ismertek előttünk, elmondhatjuk az építési- és képzési-, terjeszkedési stratégiánkat(persze irigylem az ilyen játékosokat, mert ők tudnak valamit). Ezek tervek, elméletek és annyi valósul meg belőlük amennyit megengednek a körülmények, igaz nagy részt mi is alakíthatjuk őket! Holnap mi lesz, merre támadok és mit teszek? Nem tudom, néha még azt sem, hogy ma mit teszek, sőt még azt sem mindig, tudom, hogy ma milyen nap van! Magabiztos vagyok kifelé, de azért tudjuk, hogy hányszor kell például egy-két épületnél is változtatni akár ötpercen belül. Beteszek valamit az építési sorba, majd kiveszem! Valami változott és én követem, megpróbálom követni!

Hogyan gondolkozom, ezt kellene valahogy megtanítani(persze, ha lehetséges lenne egy-két szóval). Hogyan ismerem fel a másik játékos játékintelligenciáját anélkül is, hogy belépnék a falujába. Hogyan tudom megmondani, hogy mit épít és mit képez a falvaiban, hogy gondolkozik a játékról, hova mit profilozhat?
Egy kedves levél, majd a következő üzenetben egy jól elhelyezett fricska, provokáció, gagyogás ...Ezer módja van, mind leírni lehetetlen. Merre haladjak? A kisebb vagy nagyobb ellenállás felé? Mindkettőt meglehet magyarázni, te azt használd ami neked jó és nem más mondja meg neked! Gondold végig és ha tévedsz, akkor mi van? :D
Akció-reakció! Mozgatható? Mobil? agresszív?
Dark, mi van, ha a másiknál távcső van? Sőt, mi van, ha látja a jelentéseid is, amit kiteszel a saját fórumotokra? Ha olvassa a fórum hozzászólásaid és tudja követni és következtetni a várható lépéseid. Mi van, ha beültet a hintába.

NL taktika, még a V2 megörököltem helyettesítéssel egy fiókot, Nem volt értelme átprofiloznom kb. 100 falut, sőt kimondottan direkt erre figyeltem, hogy mindent a taktika szerint csináljak tovább. Nagyon nagy sikereket értem el vele, de közben láttam a hibáit, a gyenge pontjait. Tudtam, hogy igazán védekezni nem jó, sem igazán támadni. Se hal, se víz! Azt, hogy sikeres volt a tesztelés és plusz egy egész klánt védhettem még erősítéssel csak azt bizonyította, hogy a körülöttem levők voltak a gyengék, amiből nem azt szűrtem le tanulságnak, hogy én vagyok a jó és az NL a király![/SPOIL]

titkos társ ,ami a spoileren kívűl hagytam arra a válaszom : -A Sok hülyeség amit itt összerinyáltok,hogy mit kell tenni ekkor-meg akkor ,teljesen fölösleges ,hiszen alkalom és helyzet teszi. Erre írtam amit írtam.
De ha jól látom,erre épp Te adtál utalást :
Ez is blabla és körülbelül annyit ér, mint itt jó páran összeírtak, beleértve Open Eyét is!
Open Eye után beleírhatod nyugodtan saját magadat is :p

Javaslom szedd egy csokorba a gyűjteményedet és add el a sarki virágárusnál állateledelnek ,mert másra úgysem jó :D

A SPOILERbe zárt többoldalas marhaságaidat én is egy csokorba szedtem ,és így is osztályoznám is.
1. Melyik NOOB képzeli azt,hogy azok akik már javában vágják a játékot ,majd feljönnek ide,és pont majd elkezdik oktatni a kispistákat hogyan játszanak ? Ilyen nem létezik ! És tudod hogy miért nem ? Csupán azért mert mint ahogy leírtam ahhoz hogy az adott szituációban teendőket megértsed 100%-ban kell értened és művelned a KH gyakorlatát.Képtelenség azt a tudást átadni,ami az agyadban fog lepörögni akkor,amikor arra szükség van.
2.A levelezéssel kapcsolatban : Látom nem érted/nem értelmezed a levelezés lényegét ^^ vagy legalábbis azt nem amiről épp szólni kívántam...Másokat ezer módon lehet becsapni, de most Te valami pszichológus tanfolyamot tartasz gyogyiknak,hogyan beszélgessünk másokkal miközben eszünk vagy mifene ? :D
3.Meg ez is :
mit akarsz Te 100 NL-el ? A csupasz KL-eimmel lesöpröm mint vak a poharat :D
A másik : milyen NL taktikáról zagyválsz ?
Van NL támadó falu,ami köztudomású 20%-al kevesebbet üt mint egy KL-es NUKE ,és egy héttel tovább tart felállítani mint egy NUKE-t ,de védelemben viszont jól jöhetnek a nehézlovasok..
És vannak a nehézlovas védő falvak is ugye, 3465 NL-el . Ezek faszányosan jók a gyors védelemre. Nekem volt 20-30 ilyen egy tömbben a klántársak gyors megsegítésére.Tudni kell azonban hol használni, a front mellett semmi haszna. Oda 10.000 K + 10.000 ijász védőfalu javallot ,persze világbeállítástól függően.

Mellesleg az nem kirsz hanem krisz :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Mindegy, én értettem! krisz vagy kirsz....
Úgy látom ti nem kedvelitek egymást!
:D

.....

Végigolvastam a kommenteket kétszer is.
Hát.. van jó és rissz hozzáálláés minden oldaról.
Csak ismételni tudom magam: Ahány ember annyi stratégia

Olyna jól megvoltunk itt! :(
Megosztottuk tapasztalatainkat én nem OKTATTUNK! Ahogy leírták ma.
Nem volt veszekedés. Itt legelább is.

Ne is legyen! OKÉS????
punish.gif
punish.gif
punish.gif
 

DeletedUser11726

Vendég
hát jó volna ha nem lenne szét offolva minden fórum pózerkodással meg oltógátasokkal :)
 

DeletedUser

Vendég
nekem ezt dobta ki :)
vBulletin üzenet
Sajnáljuk - nincs találat. Próbálj meg más kifejezésre keresni.
Ez volt az összes mondanivalód ,vagy csak simán nem tudsz megfelelően linkelni :D
 
Fent