Oktatóanyagok és Stratégiák

DeletedUser

Vendég
Valahol elkezdte mindenki...
Anno még én is hasonló kaliberű voltam. Senki sem születik úgy, hogy már tud KH-ni. :D

Mindenestre irigylésre méltó a lelkesedése, hogy még videót is készített erről. :)
Elég régi videó már ez és láttam párszor. De ha esetleg bekerült egy normálisabb klánba, ott azért megtaníthatták neki az alapokat, vagy utána olvasott itt a külsőn. Szóval innen-onnan megtanulhatott azóta játszani. Sosem lehet tudni. Lehet azóta már ezerrel nyomja (más néven persze) a nukeokat, valamelyik világ top1 klánjában. Már ha a lelkesedése vitte előre. :)
 

DeletedUser

Vendég
Valahol elkezdte mindenki...
Anno még én is hasonló kaliberű voltam. Senki sem születik úgy, hogy már tud KH-ni. :D
Dehogynem! ÉN! :p
:D:D

Egyébként nincs tökéletes seregösszetétel, mert az emberek nem egyformák!
Ahány ember, annyi szokás és stratégia.
Kinek ez, kinek amaz a hatásos.
Minél nagyobb egy acc, annál 'egyszerűbb' stratégiára van szükség.
Véleményem szerint egy 1000 falus fiókban fenntartani mondjuk 5 féle összetételű sereget értelmetlen.
Illetve időigényes a rendeltetés szerű használat.
 

DeletedUser7641

Vendég
[SPOIL]
Dehogynem! ÉN! :p
:D:D

Egyébként nincs tökéletes seregösszetétel, mert az emberek nem egyformák!
Ahány ember, annyi szokás és stratégia.
Kinek ez, kinek amaz a hatásos.
Minél nagyobb egy acc, annál 'egyszerűbb' stratégiára van szükség.
Véleményem szerint egy 1000 falus fiókban fenntartani mondjuk 5 féle összetételű sereget értelmetlen.
Illetve időigényes a rendeltetés szerű használat.
[/SPOIL]

Igenis jól jön azaz 5 féle összetételű sereg.

1000 falus fióknak lehet több frontja és lehet, hogy mindegyik fronton más és más a lényeg.
Egyiken erősen védekezni kell, a másikon ti vagytok többen, így mehet az összeroppantás, tehát nem a sereg hatákonyságára álltok rá, hanem a gyorsaságára és ezt lehetne a végtelenségig ragozni.
Nekem például 6 különféle összetételű falvaim vannak (sereg szempontjából). =)
 

DeletedUser

Vendég
Ha nem is 5 féle de 2 féle jól jön... :)
A frontközeli vdő falvak nem árt ha gyorsan mozgathatóak. Ha foglalsz falut, akkor minél hamarabb érjenek oda a védők. Tehát itt a kardosok kilőve. Lándzsa + íjász + nehézló. A távolabbi kékségben lévők meg lehetnek masszívabbak szerintem, tehát a gyalagos védelem benne a dominánsabb. Nyílván azt is ki lehet szimulátorozni, melyik a legjobb kombináció. Ezekkel csak egy baj van. Marha lassan készülnek el. De egy rendesen védett frontszakaszon ez nem lehet probléma, hogy kicsapják a védőket belőle teljesen.

Persze ez csak az én véleményem. :)
 

DeletedUser15172

Vendég
Megint megy az egy helyben toporgás a semmi körül! Nem nagyon van időm foglalni mostanában, de ennyire csak nem maradtam le? Nekem kettő-három falum van, nektek ezer? Bele kell húznom!

Nem vagytok jobbak, mint az a kis pösze kislány a jutyubos videóban.
Sőt, ő jobb nálatok, mert nem hiszi el magáról, hogy ő tudja a tutit.
Ezt emelném ki, mert hasonlóan gondolkodm:
Egyébként nincs tökéletes seregösszetétel, mert az emberek nem egyformák!
Ahány ember, annyi szokás és stratégia.
Kinek ez, kinek amaz a hatásos.

Nem kell okoskodni, adjatok keretet a kezdőknek, ne pedig tartalmat! Gondolkodásra késztessétek őket, ne pedig arra, hogy sablonokat másoljanak! Az alapok pedig elég sok helyt le van már írva, nem is rosszul. Aki megtanulja használni a fejét, talán nem szorul majd rá, hogy megrágjátok neki a falatokat.

Egyenlőre ott tart a szerver, hogy senki nem tud igazán játszani vagy csak én tudom rosszul! Minden gondot okoz és minden más, mint az eddigiek. Keressük még a válaszokat, meghallgatjuk azokat akik templomos világban vagy a V3-on megfordultak. Természetesen megtaláljuk majd az utat, és talán ettől egy kicsit érdekesebb lesz, mint a többi szeró. Színesebbé teszi a játékelemek kombinációja. Élvezzük a játékot, ami ilyenkor a legérdekesebb egy szerveren.

Természetesen, ha nem fér meg bennetek, akkor gyertek és mondjátok el, hogy mit és hogyan kell építeni, mia tuti siker kulcsa. Milyen lépéskombináció a nyerő, mert nálatok az jött be. Kell még egy-két katekizma vagy mi a sz@r.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem a legnagyobb találmány a KH-n a templomos világ! Imádom! :rolleyes:
Buktató is lehet és fegyver is a valláskörzet okos használata.

Ha lesz egy kis időm írok egy kis segítséget, útmutatást a témában!
 

DeletedUser15172

Vendég
Szerintem a legnagyobb találmány a KH-n a templomos világ! Imádom! :rolleyes:
Buktató is lehet és fegyver is a valláskörzet okos használata.

Ha lesz egy kis időm írok egy kis segítséget, útmutatás a témában!

Ennek örülnék, bár sajnos ez nem lesz hasonló a V8-hoz. Tudom mit beszélek, mert bonyolítja a dolgot egy kicsit az akadémia rendszer. Amit látunk már most is, az hogy teljesen másképp kell játszani mint az eddigi templomos világban, de a V3-as rendszert sem szabad használni teljes egészben! Ezekből a világokból kell a tapasztalat és ezeket összegyúrva, vagy eldobva fog megszületni az a stratégia amit mindenki magára tud szabni majd. Ahogyan ez megtörtént anno a V8-on is, hiszen, ha vissza emlékszel a mai topklánok sem igazán tudták jól használni a rendszert a kezdetekkor, az ott született meg bennetek.
Hogyan fogjuk kisakkozni mennyi és milyen templomok fedjék falvaink, hogyan és miként illesszük majd az akadémiákat bele, a nemes képzést ehhez, ez szerintem itt fog megszületni és igen, jól jön bármilyen segítség, amit megnézhetünk, láthatunk vagy csak elmondod mit gondolsz róla. Mert erre lehet majd építeni!
 

DeletedUser

Vendég
Kedves titkos társ!

Most aztán jól megmondtad a frankót. :D
Okoskodásnak tűnik amit írtunk? Hm...
A topic címe Oktatóanyagok és Stratégiák! Szóval igazából nem értem a kirohanásod okát. Szívesen olvasnék tőled is már valami témába vágót ide, azon kívül hogy megmondod a frankót! :)
Csak beszélgetünk itt kultúráltan, nem szájkaratézva - személyeskedve stb... Mi ezzel a baj?
 

DeletedUser

Vendég
A templomok nagyon sok helyet vesznek el a tanyából, az egyes szintű templom 5000 férőhelyet, 2-es szint + 2750, a 3-as szint + 4263. Éppen ezért a templomos világok lényege, hogy minél kevesebb templommal tudj minél nagyobb területet lefedni a falvaidból. Nem éri meg szétszórtan össze-vissza foglalgatni a falukat, mert minden egyes elszórt falu + templomot jelent (persze csak abban az esetben ha nem 50%-os harci erővel akarod védeni majd). Szisztematikusan haladva, minél nagyobb összefüggő területet kell 1 játékosnak bírtokolnia, ha a legoptimálisabban szeretné a vallási körzetét használni.
Gondolom azzal mindenki tisztában van, hogy a támadók harci ereje az indító falu vallásától függ, és az nem befolyásolja hogy a támadott fel valláson belül van-e. Védők harci ereje pedig annak a falunak a vallásától függ ahol védekezel velük.

Másnaposan kb ennyi :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1561

Vendég
Ez csak már előrehaladott állapotra igaz. Az elején még lehet az első templom áthelyezésével mókázgatni, egész sokáig. :)
 

DeletedUser

Vendég
Ez csak már előrehaladott állapotra igaz. Az elején még lehet az első templom áthelyezésével mókázgatni, egész sokáig. :)

nem, mert az első templomot nem tudod lerombolni, az csak úgy tüntethető el ha befoglalják azt a falud amiben van, és csak ebben az esetben tudod egy másik falvadban felépíteni.
 

DeletedUser11726

Vendég
Igen a templom lekorlátozza kissé a mozgásteret, de azoknak akik amúgy is keményen territórium védők, nem okoz majd akadályt ez a játék stílus. ( yeah :) )
Arról nem is beszélve hogy ha lekaszálja az ember a templomos falut akkor a többit már gyerekjáték kipucolni.
2-es sebesség pedig biztosítja a gördülékenységet, így kompenzálva a területi kötöttségek miatt néha cammogó játékot.

Szerintem zsír lesz, bár még nem tudom hogy az akadémia menyire kavar be, de legalább van újabb kihívás :)
 

DeletedUser15172

Vendég
nem, mert az első templomot nem tudod lerombolni, az csak úgy tüntethető el ha befoglalják azt a falud amiben van, és csak ebben az esetben tudod egy másik falvadban felépíteni.

na ne cccináld máárrr ! :p
Maala nem mond olyat, amiről nincs meggyőződve! Nem csípem a fejét, de jobb, ha nem állsz le vitázni ilyen dolgokról! Menj be a főhadira és kezd el bontani esetleg.

2012-03-22_123015_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

DeletedUser

Vendég
na ne cccináld máárrr ! :p
Maala nem mond olyat, amiről nincs meggyőződve! Nem csípem a fejét, de jobb, ha nem állsz le vitázni ilyen dolgokról! Menj be a főhadira és kezd el bontani esetleg.

2012-03-22_123015_www.kepfeltoltes.hu_.png

sorry, ebben különbözik a v8-tól, ott nem bontható, azthittem a templomok tulajdonságai nem változtak

Első templom (Szint 1) Az épület tovább nem bontható
 

DeletedUser15172

Vendég
A V8-on is bontható!

Amit kavarsz, hogy előbb le kell bontani minden egyéb templomot és csak utána bonthatod vissza az első templomot. Jó párszor elkövettem
 

DeletedUser

Vendég
A V8-on is bontható!

Amit kavarsz, hogy előbb le kell bontani minden egyéb templomot és csak utána bonthatod vissza az első templomot. Jó párszor elkövettem

~1000 falus játékos esetén nem beszélhetünk első templom bontásról!
Az az igazság, hogy fogalmam sincs, hogy mi van akkor ha lebontom az összes templomot. :)

Szóval!

Elsó templom felszabadítása:

Simán elfoglalod a saját falutad, ahol az első templom található.
És tádáámmm, máris elérhető az első templom építésének a lehetősége. :cool:

Netán van értékes sereg ott ahol az első templom volt?
Elveszik, ha elfoglalom?
Normális esetben igen! De jelen esetben ha az első t.- faluból a seregeket elküldöd erősítésbe, akkor a csapatok megmaradnak!!!!
Fontos, hogy az önfoglalás időpontjában az erősítés ne legyen úton, különben elvész!

Fentebb leírták, hogy melyik templom mennyit helyet foglal a tanyán....
Miért fontos az első templom felszebedítása?
Első templom építési költsége viccesen alacsony!

160 FA,
200 AGYAG,
50VAS,
5 TANYAHELY
Építési idő: 0:03:28

Szerintem nem kell magyaráznom miért fontos! :)
 

DeletedUser

Vendég
Igen a templom lekorlátozza kissé a mozgásteret, de azoknak akik amúgy is keményen territórium védők, nem okoz majd akadályt ez a játék stílus. ( yeah :) )
Arról nem is beszélve hogy ha lekaszálja az ember a templomos falut akkor a többit már gyerekjáték kipucolni.

2-es sebesség pedig biztosítja a gördülékenységet, így kompenzálva a területi kötöttségek miatt néha cammogó játékot.

Szerintem zsír lesz, bár még nem tudom hogy az akadémia menyire kavar be, de legalább van újabb kihívás :)

Amit aláhúztam az a lényeg!
Ezeket a lehetőségfeket kell okosan használni!

És naivan sokan azt hiszik, hogy ezek a dolgok nem lehetnek döntő fontsságúak!
Hát pedig... :p

Tény, hogy kevesen tudják kihasználni a templomos rendszerben rejlő előnyöket maximálisan.
V8-ból indulok ki, mert ott ismerem jól ezt a rendszert.
A mai napig meglepődök, hogy vannak TOP játékosok akik a mai napig nincsenek tisztában a rendszer erejével, lehetőségével és magával a ténnyel, hogy vallásosan harcolunk a lehető legkevesebb megépített templommal! :)
 

DeletedUser11726

Vendég
Normális esetben igen! De jelen esetben ha az első t.- faluból a seregeket elküldöd erősítésbe, akkor a csapatok megmaradnak!!!!
Fontos, hogy az önfoglalás időpontjában az erősítés ne legyen úton, különben elvész!

ez tuti???

én játszottam már templomos világon de erről nem halottam, hogy a sereg megmaradjon foglalás után...
vagy ez csak az "első templomos" falu erősítéseire vonatkozik, arra is csak akkor ha magamat foglalom?
És esetleg már ki is probáltad vagy csak "halottad"?

kicsit sci-fisen hangzik, de ha így van nem baj :)
 

DeletedUser

Vendég
ez tuti???

én játszottam már templomos világon de erről nem halottam, hogy a sereg megmaradjon foglalás után...
vagy ez csak az "első templomos" falu erősítéseire vonatkozik, arra is csak akkor ha magamat foglalom?
És esetleg már ki is probáltad vagy csak "halottad"?

kicsit sci-fisen hangzik, de ha így van nem baj :)

Igen! Kipróbáltam!
Nem egyszer!
Szóval működik!
Az a lényeg, hogy az első templomos faludból az erősítésbe küldött seregek már ott legyenek ahová küldted őket!
Lehetőleg saját faluba. Én úgy szoktam.
Szóval nem tudom működne e, ha idegen faluba küldenénd.
Menj biztosra! :)
 
Fent