Milyen az optimális világ?

DeletedUser13865

Vendég
Ami véleményem szerint tönkre vágta a játékot,az a scriptek engedélyezése volt.
A mai klánháború nem az a játék,amit megszerettem anno,ez teljesen más.
A kiképző scripteken és a piacolós scripteken kívül az összes többit nem engedném használni a játékban.
Hogy miért?
A fake küldő script önmagában tönkre vágja a játékélményt,az nem játék,hogy 10-en ráküldünk 1 emberre 5000 támadást 2 óra alatt,és minden nap hozzá küldünk fejenként még 500-at.
Ehez nem kell játéktudás egyáltalán,csak egy kis prém.Full idióta emberek játszanak végjátékos szervereken,akiknek annyi közük van a játékhoz,mint nekem a sejtbiológiához,és Ők ezt játéktudásnak nevezik.
Régen is volt fakézás,de kézzel,ésszel. Itt kuksolt mindenki a gép előtt,figyelte az időt,másodpercre mentek a támadások,ma ilyen nincs sajnos.

Íjászt és a lovagot fölöslegesnek tartom teljesen,kb 1 éve nem láttam a lovagom,a játék elején van némi jelentőssége,de a falvak szaporodtával teljesen elveszti az értékét.
Íjász ugyan jól véd,viszont drága és lassú a képzése,szerintem fölösleges,habár használtam Én is sokáig.

ehhez annyit fűznék hozzá hogy én nem vagyok full idióta és NEM használok fake küldő scriptet, sőt szinte semmilyet.
és sztem az a full idióta aki nem veszi észre ha scriptel támadják... én elég gyorsan ki tudom küldeni a támadókat (kivéve ha időre akarok érkezni) de nem 10 perc alatt. ha látom hogy fél óra alatt iszonyatosan megugrik a kardok száma akkor...

az íjászosdival egyet értek de a lovagosdival nem. én kaptam klánszintűt amit a klánom lovagjaival meg az én katapultjaimmal védtünk ki. s lehet odabuktam 40000 katát de a gyorsabb védőkből ha buktam 200ezret akkor sokat mondok. ezt mind 1,2 millió legyőzött egyégért. az aknafalvak bevédését már nem is említem.
 

DeletedUser13865

Vendég
még a végére annyit hogy én évente indítanék 1 templomos, 1 templon nélküli és 1 titkos szervert. persze ez attól is függ hogy a titkos meddig tart mert ha fél év akkor kettőt évente :p
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem túl hamar indul a V16, még legalább 1 de optimális esetben inkább 2 hónapot ráért volna vagy még többet. Nincs fél éve hogy elindult a v14 ami egy lassú templom nélküli világ, 2 hónapja a v15 ami gyors templomos, tehát mindenki megtalálná a számára optimálisat viszonylag kicsi lemaradással.
Decemberben azthittem hogy V20 környékén talán vége lesz V8-nak és majd akkor elindulunk páran közösen, de most már V35-re tippelek :)
 

DeletedUser

Vendég
elvetemült-höz pár szót :

1.: nem értek egyet az "aki otthon ül és lóvé hegyek az hülye a játékhoz" elméletével.
Na nem azért mert én ilyen lennék,mert sajnos nem vagyok gazdag :D
De aki otthon ül a játéka előtt non-stop, az TALÁN van annyit a játékban hogy pontosan tudja mit kell tennie, nem mint egy olyant ,aki 3 naponta felnéz,és azt képzeli magáról hogy Hú de aktív . Találkoztam már ilyennel.Be is foglaltam szegényt :D
A pénzes megoldás szerintem egy jó lehetőség arra hogy akit tényleg érdekel a saját játéka ,az tegyen is érte.
Másfelől az cégnek is jó jövedelem plusz ez,különben nem hirdették volna meg.

2.: Hogy két hét alatt mit lehetne csinálni a falvakkal, SZERINTED ?
most ez komoly kérdés vagy én mondjam meg ?
TALÁN SEREGET ÉPÍTENI ,hogy legyen mivel már a kezdet kezdetén komolyat harcolni, csak mert indulásnál sem kapsz félmillió katonát.

Még pár hülyeségtől eltekintve két véleményem lenne amit itt összeírkáltál.
Ez az egyik :
az íjászosdival egyet értek de a lovagosdival nem. én kaptam klánszintűt amit a klánom lovagjaival meg az én katapultjaimmal védtünk ki. s lehet odabuktam 40000 katát de a gyorsabb védőkből ha buktam 200ezret akkor sokat mondok. ezt mind 1,2 millió legyőzött egyégért. az aknafalvak bevédését már nem is említem.

Te tuti Támadókkal védekeztél hogy 200 ezer védő áldozattal megkaptál 1,2 M legyőzött ellenfeleket ?
vagy az ellenfél támadott védőkkel :D:D:D
A fake scriptekkel kapcsolatban egyébként TELJESEN OSZTOM batasanyi álláspontját !
minek ? :)
hogy a másik idegein táncoljunk ? :)

A másik meg : Miért kell hogy pontosan egy évente induljon a szerver ?
Nálad ez szezonba megy vagy mi ? :D
Jó ez így ritmikálatlanúl :D
A 16-os nagyon gyorsan jött az igaz ,és szerintem sokan akik a 15-ösön indultak nem is indultak volna,ha tudják hogy a 16-os 1-es beállítású lesz ;)

Egyébként meg egy komoly játékos sokkal tovább húzza mint 1-2 év, csak akkor kell neki mégegy, ha a meglévőn már pang az élet .

Szerintem így jó minden ahogy van.

És hogy bíztassalak is, van egy jó hírem :)
az LÍ meg egy f*s)

Ebben az egyben egyet értek ;) :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser13865

Vendég
kedves dark lord!

már ott bele kell kötnöm hogy nem elvetemült a nevem hanem Elmevetült. egymás anagrammája de nem ugyanaz! :p

s az hogy két hétig f*ssa mindenki a katonát majd amikor letelt a két hét 5 perc alatt szétnyirbálja egymást a nép nekem nem játék. versenyszellem nuku.

s ha elolvastad volna jobban amit írtam akkot láthatnád a lényeget:
én kaptam klánszintűt amit a klánom lovagjaival meg az én katapultjaimmal védtünk ki. s lehet odabuktam 40000 katát de a gyorsabb védőkből ha buktam 200ezret akkor sokat mondok. ezt mind 1,2 millió legyőzött egyégért.
s majd hogy lásd, lassan elkészül a profil videóm és ott lesz nem egy jelentés ezekből...
de máshol is vannak szövegértelmezési problémáid!
én ezt írtam:
akinek élete nincs de lóvé hegyek az elszáguldana a többiek előtt s nem azért mert jobban játszik mint a többi
nem ezt:
"aki otthon ül és lóvé hegyek az hülye a játékhoz"
kicsit más a kettő. sőt nagyon is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11697

Vendég
Sziasztok!

Nem olvastam el az összes hozzászólást, csak bele-bele olvasgattam, de azért elmondanám, hogy számomra milyen lenne az ideális szerver és reagálnék pár dologra is.

Barbárok:
Írta valaki, hogy ne 3000 pontig hanem 6000 pontig fejlődjenek a barbárok, ezt azzal érvelte, hogy kevesebbet kell épiteni és többet lehet farmolni. Ezzel nem értek egyet, mert a 3000-es falukba majdnem befér a 3*30as bánya+30as raktár. A magas pontszámú barbárfaluk meg csak jobban gerjesztenék a barbárfoglalást amit nem támogatok. Tehát én a 3000-es barbár falvakat ideálisnak tartom és aki sokat akar farmolni az katapultozza őket amíg csak bánya és raktár marad bennük!

Scriptekkel kapcsolatban:
Szerintem jó dolog, hogy vannak. Részben egyetértek azzal, hogy elveszi az ember kedvét a játéktól, ha kap 4000 faket pár óra alatt. Viszont aki akar az tud szürni a dolgon, pl támadások figyelmen kivül hagyása és a bejövők inditásának sürüségének figyelembe vételével. Sok támadást is át lehet cimkézni pontosan[SPOIL], én legalábbis gyorsabban tudok cimkézni, (cimkézés=támadás sebességének beazonosítása és átnevezése scripttel, csak hogy tiszta legyen, mi igy hivjuk) mint ahogy küldeni lehet, a bejövőknél van egy névre keresés, oda beírod, hogy támadás, ekkor csak a cimkézetleneket mutatja, amennyi kifér a monitorra végigkattintod görgővel, operában 1-2-es gombbal végigzongorázod először mindegyik fülön megnyomod a cimkéző scriptet visszafelé meg megnyomod legfelső OK-ot. Ha folyamatosan kapod a bejövő akkor a legfelső pontos lesz, mikor mind át van nevezve kb 30 mp alatt akkor a bejövőkre mész, aktiv fül kivételével mindent bezár, refresh és folytatod[/SPOIL]. Ezt csak azért írtam le mert valaki azt mondta ha sok bejövőt kapsz nem tudod időben átnevezni őket. Az igazi ellenszer ez ellen nem a fakescript tiltása lenne szerintem, hanem a világ beállításánál a fakelimit bekapcsolása. Ha 1 fake támadás 100 egységet igényel akkor az azért lényegesen csökkenti a fake támadások számát szerintem.

Templom:
Én először templom nélküli világon játszottam. v11-en, ahol most játszok ott ismerkedtem meg a templom rendszerrel és azt kell mondjam, hogy élvezetesebbnek találom, mintha nem lenne. A játék elején jól ki tudtuk használni a támadásoknál. Szeretem benne azt is, hogy a költözést nem lehet csak úgy megcsinálni. Nincs az, hogy megjelenik melletted valami nagyokos a világ másik feléről és nem tudod leverni (persze az első templommal ezt is ki lehet ám küszöbölni) Nem valami bonyolult viszont mégis sokan nem értik, ez ellen talán azt javasolnám, hogy a wiki cikket írják át a rá jogosultak mivel több helyen rossznak tartom! Egyébként szerintem az optimális arány talán 2 normál 1 templomos világ lenne.

A világ sebessége:
Én az 1-es sebességet támogatom és az egységek sebbeségének a szorzója is maradjon 1 mellé. Azt mindenképp kerülném, hogy az egységsebességek módosuljanak és ilyen törtszámú szervereket nem inditanék, ahol 1,2 0,8 pl a beállítás, ezt főleg azért mert, aki megtanulja az alapot (1 1) nem tudja fejben átszámolni csak úgy a dolgot és ujra tanulhatja a sebességeket, de lehet ez csak velem van így.
Az, hogy 1-es vagy 2-es legyen az szerintem már ember függő. Én úgy látom, hogy a lassabb szervereken a farmolás nagyobb jelentőséggel bír, mivel egységnyi faluban kevesebb nyersanyag termelődik egységnyi idő alatt, amit valahonnan pótolni kell. Egy gyors szerveren előbb zabálják meg a barbárokat, mert: 1. gyorsabban felépülnek 2. nincs szükségük extra nyersanyagra mert amúgy is több a nemesük, mint amit el tudnak használni. Én viszont a barbárfogalást nem szeretem, de ez is csak személyes vélemény.

Morál:
Én is támogatnám az előttem szólót és egy (vagy több) morál nélküli világot mindenképp szivesen látnék. Sajtmacska szerint ez a szerver idő előtti végét jelentené, de ezzel nem értek egyet! Én úgy látom, hogy a morál azoknak kedvez akik úgyse viszik semmire a szerveren, viszont olyanok, mint a kullancsok, más lehetőség hiján foglalják a barbárokat ami nagyon zavaró és mégis nehéz tőlük megszabadulni. Ezt kompenzálja kicsit a templom, mert általában az ilyenek nincsenek tisztában ezzel a rendszerrel.

Végjáték:
A jó öreg területdominálós végjátékra szavazok. v14-en pont a titkok megjelenése előtt pár nappal fejeztem be, de azért egy kis rálátásom volt a dologra és nem tetszik. Titkot a legkönnyebb toborzással szerezni aztán ha megvan hülyére védeni egy falut nem nagy dolog. Persze szaporodnak meg ilyesmi, hogy ez milyen mértékben megy azt nem láttam, de nem is érdekel, remélem lesz még 80%-os szerver is.

Új prémium fejlesztések:
A felezéssel még nincs nagy gond, de ez a nyersanyag vásárlás nem tetszik. Hogy pontosan milyen azt nem tudom, de semmilyen formában sem támogatom azt, hogy pénz=nyersanyag vagy katona esetleg+támadó/védőérték. Ez ellen nem fogunk tudni mit tenni, valószinüleg csak több ilyen fejlesztés fog megjelenni, mint kevesebb. Ilyen a világ...


Azt hiszem ennyit akartam csak, szóval összefoglalva számomra egy olyan szerver kedvezne a leginkább (ha vége a v11-nek)

Sebesség: 1
Egységsebesség módosító: 1
Templom: igen
Milicia: felesleges (ha igen akkor mint v11en: 2 faluig 15-ös tanyaszintig 30/szint)
Milisec: igen
Fake limit: igen, falu pontjainak 1%-a
Morál: nem
Barbár falvak: 3000 pontig, nagyobb faluk ne bontódjanak vissza
Bonuszfaluk:tökéletesitett, de ne legyen növel számú
Íjászok: igen
Lovag: igen és találhat fegyvereket
Kémek: a kémek ne lássanak külső csapatokat. védekező félnek elég legyen ugyan annyi, mint a támadónak+ egy kevés, hogy ne lásson be. minimum küldhető kémek száma 1
Fejlesztési rendszer: egyszerüsitett
Nemestáv: 100 mező
Nemes hüségcsökkentése: 25-35 (nem tudom van-e ilyen, de a 20-35 nem tetszik, viszont ahol 3 nemes elég az se jó)
Végjáték: barbár falvak nélkül számitott 80%-os fölény
Jutalmak: igen
Klánlimit: 100 fő
Külső védő: igen
20:1 szabály: nem

Kb ezek jutottak eszembe, elég hosszúra sikeredett, kössz ha elolvastad
 

DeletedUser13865

Vendég
még annyit hozzátennék hogy nem csak a világ beállításain lehetne változtatni hanem a világon elérhető prémiumok elérhetőségén.
példa: az egyik szerveren van felező a másikon nincs. s még sorolhatnám.

dark sztem te sem örülnél annak ha nagy nehezen kipucolsz egy falut majd a nemesek már 20as falnak ütköznek...

az se lenne rossz ha szavazással döntenék el hogy a következő milyen világ legyen.
 

DeletedUser14475

Vendég
Ha rögtön két faluval lenne kezdés, akkor elvennék a játékosoktól a nagyon izgalmas egyfalus játékot. Amire amúgy is csak a szerver legelején van lehetőség.
 

DeletedUser14475

Vendég
Egyébként nem vagyunk egyformák, ki így, ki úgy szeret játszani, nyilván minden beállításnak megvannak a kedvelői és az ellenzői is. Nyilván van egy-két olyan beállítás, ami a legtöbb játékos tetszését elnyeri, ezeket feltétlen váltogatni kell (tehát feltétlen kell legyen templomos és templom nélküli világ pl, mert mindkettőnek jelentős tábora van). Esetleg még azt tudnám javasolni, hogy ha lezárul egy szerver, akkor nyissanak egy újat ugyanazokkal a beállításokkal, illetve az újítások ne minden későbbi szerveren legyenek jelen, mert nem biztos hogy tetszik egy olyan játékosnak, aki több évet lejátszott már egy teljesen más beállítású régebbi világon.

Tudom, hogy a v8-on kipróbált haditáboroknak súlyos hiányosságai voltak, ezért vették ki a játékból, de szívesen látnék egy olyan világot, ahol lehet haditáborokkal játszani - a v8-as hibák nélkül. Nekem tetszett az újítás, bár a hibák olyan súlyosak voltak hogy javítás híján ki kellett venni a játékból.
 

DeletedUser5879

Vendég
Scriptekkel kapcsolatban:
Szerintem jó dolog, hogy vannak. Részben egyetértek azzal, hogy elveszi az ember kedvét a játéktól, ha kap 4000 faket pár óra alatt. Viszont aki akar az tud szürni a dolgon, pl támadások figyelmen kivül hagyása és a bejövők inditásának sürüségének figyelembe vételével. Sok támadást is át lehet cimkézni pontosan
Spoiler:
, én legalábbis gyorsabban tudok cimkézni, (cimkézés=támadás sebességének beazonosítása és átnevezése scripttel, csak hogy tiszta legyen, mi igy hivjuk) mint ahogy küldeni lehet, a bejövőknél van egy névre keresés, oda beírod, hogy támadás, ekkor csak a cimkézetleneket mutatja, amennyi kifér a monitorra végigkattintod görgővel, operában 1-2-es gombbal végigzongorázod először mindegyik fülön megnyomod a cimkéző scriptet visszafelé meg megnyomod legfelső OK-ot. Ha folyamatosan kapod a bejövő akkor a legfelső pontos lesz, mikor mind át van nevezve kb 30 mp alatt akkor a bejövőkre mész, aktiv fül kivételével mindent bezár, refresh és folytatod
. Ezt csak azért írtam le mert valaki azt mondta ha sok bejövőt kapsz nem tudod időben átnevezni őket. Az igazi ellenszer ez ellen nem a fakescript tiltása lenne szerintem, hanem a világ beállításánál a fakelimit bekapcsolása. Ha 1 fake támadás 100 egységet igényel akkor az azért lényegesen csökkenti a fake támadások számát szerintem.

Nem az veszi el a kedved,hogy rád küldenek 4 ezer támadást,az egy dolog,de mikor heteken,hónapokon át több száz,akár ezer bejövőd van minden egyes nap?
Szerintem címkézni,támadást elrejteni mindenki tud,ezzel a résszel nincs is gond,ez alap.

Hiába van 1%-os fake limit,nekem pl ha jobb kedvem volt 900 faluból simán kiküldtem 2 ezer támadást egyedül egy délután,és marad katona hozzá küldeni még párszázat másnap,meg azután is.
Csak 1 példa:van 900 falud,600 védő 300 támadó.
Védő faludban van mindben 1200 NL+ 100 kati.Minden védő faludból kiküldesz kezdésként 3 fake-t,50NL+20 kati-val,és még mindig marad 2 fakera való sereged.
3*600=1800+300 nuke=2100 támadás kezdésként,de még a támadóból is fakézhatsz,ha akarsz.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
kedves dark lord!

már ott bele kell kötnöm hogy nem elvetemült a nevem hanem Elmevetült. egymás anagrammája de nem ugyanaz! :p

s az hogy két hétig f*ssa mindenki a katonát majd amikor letelt a két hét 5 perc alatt szétnyirbálja egymást a nép nekem nem játék. versenyszellem nuku.

s ha elolvastad volna jobban amit írtam akkot láthatnád a lényeget:
én kaptam klánszintűt amit a klánom lovagjaival meg az én katapultjaimmal védtünk ki. s lehet odabuktam 40000 katát de a gyorsabb védőkből ha buktam 200ezret akkor sokat mondok. ezt mind 1,2 millió legyőzött egyégért.
s majd hogy lásd, lassan elkészül a profil videóm és ott lesz nem egy jelentés ezekből...
de máshol is vannak szövegértelmezési problémáid!
én ezt írtam:
akinek élete nincs de lóvé hegyek az elszáguldana a többiek előtt s nem azért mert jobban játszik mint a többi
nem ezt:
"aki otthon ül és lóvé hegyek az hülye a játékhoz"
kicsit más a kettő. sőt nagyon is.

Előszőr is bocs a nevedért :)
Elnéztem :p

Nos a szövegértelmezéssel neked is meggyűlt a bajod látom :
Mond már el mi a különbség ez az állításod és a válaszom között ?

én ezt írtam:
akinek élete nincs de lóvé hegyek az elszáguldana a többiek előtt s nem azért mert jobban játszik mint a többi
nem ezt:
"aki otthon ül és lóvé hegyek az hülye a játékhoz"
kicsit más a kettő. sőt nagyon is.

kb. te pontosan ezt fejezted ki :)
Nos,mennyiben más a kettő olyan nagyon ?
Mert szerintem semennyiben !
Lehet szépen kifejezni valamit ,de lehet csúnyán is.
Aki nem játszik jobban mint a többi ,azt a nagy átlaghoz viszonyítod, ergo gyenge játékos .
Mert az átlag ilyen.
Ha nem ilyen lenne, a farmolás ,mint intézmény nem működne ;)
De nem sorolom,mert még azt is el kellene mondanom hogy mi is az a farmolás :D:D:D

A videóra meg kiváncsi leszek,amúgy is szeretem a csatajelentéseket nézni, ésmég jobban szeretem azokat ,akik a NOOB játékosok esetlen csata jelentéseit teszi fel,hogy azzal villogjon :D
De ha kérhetnék valamit, lehetőleg NE a Spárta film témájára csináld meg a verket ,mert már a könyökömön jön ki,és szerintem nem csak nekem :p

Na csálávesz :p
 

DeletedUser

Vendég
Mi köze ennek a témához?
Szanaszét offoltok mindent és csodálkoztok, hogy vannak gondok. :confused:
 

DeletedUser

Vendég
Nekem:
1.2-es sebesség
0.8-as egységsebesség
Lovag aktív
Íjjászok inaktív
Milícia inaktív
Morál inaktív
Milliszekundum aktív
Templom inaktív
20:1 inaktív
Barbárok: 1000 pontig fejlődő barbár és bónuszfalvak
Bónuszfalvak: fejlesztett bónuszfalvak
 

DeletedUser

Vendég
Most egy svéd világon tolom, ott 800 pontig fejlődnek. Ez arra késztet mindenkit, hogy egymást farmolják. Ott csökkentett számmal is vannak.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem az lényegében nem számít, hogy a világ gyors-lassú-e, van templom-nincs, milícia, aranyérme, stb... mert én mindenhol megélek, csak ne legyen felére csökkentés, 20%-al csökkentett költségek, v15-ig mind jók voltak a világok!

Nemes olcsó újrapótlása :inkatív-nál is húzom a számat, ez volt jellemző az utóbbi 2 világra.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem az lényegében nem számít, hogy a világ gyors-lassú-e, van templom-nincs, milícia, aranyérme, stb... mert én mindenhol megélek, csak ne legyen felére csökkentés, 20%-al csökkentett költségek, v15-ig mind jók voltak a világok!

Nemes olcsó újrapótlása :inkatív-nál is húzom a számat, ez volt jellemző az utóbbi 2 világra.

No igen! :(
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval.
 

DeletedUser13364

Vendég
Nekem pl. egy rövidebb időtartalmú világ tetszene,mert a játékosok 80-90%a abbahagyja ajátékot időhiány miatt(van aki megoldja helyettesítéssel vagy egy fiók-társal)

-4000es játékoslimit
-3-5 hónap múlva záródna a világ
-Pf-el lehetne csak regisztrálni

A fenti 3 közül bármelyikkel megoldható lenne az ilyen világ...

Másrészről nekem a v8 volt a kedvenc világom ,főként azért mert amikor még játszodtam ott ,akkor még müködött a haditábor.

A beállítások bármilyenek lehetnek,viszont a "titkos" végjátékkal kapcsolatban igaza van Dark Lord-nak,amúgy szerintem nem rossz megoldás,de azt akkor kellen bevezetni amikor már záródik a klán.

A templom és fejlesztési szintek is bejönnek.

Szerintem nem úgy kell megcsinálni egy világot ,hogy mindenkinek tetszedjen(ami lehetetlen),inkább minnél változatosabb világokat kellene indítani,hogy mindenki megkapja ,azt amelyik neki tetszik.

Ui:szerintem ki kellene találni valamit a támadó játékosoknak ,mert az állóháború egy időután elég unalmassá válik.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok,
szerintem egy közepes gyorsaságú világ(bár a 3-as bejöttével ez feljebb csúszik)
minden egység, az íjász és lovasa fontos egység és növeli a stratégiához való kötődést, a seregek "mutalizációját"
az érmék a hagyományos érmeveretési módszerrel maradjanak
a játék célja is hagyományos 80% legyen
klán max nincs(nem mintha szeretnék tömegklánokat, de még mindíg jobb, mint 10-20 alklán, amik néha azt sem tudják kivel vannak)
meg nem jut eszembe még maás, a többi átlagosan és leginkább megengedett.
 
Fent