Milyen az optimális világ?

DeletedUser8560

Vendég
Milyen az optimális világ?

Csak érdeklődöm, mert kíváncsi vagyok.
 

DeletedUser

Vendég
Üdv.
Szerintem egy beállításokkal kapcsolatos szavazás pontos képet festhet a dologról.

Véleményem szerint, szinte mindegy csak a PR pontokat nem lehessen felezésre illetve nyersanyagra váltani.
Akinek pénze van annak sok pontja lesz. :) Ez nem jó. :(:mad:
 

DeletedUser

Vendég
Ha valóban "csak érdeklődsz", akkor ennek a topicnak sok értelme nincs. Maximum annyi, hogy néhány hozzászólás után leszűrheted azt a tanulságot, hogy nincs olyan beállítás, ami nekünk, játékosoknak megfelelne. Lehet valójában ez is a célod.
Sokan, sokféle stílusban játszunk, mindenkinek más és más beállítás jön be.

Talán a már kihirdetett és alkalmazott szabályok egyoldalú módosítása helyett azt kellene elérni az üzemeltetőknél, hogy ne csak egy típusú szervereket indítsanak. Gondolok például arra, hogy az új szervereken már csak a titkok megszerzésén alapuló végjáték van. Miért ne lehetne indítani egy új szervert a régi, sokak által kedvelt területbirtokláson alapuló végjátékkal is? Biztosan sokan vagyunk úgy, hogy szívesebben játszanánk olyan szerveren, ami nem ér véget egy fél év múlva, és nem elsősorban a szerencsén múlik a győzelem.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: nekem az ideális világ a területbirtokláson alapuló, 1-1,2-es sebességű, templom nélküli, érmealapú nemesképzésű, alvásüzemmód mentes világ. Nagyjából olyan, mint a v1.
 

DeletedUser

Vendég
...mondják ezt a szegények :D
Ki mondta, hogy szegény vagyok???
Nem bírod ki ismét, hogy hülyét csinálj magadból?

______
Egyébként a többivel egyetértek. ;)
Templomos, ill templom nélküli világokat szeretne a játékosok többsége.



Ha valóban "csak érdeklődsz", akkor ennek a topicnak sok értelme nincs. Maximum annyi, hogy néhány hozzászólás után leszűrheted azt a tanulságot, hogy nincs olyan beállítás, ami nekünk, játékosoknak megfelelne. Lehet valójában ez is a célod.
Sokan, sokféle stílusban játszunk, mindenkinek más és más beállítás jön be.

Talán a már kihirdetett és alkalmazott szabályok egyoldalú módosítása helyett azt kellene elérni az üzemeltetőknél, hogy ne csak egy típusú szervereket indítsanak. Gondolok például arra, hogy az új szervereken már csak a titkok megszerzésén alapuló végjáték van. Miért ne lehetne indítani egy új szervert a régi, sokak által kedvelt területbirtokláson alapuló végjátékkal is? Biztosan sokan vagyunk úgy, hogy szívesebben játszanánk olyan szerveren, ami nem ér véget egy fél év múlva, és nem elsősorban a szerencsén múlik a győzelem.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: nekem az ideális világ a területbirtokláson alapuló, 1-1,2-es sebességű, templom nélküli, érmealapú nemesképzésű, alvásüzemmód mentes világ. Nagyjából olyan, mint a v1.

Így van!

Nekem a v8 beállításai jönnek be.
Bááár a sebességen kicsit növelnék....
 

DeletedUser

Vendég
Sok off kerül a hszekbe Dark!
Koncentrálj (már ha képes vagy rá) a lényegre.

Sajt kérdése meglepő.
Megtudhatnánk, hogy miért lettél kíváncsi erre?
Talán vannak valami tervek ezzel kapcsolatosan?
 

DeletedUser8560

Vendég
Semmi terv. Mindenki szid mindent, és eljutottam arra a szintre, amikor kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy nincs "közös" álláspont, "közös" vélemény, vagy bármi, ami a másik szidalmazásán kívül építő, újító, vagy a többség által használható beállítási mód lehetne..

Ezután a következő gondolat az volt, hogy mindenkinek igaza van, aki engem szid, és tuti én vagyok az, aki ennyire sötéten látja a jelent, hát gondoltam megkérdezem a ti véleményeteket..

Eddig Krisz0422 bejegyzése, a "Templomos, ill templom nélküli világokat szeretne a játékosok többsége" mutatott rá arra a legjobban, hogy nem csak én vagyok meghasonlott kóbor macska..

Szóval még mindig várom, ki miért szereti az egyes beállításokat, és miért tartja jónak..
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha egy gondolatot megengedsz : sztem csináld meg a felmérést itt a fórumon a lehetséges választási opciókkal, azután minden világon hirdesd ki levélként,hogy mire várod itt az emberkéket :)
Nem 3 ember lesz itt,az garantált.
 

DeletedUser

Vendég
Szóval jól láttam, hogy saját magad igazolására hoztad létre ezt a topicot :)

Te biztosan tudod, én most nem kívánok utánanézni: hány játékosa van a kh-nak?
Miért kellene több ezer embernek ugyanúgy gondolkodnia???? Miért várod el, hogy "közös" álláspont legyen??
Annak belátásához, hogy ez lehetetlen nem kell sötéten látni a jövőt..

Ahogy váltalozva indulnak lassabb-gyorsabb, templomos és nem templomos, stb szerverek, ugyanúgy vissza lehetne térni néha a hagyományos végjátékokhoz is
legalábbis szerintem..
 

DeletedUser

Vendég
Egy 0,8-as 1-es sebességű világ templommal területbirtoklásos győzelemmel.
 

DeletedUser

Vendég
Hát "közös" vélemény nem volt és nem is lesz soha,hiszen mindannyian mások vagyunk,és másban jók.
Ez nem a Borg ,itt nem lesz közös tudat sem vagy ilyesmik :D
Van aki a gyorsat szereti,van aki a lassút :p
Mivel most indult egy vadiúj világ,és a KH-zók 60%-a ott tömörűl , talán nem időszerű e kérdés
 

DeletedUser

Vendég
Ez Így nem igaz!
Ha így állunk hozzá akkor soha nem időszerü, mert új világok fognak indulni a jövőben is!

Semmi terv. Mindenki szid mindent, és eljutottam arra a szintre, amikor kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy nincs "közös" álláspont, "közös" vélemény, vagy bármi, ami a másik szidalmazásán kívül építő, újító, vagy a többség által használható beállítási mód lehetne..

Ezután a következő gondolat az volt, hogy mindenkinek igaza van, aki engem szid, és tuti én vagyok az, aki ennyire sötéten látja a jelent, hát gondoltam megkérdezem a ti véleményeteket..

Eddig Krisz0422 bejegyzése, a "Templomos, ill templom nélküli világokat szeretne a játékosok többsége" mutatott rá arra a legjobban, hogy nem csak én vagyok meghasonlott kóbor macska..

Szóval még mindig várom, ki miért szereti az egyes beállításokat, és miért tartja jónak..

Mindenki szid mindent?
Nem meglepő....
Vannak dolgok amik a játékon belül elfogadhatóak, mint például a lehetséges beállítások.
Értem itt a sebességet, egységeket, templomrendszert, stb...
Ahogy én észrevettem a PR pontok használata körül lehetnek, illetve vannak a gondok.

A végjátékokra utaltak itt korábban.
Lehet benne igazság, de azt javaslom, hogy majd akkor vitassuk meg mikor egy "titkos" végjáték véget ért és a résztvevők nyilatkoztak.
Mondjuk a játék stílusa inkább utal a területek birtoklására, mintsem a titkok felderítésére.
Mióta világ a világ vannak ellentétek az emberek között.
Az ellentétek háborúkba torkollanak amiknek a kizárólagos céljuk a területszerzés, illetve a korlátlan politikai hatalom az ellentétes oldal felett.
Véleményem szerint (mivel ez egy háborús játék és nem pedig egy kalandjáték) a területbirtoklásra kihegyezett végjáték többeket vonz.
Viszont a 'titkos' végjátékokat sem kell hanyagolni, épp a kalandorok miatt. :)

Ui.:
[SPOIL]
Köszi, hogy van del gomb
[/SPOIL]

Ui2.:
[SPOIL]
sajtm. nem a telefonszámodat kérdezte :)
Hol látsz telefonszámot komám?
Egyébként te most nem azt írtad le, ha már rám ezt mondod? ;)[/SPOIL]
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
sajtm. nem a telefonszámodat kérdezte :)

az én véleményem :
- 1. sebesség építésben mozgásban egyaránt
- nincs templom
- nincsen klánlimit
- ijász + lovag aktív
- találmányok nincsenek szétszórva a térképen / világdominancia a cél ( v1,v7 )
- v1-es "hagyományos" nemesrendszer
- nincsen megvásárolható felezési idő
- nemesút 58 óra
- fejlesztett bónuszfalvak
- barbárfalvak épülése 3000 pontig
- lovag tökéletesített, tárgyakat találhat
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
sajtm. nem a telefonszámodat kérdezte :)

az én véleményem :
- 1. sebesség építésben mozgásban egyaránt
- nincs templom
- nincsen klánlimit
- ijász + lovag aktív
- találmányok nincsenek szétszórva a térképen / világdominancia a cél ( v1,v7 )
- v1-es "hagyományos" nemesrendszer
- nincsen megvásárolható felezési idő
- nemesút 58 óra
- fejlesztett bónuszfalvak
- barbárfalvak épülése 3000 pontig
- lovag tökéletesített, tárgyakat találhat

Tehát egy teljesen hagyományos világ.
Mi a baj a változással és az újdonságokkal?
Mi lenne, ha nem 1, hanem 2 faluval kezdhetne mindenki?
 

DeletedUser8560

Vendég
Amúgy:

Beszélgetni jöttem, nem önigazolni, vagy bármi efféle.
Aki nem beszélget, csak beszólogat, annak bocsi, de nem válaszolok, nem adom alátok a lovat, úgyis felesleges.

A felmérések azt mutatják, hogy a játékosok két markáns csoportra oszthatók: a fórumon, levélben ilyen-olyan trükkös, gyors, stb szervereket hangosan követelők (későbbiekben szervereken nem játszó játékosok), és a csendes játékosok, akik szépen beregelnek, és végigvisznek egy szervert - általában akkor, ha a szerverek kezdőpártiak.

Az ok, hogy megkérdeztem a véleményeteket, a kíváncsiság mellett az, hogy tényleg kíváncsi vagyok, hogy egy játékos szemszögéből, aki már megélt a magyar szervren egy halom újítást, melyik tetszik és melyik nem.

A prémiumot hagyjuk ki a beszélgetésből, mert a kényelmi funkciók nem kerülnek kikapcsolásra, módosításra, arra a központ munkatársain kívül nincs ráhatása senkinek.
 

DeletedUser8560

Vendég
Lehet benne igazság, de azt javaslom, hogy majd akkor vitassuk meg mikor egy "titkos" végjáték véget ért és a résztvevők nyilatkoztak.
Mondjuk a játék stílusa inkább utal a területek birtoklására, mintsem a titkok felderítésére.

Véleményem szerint (mivel ez egy háborús játék és nem pedig egy kalandjáték) a területbirtoklásra kihegyezett végjáték többeket vonz.
Viszont a 'titkos' végjátékokat sem kell hanyagolni, épp a kalandorok miatt. :)

Tehát szerinted a lényeg az, hogy a Titkok inkább kaladjáték jelleget adnak a játéknak?
Hmmm, értem. Erre így nem gondoltam, mert szerintem sokkal aktívabb csapatmunkát igényel ez a fajta játék.
A másik sokkal inkább az idegek harca.
Nem lebecsülni akarom egyiket sem, csak teljesen más csapat, stratégia kell hozzájuk szerintem.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem mindenkinek más az ízlése, más a látásmódja és az ideje is a játékra.
Akinek kevés az ideje az átlaghoz képest, az valószínű nem fog egy 2-es sebbeségű világra reggelni, vagy be is regisztrál hamar abbahagyja, mivel főleg az elején jóval több időt kell farmolásra, stb. szánni.
Aki templomos világon nőtt fel mint én, annak a templomos világ a nyerő. V8-on kezdtem, jelenleg is ott vagyok. Bereggeltem későbbi világokra is, de hiányzott a templom.
Aki viszont nem látott még templomos világot, ők szerintem nem is szeretnének :) Vagy egy kis lemaradással indulnak azokhoz képest akik játszottak már templomos világban, tehát ha szavazhatnának akkor tuti nem a templomosra világra szavaznának egy-két kivétellel.
Az v15-ös nemesképzéssel csak annyi gond, hogy kevesen ismerik. Mindenhez hozzá lehet szokni, ehhez is. Bonyolultabb mint a többi világon, de ez van, nem ez az első és szerintem nem is az utolsó dolog amivel meg kell barátkoznia annak aki játszani szeretne, egy ilyen beállítással induló világon.
A titkos végjátékokat nem ismerem ugyhogy nem is nyilatkozom róla, mindenesetre Krisz véleményével egyetértek, ez egy területszerzős jellegű játék, éppen ezért ha lesz majd a későbbiekben újabb végjáték, annak is valamilyen módon a területszerzésre kellene hajlania.

A személyes véleményem hogy egy átlag világ (2-es sebesség alattira gondolok) templommal, régi típusú végjátékkal a legmegfelelőbb. A templomot azért tenném bele, mert az még egy kicsit megfűszerezi ezt a játékot amit sokan szeretünk.
 

DeletedUser

Vendég

Tehát egy teljesen hagyományos világ.
Mi a baj a változással és az újdonságokkal?
Mi lenne, ha nem 1, hanem 2 faluval kezdhetne mindenki?

Az remek lenne :)
Eddig sztem senki nem gondolt ilyenre ;)
De kezdhetnénk akár 20 faluval is,azzal a kikötéssel,hogy kezdés után 2 hétig nem lehet támadni a másikat :D
Újdonsággal az a gond, hogy a találmányos világ példáúl,amiben össze kell szedni a találmányokat ,nos az nem a játéktudásodon alapul,hanem máson .
A módszer változni fog,amellyel győzelmet lehet elérni,és ez nem lenne jó.
Akik pedig jobban harcolnának azoknak a játékát félbe szakítanák mert valaki "eladta" magát és a birtokolt találmányt bármiért .
Ez a játék szerintem a harcról szól, ne legyen benne más .
Templom ?
Ez nem rossz ötlet,viszont lassan fel lehetne találni repülőtereket, légideszantos alakulatokat és légvédelmi egységet a faluba :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sokkal nagyobb kihívás egy templomos világban felépíteni valamit, és sokkal könnyebb elbukni azt, mint egy templom nélküliben, éppen ezért élvezetesebb is. Attól hogy nem ismered dark, még nem feltétlenül kell leszólni az ilyen világokat.
 
Fent