Világ 84 Csevegő

-L.C.N.-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
979
Hisz Don megmondta,ez a szerver csak az ASG és az Alc között fog eldőlni,a többi statiszta:cool:
 

-tsipoefhewzoe-

New Member
A reakció pontszáma
19
Micsoda hadüzenet az ASG-től. Félve kérdezem meg, hogy az ASG-nél csak picsogós hadüzi írásra oktatnak? xd Mellesleg a korrekt játékról beszélgethetnénk részükről mikor kb minden 3. játékossal lemeccselték hogy nekik húz falut o_O
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
245

Hortobágyi húsos palacsinta​

Hozzávalók:
A palacsintához:

  • 20 dkg liszt
  • 2 dl víz
  • 2 dl tej
  • 2 tojás
  • 1 csipet só
A töltelékhez:
  • 50 dkg darált hús (sertés, marha, vagy vegyes)
  • 1 fej vöröshagyma
  • 1 gerezd fokhagyma
  • 1 db paprika
  • 1 db paradicsom
  • bors
  • 1 evőkanál pirospaprika
  • 1 pohár tejföl (400 grammos)
A mártáshoz:
  • a pörkölt szaftja
  • 2 evőkanál tejföl
  • 1 evőkanál liszt
  • bors
Elkészítés:
  1. A palacsintához: A lisztet, a szódavizet, a tejet, a tojást és a sót csomómentesre keverjük. Pihentetjük a tésztát 30 percet. Serpenyőben olajat hevítünk, és vékony palacsintákat sütünk.
  2. A töltelékhez: A vöröshagymát és a fokhagymát apróra vágjuk, és olajon megdinszteljük. Hozzáadjuk a darált húst,és fehéredésig pirítjuk. Hozzáadjuk a felkarikázott paprikát, a felszeletelt paradicsomot, sózzuk, borsozzuk, és a húst puhára pároljuk. Végül rászórjuk a pirospaprikát, és 1-2 percig pirítjuk. A tejfölt elkeverjük a hús levével, és hozzáadjuk a pörkölthöz.
  3. A mártáshoz: A pörkölt szaftjából kb. 2 dl-t leöntünk, és elkeverjük a tejföllel és a liszttel. Sózzuk, borsozzuk, és simára keverjük. A mártást a tűzre tesszük, és besűrítjük.
  4. Tálalás: A palacsintákat megtöltjük a töltelékkel, feltekerjük, és egy tepsibe sorakoztatjuk. A mártást ráöntjük a palacsintákra, és 180 °C-ra előmelegített sütőben 20-25 percig sütjük.
Tippek:
  • A palacsintatésztába keverhetünk 1 evőkanál olajat is, így a palacsinták könnyebben sülnek.
  • A töltelékhez ízlés szerint adhatunk hozzá más zöldségeket is, pl. burgonyát, gombát, kukoricát.
  • A mártást ízlés szerint ízesíthetjük petrezselyemmel, kaporral, tárkonnyal.
Jó étvágyat!
 

toldi26-killer

Well-Known Member
A reakció pontszáma
593
Nah kihisztizted magad ma este a falu vesztés miatt @=ZEUS= ? Remélem a pépé klán nem foglal el? :O Nehogy a support ellenetek álljon, mert ők is látják mit kell elvinni reggel : S
 

frici77

Member
A reakció pontszáma
75
A PP klán azért hadakozik , mert a szerver hatodik vagy hetedik napján az akkor top3as játékos( Fealka,ASG) el akarta vinni a pici kb 700 pontos ,békés pp falumat .Nem szeretem ,ha pp-zés közben fakéznak vagy éppen nemesnukéval vagy vonattal járkálnak a falumra ,amit megegyezéssel szoktam odaadni siettetés nélkül.
15 napja kaptunk hadüzenetet is a király beszédjével és pecsétjével.
"
Egyszer PP...egyszer ~ Z ~ majd megint PP?

Futhattok.....Menekülhettek..... úgy is utolér a végzet!
É most eljött értetek..... vagy is eljöttem Én!"
Don Gábor felséges király január 30. V84 K44




Reméljük megbocsájt nekünk és nem haragszik már .
" A sok nyersit ,amit termelt a PP klán ,biztosan nagy örömére volt az ASGnek . Nagyon szívesen adtuk be . "(hadüzenet válasz )
Tegnapi falu foglalásért meg elnézést kér a PP klán.;)
 

szoszi1983

Member
A reakció pontszáma
11
Én eddig az egész 84 es világon egy undoritó klánal találkoztam az meg a Káosz klán
 

BMEQÉpület

Well-Known Member
A reakció pontszáma
290
Azért szar az iphone, mert mire hazaértem már egyszer fel kellett tölteni útközben. :mad:
 
Fent