Classic V1 Csevegő

Ned Stark

Member
A reakció pontszáma
51
Nem igazán értem miért bántotta ennyire az, hogy lecsökkent az érme ára. Neki volt a legnagyobb farmterülete, ő farmolta a legtöbbet, szóval ebből ő profitált volna leginkább.
 

Captain MingLee

Active Member
A reakció pontszáma
194
Úgy csalják el a szervert ahogy csak szeretnék. 1 dolog változott, hogy én már nem idegeskedem miatta. Nekem a 900-as limitet 0.5-ös faktorral kellett kiszednem, ami mindenki másnak elérhető 0.3-mal. Érthetőbben amig egy eventből valaki 100%-os nyersi csomagot vehet ki, addig én csak 60%-osat. Vagy nézhetjük onnan, hogy mindenki kapott egy kék érme zászlót és 100%-os zászló erősitőt mindegyik falvába. Lehet a faktoron rúgózni, az csak a példa, a probléma a koncepció. Precedens, mert sosem nyúltak még szerverbe végjáték előtt, sőt amikor mi kértük 118-on (amit nem játszottam végig, mert ugye csak a .hu számit) akkor bannal fenyegettek minket hogyha továbbra is faktor csökkentést kérünk 50 vagy 60%-os dominancia elérése előtt. Ezután pedig megpróbáltak elhallgattatni itt. Az is érdekes, hogy miért az NF vergődik itt egyedül, nem? Csak véletlenszerű egybeesés.

Fel lett hozva a "választások" Rolika által, ami ugye nem politikai tartalom, de ha én hozom fel, hogy azt sem a szavazó úrnáknál csalják el hanem mondjuk amig az egyik félnek 3 milliárd áll rendelkezésére kampányolni addig a másiknak több 100, de ugye mig ez valakinek nem politikai tartalom addig nekem az lesz és indok az elhallgattatásra. Nem a felmérés lett elcsalva, senki nem is mondta csak ők védik azt. a Probléma az, hogy egy szinfalak mögötti mutyi történt és amikor az lett irva, hogy "sokan kérték a faktor csökkentést, ezért irunk ki egy felmérést" akkor durrant el a nagy kamu, de ugye ezt nem lehet számon kérni, hisz ez a "rengetek faktor csökkentés kérelem" szupport ticketen keresztül "történt", de azokat meg ugye nem lehet megosztani igy sosem fogjuk megtudni azt a "rengeteg" kérelmet. :)
A felmérésben meg sokan igen-re szavaztak, mert gondolom annyit láttak, hogy "ingyen nemes", de azt nem látták át ez mennyire ellenük történik. Mert lehet sikerül a napi 3-as átlagot kitolni 6-osra, de aki farmol az kitolja a 10-eset 20-asra és máris nem napi 7 falu az előnye, hanem 14. Nem mindegy védekező szempontból sem az 50 vagy 150 bejövő nemes. Ez a változtatás a két nyeregben lévő klánnak kedvez és mindenki másnak hátrány. Részben persze nekem is kedvezett hisz messze top1 voltam, de pont ezért lettem rengeteg nyersivel meglopva (és az előnyöm lett mesterségesen csökkentve), ezért nincs ilyen változtatás sosem amig tart a szerver érdemi része, csak akkor amikor már az eldőlt és a zárást akarják gyorsitani.

15 éve nem hat meg ha szidnak hülyeségekkel és nem is most fog elkezdeni érdekelni, úgyhogy csak nyugodtan (bár érdekes, hogy csak az NF teszi ugye). A szerver egyeseknek lejt, nekem meg nincs kedvem egy uphill battle-höz, szivesebben pazarlom az időmet másra. Sajnálom, hogy igy végül tibaxnak csak-csak igaza lett... Unlucky

PS: :mad:
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Úgy csalják el a szervert ahogy csak szeretnék. 1 dolog változott, hogy én már nem idegeskedem miatta. Nekem a 900-as limitet 0.5-ös faktorral kellett kiszednem, ami mindenki másnak elérhető 0.3-mal. Érthetőbben amig egy eventből valaki 100%-os nyersi csomagot vehet ki, addig én csak 60%-osat. Vagy nézhetjük onnan, hogy mindenki kapott egy kék érme zászlót és 100%-os zászló erősitőt mindegyik falvába. Lehet a faktoron rúgózni, az csak a példa, a probléma a koncepció. Precedens, mert sosem nyúltak még szerverbe végjáték előtt, sőt amikor mi kértük 118-on (amit nem játszottam végig, mert ugye csak a .hu számit) akkor bannal fenyegettek minket hogyha továbbra is faktor csökkentést kérünk 50 vagy 60%-os dominancia elérése előtt. Ezután pedig megpróbáltak elhallgattatni itt. Az is érdekes, hogy miért az NF vergődik itt egyedül, nem? Csak véletlenszerű egybeesés.

Fel lett hozva a "választások" Rolika által, ami ugye nem politikai tartalom, de ha én hozom fel, hogy azt sem a szavazó úrnáknál csalják el hanem mondjuk amig az egyik félnek 3 milliárd áll rendelkezésére kampányolni addig a másiknak több 100, de ugye mig ez valakinek nem politikai tartalom addig nekem az lesz és indok az elhallgattatásra. Nem a felmérés lett elcsalva, senki nem is mondta csak ők védik azt. a Probléma az, hogy egy szinfalak mögötti mutyi történt és amikor az lett irva, hogy "sokan kérték a faktor csökkentést, ezért irunk ki egy felmérést" akkor durrant el a nagy kamu, de ugye ezt nem lehet számon kérni, hisz ez a "rengetek faktor csökkentés kérelem" szupport ticketen keresztül "történt", de azokat meg ugye nem lehet megosztani igy sosem fogjuk megtudni azt a "rengeteg" kérelmet. :)
A felmérésben meg sokan igen-re szavaztak, mert gondolom annyit láttak, hogy "ingyen nemes", de azt nem látták át ez mennyire ellenük történik. Mert lehet sikerül a napi 3-as átlagot kitolni 6-osra, de aki farmol az kitolja a 10-eset 20-asra és máris nem napi 7 falu az előnye, hanem 14. Nem mindegy védekező szempontból sem az 50 vagy 150 bejövő nemes. Ez a változtatás a két nyeregben lévő klánnak kedvez és mindenki másnak hátrány. Részben persze nekem is kedvezett hisz messze top1 voltam, de pont ezért lettem rengeteg nyersivel meglopva (és az előnyöm lett mesterségesen csökkentve), ezért nincs ilyen változtatás sosem amig tart a szerver érdemi része, csak akkor amikor már az eldőlt és a zárást akarják gyorsitani.

15 éve nem hat meg ha szidnak hülyeségekkel és nem is most fog elkezdeni érdekelni, úgyhogy csak nyugodtan (bár érdekes, hogy csak az NF teszi ugye). A szerver egyeseknek lejt, nekem meg nincs kedvem egy uphill battle-höz, szivesebben pazarlom az időmet másra. Sajnálom, hogy igy végül tibaxnak csak-csak igaza lett... Unlucky

PS: :mad:

De ha a 20:1-et megváltoztatták volna, ahogy szeretted volna, azzal nem lett volna semmi baj, igaz? :) Az a vicces, hogy azt mondod, csak az NF-esek vergődnek, mikor a "belenyúláson" csak mi nem vergődtünk, ellenben Veled, meg Donnal. Az, hogy leírjuk a véleményünket, ami nem egyezik a Tiéddel és Dongáboréval, esetleg macsétáéval, az vergődés? Vagy tán általánosítod a klánt azzal az összesen 2 db emberrel, aki Neked beszólt?

Az, hogy hogy értették a szavazók az igent, lehet megmagyarázni, de akkor én kezdjem el megmagyarázni, szerintem mit gondoltak azok, akik a nemre szavaztak? Az miben lenne más, mint a Te feltételezésed? Ismét megkérdezem, amire a múltkori kommentem után sem kaptam választ senkitől: szerinted, ha felénk leejtene a szerver, ha elfingjuk magunkat, és bármit megkapunk, ha úgy van elcsalva a szerver, ahogy nem szégyeljük, akkor biztosan 0,3-as faktort kértünk volna? :D Tuti nekünk kedvez a 0,3-as faktor, nem a Doonak meg nem a Ragenek, akiknek kb le kell felezni az accszámukat egy olyan szerón, ahol csak farmolásból van érme (több ezer faluról -> nemesről van szó). De ment gondolom a színfalak mögötti mutyi, és akkora tardok vagyunk, hogy direkt magunkat hozzuk rosszabb helyzetbe, valóban :) Mint játékos, nekem jól jött a faktor csökkentés, mert eddig is top acc voltam, most nyílni fog az olló a kevesebbet farmolók/kevésbé aktívokkal szemben. De mint klán, ne próbáld meg bemagyarázni, hogy jól jártunk azzal, hogy a másik 2 nagyklánnak sokkal több lehetősége van lecsupaszítania a keretét.

Semmit nem befolyásol érdemben ez a szavazás és a factor változtatás. Ha az lett volna megszavazva, hogy legyen torony, aktiválják csak a falra a felezést, jöjjön kéthavonta egy event, na azok befolyásoltak volna bármit is. Most aki eddig elöl volt, az ezután is elöl lesz, aki eddig hátul volt, az ezután is hátul lesz. Klánszinten meg mindenkinek jól jön, hogy eltüntetheti a belsőket, csak kinek több, kinek kevesebb segítséget nyújt, hogy több a nemes akár ilyenre is. Ha maradtál volna, sokkal nagyobb lett volna az előnyöd mint eddig, ami így sem volt kicsi a jó farm miatt, skálázva többet farmoltál mint bárki. Mivel egyik klánba se mentél, azt sem hiszem el, hogy a nagy kinyilatkoztatás amiatt van, mert esetleg valamelyik klán, maleyikben játszol/amelyiknek szurkolsz, rosszabbul jár. Szerintem Téged annyi zavart, hogy a kis playereknek több nemesük lett volna tömbösödni melletted, tán közötted, de ez csak az én véleményem, és sosem tudjuk meg.

Velünk nem lett volna kedved egy uphill battle-höz, vagy ezt általánosan mondod?

De természetesen mi vergődünk itt, velem együtt mind a 4 ember, aki ki mert jönni külsőre, és nem bólogatott Neked, meg Dongábornak. Ha így van, hát vergődünk, sőt, vergődni fogunk :D
 

..Headshot..

Well-Known Member
A reakció pontszáma
271
Úgy csalják el a szervert ahogy csak szeretnék. 1 dolog változott, hogy én már nem idegeskedem miatta. Nekem a 900-as limitet 0.5-ös faktorral kellett kiszednem, ami mindenki másnak elérhető 0.3-mal. Érthetőbben amig egy eventből valaki 100%-os nyersi csomagot vehet ki, addig én csak 60%-osat. Vagy nézhetjük onnan, hogy mindenki kapott egy kék érme zászlót és 100%-os zászló erősitőt mindegyik falvába. Lehet a faktoron rúgózni, az csak a példa, a probléma a koncepció. Precedens, mert sosem nyúltak még szerverbe végjáték előtt, sőt amikor mi kértük 118-on (amit nem játszottam végig, mert ugye csak a .hu számit) akkor bannal fenyegettek minket hogyha továbbra is faktor csökkentést kérünk 50 vagy 60%-os dominancia elérése előtt. Ezután pedig megpróbáltak elhallgattatni itt. Az is érdekes, hogy miért az NF vergődik itt egyedül, nem? Csak véletlenszerű egybeesés.

Fel lett hozva a "választások" Rolika által, ami ugye nem politikai tartalom, de ha én hozom fel, hogy azt sem a szavazó úrnáknál csalják el hanem mondjuk amig az egyik félnek 3 milliárd áll rendelkezésére kampányolni addig a másiknak több 100, de ugye mig ez valakinek nem politikai tartalom addig nekem az lesz és indok az elhallgattatásra. Nem a felmérés lett elcsalva, senki nem is mondta csak ők védik azt. a Probléma az, hogy egy szinfalak mögötti mutyi történt és amikor az lett irva, hogy "sokan kérték a faktor csökkentést, ezért irunk ki egy felmérést" akkor durrant el a nagy kamu, de ugye ezt nem lehet számon kérni, hisz ez a "rengetek faktor csökkentés kérelem" szupport ticketen keresztül "történt", de azokat meg ugye nem lehet megosztani igy sosem fogjuk megtudni azt a "rengeteg" kérelmet. :)
A felmérésben meg sokan igen-re szavaztak, mert gondolom annyit láttak, hogy "ingyen nemes", de azt nem látták át ez mennyire ellenük történik. Mert lehet sikerül a napi 3-as átlagot kitolni 6-osra, de aki farmol az kitolja a 10-eset 20-asra és máris nem napi 7 falu az előnye, hanem 14. Nem mindegy védekező szempontból sem az 50 vagy 150 bejövő nemes. Ez a változtatás a két nyeregben lévő klánnak kedvez és mindenki másnak hátrány. Részben persze nekem is kedvezett hisz messze top1 voltam, de pont ezért lettem rengeteg nyersivel meglopva (és az előnyöm lett mesterségesen csökkentve), ezért nincs ilyen változtatás sosem amig tart a szerver érdemi része, csak akkor amikor már az eldőlt és a zárást akarják gyorsitani.

15 éve nem hat meg ha szidnak hülyeségekkel és nem is most fog elkezdeni érdekelni, úgyhogy csak nyugodtan (bár érdekes, hogy csak az NF teszi ugye). A szerver egyeseknek lejt, nekem meg nincs kedvem egy uphill battle-höz, szivesebben pazarlom az időmet másra. Sajnálom, hogy igy végül tibaxnak csak-csak igaza lett... Unlucky

PS: :mad:
Alapvetoen nem feltetlenul ertek egyet azzal, hogy idokozben belenyulnak a szerverre.

De ezt tegyuk felre es egyenesen valaszolj egyetlen egy kerdesre: HA ez nem tortenik meg, barki is labdaba rugna az NF-en es ESETLEG (es ez 1 fontos szo itt) a Doo-n kivul?
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
El lett csalva a szavazás is frissen regisztrált fiókokkal. A nf miatt volt az egész!

Doo egyébként jobban áll mint az nf.
 

Csatolmányok

  • chart.png
    chart.png
    27,7 KB · Megtekintések: 52

=ZEUS=

King of Asgardia
A reakció pontszáma
354
Megpróbálom leírni.... Bár szerintem tökéletesen tudják ezt a mostani szerver "favoritjai" is.

Minden szervernek, egy bizonyos idő után lesz VÉLHETŐ befutója/befutói. Jelen esetben ez az NF avagy a Doo. Ezt vitatni kár is. Egy normál szerveren ilyenkor kétrészre szakad a közösség és ugye lesz aki az egyiket lesz aki a másikat fogja érdemben támogatni. Ezzel, normál esetben nincs is gond. Ergó eldől a világ érdek-pólusai.
Na most....az mindenkinek tiszta, hogy a magyar KH az utolsókat rúgja és ez a világ, magyar viszonylathoz képest kiemelkedő. Kiemelkedő a részvételi száma és az érdeklődési rátája miatt. Mondom ezt magyar viszonylatban kell érteni!

Nézzük akkor... adott egy világ beállítás. Adott a régi lovagrendszer. Sok játékos, mondjuk a régiek, mérlegelik...család, melóhely, a szabadidő, az asszony..stb stb. Aztán a játék sebessége és a szerver nagysága miatt, a kezdés mellett döntenek. Mert a fenébe is.... ez azért csak a V1 replikája! Megéri az időt, az asszonnyal való perlekedést, szóval ott a helye.

Tehát....alapból egy szerón hamar eldől a két (nagyon jó esetben három) klikk. Míg itt, pl a nyugati részen, még mindig versengés folyik. Szóval képlékeny és változtatható. Az NF és a Doo dominálása jelenleg megkérdőjelezhetetlen, de azért még sok minden kedvezett, a kisebb klánoknak, régi játékosoknak. Ez pedig az IDŐ! Ők és nyilván itt mindenki sokszor látott már olyat, hogy az idő megtöri a top klánokat, széthullanak és a kicsi de összetartó klánoknak esélyt ad. És ez igaz lett volna most is! A gyors sikerélmény felspanolta a jelenlegi top klánokat, de a játék ellensúlyozta a hatalmas kezdeti előnyüket. Még hozzá a nemes képzésével. Mert minél több a falvad annál drágább a következő nemes. A kicsik mit csináltak? Ugyanazt amit a top klánok rögvest a szerver elején! Elkezdték felzabálni a barbikat. És mivel a barbi, nem üt vissza, így veszteség nélkül növekedhettek volna, és bizony nagyon nagyon megnehezítették volna a top klánok kényelmes helyzetét. Nem beszélve arról, hogy elvették így a farmjaikat! Tehát a kezdeti kockulás által szerzett előnyt egy lassúbb tempóba fejlődő (mondjuk családdal és munkahellyel rendelkező) játékos kicsit kiegyenlíthette. És ekkor, miután ezt parádés zsenialítással felismertétek, jött a benfektes haver megkeresése..... Mert nehogy már itt üljetek több mint egy évig! Ki fogja a nyarát itt Moderált Tartalom..ni??? Moderált tartalom ti rá hogy tulajdonképpen ez a szerver a magyar kh-s társadalom szentélye! És hogy mit jelentett és esetleg jelent azoknak akik végeredményben rátok hagytak egy játékot. Játékot, aminek sok sok mindent köszönhettek ám Ti is!!!
A lényeg, hogy a cifra plecsni virítson a nevetek mellett.... Nem tiszteltek semmit...csak rombolni és pusztítani tudtok.

Willpowerről.... sosem voltunk jóban, sőt.... DE!!! Most bizony Moderált Tartalom attól hogy bemegy egy klánba és már csak azért is elkezd játszani ellenetek! Potenciálisan benne volt, hogy felrúgja a jelenlegi erőviszonyokat. És ezt az a bizonyos "300+" nem akarta!

Moderált Tartalom.

Márkó tudom hogy teszel a véleményemre.... (nyugi Én is a tiédre), ám óriásit nőttél a szememben mikor megtudtam, hogy az érdemed ez a szerver! Mondtam is magamnak.... akár milyen is a srác, de képes volt felnőlni a supporteri feladatokhoz! Zseniális volt az ötlet, és büszke lehettél, mert sok régi játékost tudtál egy utolsó csatára visszahívni! De aztán.....szóval nem hazudtoltad meg magad. Meghúztad azt a lapot a haverok kedvéért amit nem lett volna szabad!!! Belenyúltál egy olyan szerverbe ami MINDEN klánon túl mutat, aminek sérthetetlennek kellett volna maradnia, mert ez a szerver alapjában egy tisztelgés kellett volna hogy legyen! Azok előtt akiket Legendaként tiszteltünk! Megnyerheti ezt a szervert az NF, vagy akár a Doo, vagy teljesen mindegy...... Alapból e szervernek nem lett volna vesztese! Hisz ez a szerver egy Ünnep kellett volna hogy legyen...

A lényeg, hogy nem vagyunk méltók reá... és Neked ebben oroszlán-részed volt.

Ne feledjétek...minden közösségnek vannak és lesznek "fekete-bárányai"... sokak szemében Én magam is az voltam/vagyok. Ám Én kezdem magam szégyellni hogy e közösségbe tartozom/tartoztam. Pedig érdemem elvitathatatlan.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Alapvetoen nem feltetlenul ertek egyet azzal, hogy idokozben belenyulnak a szerverre.

De ezt tegyuk felre es egyenesen valaszolj egyetlen egy kerdesre: HA ez nem tortenik meg, barki is labdaba rugna az NF-en es ESETLEG (es ez 1 fontos szo itt) a Doo-n kivul?

Alapból az NF a top favorit ilyen kerettel ezt mindenki tudja. Viszont a kisebb klánokat most kivégezték ezzel, mert még jobban nőni fog a hátrányuk. Amúgy meg teljesen mindegy, hogy van-e ellenfelük vagy sem. Egyetlen egy kérdés van. Az előre megbeszélt és megszavazott beállításon menet közben lett-e változtatva? Igen. Itt a vége, pont. Ezt nem lehet kimagyarázni, bele lett nyúlva a szeróba és ennyi. Aztán lehet jönni a hülyeséggel, hogy hányan kérték, szerintem kevesebben kérték a változtatást, mint akik nem kérték. De akkor majd bemegyek az egyik szeróra pár ismerőssel és kérek én is változtatást ha ez így működik, aztán elintézem a szavazást is. Nem cimbim Willpower, de rohadtul igaza van ebben és szégyen, hogy ilyet meg lehet csinálni.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Megpróbálom leírni.... Bár szerintem tökéletesen tudják ezt a mostani szerver "favoritjai" is.

Egy valamivel vitatkoznék ebből a hszből. Ez látszólag egy kísérleti világ, 20-30 flaunál láátszott, hogy bár jót akart a supp, a setup nem olyan lett, mint ahogy elgondolták. A kövi classic, ami ilyen lesz, az biztos vagyok benne, hogy átgondoltabb lesz. Már ha lesz következő, ami nem lepne meg, ha végül mégse lenne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Alapból az NF a top favorit ilyen kerettel ezt mindenki tudja. Viszont a kisebb klánokat most kivégezték ezzel, mert még jobban nőni fog a hátrányuk. Amúgy meg teljesen mindegy, hogy van-e ellenfelük vagy sem. Egyetlen egy kérdés van. Az előre megbeszélt és megszavazott beállításon menet közben lett-e változtatva? Igen. Itt a vége, pont. Ezt nem lehet kimagyarázni, bele lett nyúlva a szeróba és ennyi. Aztán lehet jönni a hülyeséggel, hogy hányan kérték, szerintem kevesebben kérték a változtatást, mint akik nem kérték. De akkor majd bemegyek az egyik szeróra pár ismerőssel és kérek én is változtatást ha ez így működik, aztán elintézem a szavazást is. Nem cimbim Willpower, de rohadtul igaza van ebben és szégyen, hogy ilyet meg lehet csinálni.

Willpowernek most nagyon igazat adsz, de ha az a változtatás lett volna, mait ő kért a supptól, ami valójában belenyúlt volna a játékmenetbe, akkor is ennyire piedesztálra emelnéd? :) Nem hiszem.
 

=ZEUS=

King of Asgardia
A reakció pontszáma
354
Egy valamivel vitatkoznék ebből a hszből. Ez látszólag egy kísérleti világ, 20-30 flaunál láátszott, hogy bár jót akart a supp, a setup nem olyan lett, mint ahogy elgondolták. A kövi classic, ami ilyen lesz, az biztos vagyok benne, hogy átgondoltabb lesz. Már ha lesz következő, ami nem lepne meg, ha végül mégse lenne.
Roli... Én valóban abbahagytam. Nemzetközin bohóckodtam 5-6 faluval és ennyi! Eszem ágában nem volt vissza jönni magyarra! Tényleg nem. Grampasso keresett meg és hívott vissza, mert a KlanHammer Moderált Tartalom volt. Megkérdezheted tőle a szerón, hogy mikor dicsekedett hogy hadatüzentek Nektek Én nevettem és elleneztem. Amikor megjöttem, rögtön láttam, hogy ott annak a klánnak esélye sincs ellenetek! Még arra sem hogy időt veszítsetek. Ezért hozattam ki őket a mostani helyünkre. Támadások nélkül megöltétek volna őket! :D A lényeg, ha lesz is ilyen szerver, annak már nem lehet v1 a neve! Remélem érted amire célzom.

Willpower....Én falut vetettem Tőle... más tudott? Azért fogok mellette, mert a belenyúlás ellen emelt szót! Nem leszünk jóba, nem leszünk puszipajtások, de ebben egyezik a véleményünk. Nem tudom hogy akart-e valamit, nem tudom, hogy volt-e célja....azt tudom, hogy a supp belenyúlás ellen emelt hangot! Ha Ő is kezdeményező lett volna, akkor nyilván vele sem értenék egyet!
 
Utoljára szerkesztve:

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.398
Úgy csalják el a szervert ahogy csak szeretnék. 1 dolog változott, hogy én már nem idegeskedem miatta. Nekem a 900-as limitet 0.5-ös faktorral kellett kiszednem, ami mindenki másnak elérhető 0.3-mal. Érthetőbben amig egy eventből valaki 100%-os nyersi csomagot vehet ki, addig én csak 60%-osat. Vagy nézhetjük onnan, hogy mindenki kapott egy kék érme zászlót és 100%-os zászló erősitőt mindegyik falvába. Lehet a faktoron rúgózni, az csak a példa, a probléma a koncepció. Precedens, mert sosem nyúltak még szerverbe végjáték előtt, sőt amikor mi kértük 118-on (amit nem játszottam végig, mert ugye csak a .hu számit) akkor bannal fenyegettek minket hogyha továbbra is faktor csökkentést kérünk 50 vagy 60%-os dominancia elérése előtt. Ezután pedig megpróbáltak elhallgattatni itt. Az is érdekes, hogy miért az NF vergődik itt egyedül, nem? Csak véletlenszerű egybeesés.

Fel lett hozva a "választások" Rolika által, ami ugye nem politikai tartalom, de ha én hozom fel, hogy azt sem a szavazó úrnáknál csalják el hanem mondjuk amig az egyik félnek 3 milliárd áll rendelkezésére kampányolni addig a másiknak több 100, de ugye mig ez valakinek nem politikai tartalom addig nekem az lesz és indok az elhallgattatásra. Nem a felmérés lett elcsalva, senki nem is mondta csak ők védik azt. a Probléma az, hogy egy szinfalak mögötti mutyi történt és amikor az lett irva, hogy "sokan kérték a faktor csökkentést, ezért irunk ki egy felmérést" akkor durrant el a nagy kamu, de ugye ezt nem lehet számon kérni, hisz ez a "rengetek faktor csökkentés kérelem" szupport ticketen keresztül "történt", de azokat meg ugye nem lehet megosztani igy sosem fogjuk megtudni azt a "rengeteg" kérelmet. :)
A felmérésben meg sokan igen-re szavaztak, mert gondolom annyit láttak, hogy "ingyen nemes", de azt nem látták át ez mennyire ellenük történik. Mert lehet sikerül a napi 3-as átlagot kitolni 6-osra, de aki farmol az kitolja a 10-eset 20-asra és máris nem napi 7 falu az előnye, hanem 14. Nem mindegy védekező szempontból sem az 50 vagy 150 bejövő nemes. Ez a változtatás a két nyeregben lévő klánnak kedvez és mindenki másnak hátrány. Részben persze nekem is kedvezett hisz messze top1 voltam, de pont ezért lettem rengeteg nyersivel meglopva (és az előnyöm lett mesterségesen csökkentve), ezért nincs ilyen változtatás sosem amig tart a szerver érdemi része, csak akkor amikor már az eldőlt és a zárást akarják gyorsitani.

15 éve nem hat meg ha szidnak hülyeségekkel és nem is most fog elkezdeni érdekelni, úgyhogy csak nyugodtan (bár érdekes, hogy csak az NF teszi ugye). A szerver egyeseknek lejt, nekem meg nincs kedvem egy uphill battle-höz, szivesebben pazarlom az időmet másra. Sajnálom, hogy igy végül tibaxnak csak-csak igaza lett... Unlucky

PS: :mad:

Alapjaiba véve kell elutasítsam a vádaskodásodat. Érkezett többszörös igény, nem én döntöttem arról, hogy szavazás lesz, nincs meg a megfelelő jogosultságom ilyen döntéseket meghozni.
Akárhogy próbálod ezt az NF klán nyakába vágni. Valoban jó kapcsolatot ápolok a klán több játékosával, ebből kiindulva nagyon könnyen lehet dobálózni ilyenekkel természetesen, de nem csak egy klánba vannak volt klántagjaim, és barátaim, szóval ellehetne már felejteni ezt a mindenki korrupt logikát, eléggé zavaró tud lenni, ha teszed a dolgod, és méghozzá lehető legjobban próbálod kiszolgálni a játékos igényeket, de folyamatosan ilyen vagdalkozó vádakat kell olvasni, mert épp valakinek valami nem tetszik.
A logikádból kiindulva a faktor csökkentésével a te fiókod járt legjobban, hiszen egyénileg a legnagyobb farmterületed volt, emellett legtöbb falud --> több terület, több termelés = sokkal több érme. Így, akkor más mondhatná, hogy Willpowernek csaltam le a szavazást. Minden játékos a módosítás előtt 0.5-s faktorral szerezte az érméit, így irreleváns az a felszólalásod, hogy neked 0.5-sön kellett megszerezned az addigi érméket, mivel mindenki másnak is.
Elnézést kérek, ha meglepetésként ért, hogy csökkent a faktor értéke, de egy hétig tartó szavazás volt kirakva, amely alatt egyetlen egy levél érkezett, ami erről szeretett volna érdeklődni, akivel kultúráltan, nem egy fórumon üzengetve sikerült megbeszélni aggodalmait, mint az igenek, mint a nemek győzelme alapján.

Kitérve a való életbeli példával, ez a példa itt nem releváns. Ez egy játék, ahol egyenlő esélyed van megnyitni a felmérések részt, illetve a levél cím amely a szavazás nyitását hírdette egyértelmű volt, emiatt is rekord számú olvasottsága volt, és majdcsak nem rekordnak számító szavazat leadás történt.

Egy Classic szerverről beszélünk, amely extrém sok faluval indult, több, mint 200.000 falu, amelyet el kell foglalni. Nem egy normál világról, ahol zászlók, egyéb más funkciók segítik abban a játékosokat, hogy faktor csökkentése nélkül is esélyesebb legyen az érme gyűjtése, így nem célszerű keverni a normál világokkal a Classic V1-et, mert egyetérthetünk abba, hogy nem egy manapság szokványos szerverről beszélünk.

Körülbelül olyan dolog megsértődni egy faktor csökkentésén, mintha megsértődnél, mert nyertél a lottón, pedig nem is vettél szelvényt.

Félreértésekbe ne essünk, nekem mindegy, hogy az igen vagy a nem nyert volna, csupán azért reagáltam erre a kommentre, mert több abszurditást tartalmaz, mint valóságot, és emellett sokadik alkalomra érkezik olyan vád, mely megalapozatlan, és információ szűkébe mégcsak szükségtelen is.

Ami Don hozzászólását illeti, a szerver egyébként kis részben az én érdemem, a szerver előkészítése, és tesztelése az valóban nagyrészben rám hárult, de szintén nagy részben Syntex ötlete alapján indult, és nagyrészben Syntex is részt vett az előkészítésében(illetve a support csapat minden tagja valamennyire hozzájárult ennek elindításának, és kezelésébe). Szóval inkább mondanám csapatmunkának, mint saját érdememnek.

A szerver ezen felül is még legalább 1-2 évig fog tartani. Szerintem maximum 2-3 hónappal gyorsította ez a változás a szervert, ha valóban gyorsította.
1-es sebességű a szerver, barbárok foglalása gyorsítható, amiből még van 120.000+, a támadások ha több kontinensről indulnak akár egy heti utat is igénybe vehetnek, szervezések is, havi 1-2 arma fér bele, egy terület rész befoglalása, ami nem konkrét ingyen falu több időt is igénybe vehet.

Emellett, ha véget is ér ez a szerver lesz lehetőségünk újra hasonlót indítani, és akkor már éles futásbeli tapasztalatokkal viszonylag kényelmesebben tudjuk indítani is.
Viszont ennek még legalább 1-2 év mire vége lesz, sőt nem úgy látom, hogy 1.5 évnél hamarabb lenne vége, úgy nem szükségszerű erről beszélnünk.
Az meg egyáltalán nem igaz, hogy kivégezné a kis klánokat. Az a kis klán, aki versenyben szeretne maradni arányosan ugyanúgy tud fejlődni, így arányosan ugyanolyan mennyiségben változik, mint amilyennel eredeti faktor esetén történt volna. Esélyek ugyanazok maradtak, maximum több faluja lesz a számba vett klánoknak.

Sajnálom, ha valaki úgy érzi az a két tizedes csökkentés sokat nyom a latba, viszont mivel elég sok kérés érkezett egy bizonyos mennyiség után sajnos nem hozhatunk releváns döntést, amennyiben nem mérjük fel az igényeket.
 

DeletedUser21347

Vendég
7golcj.jpg


Itt az ÉNy-i káosz volt a gond, nem a szavazás, meg érmecsökkentés. Nem érdemes nagyon bele sem menni a témába.

Az érmecsökkentés arányos dolog. Ami mégis igaz, hogy az aktívak és inaktívak közti távolságot növeli. Minden más butaság.
 
Fent