Csevegő

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Fölösleges nosztalgiázni, hogy a korábbi világokon mi volt. Ez egy opció, melyet nem kötelező igénybe venni, ha nem nyerte el a tetszésedet.
A játék fejlesztői úgy vélték, így izgalmasabbá, színesebbé tehető a játék rendszere, ezért került bevezetésre.[/COLOR]
 

Timur Lenk

Active Member
A reakció pontszáma
86
A jatek fejlesztoi esetleg ketszer is atgondolhatnak hogy mit csinallnak,aranyszabaly hogy ami mukodik ahoz nem piszkalunk,itt szerintem tobbrol van szo mint a jatek szinesebbe vagy izgalmasabba tetelerol bar szo ami szo volt hogy felmentem a piacra es annyira "izgalomba" jottem hogy "szinesebben" kezdtem morogni magamban.Valoszinuleg nem csak nekem szurja a szemem hogy a JÁTÉKOS-JÁTÉKOS felállásbol JÁTÉKOS-INNO GAMES-JÁTÉKOS lett.A nosztalgiarol csak annyit hogy mar most is rengetegen vannak itt akik csak a nosztalgia miatt jatszanak még vagy még azt sem csak neha bekukkantanak ide.Igaz ez egy opcio amit nem kotelezo igenybe venni viszont galyra vagtak vele egy masik opciot amit szinten nem volt senkinek kotelezo igenybe venni viszont mindenki meg volt vele elegedve de szerintem ez ellen ágálni olyan mint a tóba kavicsokat dobalni,azaz semmi értelme.Bár lehet hogy annak mégiscsak több értelme van.Na pá.
 

DeletedUser18465

Vendég
igazából kötelező vagy sem a ilyen vagy olyan opciókat használni,tény nem kötelező,de még is csak mi fizető játékosok vagyunk akik életbe tartjuk a játékot.
De ha már valamit újítanak akkor a fizető játékosok érdekeit képviselni kellene,és egy valós próbalámát nem le kell söpörni olyan hang nembe ahogyan némelyik suppos meg meri tenni.
Én elolvastam többször.
Nyersanyag vásárlás során a megvásárolt nyersanyagnak egy kis része levonásra kerül, hogy így a Tőzsde adott nyersanyagbeli kapacitása növekedhessen.
Tehát mi akik veszünk nyersit adózunk,hogy a tőzsde kapacitása nagyobb legyen.


Minden nap a kontinensek árutőzsde kapacitása automatikusan összehangolásra kerül az ár, és a raktárkészlet optimalizálása érdekében.

az összehangolás nem hiszem azt eredményezi,hogy minden órába kisebb legyen a kapacitás.
mert van kereslet és van kínálat.
ha a tőzsde be fogadó teljesítményét ilyen szinten csökkentik akkor a fizető játékosok érdekei csorbulnak.
akik folyamatosan úgy mond adót fizetnek.

Miért is kellet ez a tőzsde pontosan?
lehetséges azért ,hogy ne a játékosoktól vegyük meg a nyersit?

Ilyen szintű felelőtlen változtatást nem lehet csinálni.

Nagyon egyetértek veletek megmondom őszintén. Felesleges frissítés volt, ha ezt frissítésnek lehet nevezni :( annyira felesleges volt, hogy biztos vagyok benne, hogy jó sok pénzbe került az innonak ezt létrehozni h működjön... nagy ba,j h nem a játékosok érdekeit nézik vagy a játékosok meglettek kérdezve h örülnénk e ilyenne,k vagy valamilyen felmérés volt erről, vagy teljesen diktatórikus bevezetés volt ez ? :) Mert sztem az utóbbi volt :)

Nézem mostanában a külföldi szervereket. Ott sem jobb a helyzet ugyanolyan leívelő tendencia van mint szeretett hazánkba, egyre kevesebben játszanak a Klánháborúval. 2-3 ország van még amelyikben lehet élvezetet találni. nagy térkép, jó játékosok, megfelelő beállítások. Viszont egy országban találtam egy olyan világot, hogy nem lehet pp-ért kereskedni nincs pp csak olyat lehet csinálni, hogy Prémium fiók, farmkezelő, fiókkezelő. Ez a 3 dolog amit lehet aktiválni és szerintem ez nagyon jó ugyanis a kezdeti szakaszban a gyorsabban fejlődő játékosok nem húznak el annyira ott tényleg az van, farmolás amiből meglehet élni és volt bőven farmolásra lehetőség asszem 1 játékosra 3 barbár falu jutott... ami eszméletlen jó lehet az ott játszóknak. Szerintem itt is lehetne egy ilyen pp nélküli világot létrehozni mert az biztos élvezetesebb és meglehetne nézni ki hogyan fejlődik pp nélkül és mennyire lesz az adott világ izgalmasabb.
De ez amugy tényleg rossz frissítés volt a prémium tőzsde... :(
 

DeletedUser4544

Vendég
Nem látjátok fától az erdőt.
Mi volt ennek a célja? Manapság már alig vettek pp-t. Mindenki ment új világra és árulta a nyersijét. Ezt megkellett akadályozni.
Miért jobb ez nekik? Nincs most már ez a áruldosdi és végre egy szeró fele nem inaktiv árulókból áll, itt meg szinte lehetetlen árulni a nyersid, mert bevan telve. Nem fogsz menni új szeróra, sokkal kevesebben. Első két hétbe lehetett árulni azóta full vörös, nagyon kicsi az esélyed hogy pont elkapd mikor árulhatsz.
De! Hogyha lenne is kedved mert kitartó vagy, akkor is rád raktak egy 2 hónapos határt hogy ne használd, így ezzel mégjobban meggátolták.
Jót mosolyogtam virág hogy te mint rendszeresen vásárló panaszkodsz hogy nem tudod árulni a nyersanyagod :D Üti egymást a két szó, mert épp nyersanyagot árulsz hogy legyen pp-d, nem pedig vásárolni akarsz....
Hosszútávon épp ez egy kifizetődő huzás volt szerintem, mert rendkivül drága így a nyersanyag mindenki meggondolja mennyit vegyen, nem lesznek okosságok, mint anno hogy beregeltetted 1-2 spanod és tolta a nyersit 1000/1-be...
Persze jönnek most a hözöngések mert elzárták az ingyen pp csapot és újra "venni" kell, vagy türelmesen árulni és kivárni a 2 hót. Sztem ez egy remek huzás volt, végre egy kis korlátozás azoknak a játékosoknak, akik csak pénzel tudtak játszani, tudásuk meg nuku.
 

DeletedUser4544

Vendég
Nem értem akkor mi a bajod!
Van 100e kapacitás mindenből. Veheted pp-é a nyersit! Amennyit birsz. Ja hogy drága!
Épp ez a lényeg, legalább elgondolkozik a vastag pénztárcájú is mennyit vegyen. Venni tudsz csak drágábban mint anno. Igen suppal cserélsz nem pedig játékossal, mert a játékossal épp másik világon visszatudod cserélni.
Szerintem jól van ez így, ha már behozták ezt a nyersanyagvásárlósdit, ezzel legalább korlátoznak. Ja és ha felmész játszani egy világra nem arról szól hogy megkérdezed az ismerősőket hogy játszol vagy pp-zel. Szerinted az normális volt hogy egy világ fele csak azért volt fennt hogy árulja a nyersanyagját?
 

DeletedUser4544

Vendég
"tisztességes játék".
az szerinted tisztességes hogy nyersanyagot pp-é veszed?
Tudod miért jó hogy ezt bevezették?
Mert egy új szerón beregeltetsz 10 havert akik feltolnak nyersanyaggal 1/1000be másvilágon visszaadják a pp-t, és "nem csaltál", ja de mégis...
Pár nap alatt felhuzol egy falut így. Viszont ezzel a korlátozással nem lesz annyira elvetemült a játék eleje, mint ami felé haladt. Attól hogy te nem látod mi felé halad még nem a supp a hibás. Te mindig de még a játékba is csak az orrod elé láttál, ez a fő gondod. Nézz távolabb és megérted ezt a lépést.
Ezzel a lépéssel a nyersanyag vásárlókat korlátozzák.
Mégegyszer hangsúlyozom neked, nyersanyagvásárlók. Tudod tisztességes játék.
 

DeletedUser17710

Vendég
mivel a v32 megy egy ideje így nem hiszem.
el indul egy szerver egy beállítással akkor azt nem ki kell magyarázni ha nem jól alkalmazni.
A másik még mindig nem a játékosok vannak supportért ha nem fordítva kéne igaz legyen.
És ha egy újítás a játék rovására megy akkor talán figyelembe kéne venni azokat is akik felhasználok.
fizető játékosok. és még sorolhatnám.
És még mindig ott van az amit nem értek.ha teli van a tőzsde akkor a 1000 nyersinek az ára nem lehet a csillagos ég.
ha adózunk,hogy nagyobb legyen a tőzsde akkor nem lehet egyre kisebb.

Én sem értelek igazán, olyan dulifulis vagy ma!

Olvass vissza a fórumban!
A kezdetekben nem tetszett sokaknak!
Kifogásolták az adót, kifogásoltak mindent, előre lefestették óriási marhaságnak. Maj d elkezdődött a szerver, s elhallgattak!
Akkor is valami hasonlót mondtam, mint most!
Nem vagy köteles játszani!
Neked vmi egyáltalán tetszik?
Nem volna már ideje megváltoztatni a hozzáállásod? Menj el kevés időre, s nem leszel ennyire háklis, vagy egyél abból a csokiból, amit reklámoznak! Neked a duál sem tetszik, ha megtámadnak sem, ha... ááá, mond inkább, hogy mive vagy elégedett?

Gyerekek az inno egy óriási cég lett, egy garázsból lényegében, olvassatok utána, mennyi éves jövedelmet termelnek, hány alkalmazottjuk van, s hogy azEA fejlesztői már az innonál dolgoznak. Tehát ne nagyon aggódjatok a zsebük miatt! :) Annyira szeretem, amikor MI mondjuk meg, annak aki sikeres, hogy mit kellene tennie!

Van olyan fórum, hogy javaslat, tegyél javaslatot ott!
Írd le az elképzeléseid!
Illetve csinálj egy saját szervert, az lesz a dddildikóponthu, vagy MÁÁMAolyannapomvanhogybeszólokmindenkinek!

Nem játszol, tengsz lengsz, kilóméterekre támadsz unalmadban!
Nem vagy elégedett azzal, amit szereztél?
hmm? Nem volt pp-m, vettem.
[SPOIL]
p9j8Hw2.jpg
[/SPOIL]

Annyi bajod van! Gyanúsítasz mindenkit, nem bírod a duált! Megjegyzem, a híresztelésekkel ellentétben egyedül játszom, bárki, bármire is esküszik!

Sírtok, mindig sírtok, mint a fürdős
Tényleg nem érdemes ide felnézni!
Ha valami bajod van a szupporttal, menj húzzál egy kártyát(ticket) oszt lázadj! Esetleg támad meg őket, mi még azért játszunk, ne vedd el a kedvünk!
Ne lázíts, ne vezess félinformációkkal másokat félre!

Engem nem érdekel, hogy mennyit adtál el, s milyen szívfájdalmad van előző szerverekről!
Mint játékos beszélgethetünk a játékról, a filmekről, de ne az legyen már, hogy most téged feszélyez, hogy enm tudsz PP-t eladni, majd utána szidod a PP-zőket, mert ugye még sem igazságos, hogy sereget képeznek belőle!
Az sem igazságos, hogy duál fiókok lehetnek, mindenkinek 24 órát itt kell lennie, mint DDdildikónak?


A tisztelt szupportot kérem, hogy az legyen a következő szerveren a szabályos, amit vadvirág mond, aki egy perccel is többet van jelen a szerveren, mint ő, globális bannt neki!

Sírós, pityógos, iskolba nem való bibibbi
 

DeletedUser4544

Vendég
Fura érzés hogy Firkával egyet tudok érteni, de tényleg csak azt látom neked Virág soha semmi se jó. Játékba, fejlesztésekbe, mindenbe, de valahogy még mindig ittvagy....
Írod itt hogy sokaknak ez a véleménye, aldaron jött támogatni a dualosod :D
Baj ha veszik a pp-t, persze most te akartál venni azt írtad. Baj hogy nem birod el adni a pp-d, baj hogy 2 hóig a supp üll a pp-den, minden baj, végre megint játszani kéne, nempedig pp-é vásárolgatni nyersanyagot, épületet? ez a baj?
 

DeletedUser17710

Vendég
Nagyon kritikusak vagyunk, én is, és mindenki! A mindenkit nem 5-6 játékosra értem, hanem az emberi természetre! Ha valami lehangol, akkor könnyű belekiabálni az éterbe, hogy mekkora igazságtalan történik!
PT(P.Tőzsde) több, mint egy hónapja működik, s eddig nem igen találkoztam itt a v32-n kifogással ellene, csak szerverkezdés előtt!

Nem azt mondom, hogy jó, hiszen ez még szerintem azért tesztüzem, biztosan akadhatnak gondok, csiszolni kell majd rajta, esetleg hibás irány volt, s kivenni a fejlesztésből!
Ehhez, viszont valós visszajelzések szükségesek. A játékosok többsége élvezte vele a kereskedelmet, a tőzsdézést, már a régi világokban felvetődött igények teljesültek be, egy új elem, ami színesítheti a játékunk!
Egy réteg, pont a régi játékosok közül folyamatosan mindent okol.
"Amióta nyersit lehet venni, azóta megölték a játékot, bezzeg azelőtt!"
"Amióta nyersit lehet eladni, bezzeg ..."
"Minek ez az integrált nemes indítás, bezzeg ..."

Minden rossz, s még szerencse, hogy mindig van mit okolni! Régen csak cca 10-20 játékos volt képes vonatot indítani, vágni, visszakísérni, s most egyre többen! Nem ez volna a cél? Nem ez jelenti, jelentheti a jó irányt? Nem jobb az, ha olyanokkal küzdünk, akik rendelkeznek játékkészséggel, s nem csak hoci nesze, elvesszük egy védekezésre képtelen játékos faluját, majd döngetjük a mellünk, hogy mi milyen támadójátékot játszottunk, s legyőztük a félvilágot, az egész világot, sőt egyszerre kettőt ...
Engem vmiért azért piszkáltak, mert farmoltam, s nem tudtam "mást csak farmolni", volt olyan hónap, hogy más nem nyerhette el a famolói jutalmat, persze soha nem sok falut farmoltam, őrülten monoton a kattingatás, s nem azért jöttem, hogy klikkelgetésben legyek első. 300 falu lefarmolását a v13-on, már sokalltam. Érdekes üzdelmek, valódi kihívások ellen jöttem, nem azért, hogy beszálljak, aki tud többet kattintani játékba.
Most mi folyik? Mindenki farmolja az egész világot 3-4-5 klovassal, s már kora reggel, van aki 2500 falut farmolt le. Érdekes lehet a játéka, az én egerem nem erre van kalibrálva. :) kezdjem el a famkezelőt szapulni? :)

Nekem is gondot okoz a megmaradás, a megragadás, azért még mindig hendikeppel nyomhatom. :) Változtak a körülmények, s talán jó az irány, talán nem, de egyre többen vannak azok akik, egy világban használják az eszüket. Az intelligencia kifizetődik hosszú távon. Ez ne volna jó?
Ódákat zengtem az egyik ellenfelemről a klánfórumunkon, mert ügyes volt. Ezelőtt, néha még a jelentést is féltem kitenni, ne lássák, hogy miylen könnyen, ellenállás nékül takarítottam ki 10-20-100 játékos faluját, s ezt jól elfedte a LET pont. Milyen ügyi voltam, nem létező játékosokat legyűrtem, jobb volt náluk. Kiktől voltam jobb? akik enm voltak itt?

Egy dolgot értsünk meg gyerekek, a szabályok lehetőséget adnak arra, hogy belépjetek ide, csak kereskedni, nyersanyagot adjatok el, s amiért itt szidjátok a pp-zőket, ott, a TI fő világotokban pp-zhettek. Ott titeket szidnak! :)

7-8000 pp-t lehet szerezni egy világ indulásánál! Ez az aránytalanul nagy előnyt kevesen élvezhették!
Mert ugye egy halandó örült, ha összejött néhány száz pont, s a következő világon pedig már nem pp-zett, hanem belépett a játékosok közé, több, kevesebb sikerrel. A játékossal tudok játszani, a pp-zővel, nos, én nem szeretem pket-, de vele leeht kereskedni, játszani már nem! A tőzsde egyenlő lehetőséget teremt mindenkinek! Nem engedi el az úgynevezett Pro-k , vagyis legalább esélyt ad a kisebbnek, hogy behozza a hátrányát. A Pro-k, mivel ismert nevük volt, írtak egymásnak, s egymásnak fű alatt küldték a nyersit, a a pp nem jelent meg a kereskedelemben, nem kereskedő vitte, hanem utalták!
Ez visszaélés, nem kell ezt büntetni, de nem is kell elősegíteni ezt! Ez ellen, jónak látom a tőzsdét!

Nem tudom, hogy igazam van-e, természetesen ezt gondolom, de hagyom magam meggyőzni vadvirág ddildikó, ha vannak érveid!

csak arra kérlek, hogy ne rágalmazz, ne ferdíts, 10-20 játékos megszólalását, ne tüntesd fel tömegeknek!
V5-n fordult elő, hogy egy klán a betörléssel fenyegetőzött, hogy ha ez nem lesz, ha az nem lesz! Szerinted odafigyelt rá valaki, azon kívül, hogy hangulatkeltő hozzászólások születtek, sokaknak elvette a kedvét!

Nem védem a szupportot, én felőlem lehetnek értelmes emberek, jók, rosszak, fehérek vagy feketék, már elnézést, de a francot sem érdekli, hogy kik ők, mit csinálnak, illetve mit nem csinálnak! A hangulatkeltésed, az árt a játékunknak! Árt az én nyugodt játékomnak is, hiszen azt állítod(sugalmazod), hogy még a súgó is azért született, mert vmi óriási igazságtalanság történt veled, s ezt akarják elfedni vagy miazizé
https://help.klanhaboru.hu/wiki/Prémium_tőzsde
és pont ma lett módosítva milyen érdekes.:D

Van jogod a nem tetszésed kifejezni!
Van jogod kritizálni, elmondani, ha nem tetszik egy fejlesztés! Van jogod, hogy oldalakon át dőljön belőled a rosszindulat, a frusztráltság, a duli-fuli, a sértődöttség, a megbántottság...?
Nekünk meg jogunk van, ahhoz, hogy hiteles keretek közt játszunk!

Folyamatosan gondot okoz a klánomban, hogy helyes irányba tereljem őket, s valamiért fontosabbnak tartom ezt, mint, hogy ki hány falut foglal be! Azt kértem, kérem a klánomtól, hogy ne szupportozzanak, ha csak nem hibát, vagy kérdést tesznek fel. Ne jelentgessenek, ragaszkodjunk akár egyoldalúan a tiszta játékhoz! Becstelen, nemtelen eszközöket kerüljük. Rengeteg energiát vesz el tőlem, hogy fenntartsam az érdeklődésüket, a játék tisztaságába vetett hitüket!

Aki akar játszani, az tud is, s csak porhintés, siránkozásnak tartom, hogy néhány szerencsés PRO, elkezd lázadni, mert valódi teljesítményre már képtelen, s mert olyan jó ide kijönni és fikázni, ahelyett, hogy keményen odatenné magát!

v25 :213 játékos van.
v26: 282
v27: 366
V28: 499
v29: 689
v30:1105
v31:2110
v32:4787
ennyi emberek van összesen faluja a 8 szerveren és igen magas a kezdő alap faluk száma.és igen sok játékos használ több nevet és szervert.
ezek meg tekinthetők a szerverek vendég be lépése .... helyen.

Még néhány hasonló beszólás, s még kevesebben leszünk!
Egyébként ki mondta, hogy ez nem a reális, a országunkhoz mért optimális szám? Állandóan ezt hozzátok fel érvként, mintha ésszerűen az következne ebből, hogy igazatok van! Az összefüggést vitatom, illetve az ok-okozati összefüggéseket! Elég hangadók vagytok a szervereiteken, s ezt sugalljátok, mételyezitek a játékunk!nem is értem mit kerestek itt mégis?

Egy német szervert végig játszottak, "míg egy maradhat", ott, azt kellene előszedned érvként és mutogatni, hogy lám csak két játékos van az egész szerveren! Sőt, még a duál ellen is hatásos érvként használhatnád, hiszen ott egy fiókban 20-30-an álltak össze, mert képtelenség lett volna egyedül végig tolni. :)
Kedves ddildikó, tudod a szerverek előre haladnak, s lassan két pólusúvá válik majd minden szerver. Nagyon jó lenne, ha két év múlva is 30 ezren tolonganánk majd a v32-n?
Nem tudom, nem vagyunk igazán esélyes klán, de egyre több játékosnak tetszik a hozzáállásunk. Én szeretek játszani, s szeretnék is! Jobb szóval illusztrálom: Imádok játszani!
Szeretném, ha a v32-n mind a 4787 játékos tudna játszani, illetve elegendő lenne, ha erre csdak lehetősége lenne, hogy ha akar, akkor hozájusson a jobb szereplésére esélyt adó barátok, ismeretek megszerzésére, s ne csak néhány szerencsés flótásnak jusson ki a jóból, akik nem adnak vissza semmit abból, amit kaptak anno ettől a játéktól!
 

DeletedUser17710

Vendég
Nézd, pont nemesvonatra gyúrok, így nincs igazán nélkülözhető nyersanyagom, de ha a játékban írsz nekem(Titkos Játék) akkor vagy tőlem, vagy a klánomból továbbítjuk neked a kívánt nyersanyagot az adott szavadra, hogy 1:1000-ben utalni fogod!

amilyen nyersit írsz, megpróbálom előteremteni(természetesen vannak korlátaim, de néhány százezer nem akadály, s nem fogja vissza a játékom, bár kereskedőm nem sok), a falimból menni fognak, a többiket csak megkérhetem erre.
 

DeletedUser11248

Vendég
Ha az ennyém lenne a játék hogy csinálnám:

Két hétig hagynám adjátok-vegyétek a nyersit,utána a Tözsde megtelt és csak tőlem vennétek,minden pp-az enyém lenne...ki ellenőrzi le hogy én vagy a játékosok töltötték fel a Tözsdét..és ezt másik világon már lehúznám egy hétre,utána a Tözsde tele,aki venni akar vegye,aki meg csak azért jött hogy pp-t gyűjtsön,nem tud,így neki is venni kell a pp-t :D
 

DeletedUser17710

Vendég
Köszönöm.:D
szavadon foghatlak?

Bocsánat, egyes kultúrákban ezért megsértődnének. :)
A szavam(becsület) csak egy van, s nem vesztem el egy játékban, meg egyébként sem!

Sem a való életben, sem a játékban, nem használok olyan klisséket, hogy "most igazat mondtam". Erre nincs szükségem, mert van aki minden szavát megfontolja, s neki természetes, hogy ...
Na, nem érdekes.

Természetesen írsz, s küldöm a nyersit! Másnak természetesen nem adok, csak egyszeri ajánlat volt!
Írj rám kérlek, s menni fog a nyersi azonnal, jelenleg 48 kereskedőm van!

Most kaptam az infót, úgy látszik nem vagyok egészen képben(régen fejből tudtam a szabályzatot, a mezsgyéjén jártam :p, sokat kihagytam, sok az újítás :)), ha szabályellenes a dolog, természetesen akkor szó sem lehet róla! Köszönöm a tájékoztatást!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser14522

Vendég
Ha az ennyém lenne a játék hogy csinálnám:

Két hétig hagynám adjátok-vegyétek a nyersit,utána a Tözsde megtelt és csak tőlem vennétek,minden pp-az enyém lenne...ki ellenőrzi le hogy én vagy a játékosok töltötték fel a Tözsdét..és ezt másik világon már lehúznám egy hétre,utána a Tözsde tele,aki venni akar vegye,aki meg csak azért jött hogy pp-t gyűjtsön,nem tud,így neki is venni kell a pp-t :D

grat, brilliáns megfejtés, látom te is rájöttél mire megy ki az egész ! ;)
 

DeletedUser18465

Vendég
Fura érzés hogy Firkával egyet tudok érteni, de tényleg csak azt látom neked Virág soha semmi se jó. Játékba, fejlesztésekbe, mindenbe, de valahogy még mindig ittvagy....
Írod itt hogy sokaknak ez a véleménye, aldaron jött támogatni a dualosod :D
Baj ha veszik a pp-t, persze most te akartál venni azt írtad. Baj hogy nem birod el adni a pp-d, baj hogy 2 hóig a supp üll a pp-den, minden baj, végre megint játszani kéne, nempedig pp-é vásárolgatni nyersanyagot, épületet? ez a baj?

én már csendbe vagyok xD mostmár nem szólakok meg :D :D
 
Fent