Ötletek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.
Nekem a klánhoz lenne egy olyan ötletem, hogy lehessen olyat csinálni, hogy alap rang v valami, hogy ne keljen mindenkinél külön beállítani hogy milyen rangot kapjon hanem beállítok egyet és minden belépett tag ezt kapja.

Ez megoldható??
 

DeletedUser5422

Vendég
de mi a fenének kell ilyen hülyeségen gondolkodni
mire jók a rangok?
az nem termel nyersit és nem képez ki katonát
ilyet csak egy kezdő kérdezhet
 

DeletedUser

Vendég
...

:D mondjuk igaz minek alap rang, rang nélkül öröm játszani :p
 

DeletedUser

Vendég
A rang arra való szerintem max ebben a játékban, hogy az olyan játékosoknak akik szeretnének valamit látni a nevük mellett lehessen mit odaírni. Nőveli a harcikedvük és élérendő célt sejtet számára.
Valamicskét hozzátesz a tagok önértékeléséhez. viszonyítási alapot teremt a többiekkel szemben, és célt tűz ki eléjük. Persze ha valaki pontok után osztogatja az nem biztos hogy megfelelőképp ösztönzi a tagokat.
A klánon belül meg mindenki úgyis azt fogja csinálni amihez ért, mindegy mi van a neve mellett.

Rátérve az eredeti ötlethez. Már csak azért nem jó ha maga a játék kínál választási lehetőséget és automatikusan ad rangot, mert sokféle szerkezetű klán létezik, mind vezetésileg, mind a tagokkal kapcsolatos elvárásaiban, ebből következik, hogy hasonlóan a kicsi országunkban is vannak a különböző egyenruhás szervezetek és mindben másképp, más tettekért osztják a rangokat. Ráadásul a tisztségek elnevezése már ha valaki erre használja ezt a dolgot, az meg ezerféle lehet és nem mindenkinek írják ki. Mondjuk hülén nézne ki az, hogy 5000-10000 pontól diplomata és minen e közzé eső tag ezt a rangot kapja.:eek:

Mondjuk lennének előnyei: Nem tudná senki kihez kell fordulni. Tehát jelezné hogy a klán nagy ívben tesz a diplomáciára, de bármikor bármelyik tagot lehet keresni.:D:D:D

Megoldásképp egyféleképp jöhetne szóba, ha a klán alapító kapna arra lehetőséged, hogy saját maga állítson össze egy általa használni kívánt listát és azt érhesse el akkor amikor beírná őket, de azt nehezen lehet megkerülni hogy egyenkénk adja a tagoknak. Valószínüleg csak olyan formán lenne lehetséges, mint ahogy PF-el csoportosítani lehet a falvakat, különböző előre meghatározott csoportokba és aztán az egyes tagokat hozzá lehetne rendelni. Másképp tuti nem megoldható.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Azt nem értem ,hogy miért probléma az ,hogy egyesével kell osztani a rangokat.
Miért jó ,ha automatizálunk mindent?

A klán vezetőinek több joga és rálátása van a klánra mint a többieknek.
Szerény véleményem szerint nem, baj ha egy kicsit megdolgoznak ezekért.

A klánvezér igenis vegye a fáradtságot a rangosztáskor és dolgozzon :)
 

DeletedUser

Vendég


A klán vezetőinek több joga és rálátása van a klánra mint a többieknek.
Szerény véleményem szerint nem, baj ha egy kicsit megdolgoznak ezekért.

A klánvezér igenis vegye a fáradtságot a rangosztáskor és dolgozzon :)


Ebben teljes mértékben egyetértek. Márcsak azért is mert ami automarizálva van azt könnyen el is lehet.... :eek:

Aztán meg nézhet az ember körbe, hogy most meg mit izé el.:D:D
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg amikor a lóvagot felderítőkkel elküldöm káldi távcsővével, jó lenne ha megmutatná azt is, mely játékosoknak vannak ott védői.
Ez által az ellenséget nem tudná bevédeni akár egy szövetséges...

Vélemények?
 

DeletedUser

Vendég
Nem biztos hogy minden esetben tudni akarod ki védte be. :D

Viccet félretéve, van olyan hogy hadititok. Értelmetlenné tenné azon taktikai fogást, hogy a szövetségeseket titokban tartod, mivel igy ha te véded egy szövid az is kitudódik, ergo neked sem esne jól, ha segítesz valakinek aki téged is segített és ez miatt a harcaid közben nyilna mégegy frontod ez miatt.
Ha sikerül egy olyan falut elfoglalnod az ellentől amibe erősítés megy, akkor úgyis látod honnan kap erősítést.
Végül és nem utolsó sorban, ha valakinek jól működik a szövetségi viszonya, akkor úgy befogja védetni a falut amit támadsz, hogy nincs az a seregmennyiség amit megérne odaküldeni, azért hogy megtudd.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg amikor a lóvagot felderítőkkel elküldöm káldi távcsővével, jó lenne ha megmutatná azt is, mely játékosoknak vannak ott védői.
Ez által az ellenséget nem tudná bevédeni akár egy szövetséges...

Vélemények?


Nem tartom jónak az ötletet. Kétségkívül szívesen használnék én is egy ilyen funkciót, de a kémlelés a célpont faluról kell infókat adjon neked, nem a szomszédságáról vagy az ismeretségi köréről. Pont jó ez így ahogy most van, hogy látod a faluból távollévő seregeket, de azt pl már nem, hogy a nem otthon lévő seregek hol tartózkodnak. Ahoz meg végképp semmi köze egy játékosnak, hogy a célpont faluját kik védik...
 

DeletedUser

Vendég
:D mondjuk igaz minek alap rang, rang nélkül öröm játszani :p

;) így van...semmi felelősség csak a tarolás és más semmi!És csak annak adjanak rangot aki meg is érdemli és ezt csak a vezérek dönthetik el.

üdv:frenc25------>Gonosz törpe
 

DeletedUser

Vendég
Azt nem értem ,hogy miért probléma az ,hogy egyesével kell osztani a rangokat.
Miért jó ,ha automatizálunk mindent?

A klán vezetőinek több joga és rálátása van a klánra mint a többieknek.
Szerény véleményem szerint nem, baj ha egy kicsit megdolgoznak ezekért.

A klánvezér igenis vegye a fáradtságot a rangosztáskor és dolgozzon :)

szerintem nem a "jogok" rangra gondolt a srác,hanem a "titulusra" .
példáúl olyanra hogy "Tizedes" , "Százados" stb....

am.meg elég nagy baromság,de tényleg...
igazából ez a lépés azokat elégítené ki,akik a fórumon is a sok jelentéktelen "odaszólással" csak a "besorolásukon" akarnak javítani.
Pl: Junior Member ,Senior Member stb...

nem igaz Szabina ? :D:D
 

DeletedUser7967

Vendég
Vicces :eek:


De kösz,hogy eszedbe jutottam :D:D

De Én akkor is dumálnék,ha nem lenne ilyen "titulus",sz'al nekem tökremindegy :D
 

DeletedUser

Vendég
na végre valaki el csacsogná nekem mik is ezzek a member izék? :)
 

DeletedUser7967

Vendég
A memberek azok akik valahova be vannak regisztrálva,vagy hogy is mondjam.....magyarul tagok :)

Valahol,valamilyen közösség tagjai a member-ek(angolul) :D
 

DeletedUser

Vendég
és a junior senior hogy mennyire aktívak vagy hogy milyen régen reggeltek? :D
 

DeletedUser

Vendég
és a junior senior hogy mennyire aktívak vagy hogy milyen régen reggeltek? :D

Azt jelentik, hogy mennyire aktívak.
Aktivitást hozzászólás alapján mér a rendszer. Te azért agy Senior Member, mert ugyan értelmesen nem szóltál még semmihez, de az OFF-ban gyűjtögetted a renomét:)
 

DeletedUser

Vendég
Azt jelentik, hogy mennyire aktívak.
Aktivitást hozzászólás alapján mér a rendszer. Te azért agy Senior Member, mert ugyan értelmesen nem szóltál még semmihez, de az OFF-ban gyűjtögetted a renomét:)

Tévedés....
Mert ugyanis a HOZZÁSZÓLÁSOKAT számolják csak !

A Junior Member 49 hozzászólásig az, a Member 50-től 99-ig ,a Senior Member meg a 100. fórum hozzászólásától lép AUTOMATIKUSAN szintet ...

Tehát egyremegy hogy "érdemes-e" az amit írkálsz,vagy csupán Offolsz,,,,
pl. ha 101 darab hozzászólásod van a "Vicc" topicban,akkor is Senior leszel !
 

DeletedUser

Vendég
Azt jelentik, hogy mennyire aktívak.
Aktivitást hozzászólás alapján mér a rendszer. Te azért agy Senior Member, mert ugyan értelmesen nem szóltál még semmihez, de az OFF-ban gyűjtögetted a renomét:)

szerintem a 10 fölöttiből volt vagy 5 értelmes is a többi igaz off
dehát mindig azt mondtad oda való vagyok :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent