Elemzés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Feldscher

Member
A reakció pontszáma
46
Mindenki azt a stílust kapja amit megérdemel. Játszok már 9 éve én is ezzel a játékkal, de még ilyen gyökérrel nem találkoztam.
Nem tartozok magyarázattal a szöveg stílusa miatt úgy gondolom senkinek.

Miért nem kéri számon senki Witchert azért,mert hazudozik mindenkiről a nyilvános fórumon (!) ?

Nem értelek én már titeket teljesen, innentől befejeztem ezt a külsős fórumos storyt. Azt csináltok amit akartok, hazudjon amennyit bír, ti meg igyátok a szavait :)

Szép napot.
 

DeletedUser19778

Vendég
@Feldscher, csak ti ketten ismeritek az üzeneteiteket, te vagy az egyetlen, aki kifogásolhatja, ha nem úgy volt valami, ahogy ő mondja, senki más nem tudja, miről és hogyan beszéltetek. Én véletlenül sem azt kifogásoltam, hogy szerinted nincs helyén, ha nem mond igazat – nyilvánvalóan az a helyes, ha kiállsz azért, amit igaznak gondolsz. Én a stílussal nem értettem egyet, és nem konkrétan csak a tiéddel, csak a te üzeneted volt az utolsó, amit épp fel tudtam hozni példaként. Nem magyarázatot vártam tőled sem, miért írtál így, hanem fel akartam hívni a figyelmet (nem csak a tiédet, másét is) arra, hogy egy játékban vagyunk és ilyen indulatokra semmi szükség nincs.
 

DeletedUser19778

Vendég
( - törölt alternatív ranglista - )
Alternatív ranglista a klánok tagjainak elmúlt 6 napjának fejlődése alapján. Mindenhol tagonkénti átlagpontszám lett számolva a klán aktuális napon vett létszámával, így a toborzás és a tagok ki-be lépése (szigorúan véve) nem befolyásolja. Az adatokat a twstats előző napi adatai szolgáltatták.

A tag átlagpontszám átlagnövekedés a korábban kifejtett tagonkénti átlagpontszám 24 óra alatti növekedésének 6 nap alatt vett átlaga, míg az átlag faluszám átlagnövekedés ugyanígy, a tagonként számolt átlag faluszám 24 óránkénti átlag növekedése, tehát nem a 6 nap alatt összességében vett falu- és pontszám növekedés adja a százalékot, ami szintén érdekes lenne, de itt szándékosan a naponként vett átlag lett számítva, hogy a stabilitás is helyet foglaljon a rangsorolásban.

(A -190% és hasonló úgy jöhettek ki, hogy az adott klánok alklánok, és tagjaikat a főklánba helyezték át. Figyelembe kell venni, hogy amennyiben egy jó játékosokból álló klán kisebb, de szintén jó játékosokat toboroz, pl. a KÖZJÓ, az negatívan érintheti az alternatív ranglistámon a helyezést. Az alternatív ranglista a stabil növekedést hivatott mutatni, így érdemes lehet újra megnézni, amikor például a KÖZJÓ is stabilizálta magát és tagjait.)

A korábbi alternatív ranglistát eltávolítottam, egy kisebb számolási hiba javítása után terveztem újra elérhetővé tenni, azonban ez kis klánok irreálisan jó helyezését érte volna el. Így az új alternatív rangsor pontszám alapján van, ami a korábban kifejtetteket tartalmazza magában, súlyozva a klán aktuális összpontszámával.
bf1629baa6f65a80d863f5a3c6fa662a.png

Nyers adatok: https://pastebin.com/raw/5U90gN9c

2019. 03. 05. napi adatok alapján generált rangsor:
050abe0141f64512ec3403abe3a8cf42.png

(A HODOR visszaesése például valószínűleg nagyrészt egy 300 pontos tag bevételének köszönhető, ami egyébként a valóságban nem feltétlenül rossz, de a klán általam használt módszerek általi fejlődését számszerűsítve visszaveti.)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser19778

Vendég
Annak érdekében, hogy az elfogultság teljesen kizárható legyen (az előző ranglistán a pontszám alapján történő súlyozás mértékét én határoztam meg, így ezáltal nagyban befolyásolható volt a helyezés, ennek ellenére igyekeztem ezt reális keretek közé bemérni, ahogy az a poszt későbbi részében ki is fog derülni), változtattam a rangsorolási tényezők kiszámításán.

Az új alternatív ranglista másodfokú lineáris regresszióval számol, mely a top20 klán teljes előző 10 napi fejlődése alapján lett kiszámolva (2019-02-25 és 2019-03-06 között).
ce086927242e00a1663c4a0a3df2b9de.png

Ahogy a képen látható, a felírt másodfokú egyenlet elég jól lefedi a fejlődést. Az y értéket a top20 klánok játékosonkénti átlagpontját összeadva határoztam meg (tehát 20-szal elosztva a top20 klánok átlagos játékosonkénti átlagpontját adja meg). A másodfokú lineáris regresszió megoldása után y = 1*1.6363223333333334*10^5+x*9.2307136363636364*10^3+x^2*1.1696212121212122*10^2, x pedig az aktuális nap száma (a képen látható módon egytől tízig, ahogy említettem, az előző 10 nap alapján).

A pontszám két dologból tevődik össze:
  • a klán tagjainak aktuális napi átlagpontszámának a másodfokú egyenlettel kiszámolt aktuális napi átlagpontszámhoz való százalékos eltérésből, (tehát amennyiben például a KÖZJÓ-ban 20.000 a tagonkénti átlagpontszám kedden, míg a top20 klánban átlagosan kedden 10.000, akkor a KÖZJÓ egyik pontszámának egyik napi alapja: 20000/10000 = 2)
  • a klán tagjainak aktuális napi átlagpontszámának előző napi növekedésének a másodfokú egyenlettel kiszámolt előző napi növekedéshez viszonyított százalék szerinti eltéréséből. (tehát amennyiben például a KÖZJÓ-ban 20.000 a tagonkénti átlagpontszám kedden, szerdán pedig 22.000, míg a top20 klánban átlagosan kedden 10.000, szerdán pedig 10.750, akkor a KÖZJÓ növekedése egy nap alatt 10%-os, míg az összes kláné átlagosan 7.5%-os, a KÖZJÓ második pontjának egyik napi alapja így a példa szerint 10/7.5 = 1.33)
A lineáris regresszió alkalmazásának célja, hogy ne csak a vizsgált 10 napos időszakon, hanem a jövőre nézve is megbecsülhető legyen a klánok pontja és rangsora (amennyiben a fejlődést hasonló mértékben teszik). A végső pontszám a két részpont összegének százzal növelt értékét tízzel elosztva kapható meg (a tízes osztás célja, hogy a korábbi pontszámokhoz közelítőek legyenek, míg a százas alap hozzáadása abból az okból vált fontossá, hogy a mínusz pontok elkerülhetőek legyenek). A két pont összeszorzása nélkül az egyik szempont alapján az első a KÖZJÓ lett volna (a nagy átlagpontszám miatt), csak a fejlődés alapján pedig az A.C2 (új klán, így a fejlődés mértéke is jóval nagyobb). A két pontot együtt vizsgálva (átlagpontszám és ehhez viszonyított fejlődés) az első az Ez van lett.
d40e8d443298d58a98d35147e7a10e28.png


Mielőtt valaki megijedne, ilyen számításokat nem kézzel végzek: (még az adatokat sem kézzel gyűjtöm össze :))
8212459e66a3b47bd6b2e394813c2bca.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Annak érdekében, hogy az elfogultság teljesen kizárható legyen (az előző ranglistán a pontszám alapján történő súlyozás mértékét én határoztam meg, így ezáltal nagyban befolyásolható volt a helyezés, ennek ellenére igyekeztem ezt reális keretek közé bemérni, ahogy az a poszt későbbi részében ki is fog derülni), változtattam a rangsorolási tényezők kiszámításán.

Az új alternatív ranglista másodfokú lineáris regresszióval számol, mely a top20 klán teljes előző 10 napi fejlődése alapján lett kiszámolva (2018-02-25 és 2018-03-06 között).
ce086927242e00a1663c4a0a3df2b9de.png

Ahogy a képen látható, a felírt másodfokú egyenlet elég jól lefedi a fejlődést. Az y értéket a top20 klánok játékosonkénti átlagpontját összeadva határoztam meg (tehát 20-szal elosztva a top20 klánok átlagos játékosonkénti átlagpontját adja meg). A másodfokú lineáris regresszió megoldása után y = 1*1.6363223333333334*10^5+x*9.2307136363636364*10^3+x^2*1.1696212121212122*10^2, x pedig az aktuális nap száma (a képen látható módon egytől tízig, ahogy említettem, az előző 10 nap alapján).

A pontszám két dologból tevődik össze:
  • a klán tagjainak aktuális napi átlagpontszámának a másodfokú egyenlettel kiszámolt aktuális napi átlagpontszámhoz való százalékos eltérésből, (tehát amennyiben például a KÖZJÓ-ban 20.000 a tagonkénti átlagpontszám kedden, míg a top20 klánban átlagosan kedden 10.000, akkor a KÖZJÓ egyik pontszámának egyik napi alapja: 20000/10000 = 2)
  • a klán tagjainak aktuális napi átlagpontszámának előző napi növekedésének a másodfokú egyenlettel kiszámolt előző napi növekedéshez viszonyított százalék szerinti eltéréséből. (tehát amennyiben például a KÖZJÓ-ban 20.000 a tagonkénti átlagpontszám kedden, szerdán pedig 22.000, míg a top20 klánban átlagosan kedden 10.000, szerdán pedig 10.750, akkor a KÖZJÓ növekedése egy nap alatt 10%-os, míg az összes kláné átlagosan 7.5%-os, a KÖZJÓ második pontjának egyik napi alapja így a példa szerint 10/7.5 = 1.33)
A lineáris regresszió alkalmazásának célja, hogy ne csak a vizsgált 10 napos időszakon, hanem a jövőre nézve is megbecsülhető legyen a klánok pontja és rangsora (amennyiben a fejlődést hasonló mértékben teszik). A végső pontszám a két részpont összegének százzal növelt értékét tízzel elosztva kapható meg (a tízes osztás célja, hogy a korábbi pontszámokhoz közelítőek legyenek, míg a százas alap hozzáadása abból az okból vált fontossá, hogy a mínusz pontok elkerülhetőek legyenek). A két pont összeszorzása nélkül az egyik szempont alapján az első a KÖZJÓ lett volna (a nagy átlagpontszám miatt), csak a fejlődés alapján pedig az A.C2 (új klán, így a fejlődés mértéke is jóval nagyobb). A két pontot együtt vizsgálva (átlagpontszám és ehhez viszonyított fejlődés) az első az Ez van lett.
d40e8d443298d58a98d35147e7a10e28.png


Mielőtt valaki megijedne, ilyen számításokat nem kézzel végzek: (még az adatokat sem kézzel gyűjtöm össze :))
8212459e66a3b47bd6b2e394813c2bca.png
Király a kód! :D :)
 
A reakció pontszáma
37
Szép estét.

Gondoltam ismét írok 1-2 dolgot ,hisz úgy sem nagyon lesz mások által elemzés írva...

Nézzük az adatokat.
Ez van klánok több mint 1 milla LEV-el zárták a napot,s a végére a HODOR húzóembere 2 falut tudott elcsenni.
KÖZJÓ és HODOR szervezett támadása,így elég nagy kudarcnak mondható,hisz a KÖZJÓ konkrétan falut sem tudott foglalni,de azért arcuk volt előtte 1-2 nappal hogy mekkora armát fogunk kapni..

Kicsit keson reagalok, nem volt idom olvasni bar nem is banom :D Viszont ezt nem hagyhatom szo nelkul mivel feltuntetted szeretett klanunkat.
Elso kerdesem az lenne hozzad, hogy tisztaban vagy az Arma fogalmaval? :DD Nekem nem ugy tunik, (Segitek) mivel ha 2 ember akcioba lendul azt meg nem hivjak armanak :D De remelem sok ilyen Armat szervezel tuti sikeretek lesz :DD
Az hogy bevedtetek azt a ket falut mondhatni kotelezo volt nektek ott 'Fronton' erre ne legyen nagy az arc. Jelzem nem fuztunk ahoz a 2 faluhoz nagy remenyeket, de egy probat megert, miert ne. ;)
 

DeletedUser19851

Vendég
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha ÉN és 2 társam felér 1 "armának nevezett akciónak", akkor világosítson fel valaki mi a neve annak pl ha egy klanból minden tag kiveszi a reszét a másik klán ellen.

Mind1 igazából leszarom a véleményeket általában, főleg a cinkelős menőzős véleményeket, a fórum persze ezért van, ez tény így jót nevetek mikor mi vagyunk a téma.

Én csak azt nem értem mire jó ha egy player a másikat leakarja járatni mindenki előtt, ez 1 stratégiai játék, ott vannak igazán nagy bajok ha a játékbeli énünket össze akarjuk olvasztani a valódi énünkkel és erre plusz másokat próbálunk lejárattatni.

Ennyi röviden.



I'm not the monster, you think i am, i 'm worse!!!!

I am a warrior, the pirnce all of Saiyans =Tensa= SAMA
 

DeletedUser19698

Vendég
Sziasztok.
Azzal remélem tisztában vagytok hogy Killer üzenetében 2 ember szerepelt aki támadott.
Tensa üzenetében már 3.. :D
Remélem a 4 klános támadásotok,ha levédjük,s kijövök majd 1 elemzéssel,mivel én legalább veszem a fáradtságot,s készítek,nem fogom megint megkapni,hogy hány ember nem vett részt rajta..stb...
Továbbá 0 elemzés mindig 1 nézőpont része,szívesen olvasnám a ti verziótok is,mégsem történik meg..
Könnyebb belekötni 1 írásba,mint írni 1 elemzést ezek szerint..
 

DeletedUser19778

Vendég
Korábbi, tagonkénti átlagpontszámhoz viszonyított fejlődés szerint számított ranglista 2019-03-02 és 2019-03-08 közötti adatok alapján való újraszámolása:
8fc038254c9c16f71fa2fff474ff7dca.png


Az ATL.A azért számít fejlődőnek itt, mert annak ellenére, hogy sorra kerül elfoglalásra az összes tagjuk, többnyire a kisebb tagok kerültek az elmúlt egy héten elfoglalásra, így az ők klánból való távozásukkal a klán átlagpontszáma nőtt. Nem így van pl. az ATL-nél, ami 17. helyre került, míg a valóságban (még) 13.

Érdekes számomra látni, hogy az előző számításkor (2019-03-06) az én ranglistámon az ~NGV~ 18. volt, a valós ranglistán 20., ma pedig az ~NGV~ a valós ranglistán 19. Az ASG2 a valós ranglistán két napja 19. volt, az én ranglistámon 20., ma éjfélkor pedig a valós ranglistán is 20. lett (éppen 21.).
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
A reakció pontszáma
37
Sziasztok.
Azzal remélem tisztában vagytok hogy Killer üzenetében 2 ember szerepelt aki támadott.
Tensa üzenetében már 3.. :D
Remélem a 4 klános támadásotok,ha levédjük,s kijövök majd 1 elemzéssel,mivel én legalább veszem a fáradtságot,s készítek,nem fogom megint megkapni,hogy hány ember nem vett részt rajta..stb...
Továbbá 0 elemzés mindig 1 nézőpont része,szívesen olvasnám a ti verziótok is,mégsem történik meg..
Könnyebb belekötni 1 írásba,mint írni 1 elemzést ezek szerint..

Persze szegeny Hardikemet mindig elfelejtem hogy besegitett szoval TensaPapi irta jol 3an tamadtunk szoval az mar ARMA bocsi :D
Hat figyelj ha nem vedidek le is irj elemzest ne csak akkor mikor ti jottok ki jol a dolgokbol mert akkor minek is az elemzes, irj csevegobe hogy levedtuk az armat azt kesz :D
Irok en is egyet majd nektek, csak meg nem jott el az ideje :D Es persze hogy belekotunk ha ugy tuntesz fel minket ahogy nem kellene :D
 

DeletedUser19714

Vendég
Megpróbálkozok vele akkor:D
K44 ASG-KAL-RIA harcok.ASG-KAL nem igen piszkálja egymást inkább a RIA-ra koncentrálnak eddig egyik klán sem tudott felülkerekedni.Délen ASG-KAL dominál míg a konti északi részén a RIA.
Ez van belógás ex minyonokból.Nem igazán látom mi a cél ott.Talán a KÖZJÓ feltartása.
K45 egyértelműen KÖZJÓ konti.TM próbálja tartani magát inkább kevesebb mint több sikerrel.
K55 Ez van dominancia de emelem kalapom a HODOR előtt.Kitartóan és bátran harcolnak,és jól tartják a peremen magukat.
K54 Billsék IMMO-R,és A.C. . Az A.C. ellen tudtommal van egy kisebb összefogás,de jól toboroznak,és szerzik meg egyenlőre a befolyást a kontin.Nálam ők a favoritok.
A 4 kontiból igazából ha szigorú akarnék lenni 3 kelt el.De abból is a KÖZJÓ van előnyben.
A legkiegyenletítettebb kontinens egyértelműen k44 .
A másik déli kontinensen ugyan jól tartják magukat a klánok,de a faluelőny idővel felmorzsomhatja az A.C. ,és Witcherék ellenfeleit,igaz ez a szerver már mutatott pár dolgot szóval nem lepődnék meg ha még tartogatna . :D
Esetleg egy DJ féle térkép jöhetne amiket a többi szerveren is szokott :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent