Elemzés

DeletedUser19367

Vendég
Szep irasok.
Az SBT es a HNK a ket legszipatikusabb klan ezen a szerveren szamomra, elobbiba az, hogy annak ellenere hogy sokan vannak tudnak haladni, ehez meg az kell, hogy a tagok egy celert harcoljanak felreteve az egot, amit valljuk meg talan a legnehezebb elerni 100+ fovel es ezt ugy irom, h soha nem titkoltam hogy kinem allhatom Kriszt :D
A HNK-nak a fejlodese ami szimpatikus, v48-on nagyon szervezetlenek voltak de itt mar nem, nagyon segitokesz jatekosok, sokszor segitettek nekunk, ami szintet Don 10 szerveren nem tudott meglepni HNK egy szerver alatt megtette.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Na szóval, nézzük, amit ígértem (hogy másoknak mit ígértem ezen a szerveren, azt most hagyjuk). Hosszú lesz, akit nem érdekel, nyugodtan ignorálja.

Kezdjük a legelején az egész történetet, ami az én szempontomból egy drámaként végződik, az utálóim szempontjából vígjáték, stb, stb :) A cél egyértelmű volt. V43-on a bannparti elvette teljesen párunk kedvét, ezért mentünk szembe azzal, amit hangoztattunk, és ezért mentünk bele abba, hogy megosztott győzelmet aratunk a WINTER-el az RPG felett. A V43-as NF nagyon letisztult, szervezett volt, megvolt a leader mint konkrét, mind átvitt értelemben. Megvoltak a húzófiókok, megvoltak a nukeolók, megvoltak a tápolók. Megvolt mindenkinek a szerepe. Semmiért nem kellett könyörögnöm, semmiért nem kellett fenyegetőznöm, se térden kúszva kérlelnem. Minden ment gördülékenyen (zömében), és olyan mag épült, amiről azt gondoltam, sokra hivatott. Tüske volt a szememben, hogy nem nyertem szervert saját klánnal, egyedül. Pedig V43 után megérdemelte volna a társaság, de az oda tartozik, hogy honnan visszajőve kerültünk meccsbe. V50, amolyan jubileumi szerver, pp mentes, nagyon jó lett volna nyerni. Azzal tisztában voltam, hogy a V43-as keret egy ilyen erős szerveren kevés. Viszont arra kellett volna építeni, és ezt akartam megerősíteni. Nagyon korán elkezdtem a toborzást, V46-ról a CotL-os kapcsolataimmal, V48-on az EW-ből, illetve még innen onnan. Azért korán, mert tudtam, hogy az SBT biztosan jön, illetve a Sparta hiába szédített mindenkit, én 90%-ra biztos voltam bennük is. Két ilyen, évek óta létező, eléggé sikeres csapat ellen nem lehet elég korán kezdeni. Mind játéktapasztalatban, mind vezetői tapasztalatban én voltam a legnagyobb hátrányban a többiekkel szemben. Épp ezért, már nagyon korán - május végén, június elején - én már a regisztráción dolgoztam, többnyire Bencével (NewHope) és Barnival. Mikor ők ketten mentek a Hordába, eljuttatták hozzám EzL regisztrációs tervét, amit személy szerint zseniálisnak tartottam. Beleszerettem, és biztos voltam benne, hogy mi is ezt fogjuk csinálni V50-en. Több oka volt ennek, az egyik az, hogy míg az SBT és a Sparta (el)ismert és népszerű klánok voltak, addig az NF-nek benne volt a nevében, hogy Névtelen, Arctalan. Bárki bevallhatja, a legtöbben az NF-ről annyit tudtak, hogy az én klánom, azt is csak azért, mert külsőn eléggé sokat fordultam meg. De nem tudtak semmit se a keretről, se a kultúráról, se a szervezettségről, semmiről semmit. Ha úgy tetszik, mi voltunk a fekete ló. Itt volt a legelső elkövetett hibám. Alábecsültem saját magunkat. Én, aki eddig ebben a játékban minden éles szerverén a nyertesek között volt, fiatal, egoista, rózsaszín köddel borított szemmel tisztára hülyének tituláltam a többi klán vezetőit, és biztos voltam benne, hogy az NF, mint harmadik erő funkcionálhat a szerveren, és hogy a két nagyágyú biztosan nem ránk fog koncentrálni. Noha én mindig minden lehetőséggel számoltam, ahogy az is bele volt kalkulálva, hogy valaki ránk regel, de egészen őszinte leszek, minimális esélyt adtam rá akárkinek. A Sparta kiszivárgott DK plusz két félkontis regje mellett bejelentettem a mi ÉK-i regelésünket, egy kis csavarral. Az SBT-ről nem tudni semmit, de (számomra) annyira adta magát, hogy DNY-re mennek, és két oldalról verhető a Sparta, hogy nagyon elhittem ezt az egész tévképzetet, amit én építettem fel. Pláne, mivel a kiszivárgott Sparta kezdőkeret szerintem nagyon sovány volt.

Így fordultunk át a reg napjára. 07.23. Rengeteget dolgoztam EzL elgondolása alapján, Bencével ide oda tologattuk a tagokat a csoportokból, és a létszám 100 főben volt lélektanilag maximalizálva tőlem. Két 50 fős klánt akartam, hogy ne legyen köztük különbség, illetve, hogy ne legyen ott véletlenül se a kirakatba, hogy az NF áll az első helyen, mert tapasztalataim alapján mindig a top1-nek mennek neki, még ha kisklánokkal együtt nem is top1.

https://sites.google.com/view/namelessfaceless/főoldal

Itt van minden. A két nagykonti választó volt erősnek beállítva, jobban mondva erősebbnek, míg a hátsó, 2-es csoportok gyengébbek voltak, kevesebb húzóemberrel, több védőküldővel, több kevésbé aktív játékossal. Azért volt a DK-i belógás, hogy a Sparta-t rögtön kényszerhelyzetbe állítsuk, illetve, ha esetleg az SBT telikontival DNY-re megy, akkor mi "területi előnyben" legyünk a nulladik perctől kezdve. Csak ehhez ugye az kellett volna, hogy ők oda kerüljenek, ahova :) Noha 100 főben maximalizálva volt a keret, a start napján ha jól emlékszek, úgy volt, hogy 109-en leszünk. Mármint a második turnus érkezésekor. Fontos volt, hogy az elsőnapi 35 fő véletlen se legyen egy klánba. Ha már 35 főnél két klánnal indulunk, az az ellenfelekben bizonytalanságot ébreszt, várhatják, hogy itt lesz még "valami", nem véletlen vannak 80-as limitnél 35-en két klánnal. Itt jött a következő hiba. Engedtem olyat, hogy "én hoznék x barátot, mert überjók", és a társai kategória. Ebből az lett, hogy mindenki hozta barátját, barátnőjét, faluépítőjét, kutyáját, macskáját. Már ekkor túl híg volt a keret, viszont érzésem szerint nagyon erős. A reget viszont, a terv szerint tökéletesen kiviteleztük.

A következő, kiemelendő hiba az az SBT lett volna. Emlékszek, én épp orvosnál voltam, mikor jött Bencétől az SMS, hogy hallod, gond van, az SBT ránkregelt, kéne csinálni valamit. Ekkor mindenki emlékszik, hogy reagáltam, leomlott a higgadság álarca, és szidtam az SBT-t, Headet, mindenkit. De én pontosan tudtam, miért. Azért, mert a második turnus tagjai összességében kevesebb profit tartalmaztak, sokkal gyengébbek voltak, lényegében egy, az SBT-nél jóval gyengébb klán is szétverte volna őket. Két opció volt. Vagy újraregelünk, az akkor még WINTER-mentes DNY-re, és elismerjük, hogy Headék jól csinálták, amit csináltka, vagy maradunk, és felvesszük a kesztyűt, rögtön az elején. Ekkor volt még pár módosítás a regben, így került pl Bence északra az A2-be az F2 helyett. Az egész margójára megemlíteném, hogy Head leírhatatlanul tökös volt ezzel a regeléssel, lényegében 19-re lapot húzva mentek ÉK-ra, és végül így vagy úgy, de lett 21-ük. A reg pillanatától úgy volt az SBT-NF viszony, hogy amelyik hibát vét, az nagyon csúnyán megbosszulja magát.

Kiegyenlített harc volt, sőt! Az elején még mi voltunk az áttörés küszöbén, északon a felvett Geráékkal, Uhum felett az NF volt a fölényben. Fájó nekem, hogy tökéletesen lekövettem és kiismertem, hogy támad az SBT, így szaladtak bele egy-két sikeres katázás után NewHope-nál és Geránál az atombunkerbe. Az az északi rész nagyon kevésen múlt, az olyan egyik oldalról szerencsék, másik oldalon hibák mellett, hogy pl Hope bentfelejtette a védőkkel a félnukeját a nemeseivel együtt, és kicsapták, vagy hogy Gera egyik reggel 10 perccel később kelt, mint kellett volna. Ezt bátran ki merem jelenteni, azt a részt nem az SBT nyerte meg, hanem mi buktuk el.

Jöjjenek a szövik. Moomba utál engem, V43 után, és pláne azután, hogy rengeteg tagja nálunk indult. Egyértelmű volt, hogy noha az SBT le fogja lényegébe szarni őket, arra jók lesznek, hogy nekünk ahol lehet, tegyenek keresztbe. Ugyanilyen megfontolásból volt nekünk az AC. Meg volt a Respect, de azt később részletezném. Ekkor kellett először all-int nyomni, hogy az RPG-t mielőbb kiszedjük magunk közül, és megvolt az egész eddigi szerverünket behálózó hibák tömkelege. Társ nem-indítása miatt kétszer is buktam a teljes seregem nukeközelből, 1 falunál, üres falukat nem hoztunk el, mert el volt cseszve az indítás, hasonlók. Az RPG-n mégis meglepően gyorsan átmentünk, ekkor jött az, amikor Head (véleményem szerint) először megijedt (megcáfolhat, ha akar), máskülönben nem jött volna ki hisztizni, hogy mi betoborozzuk az RPG-seket (4 főt a háború után), majd aznap este ők is felvettek AC-st :)

Ugrunk egy kicsit, jön a következő hiba. Mikor az SBT irányába először kezdett nyílni az olló, muszáj volt valahogy érvényesülni. Janiék Messalával levő kapcsolatom miatt jöttek, meg mert Spartaellenesek voltak, a NATO pedig a sok védőjük miatt. Ez volt egy kardinális hiba, ugyanis a vezérük, autentik egy gerinctelen játékos volt, akit miután kidobtam, a régi játékosait benthagyta kémkedni, és azok a játékosok az NF-ből védték őt. Nyargaljunk át a Sparta részre, sorra ettük meg a Sparta fiókokat, akik a balfasz reg áldozatai lettek, ezáltal előállt az, hogy az SBT fogyasztott minket, mi meg a Spartat. Jött a SystemFaiL-Amitera eset, ami után azért Bence eléggé kiakadt, de szerencsére Sys az általam megismert legkorrektebb játékosok között van, és nem használta fel ellenünk azt, hogy a negyednukeja túlélte a bug miatt a hazakísérést. Apropó bug. Bevallom, én is kihasználtam egy bugot, mégpedig, hogy zárolt levelek mellett is tudtam levelezést olvasni - így buktattam le autentik NF-ben maradt kémeit. Nem szép, de jelentettem a supportnak, semmit nem kezdtek vele, vagyis nem tudtak, mert nem tudták előidézni. Ha már a szabályszegések is szóba kerültek, noha mindenki azt hitte, hogy én voltam, de semmi közöm nincsen Head profiljának a jelentéséhez. Gondolom, hogy NF tag volt, de fogalmam sincsen, hogy ki.

Jöjjön a Respect. Nem jöttünk előre lebeszélt dipóval, de csak azért nem, mert Archangel végül az ASG konti mellett döntött. Pedig elsőre úgy tűnt, hogy az lenne az optimális, ha az általa "pár pro starterrel" a mi csökevénykontinkra jönnek a Sparta ellen, és teljesen megbénítjuk közösen őket. Ők az ASG mellett döntöttek, ami az ő döntésük, de én nem örültem neki, hogy lényegében a vlaós előnyüket, a startot az ASG-re pazarolták. A szövi kezdő lejártakor köttetett meg. Sose éreztem szövinek, inkább laza MNT-nek, mert ők az elején gyengélkedtek az ASG ellen, mi meg az SBT-Sparta-RPG trió mellett magunknak se tudtunk segíteni, nem hogy másnak. Sokszor rúgtam beléjük, de épp azért, hogy az arcból visszavegyenek és tegyék a dolgukat, és nyomják le gyorsan az ASG-t, amit yugin kívül mindegyik tagjuk helyén kezelt, neki folyton feljebb állt, hogy minek kötök beléjük.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Volt a JF is szövi, akik inkább lefeküdtek a Spartanak, meg a WINTER MNT, akikkel csak annyi volt a gond, hogy az RPG-vel felboostolt Sparta erősebb volt náluk. Jöjjenek az újabb hibák. A folyamatos toborzás miatt annyi hulladék játékos került be, amivel nem tudtunk mit kezdeni. A támadások nem voltak elindítva, a védők fele se volt úton. Hiába láttam, hova akarnak menni, a védő nem ment, a falu viszont elment... És ez ment egy jó ideig. A támadásokat Hope intézte, zömében a Spartat, meg egyszer az SBT-t. Míg ők jól haladtak a Sparta ellen, addig az SBT-vel semmire nem mentünk, mert a támadások 70%-a kiesett helyelés, beleszarás, csúszás, ilyenek miatt, akik meg indultak, azok hiába mentek, fejjel a falnak. Beindult a körfake, amire akartam éles támadást indítani, indíttatni, de 20 összevissza levő támadásra még semmit nem lehet felhúzni. Hiába könyörögtem, hogy legyenek támadva a célpontok, legyen mindenki elárasztva fakeval egy torony nélküli világon, mintha a falnak beszéltem volna, ugyanúgy 5-10 ember forgott kb. Az SBT megmutatta, hogy kell ezt csinálni, amikor CsihiPuhinak 50-100 felett volt a bejövője 3 napig, majd elkezdték belerejteni az éleseket, majd a nemeseket is. Az akarásbeli különbségek is szembeötlőek voltak, mert míg nálunk az élesre mondtak olyat egy 8k-s RPG falura, hogy nem éri meg éjjel felkelni, addig az SBT-s kollégák beidőzítettek falunként 6-8 faket 8-ra, éjjel indítva. Hiába talál ki valamit az ember, hiába erőlködik, hiába szenved akármennyit, egy módon lehetne jobb. Ha sorra kibaszkodjuk az embereket. De mivel lesznek bebelsőzve? Nemes nincsen, front van mindenütt.így nem lehet. Marad az, hogy egy egyszerű seregbekérő miatt 3 könyörgő levelet kell küldenem, hogy értékelhető mennyiségű jelentést kapjak. Marad a dedo, hogy mindenkinek egyesével el kell magyarázni, miért oda megyünk, miért úgy megyünk, miért a Béla foglal, nem a Józsi. Könyörögni kell, hogy ne legyen olyan, hogy "jajfarmolok", meg "olyan messzireeee???", meg "én foglalni akartam, miért éppen most támadtok?". Nem támadunk, támadTOK. És mielőtt jönne a pár nagyon okos kolléga, ez nem egyszer húzóemberektől, olyanoktól jött, akikben előtte feltétel nélkül megbíztam. Nem a betoborzott, tucatszámba menő pistike123-tól, hanem az elvileg bizonyított "sztároktól". Mindenki arra ment, ahova éppen gondolta, hiába volt szervezve, elmentek gyűjteni indítás előtt, előtte nap elcseszték a sereget 2k pontos, 5k védős random falura, és nem egyszer, nem kétszer.

Kurvasok melót beleöltem ebbe a szerverbe. Vinszent segítségével belenyúltam az SBT-Sparta dipóba, a többi klánt mindennél jobban próbáltam elzárni az SBT-től, kivéve az ASG-t, velük hadd alkossanak, Don mentalitását ismerve ez csak nekünk segített volna. Éjjeleztem amiatt, hogy a klánnak jobb legyen, mindent, sőt annál többet is az NF-ért áldoztam. De egyre kevesebbet kaptam vissza. És csalódtam olyanokban is, akikben azt hittem, sosem fogok csalódni. Mindezt heteken át próbáltam titokban tartani mindenki előtt, csak a párom, Kittike és a legbizalmasabb KH-s emberem, Bence tudott róla, hogy a kifele mutatott álarcom kezd foszladozni, és kezdem feladni. Belefásultam a szélmalomharcba, és nevetséges, vagy sem, de egy feltörekvő, fiatal embert 2 hónap leszedált, teljesen. Meg yoda volt, aki sejthette, mi van, mert megjegyezte nem egyszer, hogy "furcsább vagyok, mint általában". Folyamatosan megkérdőjeleztek, miért nem dipózok a Spartaval, miért nem dobom simán a gyenge Respectet, és dipózok az ASG-vel. A fél klán a Sparta ellen volt, ha velük dipóztam volna, ugyanúgy lelépnek, mint most. Könnyű azt mondani mindenkinek, hogy más szegje meg az adott szavát, más csináljon segget a szájából olyan embereknek, akiket tisztelek, és nagyra tartok. Úgy könnyű, más helyett okosnak lenni.

Feladtam. Nem a harc miatt. V43-on 100x rosszabb helyzetben voltunk, ahogy itt is, aki ránéz az LE pontokra, megnézheti, hogy nem legóztunk. Mikor V43-on csak én hittem benne kb, hogy nyerhetünk, akkor lett a klán szlogenje a Trust the Process. Valahol ironikus, hogy az ottani játékosok dobszó nélkül bíztak a Processben, itt meg már én sem bíztam benne a végére, mi több, nem is láttam magát a Process-t. V43-on, és itt is láthatta mindenki, hogy nem a harccal volt a probléma. Vagyis de, a harccal, csak éppen nem úgy, ahogy kellett volna. Míg a többiek azt hitték, minden rózsaszín, én nap mint nap nem a Sparta-val, nem az SBT-vel, hanem a sajátjaimmal harcoltam. Ami teljesen felőrölt, és már én sem bíztam magamban, hisz akármit csináltam, nem lett jobb, akármit találtam ki, ugyanúgy maradt minden. Az utóbbi egy hétben már nem a klán, hanem Kitti miatt léptem be, ő rengeteget győzködött, hogy ne adjam fel, de nem tudtam már mit csinálni. Szétestem fejben. És volt segítségem, vezetőségem, de sokszor így is egyedül maradtam...

És akkor jöjjön az endgame. A búcsúlevelemben leírtam az okokat, mi miatt adtam fel, és leléptem. Zsura raktam a fiókom. A levélben az volt a végén, hogy még egyszer, utoljára, valamit visszahozva a régiből, felveszem DJ heaven álarcát, azét a fiatal fiúét, aki "csak" a legjobb akart lenni, a bohókás, ámde játékosként nagyon agresszív playert, aki régebben jellemzett, mikor még rajongtam a KH-ért, mint játékért. És még egyszer odabaszok a Spartanak, utoljára. Ez igazából az én kiskapum volt, hogy visszajöjjek a játékba. Zsura raktam a fiókom határozatlan ideig, hogy kipihenjem, és összeszedjem magam, mert biztos voltam, hogy másnap felébredek, elnézést kérek mindenkitől, és mindennél jobban belevetem magam a háborúba. De nem így volt. A tegnapi nap folyamán egy másodpercig nem éreztem úgy, hogy be kellene lépnem, mi több, úgy voltam, hogy többet nem fogok már belépni...

Lehet ezt az egészet gyermeteg hisztinek titulálni, lehet azt mondani, hogy "háddenemígykénetenned", meg vezetőként ki kéne tartanom, de képtelen vagyok rá. És érdekes, addig szinte a WINTER meg a Respect, meg a saját tagjaim is majdhogynem leszartak, de a levelem után hirtelen a WINTER, meg a Respect is meg akarta menteni az NF-et, a tagok meg szervezzetek az SBT-re, most odabaszunk mentalitással álltak az egészhez. Kérdem én, eddig hol volt ez a nagy elán? Ha most menne (amit kétlek), akkor eddig miért nem ment? Mindenki nagy szakértő volt, és tudta, mi lenne a megoldás, de senki nem volt a helyemben ehhez. Ezen kell elgondolkodnia azoknak, akiknek annyiból áll az egész, hogy megmondják, kinek, mit hogyan kellene csinálnia. Vagy miért. Vagy kikkel.

Itt jön a tőlem utolsó bekezdés. Igen, a levelembe beleírtam, hogy aki ahova akar, legyen az SBT, Sparta, ASG, Respect, WINTER, megpróbálom nekik elintézni, hogy tudjon tovább játszani, aki akar. És igen, Headdel beszéltem, ő kérdezett rá adott játékosokra, és elmondtam neki a véleményemet a kérdezett játékosokról. Jöhet az, hogy eladtam a klánom, jöhet az, hogy gyenge voltam, jöhet az, hogy a DJ gyereket szétverték, de elég meglepő, hogy karrierem eddigi legnagyobb ellenfele volt velem a legkorrektebb a KH-ban. Nem a szövetségesem, nem a tagjaim, az ellenfelem. Ezen kell elgondolkodni. Persze ki tudja, lehet Head egy olyan számító dög mint én, és megvolt az oka, miért úgy írt nekem, ahogy. Volt, akitől megkaptam PM-ben, hogy mekkora egy zseni vagyok, hogy beszivárogtatom a kémeimet Headhez... naja. Pont erre van nekem affinitásom jelenleg, igen. Nem lennék az, aki, ha egy utolsó kis rejtett gránátot nem hagytam volna magam mögött az ellenfeleimnek, az az egy azért érdekel, ki fog belesétálni először, az SBT, vagy a Sparta, és hogy ebből a Respect, illetve az NF és a WINTER tud-e profitálni, vagy okos-e Head és Nikitaa. A ppmet elosztogattam már szinte mind, és úgy távozok erről a szerverről, hogy az SBT és az NF tudja, mennyire közel voltunk ahhoz, hogy már a legelején megverjük az SBT-t, s végül mégis mennyire távol. Még így is... De ebből a többi klán semmit nem látott... És igen, most én szartam bele többekbe, akik tették a dolgukat, őket nagyon sajnálom, mert az alapmag bővült, nem nevezek meg senkit, de rengeteg pozitív csalódást is kaptam V50-en. Köztük vannak olyanok, akik sose fognak megbocsájtani nekem, de így vagy úgy, megettem a főztömet, a sok hibám felhalmozódott, és elvezetett ehhez, hogy olyat teszek, amit sose hittem volna, feladom. Sajnálom, hogy idáig jutottam, nem így akartam befejezni, elhiheti mindenki. És mondhat rám akárki akármit, lehetek gyáva, lehetek idióta, lehetek balfasz, nem tud érdekelni.


Köszönöm, ha végigolvastad egy bukott vezér "memoárját". És nem hadászatilag bukott, hanem mint csapatépítő, mint ember, akire felnéznek. Ha esetleg olyan olvassa ezt, aki a jövőben klánt akarna alapítani, ne kövesse el ugyanezeket a hibákat. A gyors sikerek ne vakítsanak el senkit, és csapatot kell építeni, nem all-start. Vagy azt tudni kell kezelni, amire én nem voltam képes. Köszöntem a figyelmet.

Say Bye
 

DeletedUser19331

Vendég
Say Hi!

Minden tiszteletem DJ!

Sajnálom, hogy így alakult, Én továbbra is felnézek rád, hiszen egy igen jó barátot, egy kedves és intelligens személyt ismertem meg benned, aki a végtelenségig kitart, amíg annak van értelme, kívánom, hogy a való életben jól menjenek a dolgaid, jó csapatépítő vagy, csak a halmozott hibáknak ez lett a vége, teljesen érthető a döntésed, és sikerekben gazdag életet kívánok neked.

Ha bármi van továbbra is elérsz akár skyepon, akár itt.

Üdv: SF

Say Bye!
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.398
Szerintem akkor is te nyomattad a legjobb zenét a szerveren maistro!!

Puszcsók
Marko

#nohomo
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Olyan hibákat írsz le amikből sokat én is elkövettem már. Szerintem túlságosan ostorozod magad,a hibák jelentős része úgy fog csökkenni ahogy a gyakorlatod klánvezérként növekszik. Számomra a fordulópont az volt amikor nagyincze szétrúgta a hátsóm...nincs mit szépíteni rajta. Akkor leültem megbeszélni vele a szervert,hibákat stratégiákat,átgondoltam mi az amit elrontottam,mi az amiben fejlődni kell és mi az amit soha többet nem szabad ugyanúgy csinálni.Akkor előszőr volt egy igazán komoly ellenfelem,akinek teljesen más szemléletmódja volt,mert már megtapasztalta mindazokat a problémákat amiket én még nem tudtam kezelni a megfelelő módon. Szerintem nálad a nagy akarásnak nyögés lett a vége...nagyon akartad és pont ez vitt lefele a lejtőn mikor nem sikerültek a dolgok. Abból amit leírtál nekem egész más jön le,mint neked vagy egy olyan játékosnak aki sosem volt vezető.Sőt látok is dolgokat amiket te még nem vettél észre mert nem ugyanazt nézed mint én. Tudom,hogy ez egoistán hangzik,de így van. Viszont ettől nem "bukott vezér" leszel hanem olyan aki megtapasztalta milyen kilátástalan helyzetben klánt vezetni,milyen mikor nem tudod mit kéne csinálni és azt hiszed mindent megtettél pedig a megoldások végig ott voltak az orrod előtt és kihasználhattad volna. Ne add fel ilyen könnyedén,elhiszem hogy ez most fáj,viszont ha most elgondolkozol rajta mi az amit nem úgy kellett volna ahogy és milyen dolgokkal lendíthetted volna az egész klánt előrébb akkor jobb vezér leszel. Ha rá is jössz a dolgok nyitjára akkor még magad is meg fogod lepni milyen jó. A vezérkedésnek is van egy tanulási fázisa,ez is egy lépcsőfok viszont még több további is követi,ez egy sohasem végetérő folyamat. Amit megtehetsz az,hogy játékosként bemész klánokba,megfigyeled a működésüket. Megnézed mi az amit jól csinálnak,mi az amit rosszul,mi az amit másképpen. Ha jól megy nekik egy olyan dolog ami nektek nem akkor megpróbálod átemelni.Megnézed mivel érik azt el ami neked nem sikerült. Ha ők küzdenek egy problémával akkor figyeled hogyan próbálják megoldani és mi lesz az eredménye...itt is érvényes,hogy okos ember más hibáiból tanul. Mivel ugyanúgy nincs tökéletes klán,mint tökéletes játékos így mindig van hova fejlődni,nincs olyan hogy már mindent tudsz. Személy szerint én több szervert veszítettem,mint nyertem,voltam az érem mindkét oldalán. Viszont voltam szinte az összes kiemelkedő klánban vagy harcoltam ellenük. Néztem mit csinálnak,informálódtam ismerősöktől,beszélgettem a klánvezérekkel. Elképesztően sok egyedi dolgot láttam és a mai napig tanulok olyan dolgokat amiket tudok hasznosítani. Ha most feladod akkor csak egy jó klánvezér leszel,aki nyert egy szervert és mese vége.Szerintem te ennél még jobb is lehetsz,ha fejleszted magad és lenyugodva tiszta lappal újra tudod értékelni a dolgokat. Azt sem hiszem hogy te ilyen forgatókönyvvel szeretnéd befejezni a vezetői pályafutásod...az SBT sem verhetetlen ,ahogy senki más sem az...én ezért ölök annyi időt a fejlődésbe és a folyamatos megújulásba. Abban teljesen igazad van,hogy egy klánt folyamatosan építeni kell. Arra is rájöhettél most,hogy erre az nem mód,hogy felveszel egy csomó embert,abból semmi jó nem fog kisülni. Fel a fejjel...:D
 

DeletedUser19613

Vendég
Olyan hibákat írsz le amikből sokat én is elkövettem már. Szerintem túlságosan ostorozod magad,a hibák jelentős része úgy fog csökkenni ahogy a gyakorlatod klánvezérként növekszik. Számomra a fordulópont az volt amikor nagyincze szétrúgta a hátsóm...nincs mit szépíteni rajta. Akkor leültem megbeszélni vele a szervert,hibákat stratégiákat,átgondoltam mi az amit elrontottam,mi az amiben fejlődni kell és mi az amit soha többet nem szabad ugyanúgy csinálni.Akkor előszőr volt egy igazán komoly ellenfelem,akinek teljesen más szemléletmódja volt,mert már megtapasztalta mindazokat a problémákat amiket én még nem tudtam kezelni a megfelelő módon. Szerintem nálad a nagy akarásnak nyögés lett a vége...nagyon akartad és pont ez vitt lefele a lejtőn mikor nem sikerültek a dolgok. Abból amit leírtál nekem egész más jön le,mint neked vagy egy olyan játékosnak aki sosem volt vezető.Sőt látok is dolgokat amiket te még nem vettél észre mert nem ugyanazt nézed mint én. Tudom,hogy ez egoistán hangzik,de így van. Viszont ettől nem "bukott vezér" leszel hanem olyan aki megtapasztalta milyen kilátástalan helyzetben klánt vezetni,milyen mikor nem tudod mit kéne csinálni és azt hiszed mindent megtettél pedig a megoldások végig ott voltak az orrod előtt és kihasználhattad volna. Ne add fel ilyen könnyedén,elhiszem hogy ez most fáj,viszont ha most elgondolkozol rajta mi az amit nem úgy kellett volna ahogy és milyen dolgokkal lendíthetted volna az egész klánt előrébb akkor jobb vezér leszel. Ha rá is jössz a dolgok nyitjára akkor még magad is meg fogod lepni milyen jó. A vezérkedésnek is van egy tanulási fázisa,ez is egy lépcsőfok viszont még több további is követi,ez egy sohasem végetérő folyamat. Amit megtehetsz az,hogy játékosként bemész klánokba,megfigyeled a működésüket. Megnézed mi az amit jól csinálnak,mi az amit rosszul,mi az amit másképpen. Ha jól megy nekik egy olyan dolog ami nektek nem akkor megpróbálod átemelni.Megnézed mivel érik azt el ami neked nem sikerült. Ha ők küzdenek egy problémával akkor figyeled hogyan próbálják megoldani és mi lesz az eredménye...itt is érvényes,hogy okos ember más hibáiból tanul. Mivel ugyanúgy nincs tökéletes klán,mint tökéletes játékos így mindig van hova fejlődni,nincs olyan hogy már mindent tudsz. Személy szerint én több szervert veszítettem,mint nyertem,voltam az érem mindkét oldalán. Viszont voltam szinte az összes kiemelkedő klánban vagy harcoltam ellenük. Néztem mit csinálnak,informálódtam ismerősöktől,beszélgettem a klánvezérekkel. Elképesztően sok egyedi dolgot láttam és a mai napig tanulok olyan dolgokat amiket tudok hasznosítani. Ha most feladod akkor csak egy jó klánvezér leszel,aki nyert egy szervert és mese vége.Szerintem te ennél még jobb is lehetsz,ha fejleszted magad és lenyugodva tiszta lappal újra tudod értékelni a dolgokat. Azt sem hiszem hogy te ilyen forgatókönyvvel szeretnéd befejezni a vezetői pályafutásod...az SBT sem verhetetlen ,ahogy senki más sem az...én ezért ölök annyi időt a fejlődésbe és a folyamatos megújulásba. Abban teljesen igazad van,hogy egy klánt folyamatosan építeni kell. Arra is rájöhettél most,hogy erre az nem mód,hogy felveszel egy csomó embert,abból semmi jó nem fog kisülni. Fel a fejjel...:D

Respect, a mostani mezőnyből én téged tartalak a legjobb és legkorrektebb vezérnek, remélem 51-en ezt csak alátámasztani fogod. :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Philadelphia 76ers - Trust the Process

A Philly egy stabil középszer volt egészen 2013-ig. Akkor a GM-jük (general manager, a führer minden keretet érintő kérdésben, igazolás, draft, stb), Sam Hinkie úgy döntött, hogy egy egészen merész projectbe kezd. Elboltolták a csapat addigi arcát, Andre Igoudalát, atomjaira robbantották a keretet. Szándékosan gyengítették, csak azért, hogy a jó draftcetliket szerezzék (minél rosszabb az alapszakaszmérleg, annál nagyobb az esély a jó draftcetlire). Lényegében mind a 29 többi csapat pofozózsáknak használta a Phillyt. Negatív rekordot is döntöttek, mint minden idők leggyengébb alapszakaszmérlege. Ez a kapitális szopás ment évekig. Csak a leghűségesebb szurkolók maradtak a csapat mellett, a vezetőség kiutálta Hinkie-t, de ő makacsul csak azt mondta mindenkinek, 'Trust the Process'. Jöttek a nagy tehetségek a top3-as cetlikkel, akik közül nem egy besült. A nagyon tehetségesek évet, éveket hagytak ki a draftolásuk után, mert sérülésük volt, mások nem vitték el őket, de Hinkie-t nem érdekelte ez. Ő bízott a Process-ben. 2014-ben ledraftolta Joel Embiidet, aki első két profi szezonjában egy percet sem tudott pályára lépni lábsérülés miatt. Hinkie-nek a fejét követelték, azt mondták, tönkretette a franchise-t, mindenki megutálta. A vezetőség elkezdte megfúrni, mire a 2016-os szezon véghajrájában menesztették. Hinkie utolsó mozzanata volt, hogy kardoskodott Ben Simmons ledraftolása miatt, ami meg is történt az első pick-el, de Simmonsnak is egy teljes évet ki kellett hagynia. Hinkie utódja az a Bryan Colangelo lett, aki később Twitter burner-accountokból szidta a Hinkie által kiválasztott játékosokat, meg magát Hinkie-t is. Idén menesztették a posztjából, mikor kiderültek a simlis ügyei.

Hinkie annak a tudatában cselekedett, hogy tán egyedüliként, de hitt a Processben. Tudta, hogy az egész város meg fogja utálni, tudta, hogy el akarják majd távolítani, és azt is tudta, hogy a munkájának a gyümölcsét már nem ő fogja learatni, ennek ellenére cselekedett úgy, ahogy. Megteremtette a Philly számára a jövőt. Joel Embiid első teljes szezonja után már a legjobb magasembernek számít a ligában. Ben Simmons természetes tehetsége a kosárlabdához olyan szintű, amit egy bizonyos LeBron James óta nem látott senki. Tavaly már időszakokra a Philly eredményeket ért el. Idén megelőzték LeBron Clevelandjét az alapszakaszban, és a második körig mentek, ahol a későbbi keleti döntős Boston állította meg őket. Idénre felépült a harmadik nagy tehetség, Markelle Fultz, és senki nem látja, hol a határ a Phillynek. Ma Sam Hinkie-t istenként tisztelik egész Philadelphiában. A Process beérett.

Erről a sztoriról van egy nagyon jó vidi, érdemes megnézni, főleg a 2:18-kor a háttérből pityergő Hinkie-t. Game of Zones a sorozat neve, egy GoT paródia NBA résztvevőkkel. Jó szórakozást hozzá.



Ami a fiókomat illeti, a következőket tudom mondani:

Say Bye to DJ
Say Hi to Yoda.


KH pályafutásom eddigi legjobb tanítványa érkezik a helyemre, nem duálnak, hanem helyettem. Kösse fel minden ellensége a gatyát, mára már jóval túlnőtt rajtam, mind játékosként, mind emberként.


NF és én, kb.

Vigyázzatok a Say Hi fiókkal, egy nagyon ügyes srác fog jönni bele :) Lássatok kicsit tovább az orrotoknál, ha a megfelelő kérdéseket meg tudjátok lelni, akkor a válaszok is jönni fognak velük.

Sok sikert mindenkinek, aki V50 résztvevője!
 

ati.mached

Well-Known Member
A reakció pontszáma
4.117
Yoda <3

A kosaras részt átugortam, írj focissat
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser19613

Vendég
A foci szerintem egy nagyon idióta sport, meg ha akarnék se tudnék írni olyat :)

Aztán miért? :D Azért mert nem tudsz játszani vagy mert a magyarok sz*pnak benne és ezért idióta sport. :D Mindenkinek más jön be, de azért az erős túlzás így kijelenteni hogy idióta sport a foci, megvan a maga szépsége de ennyi erővel a kosár is lehetne idióta sport mert hát csak kézzel érnek bele miért nem fújják le azt. :D
Nem igazán találkoztam még eddig hasonló véleménnyel de ha megindoklod akkor elfogadom.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Aztán miért? :D Azért mert nem tudsz játszani vagy mert a magyarok sz*pnak benne és ezért idióta sport. :D Mindenkinek más jön be, de azért az erős túlzás így kijelenteni hogy idióta sport a foci, megvan a maga szépsége de ennyi erővel a kosár is lehetne idióta sport mert hát csak kézzel érnek bele miért nem fújják le azt. :D
Nem igazán találkoztam még eddig hasonló véleménnyel de ha megindoklod akkor elfogadom.

Keves a pont, sok a szineszkedes, a legtobb focista nekem olyan, mint egy primadonna, es kurvasok a bunda.

De tolem mondhatod a kosarra hogy idiota sport mert en leszarom :) nekem ez a velemenyem a focirol, masoknak mas, ez van.
 

DeletedUser19613

Vendég
Keves a pont, sok a szineszkedes, a legtobb focista nekem olyan, mint egy primadonna, es kurvasok a bunda.

De tolem mondhatod a kosarra hogy idiota sport mert en leszarom :) nekem ez a velemenyem a focirol, masoknak mas, ez van.

Kevés a pont. :D Hát ja itt nem adnak 3 pontot egy gólért ha 16-oson kívülről lövik. :D Meg touchdown sincs sajna.
Sok meccset láthattál, ha szerinted a többség primadonna, nem csak az adagedényt meg hasonlókat kell nézni és azok alapján ítélni. Bunda meg mindenhol van, ilyen világot élünk csak a fociban több pénz van.
Veled ellentétben én nem minősítek így le egy sportot, ami nekem nem jön be. Biztos amikor fociztatok neked kellett a kapuba állni vagy utolsóként választottak ezért tartod idióta sportnak. :D
 
Fent