Oktatóanyagok és Stratégiák

DeletedUser

Vendég
Hjaa és van egy újításom!
Minden faluban a fronton van egy 4-es szintű krematórium, mert a hullazsáktermelés sok nyersibe kerül! :D:p:cool::cool::cool:
 

DeletedUser

Vendég
Sokan (én sem) nem díjazzuk a barbizást, mert ezzel értékes nyersanyagforrástól fosztjuk meg magunkat.
Természetesen nem a nagypontú barbárokra értem!

Nekem jelenleg van 952 falum v8-on.
Én összesen 4 barbit foglaltam még az elején!

Sokan nem fogadják el ezt a hozzáállást, de nekem még most is farmolnom kell 11millió pont és 952 falu birtokában, mert egyszerűen nincs elég saját termelés az érmékre! ;( :(
 

DeletedUser

Vendég
Sokan (én sem) nem díjazzuk a barbizást, mert ezzel értékes nyersanyagforrástól fosztjuk meg magunkat.
Természetesen nem a nagypontú barbárokra értem!

Nekem jelenleg van 952 falum v8-on.
Én összesen 4 barbit foglaltam még az elején!

Sokan nem fogadják el ezt a hozzáállást, de nekem még most is farmolnom kell 11millió pont és 952 falu birtokában, mert egyszerűen nincs elég saját termelés az érmékre! ;( :(

Elején a jo kis barbár faluk behuzása is segithet!
Bár ahogy látom, más szerokon a kezdök elviszik a bonuszokat, felhuzzák, de semmi sereget nem csinálnak, a Jó játékosok meg elveszik tölük!
Krisz, farmolj szép piros szinüeket :).

Félre értés elött átmodositanám, hogy ne a jeli legyen piros, hanem akit támadsz annak a térképi szine :)
 

DeletedUser15172

Vendég
Ugye ha azt mondom, hogy valaki csak a játék egyes elemeire figyel, akkor könnyű azt mondani, hogy hiba.
Aki már kezdéskor arra játszik egy területszerző játékban, hogy minél kisebb területre rendezkedjen be, azzal nem is tudok mit kezdeni. Persze van benne logika, de ha jobban megnézzük akkor nem előre fele játszik, hanem valami bukerfocit.
Igen, megértem, hogy ők mire gondolnak. Olyan stabilnak néz ki 5-6 falu közvetlen egymás mellett, csak nem veszi közben észre, hogy a másiknak 10-szer annyi faluja lesz és már egészen nagy területet tart az ellenőrzése alatt! Nehezebb bevédeni? Nem, nem nehezebb.
Gondoljuk végig szépen. Amíg az egy mezőre levő falvakba odaér a sereg könnyen, de a hátránya, hogy hozzá közel is van az ellen.
A terjeszkedő játékos, ha logikusan és agresszíven játszik, akkor maga körül rendet tesz és nincs olyan közel senki, aki kárt tudna tenni benne. Az időtényezőt kell figyelni és magunkhoz igazítani. Nem biztos, hogy igazán érthetően adtam elő.
 

DeletedUser11726

Vendég
Én nem azt mondtam, hogy barbikat kell foglalni, de ha pont van egy jobb féle pont jó helyen akkor simán lehet belőle templomost csinálni és itt nyilván nem a 500 pontos barbira gondoltam.

nálam sem volt tendencia de egyszerűen úgy jött ki, hogy a második sehogy sem volt jó helyen egyik faluban sem, így muszáj voltam egy 1400-es barbit foglalni.
Mivel én voltam a domináns egyed a környéken :) az sem volt gond, hogy nem képeztem -az elsö 4 napban mig templomot toltam felfelé- egy védöt sem mert körülötte volt a többi falum. Az eredmény egy eröteljes blokk.
néha kockáztatni kell ennyi.

aztán majd meglátjuk pár hónap múlva ;)
 

-Archangel-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.327
Na,na,na!!

Nem értem meg, hogy ha valaki egy ilyen játékot játszik és eredményes akar lenni, akkor miért nem játszik logikusan is.

Erről van szó!
Ha valakinek a szájába rágsz mindent,könyvet irsz neki a kh-ról,amiben minden kis apróság benne van,ha nem tud logikusan gondolkozni,soha nem lesz belőle nagy játékos!Te pedig nem mondhatod neki mindig,hogy most épp mit kell csinálni...
Meg hát más fiókját nem is tudod olyan jól kezelni,mint a sajátodat :)
 

DeletedUser

Vendég
Ugye ha azt mondom, hogy valaki csak a játék egyes elemeire figyel, akkor könnyű azt mondani, hogy hiba.
Aki már kezdéskor arra játszik egy területszerző játékban, hogy minél kisebb területre rendezkedjen be, azzal nem is tudok mit kezdeni. Persze van benne logika, de ha jobban megnézzük akkor nem előre fele játszik, hanem valami bukerfocit.
Igen, megértem, hogy ők mire gondolnak. Olyan stabilnak néz ki 5-6 falu közvetlen egymás mellett, csak nem veszi közben észre, hogy a másiknak 10-szer annyi faluja lesz és már egészen nagy területet tart az ellenőrzése alatt! Nehezebb bevédeni? Nem, nem nehezebb.
Gondoljuk végig szépen. Amíg az egy mezőre levő falvakba odaér a sereg könnyen, de a hátránya, hogy hozzá közel is van az ellen.
A terjeszkedő játékos, ha logikusan és agresszíven játszik, akkor maga körül rendet tesz és nincs olyan közel senki, aki kárt tudna tenni benne. Az időtényezőt kell figyelni és magunkhoz igazítani. Nem biztos, hogy igazán érthetően adtam elő.

Na ott a lényeg!
 

DeletedUser11646

Vendég
Az NL egység támadó falukban való használatához:
Titkosnak ott van a weboldalán a számológép, ami kiszámolja, hogy mennyi támadó/védő értéke van a faluban kifejlesztett összes egységnek. Ott ki lehet számolni elég érdekes dolgokat. Az Open Eye - Thargoran stratégia egyébként egyáltalán nem rossz... Tőlük indult az NL-es ötlet. De tovább is lehet fejleszteni, számolgatni. Meg is tettem. Pl. Ha van 100 falu és minden falu támadóra lenne gyártva (NL stratégiával), akkor az támadó és védekező értékben egyaránt veri azt, mintha lenne külön védő és támadó falu közte, mondjuk 50-50%-ban. Hátulütője a dolognak, a vegyesen összeállított falvakkal szemben, hogy ez esetben nagyon aktívnak kell lenni, mert így bár minden falu rendelkezik elég jó kis alapvédelemmel (1250 NL), feltétlenül össze kell szedni többet, ha támadják. Viszont előnye, hogy ez gyorsan megtehető, hiszen az NL a leggyorsabb védő egység (lovaggal küldött védelmet leszámítva, de az csak egy falu lehet...). Valamint, minden falu rendelkezik jó támadó értékekkel. Nem olyan jóval, mint egy full nuke, de cserébe sokkal több támadó falu van. Mivel mind a 100-al lehet támadni. Támadó-védő falvak aránya talán 70-30% (agresszív támadó játékosnál) vagy 60-40% szokott lenni. Persze mindenkinél más. Meg az NL használata, talán nem is annyira elterjedt, pedig bármelyik stratégiában jó, mivel univerzális egység, és legfőbb erénye a gyorsaság. Én is mikor játszottam a szokásos módon tettem, támadó és védő falukkal felváltva, de nállam általában a védőből volt több, bőséges NL-el, ami volt néha támadó falvakban is. Tehát az NL stratégia nem egy rossz dolog, de mindennek van előnye és hátránya. :cool:
 

DeletedUser

Vendég
Az NL egység támadó falukban való használatához:
Titkosnak ott van a weboldalán a számológép, ami kiszámolja, hogy mennyi támadó/védő értéke van a faluban kifejlesztett összes egységnek. Ott ki lehet számolni elég érdekes dolgokat. Az Open Eye - Thargoran stratégia egyébként egyáltalán nem rossz... Tőlük indult az NL-es ötlet. De tovább is lehet fejleszteni, számolgatni. Meg is tettem. Pl. Ha van 100 falu és minden falu támadóra lenne gyártva (NL stratégiával), akkor az támadó és védekező értékben egyaránt veri azt, mintha lenne külön védő és támadó falu közte, mondjuk 50-50%-ban. Hátulütője a dolognak, a vegyesen összeállított falvakkal szemben, hogy ez esetben nagyon aktívnak kell lenni, mert így bár minden falu rendelkezik elég jó kis alapvédelemmel (1250 NL), feltétlenül össze kell szedni többet, ha támadják. Viszont előnye, hogy ez gyorsan megtehető, hiszen az NL a leggyorsabb védő egység (lovaggal küldött védelmet leszámítva, de az csak egy falu lehet...). Valamint, minden falu rendelkezik jó támadó értékekkel. Nem olyan jóval, mint egy full nuke, de cserébe sokkal több támadó falu van. Mivel mind a 100-al lehet támadni. Támadó-védő falvak aránya talán 70-30% (agresszív támadó játékosnál) vagy 60-40% szokott lenni. Persze mindenkinél más. Meg az NL használata, talán nem is annyira elterjedt, pedig bármelyik stratégiában jó, mivel univerzális egység, és legfőbb erénye a gyorsaság. Én is mikor játszottam a szokásos módon tettem, támadó és védő falukkal felváltva, de nállam általában a védőből volt több, bőséges NL-el, ami volt néha támadó falvakban is. Tehát az NL stratégia nem egy rossz dolog, de mindennek van előnye és hátránya. :cool:

Már írtam korábban, hogy ahány ember annyi szokás és stratégia ám ebbe egy kicsit belekötnék. :cool:
Amit leírtál az jó és van alapja de...

Vegyünk alapul egy 500 falus játékost és azt, hogy van neki egy jól koordinálható .... mondjuk ~30-40 mező szélességű frontja.
Gondolom a legtöbben a fronttól távoli falukat védőnek használják és ebből adódóan a front védelem is szisztematikus.
Tehát hátulról megy a védő a frontra és ami védőd van a fronton azokat nem mozgatod, hanem hagyod mobilisra, ha esetleg nemeseket kell fogdosni.
Nos ebben az esetben feltételezzük, hogy lerohadod a szomszédot, kiküldöd az NL-támadókat és az ellen visszatámad. Akkor mit csinálsz? Mit fogsz toligálni a fronton ha az amúgy is gyenge támadóértékű NL-ek kocognak a kolléga felé?
Hátulról már nem érnél be semmivel, szóval sakk matt.
Míg te támadod és a seregeid elhullanak a falak előtt, mert gyengébb mint egy full nuke, eközbe az ellen besétál a falukba és te semmit nem tehetsz, csak annyit hogy végignézed, hogy szétver mindent, van elfoglal.
(Jó most lehet azt mondani, hogy atmora kell védeni az összes falut, de mindnyájan tudjuk, hogy az ritkán kivitelezhető)
De mondom! Amit leírtál az nem rossz ám több a negatívum mint a pozitívum.
 

DeletedUser15525

Vendég
krisz0422, valahol írtad, h az első templom-os falunkat, ha befoglaljuk akkor megmarad a csapatunk. Ez vajon érvényes a V15-re is?

Illetve, érdemes sima templomot felhúzni, és az első templomot talonba hagyni folyamatosan, távoli foglalás esetére?
Itt a távolit a templomon kívüli területre értem.
 

DeletedUser11726

Vendég
V3-on helytesitettem az egyik klántársamat 3,5M acca volt, ö is NL.-al nyomult. Először furcsa volt de 2 nap simszezés után kinéztem egy ellenséget és kb másfél nap alatt 22 falut foglaltam el tőle. szerintem elég jol működött, és jól esett bosszút állni az Ima-n a sok zaklatásért :D
Bár ha nincs lehetőség ilyen szerencsés villám attakra akkor valóban jó előre fel kell készülni védőkkel a fronton levő falukban
 

DeletedUser

Vendég
V3-on helytesitettem az egyik klántársamat 3,5M acca volt, ö is NL.-al nyomult. Először furcsa volt de 2 nap simszezés után kinéztem egy ellenséget és kb másfél nap alatt 22 falut foglaltam el tőle. szerintem elég jol működött, és jól esett bosszút állni az Ima-n a sok zaklatásért :D
Bár ha nincs lehetőség ilyen szerencsés villám attakra akkor valóban jó előre fel kell készülni védőkkel a fronton levő falukban

Normál támadókkal könnyen lehet, hogy 2 nap alatt nem 22 falut hozol el, hanem 50-et :cool: :)
 

DeletedUser11726

Vendég
Normál támadókkal könnyen lehet, hogy 2 nap alatt nem 22 falut hozol el, hanem 50-et :cool: :)

hát nem tudom, ekkora accal még nem játszottam ezt leszámítva -gurigától nem messze abba kellet hogy hagyam :(
szóval nem biztos de hiszek neked, bár volt, hogy a védő faluk nehézlovasaival fejeztem be a foglalást az kitudta ütni a megérkező erősítést, nem hiszem, hogy egy standard védő faluval ment volna mikor a vége felé elfogytak a közeli támadók.
 

DeletedUser

Vendég
hát nem tudom, ekkora accal még nem játszottam ezt leszámítva -gurigától nem messze abba kellet hogy hagyam :(
szóval nem biztos de hiszek neked, bár volt, hogy a védő faluk nehézlovasaival fejeztem be a foglalást az kitudta ütni a megérkező erősítést, nem hiszem, hogy egy standard védő faluval ment volna mikor a vége felé elfogytak a közeli támadók.

Jól értem?
A nemeseket kísérték az NL-ek és azok ütötték ki az erősítést?

Na igen, ez ebben a formában helytálló, de pl én úgy csinálnám, hogy 4 nemes megy egy faluból full nuke kíséretében úgy, hogy oda nem ugrik be senki.
Odateszem a négy nemest 0.2 másodpercbe(mind a 4-et) és ha kell közvetlen rá fél másodpercen belül beér egy a fronton képzett full védőcsapat. :)
Ugye a mobilis védő amit nem mozgatunk, csak ha kell.... ezt fentebb írtam.
 

DeletedUser11726

Vendég
Jól értem?
A nemeseket kísérték az NL-ek és azok ütötték ki az erősítést?

Na igen, ez ebben a formában helytálló, de pl én úgy csinálnám, hogy 4 nemes megy egy faluból full nuke kíséretében úgy, hogy oda nem ugrik be senki.
Odateszem a négy nemest 0.2 másodpercbe(mind a 4-et) és ha kell közvetlen rá fél másodpercen belül beér egy a fronton képzett full védőcsapat. :)
Ugye a mobilis védő amit nem mozgatunk, csak ha kell.... ezt fentebb írtam.

igen jól érted azok kísérték. Én is nemes vonatot indítok általában kivéve ha olyan helyzet alakul ki, hogy van pár órám, hogy legyártsak 4 nemest -amit értelem szerűen 4 külön faluban a leggyorsabb megvalósítani- mielött bevédik a falut amit kinéztem, mondhatnám szükség törvényt bont :)
Röviden a közeli faluk közül 1 támadó volt csak és több védő, az utolsó csapat pedig foglalt és kiütötte azt a kevés védőt amit standard védők nem tudtak volna.
 

DeletedUser

Vendég
Jó, így már világos és érthető.
Egy szónak is 100 a vége!
Senkire nem erőltethetjük rá a saját stílusunkat.
Nyitott szemmel kell járni (fórumozni)
Olvasgassuk csak az ilyen hozzászólásokat, hisz holtig tanul az ember!
Előbb utóbb mindenki összerakja magának a legkézenfekvőbb stratégiát.
 
Fent