Unió

DeletedUser4544

Vendég
Nem értelek Dark Lord. Most tényleg a mod by cons játszod, vagy ....
Bemásoltam anno a hónapos statisztikánkat. 1 hónap alatt 720 falut foglaltunk tisztán.
Akkor miért bukta a klánvezetés? Frd-vel nincs elegendő hosszúságú frontvonal. Alig érintkezünk. Elszigetelt falvainkat vitték el, amikkel kiköltöztünk mögéjük, hogy közel legyünk a titkokhoz. Azt a 200 falut alapból nemlett volna kapacitásunk bevédeni. Ezért negatív a Frd statisztikánk, egyenlőre. 2 utat lehetett választani, vagy szétütjük az Uniot és sokkal hosszabb frontvonalon érintkezünk a Frdvel, így sokkal nagyobb védelmi rendszert kell mozgatniuk, vagy most nekikugrunk és akkor valószinű lepattannak a nukeok, mivel írtam kis frontvonalunk van. Egyszóval azért negatív a statisztikánk a Frd ellen, mertmég nemtámadtuk őket.
Annak nemlátom értelmét, hogyha van 3000nukeod, akkor 3 területre támadsz 1000-1000-1000 nukekal. Sokkal nagyobb vérengzést lehet csinálni 3000 nukekkal egy területre. ÚGygondolom ha egyszerre ütünk 3 területre 1000-1000-1000, az olyan mintha vegyes falukat készítenénk.....Mi 2 hetente folyamatosan ütünk klánszinten, és a köztes héten meg vannak a kisebb akciók, területi csaták, háborúk.
Ha ígyse fogod fel a történetet, akkor nincs miről beszélni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Darky, ezek az emberek már győzelemre vezettek egy klánt - legalábbis a küszöbön állnak. több mint három év kemény melója van benne, ennélfogva ugy gondolom valószinüleg tudják mit csinálnak. Nyilván minden szerver más és más, más célok, más sebesség és más ellenfelek - és ezeket a célokat ezerféleképpen el lehet érni ráadásul. De egy nyert szerverrel a hátuk mögött felesleges megkérdőjelezni h értenek-e a dologhoz vagy sem.

Valószínüleg igen.
 

DeletedUser13948

Vendég
Darky, ezek az emberek már győzelemre vezettek egy klánt - legalábbis a küszöbön állnak. több mint három év kemény melója van benne, ennélfogva ugy gondolom valószinüleg tudják mit csinálnak. Nyilván minden szerver más és más, más célok, más sebesség és más ellenfelek - és ezeket a célokat ezerféleképpen el lehet érni ráadásul. De egy nyert szerverrel a hátuk mögött felesleges megkérdőjelezni h értenek-e a dologhoz vagy sem.

Valószínüleg igen.

Mindenki írásában van több-kevesebb igazság...
Nézzük most mondjuk Ramon-t :D
Igaz, nem szabad lenézni a Spartat, mert ezen a szerveren ők tűnnek a legjobbnak, de egy új világon más beállításokkal nem biztos jövő, ha van már 1 győztes világod...
Amugy meg V14-en én nem mondom, hogy nem érdemlik meg a győzelmet, mert ügyesen taktikáztak, vagy kicsit aljasan átlépkedtek, de nekik is van egy világok fele annyi harccal meg ponttal mint másoknak :)
 

DeletedUser

Vendég
no igen...ezért mondtam h minden szerver más és más ;)

általában mindig minden győztes klánnak valamit az orra alá dörgölnek - vagyis hát nem is általában: hanem mindig.
Márminthogy miért sikerült nyerniük.
És ezek az orruk alá dörgölt dolgok szinte mindig , kivétel nélkül igazak is.

Valószinüleg, ha majd egyszer mi is nyerünk, nekünk is meg lesz a magunk keresztje és kritikánk. Nincs ebben semmi különös.

Aktivitástól, ellenfelektől, és szerverbeállitásoktól függően egy játék eltarthat 5 hónapig - de akár öt évig is.

Egyet ne felejtsen el senki: nyerhet bármelyik klán bárhogyan. Valamelyik egy gusztustalan diplomáciai húzással (esetleg azok sorozatával), valamelyik éjjel nappali kockulással, valamelyik azért mert nem voltak kiemelkedő ellenfelek az adott világon, egy másik aktiv tagok beolvasztásával-toborzásával...vagy ezek kombinációjával -és még sorolhatnám. És ezeket mindig is az orruk alá fogják dörgölni - teljesen jogosan.

De egy dolog minden győztes vagy révbe ért klántól elvitathatatlan: az, h bárhogy is nyerték meg, minden ilyen esetben hatalmas méretű kitartás és kiemelkedő csapatjáték van a háttérben. Sok más is természetesen - de ez a kettő mindig szerepel.

ez pedig nem lebecsülendő, ismerve az itthoni magyar mentalitást. Manapság már az is kivételes számba megy, ha egy klán különösebb formációváltozás nélkül egyben tud maradni 1-2 évig...

Mindenesetre sokat fejlődött a magyar KH, és a magyar játékosok is, minden szinten...aktivitásban mindenképp, csapatjátékban még van azért elsajátitani. Az emberek többsége nehezen mond le az "ez az enyém, az meg a tied" koncepcióról...Ugyanigy még mindig vannak minden nagyobb klánban olyanok, akik bár rendkivüli játékosok, mégis nehezen, vagy csak nagyon haloványan fogják fel, h miért jó az, ha harminc pucol, és csak öt foglal....hogy aztán majd cserélődhessen is a dolog. És még sok más hasonló...;)

Talán még egy-két év, és érdemes belevágni egy komolyabb német vagy angol szerverbe, egy kiterjedt kláncsaláddal...bár most sztem nbagyon kevesewt mondtam, legyen inkább 3-4 év;)

Persze, ki tudja, lesz-e akkor még ez a játék, és mi KH-zni fogunk-e még akkor egyáltalán...;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser13948

Vendég
Talán még egy-két év, és érdemes belevágni egy komolyabb német vagy angol szerverbe, egy kiterjedt kláncsaláddal...bár most sztem nbagyon kevesewt mondtam, legyen inkább 3-4 év;)

Persze, ki tudja, lesz-e akkor még ez a játék, és mi KH-zni fogunk-e még akkor egyáltalán...;)

Szólj Syronának, ha indultok, mennék veletek :)
Ő meg tud nekem szólni :D
 

DeletedUser

Vendég
német szerveren már vagyok régóta, ha összeverődik egy normális magyar csapat , elinditom...
profi 24 órában aktiv jelentkezőket várok
 

DeletedUser

Vendég
igen, ez a tervem nekem is - de nem elég egy normális magyar csapat...legalább 120-150 profi kell hozzá, 3-4 klánban, h maradjon is 50 belőle a végére. Mindenkinél becsúszhat egy gyerek, munkaváltás, befásulás. Be is fog. Ez nagyobb meló mintsem az ember elsőre gondolná, márami a szervezését és az előre felvázol koncepciót illeti.

Meg most még sztem felesleges. Ha majd az első 15-20 magyar világ lezárul. Amikor már mindenkit kevésbé hajt a saját személyes dicsősége, és minden profi jelentkező tudhat maga mögött egy-két nyert világot. Nem azért mert ez olyan tudásbeli választóvonal lenne, sokkal inkább arról van szó, h jelenleg az ilyen potenciális jelentkezők nagyrésze ugyis el van foglalva a jelenlegi szerverén, ott fejt ki heroikus erőket.
Valahol fentebb pedig már irtam , h vagy csinálunk vmit rendesen, vagy nem. egyszerre egy ember egy szerveren, és csakis egyen. Ennek csak igy van értelme.

De az ötlet nekem is nagyon motoszkál a fejemben, már régóta, és vadászom is rá az embereket;)

kutya, neked mindenképp fogok szólni, syrona most ugyis velünk van, rajta keresztül is el tudlak érni - és még sokakat másokat más világról

Ha - majd - egyszer ez összejön, az hatalmasd buli lesz... :D:D:D
 

DeletedUser

Vendég
A legnehezebb kérdés, hogy kinek a vezetése alatt működne ez a nagy profi csapat :) Ki az a PRO játékos, akinek még van tekintélye szinte az összes PRO játékos előtt? Csak úgy elgondolkodtam, nem kötözködni akarok :)
 

DeletedUser

Vendég
na látod, és most megfogalmaztad azt a legfontosabb dolgot, ami miatt leginkább várni kéne még 3-4 évet ;)

a válasz: senki alatt.

Ha most indulnánk, hónapok alatt széthullana a dolog.
Mondom, maga lesz a világ 8. csodája ha ez az egész egyszer nem csak elméleti síkon fog mozogni. Ugyanakkor nem lehetetlen és megvalósíthatatlan;)
 

DeletedUser

Vendég
Ennyi sok, és legfőképp ennyi különböző szerverről összeszedett ember esetében (még ha ismerik is egymást más világokról)az egy-kétszemélyi vezetés teljes mértékben bukta. Csak és kizárólag a szenátus-jellegü klánvezetés lehetne müködőképes, de ez is csak és kizárólag ugy, h előtte az egész csapat fogja magát, beregel egy magyar világra és ott tolja , együtt, legalább egy évig. Nevezzük főpróbának. Ha enélkül indul neki a dolog egy német vagy angol szerón pl, abból nemhogy szervergyőzelem de inkább gyors széthullás-húzás lenne.
Ha magamra gondolok, azt kell h mondjam, rendkivül izgalmas dolognak tartom ezt az egészet, és segítenék a megszervezésében, de ennyi.
Aki itt klánvezetőséget vállal, annak onnantól pokol lesz az élete.

Aróól nem is szólva, h idegen nyelvű szerverről van szó. Azt hjiszem az teljesen vitán felül áll h a klánvezetésben komolyabb szinten nyilván csak olyanok vehetnek részt, akik tökéletesen beszélik az adott nyelvet. És ezen most nem a társalgási szintet , hanem értelemszerüen felsőfokot értek - minimum.

Support problémákat kell majd tudni megoldani.
 

DeletedUser4544

Vendég
Szerintem alapból megbukna a szenátus jelleg hisz 10 embernek 10 féle elképzelése van.
Az hogy külföldi szerverre menni szervezetten 1 fővezérrel lehetne megtenni, és az ő hosszútávú elképzeléseit kellene követni, úgy hogy az alvezérek végzik a rövidtávú terveket, hogy létrejöhessen a hosszútávú terv.
Ezenkivül olyanok szerintem alapból kiesnek a körből akik olvadnak ezer felé, klánnevet változtatnak. Eléggé leszükül a kör az én elképzeléseimnél. Jelenleg 3 olyan vezért ismerek, akinek a kezei alatt játszanák. Egyik egyértelműen Zola09, másik Montipapa, és a harmadik CSirsz1.
 

DeletedUser13948

Vendég
igen, ez a tervem nekem is - de nem elég egy normális magyar csapat...legalább 120-150 profi kell hozzá, 3-4 klánban, h maradjon is 50 belőle a végére. Mindenkinél becsúszhat egy gyerek, munkaváltás, befásulás. Be is fog. Ez nagyobb meló mintsem az ember elsőre gondolná, márami a szervezését és az előre felvázol koncepciót illeti.

Meg most még sztem felesleges. Ha majd az első 15-20 magyar világ lezárul. Amikor már mindenkit kevésbé hajt a saját személyes dicsősége, és minden profi jelentkező tudhat maga mögött egy-két nyert világot. Nem azért mert ez olyan tudásbeli választóvonal lenne, sokkal inkább arról van szó, h jelenleg az ilyen potenciális jelentkezők nagyrésze ugyis el van foglalva a jelenlegi szerverén, ott fejt ki heroikus erőket.
Valahol fentebb pedig már irtam , h vagy csinálunk vmit rendesen, vagy nem. egyszerre egy ember egy szerveren, és csakis egyen. Ennek csak igy van értelme.

De az ötlet nekem is nagyon motoszkál a fejemben, már régóta, és vadászom is rá az embereket;)

kutya, neked mindenképp fogok szólni, syrona most ugyis velünk van, rajta keresztül is el tudlak érni - és még sokakat másokat más világról

Ha - majd - egyszer ez összejön, az hatalmasd buli lesz... :D:D:D


Ha komolyan gondolod, szerintem Ultival felveheted a kapcsolatot elég komolyan, nem tudom miért, de a szlovák szerveren legalább 200 magyar játékost irányitott sikeresen, amig el nem kezdtek hullani az emberek különböző okok miatt.
Jó kis szerver volt, pár mindig segitséget kellett kérnem a fordíításokhoz :)
 

DeletedUser13948

Vendég
Szerintem alapból megbukna a szenátus jelleg hisz 10 embernek 10 féle elképzelése van.
Az hogy külföldi szerverre menni szervezetten 1 fővezérrel lehetne megtenni, és az ő hosszútávú elképzeléseit kellene követni, úgy hogy az alvezérek végzik a rövidtávú terveket, hogy létrejöhessen a hosszútávú terv.
Ezenkivül olyanok szerintem alapból kiesnek a körből akik olvadnak ezer felé, klánnevet változtatnak. Eléggé leszükül a kör az én elképzeléseimnél. Jelenleg 3 olyan vezért ismerek, akinek a kezei alatt játszanák. Egyik egyértelműen Zola09, másik Montipapa, és a harmadik CSirsz1.


Én Darky keze alatt is játszanék :)
Amugy mindenki rossz embernek képzeli...
Pedig a zord külső mégzordabb belsőt takar :)
De amugy komolyan nagy játékos :D
 

DeletedUser

Vendég
Vigyori, ezért kell a minimum egy év főpróba. hogy ne legyen 10 embernek 10 féle elképzelése. ha egy év alatt ugy összekovácsolódnak h müködik a dolog, legyen. Ha nem, el se induljanak.

Nem fogsz találni egy, de három olyan embert sem, akik maradéktalanul bejönnek az összes többinek. Mindenkinek meg van a múltja, van/volt egy két főszervere, más és más vezérek alatt volt vagy maga is vezérkedett, nyilván valahova "húz a szíve". Ahhoz, h egyáltalán elindulhasson a dolog, az kell, h az a tucatnyi ember, akik sokaknak szíve választottjai, szerepet/lehetőséget kapjanak a klán ügyeinek intézésében, hathatós véleményt formálhassanak a dolgokról. Enélkül sokan be sem regelnének, akikre szükségünk lenne. Aztán később ugyis abba az irányba alakulna a dolog amiről te is beszélsz.

Erről szólna az az egy év. Hogy elmosódjanak a határok - és egy uj, komplex csapat kovácsolódjon össze. Egy év hosszú idő, valószinüleg a szenátuson belül is kialakulna egy idő után, teljesen erőszakmentesen egyfajta primus inter pares, vagy 1-2 ember kiemelkedne akiknek a szavára leginkább hallgatnak a többiek...ilyen államforma esetén szinte kivétel nélkül ez a tendencia mutatkozik mind a játékban, mind a való politikai életben.

Ezért nincs értelme az ilyen kezdetű mondatoknak, h "...jelenleg 3 olyan vezért ismerek,..."...

Ez egész egyszerüen hybris - nem más.

Lehet h még be sem regelt ide az az ember, aki majdan "vezetni" fogja ezt az egészet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha komolyan gondolod, szerintem Ultival felveheted a kapcsolatot elég komolyan, nem tudom miért, de a szlovák szerveren legalább 200 magyar játékost irányitott sikeresen, amig el nem kezdtek hullani az emberek különböző okok miatt.
Jó kis szerver volt, pár mindig segitséget kellett kérnem a fordíításokhoz :)

nyugi, Ultival mi ezt már egy éve beszéljük:))
 

DeletedUser

Vendég
Én Darky keze alatt is játszanék :)
Amugy mindenki rossz embernek képzeli...
Pedig a zord külső mégzordabb belsőt takar :)
De amugy komolyan nagy játékos :D

Hát persze, ha olyan zord lennék,akkor nem tartana velem senki,erre még nem gondoltál fogadjunk ^^

komolyan nem tudsz semmit se rólam ,minek is nyilatkozol :)
Nem vagyok se nagy ,se kicsi , de egy vagyok : olyan aki azonnal leméri ki mennyit ér.

A külsőn hogy ki mit mond,nemigazán hat meg,ide mindig háborúzni jövök fel, a klánomba meg szórakozni .
Nem mindegy.
Itt ellenség vesz körűl, ott jóbarátok.
Aki még nem volt ott velem, az ne nyilatkozzon , SEMMIT nem tud Rólam.

A v17-es kudarc meg egy fegyelmezetlen és lázadozó bandán bukott meg .
Ilyen mentalitású emberek már ALAPBÓL nem kerülnek be velem egy fedél alá.
Csakhogy ott fordított volt a helyzet , ott én kerültem be hozzátok , és pár rendelkezést nem néztek jó szemmel :)) Továbbá olyanoknak adtátok a stafétabotot, akik alapból alkalmatlanok voltak bármiféle alkotásra, mert görcsösen kapaszkodtak a "jogaik"ba mint valami süllyedő hajón az utolsó reménybe .
Az ilyeneket alapból nem választom meg semmivé, aki épphogy csak belép valahová és egyből az a legfontosabb neki,hogy mindenféle jogot és rangot kapjon,mert az neki jár ˘˘ Ez nagyon amatőr húzás szerintem, de Ti válogattátok össze ,vagyis rossz etalont fektettetek le ;-)
Meg hogy a kinevezett vezért majd egy alvezér ossza le , ez is abszurd.

Meg azért kérdezzük meg azokat akikkel azelőtt is kemény csatákat vívtam itt a külsőn, lépten-nyomon leosztottuk egymást, majd miután bekerültek hozzám, mindketten kölcsönösen elismertük egymást.
Ők látták hogy jó fej vagyok, mindent meg lehet velem beszlni, én meg értékeltem a teljesítményt .
Ennyi.
Kérdezd meg jama-t vagy hit me-t .

most meg már nem játszok sehol,csak néha felnézek ide-oda ahol éppen dolgom akad :)

és ha már felsoroltátok kit tartotok nagy Vezéreknek,hadd tegyem meg én is :)

Én =Süsü= és =ASHLAN= meg Pozor Vlak mellett játszanék HA játszanék,Ők azok akikről tudom mire képesek. Pozor Alvezérként tökéletes volt :)
A többi meg aki itt nagyra tartja magát, az én skálámon sehol sincsen ,egyrészt mivel nem ismerjük egymást,másrészt mert nincsen egy diploma sem amit letettek volna az asztalra xPP
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
Nem vagyok se nagy ,se kicsi , de egy vagyok : olyan aki azonnal leméri ki mennyit ér.

Szereted ilyennek hinni magad. Nem vitatom, biztosan mindig azonnal kialakul benned egy kép valakiről, dehogy az fedi-e a valóságot, arra azért ne végy mérget! Lásd a komplett Reborn, vagy Alex71 a V7-ről. :)

Aki még nem volt ott velem, az ne nyilatkozzon , SEMMIT nem tud Rólam.

Én voltam már Veled ha nem is egy klánban, de egy világban és elég sokat gyűrtük egymást a klánjaink révén. Jól működő, egymásért kiálló tagokkal rendelkező klát hoztál ott össze, az elismerés kijár Neked érte. Biztos vagyok benne, hogy az ottani sikereidből és kudarcaidból sokat tanultál. De nem eleget. Ahhoz nem eleget, hogy tartósan sikerre vigyél egy klánt. A képességek nagyobbik része megvan pedig Benned ehhez. De lehet új néven kilétedet szerényen titkolva kellene megpróbálnod egyszer ugyanezt. Nagyobb esélyed lenne a sikerre szerintem. :)

A v17-es kudarc meg egy fegyelmezetlen és lázadozó bandán bukott meg .
Ilyen mentalitású emberek már ALAPBÓL nem kerülnek be velem egy fedél alá.

Mindig adódik valami, ami különösen nehéz helyzet elé állítja a klánt és annak vezérét. Mindig. Van hogy a nehéz diplomácia, van hogy az ellenséges túlerő, van hogy a fásultság, és van olyan is, hogy a lázadozó tagság. Ezeket mind kell tudnia kezelni a vezérnek.

Meg azért kérdezzük meg azokat akikkel azelőtt is kemény csatákat vívtam itt a külsőn, lépten-nyomon leosztottuk egymást, majd miután bekerültek hozzám, mindketten kölcsönösen elismertük egymást.
Ők látták hogy jó fej vagyok, mindent meg lehet velem beszlni, én meg értékeltem a teljesítményt .
Ennyi.
Kérdezd meg jama-t vagy hit me-t .

Biztos igazuk van. Az hogy a V7-en a csapatod visszament hozzád, miután kompletten kirúgtad őket azt mutatja, hogy ragaszkodtak hozzád és elismertek Téged.

és ha már felsoroltátok kit tartotok nagy Vezéreknek,hadd tegyem meg én is :)

Én =Süsü= és =ASHLAN= meg Pozor Vlak mellett játszanék HA játszanék,Ők azok akikről tudom mire képesek. Pozor Alvezérként tökéletes volt :)

A többi meg aki itt nagyra tartja magát, az én skálámon sehol sincsen ,egyrészt mivel nem ismerjük egymást,másrészt mert nincsen egy diploma sem amit letettek volna az asztalra xPP

Én kevés vagyok ahhoz, hogy 17 világ elismert nagy vezéreit felsoroljam, de ahhoz elég, hogy belássam nagyon keveseket ismerek közülük. Játszani pedig leginkább a V7-es ELME-s társaimmal játszanék, vagy pedig teljesen új névvel a semmiből próbálnék ismét felépíteni egy CSAPAT-ot, nagybetűvel, megpróbálva megismételni azt ami a V7-en egyszer már sikerült.
 

DeletedUser16177

Vendég
Jól szét lett offolva az egész. xD Bár nem bánom, érdekesebb ez a téma. Egy hasonló jellegű dologban én is szívesen részt vennék. Persze most jöhet a szidás "te nem vagy pro" meg a hasonló hülyeségek, de tartsátok meg inkább magatokban. Fontosabb szerintem az aktivitás és a jól játszani akarás. Egyébként még abban is gondot látok ezen a téren, hogy sokan vannak akik eléggé nem bírják egymást nem tudom ők hogy férnének meg egy klánban. Én mondjuk szívesen játszok akárki mellett aki tud, lehet akár morgoth az vagy vigyori... az nem érdekel, de sok ember nem így van.
 

DeletedUser4544

Vendég
Simán eltudnálak amúgy ott képzelni. Ebbe a játékba nemérsz el semmit ha profi vagy, csapatjátékos a legfontosabb tulajdonság.
Ha a klán érdekeit sajátod elé tudod helyezni.
Egybe biztos vagyok, 2 dolgot utálok a legjobban a khban. A titkokat és a templomot. Rendkivül rossz hatással van mindkettő a játékélményre.
 
Fent