Statisztikák

  • Témaindító DeletedUser19048
  • Kezdés ideje

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
Kivételes nap volt tegnap, ugyanis FS és Spárta is jó napot zárt, ( főleg az előbbi :D ) DSA pedig hozzájuk képest is rátett egy lapáttal. Nagyon úgy fest, hogy még jó ideig marad az 1. a DSA és csak a 2. helyért lesz kiélezett harc. DSA-ban rengeteg jó farmoló van és páran még tőlük is kiemelkednek. FS-nél is sok jó farmoló van, de náluk nincs egyetlen egy kimagasló játékos sem. Spártából egyértelműen Vinszent viszi a prímet, mögötte van 2 jó farmoló, a többiek meg a fasorban sincsenek. Egy érdekes dolog. DSA 10. legjobb farmolója előrébb tart, mint a Spártánál a 3. helyezett.

upload_2017-10-26_16-57-5.png

upload_2017-10-26_16-57-19.png
 

DeletedUser18312

Vendég
Én egy kicsit vegyítem a statodat ha nem bánod!

Van 2 rendkivül fontos tényező!
Ebből az egyiket nem szabad figyelmen kivül hagyni, a másikkal meg még nem tudsz mit kezdeni.
Kezdjük azzal amivel nem tudsz. Spartanak a területén még harcolnia kell, nem tudnak mindig mindennel farmolni, nekik előzetesbe kell lenniük, hogyha támadást kapjanak pl hazakisérhessék. Úgyanez igaz a FS-re is, mert az ASG azért még lappang. A DSA meg már lerendezte a környékét, csak a farmolásra kell fokuszálljanak és ha tele a nuke már mehetnek is vonattal. Nekik most nagyon laza a játék.

Ami fontos tényező!
DSA:
7.622.868 farmolás
7+3+4+3+4+5+3+14+12+5=60 falu
mivel revo és ark is benne vannak, így pont jól jött ki a kettejük összege belekerült a most 3 falus revo és a 14 falus ark.

7.622.868/60= 127.047 farmátlag/falu

Sparta
3.951.018 farmolás
8+5+3+4+5+5+5+4+3+4=46 falu
3.951.018/46 =85.891 farmátlag/falu

Fs:
3.757.544 farmolás
2+6+4+3+5+4+5+1+6+1=37 falu
3.757.544/37=101.555 farmátlag/falu

Ebből is látszik, hogy nem kiemelkedő farmolóak a DSA-sok, hanem több faluval többet lehet farmolni. Jobbak, de azért nem kiemelkedően.
Majd idővel csinálok Top25 játékosra lebontva faluátlag farmot.
 

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
Az élen újra változás történt, Vinszent ismét átvette a vezetést és a klán fejlődésének közel 95%-a az ő nevéhez fűződik. Azonban egyedül nem tudja tartani a lépést a DSA-val, ők ugyanis újból fél millió fölé jutottak, az FS gyengébb napot zárt az ASG klánnal való csatározás miatt, de nem szakadtak le nagyon a Spártától.


upload_2017-10-27_9-28-51.png

upload_2017-10-27_9-28-57.png


Most pedig válaszolnék Vigyó tegnapi elemzésére.
Azzal egyetértek, hogy az FS-nek nehezebb dolga van az ASG miatt és így ők alapból hátrányban vannak farmolás tekintetében. Viszont a Spárta véleményem szerint nem. Ha megnézed keleten kb ugyan olyan ellenfeleik vannak, mint nekünk. Semmivel sincs könnyebb dolgunk, mint nekik. A nyugati részen, ahol harcolnak az FE/DA párossal szemben meg van egy északi tömbjük, ahol uralkodnak és mivel az FS elvan foglalva az ASG-vel, így ők nem fogják támadni a Spártát egyelőre, az ottani FE/DA tagok meg nem jelentenek akkora veszélyt rájuk. Igazándiból csak a konti közepén van szorult helyzetben pár Spárta tag, de az nem mérvadó szerintem hiszen nekünk is vannak ellenséggel körülvéve társaink.
A farmolást meg lebontani arra, hogy ki hány faluval érte el statisztikailag rendben van, de tőled nem vártam volna ilyen butaságot. Jól tudod, hogy ez csak "szépen" néz ki és így nem tűnik akkorának a fölényünk. Kíváncsiságból megnéztem tegnap a zsákmányolt nyersi/fosztott faluk arányát és abban jobb az FS, mint mi szóval ennyi erővel mondhatjuk, hogy jobb farmolók. Nagyjából 1 hónapja kezdődött a szerver és stabilan végig elsők voltunk ez idő alatt 1 faluval és most is. Átlagban a top 25 farmoló felét mi tesszük ki és a létszámhátrány ellenére ha az összes tagot nézzük a klánoknál ugyan úgy elsők vagyunk. Szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy kiemelkedő farmolók vannak nálunk.
 

DeletedUser18312

Vendég
Nem a támadásról beszéltem hanem a védekezésről.
Míg az FS és Spartanak is kiemelkedő a LEvje, nektek semmi, vagyis ti a kontitokon bármit farmolhattok bármivel, ellenben az FS és Sparta harcol, ütik egymást odavissza az ASG/-DA-/Fe klánokkal.
Az is mástészta, hogy ti 1 kontin helyezkedtek el, Sparta 2. Alapból hátrányból indultak a megosztottság miatt, ami csak később lehet előny, és ez a DA/Fe-n múlik jelenleg, hogy lesz-e előny....
 

DeletedUser18312

Vendég
Farm szempontjából előny a 2 konti,nagyobb terület, több barbi,több nyersi :)

Mint mondtam ez hosszútávon derül ki, nem most. Most hiába vannak 2 kontin, a 3-4 falus játékosaik csak a saját területükön tudnak farmolni. Halkan megjegyzem anno mikor ezt a statosat elkezdtem a V40en, EW sokkal többet farmolt a Spartanal. Mikor megnőltek és kipucolták a lassító játékosokat a falvaik közül, akkor vették át a vezetést.
1 kontin kezdeni, könnyebb az elején jól farmolni, de majd amikor 1 kontin lesztek 100falusok és mindenannyian egymás elől farmoljátok ki az anyagot, akkor már nem lesz előny, mert most 1 területre jut 2-3 ember max, de akkor mindenki fogja farmolni, és akkor már hatalmas előny hogy 2 kontit farmolhat a Sparta.
 

vinszent

Well-Known Member
A reakció pontszáma
301
Akkor nézzétek meg a kifosztott falvak számát . . .
Talán az árulja el a legtöbbet hogy ki mennyit farmol , és jól látszik mennyi az 1 falura jutó nyersi, régebben volt is ilyen statisztika ha jól rémlik.
 

DeletedUser

Vendég
Ráadásul mi is ugyan úgy kell támadjunk,mindegy, hogy szervezett vagy szervezetlen ellenfelet. De 17 taggal kevesebben vagyunk,mègis több a LET pontunk,akkor lehet mondani, hogy jóval többet támadunk mint ők,ergo valóban butaság.
Arról nem beszèlve,hogy mèg a foglalások előtt is simán odavertük őket, mikor mindenki 1 falus volt
Arch nincs igazad mert ha védekezned kell nyílván több védőt gyártasz ... viszont így , hogy nincs szinte semmi támadás ellenetek a kontin nem kell annyi vedo kezdesnek nektek .... a támadásról meg annyit , hogy LET ez olyan szép ... főleg mikor védőcsapatokst kivánják folyton ... vágnak ... majd a fordulóba utolsó forgásnál betonoznak ... arch tudnod kéne .. ahhoz hogy LET-ed legyen kell lennie egységnek is a faluba ellenkező esetben vagyvágnak vagybezonoznak ... az utobbi kettőnél a LET pontod semmit nem változik kb ...
 

DeletedUser8262

Vendég
Akkor nézzétek meg a kifosztott falvak számát . . .
Talán az árulja el a legtöbbet hogy ki mennyit farmol , és jól látszik mennyi az 1 falura jutó nyersi, régebben volt is ilyen statisztika ha jól rémlik.

Tessék vinszent a top5 jelenleg. 1 kifosztott falura jutó nyersanyag.

  1. vinszent 66,28 26.325 kifosztott falu
  2. tysonka 68,99 22.063 kifosztott falu
  3. Admirális Generális 386,17 3.366 kifosztott falu
  4. Taknyos béka 100,51 9.105 kifosztott falu
  5. Sanyi121997 84,80 8.585 kifosztott falu

Ez azzal az adattal van számolva amit megjelenít a ranglista. Több ember kevesebb kifosztott faluval farmolt többet, ez jól látszik az eredmény időpontján.


Viszont még mindig kíváncsi lennék a beleölt pp mennyiségre klánonként :D

A számok nem hazudnak egy klánnál sem, ezt el kell fogadni a mindenkinek. Viszont azt is, hogy azoknak a számoknak van előéletük. Én mindenkinek gratulálok az elért eredményéhez legyen az bármelyik klánban. Amikor vizsgálunk egy statisztikát, elemzünk, számolunk azt is figyelembe kell venni, hogy nem tudunk minden változóval számolni.
Mennyi pp ölt bele valaki a játékba? Hány ember viszi a fiókot ? A befektetett idő az személyes hozzáállás és akarat kérdése így ezt nem kell és nem is tudnánk figyelembe venni.
több ember= több idő
több ember= valószínűleg nagyobb anyagi forrás pp re
több ember = kisebb esély a sablonos elfáradásra

Ezt ugyanúgy végigírhatnánk a prémium pontokkal is. Igen benne van a játékban, ezt el kell fogadni. Csak hajlamosak vagyunk elfelejteni :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Bocsánat,elfelejtettem,hogy én másik univerzumból gyüttem. Nekem ha védekeznem kell támadok,itt az elején aki beáll védekezni annak lőttek,legyen az 1 tag vagy 1 klán,mindegy.
Itt az elején a támadó nyer,nincs mese. Ahhoz nagyon ügyetlennek kell lenni,hogy ne igy legyen.
Betonozni meg kétlem,hogy annyira betonoznának,egyszerűen nincs rá mód. Max ha kis 24-25ös tanyákkal szaladgáltok,de az se beton,csak papirral semmire se mész az olló ellen.
Én ezt tudom. Vágni meg vágnak mindenhol,nekem már 2 vonatom meglett vágva a szerón,pedig nem lógott át a másik secbe,ezt a 200ms-s birkaságot könnyű megvágni.
Nos itt a helyzet mint írtam a másik szobában a DA klánok védekeznek a FE klán támad így itt hal védő / támadó szép számmal de mivel nem fejlődnek elég gyorsan és a farmjuk is gyenge így mindig előrébb vagyunk egy körrel legalább ... több farm —> több nyersi —> magasabb bányák és képzők —> több egység .... több támadó és védő a DA lassan kiesik a DNY-i harcokból és a FE marad bent ... bár az aktivitás még mindig gyatra ma kicsaptam john20 faluját ... benn volt a sereg nemessel. Kicsaptam kalman falujat benn volt 3000 védő .... kicsaptam zeus faluját na ott mi volt azt magam sem merem leírni de kilett csapva xD plusz a társak hoztak még 2 falut :)
 

tysonka

Well-Known Member
A reakció pontszáma
570
Bocsánat,elfelejtettem,hogy én másik univerzumból gyüttem. Nekem ha védekeznem kell támadok,itt az elején aki beáll védekezni annak lőttek,legyen az 1 tag vagy 1 klán,mindegy.
Itt az elején a támadó nyer,nincs mese. Ahhoz nagyon ügyetlennek kell lenni,hogy ne igy legyen.
Betonozni meg kétlem,hogy annyira betonoznának,egyszerűen nincs rá mód. Max ha kis 24-25ös tanyákkal szaladgáltok,de az se beton,csak papirral semmire se mész az olló ellen.
Én ezt tudom. Vágni meg vágnak mindenhol,nekem már 2 vonatom meglett vágva a szerón,pedig nem lógott át a másik secbe,ezt a 200ms-s birkaságot könnyű megvágni.

Nem mersz ASG-s jelentéseket kitenni, hogy mekkora támadó SEREGEKKEL jönnek önmegalázásra! :D
 

DeletedUser18324

Vendég
Nos itt a helyzet mint írtam a másik szobában a DA klánok védekeznek a FE klán támad így itt hal védő / támadó szép számmal de mivel nem fejlődnek elég gyorsan és a farmjuk is gyenge így mindig előrébb vagyunk egy körrel legalább ... több farm —> több nyersi —> magasabb bányák és képzők —> több egység .... több támadó és védő a DA lassan kiesik a DNY-i harcokból és a FE marad bent ... bár az aktivitás még mindig gyatra ma kicsaptam john20 faluját ... benn volt a sereg nemessel. Kicsaptam kalman falujat benn volt 3000 védő .... kicsaptam zeus faluját na ott mi volt azt magam sem merem leírni de kilett csapva xD plusz a társak hoztak még 2 falut :)


Bocs az off miatt,láttam a jeliket.
Annyit tennék hozzá John20 2 nappal előtte írta,hogy beáll dualba valakihez,mert nincs ideje,de így is ő a legaktívabb arra,így gondolom ez az oka a sereg bent létének.
A többi valóban no comment kategória,de még mindig nem tudom miből hiszed hogy mi full támadók vagyunk? :D
Illetőleg a te támadósereged is hagy némi kivetnivalót maga után,tekintve a fiókod méretét,s ugye hogy dual vagytok a legeleje óta..:)
De nagy RESPECT hogy minden siker csak a tied,Zombi biztos csak a nevét adja,nem is játszik a fiókban..:p
 
Fent