MKK kláncsalád Vs. *PHX* 7 tag

DeletedUser

Vendég
Nos milyen már ember lányát faggatjátok a trükkéiről. Az én kis amazonjaim harcedzettek és tanulékonyak:p Mini kis szoknyájuk és formás idomaik vannak nem csontváz kollekciók mint a manökenek. Valódi nők:) Sok trükköt ismernek ezt nyilvánosan nem árulhatom én el ám...Annyit mégis elárulok csak nektek a fületekbe súgva (hajoljatok közelebb....) párat Harlekinen és Suttogon próbáltam ki:D Na és bevált. Meg a másik téma a pasikról természetesen (Nem nőkkel szoktam dumálni elárulom. Nagyon kevés növel pasik közt jobban érzem magam.:))).
 

DeletedUser

Vendég
lehet hamisak a tudásom az amazon létről nem sokhoz van közöm , de az emlékeimben az van az erejük a csábításban és nem a harcban volt legtöbb győzelmük az ágy mellet és nem a csatamezőn , inkább az ármány és a felek megosztása női praktikákkal a fő fegyverük így harcolniuk sem kell ... vagy ha kellet volt aki vívjon a szép nőkért :cool:
lehetsz csinos és csábító nem fogsz meglepni letolt nadrágban :D
és ennyi pasi még neked is sok lesz a végén .... :p
 

DeletedUser

Vendég
Szia Kobak!

Szerintem az amanozokat jobban érdekli mi van a falvaitokban, mint a letolt nadrág, noha kétségkivül az is izgalmas lehet. :D

Bemásolom neked mit irnak az amazonokról, hála kedves kollégádnak aki felhivta a figyelmemet a guglira. :D


Amazonok [szerkesztés]
Ez a lap egy ellenőrzött változata(+)
Ez a közzétett változat, ellenőrizve: 2010. április 27..

Pontosság ellenőrzött
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.
Ugrás: navigáció, keresés
Disambig gray.svg az „Amazonok” lehetséges további jelentéseiről lásd: Amazon (egyértelműsítő lap).
Harcra készülő amazon, Pierre-Eugène-Emile Hébert szobra

Az amazonok (Aμαζόνες) a görög mitológiában szereplő harcos női nép, bár nem kizárt, hogy a valóságban is léteztek. Valószínűleg a kis-ázsiai Pontuszban éltek, és kalandozásaik során bejárták az egész ókori világot Egyiptomtól Hellász északi részeiig. Úgy tartják, hogy több várost is alapítottak, így például Ephesszoszt vagy Szmürnát. Az amazonok két istenséget tiszteltek a leginkább: Artemiszt és Arészt. A legenda szerint apjuk Arész, anyjuk pedig Otréra volt.

Az amazonokat gyakran úgy emlegették mint a nők, akik úgy harcolnak mint a férfiak. Csak a nők harcoltak, ők töltöttek be minden tisztséget, s királynők uralkodtak felettük. A hagyomány szerint egyszerre kettő volt, az egyik a hódításokat vezette, a másik a meghódított területeken uralkodott.

A kizárólag női társadalom utánpótlását többféle módon oldották meg. Egyrészt a közeli településekről csábítottak férfiakat magukkal az erdőbe, és a megszülető gyermeket, ha leány volt megtartották, ha viszont fiú, akkor vagy megölték, vagy őt is felnevelték, és szolga lett belőle, aki gyermeket nemzett nekik. A csatákban is több hadifoglyot ejtettek, akik közül a legrátermettebbektől szültek gyermeket, utána kivégezték őket.

Nevük amadzoi görög nyelven annyit tesz: emlőtlen/kebeltelen. Ez az elnevezés onnan ered, hogy a legenda szerint az amazonok eltávolították (levágták, kiégették vagy elszorították) jobb mellüket, hogy a tegez pántja ne zavarja őket. Lóháton harcoltak, legfőbb fegyverük a nyíl és az íj volt, de harcoltak karddal, kétélű bárdokkal és felszerelésükhöz tartozott egy félhold alakú pajzs is, amely csak az amazonokra volt jellemző.

Müriné királynő vezetésével a legendák szerint ők tudták először feldúlni Atlantiszt, elfoglalni Gorgont és Líbiát valamint Phrügiát. A trójai háborúba az amazonokat Pentheszilea királynő vezette Trója oldalán, Priamosz királyt támogatva. Akhilleusz nyilával jobb mellénél megsértette Pentheszileát, aki nem halt bele sérülésébe, és nagy szerelem lángja lobbant fel közöttük.
Lovagló amazon szkíta ruházatban egy attikai amfórán (kb. i. e. 420)

Héraklésznak a kilencedik feladata kapcsolódott az amazonokhoz, amelyben az amazonok királynőjének, Hippolütének az övét kellett megszereznie. Az öv az amazonok legszentebb ereklyéje volt, amelyet apjuktól, Arésztól kaptak. Héraklésznek sikerült teljesíteni a feladatát, de meg kellett ölnie hozzá Hippolütét. Thészeusz elrabolta Hippolüté húgát, Antiopét és magával vitte Athénba, ahol feleségül kényszerítette magához. Az amazonok vissza akarták kapni királynőjüket, és feldúlták egész Attikát, ám Athén seregei győztek.

Az ókorban több, mint négyszáz vázafestményen találkozhatunk amazonokkal, főképp Héraklésszel vívott harcaik közben. Pheidiasz híres szobra, a „Sebesült amazon" római másolatokban maradt fenn. Az újkorban a hasonló témájúak közül a leghíresebb Peter Paul Rubens festménye, az „Amazonok harca".
 

DeletedUser1561

Vendég
Jajj, akkor ne gyártsatok ijászokat, mert kiképzésnél levágják a fél mellüket, és nem lesz szép formás alakja Maris amazonjainak. :-s
 

DeletedUser

Vendég
Köztudott, hogy mi magyarok őseink révén kitünő lovasnemzet vagyunk, és afelől sincs kétségem hogy annak idején az asszonyok is megállták a helyüket nyilazásban.
Vértet fel uraim, nehogy kényes helyre nyilazzanak a harcos amazonok véletlenül... :D
Nehogy később panaszkodjatok, nem lettetek kellően figyelmeztetve, ha esetleg bármelyikőtöket eltalálná egy nyil igen kényes helyen. Megjegyzem a bőrből készült páncél igen jól szolgált ezen célból. :D
 

DeletedUser

Vendég
Kobak:
Amikor olvastam a faluneveid majd leestem az ágyról...Ja lapitopim van és ágyban fekve nyomom:p
Na de amit üzentél arra muszáj volt válaszolnom pár kis ártatlan támadással. Nehogy szegény kis támadóim berozsdásodottnak edzésben kell lenniük :D Mindenki előtt most elismerésem kívánom feléd nyilvánítani. Remek kis csetepaté volt ha lett volna több energiám is időm jobb lett volna. Imádok kukkolni nem tagadom..Na és fogok is..Nem árulom el nektek kit tartok Top1 köztetek nekem van egy rangsorom melyikőtök milyen játékos. Kobak helyezésekkel feljebb kerültél..
Amazonokról..A világ változik mint minden a világban az amazonok is haladnak a korral együtt.
Engem egy nagyon kedves pasi nevezett el Harcos amazonnak mert ismert és ismerte a a valódi természetem is. Én magam adom nem úgy mint egyesek a KH-ban...Aki ismer valóságban is az mind azt mondta te ugyanolyan vagy magad adod. MARY-nek egy másik szintén pasi nevezett el és rajtam maradt és mindenki így ismer már.

Maala:
Mint láttad nem CSAK íjászokat gyártok már. De íjászokat valóságban is szeretem. Magyarok híresen jól bántak az íjakkal. Nem hiába mondták annak idején ''A magyarok nyilaitól ments meg Uram!" Állítom neked az én íjászaim mielött bárdod felemelnéd már le is nyilaztak...Na és jól céloznak mint a gazdájuk. Sajnos kinézetben jobbak;)

Nimue:
Tetszett nekem az írásod. Hasznos volt. Én azt szoktam mondani google a barátom:D Tényleg hasznos dolog.
 

DeletedUser

Vendég
Szia Maala!


Nem tudom milyen hirekre gondolsz

Egész nyáron pasizom, ráadásul a hiradót sem nézem. Más müsorok érdekelnek, ha kinyitom a tv-t. :D
 

DeletedUser1561

Vendég
Hát akkor nem zökkentelek ki a nyaralásodból holmi hirekkel.
 

DeletedUser

Vendég
Nyugodtan mondhatod a hireket, szeretek jól tájékozott lenni minden tekintetben.
Engem nehezen lehet kizökkenteni, mindig nyugodt és higgadt vagyok.
Köszönhetem annak, hogy mindig kényeztetnek a pasik :D, persze én is őket, igy teljes harmónia minden tekintetben.
 

DeletedUser

Vendég
Érdekes téma:D
Maala csak te vagy egyedül a PHX fiúk közül talpon vagy mi?:)
Nimue én tudom mire gondolhat Maala.
Bár több érdekes hir is történt sorolhatnám..:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A többiek biztos randiznak, élvezik a nyár örömeit, és ez igy van jól. ;)
Ki kell használni minden pillanatot a szórakozásra, én is azt teszem.
 

DeletedUser8631

Vendég
Sziasztok.

Érdekes hír, pl, hogy új frontot akarunk nyitni, mivel egsy bezárult. Meg abbahagyják páran, mint álltalában. De még az is meglehet, hogy a régit nyitjuk újra, és senki sem hagyja abba.
Habár most egy bizonyos klán igencsak megszeppent, és probálkozik az erkölcsösségünkre hatni. De mivel megmondta már, hogy nekünk nincsenek erkölcsi normáink, vagy igen alacsonyak, ezért szerintem csak azt éri el, hogy megindulunk ellene.

És nem csak Maala van talpon, csak ritkán jutok el V9 miatt erre a területre, és akkor is csak Zsoltika felháborodására reagálgatok. :D
 

DeletedUser

Vendég
Szió!

Gondolom Zsoltr-re gondoltál, két becserkészés, és pasizás közben azért fülelek és tájékozodom..:D.
Nem ismeretlenek számomra az ő megnyilvánulásai sem.
 

DeletedUser1561

Vendég
Kérvényezném a fiókod átnevezését "Fekete Özvegy"-re.
 

DeletedUser

Vendég
Maala ez most nekem szólt?

Ha igen akkor maradnék a fekete párducnál, azt már megszoktam és sokkal jobban illik rám. Megjegyzem nem szokásom brutálisan zaklatni a pasikat, na jó, igen kivételes helyzetben és csak azokat akiket kiszemelek amikor vadászom. :D
A "Fekete Özvegy" titulust inkább tartogassátok másnak szerintem...
 

DeletedUser1561

Vendég
Igen, neked szólt, fajtámat becserkésző, megbénitó, majd elevenen felfaló nőszemély! lol.
 

DeletedUser

Vendég
Megtisztelő számomra, hogy igy nyilatkozol rólam, annak ellenére, hogy még nem is ismersz. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Juj Maala akkor rám mit mondanál?:)
Nimue amit olvasom hasonló gondolkodás módunk van. Bár én vadabb kiadás vagyok. Nem annyira higgad mint ő. Ha kell valami vagy valaki megszerzem. KH fél évet képes voltam várni valakire.

Egyetértettem veletek a ZsoltR fórumnál. Huuu lehet megbánom még ezt:)
 
Fent