Játék felpörgetése

DeletedUser

Vendég
en is megkerem a supportot hogy semmifele keppen ne töröljek.
a minket erintö dolgokat meg kell hogy beszeljük es szeretnenk ha a support tagjai es vezetöje tärsunk lenne ebben a dologban!
csirifiszkio80 a bfk klän egyik alvezere!
 

DeletedUser14842

Vendég
Üdvözletem mindenkinek

Revo klán nevében kérem a kommenteket és a topicot ne töröljék,mert a v1 érdeke,hogy minden látható legyen és tisztázzák az eseményt.

Üdv: Revo klán vezérkari tagja
 

DeletedUser14787

Vendég
1, nem a két kizárás között lett ütve hanem jóval előtte

2,tudtommal a kémkedés is támadásnak bizonyul tehát nem mi támadtuk elöször

3 a cotr faluk meg nem hirtelen jelentek meg mi már ott voltunk:eek:
 

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Mindenki,

Röviden összefoglalom az elmúlt pár napi eseményeket:

Akik itt a balhét generálták, tudtak róla, és tudják, hogy kik és milyen módon követték el, követnek el szabálysértéseket, sorozatos jelszókiadásokat.
Szerintetek véletlen, hogy az áldozatok meg sem szólalnak? Az hogy lehet, hogy még csak egy levelet sem írtak a supportba? Szerintem elég egyértelmű. De én a helyetekben megnézném a TW Statsot, ahol látszik néhány igen érdekes foglalás...

De maradjunk csak ennél az egy ügynél.

Chaos fiók azért lett visszaengedve valamivel több mint 1,5 nap után mert a kért felülvizsgálat alatt számunkra az derült ki, hogy a fiók csak eszköz volt a szabálysértésben és nem pedig végrehajtó. Ezt enyhítő körülményként értékeltük, és ezért, csak ezért lett visszaengedve a kiszabott büntetés lejárta előtt. Nem azért, mert Giga/Földi Öröm játékos verte az asztalt (...), és főleg nem is azért, mert ártatlan, szabályszerű játékot folytatott.

Ezek után történt a "feltörés".

A feltört fiók feltörése nem annyira feltörés, mint amennyire hiszitek.
A belépési adatokból, a levelezésből, amit velünk folytattak, egyértelműen látszik, hogy a fiókba belépők mindegyike proxyval, jelszóval lépett be.
A "tulajdonos" nem tudja a saját regisztrációs e-mail címét, olyat ad meg, ami soha nem volt még csak a játékban sem regisztrálva...
A másik fél pedig tudja az e-mail címet, sőt, be is tud oda lépni.

Aki most azt mondaná, hogy igen, de feltörték az e-mail címet, kérem gondolkodjon el egy egyszerű dolgon:

A "Feltörő" HONNAN tudta a fiók regisztrációs e-mail címét, ha még a "Tulajdonos" sem tudja?
Egy lehetőség van: volt benn a fiókban, és megnézte. Tehát bement jelszóval (öhm: honnan kapta? Kitől?), megnézte, elment feltörni az e-mail fiókot, aztán jelszót váltott, de e-mail címet már nem, majd hátradőlt, és játszott tovább nyugodtan.

Hosszas mérlegelés, az ÁSzF, és az adatvédelmi rendelkezések figyelembe vételével a következőkre jutottunk:

Mivel az ÁSzF rendelkezései számunkra mérvadóak, így a fiók azé, aki tudja azonosítani magát (ismeri a regisztrációs e-mail címet), az e-mail címből tud jelszót változtatni, tehát oda be is tud lépni.


Az ÁSzF idevágó rendelkezései szerint:


4.4 A felhasználó vállalja, hogy fiókja bejelentkezési adatait, jelszavait és hozzáférési adatait (összefoglaló néven „hozzáférési adatok”) titokban tartja, és haladéktalanul értesíti az InnoGamest, amennyiben tudomására jut, vagy azt gyanítja, hogy illetéktelen harmadik fél megismerte hozzáférési adatait. Ebben az esetben a felhasználó megváltoztatja adatait, vagy az InnoGames végzi el ezt. Ilyen esetekben az InnoGames jogosult a felhasználó hozzáférésének ideiglenes letiltására. A felhasználó hozzáférése helyreáll, amint az InnoGames tisztázza, hogy a hozzáférési adatokkal nem élt vissza sem a felhasználó, sem valamely harmadik fél.



Ezt a fiók tulajdonosa, sem az itt reklamálók nem tették meg; nem jelezték számunkra, hogy a fiók főbb adatai nyilvánosságra kerültek, hiszen több fiókból is jelszóval lépkedtek be a "feltört" fiókba. (Tény, hogy legalább 5 különböző ember próbált bejutni a fiókba az elmúlt egy nap során.....) Így ők ekkor megszegték az ÁSzF és a játékszabály rendelkezéseit, hiszen csalás, szabálysértés kapcsán nem jeleztek számunkra, sőt, részt is vettek benne.


4.5 Amennyiben egy harmadik fél felhatalmazás nélkül használ egy fiókot annak a következményeként, hogy a felhasználónak felróható okból hozzáfért a felhasználó hozzáférési adataihoz, az InnoGames úgy kezeli a felhasználót, mintha az beleegyezését adta volna ehhez.

Mint ahogy az előzőekben is ismertettem, bizonyítékok állnak rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy a fiók tulajdonosa kiadta a jelszavát, tudva azt, hogy a jelszavas belépésekkel annak a kockázata, hogy valaki árt a fióknak, többszörösen megnő. Ennek ellenére folytatta tevékenységét, az itt reklamáló urak tudtával, beleegyezésével, falazásával, így vállalta, vállalták tette, tettük kockázatát és következményeit.

Ezen tények együttes hatására döntöttünk úgy, hogy a fiók azé, aki azonosítani tudja magát és aki a fiókot irányítani tudja; így a fiókot oldottuk.


Mivel ha történt bűncselekmény, az elsősorban nem a játék felületén történt, hanem az e-mai fiók feltörésével, így az érintetteknek is javasoltuk: forduljanak a rendőrséghez. Amennyiben a nyomozó hatóság úgy ítéli meg, hogy valóban visszaéltek személyes adatokkal, és ténylegesen megtörtént az e-mail fiók feltörése, úgy az BTK-t érintő cselekmény, akár letöltendő börtönnel is büntethetik. Ekkor a nyomozás keretén belül megkeresnek minket, és mi átadjuk a fiókhoz, érintettekhez köthető valamennyi rendszeradatot. Azt is, ahol itt a support munkáját sértegető úriember próbál több mint 20 alkalommal bejutni jelszóval a sokat emlegetett fiókba..

Több információt nem fogunk kiadni az üggyel kapcsolatban; ez is azért történt meg, mert a 4 klán vezére tájékoztatást kért. Többet az ügyről nem nyilatkozunk, de a hatóságokkal szívesen együttműködünk.

A továbbiakban minden, ehhez a témához kapcsolódó új topicot, bejegyzést törlünk. Ha a rendőrség megkeres minket, tájékoztatunk titeket róla.

További kellemes estét, Sajtmacska


UI: Sajnos kénytelen vagyok, megnemértés miatt, tisztázni: a regisztrációs e-mail cím mindig az, amelyik használatban van. Más nem is lehet, már csak az adatvédelem miatt se...
Tehát ha azt elkérjük, és nem tudja valaki, de bent van a fiókban, vagy azt mondja, bent volt, akkor felhúzott szemöldökkel szoktunk mélyen csodálkozni. Mint ahogy tettük azt most is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7967

Vendég
Kedves Mindenki,

Röviden összefoglalom az elmúlt pár napi eseményeket:

Akik itt a balhét generálták, tudtak róla, és tudják, hogy kik és milyen módon követték el, követnek el szabálysértéseket, sorozatos jelszókiadásokat.
Szerintetek véletlen, hogy az áldozatok meg sem szólalnak? Az hogy lehet, hogy még csak egy levelet sem írtak a supportba? Szerintem elég egyértelmű. De én a helyetekben megnézném a TW Statsot, ahol látszik néhány igen érdekes foglalás...

De maradjunk csak ennél az egy ügynél.

Chaos fiók azért lett visszaengedve valamivel több mint 1,5 nap után mert a kért felülvizsgálat alatt számunkra az derült ki, hogy a fiók csak eszköz volt a szabálysértésben és nem pedig végrehajtó. Ezt enyhítő körülményként értékeltük, és ezért, csak ezért lett visszaengedve a kiszabott büntetés lejárta előtt. Nem azért, mert Giga/Földi Öröm játékos verte az asztalt (...), és főleg nem is azért, mert ártatlan, szabályszerű játékot folytatott.

Ezek után történt a "feltörés".

A feltört fiók feltörése nem annyira feltörés, mint amennyire hiszitek.
A belépési adatokból, a levelezésből, amit velünk folytattak, egyértelműen látszik, hogy a fiókba belépők mindegyike proxyval, jelszóval lépett be.
A "tulajdonos" nem tudja a saját regisztrációs e-mail címét, olyat ad meg, ami soha nem volt még csak a játékban sem regisztrálva...
A másik fél pedig tudja az e-mail címet, sőt, be is tud oda lépni.

Aki most azt mondaná, hogy igen, de feltörték az e-mail címet, kérem gondolkodjon el egy egyszerű dolgon:

A "Feltörő" HONNAN tudta a fiók regisztrációs e-mail címét, ha még a "Tulajdonos" sem tudja?
Egy lehetőség van: volt benn a fiókban, és megnézte. Tehát bement jelszóval (öhm: honnan kapta? Kitől?), megnézte, elment feltörni az e-mail fiókot, aztán jelszót váltott, de e-mail címet már nem, majd hátradőlt, és játszott tovább nyugodtan.

Hosszas mérlegelés, az ÁSzF, és az adatvédelmi rendelkezések figyelembe vételével a következőkre jutottunk:

Mivel az ÁSzF rendelkezései számunkra mérvadóak, így a fiók azé, aki tudja azonosítani magát (ismeri a regisztrációs e-mail címet), az e-mail címből tud jelszót változtatni, tehát oda be is tud lépni.


Az ÁSzF idevágó rendelkezései szerint:


4.4 A felhasználó vállalja, hogy fiókja bejelentkezési adatait, jelszavait és hozzáférési adatait (összefoglaló néven „hozzáférési adatok”) titokban tartja, és haladéktalanul értesíti az InnoGamest, amennyiben tudomására jut, vagy azt gyanítja, hogy illetéktelen harmadik fél megismerte hozzáférési adatait. Ebben az esetben a felhasználó megváltoztatja adatait, vagy az InnoGames végzi el ezt. Ilyen esetekben az InnoGames jogosult a felhasználó hozzáférésének ideiglenes letiltására. A felhasználó hozzáférése helyreáll, amint az InnoGames tisztázza, hogy a hozzáférési adatokkal nem élt vissza sem a felhasználó, sem valamely harmadik fél.



Ezt a fiók tulajdonosa, sem az itt reklamálók nem tették meg; nem jelezték számunkra, hogy a fiók főbb adatai nyilvánosságra kerültek, hiszen több fiókból is jelszóval lépkedtek be a "feltört" fiókba. (Tény, hogy legalább 5 különböző ember próbált bejutni a fiókba az elmúlt egy nap során.....) Így ők ekkor megszegték az ÁSzF és a játékszabály rendelkezéseit, hiszen csalás, szabálysértés kapcsán nem jeleztek számunkra, sőt, részt is vettek benne.


4.5 Amennyiben egy harmadik fél felhatalmazás nélkül használ egy fiókot annak a következményeként, hogy a felhasználónak felróható okból hozzáfért a felhasználó hozzáférési adataihoz, az InnoGames úgy kezeli a felhasználót, mintha az beleegyezését adta volna ehhez.

Mint ahogy az előzőekben is ismertettem, bizonyítékok állnak rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy a fiók tulajdonosa kiadta a jelszavát, tudva azt, hogy a jelszavas belépésekkel annak a kockázata, hogy valaki árt a fióknak, többszörösen megnő. Ennek ellenére folytatta tevékenységét, az itt reklamáló urak tudtával, beleegyezésével, falazásával, így vállalta, vállalták tette, tettük kockázatát és következményeit.

Ezen tények együttes hatására döntöttünk úgy, hogy a fiók azé, aki azonosítani tudja magát és aki a fiókot irányítani tudja; így a fiókot oldottuk.


Mivel ha történt bűncselekmény, az elsősorban nem a játék felületén történt, hanem az e-mai fiók feltörésével, így az érintetteknek is javasoltuk: forduljanak a rendőrséghez. Amennyiben a nyomozó hatóság úgy ítéli meg, hogy valóban visszaéltek személyes adatokkal, és ténylegesen megtörtént az e-mail fiók feltörése, úgy az BTK-t érintő cselekmény, akár letöltendő börtönnel is büntethetik. Ekkor a nyomozás keretén belül megkeresnek minket, és mi átadjuk a fiókhoz, érintettekhez köthető valamennyi rendszeradatot. Azt is, ahol itt a support munkáját sértegető úriember próbál több mint 20 alkalommal bejutni jelszóval a sokat emlegetett fiókba..

Több információt nem fogunk kiadni az üggyel kapcsolatban; ez is azért történt meg, mert a 4 klán vezére tájékoztatást kért. Többet az ügyről nem nyilatkozunk, de a hatóságokkal szívesen együttműködünk.

A továbbiakban minden, ehhez a témához kapcsolódó új topicot, bejegyzést törlünk. Ha a rendőrség megkeres minket, tájékoztatunk titeket róla.

További kellemes estét, Sajtmacska


UI: Sajnos kénytelen vagyok, megnemértés miatt, tisztázni: a regisztrációs e-mail cím mindig az, amelyik használatban van. Más nem is lehet, már csak az adatvédelem miatt se...
Tehát ha azt elkérjük, és nem tudja valaki, de bent van a fiókban, vagy azt mondja, bent volt, akkor felhúzott szemöldökkel szoktunk mélyen csodálkozni. Mint ahogy tettük azt most is.

Szerintem az ilyen megtörténik pl Én sem tudom fejből az e-mail címemet ami a fiókban van...

Jah és ez persze nem furcsa...

Magyarul toto lotto...

Csak úgy "véletlenül" az nem az Én IP címen?
Mert ha igen akkor chaos próbált bejutni oda...
 

DeletedUser7967

Vendég
De persze az sem elég bizonyíték ha a "tulajdonos" (ahogy sajt fogalmazott) tudja mondjuk a csoportok neveit?

Ne vicceljünk azért... olyan kérdést biztosan lehet feltenni az embernek amit csak ténylegesen a tulaj tudhat... attól függetlenül,hogy mi az e-mail cím...

Lesz.rom ki volt, de esküszöm az égre ha egyszer megtudom kicsinálom!

A hsz-eket is lehet törölni mert persze még véletlenül sincs semmi a mondani valómban... valami "tipp" a csalás kiderítésére...
No de sebaj, következőnél hátha felébrednek...
Mert három a magyar igazság... eddig kettő megvan...
 

DeletedUser

Vendég
Szabina, ez a szekér elment. Sajtmacska válasza korrekt, és a lehetőségekhez képest meglepően tényszerű. Nem szoktak ennyire részletes magyarázatot adni a support dolgairól, fórumon meg végképp nem. Szerintem nincs értelme folytatnotok ezt a témát, nem nagyon hiszem, hogy a játékostársadalom széles rétegeit tudnátok ezek után meggyőzni az igazatokról.
 

DeletedUser7967

Vendég
Teszek Rá... nem érdekel...
Legyen ha játszunk így hát akkor lehet így is játszani... semmi gond... ha csalni lehet minek játszunk?

Akik ismerik chaos g-t azok tudják, hogy Engem nincs az az isten, hogy letiltson... végülis 3 éve vagyunk együtt, miért tenné?
Én abban a tudatban nem tudok tovább játszani, hogy akinek útban van a fiók az kapja és lelopja Rólam... ez nem így megy...
 

DeletedUser

Vendég
[17:20:41] Zola.t1: szóljatok sajt macskának, hogy itt skype-on elér akár telefonon is. Fenn maradok
[17:20:53] Zola.t1: bár játszok egy flesses játékot is
[17:21:11] Zola.t1: és a skype ha megy akkor az beszaggat
[17:21:56] Rivendell: mingy csak regelnem kell accot
[17:22:00] Rivendell: :D
[17:23:52] Zola.t1: na a lényeg chaost mielőtt kitiltották péntek este
[17:24:07] Zola.t1: kapott ey levelet ripixtől
[17:24:28] Rivendell: mi volt benne
[17:24:42] Zola.t1: amiben az volt, hogy:
[17:24:48] Zola.t1: "Mi van Téged még nem basztak ki"
[17:25:12] Zola.t1: erre szombat reggel ki is lett tiltva
[17:25:21] Zola.t1: amikor vissza engedték
[17:25:27] Zola.t1: ezt át akarta küldeni valakinek
[17:25:50] Zola.t1: de érdekes modon ez a levél hiányzott
[17:26:06] Zola.t1: valaki kitörölte míg ki volt zárva
[17:26:22] Zola.t1: de ez idő alatt csak szupportos fért az acc-jához
[17:26:37] Zola.t1: még pedig az aki foglalkozott az űgyel
[17:26:44] Zola.t1: az pedig sytex volt
 

DeletedUser

Vendég
[17:20:41] Zola.t1: szóljatok sajt macskának, hogy itt skype-on elér akár telefonon is. Fenn maradok
[17:20:53] Zola.t1: bár játszok egy flesses játékot is
[17:21:11] Zola.t1: és a skype ha megy akkor az beszaggat
[17:21:56] Rivendell: mingy csak regelnem kell accot
[17:22:00] Rivendell: :D
[17:23:52] Zola.t1: na a lényeg chaost mielőtt kitiltották péntek este
[17:24:07] Zola.t1: kapott ey levelet ripixtől
[17:24:28] Rivendell: mi volt benne
[17:24:42] Zola.t1: amiben az volt, hogy:
[17:24:48] Zola.t1: "Mi van Téged még nem basztak ki"
[17:25:12] Zola.t1: erre szombat reggel ki is lett tiltva
[17:25:21] Zola.t1: amikor vissza engedték
[17:25:27] Zola.t1: ezt át akarta küldeni valakinek
[17:25:50] Zola.t1: de érdekes modon ez a levél hiányzott
[17:26:06] Zola.t1: valaki kitörölte míg ki volt zárva
[17:26:22] Zola.t1: de ez idő alatt csak szupportos fért az acc-jához
[17:26:37] Zola.t1: még pedig az aki foglalkozott az űgyel
[17:26:44] Zola.t1: az pedig sytex volt


Két ponton sántít a történet.
1- nem én foglalkozok és nem is foglalkoztam az üggyel.
2- az acc 21-én este lett kizárva és 23-án délután lett visszaengedve. Ez idő alatt nem történt levéltörlés a fiókban sem játékos sem pedig supporter által.

Persze tudom most az lesz a következő reakció, hogy biztosan meghamisítjuk a rendszeradatokat. Aki esetleg ilyesmit forgat a fejében, hogy ezzel vádoljon meg minket, az előbb írjon egy levelet a német központba és kérdezze meg, hogy technikailag erre van-e lehetőség.
Elmondom előre - NINCS , sőt még egyszerű beérkezett ticketet sem tudunk törölni.


A support rendszer lényege ,hogy mindent látunk, de semmit sem tudunk nyom nélkül módosítani.
 

DeletedUser

Vendég
Das ist maximum csúnya dolog beletörölni egy ilyen jó kis szájkaratéba:D
 

DeletedUser

Vendég
Sytex, köszönjük...de valahogy nem értem miért is került ide ez most fel, bár igazol bennem egy gondolatmenetet hol olvashattál magadról, csak tán nem éppen gyorsan ez miatt mosod kezeid ? Ha nem foglalkoztál a témával hogy kerülnek hozzád bizalmas beszélgetések a témával kapcsolatban ? Üti egymást a mondatod...Mégiscsak foglalkoztál vele....

Ki , kik foglalkoztak a Chaos fiókkal ez megtudható ? mely suportok jártak el az ügyben, kik tettek bármit is az ügyel kapcsolatban...tudod amikor azt látjuk sárga valaki, lakat van rajta, aztán másnap zöld de még mindig lakatolt, akkor suport járt bent, mivel senki más nem járhatott....

Megkérdezném tőled, ismered e őket itt nyíltan, milyen viszonyban vagy velük ? személyesen is ismered e őket ?....ripix, misi és bicc. Válaszod kérlek fontold meg.

u.i. még egy kérdés, van engedélyed (mindkét érintettől) kirakni ezen beszélgetést ? Ha van kérlek tedd ide ki ! Mivel mást ezért kizárnak/tak, éppen ugyan úgy ahogy téged kellene azért mert kiraktad....PTK ide vonatkozó szakasza emberileg fogalmazva

§
A személyhez fűződő jogok az embernek – mint természetes személynek – és más jogi személyeknek biztosítja azt a háborítatlanságot, integritást, beavatkozásmentességet, mely a személy társadalmi rendeltetésének, társadalmi szerepének betöltéséhez szükséges. Védi a személyt a szükségtelen, illetéktelen beavatkozásoktól, mely a környezete felöl érkezik és amik veszélyeztetik, sértik a személy integritását. A személy integritása a jogképességéből ered, és mivel minden ember jogképes, így minden embernek van személyi integritása, személyisége. Ez megdönthetetlen vélelem, tehát nem szükséges, nem kell bizonyítani bárkinek a személyiségének létét, személyi létét. A személyhez fűződő jogok a személy ezen integritását, magát a személyiségét védik, és szankcionálják a megsértőit. Ki kell emelni, hogy a személyhez fűződő jogok csak élő emberhez kapcsolódhatnak, tehát a halottnak nincsenek személyhez fűződő jogai.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sajtmacska magyarázatát pedig köszönjük, végre egy korrekt kerek magyarázat ! Bár 1-2 részt nem értek, nekem is kikerekedik a szemöldököm, miért is nem alap kizárás jár a leírtak szerint egyből...

Köszönöm aki kinyitotta, mert megköszönni szerettem volna sajtmacskának a leírtakat. (minden esetben sokkal jobb volna hasonló magyarázatokat hallani)
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Unshakable 4!

Látod az ilyen jellegű félreértések miatt kerültök egyre mélyebbre.
Nem voltál itt a délután és nem láttad az előzményeket, bár az józan logikával kikövetkeztethető, hogy egy előző hsz-re válaszoltam.(amit időközben töröltek.)

Hogy megnyugtassam a lelked, most visszaállítom a törölt hszt.

Ami a zöld és sárga jelzéseket illeti.

a sárga azt jelenti , hogy az illető 2 napja inaktív.
Azonban ha a kizárás alatt fellebbezést ír, azzal már belépett a rendszerbe így a jelzés zöldre változik. (nyugodtan tesztelhető)

Játékosok számára soha semmilyen körülmények között nem látható , hogy a supp mikor jár a fiókban.


A másik kérdésedet illetően pedig ; Egyetlen olyan embert sem ismerek személyesen a KH-ról aki nem a support tagja.
 

DeletedUser

Vendég
Valóban nem voltam itt..Talán nem kéne törölni folyton. (még lemaradok a finomságokról) Látom, rendben. Köszönöm

Másképp is feltenném a kérdést, suport tag bármely világban ripix, misi vagy bikk ?
 

DeletedUser2298

Vendég
sajtmacska megint nem csalódtam benned a válaszod korrekt volt kőszőnőm
 

DeletedUser

Vendég
Erre a kérdésre az adatvédelmi szabályok miatt nem válaszolhatok egyértelműen, ezért most "olvass a sorok között".

Az említett neveket nevek tulajdonosait nem ismerem, sőt hogy őszinte legyek a playerneveket sem valószínű,hogy láttam valaha is.



 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
jegyzetelek, köszönöm. Ha már aktívak vagyunk. Lehet 1 fiókban bent egyszerre a játékos és a suport ? (ÁszF és adatvédelmi rendelkezések nem tiltják megválaszolását)

Hsz hivatkozást miért törölted ?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Igen lehet. És a közhiedelemmel ellentétben a játékost nem fogja kidobni a fiók
(ha mégis megtörténik annak más oka van, de mivel az IT jellegű, ezt most inkább nem részletezném.)
 
Fent