Játék felpörgetése

DeletedUser

Vendég
Ez igaz,csak a végjáték bevezetésekor kb 3 hétig ment a vita a support-al,hogy most ezt miért is kellett.

Szerintem Ők is rájöttek,hogy hibáztak,de már visszafordítani nem lehet.

Nem viccből ment a vita Szabina.

Őszintén változott valami a V1-en?
Történt bármiféle gyökeres változás?
Semmi....

Annyi van, hogy megszüntek a ki be lépegetések, és áttoborzások, semmi más....

Hozzáteszem, ez már akkor látható volt, amikor kitalálták.
Akik akkor tépték a szájukat, nagyon jól tudták, hogy miért is cirkuszolnak...

Ugyanezeket a dolgokat leírtam két hónapja, csak sajnos valahogy eltüntek a bejegyzéseim...
Aki egy kicsit előreláthatóan gondolkodott már akkor, az most vagy törölt mérgében, vagy még már beletörődött a sorsába.
 

DeletedUser1561

Vendég
Már ne haragudj, de mindenki ezzel az időtartammal volt kénytelen dönteni.
Nem mondom, hogy nem forrázott (szerintem) mindenkit a hír, köztük engem is.
De onnantól, hogy bejelentették, mindenkinek ugyanannyi idő állt rendelkezésre, hogy megválassza, kivel akar együtt játszani/harcolni a jövőben.
Viszont a döntést meghozta a német központ és ha mindenféle kitételt tennének a felgyorsítás végett, akkor az egész végjátékot akár el is lehet törölni és menjen minden a régiben, mert sorozatos ki-be lépkedések lennének.
Így pedig valóban lehet számolni egy állandósággal.
(Egyedül az érmeveretés csökkentésére tett javaslatot tartom végjátékkal összeegyeztethetőnek, mert az nem annyira befolyásolna, hanem valóban csak gyorsítana. Ha már VÉGjáték, akkor legyen tényleg végleges. a meglévő lehetőséggel, mint amit Te is említettél, a fiókátvétel, de abban egyetértünk, hogy az már egy játékos számára sem az igazi.)
Ezzel csak ott a gond, hogy a végjáték elvileg pont a szerver miharabbi lezárását segíti elő. Kevés a játékos, kevés a bevétel, a szerver ugyanúgy forog, áramot ugyanúgy fizetni kell...
Talán a fiókkezelővel jön egy kis extra, bár kíváncsi lennék, hányan használják, nem nagy szükség van rá egy jól szervezett fiókban...

Szóval jött ez a döntés, hogy végjáték (ami amúgy külföldön is így volt ezelőtt is) a furcsa kitétellel (klánzárás), és egy nagyon rövid határidővel. Az előzőekben már taglaltam, és szemmel látható is, plusz még itt is leírták jó páran, hogy mi lett a hatása. Elhúzódó, önmagától soha be nem fejeződő játék, amit valószínűleg úgy fog megnyerni valamely klán, hogy 95%-a a foglalt falvaknak belső, vagy barbár lesz. Mert egyszer megunják a kis klánok tagjai, mert már matematikai esélyük sem lesz a nyerésre, vagy elfogynak az inaktívak, beáll a front, stb... A barbárok pedig már nem számítanak bele a 80%-ba, csak miután már egy klán birtokába kerülnek. Sehol egyetlen gyorsító körülmény sem, az egyetlen reményre okot adó jel az lesz, amikor elkezdenek barbárulni az emberek. De itt van egy nagy HA. Azért remélem, rám cáfoltok majd. :)

Ellenben ha normálisan (ésszerűen), pár hónapos határidővel lett volna bevezetve a végjáték (ugyanezekkel a feltételekkel), megvalósulhatott volna a már szintén említett verzió, nem kapkodva, normálisan levezetve, aktív klánokkal. Valószínűleg már rögtön az elején lett volna egy rahedli barbár a sok magára hagyott inaktív miatt, és ez a szám csak nőtt volna, ugyanis ha x aktív ember egymásnak, illetve a megmaradó lufiknak nekimegy, akkor ott kő kövön nem marad, és sorra barbárosodnak az emberek. V2-n eljátszottuk már ezt nem egyszer, tudom, hogy így van. A szerver pedig sokkal hamarabb befejeződne. Ez utóbbi eset is csak egy "mi lett volna, ha", de mint egy reálisan győzelemre hajtó játékosnak, aki ismeri a társait is, ez lenne a meglátásom. Tudom, hogy pár hónap alatt hatalmasat tud fordulni egy világ. Pár hét alatt nem, mert egyszerűen nincs idejük "beérni" ugyanazoknak a folyamatoknak.

Persze ha azt nézzük, így most sok sokfalvas inaktív+aktív fizet hosszútávon (nagy kockázattal, hogy előbb-utóbb drasztikusan lecsökken a fizetők száma), a másik lehetőségben pedig kevés aktív fizet, de rövidebb időtartamig (akik valszeg utána úgysem kezdik újra). Innen nézve nem csodálom, hogy így döntöttek. :)

Hmm, hmm... Még a végén magamban filózva belátom, miért is jó ez így, ahogy van. :)

Szerintem Ők is rájöttek,hogy hibáztak,de már visszafordítani nem lehet.
Ez butaság, és a "gyengék" védekezése (általában). Egyszerűen csak kommunikálni kell, felmérni az igényeket, és alkalmazkodni hozzájuk. Mibe kerülne? Ki tudja, lehet, hogy az aktív inaktívzabálók vannak többségben, és simán leszavaznák azokat, akik harcolni akarnak. A lényeg azon van, hogy lenne kézzelfogható véleménye a közösségnek is. De persze Inno papa a szolgáltató, és fent le lett vezetgetve, hogy miért is járt jól.

Az meg, hogy valaki hibázott, hát istenem... senki sem tökéletes. Elnézést, és az élet megy tovább.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1575

Vendég
Zola alapvetően 1gond van...fogalmad nincs,hogy mi volt a lényege a dolognak:) ő nem azért akarja felgyorsítani a nemesek képzését és ezáltal a játékot,hogy a barbik-inaktívok bekebelezése által győzzenek,mert lehetetlenség általa győzni...eleve nem értem ezt hogyan gondoltad...lényege az volt,hogy a falvak gyors aktivizálása minden félnek és kimondottan csak 1más ütésére koncentrálás...addig amég az inaktív falvak lassan fogynak klánon belül kb semmi esély akciózni..erre példa a Cotr-BFK-Revo és minden más klán is...de ezt majd 1számadat is tökéletesen fogja példázni...volt már 1cotr hullám..hó közepén lesz még1 és +mondom menny T csapódott összesen hullámonként..asszem fogni fogod a hasad a nevetéstől és hozzáteszem a másik oldal sem tudna jobbat produkálni,melyre mind2 félnél az okok azonosak:) értelmetlen 1mást ütni ilyen állapotok között;)

Szerintem Neked nincs fogalmad miről írtam:)
Volt egy kijelentés: unatkoznak..erre írtam nem inaktívot kell foglalni akár ellentől akár saját klántól:),hanem támadni...
Én a gyorsítást nem kritizáltam a v1-en,viszont aki unja,akinek lassú hagyja abba,ennyi.
Azt meg ne mond,hogy inaktív nemestologatás/séta közben nem lehet támadni a másik nagyobb klánt.
Tehát csak az unatkozik aki nem csinál semmit/vagy nem akar, az meg hagyja abba akkor ne itt nyavajogjon mindenért.
Sztem ez csak kibúvó a nagy klánoknak,hogy nem mernek egymásnak menni és ráfogják az inaktív foglalásokra az egészet.
Hisz inaktív/barbi/abbahagyó mindíg is lesz sokáig.
Egyszerűen a 4-5 nagy klán nem hajlandó nekimenni egymásnak komolyan,csak ímmel ámmal...
Mindenki várta,hogy na akkor végjáték csihi-puhi ,kialakult a végmezőny,erre pislog a 4-5 klán egymásra:)
 

DeletedUser8631

Vendég
Hát, ha csak azt nézed, hogy nem támadnak több érmét tudnak leverni mintha képezni kellene a sereget a támadófalvakba, hisz megmarad a nyersi. Ezen szerintem nincs mit csodálkozni. Az inaktívokat el kell tüntetni, mert a későbbiekben csak a bajt okozhatják, a barbikkal együtt. Szerintem Te sem csipáznád, ha beköltözne valaki melléd egy barbiba.
 

DeletedUser

Vendég
Zola reménytelen vagy;)

jól látod Mimike

nem..nem tudod támadni a másik klánt kellő erővel...eleve könnyebb védekezni v1-en,mint támadni és ezt majd +is tapasztalja a top1-2 klán...úgy nem tudnak 1mással mit kezdeni,hogy a klán 1/3-a inaktívozik és csak 2/3 frontozik,de +súgom neked nem is fognak 1más ellen frontozni ha van 1kis eszük:)

te klánod sem azért képes Hell-t ütni,mert 1vs1-ben vagytok...ott az Angels veszi ki a munka nagyobbik részét és ott 2x túlerő mellett vagytok eredményesek,még itt az erőviszonyok nagyon hasonlóak /Szabina majd cáfol,vagy igazat ad/
 

DeletedUser

Vendég
Hát, ha csak azt nézed, hogy nem támadnak több érmét tudnak leverni mintha képezni kellene a sereget a támadófalvakba, hisz megmarad a nyersi.

Ja, hogy nem a támadás a lényeg? :) Inkább barbizzon valaki, inaktívozzon és gyűjtse a nyersit? :) Nem is csodálom, hogy akkor ráun.


te klánod sem azért képes Hell-t ütni,mert 1vs1-ben vagytok...ott az Angels veszi ki a munka nagyobbik részét és ott 2x túlerő mellett vagytok eredményesek,még itt az erőviszonyok nagyon hasonlóak /Szabina majd cáfol,vagy igazat ad/

Ezért nem olvasok én túl gyakran külső fórumot, hozzászólni meg nem szoktam túl sokat. Annyira el tudtok kanyarodni a lényegtől és csak egymást szapulni.
Senki nem egy konkrét harcról beszélt, de ha már egyre szorítkozol, legalább nézz utána a Stats-on, mielőtt téves megállapításokat teszel. Mi már jóval az Angels csatlakozása előtt harcban álltunk velük és már előtte jóval pozitív volt a mérlegünk. (És akkor még ők voltak túlerőben...) Még pozitívabb lenne, ha nem futamodott volna meg pár tag.
De ez nem a mi harcunkról szól(t) és itt én le is zárom, csak utálom, ha valaki valótlant állít.

A lényeg az, hogy ha valaki unja, tegyen ellene, hogy ne így legyen. Ha a barbik foglalása kielégítő neki vagy az inaktív klántársak, inaktív ellenséges falvak foglalása, akkor jó neki. Tény, hogy mint írtam korábban is, érmék (korábban, feltételek nélküli) olcsóbbá tételével valóban fel lehetne pörgetni a játékot, de az olyan változtatások, mint az átlépkedések, amit írtál is, teljesen feleslegesek. Akkor már egyúttal el is törölhetik az egész végjáték meghirdetését és mehet minden a régiben, mert bármilyen átlépési lehetőség ezzel lenne egyenlő.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7967

Vendég
Ez butaság, és a "gyengék" védekezése (általában). Egyszerűen csak kommunikálni kell, felmérni az igényeket, és alkalmazkodni hozzájuk. Mibe kerülne? Ki tudja, lehet, hogy az aktív inaktívzabálók vannak többségben, és simán leszavaznák azokat, akik harcolni akarnak. A lényeg azon van, hogy lenne kézzelfogható véleménye a közösségnek is. De persze Inno papa a szolgáltató, és fent le lett vezetgetve, hogy miért is járt jól.

Az meg, hogy valaki hibázott, hát istenem... senki sem tökéletes. Elnézést, és az élet megy tovább.

Nem nem érted,Én azt arra értettem,hogy hibáztak,hogy összvisz kb hát nem is tudom,vagy 4 napunk volt,hogy kitaláljuk ki merre és hogyan.

Dönts el valamit 4 nap alatt úgy,hogy jó legyen a jövőre nézve is,nem könnyű feladat. Főleg úgy,hogy úgy jött ez az egész,mint a hideg zuhany.

De a véleményedet fenntarthatod,Engem nem zavar. :)
 

DeletedUser1561

Vendég
Szerintem másodszorra kilyukadtam arra, ahová akartam. Van az, ami a játékosoknak jó, és van az, ami profitot termel. Ez üzlet, nyílván az utóbbit fogják választani. És ebből a szempontból tényleg "el lehet tolni a biciklit, ha nem tetszik". Sajnos.
 

DeletedUser

Vendég
Kira én néztem a harc alakulását már az elején is és pont fordítottra emlékszek...Hell akkor kezdett el bukni,mikor az Angels elindúlt...amég nem volt Angels addig bőven +-os volt a statisztika a Hell javára..

azért hoztam fel,mivel Zola MNÖ-s és ő folyton azzal jön,hogy nesze ugorjon mindenki a másiknak,de a játék nem erről szól...messze nem ilyen 1xrű a kh:) ha +nézed 1ső ilyen felszólalásánál nem hoztam fel a klánotok,csak miután már többször is ezt javasolta,de viszont eme 5let pont,hogy a klánottok számára lenne rossz / majd kitalálod miért írtam ezt/
 

DeletedUser13948

Vendég
Nem nem érted,Én azt arra értettem,hogy hibáztak,hogy összvisz kb hát nem is tudom,vagy 4 napunk volt,hogy kitaláljuk ki merre és hogyan.

Dönts el valamit 4 nap alatt úgy,hogy jó legyen a jövőre nézve is,nem könnyű feladat. Főleg úgy,hogy úgy jött ez az egész,mint a hideg zuhany.

De a véleményedet fenntarthatod,Engem nem zavar. :)


Ezzel egyetértek;)...mi ezzel be is buktunk, mert nem tudtunk megeggyezni:(
 

DeletedUser

Vendég
Kira én néztem a harc alakulását már az elején is és pont fordítottra emlékszek...Hell akkor kezdett el bukni,mikor az Angels elindúlt...amég nem volt Angels addig bőven +-os volt a statisztika a Hell javára..

azért hoztam fel,mivel Zola MNÖ-s és ő folyton azzal jön,hogy nesze ugorjon mindenki a másiknak,de a játék nem erről szól...messze nem ilyen 1xrű a kh:) ha +nézed 1ső ilyen felszólalásánál nem hoztam fel a klánotok,csak miután már többször is ezt javasolta,de viszont eme 5let pont,hogy a klánottok számára lenne rossz / majd kitalálod miért írtam ezt/

akkor valamit nagyon félrenéztél vagy rosszul :D
erőteljes pluszban voltunk az Angels előtt is, most is :)
de ennek semmi köze szerintem a fórum témájához, így felesleges jobban belemenni :)

És ő sem azt írta, hogy - a Te szavaidat idézve - nesze ugorjon mindenki a másiknak. De ha harcban áll két klán pl., akkor inaktívak helyett lehetne akár támadni is, vagy rosszul gondolom? :)
 

DeletedUser1575

Vendég
Ez a baj veletek..
Akkora körítést tudtok csinálni,és úgy elkanyarodtok a témától,hogy azt se tudjátok miről beszéltek,és mi volt az eredeti hsz...

Magyarul írom jó,hogy mindenki értse:)
Klánháború,ezt a szót ha szét veszitek klán és háború szót kapsz,légyszi ha nem megy nézzetek utána az értelmező kéziszótárban.
AMit Ti játszotok az egy új játék azt hiszem Falunövelő a neve,és a célja minél több falut foglalj inaktívot,ellenfél inaktívot,és meg ne merj támadni senkit,pláne más klánt...mert akkor nem marad érmére...

Csak megsúgom én úgy csinálom,hogy támadok foglalok,aztán mikor képzek akkor foglalok inaktívat:)
Érdekes ha nekem megy a 2 együtt akkor Nektek is megy,mert én nem vagyok akkora játékos mint Ti.
Tehát ne gyertek nekem a kibúvóval miért nem dönti el egymást közt a 4 nagy klán...Nem akarja vagy nem meri..
Pedig az összes világ ezt várja figyeli...végjáték van nem?

Az eredeti hsz-em arra utalt,hogy unatkoztok és ezt Ti írtátok erre mondtam essetek egymásnak ne pislogjatok...

Angels téma:
Nem ez volt az eredeti hsz..
Te kanyarodtál ide.
Csak egy szösszenet:

Héten foglaltam kb 10 falut szóltam az Angelsnek takarítsák ki,és nemesezzék elő nekem;)
Mert egyedül nem tudom,és a klánom se...
Az Angels nélkül nem is tudnék foglalni;)
Csak azt nem tudom ki segített foglalni mikor nem az MNŐben voltam ,mert ugye egyedül nem lehet...:)


A bökkenő csak az a kontinom nincs is Angels aki támadna és foglalna Helltől:p
És a 100 milka legyőzöttem is úgy jött össze,hogy szóltam Macseknak írjon már be vagy 50 milkát,a többit meg az Angelstől kértem:D

Mert ugye támadni és inaktívot foglalni nem lehet egyszerre:)

Viccet félretéve:
Ne reagálj mert ez idő alatt is képződik nyersi amivel lehet inaktívat foglalni:)
És csak,hogy tudd a támadófalu hamarabb kész van mint a védőfalu,és foglalni támadóval szoktak;)
Inaktívot meg védővel+nemes:)
Csak az utóbbi umcsi:)
 

DeletedUser7967

Vendég
Ha nem az Angels volt az eredeti hsz akkor miért reagáltál rá? :eek:

Ha már ilyen nagy az igazságérzeted....

De őszintén szólva az Angels-el kapcsolatban lövésem sincs hogy miről beszélsz de biztosan úgy van :D
 

DeletedUser

Vendég
1valamire lettem figyelmes..Támadó hamarabb kész,mint a Védő...ez sem igaz:D

L-NL-Ka 1.5T-t +fog.. és a képzési idő eltérés is kb semmi...miről is beszélünk akkor;)

sehol sem szerepelt,hogy unatkozunk..akkor miből feltételezed,hogy unatkozunk? nem unatkozunk mi:) ellenfél van és támadunk is ellent,csak mi ezt akarjuk +gyorsítani,mely alapvetően nem a mi érdekünk...nyugodtan lehet az 1gész szerver érdeke,hisz nem csak mi akarunk támadni és gyorsabban foglalni.

Te magadra vetíted ki azt amit írok,de én is elmagyarázom neked klánháború...klánokról van szó és nem egyénekről.

szerinted ha nem foglalunk ellenséget,akkor a falvak száma hgyo növekszik? belső foglalás esetén marad a szám..nem duplázódik + ilyenek:-DDD jelzem klánokról beszélek még mindig
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1561

Vendég
Semmi? V2n 1 nap minimum, az nálatok 1,6 nap. :-o Kb. 0,5-0,75 konti távolság.
 

DeletedUser

Vendég
Maala ez nem a namacs klán;) front védve...támadók 350-400h-ról indúlnak..1.5nap? biza semmi;) de direkt ott van,hogy azzal a V-vel is 1.5 T fogható...tehát még mindig bőven hátrányban van...azért kiv lennék gondolom neki sem csak T-je van,pedig a vázlata alapján full T vel kéne csak menetelni
 

DeletedUser8631

Vendég
Ja, hogy nem a támadás a lényeg? :) Inkább barbizzon valaki, inaktívozzon és gyűjtse a nyersit? :) Nem is csodálom, hogy akkor ráun.

Szia.

Egy kérésem lenne, ha már kiemelsz egy részletet a hozzászólásomból, akkor értelmezd elötte miről írok, és ne forgasd ki amiről szó volt. Nem személyes, csak sokan elolvassák, majd értelmezés nélkül reagálnak egy nagy blődséget.

Tehát, nem írtam olyasmiről, hogy nem a támadás a lényeg. A támadásokkal át lehet ütni egy frontot ami teszem azt beállt, cserébe jóval kevesebb érmét fogsz tudni leveretni, mivel a behalt seregeidet újra kell képezni. Azzal, hogy kevesebb érmét versz le, kevesebb nemesed lesz. Az inaktívokat és a barbikat el kell tüntetni magad mellől, ha csak nem szeretnéd, hogy az ellenfeleid költözzenek oda ahol nincsenek védőid.
Remélem így már világos, hogy mit is szerettem volna kihozni.

edit: Ja, és ez nem arról szól, hogy valaki inaktív zabáló, ez a szükséges muszáj, akár tetszik akár nem. Szimpla stratégia.
 

DeletedUser

Vendég
Nem sok építő jellegű hozzászólás keletkezett, megcáfolására se sokan adtak.

A Klánokat ki kell nyitni 135 fős limittel. Kirakni nem lehet senkit, de a játékosok maguk dönthessék el hova lépnek szabad akaratukból mit akarnak, így egy klán felelőssége kit hív meg hisz kirakni nem tudja....Nemes kérdést én továbbra is támogatnám, hogy a közeljövőben újra felezzék le a költségét. Morált kérjük eltörölni. Nem hangzott el nyomós érv az ellenkezőjére miért lenne ez rossz hatással a játékra, milyen negatív hatások érnék a V1-et ha ez bekövetkezne, ezért kérem a support elfogadását és közvetítését az Innogames felé.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Kedves játékos, még egy beírás, és a fiókod is megy a vadászmezőkre. A türelmem elfogyott. Dönts.
 
Fent