Világ 76 Csevegő

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Annyira rá vagytok amúgy állva a kezdő témára.
Pontosítsunk akkor kicsit már.
Van új játékos, aki most ismerkedik a játékkal és annak tegyukfel nem tetszenek az, hogy 2 hét múlva befoglalták és talán lép a játékból.( na ilyen szerintem nem igazán van)
Meg van kezdő aki évek óta itt van és nem halad semmire, na az ezután se fog világ sebesség ide vagy oda meg fake limit. Ha haladni akarna akkor valószínűleg tenné érte, kerdezgetne, próbálna bekerulni valami "jobb" klanba. Lehet, hogy elutasítanák de van pár klán, meg attól függetlenül tud kerdezgetni, hogy klánon kívül van, plusz ott a mentor rendszer a kezdőknek.

Mert nem mindegy, hogy mit értünk a kezdő alatt. Van olyan aki évek óta játszik de kezdő szintjén ragadt tudásilag mert nem tesz érte, hogy jobb legyen, vagy lehet csak simán nincs ideje vagy nem is akar, az oka már lényegtelen.
 

Captain MingLee

Active Member
A reakció pontszáma
194
A játék magában így is úgy is 0-24-et fog igényelni, mert attól, hogy van éjszakai megtudnak lopni ha nem vagy beton, elején pedig reggelre betudnak támadni, ha túl sokat alszol, estig meg figyelned kell, mert ha kitapasztalják valahol hogy mikor nem vagy fent akkor rád kapnak. Így ugyanúgy igényel aktivitást minden világ, legalább annyit, amennyire az ellenfeled aktív, szóval erre az érvre ne támaszkodjunk a jövőben, mert felesleges.

Kevés fős klánok --> hatékonyabb csapatmunka.
Végtelen áltámadás --> hatékonyabb támadási módok, védekezőnek nem olyan jó, de tudod van az opció arra, hogy ő is visszatud fakelni. Ez oda-vissza buli lehet.
Nincs gyűjtögetés --> Régen sem volt gyűjtögetés. V74-en sem volt. Mégis meglehetett lenni. Ez egy kettes sebesség, itt ha húzza a bányákat, már megél belőle. Plusz erőt annyira nem igényel, viszont emelt barbár szám várható, ezáltal barbár fosztása jobban kiegyeződik.
Gyors sebesség --> Gyors világ jött volna mindenképpen.

Kezdőknek pedig azért ajánlatos ilyen szerveren indulni, mert:
- Kisebb a klán limit, ha aktívak a tapasztaltabb társaik több időt tudnak rájuk szánni, mint 60-80-as limitnél.
- Nincs gyűjtögetés, így a farmolást ki kell tanulják, vagy, hogy hogyan fejlesszék hamar olyan szintre magukat, hogy farmolást hanyagolhassák, sőt a gyorsabb termelés miatt első pár nap 2-2 lándzsás-kardos(vagy 3-2, vagy 4-2 verzió) farmolással beletudnak húzni annyira, hogy seregileg is álljanak valahogy.
- A nagyobb klánoknak is leszűkült így a limit, és a lehetőség. Kisebb területet kell regisztráljanak, vagy kockáztatni nagyobb területet, azzal, hogy akár lehet olyan rész, ahová kisebb klán oda regel, és vagy elbukják, vagy lelassítják magukat. A regisztrációs tervek az eldöntött klánoknak is nehezítés lesz.
- Gondolkozz, mert egy stratégiai játékkal játszol.
- 50 ms miatt az időzítés kitapasztalására akár barbárra időzítés stb. gyakorlásával rengeteget tudnak fejleszteni az időzítésükön.

Amit szomorúan láttam, hogy a Winter ilyen limit mellett nem indul el, pedig ahogy V71-en tapasztaltam, ha kisebb tagsággal mennek egy csomópontra komolyabb kihívóként is jelen lehetnének, és most V71-el ellentétben még partiba is lehetnének a többi klánnal, hisz kisebb limit, kisebb lehetőségek.

Rengeteg érvet lehetne még felsorolni, hogy miért nem állja meg az alap hipotézised a helyét, de nem szeretnék felesleges szócséplést tenni ennek érdekében, mert míg én függetlenül állok jelenleg a beállítások jó oldalát nézni, addig te talán saját akaratodat és saját gondolataidat mindenképpen ráakarod erőltetni mindenkire, ha az jó vagy rossz, mindenkinek másabb. Mint látható többségi igény volt a szerver ilyenféle beállításaira, és szerintem mindegyik beállítási formának ugyanúgy volt valahol előnye, hátránya. Itt például nehéz lesz a klánoknak 15 fővel az erődöt tápolni, vagy a klán záródást követő belsőzéseket lebonyolítani.
Csak azert oszzehordani ennyi hulyeseget mert lightnak akarsz ellen mondani hihetetlenul szanalmas foleg mert szuppkent csinalod. Csak azert mert elengedted a proszto kifejezeseket a tartalom meg nem valtozott. Szo szerint nincs ezen a szerveren olyan beallitas ami a kezdoknek jo lenne. Csak a 7 napos kezdo ami 2es sebessegnel 5 szokott lenni altalaban (ez meg ugye semmit sem er). Sok esetben light hulyeseget beszel es javareszt most is (legalabbis a korites az), de ezen a szerveren eselytelenek a kezdok 2 hetnel tovabb elni amikor gyorsabb egyseg sebesseg van es emelt farm mennyiseg pluszban. Regen a szerverek 3-4 vagy akar annal is tobb evig tartottak csak volt 1 random ami 1 evig. A V9 mert 2es sebesseg melle nem 0.5 hanem 1es egyseg sebesseget raktak (V14 es v16 buvos volt nem dominancia).
Szoval mi lenne ha mar mod vagy akkor annyi lenne benned, hogy nem szemelyes ellentet alapjan reagalnal dolgokra?
 

Gáti Hód

Well-Known Member
A reakció pontszáma
903
Amúgy mi ez a tév hit hogy vannak kezdő új játekosok?

Meg mióta érdekli ez a community-t
A nagy isten csaszar prók 99%-a ha kap levelet a kezdőtől kiröhögi és fel rakja discordra hogy ő most milyen vicces vót

És nem akarok beszólni de olyan ne beszéljen kezdőkről meg tanításról akik 10ből 8 szerverre 60-120 fő premadel ment be
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Amúgy mi ez a tév hit hogy vannak kezdő új játekosok?

Meg mióta érdekli ez a community-t
A nagy isten csaszar prók 99%-a ha kap levelet a kezdőtől kiröhögi és fel rakja discordra hogy ő most milyen vicces vót

És nem akarok beszólni de olyan ne beszéljen kezdőkről meg tanításról akik 10ből 8 szerverre 60-120 fő premadel ment be

Magadból indulsz ki!
 

Captain MingLee

Active Member
A reakció pontszáma
194
Amúgy mi ez a tév hit hogy vannak kezdő új játekosok?

Meg mióta érdekli ez a community-t
A nagy isten csaszar prók 99%-a ha kap levelet a kezdőtől kiröhögi és fel rakja discordra hogy ő most milyen vicces vót

És nem akarok beszólni de olyan ne beszéljen kezdőkről meg tanításról akik 10ből 8 szerverre 60-120 fő premadel ment be
Nem pont az volt a bajotok ezelott is es 73on is, hogy az fs a szervereken is orrba szajba toboroz? Raadasul egy hatalmas lufi klan emiatt es a rengeteg toborzasnak koszonhetik a kemeket is?
Egesz vegig ezt hallgatta mindenki 73on tehat akkor most light nem ad eselyt senkinek vagy o ad a legtobb embernek? Make up your mind.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Nem pont az volt a bajotok ezelott is es 73on is, hogy az fs a szervereken is orrba szajba toboroz? Raadasul egy hatalmas lufi klan emiatt es a rengeteg toborzasnak koszonhetik a kemeket is?
Egesz vegig ezt hallgatta mindenki 73on tehat akkor most light nem ad eselyt senkinek vagy o ad a legtobb embernek? Make up your mind.

Both. 73-ra alapból alacsonyabb premade-el jött, de attól még mindenkit, aki hajlandó volt menni, betoborzott. És volt példa a 120-as premadere is.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Nem pont az volt a bajotok ezelott is es 73on is, hogy az fs a szervereken is orrba szajba toboroz? Raadasul egy hatalmas lufi klan emiatt es a rengeteg toborzasnak koszonhetik a kemeket is?
Egesz vegig ezt hallgatta mindenki 73on tehat akkor most light nem ad eselyt senkinek vagy o ad a legtobb embernek? Make up your mind.
Nem épp. Akikkel startbol jott szerintem a kezdon szinten túl voltak kicsit.
Akiket közbe vett be az meg csak tiszta taktika a haladás s terulet miatt, hogy próbáljon velünk lépést tartani. Azokból mindből jó belső lett és más szándék kb nem is volt.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Eredetileg 40 valahanyan voltunk, de átlagban közel sem hoztuk azt a teljesítményt amire számítottam megelőzően. Mindenki összefogott ellenünk a szerveren ennek ellenére és ki akar úgy kikapni hogy meg sem próbál mindent? Szóval igen, toboroztam, megkerestem a jobb régi ismerősöket és bőven adtunk esélyt kezdőknek is. Már kB vége annak a szervernek és még mindig 100 körüli tagság van ellenünk szöviben, pedig hányan estek már ki. Hányan voltak? :)

Azzal meg senki nem vádolhat minket, hogy nem adunk esélyt kezdőknek. Nem egy ember kezdett nálunk és lett belőle később meghatározó játékos nálunk vagy máshol. Arról nem is beszélve, hogy a klán vezetői közül is többen abszolút kezdőként jöttek hozzánk majd szolgáltak rá a bizalomra.

Arról nem beszélve, hogy több mint egy évtized alatt lett annyi jó ismerősöm, hogy bőven keressenek meg meghívóért ha indultunk valahol. Tag voltam, visszatértem, szia rég beszéltünk, beférek? Talán ez külső fórumot olvasva nem jön le, de rengeteg embert ismerek és ezeknek a nagy részével jól kijövök.

És nem csak nekem voltak jó ismerőseim akik meghívót kértek. Nyilván mondhattam volna mindenre nemet, de így is szerverenként százaknak mondtam nemet ami meglehetősen kiábrándító. Szerencsére ez már nem az én tisztem és hálás vagyok a sorsnak, hogy sosem 15 fős limitnél kellett megtegyem.
 
Utoljára szerkesztve:

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.421
Csak azert oszzehordani ennyi hulyeseget mert lightnak akarsz ellen mondani hihetetlenul szanalmas foleg mert szuppkent csinalod. Csak azert mert elengedted a proszto kifejezeseket a tartalom meg nem valtozott. Szo szerint nincs ezen a szerveren olyan beallitas ami a kezdoknek jo lenne. Csak a 7 napos kezdo ami 2es sebessegnel 5 szokott lenni altalaban (ez meg ugye semmit sem er). Sok esetben light hulyeseget beszel es javareszt most is (legalabbis a korites az), de ezen a szerveren eselytelenek a kezdok 2 hetnel tovabb elni amikor gyorsabb egyseg sebesseg van es emelt farm mennyiseg pluszban. Regen a szerverek 3-4 vagy akar annal is tobb evig tartottak csak volt 1 random ami 1 evig. A V9 mert 2es sebesseg melle nem 0.5 hanem 1es egyseg sebesseget raktak (V14 es v16 buvos volt nem dominancia).
Szoval mi lenne ha mar mod vagy akkor annyi lenne benned, hogy nem szemelyes ellentet alapjan reagalnal dolgokra?

Ennek ellenére rengeteg kezdő fejlődik ki classicon, ami még ennél is gyorsabb sebesség? :)
Ezen a szerveren ugyanúgy van esély kinőni, pont a kevés tagságú klánok miatt, mert, ha nem is lesznek rögtön top 1-ek, de szerezhetnek tapasztalatot.
Szóval nem személyes ellentét miatt érvelek, hanem, mert így van, azok, amiket felsoroltam mind megállják a helyüket.
A setup lehet támadó jellegű, de azért, mert valaki tegnap kezdi nem biztos, hogy rosszabb lesz annál, aki 10 éve kezdte. Illetve aki tegnap kezdte annak az lenne a fura, ha nem ilyenek a beállítások, aki meg 10 éve, az meg tudja minden világon más a beállítás.
Nem tudom mit kell ennyit okoskodni, meg sírni a beállítás miatt(főleg ha alapjaiban nem is akartunk indulni), meglett szavazva, lesz aki játssza, és nem standard alap lett megszavazva, szóval erre is volt igény.
Szerinted lesz 2 hét alatt rögtön 1000 falus minden induló, és egy ember se tud mit kezdeni majd rajtuk kívül? Ennyi erővel minden 2-es sebességű szerveren esélytelenek a kezdők.
Ugyanúgy a 60-80 fős 1-es sebességen is, mert a nagy klánok ugyanúgy a ppvel lefejlődik őket, és ugyanúgy 2-4 hetük van, ha nem veszik fel őket, ahol tudásuk hiányában lefejlődik mindet, és beszorulnak, maradnak hátsónak, vagy belsőnek. Egyébként minden kezdő esélytelen, ha stratégiai gondolkodása nem jó, vagy nem karolja fel olyan, aki feltudja őt javítani, alapokra megtanítani.

Az pedig tévhit, hogy ne lennének teljesen kezdők a játékban, akadnak 1-1 néha, de mindösszességében több a régen játszott és visszanéző, mint az újonnan kezdők.
Az meg, hogy 10k faket indít ki valaki őrtorony nélkül, megestek már korábbi szervereken is, hogy nem volt őrtorony, és ugyanúgy lehet védekezni, alapjaiban egy kezdő 10 támadás ellen is nehezen fogja tudni, hogy mit tehet meg, és mit nem. Szóval ez limitfüggetlen.
Én 1-2%os limiten is kitudtam indítani 3-4 ezer faket ha kellett, sőt a kezdőbbeket is megtanítottam arra, hogyan tudnak annyit kiszórni akár 20-30 perc alatt is.
Akit valóban érdekel a játék az maradni fog, és ismerkedni a közösséggel, a közösség meg befogadja valamelyik magba, ahol vagy kifejlődik, vagy lesz tartós hátsó játékos, vagy egy középmezőnyi, sosem tudni.

Szóval nem, nem azért érvelek így, mert nagyon ellent szeretnék mondani, hanem, mert voltam mindegyik oldalon már, és sok más játékban is voltam kezdő, és más játékban is full kezdőként ha érdekelt a játék maradtam, annak ellenére is ha semmi értelme nem volt, és a nagyobbak mindig segítenek, legalábbis ha többel is felveszed a kapcsolatot biztosan kapsz segítséget.
Sőt a legtöbb játékban, mint a Klánháborúban is, a küldetésrendszer megfelelő alapot ad arra, hogy megismerd a játékot, a többit pedig csak kitapasztalás szinten tudd hogy működik, már ha megfelelően figyelsz.

Szóval érthető, ha valakinek nem tetszik a beállítás, de attól még megszavazta a többség. Az pedig szintén tévhit, hogy külsőn nincs fent a szavazó közösség nagyrésze. Mert mikor a játékon belüli szavazások voltak, akkor sem volt ezres részvétel a szavazásokon, arányaiban hasonló mennyiség volt. Kétszer is megvolt hírdetve körlevélben, hogy hol tudnak szavazni a játékosok, és volt nem egy új külsős regisztráció is.
Értem én, hogy divat ez a supp szidás, vagy, önmagunk felsztárolása, de attól függetlenül ti dolgoztok egy adattal vagy teóriákkal, míg én többet látok, így véleményemet stabilabb lábakon tudom tartani.
Azt meg külön kikérem magamnak, hogy csak azért valakinek a véleményét leszóljam, mert személyesen ellentétben lennénk.

A radikális beállításról pedig, szerintem a beállítások nevei is adták, hogy "Extreme" szintű lett ez a verzió, így az értetlenkedés is érthetetlen.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Kedves Noobleader! Hadd reagáljak erre a te saját hozzászólásoddal.

Tisztelt Support.

Most nem kötekedésből, de ti, mint önkéntesek(többségére) azt vállaltátok, hogy a játékosok érdekeit véditek, erre egyre inkább csak vicces beállításokat látunk. Egymás után két egyes sebesség? Miért van szavazás, ha utána minden változik? Persze ezt nem az én dolgom megítélni, de mikor még ti is játékosok voltatok, akkor nem egy beállítás miatt voltatok ti is dühösek, most pedig úgy szavaztattátok meg a néppel a beállításokat, mintha tényleg az lenne majd a valid, és ezt is várhatjuk. Erre ismét szembeálltatok a játékosokkal.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Minden amit szerettél volna meg lett szavaztatva. Amit már korábban is szerettél volna, mikor még nem voltál supporter. De hát változnak az idők,most már el tudod érni amit akarsz.
Játékosok érdekei? Hát persze. Mindketten tudjuk miről beszélek.

De befejezem a téma offolását.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Mi az, hogy meg lett szavaztatva? XD nem ő dönti el, hogy 150 ember mire nyom voksot..
Az meg, hogy most gyorsabb világ következik mert az előző lassú volt.. nah hagyjuk inkább.
 

Captain MingLee

Active Member
A reakció pontszáma
194
3szor is le lett irva, hogy nem szemelyes a dolog, plusz a gonosz szupport kartya is ki lett jatszva szoval engem meggyozott!
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.421
Minden amit szerettél volna meg lett szavaztatva. Amit már korábban is szerettél volna, mikor még nem voltál supporter. De hát változnak az idők,most már el tudod érni amit akarsz.
Játékosok érdekei? Hát persze. Mindketten tudjuk miről beszélek.

De befejezem a téma offolását.

Az ember gondolkodása, és véleménye folyamatosan változik. Volt idő, amikor 80-as limitet akartam, volt amikor 50-est, ahogy telt az idő, amit vezetéssel töltöttem, annál kevesebb limitet szerettem volna, mert több játékos, több probléma, amivel nekünk külön időt kell szánni.
Ha annyira az akaratom alapján lenne a beállítás, vagy a szavazás, akkor egyféle beállítás lenne, opciók nélkül, szavazás nélkül.

Szóval csak azért, mert nem tetszik, hogy Supporterként szeretném folytatni, miután abbahagyom a játékot, szerintem felesleges a régmúltban mondott monológjaimat felhozni. Mert lehet féléve még teljesen másképp álltam 1-1 dologhoz, mint tegnap.
Mert szerezhettem plusz tudást, vagy masik tapasztalatot, vagy épp egyéb dolgok miatt megváltozott a gondolkodásom.
V58-on két klánunk volt, ott ha kellett 3.-at is nyitottam. Pont 58 miatt, már inkább kevesebb limites klánt tartom minőségibbnek, mert ott szereztem kellő tapasztalatot, hogy mennyivel könnyebb lenne, ha kevesebben vagyunk, de az stabil közösség. Van, aki nem így van ezzel.
De ellenben eltudok térni a gondolkodásomtól, és alkalmazkodni, ha szükséges a gyors területszerzéshez, ha épp gyorsabb lezárást akarok, akkor bőven megfelel minden opció, mert vannak helyzetek, amikor alkalmazkodunk, vagy megelőzünk dolgokat, és akkor vezetőként nem a saját meggyőződésem a fontos, hanem a cél, amit a klánnak kitűztünk, akkor pedig a szükséges stratégiai lépéseket megtesszük.
De, ha nem is változott a beállítás, nem volt olyan világ, amit skippeltem volna, de betervezett indulás volt és esetleg nem tetszettek a beállitásai. Még, ha templomos volt is, elindultam, pedig mindig azt mondtam, ha valami templomos, akkor azt azonnal kihagyom.
Szóval, ha már 2-3 éves kommenteket idézünk be, jelenben, úgy hogy nem is hasonló a téma, akkor legalább érveld le rendesen, mert én aztán senkinek nem mondtam, hogy erre vagy arra szavazzon, mivel nekem 73-al vége a Klánháborús pályafutásomnak, csak a supportban leszek jelen.
Teljesen más, hogy próbálok új arculatot kialakítani néhány opciónál, elnézést érte, de mindent ki kell próbálni egyszer, másképp sosem tudjuk meg, hogy a valóságban milyen eredménye lehet. Például beajánlottam egy extrémebb opciót, onnantól már az aktív közösségen függ, hogy megszavazza-e. Volt másik két opció is, legjobb tudomásom szerint.
 

Gáti Hód

Well-Known Member
A reakció pontszáma
903
Nem pont az volt a bajotok ezelott is es 73on is, hogy az fs a szervereken is orrba szajba toboroz? Raadasul egy hatalmas lufi klan emiatt es a rengeteg toborzasnak koszonhetik a kemeket is?
Egesz vegig ezt hallgatta mindenki 73on tehat akkor most light nem ad eselyt senkinek vagy o ad a legtobb embernek? Make up your mind.
erre válaszolni nem lehet mert egésznap itt vagy Willi a fórumon és mégsem tudod értelmezni a szöveget caz you already made your mind up

az hogy beveszek fűt fát lenézem őket tölteléknek titulálom nem is probálok rajtuk segiteni utána i am the champion of noobs az a kétszünűség netovábja én legalább nem titkolom fakem noobs
 

Captain MingLee

Active Member
A reakció pontszáma
194
Szemelyeskedes es ferdites helyett csak azert, hogy mast szidhass nem kene hulyeseget beszelni. Valoszinuleg azon kezdok akik potencialt mutatnak nincsenek ellehetetlenitve es kenyszer belsore rakva. In fact talan ez is volt az egyik legnagyobb hibaja hisz ezt senki nem csinalja igazan effektiven es elfogadja a sok semmittevot. Plusz a problema nem az volt hogyan kapnak kezdok eselyt hanem kapnek-e egyaltalan es valojaban ki altal csak ugye ahelyett hogy maradtal volna a vonalon valaszkent inkabb terelsz, hogy valami szidas legyen a vege. Gondolom a valasz az lesz hogy nem ertem es igazabol nem is kezdoket vett fel az fs hanem prokat kamu fiokokban es ez gusztustalan. Vagy gondolom valami hasonlo de a lenyeg, hogy light ròsz. Unlucsko
 
Fent