Világ 76 Csevegő

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Nah ez a moralos dolog remélem minden elkövetkező világon opció lesz valamilyen formában, hogy megszűnjön.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Végtelen fake, nincs őrtorony, kis záródó klánok, nincs gyűjtögetés, gyors sebesség, törlődő morál, nincs milícia - már csak az éjszakait kéne eltörölni, hogy jobban kedvezzen a végtelen pp-s 4-5fős 0-24 fiókoknak. Ha kezdő vagy ne indulj. Ha nem legalább 3an indultok egy fiókban ne indulj. Megspórolsz egy csalódást.
 

Thomas Shelby

Well-Known Member
A reakció pontszáma
269
Végtelen fake, nincs őrtorony, kis záródó klánok, nincs gyűjtögetés, gyors sebesség, törlődő morál, nincs milícia - már csak az éjszakait kéne eltörölni, hogy jobban kedvezzen a végtelen pp-s 4-5fős 0-24 fiókoknak. Ha kezdő vagy ne indulj. Ha nem legalább 3an indultok egy fiókban ne indulj. Megspórolsz egy csalódást.
Majd aki csalodik hozzad kuldjuk oket. Lesz kozos tematok
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Köszönöm szépen,hogy gondolsz rám, de én rendben leszek. Játszottam több, mint 10 évet, buktam sorban 4 szervert, majd nyertem sorban 8 szerveren amin indultam,majd a végén buktam még 1et. Kaptam jót is rosszat is bőven. Kb mindent láttam amit lehet ebben a játékban. Nem tudom fogok-e egyáltalán indulni még valaha, ilyen beállítások mellett erősen kétlem. Klánvezérként már visszavonultam. Nem tetszik milyen irányba halad a játék ebben a pillanatban és sokaknak másoknak sem fog.

Elmondtam már párszor,hogy nem ezt az irányt kéne erőltetni, max nem hallgat rám senki. :)

A játék egyik legnagyobb problémája ami visszariaszt embereket az, hogy nagy aktivitást igényel éjjel nappal. A játék legnagyobb része a gazdaság, az nyer aki többet tud építeni,képezni,több nemest tud képezni. Csináltak egy funkciót (gyűjtögetés) hogy azok is boldoguljanak akik nem érnek rá éjjel nappal farmolni.Ennek ellenére sikerült a lehető legnagyobb aktivitást igénylő szerverbeállítást összehozni ami valaha volt. Minden egyes beállítás a nagyobb aktivitás felé billen.

Kibontva:
Kevés fős klánok, nagyobb egyéni teher.
Végtelen áltámadás % nélküli fake - nagyobb aktivitás,állandó címkézés
Nincs gyűjtögetés - farmolni kell éjjel nappal
Gyors sebesség - minden gyorsabb,többet számít minden másodperc, hamarabb lesz nuke, hamarabb lehet akciózni, ott kell lenni

Folytathatnám, de néhányan annyira el vannak foglalva a személyeskedéssel, hogy nem tudok olyan észérvet mondani,amivel meggyőzhetném őket.
 
Utoljára szerkesztve:

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Köszönöm szépen,hogy gondolsz rám, de én rendben leszek. Játszottam több, mint 10 évet, buktam sorban 4 szervert, majd nyertem sorban 8 szerveren amin indultam,majd a végén buktam még 1et. Kaptam jót is rosszat is bőven. Nem tudom fogok-e egyáltalán indulni még valaha, ilyen beállítások mellett erősen kétlem. Klánvezérként már visszavonultam. Nem tetszik milyen irányba halad a játék ebben a pillanatban és sokaknak másoknak sem fog.

Elmondtam már párszor,hogy nem ezt az irányt kéne erőltetni, max nem hallgat rám senki. :)

A játék egyik legnagyobb problémája ami visszariaszt embereket az, hogy nagy aktivitást igényel éjjel nappal. A játék legnagyobb része a gazdaság, az nyer aki többet tud építeni,képezni,több nemest tud képezni. Csináltak egy funkciót (gyűjtögetés) hogy azok is boldoguljanak akik nem érnek rá éjjel nappal farmolni.Ennek ellenére sikerült a lehető legnagyobb aktivitást igénylő szerverbeállítást összehozni ami valaha volt. Minden egyes beállítás a nagyobb aktivitás felé billen.
Bloos, forsaken? Jami
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.382
Köszönöm szépen,hogy gondolsz rám, de én rendben leszek. Játszottam több, mint 10 évet, buktam sorban 4 szervert, majd nyertem sorban 8 szerveren amin indultam,majd a végén buktam még 1et. Kaptam jót is rosszat is bőven. Kb mindent láttam amit lehet ebben a játékban. Nem tudom fogok-e egyáltalán indulni még valaha, ilyen beállítások mellett erősen kétlem. Klánvezérként már visszavonultam. Nem tetszik milyen irányba halad a játék ebben a pillanatban és sokaknak másoknak sem fog.

Elmondtam már párszor,hogy nem ezt az irányt kéne erőltetni, max nem hallgat rám senki. :)

A játék egyik legnagyobb problémája ami visszariaszt embereket az, hogy nagy aktivitást igényel éjjel nappal. A játék legnagyobb része a gazdaság, az nyer aki többet tud építeni,képezni,több nemest tud képezni. Csináltak egy funkciót (gyűjtögetés) hogy azok is boldoguljanak akik nem érnek rá éjjel nappal farmolni.Ennek ellenére sikerült a lehető legnagyobb aktivitást igénylő szerverbeállítást összehozni ami valaha volt. Minden egyes beállítás a nagyobb aktivitás felé billen.

Kibontva:
Kevés fős klánok, nagyobb egyéni teher.
Végtelen áltámadás % nélküli fake - nagyobb aktivitás,állandó címkézés
Nincs gyűjtögetés - farmolni kell éjjel nappal
Gyors sebesség - minden gyorsabb,többet számít minden másodperc, hamarabb lesz nuke, hamarabb lehet akciózni, ott kell lenni

Folytathatnám, de néhányan annyira el vannak foglalva a személyeskedéssel, hogy nem tudok olyan észérvet mondani,amivel meggyőzhetném őket.

A játék magában így is úgy is 0-24-et fog igényelni, mert attól, hogy van éjszakai megtudnak lopni ha nem vagy beton, elején pedig reggelre betudnak támadni, ha túl sokat alszol, estig meg figyelned kell, mert ha kitapasztalják valahol hogy mikor nem vagy fent akkor rád kapnak. Így ugyanúgy igényel aktivitást minden világ, legalább annyit, amennyire az ellenfeled aktív, szóval erre az érvre ne támaszkodjunk a jövőben, mert felesleges.

Kevés fős klánok --> hatékonyabb csapatmunka.
Végtelen áltámadás --> hatékonyabb támadási módok, védekezőnek nem olyan jó, de tudod van az opció arra, hogy ő is visszatud fakelni. Ez oda-vissza buli lehet.
Nincs gyűjtögetés --> Régen sem volt gyűjtögetés. V74-en sem volt. Mégis meglehetett lenni. Ez egy kettes sebesség, itt ha húzza a bányákat, már megél belőle. Plusz erőt annyira nem igényel, viszont emelt barbár szám várható, ezáltal barbár fosztása jobban kiegyeződik.
Gyors sebesség --> Gyors világ jött volna mindenképpen.

Kezdőknek pedig azért ajánlatos ilyen szerveren indulni, mert:
- Kisebb a klán limit, ha aktívak a tapasztaltabb társaik több időt tudnak rájuk szánni, mint 60-80-as limitnél.
- Nincs gyűjtögetés, így a farmolást ki kell tanulják, vagy, hogy hogyan fejlesszék hamar olyan szintre magukat, hogy farmolást hanyagolhassák, sőt a gyorsabb termelés miatt első pár nap 2-2 lándzsás-kardos(vagy 3-2, vagy 4-2 verzió) farmolással beletudnak húzni annyira, hogy seregileg is álljanak valahogy.
- A nagyobb klánoknak is leszűkült így a limit, és a lehetőség. Kisebb területet kell regisztráljanak, vagy kockáztatni nagyobb területet, azzal, hogy akár lehet olyan rész, ahová kisebb klán oda regel, és vagy elbukják, vagy lelassítják magukat. A regisztrációs tervek az eldöntött klánoknak is nehezítés lesz.
- Gondolkozz, mert egy stratégiai játékkal játszol.
- 50 ms miatt az időzítés kitapasztalására akár barbárra időzítés stb. gyakorlásával rengeteget tudnak fejleszteni az időzítésükön.

Amit szomorúan láttam, hogy a Winter ilyen limit mellett nem indul el, pedig ahogy V71-en tapasztaltam, ha kisebb tagsággal mennek egy csomópontra komolyabb kihívóként is jelen lehetnének, és most V71-el ellentétben még partiba is lehetnének a többi klánnal, hisz kisebb limit, kisebb lehetőségek.

Rengeteg érvet lehetne még felsorolni, hogy miért nem állja meg az alap hipotézised a helyét, de nem szeretnék felesleges szócséplést tenni ennek érdekében, mert míg én függetlenül állok jelenleg a beállítások jó oldalát nézni, addig te talán saját akaratodat és saját gondolataidat mindenképpen ráakarod erőltetni mindenkire, ha az jó vagy rossz, mindenkinek másabb. Mint látható többségi igény volt a szerver ilyenféle beállításaira, és szerintem mindegyik beállítási formának ugyanúgy volt valahol előnye, hátránya. Itt például nehéz lesz a klánoknak 15 fővel az erődöt tápolni, vagy a klán záródást követő belsőzéseket lebonyolítani.
 

bbbenyo111

Active Member
A reakció pontszáma
90
A játék magában így is úgy is 0-24-et fog igényelni, mert attól, hogy van éjszakai megtudnak lopni ha nem vagy beton, elején pedig reggelre betudnak támadni, ha túl sokat alszol, estig meg figyelned kell, mert ha kitapasztalják valahol hogy mikor nem vagy fent akkor rád kapnak. Így ugyanúgy igényel aktivitást minden világ, legalább annyit, amennyire az ellenfeled aktív, szóval erre az érvre ne támaszkodjunk a jövőben, mert felesleges.

Kevés fős klánok --> hatékonyabb csapatmunka.
Végtelen áltámadás --> hatékonyabb támadási módok, védekezőnek nem olyan jó, de tudod van az opció arra, hogy ő is visszatud fakelni. Ez oda-vissza buli lehet.
Nincs gyűjtögetés --> Régen sem volt gyűjtögetés. V74-en sem volt. Mégis meglehetett lenni. Ez egy kettes sebesség, itt ha húzza a bányákat, már megél belőle. Plusz erőt annyira nem igényel, viszont emelt barbár szám várható, ezáltal barbár fosztása jobban kiegyeződik.
Gyors sebesség --> Gyors világ jött volna mindenképpen.

Kezdőknek pedig azért ajánlatos ilyen szerveren indulni, mert:
- Kisebb a klán limit, ha aktívak a tapasztaltabb társaik több időt tudnak rájuk szánni, mint 60-80-as limitnél.
- Nincs gyűjtögetés, így a farmolást ki kell tanulják, vagy, hogy hogyan fejlesszék hamar olyan szintre magukat, hogy farmolást hanyagolhassák, sőt a gyorsabb termelés miatt első pár nap 2-2 lándzsás-kardos(vagy 3-2, vagy 4-2 verzió) farmolással beletudnak húzni annyira, hogy seregileg is álljanak valahogy.
- A nagyobb klánoknak is leszűkült így a limit, és a lehetőség. Kisebb területet kell regisztráljanak, vagy kockáztatni nagyobb területet, azzal, hogy akár lehet olyan rész, ahová kisebb klán oda regel, és vagy elbukják, vagy lelassítják magukat. A regisztrációs tervek az eldöntött klánoknak is nehezítés lesz.
- Gondolkozz, mert egy stratégiai játékkal játszol.
- 50 ms miatt az időzítés kitapasztalására akár barbárra időzítés stb. gyakorlásával rengeteget tudnak fejleszteni az időzítésükön.

Amit szomorúan láttam, hogy a Winter ilyen limit mellett nem indul el, pedig ahogy V71-en tapasztaltam, ha kisebb tagsággal mennek egy csomópontra komolyabb kihívóként is jelen lehetnének, és most V71-el ellentétben még partiba is lehetnének a többi klánnal, hisz kisebb limit, kisebb lehetőségek.

Rengeteg érvet lehetne még felsorolni, hogy miért nem állja meg az alap hipotézised a helyét, de nem szeretnék felesleges szócséplést tenni ennek érdekében, mert míg én függetlenül állok jelenleg a beállítások jó oldalát nézni, addig te talán saját akaratodat és saját gondolataidat mindenképpen ráakarod erőltetni mindenkire, ha az jó vagy rossz, mindenkinek másabb. Mint látható többségi igény volt a szerver ilyenféle beállításaira, és szerintem mindegyik beállítási formának ugyanúgy volt valahol előnye, hátránya. Itt például nehéz lesz a klánoknak 15 fővel az erődöt tápolni, vagy a klán záródást követő belsőzéseket lebonyolítani.
Nem is lehet klanzarodas utan belsozni xDdd
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Ez egy classic szerveres beállítás. Ráadásul semmivel nincsen egyensúlyozva a sebesség. Játszok egy évtizede, de mindig próbáltak valamivel egyensúlyt teremteni. Ha már úgyis gyors a szerver akkor rakjunk be milíciát, vagy fakelimitet, vagy őrtornyot, bármit ami azt eredményezi, hogy ne vegye el instant a lassabban startolónak a kedvét az egész játéktól. Ez a beállítás minden tekintetben radikális. Pont azért raktak be őrtornyot, hogy legyen lehetőség látni kire milyen támadás megy, ne lehessen csak fakeléssel végtelen nyomást rátenni valakire. Itt limitje sincs a fakelésnek őrtorony hiánya mellett. Ha valaki éppen ráér simán kiküldhet 1 faluból 1000 faket. Vagy 100-ból 100000-ret. Pontosan azért hozták létre a gyűjtögetés funkciót, hogy akinek nincs egész nap/egész éjjel farmolni ideje ne kerüljön akkora hátrányba. Akkor is előnyben van aki farmol, ha van gyűjtögetés. Minden egyes beállítása a szervernek az aktivitást élteti és lássuk be azok lesznek a legnagyobb előnyben, akiknél 3-4 duál van minimum.

Azt mondod,hogy én akarom a saját akaratom és gondolataim rákényszeríteni mindenki másra, holott én csak józan érveket hozok fel tényekkel alátámasztva. Volt egy rendszer másfél évtizedig,ami működött. Nem tökéletesen, megvoltak a maga hibái, de működött. Te/ti radikálisan változtatni akartok. Miért nem lett volna megfelelő egy kevésbé radikális beállítás amin a többség szívesen elindul? Felhoztad példának a wintert. nem lett volna jobb ha ők is indulnak? (Nem tudom indulnak-e végül,de nem is lényeges) Miért kell olyan beállítást hozni, amivel komolyan elgondolkoztatsz egy nagy klánt, aki beállításoktól függetlenül indulni szeretett volna, hogy lehet inkább nem kéne? Miért kell azt gondolni, hogy valami ami másfél évtizedig működött, amiben te/ti is "felcseperedtetek" játékosként az merőben rossz? De tudom, én vagyok az arrogáns, aki azt hiszi mindenkinél jobban tud mindent.

És akkor beszélünk arról,hogy meg lett szavaztatva. Na igen...A felhasználók legnagyobb része nincsen regisztrálva fórumra. Legalább játékon belüli szavazást lehetett volna csinálni, hogy lássuk a tényleges arányokat. Az a 10en valahány + szavazat fórumon ennyit számít?! Az biztosan több, mint azoknak a száma, akik pont emiatt nem indulnak...

A beállítások jó oldalát nézzem? Megtörtént.
 
Utoljára szerkesztve:

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Szerintem itt a legnagyobb baj az, hogy nem lehet 690998 főt bepakolni a tömegklánotokba hanem ez csak 15 főst engedelyez szóval kéne nyissatok 345499 klánt hogy beférjetek.
Igény van erre a setupra is, tudok legalább 4 kis csapatot aki indulni akar rajta. Igaz, hogy az a tömegklánotok 1 klánját teszi ki a 60as limiten de ez legalább 4 különböző klán szóval marad a diplomacia vagy a harc nem pedig a lobbizás..

Az meg, hogy mostanában nem volt ilyen beallitas vagy abszolút.. hát néha egy kis változás jól jön, mert másképp monoton az egész. Akinek nem tetszik ne induljon rajta.
De szerintem beállítás miatt elég nagy badarság skippelni egy világot, az csak a hattyúk halálának eljátszása kb..
 

El Fedorento

Member
A reakció pontszáma
28
Szerintem izgalmas szerver lesz, csak tenyleg nem kezdoknek. Viszont ha lesznek is es esetleg belekerulnek egy norm csapatban..tudnak majd rendesen fejlodni es ezlenne igazabol a cel,hogy fentmaradjon a jatekosallomany..minnel tobb embert tanitani.

Farmolni pl tokeletesen meglehetne oket tanitani ill az ms is fasza. Szoval szerintem fasza beginner guide-ot kaphatnanak.

Bar ahogy hallottam mar vannak eros fix csapatok ahova nincs belepo..meg igazabol a limit miatt nehezkesebb is lesz, nyilvan mindenki fix megbizhato es jo jatekosokat szeretne.



*remelem a jovoben majd lesz pp mentes vilag megint, esetleg valamelyik supp errol tudna tejekoztatast adni? Tervben van-e vagy esetleg varhato majd a jovoben? Koszi.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Szerintem izgalmas szerver lesz, csak tenyleg nem kezdoknek. Viszont ha lesznek is es esetleg belekerulnek egy norm csapatban..tudnak majd rendesen fejlodni es ezlenne igazabol a cel,hogy fentmaradjon a jatekosallomany..minnel tobb embert tanitani.

Farmolni pl tokeletesen meglehetne oket tanitani ill az ms is fasza. Szoval szerintem fasza beginner guide-ot kaphatnanak.

Bar ahogy hallottam mar vannak eros fix csapatok ahova nincs belepo..meg igazabol a limit miatt nehezkesebb is lesz, nyilvan mindenki fix megbizhato es jo jatekosokat szeretne.



*remelem a jovoben majd lesz pp mentes vilag megint, esetleg valamelyik supp errol tudna tejekoztatast adni? Tervben van-e vagy esetleg varhato majd a jovoben? Koszi.

Én V100-ra tippelném a következő lehetséges PP mentest, viszont jelenlegi tempón az kb 4 év.
 
Fent