Csevegő

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
Én meglátásom szerint akkor kapta a Kh a legnagyobb pofont játékos állomány szempontjából amikor elindították a KH2-öt,nekem rengeteg akkori ismerősöm átment oda,és ha kedvük van akkor is oda mennek vissza mint ide!

Pedig az egy szörnyűség, szerintem XD
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
A

Köszönöm a válaszod! Igen mert Te legalább "hozzászóltál" míg a másik 3 vezető az csak a kákán is csomót keres!
Igen Patrik, Márkó és Roli.... miért hagyott el a hitetek? Miért nem lehet munkálkodni valamin ami ha csak egy picit is előrébb mozdítaná a magyar szervereket? Itt a kutya elásva... Nektek jobb ha beleköttök valamibe, olyan formális dolgokba mint a klánok felsorolása (Witcher), vagy eleve bukásra ítélitek (Márkó) pedig meg sem próbáljátok!
Roli veled sem értek egyet, hisz pl a sakk is régi játék még is az emberiség fele ismeri és adott esetben időtöltésnek használja is!
Ez így, úgy veszi ki magát, hogy könnyebb a szíveteknek beleállni egy ötletbe/javaslatba mint sem tenni érte!
Emlékszel Roli arra mikor, hónapokkal ezelőtt, Én lázadtam a Supp ellen és Skypeon beszélgettünk? Annak is lett eredménye, pedig az összefogás nem jött létre, de pl Galvá-ban egy jó fej vezetőre leltem, aki a DSA/Respect romokból igen is egy jó kis csapatot formál/formált. A munkájáért igen is tiszteletet érdemel! Tőlem minden képpen! És őszintén remélem még sokáig képes lesz összefogni azt a csapatot. Ez is lehet egy példa a szemünk előtt, hogy igen is lehet haladni, lehet jobbá tenni a dolgokat! Kicsibe, lépésről lépésre kell haladni! A gyümölcs nem fog magától az ölünkbe pottyanni!!! Azt le kell szakítani!
A játékunk hanyatlásához, pedig sokkal több köze van a vezéreknek mint a suppnak! Ezt azért tisztázzuk! Nem mondom ezzel, hogy a Sajt féle banda nem volt korrupt. Mert azok voltak. De sokkal több játékosnak ment el a kedve az árulások és klán bedöntések miatt! Ezek ellen pedig pont Mi a vezetők tudunk tenni! Nem a supp! Amúgy meg most új a Supp csapat... hajlanak a játékosok megtartása felé. Néha van túl kapás részükről, de alapjaiba nem rosszak. Lemerem fogadni, hogy több játékos igényt nyújtottak be már most párhónap alatt mint az elődjeik 3 év alatt!
Szóval van időnk most... és a mondani valóm az lenne, hogy ne egymás hsz-eit trollkodjuk szét, hanem próbáljunk tenni, dolgozni is egy kicsit a KH-ért és ne csak sírni-ríni mint egy elcseszett tini aki azt hiszi, hogy az egész világ ellene esküdött össze! Igaz ez a mondás: Jobb valamit nem tökéletesen megtenni, mint a semmit tökéletesen!

Igazából azt nem látod át, hogy csinálhatsz ezerféle beállítást, nem a beállítás fogja hozni a kezdő, újoncokat, akik nem nagy klánokkal ugrálnak. Mert az aki kezdő azt se tudja, hogy létezik olyan, hogy világ beállítás, csak lát annyit, hogy világ 56 meg világ 55 aztán semmit nem tud vele kezdeni.
Szerintem az, hogy sokan kezdik el a telefonos applikációba is inkább azt az appot kellene olyan módon használhatóvá tenni, hogy ne csak arra használjuk 90%-ban, hogy küldje az értesítést, hogy támadnak, mert annak szinte semmi értelme. Pl minden világ elején látni olyat, hogy vannak vendég nevű játékosok... Ők nekik szinte biztosra veszem, hogy a többsége be sem lép utána, ami után meglátja a szörnyű applikációt, és szerintem itt százakról beszélhetünk. Kicsik a világok, a szervezett klánok hamar kinövik magukat, és elnyomnak mindenkit, és ez így van rendjén, mert ez a játék ilyen. Ezt a játékot tudással, stratégiával játsszák. Az, hogy szerinted többségében felesleges változtatás, mint az 1 ms alatti vonatok hoznának új játékost nagy mértékben hülyeség... Ezt a csökkenő tendenciát MI játékosok semmiféle ajánlattal nem tudjuk megállítani. Ez így fog menni, míg ezt a részt hozzá nem csatolják a nemzetközi réteghez. Ugyanis ezt a játékot aktivitással kell játszani. Rengetegen csak beregisztrálnak, majd nem játszanak tovább, mert pp orientált, egy új játékos azt se tudja az mi, vagy, hogy a régiek miért fejlődnek olyan gyorsan. Rengetegen mikor elkezdik már nem egy új játékot, hanem egy kiöregedett játékot látnak benne, és az a szörnyű mentor rendszer, ami van egyáltalán nem segít senkinek sem a "profivá" válásban. Ezt a játékot valós időben kell játszani. Lehet, hogy egy lassabb világ tovább húzódik lassabban indul be, de egy v46-ot, ami 1-es sebességű volt is kb. 9-10 hónap alatt zártuk le, egy év sem telt el. Szóval mennyivel lehet jobb egy lassú és gyors világ is? Ha 2 havonta nyílik világ, akkor a lassú világok lassan feleslegesek. Szerintem ezt mindenki így látja, vagy látnia is kellene, hogy szimpla beállítások miatt senki nem fog visszatérni sem V60-ra, sem V70-re, sem V80-ra. Rengeteg szuper új újítás van, ami felfedezésre várhat a régi nagy rókáknak, de a játék egy bizonyos év után már unalmassá válik, és nem biztos, hogy aki abbahagyja, és valóban éli az életét visszafog térni. Aki pedig elkezdi, és tartósan marad nagyon kis számban lesznek az is biztos. Én pl. mikor megtudtam, hogy új lovagrendszer van, érdeklődésből is beregisztráltam a V44-re ppzni, majd elindultunk V46-ra, és győztünk. Szóval itt nem a beállítások fognak 100 kontis szervert csinálni, hanem csak a rendszer tudja, hogy hogyan tud nagyobb, és jobb szervereket csinálni. De nekik ez nem érdekük, mert van egy grepolisuk, van mindenféle inno-s játék még ezen kívül magyarországon, és szerte a világban, ahonnan jön a bevétel. Véleményem szerint ez a kis porszem, ahogy csökken, nem fogja meghatni az inno-sokat, és nem fogják rögtön ugrálva teljesíteni a kívánságokat. V45-ig nem is hallottam olyanról, hogy beállítást lehet kérni, mindig a rendszer maga adta a beállításokat, előzetesen sejteni sem tudtuk mi lehet az, és csak vártuk, hogy nyíljon az előregisztráció, és, ha másért nem is azért felregisztráltunk, hogy megtudjuk milyenek a beállítások, márha megnéztük.

Szóval Don lehet itt ajánlatokat tenni, amik részben lehetnek jók, és kihívással teliek, de nem kell belebeszélni a beállításba a kevés játékost, mert nem a beállítás fogja a játékosállományt növelni, és nem is Te, és nem is Mi... Szerintem ezt akarta Say is kifejteni...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Egy új player ha bejön, nem tudja, mi az a ppzés, hiába mondod neki. Ő azt látja, hogy itt kattintgatni kell, és ha fizet érte, akkor hatékonyabb a kattintgatás. Ráadásul relatíve nézve a pp rohadt drága. Épp tegnap beszéltük Face-szel, hogy 24 ezer 8500 pp, ami egy középjó kezdésre bőven elég, míg RuneScape-n 28 ezer az előfizetés 1 évre most, és ott lehet szaladgálni, mindenféle küldit csinálni, nem csak kattintgatni. Pedig az se egy mai játék, de mégis több esélye van 2019-ben.

Sajna a KH esélytelen a mai választékkal szemben. Kb mintha egy 40 éves olimpikon akarna akarna versenyezni a 18-20 évesekkel, egyre kevesebb momentuma van. Pedig jó lenne, ha telitérképen szaladgálnánk még mindig, de Innonak is a csökkenő játékosbázis miatt a tőzsde meg felezés a elgfőbb bevétele. Inkább nyitnak új világot gyorsan, ha 2 évig 50 player fizet havi 400 ppt a PA-ért meg az AM-ért az nem éri meg.
 

ati.mached

Well-Known Member
A reakció pontszáma
4.111
Hát ez jó írás volt most, ritka az ilyen.
De ja, képzeld magad egy kezdő helyzetébe.
Bemész a világra,jajjmiez.
Majd 3 nap mulva rájösz hogy semmi esélyed, csinálhatsz bármit.
Egy full kezdő nem fog neked 80€ ppt venni csak hogy lássa mi a helyzet.
Magyarorszàgon ritka az olyan aki ezt megengedheti.
Persze küld egy sms-t ma. pfre, örül neki.
De a lényegen nem változtat.
Pár nap és úgyis szarik bele mert esélye sincs
Még arra sem hogy lássa, nem olyan rossz játék ez.
Alig van olyan klán akinek állandó a tagsága.
A legtöbben csak betoborozzák a profikat és simán végjáték.
A nagy klánokba se vesznek fel akárkit.
Sok az átfedés.
Most van 1-2 olyan világ ahol rálátásom szerint a kisebb klánoknak is van esélye szervert nyerni.
Ez szép dolog.
V50 erős felhozatal volt, ezért utána akadt egy kis űr.
Nagyon kevés kezdő van aki fent is tud maradni, még kevesebb az olyan aki fejlődni is tud.
Teret és esélyt nem hagynak nekik sokszor.
A sok pp meg a rengeteg script is igen, megkönnyíti sokak életét...de el is riasztja azokat akik most kezdenének.
Ott van a morál vagy az 1:20.
De az is csak időhúzás.
Ha letelik szarrá vered, ennyi.

A változás kell, mert fogyóban a játékos állomány.
De markonak igaza van, játékbeállításokkal ezt nem éri el az Inno.
És ja, mi csak egy kis porszem vagyunk nekik.
 

DeletedUser20011

Vendég
Bizonygassátok itt egymás igazát... így pp, úgy pp, meg semmiesély.. stb....

Kérdezek pár dolgot....
Ti mikor elkezdtétek a játékot azonnal profik voltatok???
Maradtatok valamiért... mi volt az oka a maradásotoknak???
Hány játékost neveltetek ki???
Mekkora "saját" játékos állománnyal rendelkeztek?

Én is válaszolok a saját magam kérdéseire:
Én annyira buta voltam, hogy egy üzenetet nem tudtam továbbítani! És betámadtam Sajtmacskát, hogy miért nincs templomom v27-en! Azt hittem hogy ott kell papokat képezni és majd azok fogják a barbár falvak népeit civilizálni számomra!
A maradásom pedig nem a játék miatt volt! Hanem a közösség miatt akik Belém vetették a bizalmukat és hittek Bennem!
Rengeteg játékost kineveltem....100-150 játékost biztosan! Java részük ma is játszik!
És hogy mi is kellett ehhez?
v27 az 1-es sebességű világ volt! Volt idő 2-3 faluig eljutni mert nem kaptak szét azonnal! A fáklya miatt megtudtuk védeni magunkat a tényleg profikkal szemben! És ez motivált, mert élveztük a játékot! Nem a grafika és még csak nem is az hogy menő volt játszani... hanem az élmény, amikor nem számít, hogy ezer kilométerre laksz, élsz, melózol, mert ha belépsz a gépeden/telódon... egy más világba csöppensz... ahol valósnak éled meg a bejövőket, ahol mérgelődsz ha a társad éjjel falut bukik, vagy épp aggódsz a falváért nehogy elvigye az ellen... és inkább veszíted el a sajátod csak, hogy az övé megmaradjon...
Elmondok most Nektek valamit.... lassan 5 éve játszom... nem volt kihagyásom. Az 5 év alatt minden napom vezérként vagy is Királyként telik a játékban. Sok problémában segítettem az ASG-s tagoknak, (gyámügyi, rendőrségi, munkahelyi, családi vagy épp munkaügyi kérdésekben) és tudjátok mennyire megterhelő? v33-on már át akartam adni az ASG trónusát... úgy volt Hytech lesz az új Király. Nem sikerült egyéb okok miatt. A lényeg viszont az, hogy nem enged, maga a közösség nem engedi, hogy a sima tagok felelősségtől mentes játékát játszhassam! És az az igazság, hogy nem lennék képes, nem vinne rá a lelkiismeretem, hogy a bizalmukat, a belém vetett hitüket semmibe vegyem! Csak ezért és nem másért vagyok még Én az ASG Királya! Azt mondják Dongábor nélkül nincs ASG.... és ha hiszitek ha nem, ez számomra a legnagyobb vereség! Sok sok legenda megfordult az ASG-ben... szinte minden valamire való klánból... és ha nem is értettek egyet a klán vezetésével (nem a Királyság eszméjével) még is azt minden "vendég" játékos elismeri, hogy az ASG, mint közösség, valami nagyon jó dolog! Az ASG-ben pénzzel, munkahellyel, jogi védettséggel támogatják egymást a tagok a való életben!!! Tudjátok, hogy ez milyen érzés? Mikor egy betegség miatt a családi kassza nullázódik... és a tudtod nélkül százezreket gyűjtenek majd megjelenik a számládon a pénz... és csak annyit mondanak, hogy: Nem tartozol köszönettel, mert Te egy vagy közülünk! Vagy nincs pénzed internetre... és egy emberként áll mögéd egy klán!!! Kívánom minden KH-s játékosnak, hogy tapasztalja meg ezt a fajta önzetlen segítőkészséget a saját klánjától! És hogy ki ennek az okozója? Egy öregedő ember kit Királyuknak tekintenek...

Nem akarok Én Tőletek semmit ami nem lehetne megvalósítható... mert ha Én megtudtam tenni, akkor Ti is megtudjátok!
Csak azt kérem, hogy legyen merszetek megpróbálni, mert mindenki lehet Hős... csak merni kell azzá válni!
 

ati.mached

Well-Known Member
A reakció pontszáma
4.111
Csak az első felére reagálok.
V27, igen.
Na de vedd figyelembe azt a tényt hogy azelőtt mekkora játékosállomány bolt világonként.
Egy kisebb klán vagy több is meghúzódott a peremen v bárhol a térképen.
Nem volt az mint most hogy hetekkel az indulás után már lehet látni a végjátékot.
Más volt minden, több ideje volt beletanulnia.
Most sokkal kisebb a térkép, kevesebb ideje van egy játékkal ismerkedőnek
Eljut max 2-3 falujig.
És ha netán nem figyelnek fel rá, akkor a következő szerón se lesz neki sokkal több.
Túl kicsi minden,
Túl hamar elfőlnek a dolgok.
Sokkal kevesebb a térképen a stratégia, így ezt árulásokkal,kémkedéssel meg toborzásokkal kompenzálják.
Vé egynéhányon eljutottál 10-20 faluig a térképen hogy a nagyok észre sem vettek.
Eljátszadoztál és tanultál.
Ma már valakinek peremen van 2-3 faluja már ugranak rá ha nincs 20:1.
 

DeletedUser20011

Vendég
Ati.... Asgard majd a v27 közepe táján volt!!! A mai ASG-ben is van kezdő! Csak felkaroltuk és már 30 falunál jár! Lehetne ezen napokat vitázni, és nem azt mondom, hogy nem Márkó-nak vagy DJ-nek lenne igaza a végén... Én azt kifogásolom, hogy arra nem veszik sokan a fáradságot, hogy megkedveltessék a játékot az újoncokkal! Meg sem próbálják! De a sírás, hogy kicsi szeró, meg alig van játékos állomány az megy. Én minimum 50 embert akár melyik szerverre betudok vinni lehet hogy akár 100-at is... De nézzétek meg, minden szerveremen van olyan játékos akit tanítunk! Kit sikerrel (pl Moon, ConnVoice, stb...) és vannak akiket sikertelenül. Ez benne van a pakliban! Azt értsétek meg... az Inno szarik a magyar szerverre, de a magyar szerverek még profitot termelnek így nem fog 1-2 éven belül megszűnni. Holt ponton van! Ha Mi a játékosok nem teszünk a megszűnés ellen, akkor megfog szűnni! DE! Még megmenthető a magyar KH! És higgyétek el a Supp csapat mögénk áll ebben a kérdésben!

És Ati... nem véletlenül írtam a fáklyát! :) Kíváncsi lennék melyik nagy merne csak úgy ráugrani 40-es morállal egy fáklyás falura... :D
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
Kérdezek pár dolgot....
Ti mikor elkezdtétek a játékot azonnal profik voltatok???
Maradtatok valamiért... mi volt az oka a maradásotoknak???
Hány játékost neveltetek ki???
Mekkora "saját" játékos állománnyal rendelkeztek?

Don... Ezek megint nem arra válaszok, amit mi írtunk... :)
Mikor elkezdtem a játékot nem voltam profi, azt hittem csak védők gyártásával világot is letudom győzni, vagy, hogy 10ezer lándzsás a legkeményebb... :) Nem maradtam tartósba, csak néha visszanéztem. Akkorák voltak a világok, hogy megtudtam bújni a széleken, ha befoglaltak is. Mindig volt, mint most is kihagyott világom. Amikor elkezdtem 2009-be, 2015-ben találkoztam újra a játékkal, hogy mi hozott ide vagy miért pont itt... Hát valszeg, mert ez kötött le a sok másik egyéb játék mellett, amit unalmamban játszottam.. mt2, cs, cod stb...
Körülbelül 30 játékost neveltem ki, nem számoltam, az biztos, hogy 20 felett van, de az nem, hogy megütné a 30-at... Ők az állandó tagjaim is a CotL-ban, ők szoktak kiegészülni a régi veteránokkal, esetleg pár toborzott "profival". De a mai világokban nem lehet annyira tanítani senkit. Falut stb. kitudják alakítani, de szerinted ettől a pár száz kardtól, amiket most lehet alkotni megfognak tanulni védekezni? Mi annó 1000 bejövőkön tanultunk meg játszani. Plusz, ha szervezetten megy egy klán valahová olyan hamar lejátszódik a szerver, hogy alig volt harc, ahol tanulni tudnának a kezdők...

Nem fog nőni a játékosállomány egy beállítás miatt, mint írtam, felőlem kikövetelheted ezeket a beállításokat, de nem lesz belőle semmi változás. A horda hydra ugyanúgy nem fog egy szerverre menni egymás ellen a vezetőségi ütközések miatt, hnk stb. szintén nem fog menni egy szerverre a hydrával barátság miatt... És igen én is tudom mennyire leterhelő vezérnek lenni, mert a mindennapi nem indítási viták, vagy csúszási bakik mellett ottt van, hogy rengetegen mesélik az életüket, és szerintem egy társasági vezérnek napi 20-30 levele van...

Ezenfelül pedig azt gondolom, hogy nem olvastad végig amit írtunk. A beállítások sem a legjobbak, mert azért van bennük kivetnivaló, de nem fog azért több ember beregisztrálni, mert szépek a beállítások, és az olyan abbahagyók sem térnek vissza, akik tényleg abbahagyták... :) Ezt, ha elismered, ha nem így lesz, és így is van.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Don, könyörgöm, értsd már meg. Mikor a többségünk kezdett játszani, nem volt konkurenciája ennek a játéknak. Ma úton útfélen új játékok jönnek futószalagon. Mi kis túlzással vagy khztunk, vagy elmentünk teveklubbozni. Ma aki idejön, semmi nem fogja meg, hogy itt maradjon, és kitapasztalja ennek az egyébként zseniális játéknak a hogyanját. Ne azzal hasonlítsd össze, milyen volt mikor mi kezdtünk. Olyanokat keress, akik az elmúlt 1-2 évben kezdték, és nézd meg, hányuk játszik aktívan, és mit érnek el. És ez is relatív. Van akinél már sikernek számít hogy valakit eljuttat 10 faluig és egy szerver alatt küld egyszer 300 lándzsát. Engem nem zavar a lelkesedésed, sőt, csak egy kicsit rózsaszín ködön át nézed ezt a témát és nem tudod (vagy akarod) megérteni, amit Márkó, vagy én, vagy Józsi bá, vagy Katica néni írunk. Vagy csak szimplán rosszul értelmezed. Pedig nem vagy ám Te olyan hülye, mint amilyennek sokan (egy ideig én is) tartanak, sőt.
 

Deleted User - 1470171

Vendég
Ati.... Asgard majd a v27 közepe táján volt!!! A mai ASG-ben is van kezdő! Csak felkaroltuk és már 30 falunál jár! Lehetne ezen napokat vitázni, és nem azt mondom, hogy nem Márkó-nak vagy DJ-nek lenne igaza a végén... Én azt kifogásolom, hogy arra nem veszik sokan a fáradságot, hogy megkedveltessék a játékot az újoncokkal! Meg sem próbálják! De a sírás, hogy kicsi szeró, meg alig van játékos állomány az megy. Én minimum 50 embert akár melyik szerverre betudok vinni lehet hogy akár 100-at is... De nézzétek meg, minden szerveremen van olyan játékos akit tanítunk! Kit sikerrel (pl Moon, ConnVoice, stb...) és vannak akiket sikertelenül. Ez benne van a pakliban! Azt értsétek meg... az Inno szarik a magyar szerverre, de a magyar szerverek még profitot termelnek így nem fog 1-2 éven belül megszűnni. Holt ponton van! Ha Mi a játékosok nem teszünk a megszűnés ellen, akkor megfog szűnni! DE! Még megmenthető a magyar KH! És higgyétek el a Supp csapat mögénk áll ebben a kérdésben!

És Ati... nem véletlenül írtam a fáklyát! :) Kíváncsi lennék melyik nagy merne csak úgy ráugrani 40-es morállal egy fáklyás falura... :D
Lovag nelkul is van fiok torles gomb. Ja nemide
 

Moomba

=RPG= ~ELM~
A reakció pontszáma
63
Sajnos DJ éknek igaza van!
A régi játékosokat nem tudjuk visszacsábítani, a lehetséges újjaknak pedig nagyon hamar elmegy a kedvük.
Nincs meg az a sikerélmény ami nekünk még meg volt!

Véleményem szerint Dj véleményén kívűl amiben igaza van sajnos,ez a játék ott ment el h kialakultak megszokott összeszokott klánok,csoportok, ismerősök!
Már ott tartunk h mindenki ismer mindenkit!
Így az újaknak nincs igazán esélye megmaradni.
Mikor én kezdtem ,nem ismert senki senkit szinte. Fejlődtem haladtam, a szomszéd rámírt h játszunk össze, aztán jött egy klán aki meghívott minket. Folytattuk tovább, élveztük!!
Erre most van esélye egy új embernek?
Irigylem Dont hogy neki sikerűlt kinevelnie több játékost is!

Sajnos eljutott ez a játék arra a szintre hogy nagyon nehéz új játékost\játékosokat beépíteni egy klánba.
Tapasztalatbol tudom h sokaknak nincs türelme egy új emberhez aki nem tudja már a regizéskor azt amit a másik.
V43 V49 re csak 1-1 új de lelkes emberrel próbálkoztam.
1-2 hét után a tagoktol ,vezértárstol kaptam h ő minek nekünk?
És igen ,igazat kellett adnom, mert egy NF ellen, Damas klán ellen nem fér bele.

De megértem Dont is!
Ragaszkodik valamihez ami igen is jó volt!!

Megoldás a magyar kh megmentésére sajnos nincs!

Hosszú lett :)
 

ati.mached

Well-Known Member
A reakció pontszáma
4.111
Vezér se voltam soha és mentor sem, kinek van itt arra ideje hogy pátyolgasson valakit.
Esetleg neked Gábor vagy még max pár embernek.
A többség örül hogy a saját fiókját intézni tudja, amikyen rohanó világban élünk.
 

A Revansiszta

A Revansiszta
A reakció pontszáma
78
Én egy viszonylag új játékos vagyok, vagyis nem a régi nagy világokon nőttem fel, oda csak bejártam korulnezni(persze nem tudtam mit kell nezni) 46on kezdtem meg a pályafutásomat és ott kezdtem el tanulni. Viszonylag azért feljöttem egy szintre szerintem, de azt biztosan állítom a régi nagy vilagokon nem állnám meg a helyemet főleg az elején új lenne még az a 2000+ bejövő:p
De én is DJ-ékkel értek egyet. KH sajnos elavult a többi játékhoz képest. Haverjaimat is kérdeztem többször nem akarnak-e játszani ? Válasz egyértemű nem volt... inkább LoL,PUBG,Apex,FIFA és a társai... sőt amikor látják, hogy játszok mindig az jön, hogy megint ezzel az ezeréves játékkal jatszol?
Ez a szörnyű helyzet... másik pedig,hogyha jó akarsz lenni, rengeteg időt kell beleölni( ami végtére annyira nem is rossz, mert aki akar és tesz érte annak lesz is eredménye) csakhat szerintem senki se vágyik arra, hogy éjjel felkeljen mert támadni/ védekezni kell plusz akkor lehet hogy azzal felkelti az élettársát/koleszos szoba társakat. Plusz a PP.. szerencsére ingyen is ki lehet jönni a játékból(bár egyre rosszabbak a tőzsdei helyzetek), de akkor is aktívnak kell lenni, tehát akkor se tudsz igazán pihenni pedig nincsen aktív világod.

Szerintem ezek miatt folyamatosan fog lecsuzni a kh....., szerintem a megoldás a nemzetközi szerverbe való beolvadás( persze ott meg mi magyarok nem tűrnénk meg egymást az 100% :p)

És persze Don annak ellenére, hogy a viszonyunk nem felhőtlen, attól még én is hálás vagyok neked, hogy te próbálsz ez ellen tenni, kinevelni a játékosokat, olyan légkört teremteni ami miatt maradnának. De ismerjük be, ez játék az idővel. Egyszer eljön a vég.
 

DeletedUser19877

Vendég
Tegyük fel új játékos vagyok..

Beregisztrálok a legújabb világra. El kezdek játszani, csinálom a kezdő küldetéseket, egy ideig folyamatosan haladok velük, de azt látom, hogy egy idő után olyan feladatokat kell teljesítenem amik nagyon messze vannak.

Szóval ez az első negatívum ami ér. Egyszerűen nem értem, miért tűnnek olyan távolinak a küldetések. Valamit biztos rosszul csinálok..

Ezután ha szerencsém van bekerülök egy jobb klánba ahol hamar szembesülök vele, hogy a klántársaim sokkal jobban haladnak, mint én. Tesznek fel jelentéseket a fórumra, ahol olyan seregeket látok amik sokkal, de sokkal nagyobbak az én szerény csapataimnál. Még látok olyat is a jelentésekben, hogy zászló: 9% támadó érték. Ekkor kérdezősködök, hogy hogyan lehetséges ez, nekem csak egy 2%-os támadó értékes zászlóm van. Ekkor írja valaki: "1-2 évig gyűjtögeted a zászlókat és neked is lesz ilyen... ;)"

1-2 évig gyűjtögetnem kell ezeket a zászlókat, mire nekem is ilyen bónuszaim lesznek, mint másoknak?? Jó kilátások.. Második strigula a negatívumokhoz.

Ekkor észreveszem, hogy lehet venni zászlócsomagot prémiumért. Egy kis reménysugár csillan fel a szememben, hogy mégsem kell évekig gyűjtögetnem a zászlókat. Hamar szertefoszlik a remény, amint meglátom, hogy nekem egy darab prémiumom sincs. Dilemmába esek, hogy vegyek vagy ne vegyek, de még 2 hete ha játszok ezzel a játékkal, ezért úgy döntök, hogy nem költök rá pénzt. Újra a fórumhoz fordulok kérdéseimmel. Jön is a válasz, hogy "használd a prémium tőzsdét" és még olyat is mondanak, hogy a következő 1-2 világon csak prémiumot gyűjtsek, úgymond ne élesben játsszak. Még azt is megmondják, hogy körülbelül 2 havonta indul új világ.

De én játszani regisztráltam ide, nem azért, hogy körülbelül 4 hónapon keresztül ne játsszak normálisan és ha aztán eljön az idő, akkor egyenlőbb eséllyel tudjak elindulni, persze még akkor is kezdő játékos vagyok. Harmadik negatív pont.


Ezen a ponton szerintem a legtöbb kezdő abba is hagyja a játékot, sosem tapasztalják meg ennek a játéknak a lényegét, örömét.

Persze mi játékosok is hibásak vagyunk valamennyire, mert sokszor nem kapnak lehetőséget a kezdők, inkább a második falu szerepét töltik be. :(
 

Deleted User - 1530803

Vendég
Ez azért nem fair! Nem hiszem, hogy van olyan topic ezen a külső fórumon, ami egyszer se lett volna off topic. MingLee
 

Bogyó

“A jó”
A Klánháború Csapata
Supporter
A reakció pontszáma
783
Annyira jó olvasni most ezt a fórumot. Végre a funkcióját tölti be.
Ez már most egy magasabb színvonal.

Kultúrált viták, állaspontok.

Én egyet értek Kalapács szavaival. Ahhoz hogy egy jót játszunk, “feljebb” kell tekinteni egy szerver győzelemnél. A megmérettetés legyen a cél ne a győzelem, azt hagyjuk meg másodlagosnak.

Véleményem szerint, egy új játékost aki még nem ismeri a játékot de lelkes be kell venni, nagy fiókokba. És mentorálni, hagyni érvényesülni és megfogja hozni a kedvét az, hogy több száz faluval játszik, mert a játék erről szól igazán, és ez a legjobb reklám. Onnantól tudja már, hogy miért is fontos egy jó start, nem csak a faluját építgeti, hogy majd valamelyik pro player átvegye tőle 3000 pontosan.
 

Menace

-EverBee-/Guardenant/Thunder Goddess
A reakció pontszáma
1.145
Bogyó azt mond meg nekem hogy hogyan veszel rá egy top fiókot arra hogy felvegyen valakit maga mellé aki talán 1 hete játszik? Mondjuk 1 világra.
Ppt jutalmat kaphatnának ezek a fiókok (nehogy kivágjátok mert szóba hoztam a ppt), akkor lenne rá kereslet hidd el nekem de arra ugye hogy ez legyen hát kevés az esély. Mert ugye arra nem lenne keret hogy az inno költsön játékosokra, mert nekik nem érdekük az ilyen "felesleges kiadás". De a te meglátásod az esetek 90% ba csak így működne.

Bocsi hogy megint közbeszóltam
 
Fent