Csevegő

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.083
5-8k pp azér túlzás lenne,de még 1-2k is,mert most gondolj bele.Pistike gondol egyet,szól a szomszéd Gézukának,hogy tesó átmegyek hozzátok megcsinálom a küldit,beregizek vé 70-re aztán dobd rám magad fiókhelyettesbe.Gézu rádobja,és Pistikének van 2 fullos faluja kezdő végére,amit kimagyarázhat a suppnál Pistike simán,hogy hát gézu csak nyaralt azt ez lett,3 napig nem lépett le lebelsőztem,és egyebek Magyarok vagyunk,vérünkben van a kiskapuk keresése.

Itt egy roppant egyszerű megoldás: friss fiókon inaktív, hogy a helyettes használja a ppt a prém funkciókon kívül. De teljesen mindegy, mert a "pro" játékosok is ugyanúgy keresik a kiskaput. Haver, ppző, testvér, kutya, macska beregel falut húzni, farmot építeni, szóval ilyen téren akkor felesleges a mostani játék is :) Kiskaput az nem fog találni, aki nem akar, legyen akármilyen szabályozás.
 

DeletedUser17978

Vendég
mar bocsii... de ebbol az irasodbol lejon, h ezt a jatekot te nagyon alacsony szinvonalod muveled....
faklya netto butasag kicsi vilagon, 50 faklyaval lazan lelehet fedni egy frontvonalat ugy, hogy a budos eletben nem utik at.
450 pont alatt nem eri meg farmolni? elarulok valamit... a gyujtogetes az korlatozott, ha 24/24-ben megy akkor sem szedsz 100k nal tobbet ossze egy falubol.
xd
"bocsii... de ebbol az irasodbol lejon, h ezt a jatekot te nagyon alacsony szinvonalod muveled "
ennyit olvastam csak el miután az idézett szöveggel végeztem es felgorgettem megnezni nem e a yugi válaszolt rá
 

Bolond

Active Member
A reakció pontszáma
126
Én elgondolkodnék egy teljesen átdolgozott mentor rendszeren. A könnyítettnek pl semmi értelme nincsen, ahelyett lehetne valami tutorial, szituációs feladatokkal. Nem olyan küldik lennének, hogy építs 3-as rejtekhelyet, meg ilyen hülyeségek, hanem pl:

-Megtanít hazakísérni. Kap egy támadást a tesztfióktól, és van a falujába 1k bárd meg 500 KL, leírja hogyan kell, és kísérd haza.
-Leírja hogyan kéne effektíven farmolni, barbikat nevelni.
-Megtanítja vágni. Kap egy sima, vna 3 barna 1 zöld, stb vonatot, kap a falujába egy fél VF-et, oldja meg.
-Megtanítja saját faluval, milíciával vágni ugyanúgy mint az előbb.
-Szituációs feladat, berakjuk pl egy 50 falus accba, és kap egy hívjuk így "armát". Védekezze le.
-A rendszer összeoszt 3 ilyen kezdőt, 50-100 falus accot ad nekik. Mindhárom fiók kap armát, de csak az egyik a fő cp, kommunikáljanak, oldják meg a támadást.

És nem ilyen nevetséges ajándékok, mint 100 nyersi mindenből, hanem mindegyik után kaphatnának keményen pp-t. Csak egyszer lehetne elvégezendő ez a "tanfolyam" accountonként, vagy újrajátszható lenne de ppt csak az első sikeres végigjátszásért kap. És ha végezne ehhez hasonló feladatokkal, akkor 5-8k pp-vel indulhatna egy normális világra. 5-8k pp semmi az Innonak, helyette biztosan lenne fizető játékosa az újak közül, nem indulna hátránnyal egy kezdő, és a könnyített haszontalansága helyén részt venne egy konkrét és hasznos trainingen. Higgyétek el, többen megragadnának, és nem is esélytelenként indulnának első éles normál szerójukon.

Emellé apróságok, mint valóban tapasztalt és potens játékosok segíthetnék őket, elmondanák többen, mit hogy csinálnának. Lehetne ennek ahogy van speed admin, külön újonc admin, aki csak velük foglalkozik.


Szerintem a supp továbbküldhetné ezt egy az egyben az Innógémsznek.
Kb. semmibe nem kerül (max. lefordítani), ha meg megfontolják a dolgot, már jó.
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Sziasztok,

Huh, jó sokat beszéltetek, azóta, amióta utoljára jártam itt.

Nekem nagyon tetszik az, ahogy megy az eszmecsere és véleményem szerint ez viszi előre a játékot. Érkeztek jobbnál jobb ötletek, de tudnotok kell, hogy nem minden csak rajtunk áll, supportereken. Olvastam valaki hsz-ét, hogy neki nincs ideje nevelgetni az újakat. Ezzel nem is volna baj, ám így nem is lesz előrelépés az ügyben. Gondoljuk csak végig. Úgy hiszem, hogy mi supporterek is próbálunk játékos-barát döntéseket hozni. Ilyen például az, amikor várunk tőletek ötleteket az új szerver beállításaihoz avagy amikor próbálunk egy általatok feldobott ügyet elbírálni, számotokra előnyösen. Nem arra hajtunk, hogy minél kevesebben legyetek vagy utáljatok meg minket, éppen ellenkezőleg. Viszont mi csak ilyen helyzetekben tudunk nektek és az újonnan érkezőknek segíteni, de az, hogy az újak itt is maradjanak és játszanak velünk az már a Ti türelmeteken és kitartásotokon is múlik. Milyen formában? Olyan formában, hogy megtanítjátok őket a játék minden fortélyára, amivel tud később boldogulni. Csak gondoljatok vissza. Nekem is van olyan emlékem, amikor kezdő voltam és egy tőlem tapasztaltabb játékost kértem meg, hogy magyarázzon el dolgokat. Ő pedig türelmesen, az idejét nem sajnálva segített nekem mindenben. Pedig ennek már nagyon régen volt a napja. Ám veletek is történtek már hasonló esetek, amikre mai napig szerintem büszkén emlékeztek vissza (ebből kiindulva https://forum.klanhaboru.hu/index.php?threads/a-legjobb-pillanatok-klánháború-16-nemzetközi-szülinap.4916/#post-243777). Így elolvasva a történeteteket emelem a kalapom előttetek, hogy mennyit fejlődtetek. Ám, ha az emlékezetem nem csal, akkor mindegyik történetben volt legalább egy olyan személy, akire hivatkoztatok, hogy segített nektek. Ugyan ezt kellene tovább adni az új játékosoknak is, hogy majd akár v80-on Ti is olvassatok egy hasonló pályát, amiben megemlítenek titeket a játékosok, főleg, ha ilyen sikeresek is lesznek, mint Ti.

A hirdetés meg társai szerintem mellékesek ilyen téren. Szerintem sokkal fontosabb az, hogy felkaroljunk egy kezdőt, hogy kapjon kedvet a játékra. Ha megtetszik neki a játék, akkor úgyis terjedni fog, hiszen előbb vagy utóbb legalább 1 embert úgyis felfog hozni az illető. Fontos a pozitív benyomás, ami sajnos (ha csak végig olvasok néhány fórumot) nincs meg.
Természetesen, ez egy stratégiai játék és azzal is tisztában vagyok, hogy "nem mindenkinek való". Valaki nem tud csapatban játszani, valaki pedig egyáltalán, több idő elteltével sem tud játszani. Ám ezeken túl kell lépni és legalább megadni az esélyt az újaknak arra, hogy valamilyen úton-módon kitörjenek. Lehet nem az aktuális világ végére fog kitörni, hanem a következő világ végére, de legalább vele is egyel többen leszünk.

Próbáltam nem túl tárgyilagos lenni, de lehet itt-ott mégis sikerült nagyon annak lennem. Kérlek nézzétek el. :)
 

Bogyó

“A jó”
A Klánháború Csapata
Supporter
A reakció pontszáma
748
Mint a kollégám már többször is leírta, csak az érintett fióknak adhatunk ki információkat kizárásos ügyekben.

Attól, hogy minden fórumot szét spammeltek nem változik semmi.

Így kérlek benneteket, hogy a jövőben tartozkodjatok az ilyen témájú hozzászólásoktól, mert meddők és úgy sem fogtok rá választ kapni egyetlen egy csapattagtól sem!
 

Deleted User - 1528109

Vendég
:)
Az én tanáraim Dongábor, Tumblard és Living Dead voltak. Bárki bármit mond, nem igazán érdekel, én nekik viszont hálával tartozom. Most én tanítgatok játékosokat vágni, térképen kijelölgetni falvakat, tanácsokat osztogatni. Talán erre is ők tanítottak engemet.

Igazából az ember a saját ellenfeleitől is sokat tanul, ettől szép ez a játék.
Az, hogy pedig ilyen dolgokat tanítasz az újaknak, nagylelkű dolog. Reméljük, hogy ők is később ilyen segítőkészek lesznek, mint amilyen Te vagy velük. :)
 

Goblin123

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.374
Sziasztok,

Huh, jó sokat beszéltetek, azóta, amióta utoljára jártam itt.

Nekem nagyon tetszik az, ahogy megy az eszmecsere és véleményem szerint ez viszi előre a játékot. Érkeztek jobbnál jobb ötletek, de tudnotok kell, hogy nem minden csak rajtunk áll, supportereken. Olvastam valaki hsz-ét, hogy neki nincs ideje nevelgetni az újakat. Ezzel nem is volna baj, ám így nem is lesz előrelépés az ügyben. Gondoljuk csak végig. Úgy hiszem, hogy mi supporterek is próbálunk játékos-barát döntéseket hozni. Ilyen például az, amikor várunk tőletek ötleteket az új szerver beállításaihoz avagy amikor próbálunk egy általatok feldobott ügyet elbírálni, számotokra előnyösen. Nem arra hajtunk, hogy minél kevesebben legyetek vagy utáljatok meg minket, éppen ellenkezőleg. Viszont mi csak ilyen helyzetekben tudunk nektek és az újonnan érkezőknek segíteni, de az, hogy az újak itt is maradjanak és játszanak velünk az már a Ti türelmeteken és kitartásotokon is múlik. Milyen formában? Olyan formában, hogy megtanítjátok őket a játék minden fortélyára, amivel tud később boldogulni. Csak gondoljatok vissza. Nekem is van olyan emlékem, amikor kezdő voltam és egy tőlem tapasztaltabb játékost kértem meg, hogy magyarázzon el dolgokat. Ő pedig türelmesen, az idejét nem sajnálva segített nekem mindenben. Pedig ennek már nagyon régen volt a napja. Ám veletek is történtek már hasonló esetek, amikre mai napig szerintem büszkén emlékeztek vissza (ebből kiindulva https://forum.klanhaboru.hu/index.php?threads/a-legjobb-pillanatok-klánháború-16-nemzetközi-szülinap.4916/#post-243777). Így elolvasva a történeteteket emelem a kalapom előttetek, hogy mennyit fejlődtetek. Ám, ha az emlékezetem nem csal, akkor mindegyik történetben volt legalább egy olyan személy, akire hivatkoztatok, hogy segített nektek. Ugyan ezt kellene tovább adni az új játékosoknak is, hogy majd akár v80-on Ti is olvassatok egy hasonló pályát, amiben megemlítenek titeket a játékosok, főleg, ha ilyen sikeresek is lesznek, mint Ti.

A hirdetés meg társai szerintem mellékesek ilyen téren. Szerintem sokkal fontosabb az, hogy felkaroljunk egy kezdőt, hogy kapjon kedvet a játékra. Ha megtetszik neki a játék, akkor úgyis terjedni fog, hiszen előbb vagy utóbb legalább 1 embert úgyis felfog hozni az illető. Fontos a pozitív benyomás, ami sajnos (ha csak végig olvasok néhány fórumot) nincs meg.
Természetesen, ez egy stratégiai játék és azzal is tisztában vagyok, hogy "nem mindenkinek való". Valaki nem tud csapatban játszani, valaki pedig egyáltalán, több idő elteltével sem tud játszani. Ám ezeken túl kell lépni és legalább megadni az esélyt az újaknak arra, hogy valamilyen úton-módon kitörjenek. Lehet nem az aktuális világ végére fog kitörni, hanem a következő világ végére, de legalább vele is egyel többen leszünk.

Próbáltam nem túl tárgyilagos lenni, de lehet itt-ott mégis sikerült nagyon annak lennem. Kérlek nézzétek el. :)
apszolute szükséges lenne a reklám felület,de ezt már kivesézték páran,nem a ti dolgotok ez a rész,a marketing fizetett hírdetések,egyebek.Nekem unokatestvérem játszott,egyik osztálytársam is,hívtak játszani,de nem érdekelt először a játék,de unatkoztam és egyszer csak rányomtam a hirdetésre,és idekerültem.Magamtól tanultam mindent,valamint klán fórumon olvasgatva a tudástárakból néhány dolgot.
Jó dolog a játékos nevelés kell is,szükség van rá,de azért tehetnétek ti is többet.
Esetlegesen,ami nem kerül pénzbe,hanem kis erőfeszítésbe azzal elősegíthetnétek a játékosbázis gyarapodását,mint írtam már kh face oldalán világok beharangozása,írásos interjúk közzétételét,esetleg youtube-ra egy szerver győztes klán vezérével/vezéreivel interjú készítése,a 2.helyezett klán vezérével való interjú szintén,top illetve azon a világon debütáló játékosokkal való élmény beszámoló készítése akinek van kedve hozzá,és egyebek,ehhez csak egy kis idő kell,biztosan benne lennének a játékosok is,aztán ezeknek az anyagoknak a megvágása,azért nem igényel túlzottan sok időt.
 

DeletedUser20020

Vendég
Kedves Goblin,
Lenne barmifele ertelme? A regi motorosok ill jatekosok szerinted miert mentek el?
Nezd a statisztikat..folyamatosan csokken az itteni jatekosallomany.
Mostmar igencsak aktualis ezen elgondolkozni..:)
 
Fent