Csevegő

DeletedUser

Vendég
Még sosem nyitottam új Témát, itt az ideje :)
Remélem nem lesz gond belőle.


Sok hatalmas klán érkezett meg :)
START - Az egyszemélyes hadsereg :)
Kamu MHC és Sparta :)
A Speedesek....LazáK vagy mi a nevük ( biztos azért mert az elején mindig szétesnek olyan lazák :D )

és nem utolsó sorban =Roki= is hazatért :)
 

DeletedUser16820

Vendég
Sziasztok ! :) Most büszke lehetek magamra vagy büszke lehetek magamra ? :D már megkaptuk az első hadüzenetet a COD2-től ,és a 300 nevű "klán" is belépett :DDDDD Épphogy megkapják a falvukat már velünk törődnek :) Milyen kis aranyosak :)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Már alig vártam,hogy itt lehessek!
Bár nem számítottam ilyen fogadtatásra:))
Beíratkoztam újra a KH iskolába mert iker szülést tapasztaltam.
Fogalmam sincs ilyenkor mit kell csinálni?:)))


Erre viszont roppant kíváncsi vagyok!!

Tanyaszabály: Aktív (1750 népesség/szint)

Elvileg egy tanyás faluval 63 ezres a falud.

Valami itt nem stimmel,vagy én vagyok Hűle:(
Tanya1....240 fő.

Ha Magyarok vagyunk és Magyar szerveren játszunk,miért nem lehet ezt értelmes szavakkal leírni???
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16820

Vendég
Sziasztok!

Már alig vártam,hogy itt lehessek!
Bár nem számítottam ilyen fogadtatásra:))
Beíratkoztam újra a KH iskolába mert iker szülést tapasztaltam.
Fogalmam sincs ilyenkor mit kell csinálni?:)))


Erre viszont roppant kíváncsi vagyok!!

Tanyaszabály: Aktív (1750 népesség/szint)

Elvileg egy tanyás faluval 63 ezres a falud.

Valami itt nem stimmel,vagy én vagyok Hűle:(
Tanya1....240 fő.

Ha Magyarok vagyunk és Magyar szerveren játszunk,miért nem lehet ezt értelmes szavakkal leírni???

Asszem ez azt jelenti hogy 1750 főt bír el a tanya erősítésestől mindenestől :) De lehet tévedek nemtudom :D
 

DeletedUser16558

Vendég
Sziasztok

Én sem játszottam még tanyaszabályos világban de én úgy értelmezem hogy egy alap faluban 30 tanyánál ugye 30x1750= 52500 tehát 52500 egység védekezik teljes erővel ez lehet 52500 lándzsás vagy kardos vagy 8750 nehézló ha ez feletti egységek vannak a faluban akkor nem védekeznek 100 százalékon hanem ennél kevesebbel. Természetesen az 52500 az relatív mert az épülethez szügséges létszámot le kell vonni belőle.
Valaki javítson ki ha nem így van.
Engem is érdekelne valójában mit takar.:)
 

DeletedUser

Vendég
Természetesen a 3 diplomás asszonykám is azt gondolja,hogy a tanya 52 500,én úgyan ezt gondolom paraszt ésszel is.
Remélem nem nekünk kell segítséghez folyamodni e téren.
Ha már pénzt,időt tolunk bele,,,s szeretnénk élvezni a játékot!
De mégegyszer mondom vmi nem stimmel!!!
 

DeletedUser16558

Vendég
Valaki jöhetne aki már játszott ilyen világon és elmagyarázhatná vagy a suportból valaki. :)
 

DeletedUser16515

Vendég
"A tanyaszabály annyit takar, hogy minél több a sereged (meghatározott limit felett) annál kevesebbet védenek, ergo egy fullosra töltött falut ki lehet ütni egy olyan sereggel, mely a limit alatti népességű faluból megy."
 

DeletedUser16558

Vendég
Akkor én nem igazán vágom mert mondjuk 50000 gyalogot ami 30 tanyánál még belefér kiütni 1 nukeval az meredek nekem kicsit. :)
 

DeletedUser

Vendég
Miért én vágom?

Pár világot sikerült nyernem(legtöbbet magyarországon)
Mindig alkamazkodni tudtam egy azon világhoz.Soha nem sírtam!!!
De ez a limit istenfranc?
A számok integrálása?Vagy kell hozzá fügvény deszka?

Hogy jöjjenek ide a fiatalok és újjak játszani?
Van válasz?Nincs válasz?

Az egy dolog,hogy medusa válaszol,ki az egy egyik legnagyobb pszichiáter Magyarországon,sőt a legnagyobb agy!
De nem ő rá vagyok kíváncsi..vele egy klánban szeretek lenni!!!
 

DeletedUser16558

Vendég
Erre kíváncsi leszek de ellégé elkeserít ez a beállítás engem. Szerintem az indulók nagy része nincsen ehhez hozzászokva és úgy gondolom másképp kell harcolni más stratégiákkal ezen a világon ha tényleg így van ahogy azt felvázoltuk.
 

DeletedUser17281

Vendég
Tanyaszabály, Farmlimit

A tanyaszabály egy speciális beállítás a játékban.
Többnyire a (speed) kata körök fontos eleme.

A tanyaszabály (farm limit) azt jelenti, hogy van a játéknak egy olyan beállítása, hogy a faluk csak korlátozott számú hadsereget tudnak ellátni. Tehát pl . a farm mindenkori szintje*1000 vagy a farm mindenkori szintje*2000 főnyi sereget tud etetni, a sereg ezen felüli részét a falu nem tudja fogadni.

A játékot nézve ekkor ha farmszintenként beállított érték (legutóbb 250) felett van az egységek száma akkor a harci hatékonyság csökken.

Egyszerűbben fogalmazva : Minél több egységed van a faluban, annál nagyobb lesz a veszteséged ha megtámadnak.

Figyelem !

A tanyaszabály (farm limit) aktív. Ez azt jelenti, hogy tanyaszintenként csak bizonyos számú egység védekezhet. Ha az egységek száma meghaladja a meghatározott értéket, akkor a harci hatékonyság csökken.
 

DeletedUser

Vendég
És miért jó ez a védekezőnek,a támadónak, a társainak,a klánnak,a szervernek????
Egy támadásnál mikor beszülünk farm limitről?
Mi értelme van így a szimulátornak??
Vagy ő is matekol??Nem hiszem:(

Egyébként kutyát nem érdekli ez a variálás,mert ez az!
Ma felkértek egy szövire
Bejelőltem őket rózsa színre,a Borát kékre.(stats)
Őket kihozta ahogy kell,de a világ 60-70 százalékát kékre pengette be.
Megnézte a másik vezér is...ledöbbent.
Írja,hogy csak azt ne mondjam,hogy a szerver jövőbe lát.

Mondom..Dede:))))))
 

DeletedUser16820

Vendég
És miért jó ez a védekezőnek,a támadónak, a társainak,a klánnak,a szervernek????
Egy támadásnál mikor beszülünk farm limitről?
Mi értelme van így a szimulátornak??
Vagy ő is matekol??Nem hiszem:(

Egyébként kutyát nem érdekli ez a variálás,mert ez az!
Ma felkértek egy szövire
Bejelőltem őket rózsa színre,a Borát kékre.(stats)
Őket kihozta ahogy kell,de a világ 60-70 százalékát kékre pengette be.
Megnézte a másik vezér is...ledöbbent.
Írja,hogy csak azt ne mondjam,hogy a szerver jövőbe lát.

Mondom..Dede:))))))

Igen ez a variálás :) De alkalmazkodnunk kell majd ehhez is :)

Roki ne bízd el magad ,mert a Bora ellen ugyan olyan szövetségre számíthatsz mint ,a Sparta,=MHC, klánok ellen vannak/voltak :) Ti már egy olyan klán vagytok akit minden értelmesebb vezér figyel ,és próbál már most készülni ellenetek ! Amúgymeg öröm ,volt az előző szerón minden Borással küzdeni ,mert mindig tanultam valami újat . :)
 

DeletedUser

Vendég
Igen ez a variálás :) De alkalmazkodnunk kell majd ehhez is :)

Roki ne bízd el magad ,mert a Bora ellen ugyan olyan szövetségre számíthatsz mint ,a Sparta,=MHC, klánok ellen vannak/voltak :) Ti már egy olyan klán vagytok akit minden értelmesebb vezér figyel ,és próbál már most készülni ellenetek ! Amúgymeg öröm ,volt az előző szerón minden Borással küzdeni ,mert mindig tanultam valami újat . :)

Így van Roki vigyázz !
Megkapjátok az első értelmes klántól a hadüzit,és máris oszlás lesz a vége :D
mint ahogy már megszokhattuk....
 

DeletedUser

Vendég
Szabad megkérdeznem ,hogy mitől más a Classic ? :(
Azt tudom hogy 3 hónapig van vagy ilyesmi.
Egyéb különbség ?
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Másak a beállítások illetve jelen körben minden játékos két alap faluval kezd.[/COLOR]
 
Fent