8.16 Frissítési csomag

DeletedUser

Vendég
Üdv mindenkinek, bennem is feltámadt a véleménnyilvánítási láz, ezért gyorsan regisztráltam újra ide is. V3 indulása után kezdtem a játékot, de egyhuzamban 6-8 hónapnál többet sosem játszottam, ezért nem sokan ismernek, nem is vallom magamat "profi" játékosnak. Anno, azért választottam ezt a játékot a sok hasonló közül, mert egyszerű, könnyen áttekinthető, letisztult felülettel rendelkezett, és a grafikus faluáttekintés kikapcsolásával teljesen le lehetett egyszerűsíteni, ami a szememnek is jobban tetszett és a gépemnek is jobb volt.

Amikor bejött az új menüsáv (azt hiszem kb akkor jött be, amikor a haditábor), akkor pánikszerűen egy olyan lehetőséget kerestem, amivel a régi kinézetét (azt, ami miatt elkezdtem), vissza lehetett allítani a játéknak. Azóta ezt minden frissítésnél megcsináltam, és örültem, hogy azzal a játékkal játszhatok, amit szeretnék. Az én személyes problémám (és szerintem a többi háborgó játékosé is), hogy elvették azt a lehetőséget, hogy teljes egészében a régi, egyszerű és kedvelt designt kapjuk vissza. Szerintem elég sokan nem a grafikus része miatt kezdték el játszani a játékot hozzám hasonlóan... És szerintem, hogy szép-e az új, azt mindenkinek a saját dolga eldönteni, biztosan idővel ehhez is hozzászokna a játékosközösség, mint a többi grafikus újításhoz. Egyszerűen nálam a régi, egyszerűbb kinézet mindig ütni fogja a "szép" játékfelületet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser15970

Vendég
Üdv mindenkinek, bennem is feltámadt a véleménnyilvánítási láz, ezért gyorsan regisztráltam újra ide is. V3 indulása után kezdtem a játékot, de egyhuzamban 6-8 hónapnál többet sosem játszottam, ezért nem sokan ismernek, nem is vallom magamat "profi" játékosnak. Anno, azért választottam ezt a játékot a sok hasonló közül, mert egyszerű, könnyen áttekinthető, letisztult felülettel rendelkezett, és a grafikus faluáttekintés kikapcsolásával teljesen le lehetett egyszerűsíteni, ami a szememnek is jobban tetszett és a gépemnek is jobb volt.

Amikor bejött az új menüsáv (azt hiszem kb akkor jött be, amikor a haditábor), akkor pánikszerűen egy olyan lehetőséget kerestem, amivel a régi kinézetét (azt, ami miatt elkezdtem), vissza lehetett allítani a játéknak. Azóta ezt minden frissítésnél megcsináltam, és örültem, hogy azzal a játékkal játszhatok, amit szeretnék. Az én személyes problémám (és szerintem a többi háborgó játékosé is), hogy elvették azt a lehetőséget, hogy teljes egészében a régi, egyszerű és kedvelt designt kapjuk vissza. Szerintem elég sokan nem a grafikus része miatt kezdték el játszani a játékot hozzám hasonlóan... És szerintem, hogy szép-e az új, azt mindenkinek a saját dolga eldönteni, biztosan idővel ehhez is hozzászokna a játékosközösség, mint a többi grafikus újításhoz. Egyszerűen nálam a régi, egyszerűbb kinézet mindig ütni fogja a "szép" játékfelületet.


Nekem a leghosszabb játékom is 1 év volt. Szerettem.
Most is szeretem ezt a játékot, de akkor is gáz ez az új grafika.A másik, angol szerveren az éjszakai bónusz alatt a szokott módon ,,besötétedik" jelezve éjszakai bónusz van. Itt magyar szerveren viszont egész nap ugyanolyan a ,,világítás" hogy van ez??? persze kiírja magyar szerón is hogy éjszakai bónusz, csak épp elfelejtették jelezni ezt a ,,sötétítéssel" is amit mi már megszoktunk.
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]A játék ilyen nemű frissítése globális, minden ország szerverét érintő.[/COLOR]
 

DeletedUser

Vendég
Speciel én utáltam a sötétítést, mert nem láttam, hogy mi hol van. Volt, hogy találomra kattintgatva farmoltam. :)
 

DeletedUser17303

Vendég
Felháborító

Üdv mindenkinek!

Kérek mindenkit olvassa el ezt, beleértve adminokat és játékosokat!

Az új fejlesztési csomag egyáltalán nem megfelelő, mondhatni borzasztó. Asúz új képek előre szokatlanok és furcsák, idővel meg lehet szokni, de sokkal átláthatóbb a megszokott írásos HTML fejlesztő rendszer.

Rendben a képek elfogadhatóak, nem halálos ítélet. De az OK gomb hogy aktív-e (amit már előttem páran megemlítettek) már nem vicc. Ez is fontos lenne hogy látszodjon.

De a legsúlyosabb hogy a scriptek fele nem megy rendesen, és mindenért tiltanak. Az hogy speeden legális, fórumról való scriptért tiltanak nagyon felháborító. Igaz engem nem tiltottak de több játékosról is hallottam akikbe megbízok így az infó hiteles, de saját tapasztalatom is hogy Speeden 3 napos körön a fél szerver nem támadhatóan ki volt zárva. Ez nem jelent mást mint hogy tiltott botot, scriptet használtak. Régen ennyien nem csinálták, max 10-20%. Akkor mégis miért lettek kizárva? A válasz egyszerű: az új rendszer rosszul érzékeli az illegálisan kiadott parancsokat, és persze egyből kizárnak a semmiért.
Ha mégis minden kizárás okkal van és igenis szabálysértő az amit fent leírtam akkor van a legnagyobb baj . Akkor azt jelenti hogy már nem lehet játszani se rendesen, mivel a szabályok nem engedik.

Kérem support ne értsen félre nem sértő és lealázó szöveg, hanem egy vélemény és javaslat a játék jobbá tételévé.

Úgy láttam sok a negatív hozzászólás, ami nem jó. Egy új fejlesztés mindenkinek csak jó kéne legyen, de itt nem 1-2 ember nem elégedett hanem sokkal több, akár a játékosok 10-30% is lehet, de csak kevesen osszák ezt itt meg. Szerintem nem ártana csinálni egy felmérést hogy kinek tetszik az új fejlesztés és kinek nem!

Várom válaszukat!
Köszönöm megértésüket!
 

DeletedUser

Vendég
Üdv :)))


Megfogadtam hogy nem jövök fel, csakis azért tettem meg ,és vettem újra használatba eme 3 éves accnevet, hogy a szembesült problémákat leírjam ,amikkel eddig találkoztam .

#1: Betűméret
Valamelyik opcióban már nem is emlékszem melyikben ,vagy a jelentés továbbítása, vagy más , a választható betűk néha irreálisan hatalmas méretűek. Ha a normál betűméret 10-esnek mondható ,akkor ez 25, vagy 30-as.

#2: Böngészők I.
A Google Chrome egy böngészésre specializált program . Éppen ezért ennek megfelelően a leggyorsabb is azok számára akik a KH-val játszanak. Illetve eddig volt csak a leggyorsabb. Ugyanis szerintem (és ez csak becslés mivel nem vagyok informatikus ,sem programozó ) lehet a HTML rendszer miatt lassan,és érdekesen ,megbízhatatlanúl működik.
Olyan érzésem van rajta,mintha gumilabdát nyomkodnék, a beillesztés ( Ctrl+V ) nem mindig úgy működik ahogy kéne , sőt nem működik itt már a Támadások cimkézésénél az ENTER billentyű sem . Ez szerintem súlyos hiba. Kérdéses hogy a gyorsindítás opció mint olyan működik-e mert még a frissítés óta még nem próbáltam, remélem nem az a célja a fejlesztésnek hogy "lebutítsák " a játék játszhatóságát, a különleges gyorsgombos parancsokat ,végrehajtásokat .
Kezelhetőség : A jól kezelhető játékmenet átváltott egy gyötredelmes kíntúrára,ami engem különösen érzékenyen érint,hiszen az én gépem elég gyenge ,ezért is telepítettem úgy ,hogy a 3 fajta böngészőn kívűl egy képlopó progi és egy skype van telepítve MÁS PROGRAM EZEN NINCS !! A kedvencem a Google Chrome a leggyorsabbnak tesztelt és kínált böngésző az op.rendszeren ,és így is van !! Nem halmozza fel a memória foglalást mint az Opera,és stabilabb is mint a Firefox ! De most nem lehet élvezni,mivel lassú vele a KH-s böngészés, és a reakcióidő . A gombnyomása bizonytalanul hat ,és erősebben,hosszabban kell kattintani mint eddig.

#3: SCRIPTEK :
Google Chrome-on működésképtelenné váltak a következő scriptek : SEREGSZÁMLÁLÓ (by Thor) és a NYERSI ÖSSZEHORDÓ script ( by IronFist)

#4: LÁTHATÓSÁG
Gyülekezőhelyen a Támadás parancsnál a kurzor a barna színű gomb mellett egy vékony vörös vonal ( gondolom a háttér színvilágának köszönhetően ) amit alig lehet észrevenni.

#5: SZÍNEK I.
A szín megválasztása
Az alapszín és a keret. Engem nagyon zavar ,nem tudom megszokni. Van olyan hogy színhatás. A hideg és a meleg színek.
HIDEG SZÍNEK : zöld, kék , lila .... MELEG SZÍNEK : barna,vörös, piros, sárga

A meleg színek izgató hatással vannak az emberre, míg a hideg színek nyugtató hatással.
Nem véletlen hogy a kórházak,kórtermekben példáúl csak a ZÖLD színt látjuk a falakon.
Képzeljük el milyen lenne ott ezzel a vörös színnel. Mindenki menekülne onnan,mert irritáló hatással lenne az emberi szemre.


#6: Színek II.
Eltűnt a jól bevált és az ősidők óta megszokott piros / zöld színű parancsgomb a Gyülekezőhelyről.
Aki nem ismeri a játékot,illetve most fog vele megismerkedni Nála bizony gyakrabban fog előfordulni,hogy erősítés helyett támadást küld majd.
Biztosan nem a játék könnyítése ,egyetemessé tétele volt a céljuk a fejlesztőknek ? Én azt hittem.
Mostantól mindenkinek a jobb és bal kezére kell hagyatkoznia, ami szerintem nehezebb lesz mint a színek alapján választható opciók .
PIROS az vészt jelent, ZÖLD az nyugalmat . A Tűzparancsot mindigis a PIROS gombbal tudtuk eddig aktiválni és nemcsak itt,hanem mindenhol ! A pilótáknak is piros színű a "FIRE" (Tűz) gombjuk. Most ez a színkülönbség nincsen ,elvették . Olyan mintha Fekete-fehéren próbálnánk megnézni egy színes filmet.

#7: Színek III.
Miért pont a barna ?
mint fizető felhasználó tudomásul vettem,hogy semmiféle beleszólásom nincs a játék alakulásába (sajnos) és ha még nemtetszésem fejezem ki akkor még a kizárást is kockáztatom )
Vagyis
Nem választhatok színpaletták között.
miért nem ?
Beállítások / szín kiválasztása
Lehetne a Barna (ha már annyira ez tetszik a megrendelőnek akkor legyen, bár talán a 15% fogja használni csupán pláne ezzel a bikavörös posztóval )
Lehetne világoskék ? miért ne ! Az Óceánszíneknek jó hatásuk van az ember lelkiállapotára.
Akár rózsaszín is lehetne,én teljes mértékben támogatom ! Hölgy felhasználók minden bizonnyal ezt választanák :)
Személyes kedvencem viszont a vörös :) Méghozzá az élénk vörös,de nem ez a vöröses pasztell barna vagy mi.
Vagy mégjobbat mondok !
Lehetne példáúl szavazás arról, hogy mely legyen a kedvenc háttérszínvilág amiket választanának a Beállítások/ menűben a játékosok, és az első 4 legtöbb szavazatot kapottat választhatóvá tenni. Nem lenne sokkal élményesebb a játék ? Dehogyisnem ! Kipróbálnám a zöldet a kéket a rózsaszínt és az ezüstöt is :D ha megválasztanák.
Olyan lenne mint a Piacon, hogy kiválasszuk mit szeretnénk enni, és nemcsak elénk raknak valamit oszt egyed.

A Szép csillogó színek híve vagyok,és szerintem sokan még itt. Miért kell mindenáron letompított ,fakó színekkel játszani ? Hogy a fásultság/fáradság érzetét keltsék ? Mert a régiség érzetét sajnos ezzel szerintem nem érték el,akárcsak a külső fórumon sem. 2008-ban volt egy szép és átláthatóan kidolgozott felület ,ez mára teljesen eltűnt. Miért jó ez ? Én igényes embernek tartom magam ,ezért nem értem.

#8: HIBÁK:
Tovább : Térképen a görgetés során néha teljesen bekékül az egész térkép és a Térkép gomb újboli megnyomásával tudom csak megszüntetni.

#9: KÉPHIBÁK:
A Kiképzési képek gigantikus méretűek lettek ,fél perc amíg végig görgetem az egerem azon a 10 termelhető egységtípuson. Ezeddig belátható volt minden.
gondolom a betűméretet (remélem) sikerűl helyesen belőniük és ez nem végleges lesz ,mert ez katasztrófa

#10: Ha már a Kiképzésnél tartunk,akkor Építés . Az összes ábra más lett . Más felbontású vagy mittudomén. De a belső fórumra már az Operámmal nem lehet normálisan megnézni a felrakott jelentést mert a kép alatt a számok el vannak csúszva.
És nem az én gépemben van a hiba,mert eddig ez tökéletesen ment.
Tehát akkor az Operánál ez nem működik . Lehet visszza kell térni az IE böngészőre ,mert talán annál minden működik ALL IN ONE , csakhát sajnos az a leglassabb böngésző a böngészők között :D így kihagynám.

#11: Az épületek az Áttekintés/Épületek opciónál azért kerültek egymás alá,mert a felbontás következtében (Amit nem lehet állítani a Beállítások menűben ) túl nagy lett a képszélesség.
Nekem példáúl a bal szélen valami küldetésfélének csak a szélét látom,holott eddig belefért minden.
Jobb oldalon a bejövő támadások száma, már csak az Üzenetek vagy a Jelentések menűből látható.
Térképmérettől függetlenűl nálam nem látszik ez sem.

#12: SYSTEM ERROR
Beállítások menű "Grafikus kütyük kikapcsolása" pipa be és nem történik változéás - bár ezt szerintem már sokan jelezték.

#13: A kép váltáskor ide-oda ugrál,jobbra-balra . De szerintem ez a nagyobb képfelbontással lesz összefüggésben amit nem tudok levenni kisebbre.

#14 : És ez a legújjab észlelt jelenség : A BOT-védelem Tőlem este 18:30 magasságában körűlbelűl 7-szer kérte el egymás után a kódot,amit mindig helyesen írtam be,így amikor már meguntam ,kiléptem és újra beléptem. Ekkor már az első beírási próbálkozás után tovább engedett (bár vártam hogy mikor kéri megint)

#15: EGYÉB STÍLUS ÖSSZEFÉRHETETLENSÉGEK
Én megértem hogy a barna színnel a játék régiesítése , öregbítésének hatása volt a fejlesztők célja.
Na de ha ennyire igyekeznek azon,hogy Középkoribbá varázsolják a KH világát ,akkor kérem , mit keres ott egy Kolombusz Kristóf korabeli reneszánsz spanyol tógában lévő Főnemes ? Ez számomra időcsapda.
Vagy a többi egység. MIért kellett reneszánszot csinálni a középkorból ? Vagy ha már reneszánsz,akkor hol maradnak az ágyúk ? A hajók, a bárkák, és a muskétások ? Ezek is a reneszánsz képviselői.
Olybbá tűnik a játék hatása, mintha fél lábbal mammutvadászaton állnék a jégkorszakban , a másik lábammal meg a sarki Joe bácsi pizzériájában a mobiltelefonos világgal.
DESIGN:
Már a játék elején a lovag alakját képviselő gubás emberke gusztustalannak hatott . A régi kopasz nem volt jó ? Mondjuk Ő is sem egy középkori darab ,hanem inkább egy Da Vinci stílus képviselője volt, Mátyás Király nem középkoriasabb ? Vagy mondjuk Jean-Marais a lovagos filmjeiből ?
Én biztos jobban élvezném a játék világát az ilyen karakterrel,mint ezzel a Gangszta Zolee féle muksóval.

#16: Felesleges Újítások.
- Fejlesztés : A kiképzés alá minek teszi be a Fejleszthető egységeket, az ember amikor ránéz azt hinné hogy egy gombnyomás és fejleszt ,ehelyett csak átirányít a Kovácsműhelyre.
Ráugrik a Kovácsműhely opcióra és nem történik semmi .



Nos ,hirtelen nekem ennyi jutott az eszembe erről a játékról.


Aloha
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Az eddig bejelentett hibás scriptek javítás alatt állnak. Kérném, hogy amennyiben találtok még olyat, mely nem működik, a munka gyorsítása érdekében jelezzétek felénk fórumon a scriptes csevegőben, esetleg ticketben beküldve (pontos leírást kérnénk a hibáról, illetve a script fórumos linkjét mellékelve).
A "Klasszikus grafikus mód, kikapcsolja az új grafikus funkciókat" opció hibáját jeleztük a központ felé és kértük javítását.
A grafikus csomagok közül át fogjuk nézni az összeset, hogy mely működőképes és mely nem az, illetve keresni fogunk még olyan csomagokat, amelyek használhatóak.[/COLOR]
 

DeletedUser

Vendég
Blade!

Van valami információ a "Klasszikus grafikus mód, kikapcsolja az új grafikus funkciókat", hogy mikorra várható a működése kb. ?
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Sajnos még nem kaptunk visszajelzést, hogy mennyi időt vesz igénybe a javítása.[/COLOR]
 

DeletedUser

Vendég
Csillagfényes szép őszi estét minenkinek:)

...előre elnézéseteket kérem, de sajna nincs idegrendszerem, sem időm remekbeszabott és összeszedett mondatokra.
ennek ellenére véleményem azért van:)

...azért szerettem mindig a KH-t, mert olyan kis "pikk-pakk" volt, tartózkodott a gigantikus és indokolatlan transzparensektől a felületen, sokminden elfért egy oldalon, nem kellett vakarózni és teljesen feleslegesen görgetnem, hogy minden lényegeset láthassak.
...felnőtt agyra szabott megjelenés, könnyű és gyors kezelhetőség, egyszerű és logikus felépítés és ehhez méretezett emberléptékű és szolídnak mondható megjelenés...

senki munkáját nem szeretném kritikával illetni, ezért csak annyit írok: várom hogy ezeket visszakaphassam:)

köszöntem szépen: sanimi:)
 

DeletedUser

Vendég
aláírás : köszöntem szépen a semmit :D

kb.

Beállítások /
Klasszikus grafika: Nem kerül aktiválásra az éjszakai grafika és a jelentések fejléceinek megjelenítése

Remélem nem értelmezem jól,mert eszerint nem lehet majd visszaállítani a régi grafikát :(
Remélem ezalá ,vagy efelé még fel fog kerülni egy kapcsoló hogy visszatérés a 6,5-ös verzióhoz....
 

DeletedUser17281

Vendég
Nekem is szemet szúrt sajna, mondhatjuk hogy a hibát elháritották:) mivel nem áll már fent amit orvosolni kellett. Úgy látszik annyira még se szeretnek dolgozni a inno kockák:p
 

DeletedUser

Vendég
Nekem is szemet szúrt sajna, mondhatjuk hogy a hibát elháritották:) mivel nem áll már fent amit orvosolni kellett. Úgy látszik annyira még se szeretnek dolgozni a inno kockák:p

Azóta már mindenhol a barna foltokkal szembesülök :(

Hátha tudok ebben segíteni leírom hogy a két böngészőnél amit használok mi nem működik rendesen.

Google Chrome =

A parancsok átnevezésénél nem működnek a billentyűparancsok,oly szinten,hogy nem jelöli ki az egész szöveget ( az eddigi automatice Alt+A funkció ha belépünk valamely cimkébe ),és az ENTER billentyű sem használható a barna organizmus bevezetése óta. Elhárít mindent :D
Csak az OK gombra kattintva lehet elmenteni a változtatást ,mert az ENTER használhatatlan.

Tehát nem tudom átnevezni a támadásokat ,sem az én támadásaimat .

Ez az egyik ami a legjobban zavar ,ílyenkor átmegyek az Operára :)

namármost ami az Operán nem működik az , hogy a Gyülekezőhelyen továbbra sem lehet azonnal "csapatokat összehívni" mert leáll a böngésző vagy fél percre....Ez sok falunál már kiakasztó.

Viszont az átnevezések mennek szépen :D

Tehát Operán átnevezünk,cimkézünk,és Googlen meg csapatokat hívunk össze,mert ott meg az működik :D
 

DeletedUser17281

Vendég
Én FF-et használok azon még ilyen problémákkal nem szembesültem de tény a barna rémségek miatt itt is jelentősen lassabb lett néhány dolog, de rajtunk kivül szerintem a kutyát nem érdekli:)
 

DeletedUser

Vendég
Én FF-et használok azon még ilyen problémákkal nem szembesültem de tény a barna rémségek miatt itt is jelentősen lassabb lett néhány dolog, de rajtunk kivül szerintem a kutyát nem érdekli:)

Itt vagyok, befizetném a prémcsit ,de amíg ez a gány háttér van addig ódzkodom arra hogy pénzt költsek erre.
A Fiókkezelőt viszont már mindenképp kihagyom .
170 falum van megbírom egyesével a képzést letudni és a bejövőket is lehet azonosítani PP nélkűl
Menetidő Kalkulátor azonosításhoz

Azt hiszem ezt akarták elérni a sok okosság bevezetésével. volna egy javaslatom, a kiképzést csak PP-ért lehessen nyomatni,sőt aki éjjeli bónuszban akar támadni ,annak ez az akció is 10 pp-be kerűljön ,és egy nemes leképzése is 10 pp legyen .Azért hogy az ilyen remek frissítéseket kompenzálni tudják anyagiakban, és ki tudja, talán 2 éven belűl sikerűl kihalasztani az összes szerver állományát.

Remek munka !
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez a kihívás dolog eléggé bejön, jó ötlet volt szerintem.

[SPOIL]Hajrá vörösek :p[/SPOIL]
 
Fent