8.16 Frissítési csomag

DeletedUser12732

Vendég
Most komolyan erre megy el a pénzünk?
Ha ezen nem változtatnak akkor nem veszek több pp-t
 

DeletedUser

Vendég
Legyen már egyszer fakultatív a dolog, és kérdezzenek már rá, hogy AKAROM-e a frissítéseket!!!!

Esztétikailag elviselhetetlen ez a sok szörnyűség, és odáig még nem jutottam, hogy vajon hány script nem működik megint...
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Kérném, hogy amennyiben találtok olyan scriptet, amely nem működik rendesen, azt a scriptes csevegőben jelezzétek, így hamarabb hozzá tudunk kezdeni a javításukhoz, mert nem kell keresgélni a hibásakat.
Továbbá, amennyiben bugot találtok a rendszerben, azt ticketben jelezzétek, hogy amennyiben olyan a fellépő hiba továbbítani tudjuk azt a központnak javításra.
Az old-style grafikus csomag azért néz ki így, mert még nem sikerült megtalálni a hibát, hogy miért nincs összhangban a stíluslap és a csomag többi része (mely a képeket is tartalmazza), ehhez kérnék egy kis türelmet.[/COLOR]
 

DeletedUser16581

Vendég
Hűha, rég láttam ennyi hőbörgést egy frissítés miatt. :)

Alapjaiban véve szerintem nincs azzal gond, hogy a "plain text" alapokra egyre inkább ráhúznak valami csinos rucit, talán így vonzóbb lesz az újaknak, vagy fene sem tudja, haladni kell a korral. Persze szokatlanok a változások, de majd ehhez is hozzászokunk - már aki akar. A legnagyobb gond hogy az utóbbi fejlesztések nem csak adnak, hanem elvesznek is, mégpedig jól megszokott funkciókat... Lassan eljutunk oda, hogy az egész felület flash alapokra lesz helyezve, nálam az tenné be a kaput végleg.
 

DeletedUser17151

Vendég
Fájdalmas és unalmas végigolvasni azt a rengeteg rosszindulatú kommentet, amit az újításokkor rendszeresen lehet olvasni.

Egyfelől egyetértek azokkal a valós esetleges problémákkal (amikkel ugyan én még nem találkoztam), miszerint elvész a sereg, vagy egyéb más bugok jelennek meg. Egyetértek azzal a valós félelemmel is, hogy a scripteket akadályozhatta a fejlesztés.

Azonban a mélységesen káromló, közönséges, unott magyar mentalitás ami itt végbemegy, az teljesen kiábrándító. Hivatkoznak itt sokan esztétikára, óvodás megjelenésre, miközben nem veszik észre, itt csak egy valami uralkodik: a megszokottság. Csak bele kellene gondolni: Ha a KH-t ezzel a grafikával ismertük volna meg, és az lenne az újítás, ami ez előtt volt, akkor meg az ellen fújjognátok, nem igaz? Mert akkor az lenne az ocsmány, ugye? Mert minden ami új, az ellen lázadni kell, mert mi megtehetjük, mert minekünk olyan nagy véleménynyilvánítási viszketegségünk van. Miért fél a magyar ember állandóan a változástól? Miért kell megszokott illúziókba kapaszkodnunk, mint valami fűszálba, mintha bármit is kellene hogy az jelentsen számunkra? Miért nem lehet megérteni, hogy a világ változik, sőt ha nem változna, minden *****i unalmas lenne? Ezt azért mondom általánosságban, mert ez minden területen tapasztalható, nem csak egy egyszerű KH-s felületen. Nem a felület az ocsmány, hanem a megszokottságotokat mint gyengeséget nem vagytok képesek legyőzni.

De ha már az esztétikánál tartunk, engem mindig is zavart, hogy a támadás és erősítés gombok a klánháborúhoz nem illő felülettel rendelkeztek, pedig amióta játszok, azóta ugyanúgy néztek ki (zöld, rózsaszín). Most végre kaptak egy, a középkort még jobban felelevenítő felületet a gombok, és nem a windows saját, oda nem illő grafikáját kell néznünk, erre a sok birka megint elkezd fújjogni! Jaj mert milyen "ocsmány", meg milyen gáz. Azok az emberek, akik ilyenen képesek fennakadni, és emiatt abbahagyni akár az egész kh-s pályafutásukat, hát azokért aztán tényleg nem kár. Az ilyenekből az életben egy bolha is képes terroristát csinálni, mert minden változásnál nekik csak nyavajoghatnékjuk van. Akkor hát nyavajogjatok és szenvedjetek a saját levetekben, ostobák...
 

DeletedUser17367

Vendég
Izlések és pofonok különbözőek, ha neked ez a izléstelen ocsmányság tetszik lelked rajta.
Engem annyira idegesít ez az igénytelenül, egy depressziós fejlesztőgárda álltal összetákolt valami, össz-visz tízpercet voltam képes
"játszani".
Nagyon tévedsz nem a változástól fél az aki véleményt nyilvánított.
A gond ott kezdődik, hogy a fejlesztök, csak azért, hogy mutassanak valamit a munkaadójuknak ilyen minősíthetetlen és felesleges selejteket csinálnak, mivel a megrendelő fizetett érte szépen ránk is eröltetik választási lehetőség nélkül. Ez a grafika már jóideje alapbeállítás, de mégis rengetegen használtuk a régi grafikát, talán nem véletlenül.
Sajnos ez a jellemző az élet minden területén, csak azért, hogy fontosnak tünjenek egyesek ilyen *****ságokat kényszerítenek ránk.
Ha ezért lázadók vagyunk, hát legyen. Az ostobák és birkák viszont nem mi vagyunk hanem....
 

-Archangel-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.327
Csak kétféle állásfoglalás lehetséges: a buta engedelmesség vagy a lázadás.

Honoré de Balzac

:D
 

DeletedUser17151

Vendég
Ha a sötét színek zavarnak, az már egy megfogható érvelés. A főhadiban a fejlesztésnél levő szöveg alácsúszik a prémiumos gombnak, amit valóban jó lenne ha kijavítanának, másfelől azonban abszolút nem éppen az igénytelen jelző illik a grafikára. Ha kis ikonokat helyeznek olyan helyekre, ahol nem voltak, a linkeket gombokká varázsolják, az számodra miért igénytelenség? Ha azt mondod, csicsás, akkor annak már lenne értelme, és arra tényleg azt mondhatnám hogy ízlés dolga. De ha valamit igényesebbé tettek mint volt, arról nekem nem az igénytelenség jut az eszembe. A birka az, aki követi a többiek bőgését. Itt nagyjából én voltam az első hozzászóló, aki pozitívumként kezeli a változást. Mi ez ha nem lázadás a birkabőgés ellen? ;)

Archangel, a te szűklátókörűséged csak ezt a két variációt engedi meg. Van még az okos engedelmesség és a buta lázadás. ;)
 

DeletedUser17017

Vendég
Fájdalmas és unalmas végigolvasni azt a rengeteg rosszindulatú kommentet, amit az újításokkor rendszeresen lehet olvasni.

Egyfelől egyetértek azokkal a valós esetleges problémákkal (amikkel ugyan én még nem találkoztam), miszerint elvész a sereg, vagy egyéb más bugok jelennek meg. Egyetértek azzal a valós félelemmel is, hogy a scripteket akadályozhatta a fejlesztés.

Azonban a mélységesen káromló, közönséges, unott magyar mentalitás ami itt végbemegy, az teljesen kiábrándító. Hivatkoznak itt sokan esztétikára, óvodás megjelenésre, miközben nem veszik észre, itt csak egy valami uralkodik: a megszokottság.

. Akkor hát nyavajogjatok és szenvedjetek a saját levetekben, ostobák...

Na most elmondtad ugyanazt amit az előtted szólók,
Akkor ki itt az ostoba ?
A véleményszabadság meg a demokrácia alapköve.
Persze ezt egy pufajkás soha nem értheti meg :p

Valóban : Megszoktuk azt ami már csak félgőzzel megy , de még megy .
miért kell változtatni a jól bevált és jól működő szokásokon ,játékmeneten ?
Erre még Te sem tudod a választ,azt le merném fogadni,csak mondtál valami felüületeset a felületesen megértett problémáról.
Gyere holnap is.

Ha a sötét színek zavarnak, az már egy megfogható érvelés. A főhadiban a fejlesztésnél levő szöveg alácsúszik a prémiumos gombnak, amit valóban jó lenne ha kijavítanának, másfelől azonban abszolút nem éppen az igénytelen jelző illik a grafikára. Ha kis ikonokat helyeznek olyan helyekre, ahol nem voltak, a linkeket gombokká varázsolják, az számodra miért igénytelenség? Ha azt mondod, csicsás, akkor annak már lenne értelme, és arra tényleg azt mondhatnám hogy ízlés dolga. De ha valamit igényesebbé tettek mint volt, arról nekem nem az igénytelenség jut az eszembe. A birka az, aki követi a többiek bőgését. Itt nagyjából én voltam az első hozzászóló, aki pozitívumként kezeli a változást. Mi ez ha nem lázadás a birkabőgés ellen? ;)

Archangel, a te szűklátókörűséged csak ezt a két variációt engedi meg. Van még az okos engedelmesség és a buta lázadás. ;)

Kvantum ,Te biztosan nem játszol, le merném fogadni hogy a nevelőtábor tagja vagy álruhában.

Ha meg sima mezei játékos ,akkor neked elég a hetente jkétszeri fellépés .

Köszönjük az ilyenek véleménye nem érdekel senkit.

Majd egy szép napon úgyis lefarmolnak ,mert annyira nem életelemed ez a játék hogy áldozz is rá.
Ja,hogy még prémiumot sem fizetsz ?
Akkor meg messze nem értem milyen jogon jöttél fel másokat leminősíteni ,egy simán mondva sz*r játékos ne alkosson véleményt olyan dolgokról amikre a profik már kimondták hogy nem kóser...

Köszönjük szépen, viszonlátásra
Menjél vissza szépen Fabulandozni :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]A félreértések elkerülése végett: commando az általad megosztott videó linkjét töröltem, mert az egészséges kritika határát erősen súrolja. Abban az esetben ha a következő alkalommal is közzéteszel fórumon egy olyan videót, melyben a valamely szervi betegségben szenvedőket lenézendő példaként használod, fórumról való kizárásban lesz részed.[/COLOR]
 

DeletedUser17151

Vendég
Kedves commando, nagyon tévedsz. :) Nem hogy aktívan játszok, hanem prémiumot is veszek, és mint mondtam, valós esetleges problémának tartom a scriptek működésképtelenségét. Bár nem tudom, hogy erre gondoltál-e, csak tippelek, mert valami miatt folyamatosan azzal hozakodsz elő, hogy nem működik a profik szerint. Ne haragudj, de ennek mi köze az "ocsmány" megjelenéshez? Válasszuk már szét a problémákat, és figyelmesen olvasd el valaki hozzászólását, ha érdemben reagálni akarsz rá. Másfelől ne palástold a "profizmussal" azt, ami pusztán csak megszokottság; amint mondtam, ha ezt a játékfelületet ismerted volna, és az jött volna be később, ami korábban volt, akkor valószínűleg amiatt sírnál. Vedd észre, hogy az egész érvelésem arról szólt, hogy elvetem az újdonság iránti undor érzését, amely itt nagyon sok hozzászólóból árad. Abban természetesen egyetértek, hogy ami korábban működött (scriptek), azt ne rontsuk el.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves commando, nagyon tévedsz. :) Nem hogy aktívan játszok, hanem prémiumot is veszek, és mint mondtam, valós esetleges problémának tartom a scriptek működésképtelenségét. Bár nem tudom, hogy erre gondoltál-e, csak tippelek, mert valami miatt folyamatosan azzal hozakodsz elő, hogy nem működik a profik szerint. Ne haragudj, de ennek mi köze az "ocsmány" megjelenéshez? Válasszuk már szét a problémákat, és figyelmesen olvasd el valaki hozzászólását, ha érdemben reagálni akarsz rá. Másfelől ne palástold a "profizmussal" azt, ami pusztán csak megszokottság; amint mondtam, ha ezt a játékfelületet ismerted volna, és az jött volna be később, ami korábban volt, akkor valószínűleg amiatt sírnál. Vedd észre, hogy az egész érvelésem arról szólt, hogy elvetem az újdonság iránti undor érzését, amely itt nagyon sok hozzászólóból árad. Abban természetesen egyetértek, hogy ami korábban működött (scriptek), azt ne rontsuk el.

Akkor ehhez én is hozzáfűznék egy-két dolgot.
Nekem semmi bajom az ujjítással, ahogy szerintem egyik előttem hozzászólónak sem. Megéltünk páran már nem egy frissítési csomagot, nem tudom te hogy vagy ezzel, még sosem halottam rólad.

Melyik frissítési csomagnál láttál ekkora felháborodást? Mert én egyiknél sem, azon az 1-2 negatív kommenten kívül, ami mindig ott is lesz, mert vannak játékosok akik kötekedni akarnak.

Itt egyszerűen a nemtetszésünket fejezzük ki..miért? Mert hátha működésbe hozzák, azt a gombot amivel vissza tudjuk állítani a régi grafikát.
Igen azért, mert megszoktuk! így szerettük meg a játékot, ez az egyik dolog amiért ezzel a játékkal játszunk és nem másikkal. Itt ülünk napi sok sok órát, fizetünk, hogy jól érezzük magunkat, kikapcsolódjunk.

Azt kérdezed, hogy mi lenne akkor ha az eleje óta ilyen grafika lenne? egyszerű a válasz...másik játékot kerestünk volna!

Itt mindenki azt próbálja elmondani, hogy olyan frissítéseket szeretnénk amik nekünk is kedveznek.

Ha meg van akinek ez tetszik, őt irigylem! Használja nyugodtan és örüljön neki, csak akiknek nem tetszik köztük én, annyit kérünk, hogy ha nem muszáj ne kelljen használnunk...mert nekünk a régi volt jó.

Abból is sok minden kiderülne, lehetne levonni következtetéseket, hogy hányan kapcsolják ki a grafikát és akkor utána el lehetne gondolkodni, hogy vajon megéri elveszíteni 10-100-1000 játékost egy frissítés miatt?

És itt nem olyan játékosokról van szó akik 1 hónapja játszanak, nem is 1 éve...ŐK vannak felháborodva, akik miatt még él ez a játék és tettek valamit le az asztalra.

Remélem nem bántottam meg senkit, én a kikapcsoló gombot szeretném, és fejet fogok hajtani!
 

DeletedUser

Vendég
az egy dolog, hogy rút és gagyi a grafika, de kifejezetten felhasználóbarátságtalan, ... vagy infantilis idióták készítik, vagy - és ez a rossz hír - a célközönséget nézik annak

mekkora nagy ötlet volt pl az Áttekintés/Épületek alatt az Építési sor nevű oszlop kis ikonjait mostantól nem sor(ok)ban, hanem oszlopban szépen egymás alá rendezni ... segítek, hátha nem ért oda még a kisöreg a leckében: google: responsible css design

248 bővítmény megtekintése

Ezt tudod állítani (eddig is lehetett). Beállítások/beállítások/ablak szélessége
Ha növeled a képpontot, akkor széthúzod a képernyőt, és ismét sorba rendezi.
Nálam eddig volt oszlopokban, mert minden más ronda volt ha megnöveltem a képpomtot :D most viszont sorokba rendeződött nálam a frissítés után, ugyanaz a képpont mellett.
 

DeletedUser17151

Vendég
Akkor ehhez én is hozzáfűznék egy-két dolgot.
Nekem semmi bajom az ujjítással, ahogy szerintem egyik előttem hozzászólónak sem. Megéltünk páran már nem egy frissítési csomagot, nem tudom te hogy vagy ezzel, még sosem halottam rólad.

Melyik frissítési csomagnál láttál ekkora felháborodást? Mert én egyiknél sem, azon az 1-2 negatív kommenten kívül, ami mindig ott is lesz, mert vannak játékosok akik kötekedni akarnak.

Itt egyszerűen a nemtetszésünket fejezzük ki..miért? Mert hátha működésbe hozzák, azt a gombot amivel vissza tudjuk állítani a régi grafikát.
Igen azért, mert megszoktuk! így szerettük meg a játékot, ez az egyik dolog amiért ezzel a játékkal játszunk és nem másikkal. Itt ülünk napi sok sok órát, fizetünk, hogy jól érezzük magunkat, kikapcsolódjunk.

Azt kérdezed, hogy mi lenne akkor ha az eleje óta ilyen grafika lenne? egyszerű a válasz...másik játékot kerestünk volna!

Itt mindenki azt próbálja elmondani, hogy olyan frissítéseket szeretnénk amik nekünk is kedveznek.

Ha meg van akinek ez tetszik, őt irigylem! Használja nyugodtan és örüljön neki, csak akiknek nem tetszik köztük én, annyit kérünk, hogy ha nem muszáj ne kelljen használnunk...mert nekünk a régi volt jó.

Abból is sok minden kiderülne, lehetne levonni következtetéseket, hogy hányan kapcsolják ki a grafikát és akkor utána el lehetne gondolkodni, hogy vajon megéri elveszíteni 10-100-1000 játékost egy frissítés miatt?

És itt nem olyan játékosokról van szó akik 1 hónapja játszanak, nem is 1 éve...ŐK vannak felháborodva, akik miatt még él ez a játék és tettek valamit le az asztalra.

Remélem nem bántottam meg senkit, én a kikapcsoló gombot szeretném, és fejet fogok hajtani!

Volt egyszer egy nagy újítás, amikor az új grafikájú menüt vezették be, vagyis ez a piros vastag sáv barna menügombokkal. Ugyanez ment, emlékszem. Sokkal igényesebb, középkort idézőbb lett, de mégis a hozzászólók elnyomó többsége lázadozott ellene. Nem arról van szó, hogy valakinek nem jön be az új stílus, mert ez egyéni ízlés dolga. De miért kell az ízlés szubjektumát (pl. nem tetszik) keverni olyan objektív fogalmakkal, minthogy igénytelen, ocsmány, elcseszett?

"Azt kérdezed, hogy mi lenne akkor ha az eleje óta ilyen grafika lenne? egyszerű a válasz...másik játékot kerestünk volna!"

Ezzel a mondatoddal ütöd azon válaszod, miszerint a megszokottság miatt sírtok. Ezáltal nem tudom eldönteni, hogy azért nem tetszik az új grafika, mert szokatlan (ez azt jelenti, hogy ha így ismerted volna meg a játékot, akkor semmi bajod nem lenne vele, csak ha ezt módosítanák mondjuk a régi grafikára), vagy azért, mert abszolút értelemben csúnyának tartod, személyes negatív érzelmek kötnek a barna gombok felé, talán kisgyerekkori trauma, vagy fogalmam sincs. Röviden tehát: A változás a gond, vagy konkrétan az új grafika az ami nem tetszik? Egyetértenél egy olyan változtatással, ami neked tetsző új felületet biztosítana? Én személy szerint ha hupilaként ismertem meg volna ezt a játékot rózsaszín gombokkal, akkor is játszanám, mert nem a grafikai megjelenésen múlt a történet. Amikor megismertem a játékot, ahhoz alkalmazkodtam, ami volt, és a megszokásból lett megszeretés. Itt is szerintem ugyanez lesz a helyzet nem csak nálam, hanem a legtöbbünknél.
 

DeletedUser

Vendég
Nem üti egyik mondatom sem a másikat. Igen megszokás is van, de olyan grafika volt amit meg lehetett szokni, játékosbarát volt. Ezt is meg lehetne szokni, de nagyon nem tetszik...és szerintem nem egyedül vagyok ezzel így.
Ilyenkor jönnek elő a kérdések, hogy meg akarom én ezt szokni?
Miért kell olyanhoz alkalmazkodnom ami nekem nem jó?
Mire megszokom jön a következő ujjítás és nem marad semmi abból a játékból amit én X éve elkezdtem?

Azért tetszett el mert úgy tetszett egészében, ahogy volt....nagyon sok hasonló kaliberű játék ez miatt bukik meg nézz kicsit utána a dolgoknak

Mondok egy rossz példát, hogy miért nem ütik egymást a szavaim:
Ez olyan mintha egy munkahelyen dolgoznál 90.000 ft-ért...5 évig dolgozol és egyszer csak azt mondják, hogy 60.000 lesz a fizetésed.
A megszokás is benne van, hogy nem tetszik a dolog, mert te már tudod, hogyan oszd be a pénzed, de 60.000-et nem tudsz beosztani.
És most jön amit mondtam, hogy ha az elején azt mondják, hogy 60.000-et kapsz, keresel másik munkahelyet..érted mit akarok mondani?


De felesleges vitatkozni, hiszem már a kikapcsoló gomb javítását továbbították a németeknek, ami remélem sikerrel fog járni mielőbb és akkor nincs is több probléma..:)

Részemről befejeztem...nem lázadni akarok, csak leírtam a véleményem.

Szép napot!
 

DeletedUser17151

Vendég
A péda szerintem valóban rossz. :D De értem amit mondasz, tehát alapból a grafikát önmagában véve is csúnyának tartod. Örülök, hogy Te értelmesen mondatokba foglaltad a gondolataidat és nem ócsároltál.

Üdv!
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Csak annyit szeretnék nagyon szerényen, de annál határozottabban kinyilvánítani, hogy egyáltalán nem tetszik az új grafika. Mások is panaszkodnak a klántársak és szövetségesek közül, de nem jár fel ide mindenki, hogy elmondja.
A régit szeretném vissza. Én már az előző grafikát (fenti bordós-barnás sáv+jelentések tetején extra nagy lovagkép) sem bírtam, az eredetit használtam, mert szerencsére megvolt a lehetősége, hogy be lehessen állítani.
Valóban nem szeretnék hozzászokni ehhez a grafikához. Nem szeretnék megalkudni és eltűrni, hogy rám erőltetik ezt kérdés nélkül. Nem tudom milyen marketing alapján történt ez a változtatás, de hogy az egyszerű felhasználók nem lettek megkérdezve, az szomorú. Biztosan jót akartak a fejlesztők, de a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve vagy hogy is mondják. Ha meglesz a régi grafika csomagja, azt fogom használni, remélem működni fog.

Csak még annyit, hogy ahogyan az előttem szólók is mondták, keményen fizetünk a pf-ért, és nem a gyerekek fizetnek, akiknek lehet hogy tetszenek ezek az újítások, hanem azok az emberek tolják a játékba a pénzt, akik felnőttek, szeretik a jó stratégiai játékot, az egyszerű, ízléses jól használható felületet, és a játék lényegét, nem pedig az új színes gombokat rajta. Az évekig kitartó játékosokkal ki törődik?

Jó lenne egy közvélemény kutatás szavazási opcióval, hogy tetszik/nem tetszik, és ha erősen többségben lenne a nemek száma, akkor talán történhetne valami. Vagy persze nem. Mindenesetre jó lenne meggyőződni róla, hogy valóban nem jó ez így, és nem csak nekem meg pár embernek van kifogása ellene, mert akkor hiába verjük itt magunkat.
 

DeletedUser

Vendég
Pár nevet kiemelnék, hogy kik szóltak hozzá, és hogy bizonyíthatóan mennyi ideje KH-nak:

csokki - 3 éve
arianna - több mint 4 év
hektorahos - több mint 1 év
-Archangel- - lassan 2 év
Pif. - 4 éve
-monster- - 2 éve
Dark Lord - V1 óta
Én V3 óta..

A külső fórumra való csatlakozást néztem, de van akinek van másik névvel is külső felhasználója..és jól tudjuk, hogy ahogy elkezdjük a játékot nem az az első, hogy ide csatlakozunk...

Csak gondoltam megemlítem
 

DeletedUser

Vendég
Az dicséretes, hogy újítani akarnak, de legalább tegyék lehetővé a normális profilválasztást. Akinek nem tetszik az új, maradhasson a réginél.
 
Fent