8.16 Frissítési csomag

DeletedUser16246

Vendég
Kedves Játékosaink,

A 8.16 frissítési csomag bevezetésének időpontja: 2013-10-02, délután. A frissítés alatt pár perces leállás tapasztalható.

A 8.16-os frissítésekkel a játékfelületet egy kicsit megváltoztatjuk. A változtatások célja a könnyebb átláthatóság és kezelés, reméljük tetszeni fog az újraalakított felület.



Játékkezelői felületek módosítása

A módosítások célja az volt, hogy a játék kezelését még intuitívabbá és egyszerűbbé, átláthatóbbá tegyük.

Főbb változtatások:
- A különböző parancsok linkjeit kicseréltük gombokra. Így ha régen arra kattintottál hogy fejlesztés, most egy gombra fogsz kattintani.
- A Főépületben és a kiképzésnél az ikonokat miniatűr képekre cseréltük, hogy könnyebben azonosítható legyen a kiadható parancs.
- A Falu áttekintést és a főhadiszállás-specifikus beállításokat áthelyeztük, hogy ezeken a felületeken csak a valóban szüksége információk legyenek megtalálhatók, és ne legyen tele az oldal szükségtelen információkkal.


Bővebb információt kaphattok ha végigolvassátok a bejegyzést!



Kevesebb újratöltés és kattintás


- A változtatások során a rendszer úgy lett kialakítva, hogy ha a timer eléri a nullát, akkor nem fogjuk a teljes oldalt újratölteni, csak az információ jelenik meg róla. Ez azt jelenti a játékos számára, hogy a játék jobban kezelhetőbbé válik, gyorsabban reagál az eseményekre, és például az újratöltés során elvesző adatok (gyülekezőhelyen beírt egységszámok, koordináták) legközelebb megmaradnak.
- A küldetések automatikusan megnyílnak, ha a teljesítéséhez szükséges feltételek megnyílnak (a játékos bezárhatja, ha később csinálná meg inkább a feladatot).



Versenyek

Tovább dolgozunk a versenyeken, amelyet a 8.15-ös frissítési csomagban meghirdettünk. A tesztelés nemsokára elkezdődik a Béta szerveren!


Egyéb fejlesztések

- Eltávolítottuk a "Klasszikus nézetet" (6.5 frissítési csomagban került bevezetésre), mert használata lassította a játékmenetet, és mert alkalmazása nehezítette a fejlesztéseket. A felületet imitáló .css file ide kattintva elérhető (beillesztés itt: Beállítások menüpont>>beállítások>>Útvonal a CSS fájlokhoz).
- A grafikus csomagok és a hagyományos css file-ok most már a nem prémium előfizető játékosok számára is elérhetővé válnak.
- Amikor a rendszer felkínálja, hogy a játékosok a Könnyített világra átkerülhetnek, a játékosok eldönthetik, hogy az aktivált prémium felület viszik magukkal vagy sem, ha a belépést választják.


Kisebb változtatások

Sok kisebb változtatás és hibajavítás kerül bevezetésre:

- A Farm Asszisztens emlékezni fog arra, hogy hogy rendszerezted utoljára a jelentéseket
- A sikeres kémlelés jelentése kék, ha a lovag is a kémek között volt és a kémleléshez szükséges fegyverrel volt felszerelve.
- Azok a játékosok akiket meghívtok, nem kerülnek automatikusan a barát-listátokra.
- Az elfogadott tömegesen továbbított jelentéseket immáron az aktuális mappában tárolódnak az Új Jelentések helyett.


Játékkezelői felületek módosítása, bővebb ismertető

A főépület az, amit a leginkább megváltoztattunk, ezért legjobban ez mutatja, mi minden változatozott máshol.

[resize=397x400]
old_construct.png
[/resize]
A jelenlegi főhadiszállás képe (8.15)

[resize=397x400]
new_construct.png
[/resize]
Az új főhadiszállás képe (8.16)


Mit is változtattunk?


  • A tevékenység linkeket gombok váltották fel. Ez azért történt, hogy felhívja a játékosok figyelmét az oldal azon területére, ahol a parancsokat kiadhatják - a legfontosabb területre. Célja a játékon belüli tájékozódás javítása. A hivatkozások elsősorban az oldalak közötti navigációra illetve további információk elérésére szolgálnak.
  • A beállítások áthelyezésre kerültek a központi beállítások részbe. Így csökkentve a képernyőn megjelenő fölösleges információkat és lehetséges zavaró tényezőket. A céljukat továbbra is el tudják látni a központi beállítások között, mivel jellemzően nem olyan dolgok, melyeket többször ki/bekapcsolnánk egy játék alkalmával.
  • Az építési ikonokat miniatűr épületek váltották fel a jobb felismerhetőség miatt. Ennek és a gombok hozzáadásának eredményeként a táblázat soraiban több hely szabadult fel.
  • Azon épületek melyek még nem érhetőek el, a rendezettség kedvéért saját helyet kaptak.



A játékon belül egyéb helyek, ahol hasonló változtatások történtek

Például a barakk képe:

[resize=400x181]
new_recruit.png
[/resize]
Az új barakk képernyő immáron megmutatja a toborzási követelményeket és hozzáadásra került egy link a kovácsműhelyre, ahol kifejleszthetjük az egységet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17281

Vendég
Én már előre félek, sok jó nem született eddig az újitások kapcsán, a jól megszokott dolgokat teljesen elcseszik, már csak rá nézni is borzalmas az illusztrációra. Szerény véleményem szerint kiábránditó ez az egész, egy biztos, ma már jót biztos nem alszok ezek után:mad:
 

DeletedUser9211

Vendég
Szerintem meg teljesen rendben van. Aludj nyugodtan...! :)
 

DeletedUser

Vendég
Alapjában véve nem néz ki rosszul. Ám nekem is vannak néhány év játéktapasztalat után félelmeim azzal kapcsolatban, hogy olyan frissítési csomag még soha nem volt, ami a bevezetése után ne okozott volna gondokat. És ezek közzül csak a legenyhébb az amikor minden frissítéskor elszállnak a scriptek és hónapokig kell várni amig újra működnek. Ezen felül megéltünk már ilyen alkalmakkor teljes rendszerösszeomlást, ami után napokig, néha hetekig keresgettük az elveszett egységeket/csapatokat, ami miatt rengeteg, sokszor napok, hetek alatt megtervezett támadás fulladt kudarcba, vagy épp falukat vittek el úgy, hogy esélye sem volt a védkezésnek, mert persze a leállás alatt is mentek az egységek, de mire a hiba kijavításra került már régen vége volt a támadásnak. Arról már ne is essen szó, hogy szinte minden frissítési csomag a tesztelés ellenére eddig hibajavításra szorult a bevezetése után röviddel, mert olyan hibákat produkált amit egy sima bétateszt során soha nem jön ki, amivel nincs is gond, csak épp az ilyen hibák miatti esetleges veszteségeket, és az általuk keletkezett időkiesést, ami néha nem csekély, soha nem kompenzálják.
Szóval csak remélni merem, hogy ez a frissítési csomag lesz az első, ami meglepetést okoz azzal, hogy nem lesz leállás, meg 100000 ms-os oldalfrissítés, meg eltünt és késésben lévő seregek amik amikor megindul a szeró azonnal csapódnak, vagy épp visszafordulnak dolguk végezetlen és meg kell várni amig hazaérnek, ha utközben el nem tünnek valami labirintusban.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hát sajnos nem lesz gördülékeny... :|
Olvasgattam sokat, és szinte előre lehet tudni, hogy milyen script nem fog menni.

Most is lesz 1-2 amit javítani sem lehet.....

És az a vicc, hogy a játékmenet sukunknál szinte semmit nem változik majd... :(
 

DeletedUser17281

Vendég
Muszáj ezeket a frissitéseket beiktatni, ez is inno-games által erőltette sz*arság, amibe semmi bele szólása nincs a supp-nak?

Milyen scriptek lesznek használhatatlanok példáúl, hogy már most felkészüljünk lelkileg a kényelmes játék bucsú intésének.:(
 

DeletedUser15970

Vendég
Angol szerveren tegnap tették be ezeket a frissítéseket. Hát nem tom, persze mutatós de szerintem pld ha valaki telefonon néz fel a játékra annak csak útban vannak, nekem speciel nem tetszenek, de olvasva az előttem szólókat senkit sem villanyoz fel a dolog:)

Na de az élet szép, mi meg szeretjük a játékot úgyhogy üdvözöljük a frissítéseket:)))
 

DeletedUser17281

Vendég
Ebben egyet kell értenem veled irritáló az egész :mad: kinek fájt hogy lehetett választani ki hogy nézzen a fiókjára amibe havi szinten öli a pénzt, elöször a dinamukis gyors gomb most meg ez:mad::mad::mad: még szerencse idejében abba hagytam v22-öt több világ nem fog kelleni inkább megyek farmoskodni face-re:D
 

DeletedUser17017

Vendég
"Kikapcsolj az új grafikus funkciókat "és nem kapcsol ki semmit ! Ez nagyon fúúúú de szuper !!!

Na ,most érzem óvodásnak magam .

mztcua05aadezsyrczon.bmp
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17281

Vendég
Bele tudnám verni a bugris kockának a fejét az asztalába aki ezt megálmodta.
 

-Archangel-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.327
Ezaz!hátha még kevesebb játékos fog ezentúl játszani :)
Grepolist is ezért hagytam abba,a "hasznos" frissitések miatt.Ott is csak igy indult,aztán meg betettek minden felesleges "hasznos" frissitést,most meg 15 mp-et kell várni mire betölt egy oldalt.A függőket persze ez nem zavarja,de én köszönöm nem kérem :)



"Kikapcsolj az új grafikus funkciókat "és nem kapcsol ki semmit ! Ez nagyon fúúúú de szuper !!!

Én is egyből azt kerestem,és nem kapcsolja ki nálam sem.
Grat,szép munka!
 

DeletedUser17017

Vendég
Ez ,ez ez MI EZZZZ ?????

gai01xyfu63e7v51et2c.bmp


Attól függetlenűl hogy már másodjára kérdezi meg ,ez a kinézet gyerekeknek való ! :D

Ezt nagyon elszúrták.

Na mindegy

40 éves embernek való nézet WELL :D

Ha nem fog megváltozni a jövőben ,akkor 1 forintot nem fogok ebbe beledobni és úgy megátkozom az egész ótvart hogy le fog rohadni az összes szerverük :D:D:D
 

-Archangel-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.327
Miért ne ölnél bele? AKkor miből csinálják a hasznos frissitéseket ezentúl??? :D :D
 

DeletedUser17017

Vendég
Íme, a 21.század homokozója :D Az ott balra az a nagy barba fos , az mit akar ábrázolni ? Én egy kalapácsnak nézem :D
Vagy cipész szerszám ? :D

De a lényeg hogy már nincs piros meg zöld,hanem barna lett minden :D

fyajv757bb4c7jd9ckuy.bmp
 

-Archangel-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.327
Meg mikor küldöd a támadást az szuper...Onnan tudod,hogy enterrel is elmegy,hogy van az OK gomb körül egy piros kör,ami annyira látszik hogy nem látszik.
Miért nem barna kört csináltak? Az jobban látszódna! :D
Nulla az egész..
 

DeletedUser17017

Vendég
Basszus elment a kedvem az egész játéktól ! :D
Már csak abban reménykedek ,hogy ezalatt a 2 óra alatt az ellenfeleink benyomják az OFFot és utolsónak léphetek le :D:D:D
 

DeletedUser17017

Vendég
Meg mikor küldöd a támadást az szuper...Onnan tudod,hogy enterrel is elmegy,hogy van az OK gomb körül egy piros kör,ami annyira látszik hogy nem látszik.
Miért nem barna kört csináltak? Az jobban látszódna! :D
Nulla az egész..

Az piros kör lett :D

A 2 dioptriás olvasó szeművegemmel látom :D

Tudom hogy jó biznisz ez, a KH biztos üzletet kötött a szemüveggyártó cégekkel csak hogy rá legyünk kényszerítve a szemromlásra :D
 

DeletedUser17017

Vendég
Sajnos nemcsak a keret változott meg ,de az összes egység képe is más lett .
Egy tré f*stalicska az egész :)
és most őszinte voltam.

Ha rövid időn belűl ezt nem hozzák helyre akkor itt één be is fejezem KH-s pályafutásomat .
Ja és a beleölt pénzt is követeljük vissza, ugyanis ez egyoldalú szerződésszegés
 
Fent