Végjáték csevegő

DeletedUser

Vendég
...
Bár ahogy elnézem a magyar szerókat, egy valamiben a legjobbak vagyunk, nálunk van a legtöbb klánváltás.... :D

Én ezen nem csodálkozom. A magyarok közt manapság elég sok a való életben is a képmutató, harácsoló, aki csak azt lesi, neki mi a jó és ha tesz is valamit más javára, azt is csak azért teszi, hogy önnön magának jobb legyen. Azaz érdekből.

Mélységes tisztelet a kivételeknek. Szerencsére még azért több a becsületére többet adó ember mind a játékban, mind a való életben. Bár néha ez utóbbi kijelentésemben néha még én is kételkedem. :D
 

DeletedUser

Vendég
Ezt meg csak azért írom külön, mert az előző hsz-embe nem illett volna:

Ha az esélyegyenlőség elvét nézzük, akkor a nyertes klán összes tagjának, függetlenül attól, hogy mennyi pontja van mindnek ugyanannyi PF kellene hogy járjon, ha már jutalmazni akarják őket. Azért nagyon valószínünek tartom, hogy a klán tagjai ezáltal nem egymást furkálnák ezen megoldás esetén, hanem abban lenne érdekelt minden klántag, hogy a tulajdonképpeni feladatra koncentráljanak, a klánok vezetései pedig abban, hogy a semmittevőket és a lébocoló, másokon élősködő játékosokat egyszerűen eltüntessék, mielőtt vége a szervernek és jön a jutalomosztás.

Ja, hogy úgy nem járna több annak akinek több pontja van? Bocsi de szerintem az a lőtéri döglött papirkutyát sem érdekelné, abban a klánban amelyik nyer.
 

DeletedUser

Vendég
Nem kötekedés képpen, de azért lehetett volna kicsit több időt, hagyni a klánzárásig... A legtöbb klán levelekkel bombázza a többieket, hogy ide-meg oda csatlakozzanak. Elég nagy a zűr a fejekben, 2-3 nap alatt nem lehet rendesen dönteni. 2-3 év munkáját teheti tönkre egy-egy rosszul meghozott döntés...

Van mód ezen idő (hátralévő idő a zárolásig) módosítására?

Előre is köszönöm a választ.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Sokan írnak sokfélét, főleg a mérgüket eresztik ki...
Sok konkrét javaslat nem hangzott el....
Bár ehhez kapcsolódik hogy a magyar support csapat, akik előtt le a kalappal mert két tűz között állnak (játékosok és a németek),
ezt továbbítani tudná csak a tulajdonosok felé.
Meg kell érteni nem ők döntenek ebben.

A jutalmazással kapcsolatban több dolog is felmerül bennem, próbálom sorban leírni fontossági sorrendet nem igérek.

Az első hogy minden klántag aki a nyertes klánban van kapjon valami jutalmat (ez jelenleg 300 PP)

A TOP játékosok: felmerül az hogy ez a jutalom csapatmorál romboló hatású...
Ez is egy nézőpont, viszont tény hogy elérték és ehhez dolgozniuk kellett és nem keveset , persze aki nem érte el de szerette volna annak ez savanyú szőlő. (2000-1500-1000 PP)

TOP LET játékosok: Ők azok az emberek a klánokban akik vadisznó módjára csörtetnek az ellenség felé nem féltve a seregeiket, nem sajnálva a nyersanyagot az újraképzésre. Gyakran nem is saját foglalás miatt támadnak hanem klántársnak takarítanak. Vagy csak szimplán darálják az ellenfelek védőit. Ezek miatt a többségük a faluszámban és a pontszámban is lemarad a többiek mögött.
Ugyanolyan mértékben jutalmaznám őket mint a TOP játékosokat. (2000-1500-1000)

A TOP védőjátékosokat nem lehet objektíven mérni. Őket támadták legtöbbet, ők fogtak meg legtöbb ellenséges támadót.
Viszont ha nincs mögöttük klán, nincs 4-5 klántársuk akik besegítenek helyettesítéssel is a védésben akkor ez nem jöhetne létre.
Tudok olyan esetről amikor a tulajdonos becsülettel védett és olyanról is hogy a fiókját támadás esetén leadta pánikszerűen valakinek.
Ezek miatt ezt nehéz eldönteni és nem általánosítható, hogy a LEV mögött a játékos teljesítménye vagy a klán és klántársak segítsége áll.

Klánvezetők, diplomaták, alvezérek

Ők a klán mozgatórugói.
Jó vezetőség nélkül egy klán nem valószínű hogy sikereket ér el. Főleg a kezdeti stádium utáni szakaszban, a középjátékban.
Jó diplomata nélkül nagyokat tud bukni egy klán, viszont fordítva meg nagy előnyökre tehet szert.
Az alvezérek munkája nélkül ami összehangolja egy adott rész aprólékos munkáját szintén kevesebb lenne egy adott klán.
Ezt pl lehetne úgy jutalmazni hogy 5-5 vezér és alvezér kapna még egy adott összegű PP-t.
Így a klánvezetőségnek lenne módja 5-10 embert jutalmazni pluszban.
Ez nehéz feladat persze hogy egy klánból a vezetőség kiválasszon pár embert. Melyik ujjad harapod meg?
De egy ilyen döntés az adott klán vezetőit népszerűsíti vagy éppen csökkenti azt ha hibásan döntenek.

Utoljára még azt említeném meg hogy V1 V4V9 között van egy jelentős különbség.
V1 a leghosszabb ideje húzódó világ.
V4 is majd 3 éves lesz mire nyertes lesz.
V9 nemrég múlt egy éves.

Szerintem nem mindegy hogy valaki 4, 3 vagy 1.5 év munkája után kap elismerést és pf pontot.
Itt lehetne egy szorzó osztó szám akár a világ faluinak száma alapján, vagy a világ életideje alapján.
Durva hasonlatként ez így jelenleg olyan mint egy speed világ és egy 1-es világ nyertese is annyi jutalmat kapna, bár itt 1 és 2 közötti sebességekről van szó de faluszámban 50.000-300.000 falvas világokról beszélünk.
50.000 falu 80%-át uralni könnyebb mint 300.000 falu 80%-át.

A dicsőség csarnokát jó ötletnek tartom.
Feltüntetve ott a szerver végén lévő adatokat, nyertes klán tagjait, TOP LET LE LEV játékosokat, a nyertes klán névsorát akár kiegészítve egy gondolttal a játékosok részéről.
De itt a lehetőségek tágabbak szerintem mint a jutalmazásnál.

Ezeket mint alapgondolatokat írtam le.
Én csak egy játékos vagyok, a kh-s közösségnek közösen kell ezt megrágnia és ötletekkel javaslatokkal kidolgozni hogy mi az a díjazási rendszer ami többség korrektnek fogad el.
Olyan verzió nem lesz amit mindenki elfogad.
De sok hozzászólás alapján ki fog alakulni az a körvonal ami alapján egy elképzelést el lehet juttatni a játék tulajdonosa, az INNOGAMES felé.
Természetesen a végső döntés az övéké.
 

DeletedUser8560

Vendég
Nem kötekedés képpen, de azért lehetett volna kicsit több időt, hagyni a klánzárásig... A legtöbb klán levelekkel bombázza a többieket, hogy ide-meg oda csatlakozzanak. Elég nagy a zűr a fejekben, 2-3 nap alatt nem lehet rendesen dönteni. 2-3 év munkáját teheti tönkre egy-egy rosszul meghozott döntés...

Van mód ezen idő (hátralévő idő a zárolásig) módosítására?

Előre is köszönöm a választ.

Írtam és kértem, egyelőre választ várok.

Sajt
 

DeletedUser7967

Vendég
Gras-al egyet értek,mivel elég gáz,hogy valaki barbizott mondjuk 4 éven keresztül és kap 1000pp-t vagy nyomta a katonákat és kapta a LE pontokat és az nem kap semmit....

A másik meg,hogy csak a nyertes klán első helyezettje kapja a pontjutalmat?:eek:
Akkor a játékos szerinti ranglista minek van? :eek:

Szerintem ezen a jutalmazáson szaladjatok át még 1x,mert elég lyukacsos az egész. :)
 

DeletedUser

Vendég
A másik meg,hogy csak a nyertes klán első helyezettje kapja a pontjutalmat?:eek:
Akkor a játékos szerinti ranglista minek van? :eek:

Ez igaz de extrém eset.
Ilyen példáról nem tudok, bár igaz, előfordulhat. Általában a TOP 20-ba is ritka olyan játékos 60% felett is aki nem klántag.
De ha belegondolsz a nyerő klán-on múlik hogy ezt a fricskát a 80% előtt megoldja vagy hagyja....
De ha ilyen van akkor le lehet cserélni a díjazás rendszeréből azt a részt hogy a nyerő klán TOP 3 tagja arra hogy a világ TOP 3 tagja és a probléma megszüntetve...
 

DeletedUser7967

Vendég
Nekem végülis mindegy mert Én nem pontra gyűrök,és nem is a jutalomért...mert valljuk be ennyi év után az már valahogy nem is számít.
Hanem az élmény a fontos :)

Az,hogy a V4-en és V9-en klánzár lesz azt valahogy meg tudom érteni,de hogy V1-en miért kellett?
Most jutottunk odaáig,hogy végre megvolt mindenkinek a maga dolga és nem kavart senki sem :)

Na,de annyiban maradjunk,hogy a LE pontokért kellene jutalmat adni,mert valljuk be,hogyha klánzár lesz mindenki csak ütni fog és még változhat a mostani stabil helyzet a LE/LET/LEV pontok listáján. :)
 

DeletedUser11266

Vendég
Elhűlve olvasgatom a nagyobbnál nagyobb ökörségeket....

-Nemeshiány:Két faluval is ugyannannyit vársz egy nemesre mint ezerrel.Így már az elején meglehet unni a játékot.
-BarbizósSimsezős vs NagyaLETemfaszagyerekvagyok:Az a jobb akinek több falva van,ki így ki úgy szerzi,ha megtartja őket,ő a jobb.Ez ilyen egyszerű.
-Süsü,nyekeregsz a jutalmazás miatt.Mint írod remek a klánod,segítitek egymást.A nyertes játékosok osszák szét a jutalomprémiumot és minden igazságos.

A support vajmi keveset változtathat egy nemzetközi játékon, azért meg főleg nem mert mi magyarok mindig annyira de annyira okosak vagyunk,és sosem jó semmi.
Ingyé dolgoznak,hogy mi majmok jót szórakozzunk.Ennyi nem elég nektek?
Ha valaki dohányzik a support tagok közül,az hamuzhat a számba,a nyelvem tövig kinyújtva:)
 

DeletedUser

Vendég
Nem mind1 mit kaptok bakker? kit érdekel a top let stb...nem kell pf és kész...csinájatok 1termet a fórumban a befejezett világoknak és oda betolni a győztes klán tagjainak a nevét...max ha nagyon akarják mail-ben 1levél,hogy pacsi vagy puszi/srác-nő/
 

DeletedUser4544

Vendég
Kedves játékostársaim.
Olvasgattam a hszeket, és nem birok elmenni emellett.
Nekem se kedvencem a support, de hogy állandóan őket cseszegetitek azért már vicces.
Szerintem nem azért khzunk mert x prémium pontot nyerjünk, max azok akik próbálnak majd bekerülni a nyertess klánba hogy kaphassanak 300 prémet.
Az eleje, nem mondom jólfog nekik jönni a 2000 prém, de nem ezért tolták éveken keresztül. Hanem a játékélmény miatt. Szerintem nekik van joguk panaszt benyújtani nempedig olyannak aki fényévekre van a gyözelemtől.
Ezenkivül mivel lejjebb vették az aranyérmét így sokkal egyszerűbb lesz bezuzni nagyobb játékosokat is. Tapasztaltam pl hogy V5ön belehetett zuzni 20 millás csávót. Akk miért írjátok hogy ha átmenekül? Akkor menekül át, ha meghivja az adott klán. Mivel lejjebb szedték a nemes árát így méghamarabb belehet zuzni az adott illetőt, de 1 20 millás gyereket 1 klánnak ha teljes mértékbe ütik azért nem oly nehéz eltüntetni. Akkor nehéz, ha van még mögötte klán aki védi, viszont akk még nem végeztek teljes munkát, akk nincs is miről beszélni, vagyis szeró lezárásról.....
Tipikus magyar mentalitás, hogy nem kérdezünk hanem szivjuk a másik vérét. Magyar kh én így szeretlek :D
 

DeletedUser11266

Vendég
Ezt most Én nyilvánítom ökörségnek :D


Kontra!:)

Lényeg a lényeg.Senki nem a majdani jutalom prémiumért regel egy szerverre.Adják,és nem elveszik,így kár nem ér senkit.
Senki ne gondolja azt,hogy van jó megoldás a jutalom szétosztására....főleg nem egy száztagú csapatnál.Mindig lenne olyan akinek nem tetszik valami.

Egyébként én is tennék egy javaslatot.
Egy csapat alapköve/i a vezető/k.Évekig az ő/ők döntései szerint játszanak a társaik.
Kapja a vezetőség a prémiumot,és ossza szét a többiek közt:)
 

DeletedUser7967

Vendég
Kontra!:)

Lényeg a lényeg.Senki nem a majdani jutalom prémiumért regel egy szerverre.Adják,és nem elveszik,így kár nem ér senkit.
Senki ne gondolja azt,hogy van jó megoldás a jutalom szétosztására....főleg nem egy száztagú csapatnál.Mindig lenne olyan akinek nem tetszik valami.

Egyébként én is tennék egy javaslatot.
Egy csapat alapköve/i a vezető/k.Évekig az ő/ők döntései szerint játszanak a társaik.
Kapja a vezetőség a prémiumot,és ossza szét a többiek közt:)

Ez sem egy rossz ötlet. :)

De persze a vezetők között is lesz olyan,hogy "Én többet dolgoztam nekem több jár" tipusú vezető....

Egyszóval sehogy sem jó,mert az emberi természet sajnos olyan,hogy csak saját maga javát lesi :)
 

DeletedUser

Vendég
Megoldás:

Senki ne kapjon semmit. ;) 3-4 év alatt úgyis költ az ember annyi pénzt, PF-et a játékra, hogy még a 2000 PF se nagy profit. :)
 

DeletedUser11266

Vendég
"De persze a vezetők között is lesz olyan,hogy "Én többet dolgoztam nekem több jár" tipusú vezető...."

Na de ezzel meg is alapozná a további szervereit...vagy is aláásná:)
Ám de úgy gondolod,hogy egy "ilyen" típusú vezetővel lehet nyerő egy klán?
 

DeletedUser

Vendég
Megoldás:

Senki ne kapjon semmit. ;) 3-4 év alatt úgyis költ az ember annyi pénzt, PF-et a játékra, hogy még a 2000 PF se nagy profit. :)

Gondolom te nem olyan klánban vagy amelyiknek van esélye világot nyerni...
Ez a mentalistás amit te képviselsz körülbelül egyenlő a dögöljön meg a szomszéd tehene is felfogással.
Senki nem azért játszott éveket mert PF-et lehet nyerni.
Sőt....
Senki nem tudta míg ki nem lett hirdetve hogy ez így lesz és hogy mennyit...

A profitról meg annyi hogy nagyjából 30 havi pf-et használtam el... még ha 2000 pf-et kapnék akkor sem lenne profit... :eek: Számolj utána...
És akkor mi van? Nem ezért vagyunk itt.. Ez nem a haszonszerzésről, hanem a játékról szól..
Számolj utána...
 

DeletedUser

Vendég
Félreértettél. :) Én se azért játszom több mint 2 és fél éve, hogy jutalmakat nyerjek. Ezért nem is értem, hogy miért kell ennyit bosszankodni ezen a hülye jutalmazási rendszeren. Főleg, hogy szerintem sokan nem is érintettek a 3 említett világ ügyeiben.

Hogy melyik klánnak mennyi esélye van nyerni? Nos szerintem az nem most fog eldőlni. ;) De akkor kibővítem, nem csak, hogy nem a jutalomért, de még csak nem is feltétlen a győzelemért játszom. Nekem ez szórakozás. Aki nem ért egyet ezzel, az jelentsen fel. :)

Egyébként meg, olvass vissza, és megtudod, hogy én miért néztem rá erre a fórumra.
 

DeletedUser

Vendég
Az átvevős dologhoz meg csak annyit. Csak egy elmebeteg, vagy egy megalomániás venne át egy megvert klánból tagokat (minek ha úgyis hozzátok kerül és még a morált is rongálják, ráadásul sosem lehet tudni hogy miért is jönne bárki is át egy végjátékban).

A V2-n pedig nem a PF-ért játszunk, hanem hogy megverjük a sok nagyarcú 'fantomharcost', akik mostanában hamarabb nyomják meg a törlés gombot, mint a támadást jelző kardocskát.:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11415

Vendég
:D Bakker egyesek az olvasotak alapjan nem kepesek felfogni,hogy az elso masodik harmadik helyezett dijazasa csak jelkepes.
Amugy is,szerintem azok a pontok ugyis szet lesznek ujra osztva a klan belatsa szerint,mert anyi ido alatt anyira mar osszekovacsolodtak,hogy megertik,ezt amit elertek egyutt ertek el... de ez csak az en egyik szereny velemenyem :)
A tobit talan majd kesobb :p
 
Fent