frd

DeletedUser

Vendég
Egyet mondok :

Tömegvonzás

MInden játékos akinek nem a kihívás számít ,hanem CSUPÁN ANNYI hogy a falvait gyarapítgassa és ezt nyugalomban megtehesse az a nagyobb pontot válassza :)
Ez egy törvény a klánháborúban ,én úgy hívom hogy a Tömegvonzás törvénye.

A tömegvonzás csapdájába az olyanok esnek bele, akik igazából ingázók, nem kötelezik le sehol magukat sem ,éspedig azért nem ,mert igazából nem érdekli Őket hogy mit van a csapattal ahol állnak,csak és kizárólag a saját játékukra mennek.

Ez érthető,de nem túl bölcs reflekszió.

A klán egyben tartani kívánó vezetésnek ezt kiküszöbölendő akkora "ellen-vonzerőt" kell gyakorolnia ami egyben tartja a csapatot.
Ahol ezt nem tudják meglépni,ott óhatatlanúl elkezdődik a bomlás, ami igazából csak két esetben jön létre.

1.: Az egyik lehetőség ,az amikor az egyébként klánhoz ,társasághoz hű tagok , annyira rossz helyzetbe kerűlnek,hogy önvédelemből átállnak abba a csapatba, amely több biztonságot tud nyújtani ( Biztonság érzetet ad a nagy pontszám is ;) )

2.: A másik lehetőség akkor adódik,amikor a másik csapat ügyesebb módszereket alkalmaz a megtévesztésre, át"csábításra" . Beígéri hogy megvédik Őket meg miegymás...Ez addig áll is,amíg meg nem jelennek a bárdok :D

Jelen esetünkben mindkét kombinációja áll :)
Viszont számomra világos hogy csak a rövid látókörűek hisznek ebben,hiszen a BÉLÁK nem fog megállni, a céljuk egyértelműen a k35 alsó fele.
Azok,akik az frd-ben remélik a megoldást keservesen csalódni fognak,ha a BÉLÁK megküldi a hadüzenetet Nekik, és befigyelnek a bárdok ;)

mindent leszűrve én röhögök a markomban :D:D

Természetesen akik minket választanak ,azoknak minden tiszteletem és addig segítek Nekik,amíg itt lesznek a "családban" :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egyet mondok :

Tömegvonzás

MInden játékos akinek nem a kihívás számít ,hanem CSUPÁN ANNYI hogy a falvait gyarapítgassa és ezt nyugalomban megtehesse az a nagyobb pontot válassza :)
Ez egy törvény a klánháborúban ,én úgy hívom hogy a Tömegvonzás törvénye.

A tömegvonzás csapdájába az olyanok esnek bele, akik igazából ingázók, nem kötelezik le sehol magukat sem ,éspedig azért nem ,mert igazából nem érdekli Őket hogy mit van a csapattal ahol állnak,csak és kizárólag a saját játékukra mennek.

Ez érthető,de nem túl bölcs reflekszió.

A klán egyben tartani kívánó vezetésnek ezt kiküszöbölendő akkora "ellen-vonzerőt" kell gyakorolnia ami egyben tartja a csapatot.
Ahol ezt nem tudják meglépni,ott óhatatlanúl elkezdődik a bomlás, ami igazából csak két esetben jön létre.

1.: Az egyik lehetőség ,az amikor az egyébként klánhoz ,társasághoz hű tagok , annyira rossz helyzetbe kerűlnek,hogy önvédelemből átállnak abba a csapatba, amely több biztonságot tud nyújtani ( Biztonság érzetet ad a nagy pontszám is ;) )

2.: A másik lehetőség akkor adódik,amikor a másik csapat ügyesebb módszereket alkalmaz a megtévesztésre, át"csábításra" . Beígéri hogy megvédik Őket meg miegymás...Ez addig áll is,amíg meg nem jelennek a bárdok :D

Jelen esetünkben mindkét kombinációja áll :)
Viszont számomra világos hogy csak a rövid látókörűek hisznek ebben,hiszen a BÉLÁK nem fog megállni, a céljuk egyértelműen a k35 alsó fele.
Azok,akik az frd-ben remélik a megoldást keservesen csalódni fognak,ha a BÉLÁK megküldi a hadüzenetet Nekik, és befigyelnek a bárdok ;)

mindent leszűrve én röhögök a markomban :D:D
Számomra egy a lényeg : Az IGAZI WikinG a veleje, azok akikkel én ezt elkezdtem :)
A K35E bomlásából szükségszerűen átállt emberkékről meg tudtam hogy nem a kitartás motíválja Őket de mégcsak nem is a küzdelem ^^
Bondreloaded-ről példáúl tudtam már amikor ránéztem,hogy Ő lesz az elsők között aki lépni fog :D

Természetesen akik minket választanak ,azoknak minden tiszteletem és addig segítek Nekik,amíg itt lesznek a "családban" :D


Na nézz oda,Darky csalódott.Elhagytak ezek a mihasznák?Nem tetszett nekik a fórumrend? :D
 

DeletedUser

Vendég
:D:D:D

Ezt azért csibészke hsz-e ellenére felteszem ,unikumként :D
Mit várjon az ember egy 333.000-es játékostól ? :D


[SPOIL] [/SPOIL]
 

DeletedUser12127

Vendég
Ilyet én is küldtem már, igaz messziről, és egy pillanatig sem gondoltam, hogy hűséget fogok csökkenteni vele. :)
 

DeletedUser

Vendég
a hosszú uton meg kellett volna győznie a lázadókat h álljanak mellé, vagy zsoldosokat kellett volna fogadnia
 

DeletedUser

Vendég
:D:D:D

vagy lehet simán csak a sarki kocsmába tért be a nemesünk szerény udvartartásával :D egy paraszttal egy szamárral és egy talicskával :D
 

DeletedUser15652

Vendég
Hozzáteszem, hogy az "frd", amit csinált az elmúlt időszakban, az elég gerinctelen dolog...

Remélem, hogy hamar végük lesz :)
 

DeletedUser

Vendég
Tyíííha ember :D:D

És 1 bárdossal bevitted ? :eek: :D:D:D

A másik sem semmi :D
Hogyhogy nem purcált ki ? :eek:
mi azt tanultuk, hogyha a nemeskíséret több mint fele odavész akkor bizony a nemes is.
Ez talányos
 

DeletedUser11697

Vendég
Az 1 bárdos az mindig vonatban megy természetesen aminek első tagja rendes nuke kiséret, az leviszi a falat 0-ra mindenképp és nagyon kicsi az esélye, hogy a 0,3 mp-ben képződjön egy egység a faluban. Ha pedig elvágja a vonatot akkor azt elvágná 50 bár kisérettel is. ha vallás nélkül éjszaka 50%-os morállal támadsz akkor azért kell 3 bárdos, hogy ne haljon meg a nemes, szimulátorral el lehet játszani, nem tudom mennyire morálromboló, én mikor ezt kitaláltam annak szántam, bár inkább 50 bárdost szoktam küldeni az esetek nagy többségében.

A második jelentésnél pedig ez azért lehetséges, mert a nehézló lovas egység, ami ellen a "védekező érték lovasság ellen" számít, a nemes pedig sima úgymond gyalogos vagy általános egység (mint a kos meg a kata is) ami ellen a "védekező érték" számít. Mivel a faluban nagyrészt csak lándzsások voltak, ezért a lovasság 100%-a meghalt míg a gyalogságnak kevesebb, mint 50%-a ami 1 darab egységnél lefelé kerekitődik. Nincs ott semmi trükk csak hát nagyon kicsi az esélye, hogy nem tudatosan megrendezett körülmények között összejöjjön, de valahogy mégis sikerült :)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem tanuld még egy kicsit a játékot,mert amit itt leírtál azzal elmehetnél kereskedőnek egy zöldségboltba :D

1 bárdossal nemest kísérni ? cehhh.
És ha épp akkor gyártódik le egy kardos a Barakkban ?
Sosem tudhatod.

De majd rájössz :D
 

DeletedUser11697

Vendég
pont ezt irtam, hogy ennek az esélye nagyon kicsi, egy vonat 0,3 mp alatt ér be, egy kardos (1-es világon) 253 mp alatt képződik, annak az valószinüsége, hogy pont akkor legyen kész az 0,3/253 (ha minden igaz lol) ami jó közelítéssel azt jelenti, hogy 843 foglalásból 1-szer vágja el a vonatodat. Ha ezt összeveted azzal, hogy a 4 nemes hányszor szopat be azzal, hogy nem visz le 100%-ot akkor ez a veszély gyakorlatilag nem létezik. Ha érdekel a gyakorlatban inkább az jelent veszélyt, hogy a nemesvonat megkeveredik és nem a nuke megy elől, de neked felesleges magyarázzak, mert tudom, hogy leszarod :D

Mondjuk egy kicsit ironikus, hogy egy olyan ember mondja nekem, hogy tanuljam a játékot aki még a harcrendszer alapjaival sincs tisztában...
"mi azt tanultuk, hogyha a nemeskíséret több mint fele odavész akkor bizony a nemes is."
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser15083

Vendég
Mondjuk egy kicsit ironikus, hogy egy olyan ember mondja nekem, hogy tanuljam a játékot aki még a harcrendszer alapjaival sincs tisztában...
"mi azt tanultuk, hogyha a nemeskíséret több mint fele odavész akkor bizony a nemes is."

Úgy látom csak nem volt hiába az a pár perc amit erre szántál ifjú padavan... :D
 

DeletedUser

Vendég
pont ezt irtam, hogy ennek az esélye nagyon kicsi, egy vonat 0,3 mp alatt ér be, egy kardos (1-es világon) 253 mp alatt képződik, annak az valószinüsége, hogy pont akkor legyen kész az 0,3/253 (ha minden igaz lol) ami jó közelítéssel azt jelenti, hogy 843 foglalásból 1-szer vágja el a vonatodat. Ha ezt összeveted azzal, hogy a 4 nemes hányszor szopat be azzal, hogy nem visz le 100%-ot akkor ez a veszély gyakorlatilag nem létezik. Ha érdekel a gyakorlatban inkább az jelent veszélyt, hogy a nemesvonat megkeveredik és nem a nuke megy elől, de neked felesleges magyarázzak, mert tudom, hogy leszarod :D

Ha érdekel, ezekkel a jótanácsokkal még dédapámat tanították a KH-ra . :D
De hiába is magyaráznám egy műértőt ez úgysem hat meg :)
Íme a példa rá :

( Gondolom egy szinten álltok )

VALAKI a hó 05.06.. napján 10:23 órakor
YYYYY hadat üzent nekem eddig eléggé jól tudtam védekezni, de ma is vesztettem 3000 katonát segítség nélkül sajnos nem megy tovább. Aki tud az küldjön nekem segítséget 3 óra múlva ér be a következő csapat. Előre is köszönöm azoknak akik tudnak nekem küldeni a XXXX falumba a többit is támadta, de ott védekeztem, de már nagyon kevés a katonám.
Köszönöm a segítséget.

ÉN a hó 05.06.. napján 11:05 órakor
ha ezt a fórumon tennéd meg ,akkor talán menne a segítség.

VALAKI a hó 05.06.. napján 11:10 órakor
Az üzenettel mi a probléma talán nem olvassák el? A fórumon belül hová írjak be. Szerintem többen elolvassák az üzenetet mind a fórumot, de lehet tévedek.

ÉN a hó 05.06.. napján 11:15 órakor
ÉS HOVA IS KÉRTED A SEGÍTSÉGET ? És pontosan mikorra ?? Vagy azt is megálmodják ? Meg mi ez a hülyeség hogy hadat üzent Neked :D Amikor a klánjuk az egész klánnal háborúban áll ! :D
 

DeletedUser

Vendég
Megmondtam :)
Arról hogy olyan anyaggal oktatsz amit már dédapáim tanítottak :)
 

DeletedUser11697

Vendég
Akkor miért miért gondolod azt, hogy veszélyesebb 1 bárdos kisérettel küldeni a nemesvonatot, mint 100-al? Mert én ezt vettem ki a szavaidból...
 
Fent