Vita Fair play

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser21347

Vendég
"A fair play (magyarul kb. sportszerűség) a tiszta eszközökkel játszott mérkőzés és az ellenféllel szemben tanúsított sportszerű magatartás eszméje. A fair play egyszerre jelenti a szabályok, az ellenfél, a bíró döntéseinek, a közönség, valamint a játék szellemének tiszteletét, a csapatszellemet, a lojalitást, valamint az önérzetet a győzelemben éppúgy, mint vereség esetén."

kiollóztam wikipédiáról (ami természetesen nem 100% biztos, de azért alapnak jó :D)
Amit mondasz, a szabályok tisztelete az egy része az egésznek, ennél több a jelentése.

Tiszta eszköznek és sportszerű viselkedésnek számít az az ellenféllel szemben belépni egy olyan klánba ahol csak infokat adsz ki és félrevezetsz ?

Én pl alapból nem értem azt aki egy kém miatt látja hogy milyen nukeok mennek a falujára aztán kb bebetonozza azokat és kész, aztán meg veri a nyálát hogy hú mekkora játékos?

Én azért kezdtem el ezt a játékot, hogy minnél jobban fejlődjek tudásilag, minnél jobban kitudjam szűrni az armáknál mi a fake mi az éles, hogy a legjobb védekezni és ha valaki lesúgja ezt akkor abban mi az élvezet? Én elvből nem játszanék olyan játékot egy ellenféllel, hogy látom a lapjait, mit érek vele? Nem leszek jobb az adott játékban csak önámítás milyen jó vagyok, plusz az ellenféllel is az aki tisztességesen csinálja a dolgát.

Ahogy a tanáraink is mondták, a puskázással magadat csapod be és legvégül nem lesz meg a tudás.
Elismerem. Igazad van! :)
 

WarriorSpirit

Well-Known Member
A reakció pontszáma
262
Szemüveget a bírónak! VAR , hol a VAR ilyenkor? Hát nem hiszem el... hol itt a FairPlay uraim???
Szemüveget a bírónak!!!!
 

Johny Rico

Member
A reakció pontszáma
51
Szerintem az egész játék már eleve nem fair ahol van tőzsdepiac.onnantól már nemcsak a játéktudás számit,tehát eleve nem fairnak van kialakitva.a classicok még a legfairabbak,éppen a tőzsde kivétele miatt.persze ott is van nem fair dolog,de a legjobban nem fair a tőzsde maga.
 

DeletedUser21347

Vendég
7727 bővítmény megtekintése7728 bővítmény megtekintése Következő téma a fairplayhez, hogy ki mikor hogy kezd :D
Ez azért teljesen más.

Ez stratégia, és gondolkodás. Van lehetőséged változtatni 4-szer is, adott fiókkal.
Van benne szerencse faktor is bőven.

Viszont mindenből ki kell tudnod hozni a maximumot. Ha erre egy játékos képtelen, akkor eleve nem is hosszú életű (hacsak a csapat nem húzza magával).

Első képen egy gyors fejlődés várható. Második képen pedig gyors, 1-2 nemeses foglalások, és combos falvak már az elején (vagy átlagnál kiemelkedőbb, bezúzott farmok).

Kinek mi? Mindennek van előnye is, és hátránya is. Ez a játék a stratégiáról szól. Ha nem tudunk alkalmazkodni, és helyzeteket megoldani, akkor jobban járunk a teveklubbal.
 

Christian

Member
A reakció pontszáma
70
Kedves Fórumozók!

Azt gondolom, hogy nagyon nehéz ezt a kérdéskört kibeszélni ebben a játékban.
  1. Ez egy középkori háborús játék - és igen, vannak a háborúnak is íratlan (manapság már írt) szabályai -, de a középkorban azért nem igazán beszélhettünk fair play-ről.
  2. Lehet-e érzelemmentesen játszani egy gyakorlatilag mindenki ismer mindenkit szerveren?
  3. Egyébként mit tekintünk fair playnek ebben a játékban? Nekem már ez a kérdés is nehezen megfogható?
  4. A fair play két szereplőn múlik. Hiába vagyok én a fair play híve, ha közben a másik tojik rá magasról.
Azt gondolom, hogy a klánháborúban a fair play létezhetne is akár, de 1-2 kivételesebb eseten kívül sosem fog (nem tudom, kell-e egyáltalán?). Már maga az a tény, hogy rengetegen PP-ből kovácsolnak előnyt, támogató játékosokkal indulnak, 2-végtelen fővel vannak a fiókban megrengetik a fair play fogalmát. Tekintettel arra, hogy itt már tényleg lassan mindenki ismer mindenkit; kialakulhatnak olyan gesztusok ellenfelek között is, ami lehet, hogy 10 éve pl. nem. Az érzelmek nagyon fontosak itt, mert a kommunikáció talán a legfontosabb eleme lett a játéknak. Természetes, hogy egy vad idegennel kevésbé vagy toleráns - míg a korábbiakban 3-4 évig egy csapatban lévő társaddal, aki most úgy alakult, hogy ellenfél megtudsz beszélni dolgokat.

Egyébként én kíváncsi vagyok, hogy nektek milyen jó példák vannak a fair play-el kapcsolatban a klánháborúban?
 

DeletedUser21419

Vendég

DJ 53 41 59 48 49 20 3A 29 interjúból egy kérdés - válasz, mit gondoltok ez mennyire fer dolog a játékban?

...jár a pacsi az úrnak mindenképp, ....miért vannak az egyenlőek és az egyenlőbbek a játékban? érveljünk a legtöbbre értékelt mai játékos ezen kijelentésére, mit gondoltok? létezik cenzúra a játékban? ...vagy csak én értelmezem félre ezt az egészet?

azért egyszer tényleg meg kéne próbálni egyenlő feltételekkel elindítani egy világot, ennyi lement világ után.

Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?

Az, hogy a játék támogatja a csalókat, eléggé nemgyerebe. Értem én, hogy fogynak a játékosok, de az, hogy már lehet multizni, lehet buff fiókozni és nem kapsz semmit, lehet botozni, és kapsz pár nap ejnye bejnyét, ez számomra értelmezhetetlen egy játékban. Vagy tegyétek mindenki számára elérhetővé, és jóváhagyottá a botokat, vagy űzzétek tűzzel-vassal, de ez, ami most megy, ez csak ront a helyzeten.

 

Neldoreth

New Member
A reakció pontszáma
7
  1. Ez egy középkori háborús játék

Egyébként én kíváncsi vagyok, hogy nektek milyen jó példák vannak a fair play-el kapcsolatban a klánháborúban?
Középkori volt - amíg be nem jött a tőzsde, ez a klasszikus kaszinókapitalizmus korába tette át a játékot, mindig a ház nyer:D

Szerintem vannak jó példák, de ez a játékosokon múlik. V6-on, ami több évig tartott még, nem egyszer előfordult, hogy egy játékos meghalt. Ekkor a játékosok saját elhatározásból vállaltak egész világra vonatkozó tűzszünetet, és be is tartották. Ami szerintem szép.
 

DeletedUser21419

Vendég
Ezt nem te válaszoltad a veled készült interjúban? DJ 53 41 59 48 49 20 3A 29 ?
szerinted ez megy a játékban hogy ilyet ki mertél jelenteni? vagy ez valami új hullám? ....régimódi vagyok, elmagyarázod ezeket a hülyeségeket honnan szedted?

Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?

Az, hogy a játék támogatja a csalókat, eléggé nemgyerebe. Értem én, hogy fogynak a játékosok, de az, hogy már lehet multizni, lehet buff fiókozni és nem kapsz semmit, lehet botozni, és kapsz pár nap ejnye bejnyét, ez számomra értelmezhetetlen egy játékban. Vagy tegyétek mindenki számára elérhetővé, és jóváhagyottá a botokat, vagy űzzétek tűzzel-vassal, de ez, ami most megy, ez csak ront a helyzeten.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
Mivel többszörre jelenik meg a fair play alatt, de ezt hagy vezessem elő a többi vitára is való tekintettel:
- A support eljárási rendjéhez nem tudunk hozzáférést biztosítani senkinek, van egy bizonyos eljárási forma, de attól függetlenül, hogy néhány esetben vannak enyhítési formák a régi szigorú szabályzati is ugyanúgy él, és senkinek sem engedélyezett a csalás, ha viszont azt tapasztalod, hogy valaki csal haladéktalanul jelentsd számunkra, hiszen ha tudomásod van, vagy sejtésed csalásról, akkor kötelességed jelenteni.
- A duál, triál szabályzat megszűnt. A Magyar Klánháború Csapata nem támogatja ezen fiókok alkalmazását, sőt azt kérjük, hogy a jelszavatokat óvjátok meg egymástól. Viszont, amennyiben valakivel megosztod a jelszavadat, onnantól felelősnek tartjuk a fiókodért azt a személyt, és ha csalás, vagy visszaélés történik, akkor előbbi esetben a fiókkal szemben járunk el, utóbbiban pedig nem lehetünk segítségedre. Illetve világonként mindenki egy fiókkal játszhat, ha több fiókkal játszik, akkor multi miatt kitiltás jár érte, még akkor is, ha amúgy két külön játékosé a két fiók.
- Pushing egy igen furcsa dolog egy háborús csapatjátékban. Nem büntethetjük a fiókokat, amennyiben az nem köthető egymáshoz. Például, ha valaki helyettesített fiókot húz fel, majd 2 nap leteltével elfoglalja az már pushing. De ha két különböző játékos - akár külön klánban is - összejátszik, az nem pushing, hanem csapatjáték.
- Illegális scriptekről bővebben nem nyilatkozhatunk, mivel a rendszerről sem adhatunk ki információt, de kérünk mindenkit, hogy az itt engedélyezett scripteket használjátok. Habár mi elfogadjuk, ha más platformok scriptjeit is használjátok (amennyiben az nem automata, vagy félautomata), de ha más platformon (így akár nemzetközin is) játszotok, akkor vegyétek fel a helyi Csapattal a kapcsolatot, és engedélyeztessétek akár klánotok, akár saját használatra a scripteket, mivel ha jól tudom rajtunk kívül csak 2 másik platform fogadja így el a scripteket.

A Fair Playbe nem vehetőek bele a játékkal együtt járó dolgok.
Így a többjátékos(co-play) fiókok sem vehetőek a fair play keretein belülre, mert ez egy időalapú játék, és ha ilyen változókat veszünk figyelembe egyből megszűnik bárminemű fair adottság, mert sosem lesz két olyan játékos aki azonos időt, és azonos tudással tölt el a platformon.

Így kérek mindenkit maradjon a Vitának megfelelően, ahogyan azt @b4ndika és @Csillagszemű játékos tették, egy igen igényes vita lefolytatásáért, amelyet külön köszönök nekik!

A vita zárásra kerül, annak győztesei hamarosan kihirdetésre kerülnek.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
Sziasztok!

1684601473852.png

Elnézést mindenkitől a kései eredményhirdetésért.

Ebben a vitában a következő játékosok nyertek 100 prémium pontot:

@b4ndika
@Csillagszemű
@BlackTiger

A győztes három ember kérem vegye fel a kapcsolatot velünk Support rendszerünkön, és a nyereményüket a levelüktől kezdve 3 munkanapon belül átadjuk.

Köszönjük mindenki részvételét, és elnézést a kései lezárásért!


A következő Vita téma meghirdetése hamarosan érkezik!

Üdvözlettel:
A Klánháború Csapata
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent