Vita Fair play

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.384
V.png

>>Vita szabályzat<<

Kedves Játékosaink,

Elhoztuk nektek a következő vita témánkat, amely a "Fair Play" kategóriát foglalja magába.

Vita témánk egy igen széles kört ír le, jelenleg a Vita végső győztese az lesz, aki meggyőzi a véleményéről többieket. Mondj minél több érvet a saját véleményed mellett, illetve érvelj társaid ellen. Minél több érvet sorolsz fel, és minél több módon próbálod meggyőzni társaidat igazadról, annál biztosabb a te győzelmed.

A "Fair Play" kifejezést úgy gondoljuk, hogy akár össze is hasonlíthatjátok a klánháborút más játékokkal, hogy mennyire garantálja a játék maga a fair play-t, illetve a játékon belül mit is hívhatunk annak. A Fair Play magyarul tisztességes játékot jelent, mit gondolsz mennyire garantált ez a klánháborúban? Hogy látjátok milyen módszerekkel mélyíthető a fair play? Unfair-nek vehető-e, ha valaki jobb játéktudással a szomszédodba kerül?

Vitaindító szövegünk:

A Fair Play leginkább a játékosokon múlik, hogy egymásnak megtudják-e adni a kölcsönös tiszteletet, és képesek-e a játékot tisztán, a szabályok betartásával játszani. Szerintem a játékosok közösségének kell leginkább garantálnia a fair playt, mivel csak ők tudnak olyan szabályokat és normákat kialakítani, amelyek biztosítják a tisztességes játékot. Ha a játékosok tisztességesen és becsületesen játszanak, akkor egy tisztességes játék lesz az eredménye, és a vesztes is elismerheti - fair módon -, hogy elvesztette a játékot. Sajnos előfordulhat, hogy egyes játékosok vagy vezetők nem tartják tiszteletben a fair play szellemiségét, és a gyors, de tisztességtelen győzelemre törekednek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a fair play nem valósulhat meg a játékban.

A klánháború esetében a fair play alapvetően garantált, de a kivitelezése a játékosokra van bízva. A vezetők példamutató viselkedése azonban nagy szerepet játszik ebben. Ha a vezetők tisztelettel viszonyulnak az ellenfelekhez, akkor a játékosok is hajlamosak lesznek tisztelni az ellenfeleket, és ez egy becsületes harcot eredményezhet. Fontos azonban megjegyezni, hogy a játéktudás és tapasztalat különbsége nem feltétlenül jelent unfair előnyt. Ha valaki több tudást és tapasztalatot szerzett a játékban, az azért van, mert időt és energiát fektetett bele, ami önmagában tisztelendő és elismerendő, nem pedig unfair előny.


Fontos:
Próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták győztese! Minél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.


A vita nyertesei (top 3) 100 prémium pontra jogosultak!
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
Hát a fair play az nagyon nincs jelen. A játékosok nagy része minden lehetséges eszközzel igyekszik csalni sajnos.
 

-pusszihántör4.0-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
371
Ahogy az életben, úgy a játékban is egyre ritkábban lehet használni a fair play jelzőt. A legtöbb játékos erkölcstelen, top fiókok jelentős része is agyon van botozva, egy kis előnyért bármit megtesznek, mert már nem azért vannak itt, hogy élvezzék a játékot, hanem verhessék, hogy nekik milyen plecsnijük van. Persze kivétel mindig van, csak már egyre ritkább az ilyen. Mondjuk azért a suppnál is lehetne beszélni erről, hogy mennyire fair döntéseket hoznak, de ha mélyebben mennék bele, akkor törölve vagy moderálva lenne a komment, én pedig mehetnék pihenni egy időre.
 

ati.mached

Well-Known Member
A reakció pontszáma
4.111
Egyetértek ami a játékosokat illeti. Tényleg alig van kivétel. De ez csak arra a bizonyos 20-30 játékosra jellemző akik az édesannyukat is eladnák egy arma sikerért :)
De ez van, ezen változtatni nem fog semmi. Itt legalább kiélhetik a komplexusaikat
 

b4ndika

Active Member
A reakció pontszáma
142
Egyszer már írtam ezzel kapcsolatban pár dolgot, de újra leírom. :D

1. Az ,hogy lehet hívni kezdésnél barátokat akik átadják a faluikat már nem fair play, azokkal szemben akik nem hívnak senkit. Elvileg amúgy ez pushingnak számít szerintem és tiltanám, de valahogy tojva van rá.

2. Dual trial vs single accountok, ezt se tartom fair playnek, manapság már fronton csak trial accountoknak van esélyük akik éjjel nappal vannak, ha egyedül játszol úgy kell "kukázni" sokszor valakit hogy légyszi vedd már át egy kicsit mert lassan elválok az asszonnyal. :D Nekem egy idealista világban(ami sose lesz) csak single accountok lennének, se helyelés, se mókolás hogy így vagy úgy más viszi az accountot. Akkor kiderülne ki mennyire aktív és ténylegesen az adott személy mit tud és lenne fair play.

3. Scriptek, ha bejön egy új játékos sehol sincs egy script se neki, azt se tudja miaz és ahogy rémlik nem is kifejezetten mutat rá a játék ennek fontosságára(igen erről volt egyszer vita, hogy jaj egy profi scriptek nélkül is pro és ugyan azt eltudja érni, nyilván...)

4. Klánba bekerülés is olyan dolog, hogy szerverre jó klánok már előtte lebeszélve indulnak és kb telivannak, ha kezdő vagy talán bekerülsz egy harmadik alklánba(aminek talán egyetlen értelme van ha valamit elakarsz érni és nem valami random top 20.klánba lépsz ahol mindenki kezdő) és ott is csak azért hogy majd később belsőre kerülsz kb, vagy jó leszel golyófogónak, ez se túl fairplay.

5. Pay to win, ami már kilett hosszan beszélve, ezért ezt nem fejtem ki.

6. Volt valakivel egy interjú aki nagyon pro volt régen és ott konkrétan leírta, hogy programozó és magának írta a programokat scripteket akármit és kb úgy volt mindig top játékos, meg hogy volt valami belsős oldal, ahova nagy nehezen lehetett bekerülni és ott voltak fent ezek a dolgok, hát én erre nem lennék büszke őszintén, szerintem ezt is manapság simán meglehet oldani és ez se túl fairplay.

Most hírtelen ezek jutottak eszembe, de össszeségében szerintem legjobban az új játékosok érzik meg az unfair játékot(úgy hogy lehet nem is érzékelik mennyire unfair a játék velük szemben) és ezért se jönnek olyan nagy számban, mert ha egyedül jössz be a játékba "csupasz seggel" és se ismerős se barát aki segítene és csak autodidakta módón akarod tanulni a játékot, akkor nagyon hosszú idő mire azt lehetne mondani hogy KÖZEPES játékos vagy és ez nem túl vonzó szerintem, de még ha itt is marad és eleinte csillogó szemmel nézte a topos fiókokat hogy hmm én is ott akarok lenni és rájön ezekre a dolgokra hogy mennyi "unfair" dolgot kell csinálni ahhoz hogy ott legyél kimúlik a csilloggás a szeméből.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.220
1. Az ,hogy lehet hívni kezdésnél barátokat akik átadják a faluikat már nem fair play, azokkal szemben akik nem hívnak senkit. Elvileg amúgy ez pushingnak számít szerintem és tiltanám, de valahogy tojva van rá.

Sajnos nem. Mint a tisztelt support csapattól megtudtuk, csak akkor illegális, ha te lépsz be jelszóval a másikhoz, és te húzod magadnak a falut. Minden más esetben a pushing nem büntethető...
 

b4ndika

Active Member
A reakció pontszáma
142
Gyerekek mivel ez egy háborús játék, még a nevében is benne van, márpedig egy háborúban nincs fair play!
háboruban is vannak "fair play" szabályok mint pl a hágai és genfi egyezmény és nem lehet mindent bevetni csak mert háború :D(elméletben) Bár ez középkori játék így igaz lehet :D

es egyébként a játék szó is benne van és egy játéknak balancednek kellene lennie szerintem és hasonló feltételeket kell szabni a játékosoknak, hogy mindenki élvezze, mert ha unbalanced és nem túl fair, akkor lehet egyes játékosok nem élvezik és nem fogják sokszor azt a játékot játszani. jobb egy játékból úgy felállni vesztesként, hogy gratula jót játszottunk egyenlő körülmények között fair játékban legyőztél GG WP és nem úgy hogy káromkodva egymásra hogy éppen ki csinált nagyobb unfair dolgot és ezért nyert :D
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
....Megkérdezhetem egy fiókban hány ember játszhat és azt hol lehet megnézni, ill. ha többen is lehetnek azt mióta lehet? (régen játszottam, véletlenül vissza tévedtem)
Nincs felső korlát. A dual bejelentős korszakban is engedtek 4 játékost egy fiókban játszani tehát V1 óta engedélyezett
 

DeletedUser21419

Vendég
Nincs felső korlát. A dual bejelentős korszakban is engedtek 4 játékost egy fiókban játszani tehát V1 óta engedélyezett
mióta van duál bejelentés? komolyan nincs felső korlát? v2-ben már voltak duál fiókok? a játék support, a játék fejlesztői, a játék vezetői, is a v1 óta játszhatnak ?
 

-Sam

Well-Known Member
A reakció pontszáma
250
mióta van duál bejelentés? komolyan nincs felső korlát? v2-ben már voltak duál fiókok? a játék support, a játék fejlesztői, a játék vezetői, is a v1 óta játszhatnak ?
Dual bejelentés kb 2 éve szűnt meg. A fiókkal való visszaélések miatt volt rá csak szükség igazából csak itt .hu-n volt és egy plusz meló volt a support csapat részéről.
Miért lenne felső korlát? :D
A fiókba web és mobil appról van engedélyezve belépés egyszerre, az senkit nem érdekel ez a két belépési pont hány emberen oszlik meg. Más szerveren abbahagyáskor/nyaraláskor kiadják a klánvezérnek a jelszavukat és a vezér keres bele játékost...
 

BlackTiger

New Member
A reakció pontszáma
4
Tudom, nem számítok egy rettentő régi játékosnak, de azért az én véleményemet is leirom:

Szerintem az unfair játék egy dolog, szintúgy a fair is, de nézzük át, mi lesz ha belépsz kezdőként az első nyitott világra?
Hát nagy baj...
Az, hogy egyes játékosok azt gondolják, hogy "kezdő, akkor biztos rosszul játszik, minek is érdemelne tiszteletet, illetve segítséget?" féle gondolkodásmód teljsen helyénvaló, az számomra felháborító.
Egy játékos aki belép, és az arcába nyomják, hogy semmirekellő, és nem fogja semmire vinni a játékban, az mire gondolna előszőr?
Arra, hogyan lehetne csalni!
Szerintem azoknak akik már igenis 6-7-8 netán több éve játszanak, megkéne mutatni, hogy fair játékmóddal is lehet nagy sikereket elérni, hacsak nem nagyobbakat, mint unfair módon.
Véleményem szerint a fari játék lényegében a tisztelet egyik válltozója, ha mindenki megadja a másiknak a kölcsönös tiszteletet, és elismerést, senkinek nem fog eszébe jutni unfair módon játszani.:)
 

DeletedUser21347

Vendég
Minden olyan dolog, amit a szabályok tiltanak az: Unfair.
Az összes többiért a kevesebb intelligenciával bírók sírnak, mert kijátszva érzik magukat.

A valóság pedig az, hogy egy jó stratéga látja a saját, és az ellenfele gyengeségeit is. Felismeri a kijátszható lehetőségeket, és él vele.

"Háborúban nincs szabály" tartja a mondás. Tehát minden dolog, amit a Játék nem tilt, az alkalmazható.

A tálalás fontos. Bármilyen cselekmény lehet a "Jó ügy", még ha egyébként egy féreg vagy is. Csak tudd tálalni, és vezetni az embert az orránál fogva.
És máris féreg helyett, sikeres klánvezér lett belőled, egy áldott valaki, akit még nem avattak Szentté. De várható!

A Fair szó csak annyit jelent, hogy tartsd be a szabályokat. Például ne vágd meg a 020 ms-es nemesközt indítóval. Az nem Fair.
 

b4ndika

Active Member
A reakció pontszáma
142
Minden olyan dolog, amit a szabályok tiltanak az: Unfair.
Az összes többiért a kevesebb intelligenciával bírók sírnak, mert kijátszva érzik magukat.

A valóság pedig az, hogy egy jó stratéga látja a saját, és az ellenfele gyengeségeit is. Felismeri a kijátszható lehetőségeket, és él vele.

"Háborúban nincs szabály" tartja a mondás. Tehát minden dolog, amit a Játék nem tilt, az alkalmazható.

A tálalás fontos. Bármilyen cselekmény lehet a "Jó ügy", még ha egyébként egy féreg vagy is. Csak tudd tálalni, és vezetni az embert az orránál fogva.
És máris féreg helyett, sikeres klánvezér lett belőled, egy áldott valaki, akit még nem avattak Szentté. De várható!

A Fair szó csak annyit jelent, hogy tartsd be a szabályokat. Például ne vágd meg a 020 ms-es nemesközt indítóval. Az nem Fair.
Mégegyszer meghallom ezt a háborúban nincs szabály dolgot megőrülök :D ennyi erővel megtudom kivagy odamegyek jól megverlek hogy kómába ess és át se tud adni senkinek az accountot és az arcodba kiabálom hogy "HÁBORÚBAN NINCS SZABÁLY:mad:" és nincs szabályba leírva hogy ezt nem tehetem meg és bedől a frontod? :D Ez még mindig egy háborús JÁTÉK és a játéknak kéne a lényegnek lennie.

vagy pl volt egy szerver(High) ahol indulásnál jött hozzánk egy kém aki toppos fiók közel volt a szerveren a kezdő védelem végefele, beszéltük hogy armázzunk a másik klán ellen kezdő védelem végére rögtön, ő meg lebeszélt minket hogy hagyjuk még ráér ne legyünk hülyék, meggyőzőtt minket mondtuk hogy jó. Erre kezdő védelem lejárta felé az ellenfél indult ránk armával és aki lebeszélt minket az Offline volt egész nap és elhordták és kiderült hogy ellenfélnél kém és miután elhordták, átállt duálba az ellenfél csapatához. Betartott minden szabályt és fair volt amit csinált? nyilván az.

Persze mikor ezt szóvá tettem hogy nem volt túl szép, az volt a reakció hogy mi vagyunk a hülyék, hogy csak úgy felveszünk embereket és nem járunk utána hova tartozik igazán... :D Szóval betartott szabályok mellett is lehet olyan cselekedeteket véghezvinni, ami után nem jelölnének embereket a fair play díjra, fogalmazzunk így, vagy itt kevesebb intelligenciával bíró voltam, és nem kezet fogtam vele, hogy jaj ez nagyon jó ötlet volt gratula hozzá?
 

DeletedUser21347

Vendég
Mégegyszer meghallom ezt a háborúban nincs szabály dolgot megőrülök :D ennyi erővel megtudom kivagy odamegyek jól megverlek hogy kómába ess és át se tud adni senkinek az accountot és az arcodba kiabálom hogy "HÁBORÚBAN NINCS SZABÁLY:mad:" és nincs szabályba leírva hogy ezt nem tehetem meg és bedől a frontod? :D Ez még mindig egy háborús JÁTÉK és a játéknak kéne a lényegnek lennie.

vagy pl volt egy szerver(High) ahol indulásnál jött hozzánk egy kém aki toppos fiók közel volt a szerveren a kezdő védelem végefele, beszéltük hogy armázzunk a másik klán ellen kezdő védelem végére rögtön, ő meg lebeszélt minket hogy hagyjuk még ráér ne legyünk hülyék, meggyőzőtt minket mondtuk hogy jó. Erre kezdő védelem lejárta felé az ellenfél indult ránk armával és aki lebeszélt minket az Offline volt egész nap és elhordták és kiderült hogy ellenfélnél kém és miután elhordták, átállt duálba az ellenfél csapatához. Betartott minden szabályt és fair volt amit csinált? nyilván az.

Persze mikor ezt szóvá tettem hogy nem volt túl szép, az volt a reakció hogy mi vagyunk a hülyék, hogy csak úgy felveszünk embereket és nem járunk utána hova tartozik igazán... :D Szóval betartott szabályok mellett is lehet olyan cselekedeteket véghezvinni, ami után nem jelölnének embereket a fair play díjra, fogalmazzunk így, vagy itt kevesebb intelligenciával bíró voltam, és nem kezet fogtam vele, hogy jaj ez nagyon jó ötlet volt gratula hozzá?
Ez a játék erről szól.

Sokan azt hiszik, hogy a seregek hozzák le a szervereket. Én viszont kevés ilyen szerverre emlékszem.
A KlánHáború sokkalta többszínű, és sokkalta több lehetőséget kínál, mint az a felületből látható (elsőre).

És a legtöbben ezzel egyáltalán nincsenek tisztában.

Fair Play volt a srác tette a történetedben? Igen. Ez a játék nem (csak) a katonákról szól. Minden szerepre vannak jelentkezők a világokon, ezzel tisztában kell lenni. Olyan ez mint egy film. Minden egyes világot Mi rendezünk. A szabályok keretein belül.

Visszatérve az agyonverős példádra. Azért azzal tisztában kell lenni, hogy a KH szabályai is tartalmaznak ilyet, de magyar törvények, és szabályok is ide tartoznak. Tehát ha agyonvered a top1-et, a KH szabályainak is, és az országunkénak is beintettél. A játékból bannolnak, és mehetsz a böribe.

A szabályokon belül lehetőség kilépni a klánodból, és neki menni társaidnak. Lehetőséged van informátorkodni (kémkedni) is. Ez nem szép dolog, de vannak embertípusok, akik ezt élvezik. Ez a háború része. És ezt jelentené itt és most, hogy háborúban nincsenek szabályok. Értsd: minden szabályba nem ütköző dolog szabályos, tehát... huh megbonyiztam, de biztos érted. :D

Tehát a (nem) Fair Play, a kevesebb IQ-val rendelkezők vezérvesszelye, hogy megmagyarázzák miért buktak el, vagy töröltek be.
Ahogy én szoktam! :D
 

b4ndika

Active Member
A reakció pontszáma
142
Ez a játék erről szól.

Sokan azt hiszik, hogy a seregek hozzák le a szervereket. Én viszont kevés ilyen szerverre emlékszem.
A KlánHáború sokkalta többszínű, és sokkalta több lehetőséget kínál, mint az a felületből látható (elsőre).

És a legtöbben ezzel egyáltalán nincsenek tisztában.

Fair Play volt a srác tette a történetedben? Igen. Ez a játék nem (csak) a katonákról szól. Minden szerepre vannak jelentkezők a világokon, ezzel tisztában kell lenni. Olyan ez mint egy film. Minden egyes világot Mi rendezünk. A szabályok keretein belül.

Visszatérve az agyonverős példádra. Azért azzal tisztában kell lenni, hogy a KH szabályai is tartalmaznak ilyet, de magyar törvények, és szabályok is ide tartoznak. Tehát ha agyonvered a top1-et, a KH szabályainak is, és az országunkénak is beintettél. A játékból bannolnak, és mehetsz a böribe.

A szabályokon belül lehetőség kilépni a klánodból, és neki menni társaidnak. Lehetőséged van informátorkodni (kémkedni) is. Ez nem szép dolog, de vannak embertípusok, akik ezt élvezik. Ez a háború része. És ezt jelentené itt és most, hogy háborúban nincsenek szabályok. Értsd: minden szabályba nem ütköző dolog szabályos, tehát... huh megbonyiztam, de biztos érted. :D

Tehát a (nem) Fair Play, a kevesebb IQ-val rendelkezők vezérvesszelye, hogy megmagyarázzák miért buktak el, vagy töröltek be.
Ahogy én szoktam! :D
Az összeverés csak egy szélsőségés példa volt arra, hogy igazából lassan semmilyen morális dolog nem számít tabunak és mindent meg lehet már tenni, mert hogy "Háborúban nincsenek szabályok".

Elég nagy baj hogy a játék erről szól sokak szerint, ezért is unják meg rengetegen mert már lassan csak a sz*r kavarás megy és nem arról szól, hogy ki hogy szervezi az armát, hogy védekeznek klán szinten, mik a diplomáciai döntések, és mint egy rendes háború(játék) lemegy. Hanem mint spártánál ki tud jobb kémet szerezni (vagy unfair dolgot csinálni hogy bomlasszon ) aki megmutatja az utat hogy a spártaik mögé kerüljenek a perzsaiak. Aki ilyen sunyi módon győz háborút az nyerhet, de utána nem biztos hogy olyan dicsőséges lesz ez a győzelem és inkább azok maradnak dőcsiségben akik buktak mint a spártaiak, szóval lehet így plecsnit szerezni de hogy ki mit gondol róla utólag az már egy másik kérdés... :D

Egyszer volt ilyen téma is, hogy ez egy háborús játék és háborúban is voltak kémek szóval itt miért ne lehetnének? Hát igen, csak ott ha egy ilyen kémet elkaptak, lehet hogy a fejével fizetett és nem csak röhögve átment a másik a klánba és folytatta ott, megnézném ezek után hányan kémkednének ha itt is ez lenne, vagy csak simán örök bannt kapna, ha kiderült hogy kémkedett és "elkapták". :D(bár ezt meglehet oldani, hogy semmi se legyen végleges)
 

BlackTiger

New Member
A reakció pontszáma
4
Én inkább b4ndikával tudok azonosulni ebben...
A fair játék nem csak arról szól, hogy ne csinálj olyat amit tilt a szabályzat.
Vannak pl. íratlan erkölcsi szabályok is, ami szerintem ugyanúgy a kh része.:)
De ez még csak egy példa volt.
Szintúgy :)
 

DeletedUser21347

Vendég
Az összeverés csak egy szélsőségés példa volt arra, hogy igazából lassan semmilyen morális dolog nem számít tabunak és mindent meg lehet már tenni, mert hogy "Háborúban nincsenek szabályok".

Elég nagy baj hogy a játék erről szól sokak szerint, ezért is unják meg rengetegen mert már lassan csak a sz*r kavarás megy és nem arról szól, hogy ki hogy szervezi az armát, hogy védekeznek klán szinten, mik a diplomáciai döntések, és mint egy rendes háború(játék) lemegy. Hanem mint spártánál ki tud jobb kémet szerezni (vagy unfair dolgot csinálni hogy bomlasszon ) aki megmutatja az utat hogy a spártaik mögé kerüljenek a perzsaiak. Aki ilyen sunyi módon győz háborút az nyerhet, de utána nem biztos hogy olyan dicsőséges lesz ez a győzelem és inkább azok maradnak dőcsiségben akik buktak mint a spártaiak, szóval lehet így plecsnit szerezni de hogy ki mit gondol róla utólag az már egy másik kérdés... :D

Egyszer volt ilyen téma is, hogy ez egy háborús játék és háborúban is voltak kémek szóval itt miért ne lehetnének? Hát igen, csak ott ha egy ilyen kémet elkaptak, lehet hogy a fejével fizetett és nem csak röhögve átment a másik a klánba és folytatta ott, megnézném ezek után hányan kémkednének ha itt is ez lenne, vagy csak simán örök bannt kapna, ha kiderült hogy kémkedett és "elkapták". :D(bár ezt meglehet oldani, hogy semmi se legyen végleges)
Ez nem feltétlenül van így. Mármint az utólag való tisztázás, és pozitív megítélés. Sem a KH-ban, sem a valóságban. Erre egy másik mondás igaz: "Győztesek írják a történelmet!" (Mindig az aktuálisan győztes írja, és mondja meg.) Az idő pedig szépíti a múltat. Mindig. (Ez pedig az agy működése.)

Spártában a gyermekverés például egy mindennapi dolog volt. Milyen romantikus nem? Vagy amikor egymást verték össze... Ezeket a "harci gépeket" ki kellett nevelni. Aminek ára volt. Pont úgy, mint a "Halo" sorozatban a Spartanokat (ajánlom, amúgy nagyon jó!).

Egy Háború, semmilyen esetben sem Fair. Én építek valamit, amit te elveszel. Vagy ha nem, akkor én veszem el azt, ami a tiéd.

A Játék pedig, egészen addig Fair, amíg a szabályainak eleget teszel. (Illetve a már említett valós törvényeknek, és szabályoknak.)

Az emberség, gerinc meg hasonlóak... szerintem nagyon kevesen vannak a bolygón olyanok, akiknek tiszta az értékrendszerük, illetve nem kétszínűek és azt be is tartják (nem csak elvárják). Ez számomra is egy "idill", de amit tehetek az összesen annyi, hogy megpróbálok ezért Én tenni, saját dolgaimban, viselkedésemben, életemben és ugye... Játékomban! :) Nem mindig sikerül, ez mocsok nehéz feladat. De pont ezért igyekszem egyre kevésbé elítélni másokat ugyan ezért.

Illetve ha sikerül is valamilyen eredendő, és természetes értékek szerint Játszanunk, akkor - azon a szinten - már legkevésbé sem tartjuk fontosnak más emberek értékelését, és véleményezését. Tehát amint valaki igazi emberi értékek szerint él és játszik, annak kevéssé, vagy egyáltalán nem lesznek fájdalmasak az Unfair playerek.

A Fair Play tehát olyan dolog, ami számomra csak szabályokhoz köthető.
Minden más személyes, és változó. Amit meg kell tanulnunk kezelni, különben örökké csak az "áldozat" szerepben sírjuk el bánatunkat, bánataink után. :D
 

b4ndika

Active Member
A reakció pontszáma
142
"A fair play (magyarul kb. sportszerűség) a tiszta eszközökkel játszott mérkőzés és az ellenféllel szemben tanúsított sportszerű magatartás eszméje. A fair play egyszerre jelenti a szabályok, az ellenfél, a bíró döntéseinek, a közönség, valamint a játék szellemének tiszteletét, a csapatszellemet, a lojalitást, valamint az önérzetet a győzelemben éppúgy, mint vereség esetén."

kiollóztam wikipédiáról (ami természetesen nem 100% biztos, de azért alapnak jó :D)
Amit mondasz, a szabályok tisztelete az egy része az egésznek, ennél több a jelentése.

Tiszta eszköznek és sportszerű viselkedésnek számít az az ellenféllel szemben belépni egy olyan klánba ahol csak infokat adsz ki és félrevezetsz ?

Én pl alapból nem értem azt aki egy kém miatt látja hogy milyen nukeok mennek a falujára aztán kb bebetonozza azokat és kész, aztán meg veri a nyálát hogy hú mekkora játékos?

Én azért kezdtem el ezt a játékot, hogy minnél jobban fejlődjek tudásilag, minnél jobban kitudjam szűrni az armáknál mi a fake mi az éles, hogy a legjobb védekezni és ha valaki lesúgja ezt akkor abban mi az élvezet? Én elvből nem játszanék olyan játékot egy ellenféllel, hogy látom a lapjait, mit érek vele? Nem leszek jobb az adott játékban csak önámítás milyen jó vagyok, plusz az ellenféllel is az aki tisztességesen csinálja a dolgát.

Ahogy a tanáraink is mondták, a puskázással magadat csapod be és legvégül nem lesz meg a tudás.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent