Classic V1 Csevegő

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Én is szeretek stratégiailag befejezetlen tömböket hagyni a tömböm közepén, ha én se támadom, ő se fog elven lebarterezzük a nyugalmat.
 

DARKWONDER

Member
A reakció pontszáma
37
ezt kicsit kifejtenéd? :)
Na szóval. A strategiai jatekokat tobbfelekeppen lehet jatszani. Egyesek tobbfelekeppen tudnak jatszani, rugalmasak a kulonbozo jatekstilusokra, vannak akik nem. Van aki nem erzi magat biztonsagban ha nem foglal be maga kozott minden barbit es tombosodik mar a vilag elejen. Ezek lepesrol-lepesre tudnak es akarnak csak haladni. Csak akkor foglalnak, ha mar biztonsaggal be is tudjak vedeni az uj falvakat. Ezek rettegnek attol, ha egy barna, vagy piros van a falvaik kozott, kepesek az osszes nukejukat rakuldeni, csakhogy befoglaljak. A felelem motivalja a jatekukat. Vagy nem tul kreativak, a frontot is mindig ugyanugy tamadjak, akar a betont is atakarjak torni hetrol-hetre.

Nekem jobban tetszik a terulet alapu gondolkodas. Ez a Rinnen interjuban is szerepelt. Fontos hogy minel nagyobb teruletet foglaljunk le az elejen. Nem kell attol felni, hogy van kozted barna vagy piros, hiszen nagy bajt nem tud okozni. Sokkal nagyobb elony szamodra, ha korbeveszed az ellenseget, beekelodsz kozejuk... Az ido neked dolgozik.

Tehat ha nagy folenyben vagytok faluszamban es aktivitasban, akkor nagyon jo lehetoseg, hogy erobol jatszatok. Viszont kiegyenlitett eroviszonyok es aktivitas eseten ez nem nagyon mukodik, kell valami plusz a jatekba, strategiaba. Es ez lehet a morallal valo jatek, az aktivitas folyamatos vizsgalata. Emlekszem a v32-re, ahol az FS es a K45-en levo B3ST klant azzal tortuk meg, hogy a 10-16 ora nemestavolsagra levo 1-2 napig inaktivva valt tagok falvait foglaltuk be. Erre ott kivalo volt a faklyas lovag ( beidozitve a foglalasra akar 10 ezer kataval egyutt) , de a moralos profilok is jok erre a celra. Demoralizalodott is az ellenseg rendesen.

A semleges vagy kisebb klanos moralosok kiszedese kapcsan rengeteg lehetoseged van. Adott a diplomacia lehetosege (jokat beszelgettek lehet atadja onkent a falait), ha nem bantod akkor lehet megunja a jatekot (terjeszkedni nem tud , sok embernek nagyon unalmassa valik a jatek egy-ket vedofalual) es persze eljohet mar az a faluszam neked amikor nem okoz nagy problemat 7-8 nuket bealdozni, hogy kiszedd...

Klanszinten viszont kifejezetten izgalmas a morallal jatszani. A frontot lelehet szukiteni, arma idejen falvakat lehet cserelni. A kisebb klanoknak, jatekosoknak is elvezetes marad a vilag, mert megfoghatnak sok nuket, szerezhetnek LEV es tamogatoi pontokat , stb. A moralt azok nem szeretik, akik sok energiat, penzt fektetnek be a vilag elejen es gyors sikereket akarnak... vegiggazolni a vilagon... De aki szereti az igazi strategiai jatekokat, szeret sakkozni, stb annak a moral nagyon elvezetes ebben a jatekban. Elore kell gondolkodni... Lehet amit tamadsz 24 orarol az majd szepen 35 szazalekos morallal rendelkezo falu lesz, amire csapodsz... Tehat ha betont akartal torni es rakuldtel 10-15 nuket... akkor nagyon meglepodsz amikor 1,5 vedofaluval 35 szazalekos moralra siman levedtek... Mi ezt csinaltuk a v67-en... Nehez munka volt, egesz ejszaka szerveztuk, de megtudtuk csinalni.

Szoval a moral nagy lehetoseg a jatek elvezetesebbe tetelere es egyaltalan nem kell, hogy akadalyozza a jobb jatekosok terjeszkedeset. Csak egy ideig nehezebbe teszi es turelmesnek kell lenni. A strategiai jatekok nagy resze egyben turelemjatek is, a klanhaboru is igy indult. Most mar sajnos a pp, az eventen vasarolt csomagok tulzott mertekben hatnak a jatekra. Aki nem akar penzt beleolni es nem tud napi szinten 16-18 orat gep elott lenni, annak lassan mar nem is erdemes elkezdenie a jatekot. A kevesbe aktiv jatekosokat tulajdonkeppen mar csak a moral vedi a pp huszaroktól, hogy valameddig tudjanak jatszani normalis aktivitassal.
 
Utoljára szerkesztve:

TIPO TOSTO

Well-Known Member
A reakció pontszáma
410
Az a baj a morállal, hogy az szivja meg aki szinte folyamatosan a játékot nyomva erős fejlődésbe van, szinte folyamatosan farmol és foglal, és azt védi, aki alig fejlődik, alig aktív, kb semmit sem csinál csak belép védőt képezni.

Szerintem ez egyáltalán nem előnyös beállítás, ezt max azok szeretik, akik nem sokat tudnak játszani, ez által nem tudnak/nem akarnak farmolni, lassan fejlődnek.

Ui: remélem nem lesz morál!
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Na szóval. A strategiai jatekokat tobbfelekeppen lehet jatszani. Egyesek tobbfelekeppen tudnak jatszani, rugalmasak a kulonbozo jatekstilusokra, vannak akik nem. Van aki nem erzi magat biztonsagban ha nem foglal be maga kozott minden barbit es tombosodik mar a vilag elejen. Ezek lepesrol-lepesre tudnak es akarnak csak haladni. Csak akkor foglalnak, ha mar biztonsaggal be is tudjak vedeni az uj falvakat. Ezek rettegnek attol, ha egy barna, vagy piros van a falvaik kozott, kepesek az osszes nukejukat rakuldeni, csakhogy befoglaljak. A felelem motivalja a jatekukat, valoszinuleg a maganeletukben sem erzik magukat biztonsagban (ez lehet anyagi, parkapcsolati, csaladi okok miatt is). Vagy nem tul kreativak, a frontot is mindig ugyanugy tamadjak, akar a betont is atakarjak torni hetrol-hetre.

Nekem jobban tetszik a terulet alapu gondolkodas. Ez a Rinnen interjuban is szerepelt. Fontos hogy minel nagyobb teruletet foglaljunk le az elejen. Nem kell attol felni, hogy van kozted barna vagy piros, hiszen nagy bajt nem tud okozni. Sokkal nagyobb elony szamodra, ha korbeveszed az ellenseget, beekelodsz kozejuk... Az ido neked dolgozik.

Tehat ha nagy folenyben vagytok faluszamban es aktivitasban, akkor nagyon jo lehetoseg, hogy erobol jatszatok. Viszont kiegyenlitett eroviszonyok es aktivitas eseten ez nem nagyon mukodik, kell valami plusz a jatekba, strategiaba. Es ez lehet a morallal valo jatek, az aktivitas folyamatos vizsgalata. Emlekszem a v32-re, ahol az FS es a K45-en levo B3ST klant azzal tortuk meg, hogy a 10-16 ora nemestavolsagra levo 1-2 napig inaktivva valt tagok falvait foglaltuk be. Erre ott kivalo volt a faklyas lovag ( beidozitve a foglalasra akar 10 ezer kataval egyutt) , de a moralos profilok is jok erre a celra. Demoralizalodott is az ellenseg rendesen.

A semleges vagy kisebb klanos moralosok kiszedese kapcsan rengeteg lehetoseged van. Adott a diplomacia lehetosege (jokat beszelgettek lehet atadja onkent a falait), ha nem bantod akkor lehet megunja a jatekot (terjeszkedni nem tud , sok embernek nagyon unalmassa valik a jatek egy-ket vedofalual) es persze eljohet mar az a faluszam neked amikor nem okoz nagy problemat 7-8 nuket bealdozni, hogy kiszedd...

Klanszinten viszont kifejezetten izgalmas a morallal jatszani. A frontot lelehet szukiteni, arma idejen falvakat lehet cserelni. A kisebb klanoknak, jatekosoknak is elvezetes marad a vilag, mert megfoghatnak sok nuket, szerezhetnek LEV es tamogatoi pontokat , stb. A moralt azok nem szeretik, akik sok energiat, penzt fektetnek be a vilag elejen es gyors sikereket akarnak... vegiggazolni a vilagon... De aki szereti az igazi strategiai jatekokat, szeret sakkozni, stb annak a moral nagyon elvezetes ebben a jatekban. Elore kell gondolkodni... Lehet amit tamadsz 24 orarol az majd szepen 35 szazalekos morallal rendelkezo falu lesz, amire csapodsz... Tehat ha betont akartal torni es rakuldtel 10-15 nuket... akkor nagyon meglepodsz amikor 1,5 vedofaluval 35 szazalekos moralra siman levedtek... Mi ezt csinaltuk a v67-en... Nehez munka volt, egesz ejszaka szerveztuk, de megtudtuk csinalni.

Szoval a moral nagy lehetoseg a jatek elvezetesebbe tetelere es egyaltalan nem kell, hogy akadalyozza a jobb jatekosok terjeszkedeset. Csak egy ideig nehezebbe teszi es turelmesnek kell lenni. A strategiai jatekok nagy resze egyben turelemjatek is, a klanhaboru is igy indult. Most mar sajnos a pp, az eventen vasarolt csomagok tulzott mertekben hatnak a jatekra. Aki nem akar penzt beleolni es nem tud napi szinten 16-18 orat gep elott lenni, annak lassan mar nem is erdemes elkezdenie a jatekot. A kevesbe aktiv jatekosokat tulajdonkeppen mar csak a moral vedi a pp huszaroktól, hogy valameddig tudjanak jatszani normalis aktivitassal.

Szerintem nem érted, mi a problémánk a morállal. Engem nem szokott zavarni, ha rá kell dobnom 10 nukeot, hogy kiüssek fél VF-et. Engem a mentalitás zavar a morál védelme mögött. 90%-ban olyanokat véd a morál akik a) be vannak már ütve, és vége a szerveren a játékuknak b) soha nem jutottak 1-2 falunál tovább, és egyetlen céljuk szopatni a nagy játékosokat ideig óráig. A maradék 10%, aki normálisan, stratégiai morált játszik (lásd Dév és a mi fiókunk Jurajjal 73-on). Miért kellene azokat védenünk, akik az a és a b opció alá esnek? Az pedig, hogy mi miatt visszük a falukat tömbön belül, az elég jó indok, bár van egy egyszerűbb: ez a stratégiai játék nagy általánosságban faluszámra megy.
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.422
Nekem jobban tetszik a terulet alapu gondolkodas

A morál pont, hogy a területet nem fogja segíteni megteremteni.
Semmi értelme szét ékelned az ellenfeled. Az ellenfeled kikerül, és hoz onnan falut, ahová nem tömöd be a védőket, mert az ék nem marad meg védő nélkül. Ékeknek stratégiailag van néha értelme, de többnyire plusz védőt igénylő teher faluk.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
@DARKWONDER bértárgyaláson kiharcolok 800k nettót, a cég megadja, mert látja, hogy járna, majd utána azt mondom nekik, jaj, elég nekem nettó 600k is, járjon mindenki jól, meg nem vagyok telhetetlen. Valós ez?
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
Nos jogod van a véleményedhez.. és van benne olyan ami nem teljesen butaság sőt jól látod.. viszont az én véleményem a te véleményedről hogy sok butaságot is tartalmazz.

Vegyük azt a részét ahol azt írtad hogy az aktivitás ha kiegyenlített a helyzet nem előny.. Nos de Igen az, minden esetben előny.
Az hogy kinek milyen vagy ő milyen a magán életben, nem feltétlenül befolyásolja a hozzá állását a játékhoz/döntéseit, felesleges ilyenekkel sértegetni a másikat.. ez tipikusan az a szint amikor már nem tudsz mivel érvelni és akkor elő vesszük azt és a helyesírást stb az ilyet ha lehet kerüljük el .. lehet vitázni a másikkal nem egyetérteni vele normálisan érvekkel is.

Személy szerint nincs gondom a morállal és megértem hogy ezt van aki kitudja használni és van aki ezt nem szereti, értem hogy miért nem.

Viszont ez a szerver egy morál nélküli szerver lesz, ahogy v1 en sem volt, ez egy nosztalgia szerver.
Hatalmas világ ahol a kezdők is nagy faluval indulnak és a világ mérete miatt sokkal messzebbre eljuthatnak a játékban, ha egy jó vezető alá kerülnek és meglesz a kellő aktivitás sokra vihetik, sőt a kezdő klánoknak/vezetőknek is egy jó próbálkozás lehet ez a szerver mert ezúttal megtapasztalhatják milyen több faluval bele vágni az adok kapokba, a világ mérete miatt a diplomácia fontos szerepet játszik majd, kérdés ki hogyan fogja tudni ezt az előnyére fordítani!
 

DARKWONDER

Member
A reakció pontszáma
37
Az a baj a morállal, hogy az szivja meg aki szinte folyamatosan a játékot nyomva erős fejlődésbe van, szinte folyamatosan farmol és foglal, és azt védi, aki alig fejlődik, alig aktív, kb semmit sem csinál csak belép védőt képezni.

Szerintem ez egyáltalán nem előnyös beállítás, ezt max azok szeretik, akik nem sokat tudnak játszani, ez által nem tudnak/nem akarnak farmolni, lassan fejlődnek.

Ui: remélem nem lesz morál!
Eppen ez az... Hogy aki olyan mint te es folyamatosan fejlodesben van, 0-24 es profilt visz, folyamatosan farmol, pp-t is tesz be a vilagba, zavarja a kisebb, kevesbe aktiv jatekosok moralja az inkabb menjen a normal vilagra.... A Classic meg szoljon arrol, ami regen volt :D Tudom, hogy pl a v1-en nem volt moral, de a kesobb bevezetett moral alkalmazasa megis jot tenne egy ilyen pp mentes, hosszu vilagnak. Eppen az a lenyeg, hogy most sok olyan jatekos visszaterne a classicra, akiknek nem igazan tetszik ahogy ti jatszatok a normal vilagokat (ez most nem negativ kritika, hanem csak az aktivitas, pp hasznalat, jo jatekosok osszeallasa, stb elonyeire gondolok).
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.223
Eppen ez az... Hogy aki olyan mint te es folyamatosan fejlodesben van, 0-24 es profilt visz, folyamatosan farmol, pp-t is tesz be a vilagba, zavarja a kisebb, kevesbe aktiv jatekosok moralja az inkabb menjen a normal vilagra.... A Classic meg szoljon arrol, ami regen volt :D Tudom, hogy pl a v1-en nem volt moral, de a kesobb bevezetett moral alkalmazasa megis jot tenne egy ilyen pp mentes, hosszu vilagnak. Eppen az a lenyeg, hogy most sok olyan jatekos visszaterne a classicra, akiknek nem igazan tetszik ahogy ti jatszatok a normal vilagokat (ez most nem negativ kritika, hanem csak az aktivitas, pp hasznalat, jo jatekosok osszeallasa, stb elonyeire gondolok).

Egy PP mentes világon miért befolyásol negatívan bárkit a PP használati szokás?
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
pp-t is tesz be a vilagba,

Ez egy tőzsde nélküli világ lesz.
Az alábbi Prémium szolgáltatási beállítások vonatkoznak a szerverre.

Prémium szolgáltatások
Ingyenes Prémium fiók:
Aktív, 5000,15000 pontnál
Ingyenes Fiókkezelő: Aktív, 10,25,100,250,500,1000 falunál
Prémium Tőzsde: Inaktív
Építési idő csökkentése prémiumért: Inaktív
Azonnali befejezés: Inaktív
Építkezés árának csökkentése: Inaktív
Nyersanyagtermelés növelése: Inaktív
Piaci Bónusz: Inaktív
 

TIPO TOSTO

Well-Known Member
A reakció pontszáma
410
Eppen ez az... Hogy aki olyan mint te es folyamatosan fejlodesben van, 0-24 es profilt visz, folyamatosan farmol, pp-t is tesz be a vilagba, zavarja a kisebb, kevesbe aktiv jatekosok moralja az inkabb menjen a normal vilagra.... A Classic meg szoljon arrol, ami regen volt :D Tudom, hogy pl a v1-en nem volt moral, de a kesobb bevezetett moral alkalmazasa megis jot tenne egy ilyen pp mentes, hosszu vilagnak. Eppen az a lenyeg, hogy most sok olyan jatekos visszaterne a classicra, akiknek nem igazan tetszik ahogy ti jatszatok a normal vilagokat (ez most nem negativ kritika, hanem csak az aktivitas, pp hasznalat, jo jatekosok osszeallasa, stb elonyeire gondolok).
Igazábol engem a kevésbé aktív játékos nem érdekel, ha valaki játszani akar tudja mennyi időt tud bele fektetni, ez által hogy mire tudja vinni, és szerintem egyáltalán nem korrekt pont ezért a morál, mert azt védi aki lehet 10x kevesebb időt tesz a játékba :)
 
Fent