Világ 73 Csevegő

=Legendary=

SystemFaiL
A reakció pontszáma
940
Majd ha 5-10 lesz a klánlimit akkor komolyan lehet indulni. Addíg felesleges klánokat éltetni mert a szervergyőzelem is eredménytelen plecsni csak. De legyen akkor csak 20 fő ne 120 (2x60)
max 20 fő záródó klán, külső supp nincs mielőtt záródnak a klánok ha átvesznek 1 játékost 4 napig nem lehet segíteni, max helyelés 1hét, 180nap rúna 60% szerver templommal, torony és fakelimit nélkül. Adnám, de sose lesz ilyen itt :( Itt még az a szokás hogy 120-n indulnak, mert nem sok közük van a játékoz, ezért pótolni kell a sok belsővel a hátrányt...
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Majd ha 5-10 lesz a klánlimit akkor komolyan lehet indulni. Addíg felesleges klánokat éltetni mert a szervergyőzelem is eredménytelen plecsni csak. De legyen akkor csak 20 fő ne 120 (2x60)

5 fő hol egy klán ? Legfeljebb összeülünk a haverokkal a szomszédból. Ez még mindig klánháború, nem kiscsoportos lanparty haverokkal. Baráti összejöveteleken többen vagyunk 10nél, sőt megesik hogy családi ebédeken is. 20főre igen, már nagyontalán azt lehet mondani, hogy "klánméret" de nálam mikor a klán szóra kell asszociálni, az mindig 40-50főnél kezdődött. Szerintem nincs az a játék, ahol klán/guild címszó alatt ezt értenék a szó alatt.
 

=Legendary=

SystemFaiL
A reakció pontszáma
940
5 fő hol egy klán ? Legfeljebb összeülünk a haverokkal a szomszédból. Ez még mindig klánháború, nem kiscsoportos lanparty haverokkal. Baráti összejöveteleken többen vagyunk 10nél, sőt megesik hogy családi ebédeken is. 20főre igen, már nagyontalán azt lehet mondani, hogy "klánméret" de nálam mikor a klán szóra kell asszociálni, az mindig 40-50főnél kezdődött. Szerintem nincs az a játék, ahol klán/guild címszó alatt ezt értenék a szó alatt.

Igazándiból a szó jelentése ilyen téren relatív, sok múlik azon, hogy melyik játékra húzzúk rá és ki mire asszociál alapesetben. Nekem már klán lenne egy 15 fős csapat is, másnak az még csak egy csoportnyi ember.

Nemzetközin W122 az 20 fős limittel operál és szerintem jól is működött a dolog(Külsős szemmel). Ide haza nem sok csapat lenne aki bevállalná az ilyesmit, mert itthon divat siránkozni ahelyett, hogy 0-24 a fiókban legyenek az emberek, vagy többen vigyenek 1 fiókot, leosztva az időt egymással. Mondjuk véleményem szerint ilyen kicsi magyar világok már nem igényelnék egyáltalán a 40+-s limitet, főleg hogy a végjátékban 5-10 fiók fogja megnyerni a többinek úgyis a szervert lényegében.

Ha a klánháborúhoz hasonlító Travian-t nézzük ott is 40+ volt a klánlimit emlékeim szerint, de sok jó csapat 5-10 fővel operált és hozta amit kellett speed szervereken. De például most megnevezni nem tudom de már volt olyan játék ahol végtelenül kicsi volt a klánlimit, és ott az volt a természetes.

Ha alapvető értelmezését nézzük a szónak sokan a 40-50 főre asszociálnának ez kétségtelen.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.221
Én részemről, ha volt már próbaszinten 100-as limitű szeró is, akkor megnézném fordítva, 20-al is. 5-10 az valóban kevés (még)
 

Deleted User - 1552411

Vendég
Azért van .net-en kisebb klán limit mert ott nem egy fiók felér egy teljes klánnal és 50-60-as limitnél már az első event után 2 héttel zárható lenne a világ. Itthon nincs ilyen.
 
Fent