Világ 71 Csevegő

=Ivar the Boneless=

Active Member
A reakció pontszáma
119
Hmm.. komoly.. hiányzanak nekem a megyek feljelentem az innot, stb kommentek, btw, mi is megyünk? Csak mert ez még nem lejelentett végjáték xd hátha xd
 

kelzso

Member
A reakció pontszáma
11
A morálos ügyet holnap újból átbeszéljük, és majd tisztázni fogjuk, hogy mikor kéne beinduljon. Kis türelmet kérek és holnap teszünk egy újabb bejelentést.
Szia, meg ne csak ezt, hanem az eredeti kiírás utáni rezonanciákat is kérlek minden 71-es klán számára egyelően igazságosan elsimítani…
Ez a lényeg, nagyon példa értékű tudna lenni, s nem lehetne azt mondani h nem vagytok konzekvensek.
Köszi
 

SzAtiSz

Member
A reakció pontszáma
75
A morálos ügyet holnap újból átbeszéljük, és majd tisztázni fogjuk, hogy mikor kéne beinduljon. Kis türelmet kérek és holnap teszünk egy újabb bejelentést.
Jó reggelt kívánok!

Igazából itt csak egyetlen dolgot kellene megvizsgáljatok, mégpedig azt, hogy a világ végjátékban van-e vagy nem.
Mivel a morál eltörlése a Nagy Csata falvakra és a 20:1 támadó arány is hozzá van kötve, és gondolom bele van építve a kódba,
hogy ez megtörténjen automatikusan, amikor a végjáték feltételei adottak.
Ugye más világokon kaptunk róla értesítést, hogy a világ belépett a végjátékba, itt ez nem történt még meg.
A program pártatlan, azt teszi, amire kódolták, nem veszi egyik vagy másik fél elégedetlenségét figyelembe,
ami igazából érvényes kell legyen a support csapatra is.
Nem mérvadó hogy ki mennyi időt vagy pénzt ölt bele a játékba ezen a világon,
ebből a szempontból vagyunk mindkét oldalon elegen, akik nem keveset fordítottunk rá.
Abban az esetben ha a világ már végjátékban van, akkor természetes dolog, hogy kijavítjátok a hibát,
eltörlitek a morált a Nagy Csata falvakra, és a 20:1 támadó arányt, majd pedig a programozó csapat megviszgálja hogy miért
nem lépett érvénybe automatikusan a dolog, ha a feltételek adottak voltak.
Máskülönben csak annak a félnek kedveztek akik nem foglalkoztak a nyerési feltételekkel,
míg kitoltok azokkal, akik ezt megtették, aminek következtében világos lesz, hogy nem maradtatok semlegesek.
További szép napot kívánok mindenkinek!
 

reti99

Well-Known Member
A reakció pontszáma
994
Miért más az eset, ha a végjátékban van a szerver, mint ha nincs? Ez egy játékbeli hiba, hogy életben van a morál és a 20:1 a nagy csata falvakra. Ezt kihasználni nem taktikai zsenialitás vagy a nyerési feltételekkel foglalkozás, hanem egy bugból való előnyszerzés. Minél előbb veshi ki a supp annál pártatlanabb, legjobb lenne tegnaptól.
 

SzAtiSz

Member
A reakció pontszáma
75
Miért más az eset, ha a végjátékban van a szerver, mint ha nincs? Ez egy játékbeli hiba, hogy életben van a morál és a 20:1 a nagy csata falvakra. Ezt kihasználni nem taktikai zsenialitás vagy a nyerési feltételekkel foglalkozás, hanem egy bugból való előnyszerzés. Minél előbb veshi ki a supp annál pártatlanabb, legjobb lenne tegnaptól.
Mivel a szerver indításánál, vagy egy játék indításánál vannak szabályok.
Jelen esetben a szabályok úgy szóltak, hogy a 20:1 támadási arány és a morál a Nagy Csata falvakra akkor fognak változni,
vagy törlődni, ha a világ a végjátékba lép.
Az a bug pedig amiről beszélsz, nem tudom, hogy mire érted, kérlek magyarázd el pontosabban,
hogy melyik szabálynak, vagy leírásnak mond ellent az, amit csináltunk, megköszönném ha belinkelnéd, hogy nézzem meg én is.
Mert én amiket átnéztem, mindenhol az volt, hogy a végjátékhoz vannak kötve ezek a feltételek.
Ebből kiindulva pedig csak mutogatsz ránk felindulásból, vagy mert ez neked örömöt okoz, vagy mit tudom én, miért csinálod...
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
457
Mivel a szerver indításánál, vagy egy játék indításánál vannak szabályok.
Jelen esetben a szabályok úgy szóltak, hogy a 20:1 támadási arány és a morál a Nagy Csata falvakra akkor fognak változni,
vagy törlődni, ha a világ a végjátékba lép.
Az a bug pedig amiről beszélsz, nem tudom, hogy mire érted, kérlek magyarázd el pontosabban,
hogy melyik szabálynak, vagy leírásnak mond ellent az, amit csináltunk, megköszönném ha belinkelnéd, hogy nézzem meg én is.
Mert én amiket átnéztem, mindenhol az volt, hogy a végjátékhoz vannak kötve ezek a feltételek.
Ebbeől kiindulva pedig csak mutogatsz ránk felindulásból, vagy mert ez neked örömöt okoz, vagy mit tudom én, miért csinálod...
Szia SzAtiSz újból,

A frissítések alapján, szerver kezdetétől nem kéne legyen morál vagy 20:1-hez.
Azaz itt találod a végjáték módosításáról szóló frissítést: https://forum.klanhaboru.hu/index.php?threads/8-255-frissítési-csomag.5496/

Mert nem csak egy végjátékban lett ez a változás létrehozva.
Tehát minden attól a frissítéstől követően induló világon már érvényes kéne legyen.

De komolyan én sem tudom, hogy mi van, mi a helyes, és mi az amit valójában kellene hogy legyen. Tehát tevedhetek.
 

SzAtiSz

Member
A reakció pontszáma
75
Szia Barni!

Már leírtam egyszer itt, de az indulatok miatt nem vettétek figyelembe, vagy nem tudom.
Kérlek olvasd el, és értelmezd ezt a mondatot:

"Továbbá örömmel jelentjük be, hogy átdolgoztuk a Felvilágosodás Kora, A Nagy Csata, és a Runák Harca végjátékait! "
"
  • A Nagy Csata esetében ez azt jelenti, hogy a játékosok által irányított városrészek nem részesülnek a morál védelemben, ha a támadónak több pontja van.
"

Nem tudom, ennél jobban elmagyarázni én sem, mert számomra egyértelmű a dolog.
 
Utoljára szerkesztve:

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
457
Bennem nincs indulat továbbra sem
Nem sároztam senkit, s nem is fogok.

Viszont én továbbra is úgy értelmezem, hogy ebbe a 3 végjátékban lett S módosítás, hisz van a "Dominanciára" épülő világ, ugye ahol az a "végjáték". Szerintem itt meg nevezték, hogy igen is ezekre a végjátékra vezették be. Továbbra sem látom azt, hogy a "végjáték utolsó első második harmadik szakaszába" - hanem egybevéve a végjátékot ami a világot ugye magába foglalja.

Tehát szerintem itt arról van szó, hogy azok a világok amelyek evvel a végjátékkal rendelkeznek így fognak működni.
Másképp, hogy neveznéd a "Nagy csatát" vagy "Rúnák harca" fogalmát? Mint végjáték, nem?





UPDATE:
Ahh, most már értem mire gondolsz. Tehát maga a végjátéknak a (!!!) végjátékját.

Igazat adok, jogos a kérdés!!
 

SzAtiSz

Member
A reakció pontszáma
75
Gondolom neked sem első világod, és tudod, hogy amikor egy világ a végjátékba lép, arról kapunk üzenetet.
Ha maga az említett világokra lenne érvényes, már az elejétől, akkor miért írnák azt hogy a "végjátékait" dolgozták át?
A változások amiket eszközöltek, azok csakis a végjátékra érvényesek!
Viszont, erről például sehol sem találtam magyar megfelelőt, mert a 20:1 például a magyar oldalon sehol sincs világosan leírva,
hogy eltörlődik ha a világ végjátékba lép, vagy bármi hasonló, nálunk csak a morálról szól az a frissítés.
A németeknél is világosan ki van emelve, hogy a végjátékra érvényes a változtatás: "Endgame-Änderungen"
 
Fent