Classic 22 beállítási javaslat

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
Csatlakozva, szerintem is már csak azért is jobb a 2000-5000 pontos barbár hasonló mapon, mert így jobban megéri egy 10 ezres falut vinni játékostól, van valami látszatja, ha foglalsz valakitől, mert nem tud ugyanakkora falukat bebarbizni. Mert lássuk be, aki ésszel foglalt, annak jó volt a barbizás, az szívatta meg magát aki tömbösödött rögtön.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Ja, a mostani egy mondjuk 4-5 ezerig fejlődő barbikkal, kissebb (nem feltétlen 26 pontos indulással). A játékosok kezdhetnek ugyanúgy maxos faluval, az nem gáz. Emellé viszont kéne kompenzációnak egy gyorsabb sebesség, amit mondott Superstar, az jó lehet, ilyen 2,5-4 körüli speedel elég jó lehetne.
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
Igen, legalább egy hármas sebesség, és olyan 3000 pont körüli falu. Nem tudom hogy a barbárok lehetnek-e eltérőek, mint a kezdő falvak, nem láttam még olyat, csak olyan volt valamikor hogy a játékos nagyobb faluval kezdett, a barbár meg 26 pontos volt. Meg V17-en volt olyan, hogy 33x gyorsabban fejlődtek, pár nap és a 26 pontos barbi 1500-ra hízott :D
De összességében az ilyen 3-4K körüli indulás játékosnak és barbárnak is jó lenne szerintem meg a nagyobb sebesség.
 

-ThaR-

Active Member
A reakció pontszáma
244
Mondjuk tőlem lehetne egyes sebesség is, az nem zavar, ha úgyis nagyobb faluval kezdünk. Amúgy grizli volt benne taktika, a játékosok 90%-a betömörült rögtön, ami miatt először sok pontja volt, de aztán nem tudott farmolni. Páran akkorát előztünk nem sokkal később, hogy öröm volt nézni :D
 

Dééév

Member
A reakció pontszáma
46
ha maxos barbik lesznek mint classic v1-ben voltak, akkor megette a fene az egészet, mehet újra a gyorsan ki farmol többet, meg a ne foglalj a kockámba mert akkora király vagyok azt nem szabad, ...sírások özöne, az első naptól mehet az ovoda feszt, felnőtt emberekkel, ez akkor élvezetes mikor sokan kis helyre kerülnek be regisztrációkor, ...ha csak az lesz a lényege első perctől épp ki mennyit farmol mert épp jó helyre dobta a játék, akkor tényleg sok lesz benne az izgalom. (főleg ha nem szervezetten megy be, és "idegenek" veszik körül)
hagyjuk már ezt a "jó helyre dobta a játék" dumát :D nagyjából semmi jelentősége nincs annak, ki hol kezd. nem számít ki farmol legtöbbet az első napokban, ahogy annak sem, hogy ki foglalja az első falut. aki tudja mit csinál, az alkalmazkodik az adott körülményekhez, és ha hátrányban van az első nap/hét/hónap végén, akkoris megtalálja a megoldást a felzárkózásra. aki nem tudja, az meg keresi a kifogásokat. normál világokon "biztos sok pp-t költ" minden top játékos, itt "sokan vannak a fiókban" meg "szerencsés helyen kezdtek", meg "csalnak".

egyébként ha nincsenek maxos barbik, akkoris a farmolás fog dönteni, és még nagyobb különbségek alakulhatnak ki. ezen a szerveren mindenkinek rendelkezésre álltak a teletömött raktáras, 30-30-30as bányás barbárok. mindenkinek adott volt a lehetőség. egy normál világon aki farmolni akar, az beüti a mellette levő játékosokat, neveli a barbárokat, és amíg te küldöd a KL-eket a 0 0 3 bányás 4es falas barbiba és többet buksz, mint farmolsz, addig én nevelek magamnak 10 10 10 bányás fal nélkülieket. aztán lehet mondani, hogy azé' farmolok többet, mert szerencsés helyen kezdtem meg biztos csalok :D
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Mondjuk tőlem lehetne egyes sebesség is, az nem zavar, ha úgyis nagyobb faluval kezdünk. Amúgy grizli volt benne taktika, a játékosok 90%-a betömörült rögtön, ami miatt először sok pontja volt, de aztán nem tudott farmolni. Páran akkorát előztünk nem sokkal később, hogy öröm volt nézni :D

Ja, emlékszek, sokan már 40-50 falunál jártak egy tömbben, mert addig vitt farm nélkül a kezdőnyersi, és utána elfogyott a tudomány. De ugye ilyenkor jön az, amit Dév mond, pp-s szerón tuti megvette az innot, nem ppsen meg tuti csalt, meg 15-en voltak az accba, meg miegymás :D
 
Fent