2019 Január: Prémium Tőzsde változás

DeletedUser18625

Vendég
Én nem tartom ezt lopásnak. Én ezt egy lehetőségnek tartom.

De szerintem Hosi van olyan jó fej, hogy küld majd nekünk egy kimutatást hogy az új rendszernek hála, hány %-al növekedett a bevételük :)
Miért ne lenne az ? Lényegében anyagi bevételtől fosztod meg az innot
 

Sir Kamra

Well-Known Member
A reakció pontszáma
277
Nem mert, amit te nem használsz fel azt felhasználja más, és felhasználja. Te meg lemondasz a tulajdon jogodról az ő javára :)
Akkor lenne lopás ha illegális úton szereznéd, mondjuk jóvá iratnád a profilodra egy supporterrel, és úgy árulnád.
 

Sir Kamra

Well-Known Member
A reakció pontszáma
277
Nem fogok, mert egyrészt én addigra már nem leszek itt, visszatérek az elfekhez a csodavilágba :D Másrészt a pénzügyi adatok nem nyilvánosak.

Azért írtam %os növekedést, mert az direktben, nem írja az összeget, de mégis betekintést enged, hogy a rendszer beveztéde megtérülő volt e.
 

DeletedUser18625

Vendég
Nem mert, amit te nem használsz fel azt felhasználja más, és felhasználja. Te meg lemondasz a tulajdon jogodról az ő javára :)
Akkor lenne lopás ha illegális úton szereznéd, mondjuk jóvá iratnád a profilodra egy supporterrel, és úgy árulnád.
Figyelj

Premium pontot gyujteni van sajat magad lehetoseged ha az nem eleg , venned kell rendszertol

De mivel senki nem a rendszerbol vette kb ezert ez anyagi karokozas , es tuddjuk , voltak emberek akik nem is kicsit visszaeltek ezzel
 

Sir Kamra

Well-Known Member
A reakció pontszáma
277
Szerintem hagyjunk mást is szóhoz jutni, mi egymást úgy sem győzzük meg ;)
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Szerintem meg azt jó volna kiharcolni,hogy legalább PF meg Farmkezelőt lehessen ajándékozni..
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Miért ne lenne az ? Lényegében anyagi bevételtől fosztod meg az innot

Swak, ami a tőzsdére bekerül, azt valakinek meg kellett vennie. Attól nem csökken a bevételük, hanem nem nő, ami nem ugyanaz. Még egy utolsó profit rusholás, mielőtt megszűnünk :)

Mindannyian tudjuk, miért vezették be, viszont mindannyian tudjuk valójában mi is az oka a felháborodásnak. Jogos mindkét oldalról. Akiket nagyon szarul fog érinteni, azok azok, akik pp-vel bizniszelnek nagy tételben. A többi indok nagyon minimális ráfordítással orvosolható. Az a legnagyobb gond, hogy az üzletpolitika ütközik a játékosok akaratával. A játékosok jogosan hőbörögnek, mert ma kevés ember van, aki komolyan a pp vásárlást bonyoltja le, sokaknak elég a tőzsdézett, "barát, kutya, asszony, duálosodás, stb.", míg nekik oké, hogy a játékosok kis hányada vásárol de az kurva sokat.


Azt nem értem, hogy a tőzsdét bevezették 2015 akármikor, akkor miért volt 3 és fél évig így jó, miért nem volt rögtön az elejétől megregulázva.
 

DeletedUser18625

Vendég
Swak, ami a tőzsdére bekerül, azt valakinek meg kellett vennie. Attól nem csökken a bevételük, hanem nem nő, ami nem ugyanaz. Még egy utolsó profit rusholás, mielőtt megszűnünk :)

Mindannyian tudjuk, miért vezették be, viszont mindannyian tudjuk valójában mi is az oka a felháborodásnak. Jogos mindkét oldalról. Akiket nagyon szarul fog érinteni, azok azok, akik pp-vel bizniszelnek nagy tételben. A többi indok nagyon minimális ráfordítással orvosolható. Az a legnagyobb gond, hogy az üzletpolitika ütközik a játékosok akaratával. A játékosok jogosan hőbörögnek, mert ma kevés ember van, aki komolyan a pp vásárlást bonyoltja le, sokaknak elég a tőzsdézett, "barát, kutya, asszony, duálosodás, stb.", míg nekik oké, hogy a játékosok kis hányada vásárol de az kurva sokat.


Azt nem értem, hogy a tőzsdét bevezették 2015 akármikor, akkor miért volt 3 és fél évig így jó, miért nem volt rögtön az elejétől megregulázva.
Ha jobban elolvasod egyáltalám nem igaz amit mondasz mivel van egy kezdetleges tarolokapacitasa amihez még raknod se kell , pénzbe nem mindegy az innonak hogy megveszed ahaverodtol olcson vagy a rendszertől :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Olvasd el hogy mit írtam, hogy mi rá a válaszod, és amikor rájössz, hogy ugyanazt írtuk lényegében de ellentétesen, akkor jelezd. A feketepiaci pp biznisszel egyáltalán nem csökken az Inno bevétele, hanem nem nő. És igen, nem mindegy nekik, hogy keresnek x-et így is úgyis, vagy keresnek x+a összeget amúgy. De a tőzsde farmolásától egyáltalán nem lesz kisebb bevételük, tehát az a mondatod, hogy anyagi bevételtől fosszuk meg az innot, nem éppen helyes. Inkább úgy kéne mondani, hogy extra anyagi bevételtől esnek el. De nem lesz nekik kevesebb. Nem az van, hogy van egy szint, ami miattunk kevesebb, hanem van egy szint (adott), és lehetne jóval nagyobb is. Nagyon nem ugyanaz a kettő. És ja, van alap kapacitása a tőzsdének, de a kereslet-kínálat folytán mindig bővül. Az alapkészlettel nem sokra mennek, a kontinens játékosbázisa határozza meg a tőzsde méretét. Ha senki nem rak bele semmit, akkor nem is fog nőni. Amit én kiszedek belőle ppt azt azért tudom zömében kiszedni, mert más belerakta.
 

DeletedUser19388

Vendég
Kedves support team,
hadd kérdezzem meg, h érdemes-e erre az e-mail címre info@innogames.com írni egy e-mailt. Ez ugye nem a takarító nénihez van bekötve, aki egy klickkel törli az összes bejövőt. Az ide beérkező e-mail-eket elolvassa és feldolgozza valaki, ugye?
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Az a pénzügyi adat nyilvános, amit az Inno nyilvánosságra hoz. De bármikor dönthetnek úgy, hogy nem mutatnak meg semmit.
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
451
Véleményem az lenne, hogy igen-is valaki aki Német-Angol nyelven, leírja, hogy a Magyar szupportnak eddig nem igen volt szava, s nem tudd rendezkedni. Ezért is, most néhány maroknyi -székely- játékos, összefog és megmondja a véleményét a Német supportnak, vagy központnak, vagy osztályfőnőknek, vagy a JóIsten tudja, kinek. Aztán majd ami válasz jön azt majd továbbítsa az adott játékosoknak akik igen is felmerik vállalni azt amit a magyar-support nem.
Tehát ha valaki vállalja, s megírja, akkor kérem, hogy az a 10-15-20-30 ember nevét is foglalja bele, aki beleegyezik abba a levélbe, ami majd a NémetKözpontnak kimenne!
Elolvasnám a levelet, s a tetszik, akkor kérelmezem az én nevem odaírását is, hogy igenis "Lázadok" :)

Valahogy úgy képzelem el, hogy:

Dear Német Supportel!

Blablablablabalbla
ballbalba
balblalbal

Részt vesznek eme kérelmezésbe:
Jancsi
Pista
Gyuri
Piri
Jutka..

Üdv. a magyar klánháború összetartó emberei!


S kb. ennyi! :)
REBELS-
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
451
Stalker, megértem amit mondasz. Semmi gond.
Nézd, kik vannak a KH-ba? EMBEREK!
Az emberek mit szoktak tenni? BESZÉLNI!
Aki beszél, avval mi történik? TUDÁSRA JUT!

Nos, ennek az a megoldása, ha valóban a supportnak a keze -szó szerint- bilincsbe van téve, akkor egyszerűbb a felállás.

Álljon ide mindaza játékos, mind a support tag aki nem ért egyet némány- vagy teljes rendszerrel!

Ahogy mondtad: van skype, fel lehet Téged keressni!
TÖKÉLETES!
Akkor csináljuk egy skype csoportot, aki valóban részt venne ilyesmi dologba, s akkor kezdjünk neki a dolgoknak. Hiába várom el X-től, vagy Y-tól!
Nekem eddig őszintén mondva, a Német supporttal egy szikra bajom nem volt. Mármint várakozás téren. Mikor írtam Nekik, kevesebb mint 24h alatt választ kaptam és 48 órán belül rendeződött a helyzet.

Hidd el nekem nem csak 10-20 ember "támadja" a magyar supportot! De ahogy fent említettem az első 4 soromba, hogy EMBEREK-BESZÉLNI-TUDÁS, ha ezt végig csinálja a magyar support, s skypen is részt vesznek és támogassák a magyar klánháború játékosait, akik vérrel- vagy csak hobbyból is játszanak, de ott vannak, akkor hidd el nekem a sok magyar játékos talán megértené, hogy milyen helyzetbe van a magyar support.
Én elhiszem Neked. Mondjuk még X,Y is elhiszi. De a többi?
Lényeg, hogy a kést nem egymás nyakának kell tenni, hanem azokra akik megérdemlik.

k.t.00 vállalja a németre való lefordítást!
Bailey.ca vállalja angolra való lefordítást!
Lényeg, hogy megírjuk -megírjam- magyarul a dolgokat amit majd lefordítanak!
Míg feltevődik a kérdés, azért 2 nyelvre, hogy "véletlenül" se történjen az, hogy a német support nem érti a "sebhelyünket"!

Szóval...Kedves Support, s Kedves Játékos Társaim, lenne olyan ember, aki mellénk állna, egy ilyen dologba? Bárhová is fajuljon az egész dolog?

Tisztelettel:
Barni-
 

R. Daneel Olivaw

New Member
A reakció pontszáma
18
Valamelyik hozzászólásban olvastam egy esetleg megfontolandó és talán még kompromisszumképes ötletet.
Ha ugyanis a dolog lényege a fekete PP kereskedelem és az ez miatti bevételkiesés, akkor ezen nagyon egyszerűen lehet segíteni, mondjuk lentebb kell vinni az egyébként a Magyar keresetekhez mérten iszonyúan magas PP árakat. és nagyon egyszerűen meg lehet indokolni. Itt kicsiny országunkban ugyanis öt-hatszor kevesebbet keresnek az átlag emberek, mint mondjuk Németországban, vagy az EU nyugati részén. Sokan csak azért nem vásárolnak PP-t hivatalos forrásból és esetleg inkább vásárolnak feketén, mert egész egyszerűen a feketén vásárolható PP-re telik nekik, a hivatalosra meg nem. Azért valljuk be, 1200 forint egy 30 napos PF-ért piszok drága, és ha valaki egy előrehaladottabb világban rendelkezik 50-100+ faluval és még játszik is, annak már nem csak PF-re lesz szüksége, hanem fiókkezelőre, farmkezelőre, néha arra is, ha már lehetősége van rá és más megoldás nincs a falvainak megvédésére, vagy gyorsabb fejlesztésére, akkor nyersanyagvételre, meg építési idő csökkentésre. És ha jobban belegondolunk azért egy-egy faluba ha az ember valamiért pár nap alatt használhatóvá akarja fejleszteni, simán bele lehet ölni 2-3000 PP-t, pláne akkor ha mondjuk napi szinten még kapja a támadásokat is tucatjával. És persze azon aki csak keveset tud venni, megint nem segít, hogy ha nagyobbat vesz akkor kicsit többet kap mint ha többször venne kevesebbet.
Valaki emlegette, hogy olyan 2-2,5 HUF/PP körül volt a fekete árfolyam. Hát ha kiszámoljuk hogy a 6 HUF/PP ennek a két-háromszorosa, akkor ne csodálkozzunk, ha esetleg ment a fekete kereskedelem. Viszont levonható belőle egy tanulság, ha valóban ez volt a valódi indok, mert olyan sokan feketén vásárolt PP-t használtak. mégpedig az, hogy a Magyar közösség beárazta, hogy ő mennyit adna érte. Ha ennyiért, vagy kicsivel ez alá az ár alá vinnék le a vásárlási árakat, akkor valószínűleg senki nem hőbörögne ezen, és ami a legfontosabb, nem lenne tovább értelme csak azért kockáztatnia néhány feketézőnek, hogy annyiért vagy olcsóbban adja a PP-t mint a rendszer.
Ennek az újjításnak valójában semmi értelme, mert az INNO bevételét növelni nem fogja - akinek ugyanis eddig se volt pénze PP-t venni eztán se fog. Aki viszont eddig ebből élt, már megint nem lesz szankcionálva, azzal viszont ki lesz tolva aki vásárolna ugyan, de nem tudja megfizetni a jelenlegi áron. És ők lesznek többen. közülük sokan majd 5-6 szerón PP-znek, egy 7-en meg majd elverik. ha pedig nem lesz mit, akkor egyszerűen megunják a játékot, mert nem fognak tudni versenyre kelni azokkal, aki több tízezer PP-t tolnak bele egy-egy accba, csakhogy ők foglaljanak először, vagy nekik legyen a legtöbb falvuk, és hasonlók. Mellesleg max azt fogja eredményezni a dolog, hogy nem a PP-t fogják eladni feketén a feketézők, hanem sorra regelik majd az új fiókokat és amikor kellő PP összegyűlt majd komplett átadják valakinek a reget, persze hivatalosan - miközben nem hivatalosan meg ugyanúgy bevételt generálnak belőle maguknak.

Röviden. A tartós megoldás az lenne, ha mondjuk a legkisebb 200 PP-s csomag, 1200 HUF helyett mondjuk nem kerülne csak 400 HUF-ba. Ezzel az árral ugyanis talán már megfizethetőbb egy Magyar embernek ez a játék.
Hiába na. Ha egyszer a Magyar nem keres annyit mint egy nyugati országbeli, akkor nem is tud olyan árakon vásárolni, megoldást fog rá keresni, hogy megérje neki, vagy egyszerűen nem fogja használni, ha nem telik rá.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent